Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 10.05.2021 || EUR 25,590 || USD 21,027
úterý 11.května 2021, Týden: 20, Den roce: 131,  dnes má svátek Svatava, zítra má svátek Pankrác
11.května 2021, Týden: 20, Den roce: 131,  dnes má svátek Svatava
 Cestovani -
GigaPlaces.comcheck
staré Prohlídka Čáslavi - Procházka městem husitského vojevůdce Jana Žižky
Královské město Čáslav vzniklo za vlády Přemysla Otakara II. v roce 1264. Střed města si zachoval starobylý ráz, proto bylo historické jádro města vyhlášeno městskou památkovou zónou. Historické centrum města obklopuje z části zachovalé původní opevnění s jednou dochovanou věží. Do městské památkové zóny dále patří mnoho církevních i světských staveb. 
staré Výlet na poloostrov Karpas - Nejopuštěnější část Severního Kypru
Po násilném rozdělení Kypru v roce 1974 turistický ruch na severu ovládaném Tureckem téměř zmizel. V posledních letech se sice začal silněji rozvíjet, nicméně na stále populárnějším Severním Kypru je zatím stále dostatek opuštěných míst. Mezi nimi je asi tou nejopuštěnější částí nejvýchodnější a zároveň nejsevernější cípek – protáhlý poloostrov Karpas.V této oblasti neexistuje veřejná doprava, takže jedinou možností je taxi nebo najmutí vlastního auta. Jízda pronajatým autem nepostrádá dobrodružný nádech, řízení vlevo po úzkých silnicích plných výmolů skutečně vyžaduje zvýšenou pozornost. Silnice se s každým kilometrem postupně zhoršují a je nezbytné rychle reagovat na neočekávané velké díry - pojištění auta totiž nekryje zničení pneumatik a ani podvozku.
staré Výstup na Přerovskou Hůru - Svědek dob dávno minulých
Z Přerova nad Labem se můžete vydat na krátkou procházku na zdejší stolovou horu Přerovská Hůra (237m n. m.). Po žluté turistické stezce je to z centra zhruba 1,5kilometru. Kopec patří mezi takzvané svědecké hory, které pamatují časy dávno minulé oproti okolní krajině. Po cestě máte výhledy na plochou polabskou krajinu, tak berte výstup spíš jako zpestření výletu do Přerova než nějaký dech beroucí zážitek
staré Nea Roda a pláž Komitsa - Koupání na severu Chalkidiki
Nea Roda je rybářská vesnička na jediné silnici vedoucí na nejsevernější prst Chalkidiki - Athos. Pokud tedy na sever Chalkidiki budete směřovat určitě zde pojedete. Přímo nad přístavem se tyčí kopeček s majákem a kostelíkem, kam se určitě vyplatí vystoupat. Po krátké prohlídce si pak můžete vybrat z celé řady okolních pláží z nichž asi nejznámější je rozlehlá Komitsa
staré Za trampy do osady Bílé skály a ještě dál - Aneb v Ráji prostě musí být krásně
Tentokrát jsme se vydali do CHKO Kokořínsko-Máchův Kraj, konkrétně do obce Ráj. Tato lokalita je nejen prototypem malebnosti, ale zároveň je velmi dobrým výchozím bodem pro pěší výlety. 
staré Procházka okolím Vonoklas - Aneb poznávání krás v blízkosti Prahy
Vonoklasy jsou malá nenápadná obec v okrese Praha-Západ. Obec je součástí CHKO Český kras. V obci se protíná velké množství turistických tras. My se však vydáme po naučné stezce Okolím Vonoklas, která kopíruje žlutou turistickou značku a zavede nás na pozoruhodná místa v okolí obce, ale také na vyhlídky, ze kterých je krásný výhled do krajiny.
staré Prohlídka města Záhřeb - hlavní město Chorvatska
Hlavní město Chorvatska - Záhřeb - stojí za to ho navštívit a projít se přes staré město, parky i navštívení místních podniků. Město je důležitým dopravním uzlem mezi Jaderským mořem a střední Evropou. Centrum Záhřebu má charakter typického velkoměsta habsburské monarchie. Historické jádro města je tvořeno částmi Horní město s Kaptolem, a mladší Dolní město. Gradec - Horní město - patří k nejlépe zachovaným historickým centrům v Chorvatsku.
staré Krátká túra z Přerova nad Labem - Příjemná procházka Polabím
Přerov nad Labem je ideální východisko na procházku krajinou Polabím - uvidíte zde nejen lužní les, řeku Labe, ale můžete vystoupat i na jednu ze zdejších stolových hor čnících nad okolní rovinou. I v samotném Přerově najdete několik zajímavostí včetně zámku a skanzenu
NaKole.cz - Článkycheck
staré PF 2019
Přejeme vám v roce 2019 mnoho skvělých zážitků na cestách, a to nejen na kole.
staré Japonsko na kole – přírodní krásy Hokkaida
Hokkaidó, nejsevernější ze čtyř hlavních japonských ostrovů, je opravdovým rájem pro všechny milovníky cyklistiky. Nádherná příroda, kvalitní cyklostezky a tiché oázy klidu a odpočinku v podobě všudypřítomných horkých pramenů onsen jsou hlavními lákadly této největší japonské prefektury.
staré Nejkrásnější cyklostezky Dolního Rakouska
Dolní Rakousko, nebo také Dolní Rakousy (německy Niederösterreich) je spolková země na severovýchodě Rakouska. Hlavní městem je Sankt Pölten (s poněkud prazvláštním českým názvem Svatý Hypolit).
staré Nový Zéland na kole – deštné pralesy Jižního ostrova
Nový Zéland se do našeho podvědomí zapsal především díky své dech beroucí přírodě, jejíž plnou krásu na filmová plátna tuzemských kin poprvé přinesla hollywoodská trilogie Pán prstenů. Následující turistický boom, který „Středozemě“ zažila, přetrvává dodnes a jedním z jeho symbolů se stalo jízdní kolo.
staré Neziderská cyklostezka – na kole po slunečné straně Rakouska
Neziderské jezero (v Rakousku mu říkají Neusiedler See) je po Balatonu druhé největší stepní jezero ve střední Evropě. Jeho maximální hloubka nepřesahuje dva metry a v důsledku toho je i poměrně teplé. Cyklostezka, která je okolo jezera vybudována, se jako jediná v Rakousku pyšní 5 hvězdami asociace ADFC (Allgemeine Deutsche Fahrrad-Club)
staré Murská cyklostezka – unikátní horská příroda, kulturní památky i gastronomické zážitky
Celá Murská cyklostezka (značena v rakouské části: R2, Murradweg) je dlouhá téměř 460 km a začíná v nejvyšším bodě celé stezky u horské chaty Sticklerhütte, která se nachází v Národním parku v pohoří Vysoké Taury. Murradweg je považována za nejrozmanitější říční stezku v alpském regionu.
staré Cyklovýlet ve Vietnamu, ostrov Cat Ba
Ze všech ostrovů rozesetých v Tonkingském zálivu je Cat Ba tím největším ostrovem. Jakožto součást krasové oblasti zátoky Ha Long si mnozí turisté volí město Cat Ba Town na jihu ostrova za svou základnu pro výlety do okolí.
staré C&O Canal: na kole za americkou historií aneb Amerika a cyklistika
Ono se o tom nemluví a nejspíš obecně moc neví, ale USA je rájem pro cyklisty. Vážně. Je sice pravda, že Američané mají tendenci jezdit všude autem. Podle toho vypadají často jejich boubelaté postavy a tomu je také přizpůsobená silniční síť a infrastruktura. Ale víte-li kam zajet, najdete si terén pro každý druh kola.
 • https://www.zajezdy-usa.cz/
 • 360 - photoblogcheck
  staré Misty Brothers / Bráchanci v mlze
  Aperture: ƒ/9 ● Camera: PENTAX K-5 ● Focal length: 34mm ● ISO: 400 ● Shutter speed: 1/2500s ●
  staré Hide-and-seek
  Aperture: ƒ/9 ● Camera: PENTAX K-5 ● Focal length: 21mm ● ISO: 400 ● Shutter speed: 1/4000s ●
  staré Flood of Light / Sluneční záplava
  Aperture: ƒ/7.1 ● Camera: PENTAX K-5 ● Focal length: 17mm ● ISO: 400 ● Shutter speed: 1/4000s ●
  staré Orlické Záhoří
  Aperture: ƒ/1.7 ● Camera: SM-G950F ● Focal length: 4.2mm ●
  staré Dora b&w

  staré Léto v síti / In the hammock

  staré Toplitzsee

  staré Tramp

  Tixik.com - Cestování a ubytovánícheck
  staré Sedm nových přírodních divů světa
  Podle celosvětového hlasování se novým přírodním divem světa stala Stolová hora v Kapském Městě. Zařadila se tak mezi sedm nejúžasnějších přírodních d.. více »
 • http://www.tixik.cz/stolova-hora-2369487.htm
 • http://www.tixik.cz/sedm-novych-prirodnich-divu-sveta-4083717.htm
 • staré V Dubai otevřeli nejvyšší hotel světa
  K otevření první z věží nejvyššího hotelu světa došlo v Dubai. Hotelová věž dosáhla výše 355 metrů. JW Marriott Marquis Hotel Dubai má k dispozici prvních 804 pokojů se třemi restauracemi. Dalších 804 pokojů bude podle plánů o.. více »
 • http://www.tixik.cz/v-dubai-otevreli-nejvyssi-hotel-sveta-4083685.htm
 • staré Vandalové v Rize zařídili bezplatné toalety
  Obyvatelé a návštěvníci hlavního lotyšského města Rigy budou mít dočasně bezplatný přístup na veřejné toalety. Vandalové, kteří se dobývají do mincovních schránek způsobují na zařízení větší škody a a vícenáklady, než.. více »
 • http://www.tixik.cz/vandalove-v-rize-zaridili-bezplatne-toalety-4083692.htm
 • staré V italských městech klesají ceny ubytování
  Ceny hotelových pokojů klesly v listopadu v italských městech i o více než 30%. A to navzdory zvyšujícím se daním a stoupajícím cenám energií. V italských městech Neapol a Padova zlevnily pobyty v průměru o 15%, v Římě a Florencii p.. více »
 • http://www.tixik.cz/v-italskych-mestech-klesaji-ceny-ubytovani-4083694.htm
 • staré Google bude chránit turisty
  Kostel je význačný tím, že je celý den (kromě soboty) otevřený a hojně navštěvovaný především věřícími procházejícími po hlavní tepně Brna - Masarykově třídě. Jen několik schodů dělí člověka od vstupu do prostoru, kter.. více »
 • http://www.tixik.cz/google-bude-chranit-turisty-4083718.htm
 • staré Víte jak budou vypadat vlaky budoucnosti?
  Odpověď nám může přiblížit italský šperk, vlaková souprava Frecciarossa 1000. Dosáhne nejvyšší rychlosti 400 km / hodinu, samozřejmostí je integrovaný internet a luxusní design. Technické řešení zohlednilo především pohodlí, b.. více »
 • http://www.tixik.cz/vite-jak-budou-vypadat-vlaky-budoucnosti-4083721.htm
 • staré TOP 10 nejrychleji se rozvíjejících destinací světa
  Cestovatelský portál Tripadvisor představil 10 nejrychleji rozvíjejících se turistických destinací světa. Místa o která stoupá zájem návštěvníků nejrychleji. Mezi šampiony jsou především středoamerická a jihoamerická města. Evr.. více »
 • http://www.tixik.cz/top-10-nejrychleji-se-rozvijejicich-destinaci-sveta-4083683.htm
 • staré Kemeru hrozí uzavření desítek hotelů
  Kontroly úřadů odhalily ve vyhlášeném turistickém letovisku Kemer závažné nedostatky. Celkem může být uzavřeno až 77 hotelů, které se dostaly do potíží s předpisy. Nejčastějšími příčinami jsou problémy se zaměstnáváním n.. více »
 • http://www.tixik.cz/kemeru-hrozi-uzavreni-desitek-hotelu-4083680.htm
 • Tixik.com - Cestování a ubytovánícheck
  staré Google bude chránit turisty
  Kostel je význačný tím, že je celý den (kromě soboty) otevřený a hojně navštěvovaný především věřícími procházejícími po hlavní tepně Brna - Masarykově třídě. Jen několik schodů dělí člověka od vstupu do prostoru, kter.. více »
 • http://www.tixik.cz/google-bude-chranit-turisty-4083718.htm
 • staré Sedm nových přírodních divů světa
  Podle celosvětového hlasování se novým přírodním divem světa stala Stolová hora v Kapském Městě. Zařadila se tak mezi sedm nejúžasnějších přírodních d.. více »
 • http://www.tixik.cz/stolova-hora-2369487.htm
 • http://www.tixik.cz/sedm-novych-prirodnich-divu-sveta-4083717.htm
 • staré V Dubai otevřeli nejvyšší hotel světa
  K otevření první z věží nejvyššího hotelu světa došlo v Dubai. Hotelová věž dosáhla výše 355 metrů. JW Marriott Marquis Hotel Dubai má k dispozici prvních 804 pokojů se třemi restauracemi. Dalších 804 pokojů bude podle plánů o.. více »
 • http://www.tixik.cz/v-dubai-otevreli-nejvyssi-hotel-sveta-4083685.htm
 • staré Vandalové v Rize zařídili bezplatné toalety
  Obyvatelé a návštěvníci hlavního lotyšského města Rigy budou mít dočasně bezplatný přístup na veřejné toalety. Vandalové, kteří se dobývají do mincovních schránek způsobují na zařízení větší škody a a vícenáklady, než.. více »
 • http://www.tixik.cz/vandalove-v-rize-zaridili-bezplatne-toalety-4083692.htm
 • staré V italských městech klesají ceny ubytování
  Ceny hotelových pokojů klesly v listopadu v italských městech i o více než 30%. A to navzdory zvyšujícím se daním a stoupajícím cenám energií. V italských městech Neapol a Padova zlevnily pobyty v průměru o 15%, v Římě a Florencii p.. více »
 • http://www.tixik.cz/v-italskych-mestech-klesaji-ceny-ubytovani-4083694.htm
 • staré Víte jak budou vypadat vlaky budoucnosti?
  Odpověď nám může přiblížit italský šperk, vlaková souprava Frecciarossa 1000. Dosáhne nejvyšší rychlosti 400 km / hodinu, samozřejmostí je integrovaný internet a luxusní design. Technické řešení zohlednilo především pohodlí, b.. více »
 • http://www.tixik.cz/vite-jak-budou-vypadat-vlaky-budoucnosti-4083721.htm
 • staré TOP 10 nejrychleji se rozvíjejících destinací světa
  Cestovatelský portál Tripadvisor představil 10 nejrychleji rozvíjejících se turistických destinací světa. Místa o která stoupá zájem návštěvníků nejrychleji. Mezi šampiony jsou především středoamerická a jihoamerická města. Evr.. více »
 • http://www.tixik.cz/top-10-nejrychleji-se-rozvijejicich-destinaci-sveta-4083683.htm
 • staré Mexické letovisko Acapulco bankrotuje
  Válka s drogovými kartely má v Mexiku další oběť. Stal se jí oblíbený resort Acapulco, který podal návrh na konkurz. Vedle špatného hospodaření místních úřadů, je hlavní příčinou bankrotu prudký nárůst kriminality. Neschopnos.. více »
 • http://www.tixik.cz/mexicke-letovisko-acapulco-bankrotuje-4083682.htm
 • ŽivotNaCestách.czcheck
  staré Brazilský triptych
  Z dlouhého spánku mě probudila zlatá záře. Pojítko mezi snem a realitou bylo nenávratně přetrženo a já si uvědomil, že právě přistáváme v São Paulu. Ta vzpomínka na zlatavou záři mne už nikdy neopustí a bude navždy mým symbolem pro nebeský klid a oddech, který zde vždy s večerem na člověka přichází. São Paulo São … Pokračování textu Brazilský triptych →
 • http://www.zivotnacestach.cz/brazilsky-triptych/
 • staré Jak uchovat ty nejcennější vzpomínky? Otestovali jsme fotoknihu Professional Line od Saal Digital
  V době koronavirové pandemie jsme nemohli nejen cestovat, ale většina z nás dokonce ani pracovat či vykonávat spoustu dalších oblíbených činností. Někdo se nudil a nevěděl, do čeho píchnout. Jiný tento čas využil pro práci na zahrádce, na rekonstrukci domu, sám na sobě, k dodělávání restů pro zákazníky nebo třeba k výběru a tisku fotek … Pokračování textu Jak uchovat ty nejcennější vzpomínky? Otestovali jsme fotoknihu Professional Line od Saal Digital →
 • http://www.zivotnacestach.cz/jak-uchovat-ty-nejcennejsi-vzpomniky-otestovali-jsme-fotoknihu-professional-line-od-saal-digital/
 • staré Nocleh na hřbitově aneb 22 cestovatelských NEJ Tomíka na cestách
  Tentokrát v rámci naší ankety cestovatelských NEJ zjistíme, jaká jsou NEJ Tomáše Vejmoly alias Tomíka na cestách. Tomáš se dostal do širšího povědomí poté, co vyrazil z Bangkoku do rodných Hranic na Moravě tuktukem. Na rok dlouhé cestě ujel 13 000 km přes Thajsko, Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Předtím … Pokračování textu Nocleh na hřbitově aneb 22 cestovatelských NEJ Tomíka na cestách →
 • http://www.zivotnacestach.cz/nocleh-na-hrbitove-aneb-22-cestovatelskych-nej-tomika-na-cestach/
 • staré Které jazyky využijete na cestách nejvíce?
  Jazyky a cestování po světě jdou ruku v ruce. Jeden nemusí nutně vyžadovat druhý, nicméně mluvení místním jazykem může zcela změnit váš zážitek z cestování. V tomto článku se dozvíte, které jazyky jsou nejužitečnější pro cestování po světě. Jazyky jsou totiž skutečným klíčem k autentickému kulturnímu zážitku a navázání nových přátel po celém světě. 1. Angličtina … Pokračování textu Které jazyky využijete na cestách nejvíce? →
 • http://www.zivotnacestach.cz/ktere-jazyky-vyuzijete-na-cestach-nejvice/
 • staré 7 tipů pro bezpečné cestování
  V tomto článku bychom rádi poukázali na možná rizika, se kterými se mohou potýkat všichni cestovatelé nehledě na to, do jaké destinace se chystají. Přestože někdy máte pocit, že vám nic nehrozí, na cesty se vyplatí vždy se dobře připravit. Jak totiž praví známé pořekadlo – štěstí přeje připraveným. 1. Proveďte před cestou průzkum První … Pokračování textu 7 tipů pro bezpečné cestování →
 • http://www.zivotnacestach.cz/7-tipu-pro-bezpecne-cestovani/
 • staré Trip do Svaté země aneb zpět do Izraele (2. část)
  V první části článku o našem výletu do Izraele s názvem Objevte další krásy Izraele – Tel Aviv, Jaffa, Jeruzalém a Betlém v Palestině jsme prozkoumali Tel Aviv, Jaffu a přesunuli se do Jeruzaléma. Znovu mystický Jeruzalém a přesun do Haify (den čtvrtý) Čtvrtý den našeho izraelského tripu vstáváme trochu dříve. Po sedmé hodině vyrážíme … Pokračování textu Trip do Svaté země aneb zpět do Izraele (2. část) →
 • http://www.zivotnacestach.cz/trip-do-svate-zeme-aneb-zpet-do-izraele-2-cast/
 • staré 4 věci, které nedělat na cestě do Jižní Ameriky
  Latinská Amerika láká mnoho cestovatelů nejen pro různorodost přírody a kultury, kterou nabízí, ale také pro možnost procestovat některou ze zemí s nižším rozpočtem. Latinská Amerika má mnoho předností, ale je dobré nezapomenout na to, že na takovou cestu je potřeba se dobře připravit.  1. Nesnažte se navštívit příliš mnoho míst Mnoho lidí podceňuje velikost Jižní … Pokračování textu 4 věci, které nedělat na cestě do Jižní Ameriky →
 • http://www.zivotnacestach.cz/4-veci-ktere-nedelat-na-ceste-do-jizni-ameriky/
 • staré Jak vybavit lékárničku, když cestujete s dětmi?
  Každý rodič ví, že horečka, průjem i další obtíže se u dětí objevují nečekaně a v nejméně vhodnou dobu. Výlety ani dovolená nejsou výjimkou, proto je důležité si při každé výpravě mimo domov přibalit i dětskou cestovní lékárničku. V té záplavě věcí se ztratí a ušetří vám spoustu starostí. Co by v ní nemělo chybět? Určitě mi dáte … Pokračování textu Jak vybavit lékárničku, když cestujete s dětmi? →
 • http://www.zivotnacestach.cz/jak-vybavit-lekarnicku-kdyz-cestujete-s-detmi/
 • i Cestovánícheck
  staré Bruggy
  Město Bruggy leží v severozápadní Belgii, necelých sto kilometrů od Bruselu. Jedná se o správní centrum Západních Flander, žije zde něco přes sto tisíc obyvatel. Patří mezi největší turistické atrakce v zemi, jeho historické centrum je na seznamu památek UNESCO a díky síti říčních kanálů si vysloužilo pověst Benátek severu. Na místě, kde se nyní […] Bruggy ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/bruggy-987
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Bělorusko obecně
  Rozloha: 207 600 km2 Počet obyvtel: 9 465 000 Hustota zalidnění: 46/km2 Úřední jazyk: běloruština, ruština Národnost: Bělorusové (84%), Rusové (8%), Poláci (3%) Náboženství: 70 % křesťanství (z toho 56% pravoslaví) Nejvyšší vrchol:  Dziaržynskaja hara (hora Dzeržinského) 345 m.n.m. Hlavní město: Minsk Státní zřízení: prezidentská republika Hymna: My Belarusy (My Bělorusové) Měna: Běloruský rubl Časová zóna: Utc +3 Přírodní podmínky Bělorusko […] Bělorusko obecně ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/belorusko-obecne-1005
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Drážďany
  Drážďany (německy Dresden) leží ve východní části Německa. Je to hlavní město Saska. V aglomeraci žije kolem jednoho milionu obyvatel. Jedná se o významný dopravní uzel, nachází se zde i mezinárodní letiště. Je to významné kulturní, administrativní a samozřejmě také i průmyslové centrum regionu. Turisty obzvlášť přitahují jeho světoznámě proslulá muzea. První historická zmínka o […] Drážďany ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/drazdany-983
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Negevská poušť
  Negevská poušť neboli Negev zabírá téměř polovinu z území Izraele. Nachází se na jihu tohoto státu, průměrná výška kolísá mezi pěti a devíti sty metry. Je relativně řídce osídlená, ale nedá se říci, že by šlo o místo, kde můžeme spatřit jen písek a kamení. Hospodářským a politickým centrem pouště je město Beerševa, ve kterém […] Negevská poušť ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/negevska-poust-990
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Helsingborg
  Helsingborg je švédské přístavní město ležící na pobřeží Sundské úžiny. Nachází se přibližně sedmdesát kilometrů od Malmo. Je osmým největším městem ve Švédsku a žije v něm přibližně sto tisíc obyvatel. Jedná se o významné obchodní a dopravní centrum. Považuje se za jedno z nejstarších švédských měst. Byl založen v roce 1085, i když v […] Helsingborg ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/helsingborg-977
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Elbasan
  Elbasan (nebo také Elbasani) leží nad řekou Shkumbin ve střední Albánii jihovýchodně od Tirany. Jedná se o důležité krajské průmyslové centrum. Dnes v něm žije více než sto třicet tisíc obyvatel a tím pádem se jedná o třetí největší město v zemi. Návštěvníka určitě zaujme zvláštní mix architektury dvacátého století a pozůstatků středověkého města. Historie […] Elbasan ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/elbasan-981
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Gent
  Gent (francouzsky Gand) leží na soutoku řek Leie a Šeldy necelých šedesát kilometrů na západ od Bruselu. Město má díky kanálu Ternouzen spojení s mořem. Dnes přímo ve městě žije něco přes dvě stě tisíc obyvatel a jedná se o významné univerzitní a obchodní centrum v regionu, které ale ve světě neodehrává větší roli, i […] Gent ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/gent-1002
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Izmir
  Izmir, ve starších pramenech známější pod názvem Smyrna, je třetím největším tureckým městem a druhým nejvýznamnějším přístavem v této zemi. Jedná se o velmi důležité průmyslové město. Izmir leží v západní části státu u pobřeží Egejského moře a žije v něm téměř tři miliony obyvatel. První osady se v místech, kde stojí dnešní Izmir objevily […] Izmir ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/izmir-995
 • https://www.i-cestovani.com
 • České noviny - Cestovánícheck
  staré Jihlavské muzeum nabídne sbírku kočárků Boženy Dvořákové
  Jihlava - Asi čtyři desítky historických dětských kočárků a kočárků pro panenky tvoří sbírku Boženy Dvořákové z Jihlavy. Se sběratelstvím začala před 15 lety, když chtěla starý...
  staré Nejúspěšnějším snímkem na instagramu je obyčejné vejce
  Washington - Nejúspěšnějším snímkem v historii sociální sítě Instagram se stal obrázek obyčejného vajíčka. Do dnešního večera získal přes 32 milionů takzvaných lajků, tedy označení...
  staré V budově Mozartea se otevírá Národní filmové muzeum
  Praha - V Praze se v úterý pro první návštěvníky otevře Národní filmové muzeum (NaFilm). Diváci v něm najdou například virtuální realitu nebo holografickou projekci, které neobvyklým...
  staré Pár vlků žijící v okolí Třeboně má čtyři až pět mláďat
  Třeboň (Jindřichohradecko) - V oblasti na jih od Třeboně na Jindřichohradecku se rozmnožil pár vlků. Podle snímků z fotopastí má čtyři až pět mláďat. ČTK to řekl Jiří Neudert...
  MujTip.Infocheck
  staré Součástí oslav výročí záchranné služby v Hradci Králové je výstava modelů zdravotní techniky
  V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava modelů sanitek a zdravotnické transportní techniky nazvaná Záchrankou kolem světa. Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa. Celá sbírka […]
  staré V Praze 8 připravují studii nového náměstí, které připomene spisovatele Bohumila Hrabala
  Už v září 2020 začnou práce na studii nového náměstí Bohumila Hrabala na pražské Palmovce. Náměstí vznikne mezi budoucím polyfunkčním projektem Palmovka One, který nahradí stávající autobusové nádraží, a ulicí Na Žertvách. Projekt zpracovává ateliér UNIT architekti. Součástí jeho týmu bude od počátku projektování také umělec, který bude mít na starosti rozvinutí umělecké instalace odkazující právě k Bohumilu […]
  staré V Praze 8 připravují studii nového náměstí, které připomene spisovatele Bohumila Hrabala
  Už v září 2020 začnou práce na studii nového náměstí Bohumila Hrabala na pražské Palmovce. Náměstí vznikne mezi budoucím polyfunkčním projektem Palmovka One, který nahradí stávající autobusové nádraží, a ulicí Na Žertvách. Projekt zpracovává ateliér UNIT architekti. Součástí jeho týmu bude od počátku projektování také umělec, který bude mít na starosti rozvinutí umělecké instalace odkazující právě k Bohumilu […]
  staré Součástí oslav výročí záchranné služby v Hradci Králové je výstava modelů zdravotní techniky
  V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava modelů sanitek a zdravotnické transportní techniky nazvaná Záchrankou kolem světa. Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa. Celá sbírka […]
  staré Vycházka po zahradním městě Ořechovka
  Ve čtvrtek 20.srpna proběhne v Praze komentovaná vycházka Zahradní město Ořechovka. Vycházka zavede účastníky do oblasti, kde jsou postaveny rodinné domky, které vznikaly jako jedny z prvních v místech bývalé barokní zahrady Jana Kryštofa Bořka. Urbanistické řešení na zástavbu ve Střešovicích vyhráli ve veřejné soutěži Jaroslav Vondrák a Jan Šenkýř, na návrzích se podíleli i architekti František Vahala, Bohumil Hypšman, […]
  staré Součástí oslav výročí záchranné služby v Hradci Králové je výstava modelů zdravotní techniky
  V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava modelů sanitek a zdravotnické transportní techniky nazvaná Záchrankou kolem světa. Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa. Celá sbírka […]
  staré V Praze 8 připravují studii nového náměstí, které připomene spisovatele Bohumila Hrabala
  Už v září 2020 začnou práce na studii nového náměstí Bohumila Hrabala na pražské Palmovce. Náměstí vznikne mezi budoucím polyfunkčním projektem Palmovka One, který nahradí stávající autobusové nádraží, a ulicí Na Žertvách. Projekt zpracovává ateliér UNIT architekti. Součástí jeho týmu bude od počátku projektování také umělec, který bude mít na starosti rozvinutí umělecké instalace odkazující právě k Bohumilu […]
  staré Součástí oslav výročí záchranné služby v Hradci Králové je výstava modelů zdravotní techniky
  V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava modelů sanitek a zdravotnické transportní techniky nazvaná Záchrankou kolem světa. Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa. Celá sbírka […]
  NAZKUŠENOU.CZcheck
  staré Pomaturitní studium jazyků
  Čeká vás maturita, ale nevíte, co pak. Sondujete nabídky práce, jenže zatím nic. Co když přijímačky na vysokou nevyjdou? Je lepší mít plán B. Nebo už jste odmaturovali, ale na vysokou vás nevzali? Chcete zkusit štěstí zase za rok, ale nevíte, co do té doby? Nebo byste rádi okusili život v zahraničí, ale pokaždé, když chcete dát dohromady větu v angličtině, zaskočí vám v krku?
  DESPERADO.cz - nezávislé cestovánícheck
  staré Ponta do Pargo – maják na konci Madeiry
  Vesnička Ponta do Pargo se nachází na samém západě Madeiry, nedaleko oblasti Porto Moniz, v současnosti má zhruba tisíc stálých obyvatel. Název tohoto místa pochází z výrazu pro jistou rybu, které se v místním dialektu říká pargo. Kromě rybolovu, který není v posledních desetiletích zrovna na vysoké úrovni, se tu pěstují rajská jablka, vinná réva a například i […]
  staré Selmun Palace – poslední stavba maltézských rytířů
  Malta vděčí maltézským rytířům za bohatou výstavbu. Od hospod, přes kostely, až po nemocnice. Jejich poslední stavbou je impozantní Selmun Palace, zámek nedaleko od města Mellieha. Kde palác najdete  Solné městečko Mellieha (melh znamená maltsky sůl) se rozprostírá pouhých třináct kilometrů od hlavního města republiky Malta, Valletty. Nedaleko od letoviska Mellieha, oblíbeného především pro jeho […]
  staré Na Madagaskaru je strava založená na rýži
  Madagaskar je ostrov ležící poblíž jihovýchodního pobřeží kontinentální Afriky a je součástí Afriky jako celku. Současně se Madagaskar nazývá (ostrovní) stát v Africe, který se rozkládá na území tohoto ostrova. Ostrov se od kontinentální Afriky oddělil v průběhu druhohor (asi před 160 miliony lety) a stále se pohybuje jihovýchodně téměř o 2 cm za rok. Je to 4. největší ostrov na světě. Nyní ho odděluje od kontinentální Afriky […]
  staré Monselice – „hora padajících kamenů“
  Jednou z možných destinací letní dovolené může být například Itálie, destinace, kam jsou ročně směřovány zájezdy tisíce Čechů. V této zemi na jihu Evropy, jež je obklopována Středozemním mořem je mnoho zajímavých lokalit, které stojí za to navštívit. Dovolená v Itálii je mezi českými turisty populární i proto, že se nachází poměrně „nedaleko“. Mnozí preferují přímořské destinace, kde […]
  staré Santuario de San Miguel de Aralar
  Region Navarra láká turisty z celé Evropy nejen krásnou pyrenejskou přírodou, ale také spoustou historických a církevních památek. Jednou z nich je Santuario de San Miguel de Aralar. Pohoří Sierra de Aralar Památka Santuario de San Miguel de Aralar se ukrývá v pohoří Sierra de Aralar oddělujícím provincii Gipuzkoa od Navarry, které mimo jiné patří mezi vyhledávaná […]
  staré Vulkanické jezero Lago di Bolsena je bránou do Toskánska
  Není tak velké, jako největší jezero Itálie Lago di Garda, nachází se na rozhraní regionů Lazio a Toskánsko a je považováno za bránu do Toskánska. Jeho celková rozloha je 115 km2 jej řadí jako 5. největší jezero Itálie a je největším jezerem vzniklým přírodní vulkanickou činností, v celé Evropě. Maximální hloubka je něco málo přes sto […]
  staré Navštivte maltské Trojměstí Cottonera
  Maltská republika patří svou rozlohou k nejmenším státům světa. Zároveň je zde mnoho měst, a proto se nemůžeme divit, že u některých došlo v průběhu času ke vzájemnému splynutí. Maltské trojměstí Cottonera vzniklo spojením tří měst: Cospicua, Vittoriosa a Senglea. Vyhledávaný slepenec tří měst Maltézské trojměstí Cottonera skládající se ze tří měst Cospicua (též Bormla), Vittoriosa (Birgu) a […]
  staré Vesnička Ossiach a jazero Ossiacher See
  Pokud budou třeba během letní dovolené mířit vaše kroky do Villachu v Rakousku, určitě není od věci opomenout alespoň krátký výlet do nedalekého Ossiachu. Nevelká obec ležící nedaleko hranic se Slovinskem a Itálií, na východním břehu stejnojmenného jezera, má pouze sedm stovek stálých obyvatel, je ale turisticky vysoce frekventovanou lokalitou. Údajně zde turisté stráví ročně v […]
  cestydoprirody.cz | trasy a cestycheck
  staré Skialpy | Z Freinu na Grosser Königskogel
  Grosser Königskogel je oblíbenou horskou lyžařskou túrou ve Freinu, na které obzvláště v úseku vrcholu bývá často prachový sníh. Túra na Königskogel je mimořádná tím, že přes svoji výšku jen 1.574, má ve studené díře za Freinem často dobré sněhové podmínky. Výstup po lesní cestě ještě ujde, ale v…
  staré Skialpy | Na Hirzeck z Liezenerhütte přes Grimmingboden
  **Hostům Liezenerhütte se dá doporučit túra odtud na Hirzeck, protože z údolí je to na něj trochu daleko. Cesta přes náhorní rovinu s výhledem na Hochmöbelbing a Grimming, který je na blízku, tak jako pohled do dálky na Rottenmanner Tauern se vyplatí. Střídání stoupání a sjezdu činí tuto trasu…
  staré Skialpy | Zimní výstup na Liezenerhütte z Wörschachu
  **Požitkový výstup s měnící se krajinou k samoobslužné chatě Liezenerhütte kolem Hochtausingu šikmo pod východním vrcholem Reidlingu. Zde je popsán výstup přes Hochtor nebo také do tzv. Engu.** Příchod k Liezenerhütte je krásná lyžařská túra, která může být spojena s výstupem k Reidlingu. Sjezd…
  staré Skialpy | Na Simonyhütte z Krippensteinu
  Zimní příchod k Simonyhütte má od února stopy, většinou vytvořené Bergbahnem Dachstein. Většinou je v této době také otevřena chata. Tato výstupová cesta se taky vyplatí z krajinného hlediska díky pohledu na Ochsenkogel, Hohes a Niedriges Kreuz, Taubenkogel, Gjaidstein a přirozeně na Niederer a…
  staré Skialpy | Alpbachtal, Gamskopf 2205 mnm
  Z parkoviště se vydáte na jih po lesní cestě už k salaši Greitalm. tam odbočíte doleva ve směru Niederalm a Farmkehralm/Hochalm. Asi dvěstě metrů před salaší se odbočte doprava a vstoupíte do žlabu mezi Dristenkopf 2203 mnm a Gamskopf 2205 mnm. V horní části žlebu se již držte vpravo a začněte…
  staré Pěší turistika | Na chatu Gollinghütte (1641 mnm)
  Jedná se zde o popis přístupu na chatu, která je pak výchozím bodem pro další výstup či přechod na chatu Preintalerhütte. Jednoduchá mírně stoupající cesta vedoucí téměř celou dobu podél potoka Steinriesenbach po šotolinové lesní cestě. Jelikož jste ve Schladmingských Taurách, které patří k…
  staré Pěší turistika | Hřebenovka v Gesäuse
  Oberst Klinke Hutte - Sparafeld 2247m - Riffelspitze 2106m - Kreuzkogel 2011m Lehká, ale dlouhá trasa značená jako černá v obtížnosti do 1+. Na několika místech zajištěná kovovým lanem, ale sety netřeba. U chaty je přehledný plán okolních tras, ale nejrychleší je to vzít přímo kolmo na svah, přes…
  staré Pěší turistika | Ke Svatováclavské studánce
  Jednoduchý výlet na odpoledne ke studánce, která byla vybudována v roce 1999. Cílem cesty je vyzděná studánka s kamennou sochou dívky (údajně z dílny Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově) na hranici území okresu České Budějovice a Český Krumlov, na úbočí vrchu Skalka…
  Tipy na výlety, zajímavá místa a cyklotrasy po Čecháchcheck
  staré Jak ušetřit na cestování? Využijte akční letenky
  PR | Cestování je pro mnohé smyslem života, pro jiné zajímavým koníčkem a pro další skupinu osob možností, jak si může splnit své sny. To vše jsou důvody, proč je dnes natolik populární. Přispívá k tomu však ještě další věc. Jaká? Ceny, za které lze cestovat. Díky akčním letenkám se neustále snižují a tak není problém zaletět si do konkrétní destinace třeba za pár stovek. A kde akční letenky hledat? Podívejte se.
  staré Neseďte doma a vydejte se na nová místa
  Přemýšlíte, co podniknete o svém volném čase s přáteli, partnerem nebo rodinou? Vyrazte na výlet po krásách naší země a Slovenska! Počasí není nikdy dost špatné na to, abyste nemohli poznávat svou domovinu. Ať už toužíte po klidné procházce mimo městský ruch nebo po celodenním výletu, čerpejte inspiraci od ostatních lidí! Zjistěte, kde to stojí za […]
  staré Pohádková říše Fábula
  Vydejte se do Kamenice nad Lipou, kde kromě zámku můžete navštívit i Pohádkovou říši FÁBULA, která je ideálním místem pro rodinný výlet. Za každého počasí se tady spolehlivě zabaví nejen děti, ale i dospělí, kteří se společně přenesou do jedinečného pohádkového světa a prožijí nečekaná dobrodružství, ale i pohádkový příběh psaný samotnou pohádkovou říší a jejími obyvateli.
  staré Rozhledna Veselý vrch u Mokrska
  Rozhledna se nachází ve Středním Povltaví na kopci Veselý vrch (489 m) u osady Mokrsko cca 30 km severovýchodně od Příbrami a již v dřívějších dobách sloužil jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu.
  staré Restaurace Luhačovice – Symfonie Vám jistě padne do noty
  Toužíte po kvalitním obědě, ale fádní menu v českých restauracích Vás unavují? Hledáte osobité místo pro příjemně strávené chvíle s rodinou? Potřebujete romantickou restauraci pro okouzlující večer ve dvou? Potom je restaurace Symfonie v Luhačovicích tím pravým místem pro Vás.
  staré Dovolená na Lipně
  Snad každého Čecha již někdy napadlo, jaká je škoda, že nemáme moře. Nedá se nic dělat, od časů Přemysla Otakara II. si musíme nechat zajít na přístup k moři chuť. To však rozhodně neznamená, že bychom si museli odříci i pobyty u vody nebo výlety k ní. Lokalitu, kterou se rozhodně vyplatí navštívit a do níž se turisté v létě i v zimě opakovaně vracejí, představuje Lipno.
  staré Kotěrovy kolonie v Lounech
  Přijměte pozvání do města na severu Čech, jež leží asi 50 km od Prahy. Do města Louny, kde vznikl ojedinělý projekt zahradního města pod taktovkou architekta Jana Kotěry.
  staré Kam na víkend, aneb za pohodou do lázní
  PR | Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu se svým přítelem nebo kamarádkami? Co si odpočinout v klidu wellness centra a načerpat energii na nový pracovní týden díky skvělým procedurám, které se nabízejí?
  Hlavní stránka - Světcest.cz | cestování outdoorcheck
  staré Největší cestovatelský svátek opět v Praze
  Na cestovatelském festivalu Kolem světa i najdete opět země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání a zahraniční hosty. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa, který se uskuteční o víkendu 22. – 23. Listopadu.
  staré Plavba po středomoří
  Tradičně se dovolená tráví v jedné konkrétní destinaci a jejím blízkém okolí. Napadlo vás však někdy, že byste se během jedné dovolené podívali dokonce do několika rozdílných oblastí a neutratili více peněz než za běžnou dovolenou?
  staré V čem v zimě do přírody
  Rádi vyrážíte do přírody a neodradí vás ani to, že teploty venku se už dávno nepohybují okolo dvacítky a slunce nehřeje tak, jako v létě? Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak jste buď pořádní dobrodruzi a nebo vlastníte praktické zimní oblečení do přírody, ve kterém nikdy není zima.
  staré Vyzkoušeli jste už českou pevnost Boyard?
  Jste milovníci dobrodružství a adrenalinových zážitků? Jistě rádi zkoušíte nové akční zážitky. Už jste slyšeli o české pevnosti Boyard? Možná vám sám název je povědomý. Česká pevnost Boyard je odvozena od slavné francouzské televizní soutěže pevnost Boyard. Jak si možná vzpomínáte, několikačlenné týmy v této soutěži před zraky televizních diváků soutěžili mezi sebou ve velmi akčních úkolech.
 • http://www.firmanazazitky.cz/ceska-pevnost-boyard
 • staré Odpočinek v srdci Jeseníků
  Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Máte už dost mlhy, kterou se prokousáváte každý den po cestě do práce? Naplánujte si dovolenou nebo třeba jen prodloužený víkend a uvidíte, že hned se vám do práce půjde lépe. Před sebou už totiž nebudete mít mlhu, ale vidinu odpočinku a relaxace.
  staré Martin Loew: Diashow Západ USA
  Západ USA - stát Oregon - je tématem letošního jarního diashow turné cestovatele Martina Loewa. Během multimediálních živě komentovaných projekcí bude Loew ve 24 městech ČR vyprávět svůj poutavý příběh dobrodružné cesty plný úžasných fotografií i nevšedních zážitků.
  staré Marting Loew: Mongolsko - země Čingischána
  Do nekonečných stepí Mongolska zve diváky cestovatel a fotograf Martin Loew během svého letošního podzimního diashow turné. Při multimediálních živě komentovaných projekcích vypráví Loew poutavý příběh dobrodružné cesty plný úžasných fotografií i skutečně nevšedních zážitků z putování po nejméně obydlené zemi světa.
  staré Levné letenky usnadňuji cestování po světě
  Rádi cestujete, ale brání vám v tom drahé letenky do cílových destinací? Řešením může být sledování webů zaměřených na vyhledávání výhodných, akčních letenek, které mohou být výrazně levnější než klasické letenky. Jedním z webů, který se zabývá vyhledáváním levných letenek je i web Akcnilety.cz.
  Infoglobe.cz | rsscheck
  datum vydání: 11/05/2021 08:50:54 1-3 h Maledivy: Tropický ráj na zemi
  Ráj v podobě atolů umístěných v Indickém oceánu leží asi zhruba 10 hodin letu z České republiky. Pokud toužíte uniknout všednosti dnešních dnů a užít si odpočinek v exotice, jsou Maledivy skvělá volba. Můžete si vybrat buď resort, nebo se ubytovat v penzionu na některém z obydlených ostrovů, což je levnější varianta.
  datum vydání: 10/05/2021 08:51:33 včera SR, Prešovský kraj – region majestátních štítů III
  Po minulý výletech do přírody se dnes zaměříme na pozoruhodná města Prešovského kraje, která zdobí unikátní pamětihodnosti. Vydáme se do obce Žehra, kde navštívíme jedinečný kostelík, absolvujeme procházku na středověký Spišský hrad a nevynecháme ani moderní umění v Medzilaborcích.
  datum vydání: 9/05/2021 08:48:38 2 dny Slovinsko – hrad Socerb a Štanjel
  Vstáváme poměrně brzo, před námi je dlouhý přejezd a hlavně toho cestou chceme hodně vidět. První zastávkou je hrad Socerb.
  datum vydání: 8/05/2021 08:45:38 3 dny USA, Minnesota – Rochester
  Dnes vás zavedeme do státu Minnesota, konkrétně do Rochesteru. Jde o třetí největší město tohoto státu, a to hned po Saint Paulu a Minneapolisu.
  datum vydání: 7/05/2021 08:48:53 4 dny ČR, Petrov – obec s malebnými sklepy
  Přestože se jedná o menší obec, nabízí poměrně hodně turistických atrakcí a cílů. Malebná obec Petrov se pyšní památkovou rezervací Plže, kde najdete nevšední vinné sklepy. Ti, kteří mají rádi víno, touto obcí určitě nepohrdnou, oblast tamějších sklepů má totiž opravdu kouzelnou atmosféru. Obcí také protéká známý Baťův kanál, na kterém bývá v letních měsících hojný provoz. V okolí najdete spoustu cyklostezek, takže pro milovníky sportu je tato oblast také ideální.
  staré SR, Bratislava – s aplikací za odpočinkem
  Milovníci procházek i turističtí nadšenci se mohou těšit na zcela novou a zároveň unikátní mobilní aplikaci, která vás pomocí interaktivní mapy zavede k mnoha nepoznaným místům bratislavského lesoparku.
  staré ČR, Lomnice u Tišnova – Skrytý poklad Tišnovska – VIDEO
  Severozápadně od Brna, kousek od Tišnova, leží v malebném údolí městys Lomnice. Už z dálky láká k návštěvě zdejší barokní kostel Navštívení Panny Marie, za vidění stojí i zdejší zámek či bývalá židovská čtvrť a synagoga. Pojďme se do Lomnice společně vypravit.
  staré Bulharsko: Kam na výšlap?
  Mnozí z nás jezdí do Bulharska na letní dovolenou. Hlavním důvodem je tedy moře, odpočinek a opalování. Bulharsko má ale vysoké hory, které jsou moc fajn na výšlapy a túry. Kam v Bulharsku za těmito výšlapy vyjet?
  Horyinfo.cz - denní zpravodajství ze světa outdoorucheck
  staré Brigáda na Suškách
  29.5.OVK Jizerské hory pořádá tradiční brigádu na Suchých skalách. Osobně zve Jirka Hušek mladší:
  staré Tupadelské skály - nové povolení

  staré ME mládeže Perm
  1. až 5. 5.Na probíhajícím ME mládeže v ruském Permu nás reprezentuje 24 mladých lezců a lezkyň. Soutěží se v obtížnosti a boulderingu v kategoriích A, B a J - junioři.
  staré Volby nového vedení ČHS
  29.5.2021Na konci května se bude konat kvůli pandemii odložená volební Vlaná hromada ČHS. Je plánovaná na tradičním místě na Strahově a v tradičním formátu.
  staré Prvovýstup na nepálskou šetitisícovku
  A první traverzZdeněk "Háček" Hák s Jaroslavem "Banánem" Bánským udělali první výstup severní stěnou na nepálskou šestititsícovku Kangchung Shar (6030 m.n.m.).
  staré Hák a Hook kolem Ráje
  Expedice okresního formátuCo dělat, když nesmíš z okresu? Něco se dá, projekt parametrů přímo himálajských vymysleli Hák a Hook, kteří jsou si podobní jako princové Jasoň s Drsoň. No mrkni se na to, možná se tímto filmová tvorba odrazí ode dna až Reel Rock výšinám :-)
  staré Lucie Hrozová má další boulder 8B
  ConquistadorÚplně první ženský boulder problém 8B vymyšlený a vylezený @bouldering_jane
  staré Marco Scolaris a Debra Gawrych vedou IFSC do roku 2025
  Zakladatel IFSC opět zvolenZakladatel IFSC Marco Scolaris a Debbie Gawrych povedou Mezinárodní federaci sportovního lezení (IFSC) od olympijských her v Tokiu 2020 až do OH v Paříži 2024 poté, co byli znovu zvoleni - Ital Marco Scolaris prezidentem a Američanka Debra Gawrych generální tajemnicí na XVII. Valném shromáždění IFSC, kterého se zúčastnilo 57 hlasujících členských federací.
  mezera
  logo EuroZprávy.CZ - Cestovánícheck
  staré Jak vypadají Velikonoce na českých hradech a zámcích?
  Je už tradicí tuzemských památkových objektů, ať už ve státní či soukromé sféře, zahájit turistickou sezónu během velikonočních svátků. S tím je často spojena i bohatá velikonoční výzdoba. Kvůli epidemiologické situaci se letos návštěvníci na své oblíbené objekty nedostanou, přesto je tu určitá kompenzace. Na co se těšit?
  staré Litevský server radí, jak na virtuální dovolenou, třeba v Pobaltí
  Pandemie covidu-19 skoro celý svět zastavila, úřady lidem radí, aby zůstali doma, izolovali se, dodržovali společenský odstup. Vášniví cestovatelé uvěznění mezi zdi svých bytů tomu těžko přivykají, ale stále existují způsoby, jak prozkoumávat různé destinace, píše server litevské veřejnoprávní rozhlasové a televizní stanice LRT.
  staré Evropě podle banky letos hrozí další zničená turistická sezona
  Evropě hrozí další ztracená letní turistická sezona, protože počet nových případů nemoci covid-19 je na vzestupu a očkování postupuje pomalu. To by mohlo způsobit velkou ekonomickou újmu Itálii, Španělsku, Portugalsku a Řecku. Uvedla to podle agentury Reuters americká investiční banka Morgan Stanley.
  staré Svět se připravuje na letní dovolené. Cestování by mohly usnadnit očkovací pasy
  Zahraniční země podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) připravují podmínky cestování pro nadcházející letní sezonu. Pravidla by se u jednotlivých destinací nemusela příliš lišit. Zohledňovat by měly očkování, vstup turistů by měl být nadále povolený s negativním testem na koronavirus. Situaci by mohlo usnadnit zřízení očkovacích pasů. Zástupci vybraných CK a agentur to řekli ČTK.
  staré Epidemie mění ceny zájezdů, nejvíce zdražila cesta do Oceánie
  Uplynulý rok ovlivněný koronavirovou pandemií se promítá do průměrných částek, které Češi vydají za dovolené. Zatímco cena zájezdu do Rakouska nebo Keni po loňském poklesu letos stoupá, za Bulharsko nebo Maledivy lidé zaplatí méně, než byli zvyklí.
  staré Většina skiareálů zimu vzdává, čeká je velmi těžké období
  Většina lyžařských areálů podle Asociace horských středisek (AHS) letošní sezonu vzdává. Pokud by mohly ještě ve druhé polovině spustit provoz, budou to jen osamocení provozovatelé ve velmi nízkém počtu. Ztráty lze pouze odhadovat, ale vzhledem k tomu, že zima byla na sníh i počasí příznivá, řadila by se letošní sezona k vydařenějším.
  staré Některé cestovky věří v lyžování v Itálii, jiné sezonu odpískaly
  Některé cestovní kanceláře a agentury ještě věří, že budou tuto zimu moci své klienty vypravit na lyžařský zájezd do Itálie. S lidmi, kteří měli do italské Lombardie odjet tento týden, řeší posunutí termínu či vrácení peněz. Jiní prodejci pobytů už považují letošní sezonu za zmařenou. Vyplývá z ankety ČTK. Lyžařská střediska v některých oblastech Itálie měla tento týden zahájit provoz. Tamní vláda ale na poslední chvíli rozhodla, že otevření neumožní, zákaz provozu prodloužila do 5. března.
  staré Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky
  Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské cestovní kanceláře. Nabízejí totiž zájezdy s odletem z německých letišť. Situaci s klienty řeší individuálně, řekli dnes zástupci CK a agentur na dotaz ČTK.
  Tipy na výlety, zajímavá místa a cyklotrasy po Čecháchcheck
  staré Jak ušetřit na cestování? Využijte akční letenky
  PR | Cestování je pro mnohé smyslem života, pro jiné zajímavým koníčkem a pro další skupinu osob možností, jak si může splnit své sny. To vše jsou důvody, proč je dnes natolik populární. Přispívá k tomu však ještě další věc. Jaká? Ceny, za které lze cestovat. Díky akčním letenkám se neustále snižují a tak není problém zaletět si do konkrétní destinace třeba za pár stovek. A kde akční letenky hledat? Podívejte se.
  staré Neseďte doma a vydejte se na nová místa
  Přemýšlíte, co podniknete o svém volném čase s přáteli, partnerem nebo rodinou? Vyrazte na výlet po krásách naší země a Slovenska! Počasí není nikdy dost špatné na to, abyste nemohli poznávat svou domovinu. Ať už toužíte po klidné procházce mimo městský ruch nebo po celodenním výletu, čerpejte inspiraci od ostatních lidí! Zjistěte, kde to stojí za […]
  staré Pohádková říše Fábula
  Vydejte se do Kamenice nad Lipou, kde kromě zámku můžete navštívit i Pohádkovou říši FÁBULA, která je ideálním místem pro rodinný výlet. Za každého počasí se tady spolehlivě zabaví nejen děti, ale i dospělí, kteří se společně přenesou do jedinečného pohádkového světa a prožijí nečekaná dobrodružství, ale i pohádkový příběh psaný samotnou pohádkovou říší a jejími obyvateli.
  staré Rozhledna Veselý vrch u Mokrska
  Rozhledna se nachází ve Středním Povltaví na kopci Veselý vrch (489 m) u osady Mokrsko cca 30 km severovýchodně od Příbrami a již v dřívějších dobách sloužil jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu.
  staré Restaurace Luhačovice – Symfonie Vám jistě padne do noty
  Toužíte po kvalitním obědě, ale fádní menu v českých restauracích Vás unavují? Hledáte osobité místo pro příjemně strávené chvíle s rodinou? Potřebujete romantickou restauraci pro okouzlující večer ve dvou? Potom je restaurace Symfonie v Luhačovicích tím pravým místem pro Vás.
  staré Dovolená na Lipně
  Snad každého Čecha již někdy napadlo, jaká je škoda, že nemáme moře. Nedá se nic dělat, od časů Přemysla Otakara II. si musíme nechat zajít na přístup k moři chuť. To však rozhodně neznamená, že bychom si museli odříci i pobyty u vody nebo výlety k ní. Lokalitu, kterou se rozhodně vyplatí navštívit a do níž se turisté v létě i v zimě opakovaně vracejí, představuje Lipno.
  staré Kotěrovy kolonie v Lounech
  Přijměte pozvání do města na severu Čech, jež leží asi 50 km od Prahy. Do města Louny, kde vznikl ojedinělý projekt zahradního města pod taktovkou architekta Jana Kotěry.
  staré Kam na víkend, aneb za pohodou do lázní
  PR | Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu se svým přítelem nebo kamarádkami? Co si odpočinout v klidu wellness centra a načerpat energii na nový pracovní týden díky skvělým procedurám, které se nabízejí?
  Světadíly.czcheck
  datum vydání: 10/05/2021 20:43:36 včera Nice – vychutnejte si atmosféru Provence
  Na jihu Provence leží Nice, jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst Francie. Je hlavním městem a nejvýznamnějším letoviskem Azurového pobřeží, které je omýváno teplými vodami Středozemního moře. Návštěvníkům nabízí jak historické centrum, tak i perfektní koupání a společenský život. V Nice zkrátka zažijete skvělou dovolenou s nádechem luxusu.
  staré Sion byl a je sídlem biskupství
  Sion je hlavní město švýcarského kantonu Valais ležící v jihozápadní části Švýcarska v údolí řeky Rhony asi 80 km jižně od švýcarské metropole Bernu. Ve městě sídlí sionská římsko-katolická diecéze, která je nejstarší ve Švýcarsku a je jednou z nejstarších diecézí severně od Alp.
  staré Chełmno ukrývá řadu významných památek
  Na severu Polska se v oblasti Pomořanska rozkládá město Chełmno. Bylo vystavěno v kopcovité krajině, na soutoku Visly s řekou Frybou. Historické centrum města ukrývá řadu významných památek.
  staré Itchan Kala – poklad uprostřed oázy
  V oblasti středního Uzbekistánu, v blízkosti hranic s Turkmenistánem se rozkládá město Khiva, které vypadá jako muzeum pod širým nebem. Na každém kroku zde narazíte na odkaz bohaté uzbecké historie. Vůbec nejzajímavější částí města je historické centrum Itchan Kala, kde je možné dodnes obdivovat okolo 250 starých domů a více než 50 dalších památek.
  staré Kašna Ahmeda III. nejkrásnější kašna v Istanbulu
  Před vchodem do paláce Topkapi, který patří mezi nejnavštěvovanější památky Istanbulu, stojí nádherná rokoková kašna Ahmeda III. Je jednou ze zajímavostí, které bychom při prohlídce tohoto istanbulského paláce neměli vynechat. Okouzlí nás nejen svou monumentalitou, ale také zdobností.
  staré Vrsar láká turisty na památky a romantické pobřeží
  Na severu Chorvatska se na okraji Limského zálivu Istrijského poloostrova rozkládá turisticky vyhledávané městečko Vrsar, které vyniká nejen svými památkami, ale také bohatými lesy, velmi členitým romantickým pobřežím a velmi dobrými možnostmi pro koupání. Díky těmto přírodním podmínkám patří k nejpříjemnějším letoviskům oblasti.
  staré Buffalo – bizoni u Niagarských vodopádů
  Na východním břehu Erijského jezera se rozkládá město Buffalo, které je druhým největším městem a nejlidnatějším amerického státu New York. Pro návštěvníka je zajímavé nejen samotné město, ale také jeho okolí – vždyť pouhých 27 kilometrů od něj se nachází jedna z největších přírodních zajímavostí Ameriky – Niagarské vodopády.
  staré Golf v tureckém Beleku
  Belek je oblíbeným střediskem na pobřeží Turecké riviéry, situovaným mezi městy Antalya a Alanya. Destinace přitahuje návštěvníky především na své přírodní krásy, skvělé možnosti koupání a lenošení na plážích u Středozemního moře. Rádi sem přijíždějí také golfisté, kteří mohou svou golfovou zdatnost vyzkoušet hned na několika hřištích té nejvyšší kvality.
  cestydoprirody.cz | nejnovější článkycheck
  staré Cesta do přírody nafurt
  Cesty do přírody mohou být různé. Na kole, pěšky, autem, daleko, blízko. Do zahraničí i v naší malé zemičce. Mohou být dlouhé nebo krátké. Mohou být také "nafurt". Taková je i moje cesta do přírody. Možná dočasná, ale aktuálně "nafurt". Do přírody jsme se totiž odstěhovali.
  staré Bez helmy na kole už ani za roh
  O mém ježdění na kole a o tom, jak je na něm helma důležitá.
  staré Jarní treking na Krétě
  S prvním jarním sluníčkem mě to začalo lákat ven a já přemýšlel, kam bychom mohli na pár dní se ženou vyrazit. Chtělo se mi jak na horské túry, tak k moři. Pak jsem objevil zajímavé přímé charterové lety na Krétu a bylo to jasné. Před lety jsem si prošel s batohem a kamarády velkou část tohoto řeckého ostrova a hned jsem začal plánovat trasu.
  staré Indickým Himálajem na kole
  Indie je kolébkou jedné z nejstarších civilizací a nositelem kulturního a duchovního dědictví, místem jedinečných přírodních scenérii. Proto si ji vybrala za cíl sportovní poznávací dovolené desetičlenná partička cyklistů, která se dala dohromady v cestovce Rajbas.
  staré Ještěd 1012 m
  Ještěd byl odedávna považován za jednu z hlavních dominant severních Čech.
  staré Skialpinismus v TANAP - členové Alpenverein
  Už jsme v jednom článku informovali o možnostech horolezecké činnosti členů Alpenverein v TANAP. Nyní jsme se vzhledem k dotazům členů dotázali přímo na správě TANAP jak je to se skialpinismem v národním parku, když je skialpinista členem Alpenverein.
  staré Sněžka 1603 m
  Sněžka 1603 m n. m. je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice.
  staré Petrovy kameny - Jeseníky
  V Pradědské hornatině v Hrubém Jeseníku se nachází legendami opředená skupina skal Petrovy kameny.
  Cestujlevne.comcheck
  datum vydání: 10/05/2021 13:48:43 včera Akční ceny na letní Menorcu z Vídně. Letenky od 1 025 Kč
  Podobně jako loňské léto i letos se naskýtají možnost k návštěvě destinací, které jsou v normálních dobách velmi drahé, a to jak ve smyslu letenek, tak ubytování. Využijte například levných letenek Wizz Airu z Vídně na španělský ostrov Menorca, které jsou na konci června dostupné za 40 EUR, v první polovině července pak za 50 až 55 EUR. Členové věrnostního klubu WDC zaplatí dokonce jen 20, resp. 30 EUR, členství za 30 EUR (platí pro 2 osoby) se tak vyplatí koupit již při první cestě, pokud cestujete alespoň ve 2, kdy po rozpočítání na osobu vyjde jedna zpáteční letenka na červen od 35 EUR, na červenec pak od 45 EUR. Ubytování, půjčení auta a zájezdy Menorca je tradičně velmi drahou destinací, kdy ceny hotelů během hlavní sezony většinou neklesají pod 3 500 Kč za noc pro dva. Letošní léto však i na červenec seženete dobře hodnocené hotely s cenami kolem 2 000 až 2 200 Kč na noc pro dva, ubytování přes Airbnb pak může být ještě levnější. Půjčení auta pak vychází zhruba na 1 700 až 1 900 Kč na den. Hotely a ubytování Menorca Airbnb Srovnávač autopůjčoven Chcete-li letět z Prahy, podívejte se i na aktuální nabídku zájezdů, kdy týdenní pobyty s All Inclusive a odletem z Prahy vycházejí zhruba na 16 500 Kč za osobu. Aktuální zájezdy Menorca Podmínky pro cesty Pro cestu na Baleárské ostrovy jsou potřeba 2 testy: jeden PCR test ne starší než 72 hodin při cestě na Menorcu a jeden antigenní test ne starší než 24 hodin před cestou zpět. Testování je dostupné na letišti Menorca a cena antigenního testu je 30 EUR.
 • https://www.booking.com/region/es/menorca.cs.html?aid=355333;label=akce-mah-0521
 • https://www.cestujlevne.com/go-airbnb
 • https://www.cestujlevne.com/go-rentalcars
 • https://www.invia.cz/dovolena/spanelsko/menorca/?aid=1424627&adata1=cl&adata2=akce-mah-0521
 • datum vydání: 7/05/2021 13:49:28 4 dny Nejlevnější dovolená v Egyptě v květnu s all-inclusive. Zájezd od 6 290 Kč
  Chybí vám dostatek slunečních paprsků, šum moře a čistá hlava s tím, že nemusíte řešit co k obědu nebo večeři? Vydejte se do Egypta. Aktuální super last-minutové ceny nahání sliny nejednomu cestovateli. Týden v Egyptě s all-inclusive, leteckou dopravou z Prahy a transferem na hotel se aktuálně prodává u cestovních kanceláří za 6 290 Kč. Jedná se o pobyty v 4* a 5* resortech. Egypt s odletem 10.5. od 6 490 Kč přes blue-style.cz Egypt s odletem 11.5. od 6 290 Kč přes blue-style.cz Egypt s odletem 12.5. od 7 290 Kč přes blue-style.cz Egypt s odletem 13.5. od 7 290 Kč přes blue-style.cz a další dny o tisíc korun více... více zájezdů i na jiné dny najdete na invia.cz/egypt Testy, víza, karanténa? V aktuální situaci je nutné řešit nákup zájezdu společně s volnými termíny testovacích laboratoří. Před odletem byste měli mít PCR test, který lze podstoupit až po příletu v Egyptě, kde je zdarma. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, doporučuji vám alespoň zajít v den odletu na antigenní testování, které je v ČR jednou za 3 dny taktéž zdarma. To budete potřebovat i v případě letů s aerolinkami Smartwings (jaké aerolinky vyžadují testy?). Pokud jste Covid-19 prodělali v uplynulých 3 měsících nebo jste kompletně očkováni, nemusíte mít test do letadla, ale po příletu vám pravděpodobně stejně udělají PCR test. Víza po příletu je nutné hradit. Bezplatné byla jen do 30.4.2021 a od května znovu platí povinnost uhradit 25 USD za egyptské vízum. Návrat domů je za aktuálních podmínek lehce komplikovanější. Egypt spadá do tmavě červené podle Semaforu a to pro vás znamená podstoupení 5 denní karantény zakončenou PCR testem. Výjimku mají pouze ti, kteří Covid-19 prodělali. K ceně zájezdu je tak za aktuální situace nutné připočíst i další náklady. Nejlevnější PCR test stojí 770 Kč společně s certifikátem, ale ten je vždy beznadějně vyblokovaný na takto krátkou dobu před odletem. Další testy se pohybují okolo 1 500 Kč.
 • https://www.kqzyfj.com/click-6486361-14358773?sid=a-eg-10-5&url=https%3A%2F%2Fwww.blue-style.cz%2Fvyhledavani%2F%3FdepCity%3D2
 • https://www.dpbolvw.net/click-6486361-14358773?sid=a-eg-11-5&url=https%3A%2F%2Fwww.blue-style.cz%2Fvyhledavani%2F%3FdepCity%3D2
 • https://www.tkqlhce.com/click-6486361-14358773?sid=a-eg-12-5&url=https%3A%2F%2Fwww.blue-style.cz%2Fvyhledavani%2F%3FdepCity%3D2
 • https://www.tkqlhce.com/click-6486361-14358773?sid=a-eg-13-5&url=https%3A%2F%2Fwww.blue-style.cz%2Fvyhledavani%2F%3FdepCity%3D2
 • https://www.invia.cz/dovolena/egypt/?aid=1424627&adata1=cl&adata2=a-eg
 • https://www.cestujlevne.com/blog/jake-aerolinky-vyzaduji-test-na-covid-19
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/egypt/viza
 • https://www.cestujlevne.com/blog/cestovatelsky-semafor
 • staré Červnový Madrid levně z Prahy. Letenky od 798 Kč
  Pokud vám chybí extra levné letenky z Prahy, využijte aktuální akce Ryanairu na červnové zpáteční lety do španělského Madridu za 798 Kč. Na každém termínů je volných 4-6 míst, proto počítejte s tím, že letenky budou rychle nedostupné. Madrid a jeho okolí sice funguje v omezeném režimu, nicméně restaurace, hotely i muzea či některé památky jsou otevřené, byť se sníženou kapacitou. Vypravit se můžete i do okolních měst jako jsou Toledo nebo Segovia. Podívejte se na našeho průvodce po Madridu, například 17 tipů, co zde vidět nebo nápady na aktivity a výlety po okolí. Ceny ubytování se zde pohybují od 900 Kč za noc pro 2 v apartmánech, resp. od 1 500 Kč v hotelech v centru města. Ubytování v Madridu Podmínky cestování Do Španělska aktuální musíte mít negativní PCR test ne starší než 72 hodin. Při cestě zpět do ČR se musíte nechat testovat ještě před odletem ze Španělska, stačí přitom antigenní test ne starší než 24 hodin. Testy se provádí přímo na letišti v Madridu, antigenní stojí necelých 25 EUR a na výsledek se čeká do 20 minut. I na antigenní test doporučujeme rezervovat se předem. Po návratu do ČR pak do 5 dní musíte podstoupit PCR test, do jeho výsledku pak být v izolaci. Více na Koronavirus ve Španělsku
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/madrid/co-videt
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/madrid/aktivity
 • https://www.booking.com/city/es/madrid.html?aid=355333;label=akce-mad-0521
 • https://travelcovidtestcenter.com/madrid/#booking
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/koronavirus
 • staré Nová přímá linka z Prahy do Splitu. Letenky od 3 720 Kč
  S novou letní linkou přichází na pražské letiště společnost Croatia Airlines. Od 3.7. bude během prázdnin létat na trase Praha – Split, a to 1x týdne vždy v sobotu večer. Zpáteční letenky začínají na 3 720 Kč a zakoupit je můžete přes web Croatia Airlines nebo přes náš vyhledávač. Jedinou konkurenci na přímé lince představují Smartwings s nejnižší cenou 6 000 Kč, chcete-li tak letět do Chorvatska k moři rychle a bez starostí, nová linka bude jasnou volbou.  Levnější variantou cesty z Prahy do Splitu je nový přímý vlak Regiojetu (koupit jízdenku), u kterého zpáteční jízdenky na sezení začínají na 1 780 Kč, v lůžkovém kupé pak na 2 180 Kč. Průvodce a ubytování Po večerním příletu se ideálně alespoň den zdržte v nesmírně zajímavém historickém Splitu. Co vidět, kde se ubytovat nebo jak se po Splitu pohybovat vám přinášíme v našem novém průvodci po Splitu. Ubytování rezervujte ideálně co nejdříve po koupi letenky pro co nejnižší cenu. Podívejte se na ceny apartmánů a hotelů v letoviscích nejblíže letišti Split: Ubytování Split Ubytování Trogir Ubytování Rogoznica Ubytování na ostrovech Brač a Hvar Podmínky pro cesty Aktuálně platí před cestou do Chorvatska povinnost negativního antigenního nebo PCR testu ne staršího než 48 hodin. Zpět musíte podstoupit test ještě v Chorvatsku, a to buď antigenní (starý max. 24 hodin) nebo PCR (max. 72 hodin). Po návratu do ČR vás pak čeká povinná 5denní karanténa ukončená dalším PCR testem. Očkovaní mají výjimku zatím při cestě pouze do Chorvatska. Detailní informace včetně seznamu testovacích míst v Chorvatsku najdete na stránce Koronavirus v Chorvatsku. Doufejme však, že do července se podmínky ještě zmírní.
 • http://go.linkwi.se/z/11294-22/CD16047/?lnkurl=https%3A%2F%2Fwww.croatiaairlines.com%2F
 • https://www.cestujlevne.com/akcni-letenky/chorvatsko/split
 • https://www.cestujlevne.com/go-regiojet
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/chorvatsko/split
 • https://www.booking.com/city/hr/split.html?aid=355333;label=akce-spu-0521
 • https://www.booking.com/city/hr/trogir.html?aid=355333;label=akce-spu-0521
 • https://www.booking.com/city/hr/rogoznica.html?aid=355333;label=akce-spu-0521
 • https://www.booking.com/region/hr/brac.html?aid=355333;label=akce-spu-0521
 • https://www.booking.com/region/hr/hvar.html?aid=355333;label=akce-spu-0521
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/chorvatsko/koronavirus
 • staré Levně s Vuelingem z Prahy do Barcelony. Letenky od 1 060 Kč
  Aerolinka Vueling spouští akci na zejména červnové termíny z Prahy do Barcelony. Zpáteční letenky jsou dostupné za 41 EUR na mnoho termínů, dostupnost je však omezená a na každý den jsou volná 3 až 4 místa, s případným nákupem tak neotálejte. Zlevněné letenky jsou k dispozici i v srpnu, září a říjnu, ale vzhledem k časům letů a cenám ubytování se v těchto měsících obvykle spíš vyplatí koupit dražší letenku v lepších časech. Ačkoliv se cesta výrazně prodraží o tři testy (nejlevnější PCR v Praze za 770 Kč s nutným objednáním dopředu, nejlevnější antigen v Barceloně za 30 EUR), ušetřit můžete v těchto dobách na ubytování. V tradičně velmi drahé Barcelona nyní pořídíte i klasické hotely za cenu pod 1 800 Kč na noc pro 2, což je cca 2x méně než v běžných dobách. Ubytování a hotely v Barceloně Před cestou nezapomeňte načerpat inspiraci v našem průvodci po Barceloně. Podmínky pro cesty Do Španělska je nutné letět jen s negativním PCR testem ne starším než 72 hodin, při cestě zpět pak musíte absolvovat alespoň antigenní test (max. 24 hodin před odletem), nejlevnější testy v Barceloně poskytuje společnost Eurofins Megalab přímo na letišti BCN (terminál 1) za 30 EUR. Po návratu do ČR musíte do 5 dní absolvovat PCR test. Detailní podmínky na stránce Covid-19 ve Španělsku. Letecká společnost Vueling umožňuje storno letu do 48 hodin před odletem. V takovém případě vám však bude vrácen pouze kredit, za který si můžete koupit další letenku s Vuelingem na libovolné datum i do libovolné destinace.
 • https://www.booking.com/city/es/barcelona.cs.html?aid=355333;label=akce-bcn-duben21
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/barcelona
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/koronavirus
 • staré Prázdninové letenky z Prahy na Maltu. Letenky od 1 790 Kč
  Léto se blíží a je čas plánovat letní dovolenou u moře. Upřednostňujete-li dovolenou na vlastní pěst, nesmí vám uniknout aktuálně zlevněné letenky se společností Air Malta. Na přímém letu z Prahy na Maltu poletíte jen za 69 EUR / zpáteční let. Lety jsou k dispozici vždy ve středu a sobotu s tím, že nejlevnějších termínů najdete několik v průběhu června a července, nejvíce pak v srpnu. Za cenu 69 EUR pak na část termínů zbývají pouze 2 místa, ale nezoufejte, další cenová hladina začíná na 75 EUR a takových letenek je tu o poznání více. Zavazadla, flexibilní podmínky Pokud si nejste jisti uskutečněním cesty, můžete si připlatit 15 EUR / let a zakoupit tarif Go Safe. Ten mimo maximálně flexibilních změn termínů dovolí i zrušení letenek a vrácení celkové částky mínus 10 EUR / let. Kromě flexibility tarif zahrnuje také zavazadlo do 23 kg. Základní tarif Go Light zahrnuje pouze příruční zavazadlo, což k moři naplno stačí. Podmínky pro vstup na Maltu Aktuálně platí povinnost PCR testu před odletem (72h) na Maltu. Při cestě zpět musíte podstoupit antigenní test např. na letišti nebo kdekoliv jinde, podrobněji na Koronavirus Malta. Předpokládáme, že se pravidla do léta zjednoduší a bude stačit potvrzení o prodělání nemoci nebo očkování, které ode dneška mohou podstoupit lidé od 55 let a od června kdokoliv. Hotely, půjčení auta, průvodce Na našem webu nenajdete jen tipy na akční letenky, které lze proletět, ale i spoustu informací a praktických tipů. Podívejte se na obsáhlé průvodce Maltou a Gozem, doporučuji: 21 míst, která vidět na Maltě 17 míst, která vidět na Gozo Samozřejmě budeme rádi, pokud pro rezervaci ubytování využijete níže uvedené odkazy (podpoříte nás provizí z nákupu, ale cena pro vás zůstává stejná): hotely přes Booking.com nebo Hotels.com apartmány na Airbnb.com půjčení auta přes Rentalcars.com
 • /go-airmalta
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/malta/koronavirus
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/malta/co-videt
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/malta/gozo/co-videt
 • /go-booking
 • /go-hotels
 • https://airbnb.pvxt.net/GjKXA2
 • /go-rentalcars
 • staré Červnová Kréta z Vídně. Letenky od 1 165 Kč
  Nemůžete-li se dočkat cesty k moři a nedělá vám problém zajet na letiště do Vídně autem, zajímavou akci si připravila aeorlinka Wizz Air. Na červnové termíny, kdy už je na Krétě léto v plném proudu, nabízí zpáteční letenky na obě krétská letiště (Heraklion i Chania) od 50 EUR pro cestující bez členství ve věrnostním klubu. Poletíte-li ve dvou, členství ve WDC se vám vyplatí koupit už při první cestě, po rozpočítání na osobu zaplatíte za jednu zpáteční letenku 45 EUR, což je cena, kterou uvádíme v náhledu akce. A pokud již členy WDC jste, zpáteční letenka vyjde na pouhých 30 EUR. Průvodce, ubytování, zájezdy Inspiraci k cestě načerpáte vždy z našich průvodců. Lehce mimo jiné zhodnotíte, na které krétské letiště je pro vás vhodnější letět. Podívejte se na 34 míst, které na Krétě vidět, tipy, kde se ubytovat, jak se dopravovat i kolik stojí služby na plážích. Pokud rádi návazné služby rezervujete rovnou s letenkou, využít tak můžete na následujících stránkách: Hotely a ubytování na Krétě přes booking.com, hotels.com, airbnb.com Půjčení auta, v červnu velmi levné, přes rentalcars.com Dáváte-li přednost organizované cestě, podívejte se na aktuální zájezdy na Krétu, nejlevnější červnové pobyty bez stravy začínají cca na 10 000 Kč za osobu na týden. Podmínky pro cestu Povinná karanténa při příjezdu do Řecka již byla zrušena a opět stačí jen negativní PCR test ne starší než 72 hodin (pozor, neuznává se test ze slin!). Očkovaní cestovatele si pak vystačí pouze s certifikátem o očkování a test podstupovat nemusí. Pro cestu zpět do ČR zatím musíte absolvovat testování ještě před odletem z Řecka, a to buď PCR (max. 72 hodin) nebo antigenní (max. 24 hodin). Po návratu do ČR pak je třeba podstoupit další PCR test. Podmínky se však do června můžou změnit. Aktualizované informace najdete na stránce Koronavirus v Řecku. Pokud chcete mít možnost změny letenky, doporučujeme k letence přikoupit službu Wizz Flex za 480 Kč. Letenku pak můžete změnit nejen na jiný termín, ale lze dokonce i destinaci. Doplácet se bude rozdíl tarifu mezi starou a novou letenkou.
 • https://www.cestujlevne.com/letiste/viden
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/recko/kreta/co-videt
 • https://www.booking.com/region/gr/crete.cs.html?aid=355333;label=akce-duben-2021
 • https://www.cestujlevne.com/go-hotels
 • https://www.cestujlevne.com/go-airbnb
 • https://www.cestujlevne.com/go-rentalcars
 • http://invia.cz/dovolena/recko/kreta/?aid=1424627&adata1=cl&adata2=akce-duben21
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/recko/koronavirus
 • staré Madeira z Prahy s možností přepravy sportovního vybavení za 1 EUR. Letenky od 3 342 Kč
  Dnešní akce společnosti TAP Air Portugal přináší nízké ceny letenek směrem na ostrovní území Portugalska. Letenky na ostrov věčného jara Madeiru během května a června zakoupíte za 3 342 Kč, nechť je příkladem termín 10.-19. června. V nabídce jsou lety s krátkým 1,5 hodinovým přestupem nebo delším, který je vhodný k návštěvě Lisabonu. Pokud se na cestu vypravíte do konce května, můžete využít i další akce, a to sportovních zavazadel za 1 EUR. Tato nabídka platí pro tarify Basic, tedy ty s odbaveným zavazadlem za 4 342 Kč. Letenky s odbaveným zavazadlem a třeba jízdním kolem vás tedy vyjdou na 4 394 Kč. Průvodce, ubytování, půjčení auta Pokud se na cestu vydáte, nezapomeňte načerpat bohatou inspiraci z našich průvodců. Ten po Madeiře je obzvláště vypečený a začít musíte samozřejmě těmito 19 místy, které vidět na Madeiře. I mezi cestopisy z Portugalska najdete 3 poutavé a dobře hodnocené cestopisy z putování po Madeiře. Nakonec budeme samozřejmě rádi a vděčni, pokud si zarezervujete přes tyto odkazy ubytování či půjčíte auto. Pomůžete nám tak finančně se dostat zase na nohy a pro vás zůstávají ceny samozřejmě stejné, jako kdybyste šli na portály přímo, děkujeme. Hotely na Madeiře přes booking.com, hotels.com, airbnb.com Půjčení auta na Madeiře přes rentalcars.com Podmínky vstupu Na Madeiru můžete letět bez PCR testu, který podstoupíte na místě na letišti a vyčkáte do jeho výsledku na hotelu. Doporučuji vám ale samozřejmě podstoupit testování již v ČR, a to třeba v Praze za 770 Kč - kde se nechat testovat? Pokud budete plánovat stop-over v Lisabonu, pak u cest do 48 hodin platí výjimka z karantény. Musíte mít jen negativní PCR test. Madeira a i celé Portugalsko je nyní v českém semaforu, který určuje podmínky návratu, oranžové. To znamená, že musíte mít před odletem negativní antigenní test 24h před nástupem do letadla nebo PCR 72 hodin a po příletu nemusíte absolvovat sebeizolaci ani další test. Podmínky se samozřejmě mohou a budou měnit. Sledujte proto stránku koronavirus Portugalsko, kterou pro vás budeme aktualizovat.
 • https://prf.hn/click/camref:1101l9ayB/destination:https%3A%2F%2Fwww.flytap.com%2Fen-cz%2F
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/portugalsko/madeira/co-videt
 • https://www.cestujlevne.com/cestopisy/portugalsko
 • /go-booking
 • /go-hotels
 • /go-airbnb
 • /go-rentalcars
 • https://www.cestujlevne.com/blog/kam-cestovat-s-ockovanim-na-covid
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/portugalsko/koronavirus
 • Zajímavost: Android Auto brzy odstraní jeden ze svých základních nedostatků 11.5.2021 . Pokud chcete stíhat, tak se hodí přesný čas. Jak je venku zjistíte na Aktuální teploty :) Šikovná předpověd počasí  Další partnerské stránky: Fantastický Android  :).
  Kontakt: info zavináč aktualnizpravy.cz | ochrana soukromí
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 174: fopen(./cache/details/detail_cestovani.cache): failed to open stream: Operace zam�tnuta
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 175: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 176: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given