Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 03.12.2021 || EUR 25,415 || USD 22,509
pátek 3.prosince 2021, Týden: 49, Den roce: 337,  dnes má svátek Svatoslav, zítra má svátek Barbora
3.prosince 2021, Týden: 49, Den roce: 337,  dnes má svátek Svatoslav
 Automoto -
Autoforum.czcheck
datum vydání: 3/12/2021 15:01:58 1-3 h Nové auto pro Evropu výjimečně dostalo motor, který nám Američané mohou závidět
Obvykle jsme to my, kdo musí se slzou v oku sledovat, co si mohou pod kapoty nových modelů aut pořídit ve Spojených státech, v případě Corolly Cross to ale neplatí. Ta evropská je na celkově vyšší technologické úrovni, také ale bude stát víc. (Petr Prokopec)
datum vydání: 3/12/2021 14:08:05 dnes Tvůrce nejslavnějších Ferrari stvořil traktor budoucnosti, působí trochu jako z jiné planety
Traktory jsou utilitární stroje, u nichž o design jde až v poslední řadě, spojení vizuální atraktivity s funkcí ale nemá smysl bránit se ani zde. Přesně o to se snažilo designové studio Pininfarina, které navrhlo traktor budoucnosti pro firmu New Holland. (Petr Prokopec)
datum vydání: 3/12/2021 11:57:27 dnes Prodejní šéf Škody řekl, co čeká Octavii s benziny a diesely, chystá se nový sedan i kombík
Je to jasně nejprodávanější auto značky, přesto se v poslední době mocně spekuluje o tom, zda jej čeká vůbec nějaká budoucnost. Ze slov prodejního šéfa Škody to vypadá, že ano, v nabídce jej spíše doplní než nahradí elektrický ekvivalent. (Petr Prokopec)
datum vydání: 3/12/2021 10:52:44 dnes Tesla musí po prohraném soudu zaplatit zákazníkům po 322 tisících Kč, na dálku jim zhoršila auta
Argumenty americké automobilky, že se snažila již dodaná auta jen vylepšit, soud obměkčily jen velmi částečně - každému z kupců musí zaplatit v přepočtu o 15 tisíc Kč méně. Jinak ale verdikt platí a pro Teslu je nepříjemné, že padl na jednom z jejích klíčových trhů. (Petr Prokopec)
datum vydání: 3/12/2021 10:52:44 dnes Japonci ukázali, jak udrží v prodeji spalovací motory pro běžná auta i po nařízení nulových emisí CO2
Pro elektromobily každý nehoří, nutnost prodávat jen tzv. bezemisní auta se ale realitou stát může. Jak z toho ven? Cestou nakonec může být i spalovací motor, jen uzpůsobený ke spalování vodíku. Moc efektivní to není, pravidlům to ale vyhoví. (Petr Prokopec)
datum vydání: 3/12/2021 08:50:38 dnes NASA používá k přepravě kosmické lodi stroj starý 56 let, dodnes se mu žádný nevyrovná
Evoluce dopravních prostředků všeho druhu je tak rychlá, že obvykle stačí chvíle, aby se dřívější král toho či onoho stal tím druhým vzadu. Během příprav nové lodi pro návrat na Měsíc ale NASA používá fascinující transportní letadlo z roku 1965. (Mirek Mazal)
datum vydání: 2/12/2021 23:04:05 včera Jedno z nejluxusnějších čínských SUV se začalo prodávat v Evropě, konkurenti musí mít obavy
Že se tak stane, automobilka potvrdila už před několika týdny, až teď jsme se ale dočkali faktického začátku prodejů. Na mimořádně atraktivní čínské ceny lze sice zapomenout, i upravený ceník ale soupeřům způsobí špatné spaní. (Petr Prokopec)
datum vydání: 2/12/2021 23:04:05 včera K mání je minimálně jeté BMW 3 s šestiválcem po 1. majiteli za cenu, za jakou dnes nekoupíte ani novou Fabii
Nebudeme se tvářit, že to je nějaká vysněná specifikace, koupí snů ale přesto klidně být může. Původně auto se sedmimístnou cenovkou je dnes k mání za zlomek původní sumy, i když nepozbylo téměř nic ze svých původních vlastností. (Petr Miler)
Autosport.czcheck
datum vydání: 2/12/2021 15:54:32 včera MilíĄnku, kamaríĄde...
Zemřel Milan Hauer. ZníĄmí˝ motoristickí˝ noviníĄĹ™ a glosíĄtor, kdysi i zíĄvodní­k a mechanik, ale hlavně celoĹživotní­ zapíĄlení˝ fanda motorsportu. Bylo mu 54 let.
staré Sledujte ví˝sledky VHS MikulíĄť Rally Sluťovice ON LINE
Tradičně poslední­ automobilovou soutÄ›Ĺží­ na Moravě bí˝víĄ VHS MikulíĄť Rally Sluťovice. Po loňskíŠ nuceníŠ absenci se tak vrací­ do kalendíĄĹ™e populíĄrní­ soutěž, kteríĄ se opět uskuteční­ na trati kolem dostihovky ve Sluťovicí­ch a na íşseku vedoucí­m přes Podkopnou Lhotu. Průběh soutěže můĹžete sledovat Ĺ˝IVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.
staré XXVI. TipCars PraĹžskí˝ Rallysprint se musí­ znovu odloĹžit
UĹž necelí˝ tí˝den zbí˝val k odstartovíĄní­ TipCars PraĹžskíŠho Rallysprintu, kdyĹž opět promluvila vyťťí­ moc a 26. roční­k oblí­beníŠ autoshow konaníŠ ve víĄnočně naladěníŠ Praze se podruhíŠ odklíĄdíĄ.
staré Konec íŠry mistrovství­ Evropy pod kří­dly Eurosportu
Ví­kendovíĄ Rally Islas Canarias byla historicky poslední­ soutÄ›Ĺží­ mistrovství­ Evropy pod kří­dly Eurosportu. Po deví­ti letech konÄí­ íŠra promotíŠrství­ tíŠto satelitní­ televize v evropskíŠm ťampioníĄtu a po patníĄcti letech v rallysportu jako takovíŠm.
staré MikulíĄť Rally ve Sluťovicí­ch se pojede jiĹž tuto sobotu
11. roční­k VHS MikulíĄť Rally Sluťovice míĄ na semaforu zelenou. Tradiční­ loučení­ s motoristickou sezonou na Moravě proběhne v termí­nu 26. – 27. listopadu 2021. PořadatelíŠ z Rallysprint Klubu v AČR v PodkopníŠ Lhotě připravili pro soutěžní­ posíĄdky na poslední­ listopadovou sobotu opět oblí­benou okruhovou rychlostní­ zkouťku kolem sluťovickíŠ dostihovíŠ dríĄhy, ale i níĄroční˝ íşsek z Trnavy do Kaťavy.
staré MikulíĄť nabí­zí­ kvalitní­ seznam přihlíĄťení˝ch posíĄdek
PořadatelíŠ z Rallysprint klubu v AČR PodkopníĄ Lhota hlíĄsí­ tíŠměř naplnění˝ seznam přihlíĄťení˝ch posíĄdek na 11. roční­k VHS MikulíĄť Rally Sluťovice. Tradiční­ loučení­ s motoristickou sezonou na Moravě se uskuteční­ v termí­nu 26. – 27. listopadu 2021 a přilíĄkalo celkem 64 posíĄdek z ČeskíŠ republiky, Slovenska a Polska.
staré I po ukončení­ spolupríĄce Jindřiťka zůstane navĹždy v naťich srdcí­ch
MaďarskíĄ Rally Hungary ukončila tří­letou spolupríĄci íşspěťníŠ posíĄdky Erik Cais – Jindřiťka Ĺ˝íĄkovíĄ. Absolvovali spolu 33 soutÄ›Ĺží­ po celíŠ Evropě, při kterí˝ch proĹžili vťe, co kríĄlovna motoristickíŠho sportu nabí­zí­. Ví­tězství­ na domíĄcí­m Rallysprintu KopníĄ nebo v polskíŠm Řeťově, skvělí˝ bronz ve WRC2 při premiíŠĹ™e v seriíĄlu mistrovství­ světa na KatalíĄnskíŠ rally, ale i kotrmelce v Lotyťsku nebo sportovní­ tragíŠdii na zíĄvěrečníŠ rychlostní­ zkouťce letoťní­ Barum rally.
staré Rozhovor s ví­tězem kategorie 4 ČTHA TomíĄťem Klokoční­kem jun.
TomíĄť Klokoční­k junior se ve svíŠ první­ rallyovíŠ sezoně stal ví­tězem nejpočetněji obsazeníŠ kategorie 4 při premiíŠrovíŠm roční­ku ČeskíŠ Trofeje v rally historickí˝ch automobilů. V ríĄmci toho přidali se spolujezdkyní­ Renatou Riťkovou prvenství­ ve tří­dě E1 na vťech čtyřech zíĄvodech, kde startoval a jedno druhíŠ a třetí­ mí­sto absolutně v trofeji historickí˝ch automobilů. TíŠmat k rozhovoru bylo tedy ví­ce neĹž dost.
AutoVideo.czcheck
staré Crash test: Motorka versus osobní auto
Boční střet motorky a osobního auta většinou končí vážným, ne-li fatálním zraněním motorkáře. Jak je vidět na tomto videu s crash testem, hlava s přilbou prorazí boční okénko.
 • http://autovideo.cz/tohle-nemohl-prezit-brutalni-bouracka-motorky-do-zdi/
 • http://autovideo.cz/crash-test-celni-naraz-autobusu-prvni-rady-bez-sance/
 • http://autovideo.cz/wp-content/uploads/2015/11/crash-test-motorkar.jpg
 • staré Když se pod náklaďákem propadne dřevěný most
  Plně naložený náklaďák má před sebou zdánlivě jednoduchou překážku - dřevěný most, který se zdá být v dobré kondici. Jak ale ukáží následné chvíle, zdání klame.
 • http://autovideo.cz/jizda-po-dvou-kolech-s-nakladakem-plnym-dreva/
 • https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C5%99ev%C4%9Bn%C3%BD_most
 • http://autovideo.cz/wp-content/uploads/2015/11/nakladak-propadly-most.jpg
 • staré Ken Block má v Rumunsku vážného konkurenta
  Rumunský závod automobilky Ford ve městě Craiova se rozhodl oslavit milník 400 tisíc vyrobených motorů EcoBoost natočením videa ve stylu Gymkhany Kena Blocka.
 • https://cs.wikipedia.org/wiki/Ford_Motor_Company
 • http://autovideo.cz/ken-block-prvni-a-jediny-test-odstrojeneho-hoonicornu-pred-natacenim-gymkhany-7/
 • http://autovideo.cz/wp-content/uploads/2015/11/ken-block-rumunsko.jpg
 • staré Když auto samo zrychluje a nejde zabrzdit
  Podívejte se, jaké to je, když sedíte za volantem auta, které samo zrychluje a nedá se zastavit. Čeká nás tohle až budou všude auta s autonomním řízením?
 • http://autovideo.cz/zena-za-volantem-auto-bez-ridice/
 • https://cs.wikipedia.org/wiki/Autovlak_(silni%C4%8Dn%C3%AD_konvoj)
 • http://autovideo.cz/wp-content/uploads/2015/11/auto-samo-zrychluje.jpg
 • staré Ken Block a Gymkhana 8 – Exotické hrátky v Dubaji
  Osmé pokračování nekonečného seriálu Gymkhana zavedlo Kena Blocka do exotického a luxusem přetékajícího prostředí města Dubaj. Jeho Fiestě s výkonem 650 koní dělají společnost supersporty v barvách dubajské policie a své "koblihy" předvádí i pod jedoucím letadlem.
 • http://autovideo.cz/ken-block-prvni-a-jediny-test-odstrojeneho-hoonicornu-pred-natacenim-gymkhany-7/
 • https://cs.wikipedia.org/wiki/Dubaj
 • http://autovideo.cz/wp-content/uploads/2016/03/gymkhana-8-dubaj.jpg
 • staré Jak vyrobit motorku ze starého zapalovače?
  Podívejte se na návod, jak vyrobit ze dvou starých zapalovačů roztomilé malé motorky. Nechybí sedlo, pérování, ani výfuky :)
 • http://autovideo.cz/navod-jak-vyrobit-model-kamionu-z-plechovek-od-coca-coly/
 • http://autovideo.cz/motorkar-na-semaforu-tanci-podle-hudby-ve-sluchatcich/
 • http://autovideo.cz/wp-content/uploads/2015/11/vyrobit-motorku-zapalovac.jpg
 • staré Gymkhana Nine (9) – Ken Block proti rozjetému vlaku
  Je to pořád stejné, mění se jen auta a kulisy, ale přesto se na každou další Gymkhanu těší milony fanoušků Kena Blocka po celém světě. Driftovat se mělo tentokrát v australském Sydney, ale tamní policie byla proti a kladla si podmínku, že Ken Block bude jezdit jen rovně a obvyklou rychlostí :-D Lokace se tedy na poslední chvíli měnila a jako hřiště posloužil areál bývalého nádraží. A když nádraží, tak vlak. A když vlak, tak rozjetý. A když Ken Block, tak driftem kolem jeho čumáku. Ostatně - podívejte se sami...
 • http://autovideo.cz/ken-block-a-gymkhana-8-exoticke-hratky-v-dubaji/
 • https://cs.wikipedia.org/wiki/Ken_Block
 • http://autovideo.cz/wp-content/uploads/2016/09/gymkhana-9.jpg
 • staré Porsche při honičce shodí Smart do vody
  Porsche Cayenne ujíždí policajtům a dostane se do úzké uličky na břehu kanálu. Zaparkovaný Smart dostane bodyček a hupsne do chladných vln :-)
 • http://autovideo.cz/wp-content/uploads/2017/01/porsche-smart.jpg
 • TopDrive.cz - článkycheck
  staré Co je to supermoto?
  Už jste někdy slyšeli výraz supermoto?  Nebo možná motard? Pokud ne, v tomto článku se dozvíte, co že to vlastně je. Jestliže jste výše uvedené pojmy neslyšeli, může to být tím, že jde o relativně nový pojem v motocyklovém světě. Supermoto je typ závodů, které se jezdí na uzavřeném okruhu. Ten je z velké části tvořen asfaltovým […] The post Co je to supermoto? appeared first on TopDrive.cz.
 • https://topdrive.cz/co-je-to-supermoto/
 • https://topdrive.cz
 • staré Toužíte po vlastním Porsche? Může být vaše hned, ale musíte si jej sami sestavit
  The post Toužíte po vlastním Porsche? Může být vaše hned, ale musíte si jej sami sestavit appeared first on TopDrive.cz.
 • https://topdrive.cz/touzite-po-vlastnim-porsche-muze-byt-vase-hned-ale-musite-si-jej-sami-sestavit/
 • https://topdrive.cz
 • staré Martin Macík Jr. řídí nové BMW X5
  Martin Macík junior po návratu z letošního ročníku náročné rallye Dakar, v níž skončil v kategorii kamionů na senzačním čtvrtém místě, vyměnil svůj speciál za BMW X5 xDrive30d a stal se ambasadorem značky BMW. Toto spojení má ještě větší symbolickou váhu v souvislosti s tím, že v kategorii automobilů letos na rallye Dakar vyhrálo MINI JCW Buggy vybavené vznětovým šestiválcem, patřícím […] The post Martin Macík Jr. řídí nové BMW X5 appeared first on TopDrive.cz.
 • https://topdrive.cz/martin-macik-jr-ridi-nove-bmw-x5/
 • https://topdrive.cz
 • staré Porsche 911 GT3 přijíždí již v sedmé generaci
  The post Porsche 911 GT3 přijíždí již v sedmé generaci appeared first on TopDrive.cz.
 • https://topdrive.cz/porsche-911-gt3-prijizdi-jiz-v-sedme-generaci/
 • https://topdrive.cz
 • staré Hyundai IONIQ 5 definuje životní styl založený na elektromobilitě
  The post Hyundai IONIQ 5 definuje životní styl založený na elektromobilitě appeared first on TopDrive.cz.
 • https://topdrive.cz/hyundai-ioniq-5-definuje-zivotni-styl-zalozeny-na-elektromobilite/
 • https://topdrive.cz
 • staré Dvě legendy zahajují výjimečnou spolupráci
  Švýcarská luxusní hodinářská manufaktura TAG Heuer a německý výrobce sportovních vozů Porsche oznámili své nové partnerství: autentické spojenectví mezi dvěma značkami, jejichž společná DNA je ukotvena v motoristickém a závodním dění. Začíná komplexní a dlouhodobá spolupráce od vývoje produktů až k vítězstvím ve sportovních soutěžích. Nové hodinky, TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph, jsou představeny jako první […] The post Dvě legendy zahajují výjimečnou spolupráci appeared first on TopDrive.cz.
 • https://topdrive.cz/dve-legendy-zahajuji-vyjimecnou-spolupraci/
 • https://topdrive.cz
 • staré Nové měsíční vozítko
  Společnost Hyundai Motor Group představila studii TIGER (Transforming Intelligent Ground Excursion Robot). Jedná se o její druhé vozidlo kategorie UMV (Ultimate Mobility Vehicle) a první UMV, které může být provozováno bez posádky. Inteligentní variabilní robot pro pozemní průzkum je navržen pro přepravu různých druhů nákladu v náročném terénu. TIGER vyvíjí společnost New Horizons Studio se sídlem […] The post Nové měsíční vozítko appeared first on TopDrive.cz.
 • https://topdrive.cz/nove-mesicni-vozitko/
 • https://topdrive.cz
 • staré Mitsubishi L200 přijíždí v nové výkonové verzi plus
  The post Mitsubishi L200 přijíždí v nové výkonové verzi plus appeared first on TopDrive.cz.
 • https://topdrive.cz/mitsubishi-l200-prijizdi-v-nove-vykonove-verzi-plus/
 • https://topdrive.cz
 • Motoristi.cz motoristický magazíncheck
  staré Nátěry Axalta PercoTop – když chcete vyšší produktivitu při lakování povrchů
  Neustálý vývoj výrobních procesů vyžaduje snižování nákladů, zvyšování produktivity, a přitom zachování vysoké kvality výrobků. V oblasti lakování povrchů lze využít nátěrové systémy Axalta PercoTop®. Společnost Axalta Coating Systems připravila pro oblast průmyslového lakování barvy PercoTop®, k ...
  autolexicon.netcheck
  staré GTX (Gran Turismo Injection)
  Označení GTX na karoserii vozů značky Volkswagen má odkazovat na slavnější označení GTI a bude vyhrazeno pro sportovní verze elektromobilů VW.
  staré GSi (Grand Sport Injection)
  Označení GSi náleží sportovně laděným automobilům značky Opel již od druhé poloviny 80. let.
  staré Volby automatické převodovky
  Většina poloh voliče automatické převodovky není žádnou záhadou. Označení písmeny PRND je důvěrně známé i řidičům, kteří třeba sami s automatickou převodovku nejezdí. Co ale třeba písmena „L“ nebo „B“, znáte i tyto polohy řadicí páky?
  staré MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicle)
  Mild-hybridem je označován takový automobil, jehož konvenční pohonná jednotka je doplněna elektromotorem a přídavnou baterií. Díky této úpravě dokáže mild-hybrid lépe pracovat s rekuperací pohybové energie.
  staré PSA Groupe
  PSA je zkratka pro francouzský automobilový koncern vyrábějící osobní i nákladní automobily a motocykly. V současné době je tento koncern zastupován především třemi značkami Peugeot, Citroën a DS.
  staré FCA (Fiat Chrysler Automobiles)
  Zkratka FCA označuje nejmladší automobilový koncern, který vznikl spojením značek Fiat a Chrysler.
  staré Emisní pokuty vozidel
  Emisní pokuty, známé taky jako uhlíková daň, jsou součástí Ekologické daňové reformy (EDR). Cílem této reformy je danit vše, co je obecně považováno za škodlivé pro životní prostředí. Je to tedy silně neexaktní a politické téma. Navíc je mezinárodně velmi špatně vymahatelné.
  staré Grid girls
  Grid girls neboli dívky ze startovního roštu jsou neodmyslitelnou součástí motoristických akcí. Spojení rychlých burácejících strojů a křehké krásy vždy přidávalo na atraktivitě automobilových a motocyklových závodů.
  AutoDesire.czcheck
  staré Na ryby i na dovolenou: s obytnou dodávkou kamkoli
  Nejčastější důvody, proč odjíždíme na dovolenou nebo si prodloužíme víkend, je potřeba načerpat nové síly, vyčistit si hlavu a na pár dní utéct z každodenního shonu. Dovolená s obytnou dodávkou je skvělou možností, jak cestovat a užít si svobodu i pohodlí. Mít možnost odjet na vlastní chatu nebo chalupu je samozřejmě skvělí varianta, ale ne […] Příspěvek Na ryby i na dovolenou: s obytnou dodávkou kamkoli pochází z AutoDesire.cz
 • https://www.autodesire.cz/ryby-i-dovolenou-obytnou-dodavkou-kamkoli/
 • https://www.autodesire.cz
 • staré Náhradní díly na Zetor a další pomůcky, které udrží i starší stroje v provozu
  V zemědělství, kde se nejčastěji používají traktory a ostatní mechanické stroje, nikdy nebylo peněz nazbyt. Není tudíž s podivem, že i dnes brázdí pole a louky v Česku tradiční stroje Zetor, které už mají mnohdy leccos za sebou. Roste tak logicky poptávka po náhradních dílech. Abyste s jejich nákupem neměli zbytečně moc starostí, dá se […] Příspěvek Náhradní díly na Zetor a další pomůcky, které udrží i starší stroje v provozu pochází z AutoDesire.cz
 • https://www.autodesire.cz/nahradni-dily-zetor-dalsi-pomucky-ktere-udrzi-i-starsi-stroje-provozu/
 • https://www.autodesire.cz
 • staré Zavazadlo na motorku by mělo být hlavně kvalitní
  V současné době se stále častěji jako dopravní prostředek na střední a dlouhé vzdálenosti prosazují cestovní motocykly. Je to dáno nejen jejich zvýšenou oblibou mezi motoristy, ale rovněž i moderními cestovními zavazadly, do kterých se toho už vejde opravdu dost. Rodinná dovolená na motorce nehrozí I člověk, jenž včera spadl z Měsíce, asi pochopí základní […] Příspěvek Zavazadlo na motorku by mělo být hlavně kvalitní pochází z AutoDesire.cz
 • https://www.autodesire.cz/zavazadlo-motorku-by-melo-byt-hlavne-kvalitni/
 • https://www.autodesire.cz
 • staré Pro a proti pístových a šroubových kompresorů
  Kompresor je užitečným vybavením kterékoliv domácí dílny a garáže. Nejen, že lze s jeho pomocí nafouknout pneumatiky nebo kterýkoliv jiný nafukovací předmět, ale lze s jejich pomocí používat nejrůznější pneumatické nářadí. Při výběru vhodného kompresoru člověk vždy narazí na otázku, jaký z jejich dvou základních typů zvolit. Má to být spíše kompresor pístový, anebo raději šroubový? Oba […] Příspěvek Pro a proti pístových a šroubových kompresorů pochází z AutoDesire.cz
 • https://www.autodesire.cz/pistovych-sroubovych-kompresoru/
 • https://www.autodesire.cz
 • staré Odhlučnění dveří – jak a proč se provádí?
  Pokud vás za jízdy netrápí nadměrný hluk, ale spíše nepříjemné rezonance vycházející ze dveří spolu se špatnými akustickými vlastnostmi interiéru, které vám znemožňují naplno si vychutnat vaše oblíbené songy, pak určitě stojí za zvážení přistoupit k odhlučnění nebo chcete-li utlumení dveří automobilu. Odhlučnovací proces V rámci odhlučnění auta, tedy konkretněji dveří auta, se pro dosažení maximálního efektu […] Příspěvek Odhlučnění dveří – jak a proč se provádí? pochází z AutoDesire.cz
 • https://www.autodesire.cz/odhlucneni-dveri-proc-se-provadi/
 • https://www.autodesire.cz
 • staré Údržba kompresoru – co všechno vyžaduje a je u každého stroje stejná?
  Velká část nástrojů a zařízení nedokáže bez pomoci vzduchového kompresoru vůbec fungovat. Ať už jde o zouvačky pneumatik v pneuservisu, pneumatické nářadí v autoservisu či v dílně nebo pistolovou techniku různých živnostníků. A to vůbec nemluvíme o automatizovaných výrobních linkách a strojích v průmyslu. Když majitel zanedbá údržbu kompresoru, mohou ho prostoje kvůli servisu a […] Příspěvek Údržba kompresoru – co všechno vyžaduje a je u každého stroje stejná? pochází z AutoDesire.cz
 • https://www.autodesire.cz/udrzba-kompresoru-vsechno-vyzaduje-u-kazdeho-stroje-stejna/
 • https://www.autodesire.cz
 • staré Střešní nosiče – proč si je raději půjčit?
  Vyrážíte na dovolenou a chtěli byste si vzít sebou hromadu věcí? Určitě narazíte na fakt, že kapacita vašeho automobilu není kdovíjak velká. Místo toho, abyste věci na seznam co sebou přidávali, tak musíte škrtat. Známe ale způsob, který vás nikterak neomezí a zároveň nemusíte hned kupovat větší auto. Půjčte si střešní nosič. Jaké jsou výhody […] Příspěvek Střešní nosiče – proč si je raději půjčit? pochází z AutoDesire.cz
 • https://www.autodesire.cz/stresni-nosice-proc-si-radeji-pujcit/
 • https://www.autodesire.cz
 • staré CNG pohon a jeho hlavní přednosti
  V okamžiku, kdy si vybíráte nový vůz, je dobré si všímat toho, jaký využívá pohon, respektive na jaký druh paliva jezdí. Klasické benzínové a naftové motory jsou dnes na velkém ústupu, neboť začínají být nevyhovující především z hlediska ekologie. Jednu z možných alternativ představují auta na CNG. Životní prostředí díky CNG nedostává na frak CNG, […] Příspěvek CNG pohon a jeho hlavní přednosti pochází z AutoDesire.cz
 • https://www.autodesire.cz/cng-pohon-hlavni-prednosti/
 • https://www.autodesire.cz
 • Autoczskoda.cz | Auto Cz Skoda Blog Škoda Auto Česká republikacheck
  staré Nová obchodní síť Škoda Auto
  Všechna prodejní i servisní místa značky Škoda Auto již mají inovativní a svěží korporátní design. Jak se vám změna líbí a navštívili jste již nový showroom některého z místních prodejců nebo aspoň servis?2
  staré Nový VW Touran zná svoji cenu
  Možná i Škoda Auto se dočkáme rodinného MPV. Zatím jsme ovšem omezeni na jiné značky. My aspoň zůstaneme i koncernu Volkswagen, který pravidelně aktualizuje své modely. Upgradu se dočkal i Touran a my známe i jeho cenu. Nejlevnější verze nese označení Touran 1,2 TSI 6G Comfortline (šestistupňový manuál) a pořídíte ji za cenu 555 900 […]
  staré Nezávislé topení: v zimě zahřeje, v létě ochladí
  Ráno musíte brzo vstávat a v zimních měsících ještě o pár minut dříve. Proč? Namrzlé auto vám dá zabrat, oškrabat skla, případně se vůbec dostat do auta skrz zamrzlé zámky není příjemné. Následuje usednutí do vymrzlého auta a komfort i dobře vybaveného vozu je rázem pryč. Proč to nevyřešit nezávislým topením? Nezávislé topení je možné do […]
  staré Stejné pneu na nápravu, stejné disky na všechny kola
  Máte již sjeté pneumatiky a uvažujete o koupi nových? Případně jste prorazily disk a nevíte, zda můžete koupit novou sadu na nápravu nebo musíte koupit všechny čtyři? Známe odpověď. Dle vyhlášky musí být na nápravě vždy stejný vzorek pneumatiky. Pokud se vám tedy sjede předek – obvykle kvůli většímu zatížení motorem rychleji, musíte koupit dvě […]
  staré Superb GreenLine ujede na jednu nádrž více než 1 780 km
  Škoda Auto se chlubí skutečně rekordní spotřebou, její vlajková loď Škoda Superb ve verzi GreenLine 1,6 TDI/88 kW spotřebuje pouze 3,7 l/100 km a hravě tak strčí do kapsy mnohé elektromobily. Škoda Auto vydala zprávu o téměř neuvěřitelném dojezdu nového Superbu. Výsledek je to skutečně dobrý a 3,7 litru je snad snem každého eko řidiče. […]
  staré Povinná zimní výbava = zimní pneumatiky
  Už je listopad a to znamená jediné. V úseku označeném značkou povinné zimní výbavy je nezbytné mít zimní pneumatiky. Pokud tak neučiníte, může vás čekat za jakéhokoliv počasí od listopadu do konce března pokuta. Samozřejmě policejní kontroly se snaží brát zřetel na současné podmínky, ale na úsecích označených značkou nebudou tak benevolentní, jako jinde. Jedná se […]
  staré Povinnost zimních pneumatik 2015/2016
  Povinnost zimních pneumatik dělá starosti nejednomu řidiči. Letošní sezónu platí stejné předpisy jako minulý rok. I přesto první sníh i zákon udělující povinnost zimních pneumatik (zimní výbava) nejednoho řidiče nemile překvapí. Od 1. listopadu do 31. března bude povinná zimní výbava = zimní pneumatiky o minimální hloubce dezénu 4 mm na všech čtyřech kolech (pro […]
  staré Půl milionu nových stromů od Škoda Auto
  Od roku 2007 aplikuje Škoda Auto svůj program, kdy se snaží něco vrátit životnímu prostředí. Za každý prodaný automobil v České republice se snaží vysadit jeden strom. Stromy jsou již ve více než 50 lokalitách a mají nahradit znečištění, které je spojeno nejen s provozem, ale i s výrobou automobilů. Škoda Auto tak zasazuje stromy především do oblastí, […]
  Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektroskútry, auto na plyn CNG, LPG, testycheck
  staré Elektromobil Volkswagen ID.3 bude v Číně ještě tento rok
  Volkswagen potvrdil, že v čínské továrně SAIC-VW v Antingu začne vyrábět elektromobil Volkswagen ID.3. číst dál
 • http://www.hybrid.cz/volkswagen
 • http://www.hybrid.cz/elektromobil
 • http://www.hybrid.cz/test-volkswagen-id3-dobre-jezdi-trochu-zere-uzemni-ho-i-spatne-dovreny-kufr
 • http://www.hybrid.cz/elektromobil-volkswagen-id3-bude-v-cine-jeste-tento-rok
 • staré Škoda Auto vyrobila již 100 000 elektrifikovaných vozů iV
  Jubilejním vozem se stal elektromobil Enyaq iV z továrny v Mladé Boleslavi. Sériová výroba elektrifikovaných vozů iV byla zahájena v září 2019 v závodě Kvasiny. číst dál
 • http://www.hybrid.cz/skoda-auto-vyrobila-jiz-100-000-elektrifikovanych-vozu-iv
 • staré V Norsku vyplula na moře první robotická elektrická kontejnerová loď
  Yara Birkeland je plně autonomní a plně elektrická kontejnerová loď. Zboží bude na vzdálenost jen asi 15 km. číst dál
 • http://www.hybrid.cz/v-norsku-vyplula-na-more-prvni-roboticka-elektricka-kontejnerova-lod
 • staré Audi ukončí výrobu spalováků v roce 2033
  Od roku 2026 budou mít nové modely Audi výhradně elektrický pohon. Výroba vozů se spalovacími motory bude ukončena v roce 2033. číst dál
 • http://www.hybrid.cz/audi-ukonci-vyrobu-spalovaku-v-roce-2033
 • staré Nový ročník elektromobilu Porsche Taycan nabízí vyšší dojezd a další vychytávky
  Elektromobily Porsche Taycan and Taycan Cross Turismo přinášejí pro modelový rok 2022 několik zajímavých novinek. číst dál
 • http://www.hybrid.cz/novy-rocnik-elektromobilu-porsche-taycan-nabizi-vyssi-dojezd-dalsi-vychytavky
 • staré Budoucnost měst: inteligentní a zelené budovy prostoupené technologií
  Více než polovina světové populace nyní žije ve městech, přičemž čísla se do roku 2050 mají vyšplhat téměř na 70 %. Města a jejich budovy v současné době spotřebují celosvětově 65 % energií. číst dál
 • http://www.hybrid.cz/budoucnost-mest-inteligentni-zelene-budovy-prostoupene-technologii
 • staré Škoda Auto umožňuje doručovat balík do auta, první to zkouší Alza a Zásilkovna
  Škoda Auto s partnery spouští novou službu doručování zboží do kufru auta. Jde o novou funkcí Škoda Connect v rámci aplikace MyŠkoda. číst dál
 • http://www.hybrid.cz/skoda-auto-umoznuje-dorucovat-balik-do-auta-prvni-zkousi-alza-zasilkovna
 • staré Elektromobil Kia EV6 se představí na autosalonu IAA Mobility 2021, nabídne špičkové asistenty
  Evropská premiéra modelu Kia EV6, prvního plně elektrického modelu značky Kia, proběhne na autosalonu IAA Mobility 2021 v Mnichově (pro veřejnost 7. až 12. září). číst dál
 • http://www.hybrid.cz/elektromobil-kia-ev6-se-predstavi-na-autosalonu-iaa-mobility-2021-nabidne-spickove-asistenty
 • mezera
  SN - Motorsportcheck
  datum vydání: 3/12/2021 16:23:30 1-3 h Hráčem měsíce ve fotbalové lize je Bassey, mezi trenéry uspěl Trpišovský
  Praha - Nejlepším hráčem měsíce v první fotbalové lize se stal útočník Fortune Bassey z Českých Budějovic. Mezi trenéry uspěl Jindřich Trpišovský ze Slavie. Výsledky listopadové...
  datum vydání: 3/12/2021 16:23:30 1-3 h Házenkářky zkusí na MS proti Maďarkám napravit dojem ze zápasu s Německem
  Llíria (Španělsko) - České házenkářky v sobotu večer proti Maďarsku odehrají druhý zápas na mistrovství světa ve Španělsku. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného se pokusí odčinit...
  datum vydání: 3/12/2021 16:23:30 1-3 h Úvodní trénink na GP Saúdské Arábie F1 vyhrál Hamilton před Verstappenem
  Džidda - Brit Lewis Hamilton z Mercedesu vyhrál úvodní trénink na premiérovou Velkou cenu Saúdské Arábie vozů formule 1. Úřadující mistr světa zajel na trati v Džiddě o 56 tisícin...
  datum vydání: 3/12/2021 15:29:14 1-3 h Novák i Janatová skončili ve sprintu volně na SP v Lillehammeru ve druhé desítce
  Lillehammer (Norsko) - Michal Novák skončil čtrnáctý ve sprintu volnou technikou Světového poháru v norském Lillehammeru, Kateřina Janatová obsadila 18. příčku. Oba čeští běžci na...
  datum vydání: 3/12/2021 15:29:13 1-3 h Fotbalisté Slovácka v ligovém šlágru hostí Plzeň, Slavia hraje v Olomouci
  Praha - Vrcholem 17. kola první fotbalové ligy bude nedělní souboj mezi čtvrtým Slováckem a druhou Plzní. Už v sobotu lídr tabulky a obhájce titulu Slavia hraje v Olomouci a třetí Sparta...
  datum vydání: 3/12/2021 11:26:14 dnes Ronaldo překonal další střelecký milník, na Bicana mu schází dvacet gólů
  Manchester - Hvězdný Cristiano Ronaldo vstřelil při čtvrteční výhře Manchesteru United 3:2 nad Arsenalem dvě branky a překonal další milník. Šestatřicetiletý Portugalec nasázel v...
  datum vydání: 3/12/2021 11:26:14 dnes Novák a Janatová postoupili z kvalifikace sprintu SP v Lillehammeru
  Lillehammer (Norsko) - Běžec na lyžích Michal Novák postoupil ze čtrnáctého místa do vyřazovacích jízd sprintu volnou technikou Světového poháru v Lillehammeru. Na náhradní biatlonové...
  datum vydání: 3/12/2021 08:25:28 dnes Memphis porazil Oklahomu nejvyšším rozdílem v historii NBA
  New York - Basketbalisté Memphisu porazili 152:79 Oklahomu a vyhráli nejvyšším rozdílem v historii NBA. Dosavadní ligové maximum Miami, které v roce 1991 porazilo 148:80 Cleveland, překonali...
  Autosport.czcheck
  datum vydání: 2/12/2021 15:54:32 včera MilíĄnku, kamaríĄde...
  Zemřel Milan Hauer. ZníĄmí˝ motoristickí˝ noviníĄĹ™ a glosíĄtor, kdysi i zíĄvodní­k a mechanik, ale hlavně celoĹživotní­ zapíĄlení˝ fanda motorsportu. Bylo mu 54 let.
  staré Sledujte ví˝sledky VHS MikulíĄť Rally Sluťovice ON LINE
  Tradičně poslední­ automobilovou soutÄ›Ĺží­ na Moravě bí˝víĄ VHS MikulíĄť Rally Sluťovice. Po loňskíŠ nuceníŠ absenci se tak vrací­ do kalendíĄĹ™e populíĄrní­ soutěž, kteríĄ se opět uskuteční­ na trati kolem dostihovky ve Sluťovicí­ch a na íşseku vedoucí­m přes Podkopnou Lhotu. Průběh soutěže můĹžete sledovat Ĺ˝IVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.
  staré XXVI. TipCars PraĹžskí˝ Rallysprint se musí­ znovu odloĹžit
  UĹž necelí˝ tí˝den zbí˝val k odstartovíĄní­ TipCars PraĹžskíŠho Rallysprintu, kdyĹž opět promluvila vyťťí­ moc a 26. roční­k oblí­beníŠ autoshow konaníŠ ve víĄnočně naladěníŠ Praze se podruhíŠ odklíĄdíĄ.
  staré Konec íŠry mistrovství­ Evropy pod kří­dly Eurosportu
  Ví­kendovíĄ Rally Islas Canarias byla historicky poslední­ soutÄ›Ĺží­ mistrovství­ Evropy pod kří­dly Eurosportu. Po deví­ti letech konÄí­ íŠra promotíŠrství­ tíŠto satelitní­ televize v evropskíŠm ťampioníĄtu a po patníĄcti letech v rallysportu jako takovíŠm.
  staré MikulíĄť Rally ve Sluťovicí­ch se pojede jiĹž tuto sobotu
  11. roční­k VHS MikulíĄť Rally Sluťovice míĄ na semaforu zelenou. Tradiční­ loučení­ s motoristickou sezonou na Moravě proběhne v termí­nu 26. – 27. listopadu 2021. PořadatelíŠ z Rallysprint Klubu v AČR v PodkopníŠ Lhotě připravili pro soutěžní­ posíĄdky na poslední­ listopadovou sobotu opět oblí­benou okruhovou rychlostní­ zkouťku kolem sluťovickíŠ dostihovíŠ dríĄhy, ale i níĄroční˝ íşsek z Trnavy do Kaťavy.
  staré MikulíĄť nabí­zí­ kvalitní­ seznam přihlíĄťení˝ch posíĄdek
  PořadatelíŠ z Rallysprint klubu v AČR PodkopníĄ Lhota hlíĄsí­ tíŠměř naplnění˝ seznam přihlíĄťení˝ch posíĄdek na 11. roční­k VHS MikulíĄť Rally Sluťovice. Tradiční­ loučení­ s motoristickou sezonou na Moravě se uskuteční­ v termí­nu 26. – 27. listopadu 2021 a přilíĄkalo celkem 64 posíĄdek z ČeskíŠ republiky, Slovenska a Polska.
  staré I po ukončení­ spolupríĄce Jindřiťka zůstane navĹždy v naťich srdcí­ch
  MaďarskíĄ Rally Hungary ukončila tří­letou spolupríĄci íşspěťníŠ posíĄdky Erik Cais – Jindřiťka Ĺ˝íĄkovíĄ. Absolvovali spolu 33 soutÄ›Ĺží­ po celíŠ Evropě, při kterí˝ch proĹžili vťe, co kríĄlovna motoristickíŠho sportu nabí­zí­. Ví­tězství­ na domíĄcí­m Rallysprintu KopníĄ nebo v polskíŠm Řeťově, skvělí˝ bronz ve WRC2 při premiíŠĹ™e v seriíĄlu mistrovství­ světa na KatalíĄnskíŠ rally, ale i kotrmelce v Lotyťsku nebo sportovní­ tragíŠdii na zíĄvěrečníŠ rychlostní­ zkouťce letoťní­ Barum rally.
  staré Rozhovor s ví­tězem kategorie 4 ČTHA TomíĄťem Klokoční­kem jun.
  TomíĄť Klokoční­k junior se ve svíŠ první­ rallyovíŠ sezoně stal ví­tězem nejpočetněji obsazeníŠ kategorie 4 při premiíŠrovíŠm roční­ku ČeskíŠ Trofeje v rally historickí˝ch automobilů. V ríĄmci toho přidali se spolujezdkyní­ Renatou Riťkovou prvenství­ ve tří­dě E1 na vťech čtyřech zíĄvodech, kde startoval a jedno druhíŠ a třetí­ mí­sto absolutně v trofeji historickí˝ch automobilů. TíŠmat k rozhovoru bylo tedy ví­ce neĹž dost.
  ČT sport - Motocheck
  datum vydání: 1/12/2021 11:08:27 2 dny U sledování Dakaru slzel, proto je Tůma zpět. Cílem je být do pátého místa, řekl
  A
  staré Odešla legenda F1, ve věku 79 let zemřel Frank Williams
  A
  staré Klymčiw: Po motorce se mi nestýská, auto je bezpečné, ale nechci nic přivolávat
  A
  staré Vrátný se po šesti letech vrací na Dakar, jeho tým podpoří čtyři kamiony
  Návrat na místo činu. Tomáš Vrátný pojede po šesti letech Rallye Dakar. Šéf týmu Fesh Fesh bude pilotovat kamion Ford, s nímž se bude snažit vylepšit své dosavadní maximum - 14. místo z roku 2015. Ostravský tým bude na slavném závodě podporovat čtyři kamiony - tři v hlavní kategorii a jeden v kategorii Klasik.
  staré Strašně mě to baví, nečekal jsem, že mi motorka takhle sedne, říká Salač
  S nejnižší kubaturou ve světovém šampionátu se rozloučil předminulý víkend krásným závodem a čtvrtým místem a už má za sebou i testování motorky pro silnější třídu Moto2 v Jerezu. Filip Salač, jediný český závodník mezi světovou motorkářskou silniční elitou, nyní prožívá hodně příjemné období. "Strašně mě to baví," hlásí pro web ČT sport ze Španělska po druhém dnu testování devatenáctiletý talent, který věří, že mu silnější kubatura a větší motorka budou vyhovovat víc než Moto3.
  staré Klymčiwova Škoda prošla velkými změnami a jezdec hlásí: Chci bojovat o nejvyšší příčky
  Zatímco minulá Rallye Dakar byla pro Ondřeje Klymčiwa především poznávací, jelikož neseděl na motorce, ale za volantem Škody 130 LR v nové kategorii klasik, do blížícího se ročníku legendárního závodu jde s výrazně vyššími ambicemi. Opět bude za volantem škodovky, ta ale tentokrát prošla velkými změnami a vylepšeními a měla by mu umožnit soupeřit s nejlepšími.
  staré Buggyra nasadí na Dakar Macháčka s buggynou a dva kamiony
  Tým Buggyra ZM Racing bude mít v lednu na Rallye Dakar trojnásobné zastoupení. Opět nasadí buggynu Can-Am s Josefem Macháčkem a dva kamiony Tatra. Jeden bude řídit Chilan Ignacio Casale a druhý Téo Calvet z Francie, kterého čeká premiéra ve slavné soutěži.
  staré Hamilton si v Kataru připsal další výhru, na Verstappena ztrácí už jen osm bodů
  Drama ve formuli 1 pokračuje a ani před posledními dvěma závody není o celkovém vítězi jasno. Lewis Hamilton si na okruhu v Kataru připsal na konto další vítězství a náskok svého rivala Verstappena stáhl na osm bodů. Třetí dojel španělský matador Alonso s vozem stáje Alpine.
  Pneu magazín - PneuMag.czcheck
  datum vydání: 1/12/2021 19:13:43 2 dny Co vám řeknou pneumatiky o autopůjčovně?
  Co mají společného pneumatiky s půjčováním aut? Více, než se může při prvním pohledu zdát! Že se někteří snaží šetřit na pneumatikách není nic neobvyklého, ale to samé se bohužel stává i u autopůjčoven. Sami určitě moc dobře znáte ten okamžik, kdy vám v pneuservisu řeknou, že jsou vaše pneu po sm ...
  staré Pneuměřič je dobrý pomocník, levným se vyhněte
  Každý řidič by měl pravidelně kontrolovat své pneumatiky. Pravidelné přeměření tlaku pomáhá řidiči od jízdy na podhuštěných pneumatikách a všemi negativy s tím spojenými… Pokud má automobil podhuštěné pneumatiky, je jízda s ním nejen nebezpečná, ale také neekonomická. Málo nahuštěné pneumatiky se t ...
  staré S Goodyear UltraGrip 8 úspěšná tradice pokračuje
  Začátkem minulého roku uvedl Goodyear na trh zimní pneumatiku UltraGrip 8. Jedná se tedy o pokračovatele úspěšné tradice. Jak se zdá, i nyní se může řidič spolehnout na skvělou ovladatelnost a bezpečnost v zimních podmínkách. Zimní období je pro řidiče těžké. Teploty jsou nízké a situace na silnicí ...
  staré Firestone Winterhawk 2: Po zimních cestách bez potíží?
  Pro evropské řidiče je již déle než rok určená zimní pneumatika Firestone Winterhawk 2 EVO. Jak název ukazuje, jde o další vývojový stupeň oblíbené zimní pneumatiky. Firestone pneumatiku chválí, nezávislé testy jsou o něco více zdrženlivé… Americký výrobce Firestone o svých pneumatikách Winterhawk ...
  staré Namíchejte si povinné ručení podle svého!
  Povinné ručení sice musí platit všichni motoristé, ale konkurence jednotlivých poskytovatelů nutí jednotlivé pojišťovny přicházet se zajímavými nabídkami, ať už v ceně nebo za příplatek. Dá se tedy říct, že si snad každý dokáže vybrat takové povinné ručení, které mu bude „ušité na míru“. Zima klade ...
  staré Celoroční pneumatiky? Nebezpečný kompromis
  Uvažovali jste někdy o celoročních pneumatikách? Snadno je poznáte podle piktogramu na bočnici, ale jízda na nich už tak snadná není – jde pouze o kompromis mezi zimní a letní pneumatikou. Na druhé straně vah jsou ekonomické aspekty a do města celkem ujdou… Od 1. listopadu loňského roku je povinnos ...
  staré Trayal Arctica nekupujte, varuje ADAC i dTest
  Trayal Arctica je pneumatika původem ze Srbska. Jedná se sice o levné pneumatiky, ale cena není vše, zvláště když je kvalita mizivá. Nejen v ČR si tak nepříliš známý výrobce asi dobré jméno nezíská, v testech totiž tato pneumatika zaujímá poslední místa… Řidiči, kteří mají hluboko do kapsy, mnohdy ...
  staré Barum Quartaris: "Utajená" celoroční pneumatika
  Tradiční český výrobce pneumatik Barum nabízí známé a oblíbené pneumatiky, které jsou celkem kvalitní a nestojí moc peněz. Nejen čeští motoristé si chválí zimní Polaris i letní Bravuris či Brilantis. Celoroční pneumatika tohoto výrobce nese příznačný název Quartaris. Ne každý jí však zná a najít o n ...
  . Pokud chcete stíhat, tak se hodí přesný čas. Jak je venku zjistíte na Aktuální teploty :) Šikovná předpověd počasí  Další partnerské stránky: Fantastický Android  :).
  Kontakt: info zavináč aktualnizpravy.cz | ochrana soukromí
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 174: fopen(./cache/details/detail_automoto.cache): failed to open stream: Operace zam�tnuta
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 175: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 176: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given