Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 30.11.2021 || EUR 25,525 || USD 22,465
úterý 30.listopadu 2021, Týden: 49, Den roce: 334,  dnes má svátek Ondřej, zítra má svátek Iva
30.listopadu 2021, Týden: 49, Den roce: 334,  dnes má svátek Ondřej
 Cestovani -
GigaPlaces.comcheck
datum vydání: 30/11/2021 16:01:33 dnes Levada Nova a Levada do Moinho - Okružní cesta údolím říčky Ribeira da Ponta do Sol
Obě levády se nacházejí ve stejném údolí, na stejném svahu, jen pár desítek metrů nad sebou. Vedou zpočátku po krásné zemědělské krajině s výhledy na oceán, aby se posléze ponořily do hlubokého údolí s tunelem a vodopádem.Video: https://www.youtube.com/watch?v=vOy4eUVN5Ow
datum vydání: 30/11/2021 16:01:33 dnes Soutok řek Indus a Zanskar - Dvoubarevná řeka
Zanskar Sangam je turisticky zajímavé místo kousek od městečka Nimmoo, kde se stýkají dvě nejmohutnější řeky v Ladakhu - Indus a Zanskar. Místo je to velmi fotogenické z důvodu různých barev vody obou řek
datum vydání: 30/11/2021 08:50:07 dnes Cabo Girão, Levada do Norte - Na nejvyšší pobřežní útes Madeiry
Cabo Girão je strmý mořský útes asi 9 km západně od centra Funchalu, hlavního města Madeiry. Nejvyšší bod útesu je 580 m nad hladinou oceánu. Zhruba jeden kilometr od útesu je možné se projít podél levády zemědělskou krajinou vesnice Quinta Grande.Video: https://www.youtube.com/watch?v=HsHtk4Zg2-0
datum vydání: 28/11/2021 17:01:45 2 dny Benešov nad Ploučnicí - Severočeské město s historickým jádrem a krásným zámeckým komplexem
Město Benešov nad Ploučnicí leží mezi Děčínem a Českou Lípou a je obklopeno krásnou přírodou – NP České Švýcarsko, CHKO České středohoří, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory.Město vzniklo již v první polovině 13. století a jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací.
datum vydání: 28/11/2021 17:01:44 2 dny Cvikov - vyhlídkový okruh - Vycházka s krásnými výhledy na jižní část Lužických hor
Nad severočeským městem Cvikov se nachází krásná asi sedmikilometrová vyhlídková trasa, kde si můžete užít tuto část Lužických hor, které dominuje Zelený vrch. Výlet je zpestřen dvěma vyhlídkami do okolní krajiny, pěkně upravenou křížovou cestou a lesním divadlem.
datum vydání: 28/11/2021 17:01:44 2 dny Cvikov - Kalvárie - Nově opravená křížová cesta nad Cvikovem
Na severovýchodním okraji severočeského města Cvikov se nachází nevelké návrší - vrch Kalvárie (někdy nazývaný Křížový), kde je v aleji vzrostlých stromů čtrnáct kapliček znázorňujících zastavení Ježíšova utrpení a pod vrcholem navíc pak i kaple „Božího hrobu“ a několik soch. Kapličky i sousoší na křížové cestě jsou chráněny jako kulturní památka České republiky. 
datum vydání: 27/11/2021 16:05:27 3 dny Túra Hunerkogel - Hoher Dachstein - Procházka přes Seethalerhütte
Od lanovky vedoucí na vrchol Hunerkogel (2 687m n. m.) si můžete udělat skvělou procházku přes chalupu Seethalerhütte až pod vrchol Hoher Dachstein (jedna cesta 2km). Pokud budete mít sebou výbavu na ferraty můžete si tuto krátkou túru rozšířit i o výstup na samotný vrchol Hoher Dachsteinu. Samotná túra je spíše procházkou po cestě vytvořené rolbou na ledovci
datum vydání: 27/11/2021 09:54:29 3 dny Nejkrásnější ledovce Evropy - Nejznámější ledovce v Evropě
Pokud vás fascinují ledovce jsou v Evropě tři zajímavé lokality, kde si je můžete prohlédnout. Pro většinu jsou nejsnáze dostupné ty v Alpách. Druhou možností jsou velkolepé ledovce v Norsku, kde si většinou ale můžete prohlédnout jen jejich údolní splazy. Třetí lokalitou je Island, kde najdete také několik majestátních ledovců. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější z nich, které se dají jednoduše navštívit.
NaKole.cz - Článkycheck
staré Kde provětrat kola v Karlovarském kraji
Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně. I Karlovarský kraj je nejlepší ze sedla, ovšem toho cyklistického. Celkem kraj nabízí více než 2 000 km vyznačených cyklistických tras a své si tu přijde opravdu každý – od rodin s dětmi po “hltače” kilometrů.
staré PF 2019
Přejeme vám v roce 2019 mnoho skvělých zážitků na cestách, a to nejen na kole.
staré Japonsko na kole – přírodní krásy Hokkaida
Hokkaidó, nejsevernější ze čtyř hlavních japonských ostrovů, je opravdovým rájem pro všechny milovníky cyklistiky. Nádherná příroda, kvalitní cyklostezky a tiché oázy klidu a odpočinku v podobě všudypřítomných horkých pramenů onsen jsou hlavními lákadly této největší japonské prefektury.
staré Nejkrásnější cyklostezky Dolního Rakouska
Dolní Rakousko, nebo také Dolní Rakousy (německy Niederösterreich) je spolková země na severovýchodě Rakouska. Hlavní městem je Sankt Pölten (s poněkud prazvláštním českým názvem Svatý Hypolit).
staré Nový Zéland na kole – deštné pralesy Jižního ostrova
Nový Zéland se do našeho podvědomí zapsal především díky své dech beroucí přírodě, jejíž plnou krásu na filmová plátna tuzemských kin poprvé přinesla hollywoodská trilogie Pán prstenů. Následující turistický boom, který „Středozemě“ zažila, přetrvává dodnes a jedním z jeho symbolů se stalo jízdní kolo.
staré Neziderská cyklostezka – na kole po slunečné straně Rakouska
Neziderské jezero (v Rakousku mu říkají Neusiedler See) je po Balatonu druhé největší stepní jezero ve střední Evropě. Jeho maximální hloubka nepřesahuje dva metry a v důsledku toho je i poměrně teplé. Cyklostezka, která je okolo jezera vybudována, se jako jediná v Rakousku pyšní 5 hvězdami asociace ADFC (Allgemeine Deutsche Fahrrad-Club)
staré Murská cyklostezka – unikátní horská příroda, kulturní památky i gastronomické zážitky
Celá Murská cyklostezka (značena v rakouské části: R2, Murradweg) je dlouhá téměř 460 km a začíná v nejvyšším bodě celé stezky u horské chaty Sticklerhütte, která se nachází v Národním parku v pohoří Vysoké Taury. Murradweg je považována za nejrozmanitější říční stezku v alpském regionu.
staré Cyklovýlet ve Vietnamu, ostrov Cat Ba
Ze všech ostrovů rozesetých v Tonkingském zálivu je Cat Ba tím největším ostrovem. Jakožto součást krasové oblasti zátoky Ha Long si mnozí turisté volí město Cat Ba Town na jihu ostrova za svou základnu pro výlety do okolí.
360 - photoblogcheck
staré Elementor #2181
Aperture: ƒ/9 ● Camera: PENTAX K-5 ● Focal length: 34mm ● ISO: 400 ● Shutter speed: 1/2500s ● Aperture: ƒ/9 ● Camera: PENTAX K-5 ● Focal length: 21mm ● ISO:……
staré Štěpa

staré Dorinka v černobílé / Dora in B&W

staré Misty Brothers / Bráchanci v mlze
Aperture: ƒ/9 ● Camera: PENTAX K-5 ● Focal length: 34mm ● ISO: 400 ● Shutter speed: 1/2500s ●
staré Hide-and-seek
Aperture: ƒ/9 ● Camera: PENTAX K-5 ● Focal length: 21mm ● ISO: 400 ● Shutter speed: 1/4000s ●
staré Flood of Light / Sluneční záplava
Aperture: ƒ/7.1 ● Camera: PENTAX K-5 ● Focal length: 17mm ● ISO: 400 ● Shutter speed: 1/4000s ●
staré Orlické Záhoří
Aperture: ƒ/1.7 ● Camera: SM-G950F ● Focal length: 4.2mm ●
staré Dora b&w

Tixik.com - Cestování a ubytovánícheck
staré Sedm nových přírodních divů světa
Podle celosvětového hlasování se novým přírodním divem světa stala Stolová hora v Kapském Městě. Zařadila se tak mezi sedm nejúžasnějších přírodních d.. více »
 • http://www.tixik.cz/stolova-hora-2369487.htm
 • http://www.tixik.cz/sedm-novych-prirodnich-divu-sveta-4083717.htm
 • staré V Dubai otevřeli nejvyšší hotel světa
  K otevření první z věží nejvyššího hotelu světa došlo v Dubai. Hotelová věž dosáhla výše 355 metrů. JW Marriott Marquis Hotel Dubai má k dispozici prvních 804 pokojů se třemi restauracemi. Dalších 804 pokojů bude podle plánů o.. více »
 • http://www.tixik.cz/v-dubai-otevreli-nejvyssi-hotel-sveta-4083685.htm
 • staré Vandalové v Rize zařídili bezplatné toalety
  Obyvatelé a návštěvníci hlavního lotyšského města Rigy budou mít dočasně bezplatný přístup na veřejné toalety. Vandalové, kteří se dobývají do mincovních schránek způsobují na zařízení větší škody a a vícenáklady, než.. více »
 • http://www.tixik.cz/vandalove-v-rize-zaridili-bezplatne-toalety-4083692.htm
 • staré V italských městech klesají ceny ubytování
  Ceny hotelových pokojů klesly v listopadu v italských městech i o více než 30%. A to navzdory zvyšujícím se daním a stoupajícím cenám energií. V italských městech Neapol a Padova zlevnily pobyty v průměru o 15%, v Římě a Florencii p.. více »
 • http://www.tixik.cz/v-italskych-mestech-klesaji-ceny-ubytovani-4083694.htm
 • staré Google bude chránit turisty
  Kostel je význačný tím, že je celý den (kromě soboty) otevřený a hojně navštěvovaný především věřícími procházejícími po hlavní tepně Brna - Masarykově třídě. Jen několik schodů dělí člověka od vstupu do prostoru, kter.. více »
 • http://www.tixik.cz/google-bude-chranit-turisty-4083718.htm
 • staré Víte jak budou vypadat vlaky budoucnosti?
  Odpověď nám může přiblížit italský šperk, vlaková souprava Frecciarossa 1000. Dosáhne nejvyšší rychlosti 400 km / hodinu, samozřejmostí je integrovaný internet a luxusní design. Technické řešení zohlednilo především pohodlí, b.. více »
 • http://www.tixik.cz/vite-jak-budou-vypadat-vlaky-budoucnosti-4083721.htm
 • staré TOP 10 nejrychleji se rozvíjejících destinací světa
  Cestovatelský portál Tripadvisor představil 10 nejrychleji rozvíjejících se turistických destinací světa. Místa o která stoupá zájem návštěvníků nejrychleji. Mezi šampiony jsou především středoamerická a jihoamerická města. Evr.. více »
 • http://www.tixik.cz/top-10-nejrychleji-se-rozvijejicich-destinaci-sveta-4083683.htm
 • staré Kemeru hrozí uzavření desítek hotelů
  Kontroly úřadů odhalily ve vyhlášeném turistickém letovisku Kemer závažné nedostatky. Celkem může být uzavřeno až 77 hotelů, které se dostaly do potíží s předpisy. Nejčastějšími příčinami jsou problémy se zaměstnáváním n.. více »
 • http://www.tixik.cz/kemeru-hrozi-uzavreni-desitek-hotelu-4083680.htm
 • Tixik.com - Cestování a ubytovánícheck
  staré Otevřelo se největší oceanárium světa
  Na singapurském ostrově Sentosa byla 22. listopadu otevřena největší expozice podmořského života na světě. V rámci Marine Life Park mohou turisté obdivovat obří aquarium, nebo navštívit vodní zábavní park. SEA Aquarium ™ představuje ve svých nádržích.. více »
 • http://www.tixik.cz/otevrelo-se-nejvetsi-oceanarium-sveta-4083700.htm
 • staré Víte jak budou vypadat vlaky budoucnosti?
  Odpověď nám může přiblížit italský šperk, vlaková souprava Frecciarossa 1000. Dosáhne nejvyšší rychlosti 400 km / hodinu, samozřejmostí je integrovaný internet a luxusní design. Technické řešení zohlednilo především pohodlí, bezpečnost a úspory energie... více »
 • http://www.tixik.cz/vite-jak-budou-vypadat-vlaky-budoucnosti-4083721.htm
 • staré Business travel naznačuje směr ekonomického vývoje
  Pokračující ekonomická krize ovlivňuje západní ekonomiky, a státy BRICS (Brazílie, Čína, Indie, Jihoafrická republika a ) už přestávají dominovat v plánech investorů jako nejvýhodnější trhy. Svět se mění, a přemísťují se i centra světové ekonomiky. Z.. více »
 • http://www.tixik.cz/business-travel-naznacuje-smer-ekonomickeho-vyvoje-4083719.htm
 • staré Google bude chránit turisty
  Kostel je význačný tím, že je celý den (kromě soboty) otevřený a hojně navštěvovaný především věřícími procházejícími po hlavní tepně Brna - Masarykově třídě. Jen několik schodů dělí člověka od vstupu do prostoru, který ho obejme tichou, meditativní atm.. více »
 • http://www.tixik.cz/google-bude-chranit-turisty-4083718.htm
 • staré Harakiri japonského turisty v Thajsku
  Ve thajském městě Suratthani našel personál hotelu Princess Park Hotel mrtvého japonského turistu. Třicetiletý Kosai Konagachi si vzal život starým rituálním způsobem po vzoru japonských samurajů. Na hotelovém pokoji si rozpáral břicho nožem. Zaměstn.. více »
 • http://www.tixik.cz/harakiri-japonskeho-turisty-v-thajsku-4083701.htm
 • staré Řecko se chystá přijmout příští rok 17 milionů turistů
  Podle odhadů se letošní příjmy Řecka z cestovního ruchu budou pohybovat kolem 10 miliard EUR. Zemi navštíví přibližně 16 milonů návštěvníků, kteří se tak významně podílejí na příjmech této středomořské destinace. Obzvláště vítaní jsou právě v období sou.. více »
 • http://www.tixik.cz/recko-se-chysta-prijmout-pristi-rok-17-milionu-turistu-4083710.htm
 • staré Egyptské letušky si prosadily hidžáb
  Po pádu režimu Husního Mubaraka se poměry v Egyptě mění. Zaměstnanci ve veřejných službách byli povinni udržovat světské vzezření, ale překvapivě to ukončily zaměstnankyně národní letecké společnosti Egypt Air. Na základě soudního rozhodnutí mohou na pa.. více »
 • http://www.tixik.cz/egyptske-letusky-si-prosadily-hidzab-4083688.htm
 • staré Budou se v Egyptě likvidovat pyramidy?
  Zdánlivě absurdní myšlenka. Pokud by ovšem jeden z vůdců salafitů jménem Murgan Salem Al-Gohary tuto myšlenku neobhajoval na televizní stanici TV2. Pyramidy se Sfingou v Gíze chápe jako modlářské symboly. Na otázku proč tyto egyptské symboly nezn.. více »
 • http://www.tixik.cz/budou-se-v-egypte-likvidovat-pyramidy-4083689.htm
 • ŽivotNaCestách.czcheck
  staré Brazilský triptych
  Z dlouhého spánku mě probudila zlatá záře. Pojítko mezi snem a realitou bylo nenávratně přetrženo a já si uvědomil, že právě přistáváme v São Paulu. Ta vzpomínka na zlatavou záři mne už nikdy neopustí a bude navždy mým symbolem pro nebeský klid a oddech, který zde vždy s večerem na člověka přichází. São Paulo São … Pokračování textu Brazilský triptych →
 • http://www.zivotnacestach.cz/brazilsky-triptych/
 • staré Jak uchovat ty nejcennější vzpomínky? Otestovali jsme fotoknihu Professional Line od Saal Digital
  V době koronavirové pandemie jsme nemohli nejen cestovat, ale většina z nás dokonce ani pracovat či vykonávat spoustu dalších oblíbených činností. Někdo se nudil a nevěděl, do čeho píchnout. Jiný tento čas využil pro práci na zahrádce, na rekonstrukci domu, sám na sobě, k dodělávání restů pro zákazníky nebo třeba k výběru a tisku fotek … Pokračování textu Jak uchovat ty nejcennější vzpomínky? Otestovali jsme fotoknihu Professional Line od Saal Digital →
 • http://www.zivotnacestach.cz/jak-uchovat-ty-nejcennejsi-vzpomniky-otestovali-jsme-fotoknihu-professional-line-od-saal-digital/
 • staré Nocleh na hřbitově aneb 22 cestovatelských NEJ Tomíka na cestách
  Tentokrát v rámci naší ankety cestovatelských NEJ zjistíme, jaká jsou NEJ Tomáše Vejmoly alias Tomíka na cestách. Tomáš se dostal do širšího povědomí poté, co vyrazil z Bangkoku do rodných Hranic na Moravě tuktukem. Na rok dlouhé cestě ujel 13 000 km přes Thajsko, Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Předtím … Pokračování textu Nocleh na hřbitově aneb 22 cestovatelských NEJ Tomíka na cestách →
 • http://www.zivotnacestach.cz/nocleh-na-hrbitove-aneb-22-cestovatelskych-nej-tomika-na-cestach/
 • staré Které jazyky využijete na cestách nejvíce?
  Jazyky a cestování po světě jdou ruku v ruce. Jeden nemusí nutně vyžadovat druhý, nicméně mluvení místním jazykem může zcela změnit váš zážitek z cestování. V tomto článku se dozvíte, které jazyky jsou nejužitečnější pro cestování po světě. Jazyky jsou totiž skutečným klíčem k autentickému kulturnímu zážitku a navázání nových přátel po celém světě. 1. Angličtina … Pokračování textu Které jazyky využijete na cestách nejvíce? →
 • http://www.zivotnacestach.cz/ktere-jazyky-vyuzijete-na-cestach-nejvice/
 • staré 7 tipů pro bezpečné cestování
  V tomto článku bychom rádi poukázali na možná rizika, se kterými se mohou potýkat všichni cestovatelé nehledě na to, do jaké destinace se chystají. Přestože někdy máte pocit, že vám nic nehrozí, na cesty se vyplatí vždy se dobře připravit. Jak totiž praví známé pořekadlo – štěstí přeje připraveným. 1. Proveďte před cestou průzkum První … Pokračování textu 7 tipů pro bezpečné cestování →
 • http://www.zivotnacestach.cz/7-tipu-pro-bezpecne-cestovani/
 • staré Trip do Svaté země aneb zpět do Izraele (2. část)
  V první části článku o našem výletu do Izraele s názvem Objevte další krásy Izraele – Tel Aviv, Jaffa, Jeruzalém a Betlém v Palestině jsme prozkoumali Tel Aviv, Jaffu a přesunuli se do Jeruzaléma. Znovu mystický Jeruzalém a přesun do Haify (den čtvrtý) Čtvrtý den našeho izraelského tripu vstáváme trochu dříve. Po sedmé hodině vyrážíme … Pokračování textu Trip do Svaté země aneb zpět do Izraele (2. část) →
 • http://www.zivotnacestach.cz/trip-do-svate-zeme-aneb-zpet-do-izraele-2-cast/
 • staré 4 věci, které nedělat na cestě do Jižní Ameriky
  Latinská Amerika láká mnoho cestovatelů nejen pro různorodost přírody a kultury, kterou nabízí, ale také pro možnost procestovat některou ze zemí s nižším rozpočtem. Latinská Amerika má mnoho předností, ale je dobré nezapomenout na to, že na takovou cestu je potřeba se dobře připravit.  1. Nesnažte se navštívit příliš mnoho míst Mnoho lidí podceňuje velikost Jižní … Pokračování textu 4 věci, které nedělat na cestě do Jižní Ameriky →
 • http://www.zivotnacestach.cz/4-veci-ktere-nedelat-na-ceste-do-jizni-ameriky/
 • staré Jak vybavit lékárničku, když cestujete s dětmi?
  Každý rodič ví, že horečka, průjem i další obtíže se u dětí objevují nečekaně a v nejméně vhodnou dobu. Výlety ani dovolená nejsou výjimkou, proto je důležité si při každé výpravě mimo domov přibalit i dětskou cestovní lékárničku. V té záplavě věcí se ztratí a ušetří vám spoustu starostí. Co by v ní nemělo chybět? Určitě mi dáte … Pokračování textu Jak vybavit lékárničku, když cestujete s dětmi? →
 • http://www.zivotnacestach.cz/jak-vybavit-lekarnicku-kdyz-cestujete-s-detmi/
 • i Cestovánícheck
  staré Bruggy
  Město Bruggy leží v severozápadní Belgii, necelých sto kilometrů od Bruselu. Jedná se o správní centrum Západních Flander, žije zde něco přes sto tisíc obyvatel. Patří mezi největší turistické atrakce v zemi, jeho historické centrum je na seznamu památek UNESCO a díky síti říčních kanálů si vysloužilo pověst Benátek severu. Na místě, kde se nyní […] Bruggy ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/bruggy-987
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Bělorusko obecně
  Rozloha: 207 600 km2 Počet obyvtel: 9 465 000 Hustota zalidnění: 46/km2 Úřední jazyk: běloruština, ruština Národnost: Bělorusové (84%), Rusové (8%), Poláci (3%) Náboženství: 70 % křesťanství (z toho 56% pravoslaví) Nejvyšší vrchol:  Dziaržynskaja hara (hora Dzeržinského) 345 m.n.m. Hlavní město: Minsk Státní zřízení: prezidentská republika Hymna: My Belarusy (My Bělorusové) Měna: Běloruský rubl Časová zóna: Utc +3 Přírodní podmínky Bělorusko […] Bělorusko obecně ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/belorusko-obecne-1005
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Drážďany
  Drážďany (německy Dresden) leží ve východní části Německa. Je to hlavní město Saska. V aglomeraci žije kolem jednoho milionu obyvatel. Jedná se o významný dopravní uzel, nachází se zde i mezinárodní letiště. Je to významné kulturní, administrativní a samozřejmě také i průmyslové centrum regionu. Turisty obzvlášť přitahují jeho světoznámě proslulá muzea. První historická zmínka o […] Drážďany ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/drazdany-983
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Negevská poušť
  Negevská poušť neboli Negev zabírá téměř polovinu z území Izraele. Nachází se na jihu tohoto státu, průměrná výška kolísá mezi pěti a devíti sty metry. Je relativně řídce osídlená, ale nedá se říci, že by šlo o místo, kde můžeme spatřit jen písek a kamení. Hospodářským a politickým centrem pouště je město Beerševa, ve kterém […] Negevská poušť ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/negevska-poust-990
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Helsingborg
  Helsingborg je švédské přístavní město ležící na pobřeží Sundské úžiny. Nachází se přibližně sedmdesát kilometrů od Malmo. Je osmým největším městem ve Švédsku a žije v něm přibližně sto tisíc obyvatel. Jedná se o významné obchodní a dopravní centrum. Považuje se za jedno z nejstarších švédských měst. Byl založen v roce 1085, i když v […] Helsingborg ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/helsingborg-977
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Elbasan
  Elbasan (nebo také Elbasani) leží nad řekou Shkumbin ve střední Albánii jihovýchodně od Tirany. Jedná se o důležité krajské průmyslové centrum. Dnes v něm žije více než sto třicet tisíc obyvatel a tím pádem se jedná o třetí největší město v zemi. Návštěvníka určitě zaujme zvláštní mix architektury dvacátého století a pozůstatků středověkého města. Historie […] Elbasan ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/elbasan-981
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Gent
  Gent (francouzsky Gand) leží na soutoku řek Leie a Šeldy necelých šedesát kilometrů na západ od Bruselu. Město má díky kanálu Ternouzen spojení s mořem. Dnes přímo ve městě žije něco přes dvě stě tisíc obyvatel a jedná se o významné univerzitní a obchodní centrum v regionu, které ale ve světě neodehrává větší roli, i […] Gent ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/gent-1002
 • https://www.i-cestovani.com
 • staré Izmir
  Izmir, ve starších pramenech známější pod názvem Smyrna, je třetím největším tureckým městem a druhým nejvýznamnějším přístavem v této zemi. Jedná se o velmi důležité průmyslové město. Izmir leží v západní části státu u pobřeží Egejského moře a žije v něm téměř tři miliony obyvatel. První osady se v místech, kde stojí dnešní Izmir objevily […] Izmir ze stránek www.i-cestovani.com i Cestování
 • https://www.i-cestovani.com/izmir-995
 • https://www.i-cestovani.com
 • České noviny - Cestovánícheck
  datum vydání: 30/11/2021 14:04:58 dnes Plzeňské základní školy zkoušejí zapojení virtuální reality do výuky
  Plzeň - Výuku budoucnosti mohou zažít školáci na dvou základních školách v Plzni. V pilotním projektu testují zapojení virtuální reality do vyučování. Dětem to má přinést nevšední...
  datum vydání: 30/11/2021 14:04:58 dnes Vítání nového roku v Praze bude bez ohňostroje či videomappingu
  Praha - Přivítání nového roku se 1. ledna 2022 v Praze obejde bez ohňostroje nebo promítání na budovy, tzv. videomappingu. Kvůli zhoršující se situaci ohledně pandemie covidu-19 se magistrát...
  datum vydání: 30/11/2021 14:04:58 dnes ČNB vydala kilogramovou stříbrnou minci k výročí založení Velké Prahy
  Praha - Česká národní banka dnes vydala pamětní stříbrnou minci připomínající blížící se výročí 100 let od založení Velké Prahy. Mince váží jeden kilogram a má nominální...
  datum vydání: 30/11/2021 11:56:44 dnes Motiv kolekce pro ZOH vychází z české vlajky, použily se nanotechnologie
  Praha - Česká kolekce pro zimní olympijské hry v Pekingu je zdobena motivem vycházejícím z národní vlajky, jež je pro design rozdělena na jednotlivé části. Svrchní část oděvů je...
  datum vydání: 30/11/2021 06:53:03 dnes Dnes je charitativní Dárcovské úterý, loni se vybralo rekordních 73,5 mil Kč
  Praha - Na dnešek připadá charitativní Dárcovské úterý neboli Giving Tuesday. Vzniklo jako protipól k nákupnímu šílenství na Black Friday, tedy Černý pátek se slevami a utrácením....
  datum vydání: 29/11/2021 15:04:26 včera Prazdroj a Microsoft zahájily na chmelnicích na Žatecku monitoring rostlin
  Plzeň - Plzeňský Prazdroj a Microsoft zahájily na šesti českých chmelnicích projekt, který pomůže pěstitelům včas reagovat na výkyvy počasí. S 30 experty ze světa instalovali na farmách...
  datum vydání: 29/11/2021 11:59:26 včera Zemřel divadelník a výtvarník Jiří Srnec, zakladatel černého divadla
  Praha - Ve věku 90 let zemřel v neděli divadelník a výtvarník Jiří Srnec, zakladatel černého divadla, s nímž sklízel úspěchy od 60. let. ČTK o jeho úmrtí informoval mluvčí Národního...
  datum vydání: 29/11/2021 06:54:05 včera Řečtí archeologové se domnívají, že objevili dávné město, o kterém psal Homér
  Atény - Řečtí archeologové se domnívají, že se jim podařilo objevit dávné město Meliboia, které ve svém eposu Ílias zmínil starořecký básník Homér. Nasvědčují tomu nápisy,...
  Cestování – Turisimo.czcheck
  staré Proč je skvělé cestovat na podzim?
  Podzim sebou přináší nepřízeň počasí, zavírání bazénů, méně světla a prosluněných dní. Když si v hlavě představíte podzim, co se vám vybaví? Horký čaj, teplá mikina, topná sezóna a upršené dny? Víte však, že nemusíte trávit podzim zalezlí doma za pecí, ale můžete vyrazit na cesty. Cestování na podzi ...
  MujTip.Infocheck
  staré Součástí oslav výročí záchranné služby v Hradci Králové je výstava modelů zdravotní techniky
  V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava modelů sanitek a zdravotnické transportní techniky nazvaná Záchrankou kolem světa. Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa. Celá sbírka […]
  staré V Praze 8 připravují studii nového náměstí, které připomene spisovatele Bohumila Hrabala
  Už v září 2020 začnou práce na studii nového náměstí Bohumila Hrabala na pražské Palmovce. Náměstí vznikne mezi budoucím polyfunkčním projektem Palmovka One, který nahradí stávající autobusové nádraží, a ulicí Na Žertvách. Projekt zpracovává ateliér UNIT architekti. Součástí jeho týmu bude od počátku projektování také umělec, který bude mít na starosti rozvinutí umělecké instalace odkazující právě k Bohumilu […]
  staré V Praze 8 připravují studii nového náměstí, které připomene spisovatele Bohumila Hrabala
  Už v září 2020 začnou práce na studii nového náměstí Bohumila Hrabala na pražské Palmovce. Náměstí vznikne mezi budoucím polyfunkčním projektem Palmovka One, který nahradí stávající autobusové nádraží, a ulicí Na Žertvách. Projekt zpracovává ateliér UNIT architekti. Součástí jeho týmu bude od počátku projektování také umělec, který bude mít na starosti rozvinutí umělecké instalace odkazující právě k Bohumilu […]
  staré Součástí oslav výročí záchranné služby v Hradci Králové je výstava modelů zdravotní techniky
  V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava modelů sanitek a zdravotnické transportní techniky nazvaná Záchrankou kolem světa. Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa. Celá sbírka […]
  staré Vycházka po zahradním městě Ořechovka
  Ve čtvrtek 20.srpna proběhne v Praze komentovaná vycházka Zahradní město Ořechovka. Vycházka zavede účastníky do oblasti, kde jsou postaveny rodinné domky, které vznikaly jako jedny z prvních v místech bývalé barokní zahrady Jana Kryštofa Bořka. Urbanistické řešení na zástavbu ve Střešovicích vyhráli ve veřejné soutěži Jaroslav Vondrák a Jan Šenkýř, na návrzích se podíleli i architekti František Vahala, Bohumil Hypšman, […]
  staré Součástí oslav výročí záchranné služby v Hradci Králové je výstava modelů zdravotní techniky
  V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava modelů sanitek a zdravotnické transportní techniky nazvaná Záchrankou kolem světa. Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa. Celá sbírka […]
  staré V Praze 8 připravují studii nového náměstí, které připomene spisovatele Bohumila Hrabala
  Už v září 2020 začnou práce na studii nového náměstí Bohumila Hrabala na pražské Palmovce. Náměstí vznikne mezi budoucím polyfunkčním projektem Palmovka One, který nahradí stávající autobusové nádraží, a ulicí Na Žertvách. Projekt zpracovává ateliér UNIT architekti. Součástí jeho týmu bude od počátku projektování také umělec, který bude mít na starosti rozvinutí umělecké instalace odkazující právě k Bohumilu […]
  staré Součástí oslav výročí záchranné služby v Hradci Králové je výstava modelů zdravotní techniky
  V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava modelů sanitek a zdravotnické transportní techniky nazvaná Záchrankou kolem světa. Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa. Celá sbírka […]
  NAZKUŠENOU.CZcheck
  staré Pozor na mafiánské praktiky slovinské policie - zkušenost s okrádáním na přechodu…
  V létě 2021 jsem se setkal se skutečně mafiánským jednáním slovinských policistů. Zážitek mě natolik znechutil, že cítím jako svoji povinnost popsat scénář, jakým slovinští policisté okrádají návštěvníky z Česka, Slovenska, Polska, Německa a dalších zemí. Nechť je varováním pro všechny, kteří se vracejí ze Slovinska nebo přes něho jen projíždějí. Jedná o systematické záměrné okrádání řidičů, které jsem zaznamenal na dálničním…
  staré Pomaturitní studium jazyků
  Čeká vás maturita, ale nevíte, co pak. Sondujete nabídky práce, jenže zatím nic. Co když přijímačky na vysokou nevyjdou? Je lepší mít plán B. Nebo už jste odmaturovali, ale na vysokou vás nevzali? Chcete zkusit štěstí zase za rok, ale nevíte, co do té doby? Nebo byste rádi okusili život v zahraničí, ale pokaždé, když chcete dát dohromady větu v angličtině, zaskočí vám v krku?
  DESPERADO.cz - nezávislé cestovánícheck
  staré Ponta do Pargo – maják na konci Madeiry
  Vesnička Ponta do Pargo se nachází na samém západě Madeiry, nedaleko oblasti Porto Moniz, v současnosti má zhruba tisíc stálých obyvatel. Název tohoto místa pochází z výrazu pro jistou rybu, které se v místním dialektu říká pargo. Kromě rybolovu, který není v posledních desetiletích zrovna na vysoké úrovni, se tu pěstují rajská jablka, vinná réva a například i […]
  staré Selmun Palace – poslední stavba maltézských rytířů
  Malta vděčí maltézským rytířům za bohatou výstavbu. Od hospod, přes kostely, až po nemocnice. Jejich poslední stavbou je impozantní Selmun Palace, zámek nedaleko od města Mellieha. Kde palác najdete  Solné městečko Mellieha (melh znamená maltsky sůl) se rozprostírá pouhých třináct kilometrů od hlavního města republiky Malta, Valletty. Nedaleko od letoviska Mellieha, oblíbeného především pro jeho […]
  staré Na Madagaskaru je strava založená na rýži
  Madagaskar je ostrov ležící poblíž jihovýchodního pobřeží kontinentální Afriky a je součástí Afriky jako celku. Současně se Madagaskar nazývá (ostrovní) stát v Africe, který se rozkládá na území tohoto ostrova. Ostrov se od kontinentální Afriky oddělil v průběhu druhohor (asi před 160 miliony lety) a stále se pohybuje jihovýchodně téměř o 2 cm za rok. Je to 4. největší ostrov na světě. Nyní ho odděluje od kontinentální Afriky […]
  staré Monselice – „hora padajících kamenů“
  Jednou z možných destinací letní dovolené může být například Itálie, destinace, kam jsou ročně směřovány zájezdy tisíce Čechů. V této zemi na jihu Evropy, jež je obklopována Středozemním mořem je mnoho zajímavých lokalit, které stojí za to navštívit. Dovolená v Itálii je mezi českými turisty populární i proto, že se nachází poměrně „nedaleko“. Mnozí preferují přímořské destinace, kde […]
  staré Santuario de San Miguel de Aralar
  Region Navarra láká turisty z celé Evropy nejen krásnou pyrenejskou přírodou, ale také spoustou historických a církevních památek. Jednou z nich je Santuario de San Miguel de Aralar. Pohoří Sierra de Aralar Památka Santuario de San Miguel de Aralar se ukrývá v pohoří Sierra de Aralar oddělujícím provincii Gipuzkoa od Navarry, které mimo jiné patří mezi vyhledávaná […]
  staré Vulkanické jezero Lago di Bolsena je bránou do Toskánska
  Není tak velké, jako největší jezero Itálie Lago di Garda, nachází se na rozhraní regionů Lazio a Toskánsko a je považováno za bránu do Toskánska. Jeho celková rozloha je 115 km2 jej řadí jako 5. největší jezero Itálie a je největším jezerem vzniklým přírodní vulkanickou činností, v celé Evropě. Maximální hloubka je něco málo přes sto […]
  staré Navštivte maltské Trojměstí Cottonera
  Maltská republika patří svou rozlohou k nejmenším státům světa. Zároveň je zde mnoho měst, a proto se nemůžeme divit, že u některých došlo v průběhu času ke vzájemnému splynutí. Maltské trojměstí Cottonera vzniklo spojením tří měst: Cospicua, Vittoriosa a Senglea. Vyhledávaný slepenec tří měst Maltézské trojměstí Cottonera skládající se ze tří měst Cospicua (též Bormla), Vittoriosa (Birgu) a […]
  staré Vesnička Ossiach a jazero Ossiacher See
  Pokud budou třeba během letní dovolené mířit vaše kroky do Villachu v Rakousku, určitě není od věci opomenout alespoň krátký výlet do nedalekého Ossiachu. Nevelká obec ležící nedaleko hranic se Slovinskem a Itálií, na východním břehu stejnojmenného jezera, má pouze sedm stovek stálých obyvatel, je ale turisticky vysoce frekventovanou lokalitou. Údajně zde turisté stráví ročně v […]
  cestydoprirody.cz | trasy a cestycheck
  staré Skialpy | Z Freinu na Grosser Königskogel
  Grosser Königskogel je oblíbenou horskou lyžařskou túrou ve Freinu, na které obzvláště v úseku vrcholu bývá často prachový sníh. Túra na Königskogel je mimořádná tím, že přes svoji výšku jen 1.574, má ve studené díře za Freinem často dobré sněhové podmínky. Výstup po lesní cestě ještě ujde, ale v…
  staré Skialpy | Na Hirzeck z Liezenerhütte přes Grimmingboden
  **Hostům Liezenerhütte se dá doporučit túra odtud na Hirzeck, protože z údolí je to na něj trochu daleko. Cesta přes náhorní rovinu s výhledem na Hochmöbelbing a Grimming, který je na blízku, tak jako pohled do dálky na Rottenmanner Tauern se vyplatí. Střídání stoupání a sjezdu činí tuto trasu…
  staré Skialpy | Zimní výstup na Liezenerhütte z Wörschachu
  **Požitkový výstup s měnící se krajinou k samoobslužné chatě Liezenerhütte kolem Hochtausingu šikmo pod východním vrcholem Reidlingu. Zde je popsán výstup přes Hochtor nebo také do tzv. Engu.** Příchod k Liezenerhütte je krásná lyžařská túra, která může být spojena s výstupem k Reidlingu. Sjezd…
  staré Skialpy | Na Simonyhütte z Krippensteinu
  Zimní příchod k Simonyhütte má od února stopy, většinou vytvořené Bergbahnem Dachstein. Většinou je v této době také otevřena chata. Tato výstupová cesta se taky vyplatí z krajinného hlediska díky pohledu na Ochsenkogel, Hohes a Niedriges Kreuz, Taubenkogel, Gjaidstein a přirozeně na Niederer a…
  staré Skialpy | Alpbachtal, Gamskopf 2205 mnm
  Z parkoviště se vydáte na jih po lesní cestě už k salaši Greitalm. tam odbočíte doleva ve směru Niederalm a Farmkehralm/Hochalm. Asi dvěstě metrů před salaší se odbočte doprava a vstoupíte do žlabu mezi Dristenkopf 2203 mnm a Gamskopf 2205 mnm. V horní části žlebu se již držte vpravo a začněte…
  staré Pěší turistika | Na chatu Gollinghütte (1641 mnm)
  Jedná se zde o popis přístupu na chatu, která je pak výchozím bodem pro další výstup či přechod na chatu Preintalerhütte. Jednoduchá mírně stoupající cesta vedoucí téměř celou dobu podél potoka Steinriesenbach po šotolinové lesní cestě. Jelikož jste ve Schladmingských Taurách, které patří k…
  staré Pěší turistika | Hřebenovka v Gesäuse
  Oberst Klinke Hutte - Sparafeld 2247m - Riffelspitze 2106m - Kreuzkogel 2011m Lehká, ale dlouhá trasa značená jako černá v obtížnosti do 1+. Na několika místech zajištěná kovovým lanem, ale sety netřeba. U chaty je přehledný plán okolních tras, ale nejrychleší je to vzít přímo kolmo na svah, přes…
  staré Pěší turistika | Ke Svatováclavské studánce
  Jednoduchý výlet na odpoledne ke studánce, která byla vybudována v roce 1999. Cílem cesty je vyzděná studánka s kamennou sochou dívky (údajně z dílny Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově) na hranici území okresu České Budějovice a Český Krumlov, na úbočí vrchu Skalka…
  Tipy na výlety, zajímavá místa a cyklotrasy po Čecháchcheck
  staré Jak ušetřit na cestování? Využijte akční letenky
  PR | Cestování je pro mnohé smyslem života, pro jiné zajímavým koníčkem a pro další skupinu osob možností, jak si může splnit své sny. To vše jsou důvody, proč je dnes natolik populární. Přispívá k tomu však ještě další věc. Jaká? Ceny, za které lze cestovat. Díky akčním letenkám se neustále snižují a tak není problém zaletět si do konkrétní destinace třeba za pár stovek. A kde akční letenky hledat? Podívejte se.
  staré Neseďte doma a vydejte se na nová místa
  Přemýšlíte, co podniknete o svém volném čase s přáteli, partnerem nebo rodinou? Vyrazte na výlet po krásách naší země a Slovenska! Počasí není nikdy dost špatné na to, abyste nemohli poznávat svou domovinu. Ať už toužíte po klidné procházce mimo městský ruch nebo po celodenním výletu, čerpejte inspiraci od ostatních lidí! Zjistěte, kde to stojí za […]
  staré Pohádková říše Fábula
  Vydejte se do Kamenice nad Lipou, kde kromě zámku můžete navštívit i Pohádkovou říši FÁBULA, která je ideálním místem pro rodinný výlet. Za každého počasí se tady spolehlivě zabaví nejen děti, ale i dospělí, kteří se společně přenesou do jedinečného pohádkového světa a prožijí nečekaná dobrodružství, ale i pohádkový příběh psaný samotnou pohádkovou říší a jejími obyvateli.
  staré Rozhledna Veselý vrch u Mokrska
  Rozhledna se nachází ve Středním Povltaví na kopci Veselý vrch (489 m) u osady Mokrsko cca 30 km severovýchodně od Příbrami a již v dřívějších dobách sloužil jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu.
  staré Restaurace Luhačovice – Symfonie Vám jistě padne do noty
  Toužíte po kvalitním obědě, ale fádní menu v českých restauracích Vás unavují? Hledáte osobité místo pro příjemně strávené chvíle s rodinou? Potřebujete romantickou restauraci pro okouzlující večer ve dvou? Potom je restaurace Symfonie v Luhačovicích tím pravým místem pro Vás.
  staré Dovolená na Lipně
  Snad každého Čecha již někdy napadlo, jaká je škoda, že nemáme moře. Nedá se nic dělat, od časů Přemysla Otakara II. si musíme nechat zajít na přístup k moři chuť. To však rozhodně neznamená, že bychom si museli odříci i pobyty u vody nebo výlety k ní. Lokalitu, kterou se rozhodně vyplatí navštívit a do níž se turisté v létě i v zimě opakovaně vracejí, představuje Lipno.
  staré Kotěrovy kolonie v Lounech
  Přijměte pozvání do města na severu Čech, jež leží asi 50 km od Prahy. Do města Louny, kde vznikl ojedinělý projekt zahradního města pod taktovkou architekta Jana Kotěry.
  staré Kam na víkend, aneb za pohodou do lázní
  PR | Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu se svým přítelem nebo kamarádkami? Co si odpočinout v klidu wellness centra a načerpat energii na nový pracovní týden díky skvělým procedurám, které se nabízejí?
  Hlavní stránka - Světcest.cz | cestování outdoorcheck
  staré Největší cestovatelský svátek opět v Praze
  Na cestovatelském festivalu Kolem světa i najdete opět země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání a zahraniční hosty. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa, který se uskuteční o víkendu 22. – 23. Listopadu.
  staré Plavba po středomoří
  Tradičně se dovolená tráví v jedné konkrétní destinaci a jejím blízkém okolí. Napadlo vás však někdy, že byste se během jedné dovolené podívali dokonce do několika rozdílných oblastí a neutratili více peněz než za běžnou dovolenou?
  staré V čem v zimě do přírody
  Rádi vyrážíte do přírody a neodradí vás ani to, že teploty venku se už dávno nepohybují okolo dvacítky a slunce nehřeje tak, jako v létě? Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak jste buď pořádní dobrodruzi a nebo vlastníte praktické zimní oblečení do přírody, ve kterém nikdy není zima.
  staré Vyzkoušeli jste už českou pevnost Boyard?
  Jste milovníci dobrodružství a adrenalinových zážitků? Jistě rádi zkoušíte nové akční zážitky. Už jste slyšeli o české pevnosti Boyard? Možná vám sám název je povědomý. Česká pevnost Boyard je odvozena od slavné francouzské televizní soutěže pevnost Boyard. Jak si možná vzpomínáte, několikačlenné týmy v této soutěži před zraky televizních diváků soutěžili mezi sebou ve velmi akčních úkolech.
 • http://www.firmanazazitky.cz/ceska-pevnost-boyard
 • staré Odpočinek v srdci Jeseníků
  Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Máte už dost mlhy, kterou se prokousáváte každý den po cestě do práce? Naplánujte si dovolenou nebo třeba jen prodloužený víkend a uvidíte, že hned se vám do práce půjde lépe. Před sebou už totiž nebudete mít mlhu, ale vidinu odpočinku a relaxace.
  staré Martin Loew: Diashow Západ USA
  Západ USA - stát Oregon - je tématem letošního jarního diashow turné cestovatele Martina Loewa. Během multimediálních živě komentovaných projekcí bude Loew ve 24 městech ČR vyprávět svůj poutavý příběh dobrodružné cesty plný úžasných fotografií i nevšedních zážitků.
  staré Marting Loew: Mongolsko - země Čingischána
  Do nekonečných stepí Mongolska zve diváky cestovatel a fotograf Martin Loew během svého letošního podzimního diashow turné. Při multimediálních živě komentovaných projekcích vypráví Loew poutavý příběh dobrodružné cesty plný úžasných fotografií i skutečně nevšedních zážitků z putování po nejméně obydlené zemi světa.
  staré Levné letenky usnadňuji cestování po světě
  Rádi cestujete, ale brání vám v tom drahé letenky do cílových destinací? Řešením může být sledování webů zaměřených na vyhledávání výhodných, akčních letenek, které mohou být výrazně levnější než klasické letenky. Jedním z webů, který se zabývá vyhledáváním levných letenek je i web Akcnilety.cz.
  Infoglobe.cz | rsscheck
  datum vydání: 30/11/2021 08:59:22 dnes SR, Abrahám: barokní krása i secesní ruiny - VIDEO
  Severozápadně od krajského města Galanta (přibližně 13 km) se nachází vesnička Abrahám. Jejími bezprostředními sousedy jsou obce Pavlice, Majcichov, Hoste, Velká a Malá Mača, Sládkovičovo a Pusté Úlany.
  datum vydání: 29/11/2021 08:05:44 včera Festival infofest 2021 bude ONLINE!
  Portál Infoglobe organizuje v pořadí čtvrtý ročník mezinárodního cestovatelského festivalu infofest, který se tento rok uskuteční jen ve virtuální podobě.
  datum vydání: 27/11/2021 08:59:05 3 dny Vietnam: na návštěvě u asijských tygrů – VIDEO
  Někdo ho miluje, někdo se zaříká, že se už nikdy nevrátí. Nic mezi tím neexistuje. Já rozhodně patřím do první skupiny – už od prvního dne, co jsem přiletěl do hektického Saigonu a odbočil do jedné z postranních uliček. V následujících několika týdnech nás proto čeká seriál, kde si představíme jednotlivá zajímavá místa. Na začátek si ale pojďme trochu přiblížit důležitá fakta o zemi.
  datum vydání: 26/11/2021 08:55:56 4 dny ČR, Kamýk nad Vltavou: Nejen zřícenina hradu Vrškamýk
  S Kamýkem nad Vltavou si většina z nás spojuje především zříceninu kdysi významného hradu patřícího českým králům, můžete tu toho však navštívit mnohem víc.
  staré Francie, departement Isere – Grenoble
  Dnes se podíváme do Grenoble. Toto méně známé francouzské město se nachází na jihovýchodě země. Je obklopeno horami, což je jistě jeden z hlavních důvodů, proč se jedná o velmi atraktivní místo, kterému se přezdívá hlavní město Alp.
  staré Nový Zéland, Tongariro – fascinující výlet do sopečné krajiny – VIDEO
  Nový Zéland fascinuje svou proměnlivostí, pestrostí a extrémy. Národní park Tongariro není žádná výjimka a z vlídné zelené krajiny kolem jezera Taupo tak najednou přijedete na sopečnou poušť. Zhruba 20kilometrový trek Tongariro Alpine Crossing patří mezi nejoblíbenější v celé zemi a vy se na něj teď díky Infoglobe můžete také podívat.
  staré SR, Kuklov: obec s nevídanou Kalvárií - VIDEO
  Dnes se vydáme na slovenské Pomoraví resp. Záhorie, kde navštívime obec Kuklov. Tato vesnička je od okresního města Senica vzdálená přibližně 25 km a nejbližšími sousedy jsou městečka Šaštín-Stráže, Gbely, Kúty nebo obce Čáry a Borský Svatý Jur.
  staré USA, New York – nábřežní město Kingston
  Město Kingston se pyšní zajímavou historií a roztomilými obchůdky. Jedná se o jedno za nejzajímavějších míst, které ve státě New York můžete navštívit. Nachází se přibližně dvě hodiny jízdy autem od Manhattanu. Malebný Kingston leží na severu státu na úpatí rozsáhlého pohoří Catskill Mountains.
  Horyinfo.cz - denní zpravodajství ze světa outdoorucheck
  datum vydání: 29/11/2021 11:42:51 včera Skialpinistické toulky XLVI. – Vinschgau
  Firn nebo prašanIdeální oblast na jarní lyžování na jižní straně Ötztalských Alp, buď firn na jižních svazích nebo, prašan v severech.
  datum vydání: 28/11/2021 12:40:12 2 dny IC EP Žilina
  Loužecká pátáV sobotu 27.11. s odehrál druhý závod Evropského poháru v ledolezení v Žilině. Vyhrála ho Polka Olga Kosek a Tyler Kempney z USA. Z našich zástupců se zúčastnila Aneta Loužecká a Radek Lienerth.
  staré The Wall - lezení za zlatem
  Dokumentární filmCelovečerní dokumentární film "The Wall - Climb for Gold" měl včera večer v New Yorku v USA celosvětovou premiéru za účasti olympioničky a jedné z hlavních hrdinek Brooke Raboutou a generální tajemnice Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC) Debry Gawrychové.
  staré IC ECC Bern - ledolezení
  Evropský pohár v drytoolinguPátek 12. a sobota 13. listopadu jsou dny konání prvního závodu ledolezeckého evropského poháru ve švýcarském Bernu. Letos má Evropský pohár docela slušnou konkurenci a je potěšitelné, že se naše Aneta Loužecká dostala po páteční kvalifikaci do finále, které můžete sledovat od 19:15 v tomto článku.
  staré Pokus o prvovýstup na Ama Dablam
  Háček sehnal peníze na permitPoté, co se výprava s Háčkem a Trávou dostala na vrchol Ama Dablam normálkou, podařilo se po oznámení na Facebooku sehnat dostatek příspěvků na permit 6000 dolarů a Lančmídova diretissima může začít.
  staré Jaký byl Sherpafest 2021
  v Covidovém ohroženíS přibývajícím počtem nakažených covidem jsem s obavou sledoval, jestli se letošní Sherpafest taky nestane jeho obětí, ale nestalo se tak. Sherpafest se odehrál a neskolil ho ani Covid, ani sobotní pěkné počasí. Jako vždy byly k vidění zajímavé osobnosti a výborné filmy.
  staré Zemřel Jiří Ševčík
  1934-2021Ve čtvrtek 28. října odešel do horolezeckého nebe legendární československý reprezentant, československý reprezentační trenér a dlouholetý člen HO Lokomotiva-Ingstav Brno ing. arch. Jiří Ševčík.
  staré Janja Garnbret první 8c on signt
  Podzim v OlianěJanja Garnbret po hladném vítězství na Olympiádě prožívá úspěšný podzim ve Španělsku. Dala svoje první 8c na On Sight, cestu Fish Eye a pár dní na to padlo na OS další 8c s názvem Americal Hustle.
  mezera
  logo EuroZprávy.CZ - Cestovánícheck
  datum vydání: 30/11/2021 08:32:21 dnes Cesty do Británie jsou nově kvůli omikronu těžší, a to i pro očkované
  Pro cestování z České republiky do Británie začala od dnešních 4:00 platit nová opatření kvůli variantě koronaviru omikron. Lidé očkovaní proti covidu-19 budou muset vyplnit příjezdový formulář a mít objednaný a zaplacený PCR test na druhý den po příjezdu do země. Do obdržení negativního výsledku budou muset zůstat v samoizolaci.
  staré Benátky nad Jizerou. Místo, odkud se pozorovaly hvězdy a určoval osud
  Malebné město Benátky nad Jizerou leží v okrese Mladá Boleslav asi 30 km od hlavního města Prahy. Historie místa spadá již do 14. století. Velké slávy se však město dočkalo především v období renesance, kdy na místním zámku na přání Rudolfa II. pobýval slavný alchymista a astronom Tycho Brahe.
  staré Zámek Tloskov představuje pozdní dozvuk historismu
  Zámek Tloskov, který leží ve stejnojmenné obci nedaleko Neveklova ve středních Čechách, patří k našim málo známým památkám. Dáno je to především tím, že zámek samotný není přístupný, neboť v něm sídlí Centrum sociálních služeb. Okolní zámecký park je však otevřený a láká k podzimním procházkám mezi pestrobarevnými korunami stromů.
  staré Epidemická situace nemá podle CK negativní vliv na prodej letních zájezdů
  Současná epidemická situace, kdy rostou počty nakažených koronavirem, nemá podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) negativní vliv na prodej letních zájezdů. O ty je podle kanceláří značný zájem. Mezi nejpoptávanější destinace na letní dovolenou znovu patří Řecko, Turecko či Bulharsko. S rezervacemi mnoho Čechů naopak vyčkává u zájezdů na nejbližší období, týká se to Alp či exotiky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi CK.
  staré Od pondělí bude kvůli covidu těžší návrat do Česka z některých zemí
  Ze Švédska, Švýcarska, Kypru a San Marina se od pondělí ztíží neočkovaným lidem návrat do České republiky. Na takzvané mapě cestovatele budou tyto země červené, což značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. V dnešní tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.
  staré Návrat z některých zemí se neočkovaným opět ztíží
  Pro lidi, kteří se nenechali naočkovat proti covidu-19, je ode dneška komplikovanější návrat do České republiky z Finska, Maďarska a Lucemburska. Na takzvané mapě cestovatele se tyto země přesunuly z oranžové barvy do červené, značící vysokou míru rizika nákazy novým koronavirem. Počínaje dneškem se naopak zjednodušuje návrat ze Švýcarska.
  staré Malý zámek Doudleby nad Orlicí zachránilo skryté tajemství
  Nevelký, o to však útulnější zámek Doudleby nad Orlicí, se nachází ve stejnojmenné obci, asi 5 km od Rychnova nad Kněžnou ve východních Čechách. Jeho zdi ukrývají nejeden unikát, přičemž jeden z nich zachránil zámek před demolicí.
  staré Zákaz zahraničních diváků na OH v Pekingu zruší zájezd desítkám klientů cestovek
  Rozhodnutí o neúčasti zahraničních fanoušků na nadcházejících Zimních olympijských hrách (ZOH) v Pekingu připraví o zakoupený zájezd desítky klientů tuzemských cestovních kanceláří. CK SLAN tour, která měla být jedním ze dvou prodejců vstupenek, měla zajištěné zájezdy pro zhruba 30 klientů, což ji způsobí ztrátu kolem čtvrt milionu korun.
  Tipy na výlety, zajímavá místa a cyklotrasy po Čecháchcheck
  staré Restaurace Luhačovice – Symfonie Vám jistě padne do noty
  Toužíte po kvalitním obědě, ale fádní menu v českých restauracích Vás unavují? Hledáte osobité místo pro příjemně strávené chvíle s rodinou? Potřebujete romantickou restauraci pro okouzlující večer ve dvou? Potom je restaurace Symfonie v Luhačovicích tím pravým místem pro Vás.
  staré Jak ušetřit na cestování? Využijte akční letenky
  PR | Cestování je pro mnohé smyslem života, pro jiné zajímavým koníčkem a pro další skupinu osob možností, jak si může splnit své sny. To vše jsou důvody, proč je dnes natolik populární. Přispívá k tomu však ještě další věc. Jaká? Ceny, za které lze cestovat. Díky akčním letenkám se neustále snižují a tak není problém zaletět si do konkrétní destinace třeba za pár stovek. A kde akční letenky hledat? Podívejte se.
  staré Neseďte doma a vydejte se na nová místa
  Přemýšlíte, co podniknete o svém volném čase s přáteli, partnerem nebo rodinou? Vyrazte na výlet po krásách naší země a Slovenska! Počasí není nikdy dost špatné na to, abyste nemohli poznávat svou domovinu. Ať už toužíte po klidné procházce mimo městský ruch nebo po celodenním výletu, čerpejte inspiraci od ostatních lidí! Zjistěte, kde to stojí za […]
  staré Dovolená na Lipně
  Snad každého Čecha již někdy napadlo, jaká je škoda, že nemáme moře. Nedá se nic dělat, od časů Přemysla Otakara II. si musíme nechat zajít na přístup k moři chuť. To však rozhodně neznamená, že bychom si museli odříci i pobyty u vody nebo výlety k ní. Lokalitu, kterou se rozhodně vyplatí navštívit a do níž se turisté v létě i v zimě opakovaně vracejí, představuje Lipno.
  staré Nechte se harmonizovat ve wellness centru v Luhačovicích
  PR | Přijeďte harmonizovat tělo a duši do wellness centra Harmonie v Luhačovicích, klienty i odbornou veřejností skvěle hodnoceného wellness centra. Centrum je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci po celý rok. Každé roční období skýtá různé požitky – na jaře sledujeme probouzení přírody a spolu s ní se můžeme probouzet i my. Podzim je […]
  staré Kam na víkend, aneb za pohodou do lázní
  PR | Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu se svým přítelem nebo kamarádkami? Co si odpočinout v klidu wellness centra a načerpat energii na nový pracovní týden díky skvělým procedurám, které se nabízejí?
  staré Český ráj
  PR | Český ráj patří mezi nejznámější a nejkrásnější turistické lokality u nás. Tato oblast se nachází necelých 100 kilometrů severovýchodně od Prahy. V romantickém kraji na řece Jizeře se snoubí přírodní krásy výjimečné rozmanitosti s počtem historických památek. CHKO Český ráj je oblast s typickými pískovcovými skalními městy, hlubokými lesy i malebnými rybníky. Členitý reliéf dotvářejí dominanty […]
  staré Kotěrovy kolonie v Lounech
  Přijměte pozvání do města na severu Čech, jež leží asi 50 km od Prahy. Do města Louny, kde vznikl ojedinělý projekt zahradního města pod taktovkou architekta Jana Kotěry.
  Světadíly.czcheck
  datum vydání: 30/11/2021 08:52:25 dnes Varadero je výkladní skříní Kuby
  Varadero nacházející se na poloostrově Hicacos je bezesporu nejproslulejším turistickým magnetem Kuby. Dovolenkový ráj zde naleznou příznivci plážového lenošení, vyznavači golfu, ale také milovníci potápění nebo rybolovu. Varadero je krásné na pohled, ale postrádá typickou kubánskou atmosféru.
  datum vydání: 28/11/2021 05:48:41 2 dny Zeď nářků - Jeruzalém
  Zeď nářků, nebo také Západní zeď je tím, co se podařilo dochovat ze západní části vnější hradby, která ke konci období druhého jeruzalémského chrámu obklopovala jeruzalémskou Chrámovou horu. Tato masivní zeď postavená z obrovských kamenných kvádrů je nejposvátnějším židovským místem. Spousta věřících sem přichází každý den odříkat celou Knihu žalmů.
  datum vydání: 26/11/2021 08:51:14 4 dny Anchorage – velkoměsto v srdci Aljašky
  Stoleté výročí svého založení slaví letos město Anchorage, které je se svými přibližně 300 tisíci obyvateli největším městem Aljašky. Přestože tedy nemůže nabídnout žádné historické památky, ani bohatou historii, je velkým turistickým lákadlem. Může za to jeho poloha uprostřed aljašské divočiny i fakt, že bývá dějištěm mnoha sportovních soutěží a festivalů.
  staré Klatovy – město karafiátů
  Bránou Šumavy jsou nazývány Klatovy ležící na západě Čech. Toto dnes moderní město bylo v minulosti městem královským a tak se může pochlubit bohatou historií i řadou památek. Klatovy jsou však výjimečné také svými pěstitelskými úspěchy. V tomto roce oslavily dvousetleté výroční tradice pěstování karafiátů.
  staré Ostrov Phuket - perla Andamanského moře
  Ostrov Phuket patří k nejnavštěvovanějším místům nejen v Thajsku, ale v celé jihovýchodní Asii vůbec. Není to ostrov jen tak ledajaký, pyšní se hned několika výjimečnostmi. Je například největším ostrovem v zemi (543 km2), jako jediný tvoří samostatnou provincii a také je provincií nejbohatší.
  staré Tuniská Sahara – zrádná i krásná
  Sahara je se svou rozlohou 9 000 000 km² jednoznačně největší pouští světa, zaujímá třetinu celého afrického kontinentu a stejnou plochu jako třeba Čína nebo USA. Rozkládá se od západního pobřeží Afriky až k Rudému moři a pokrývá území jedenácti afrických států. Slovo „sahra“ znamená v arabštině jednoduše „poušť“.
  staré Praděd – Moravský ledovec
  Do výšky 1492 metrů se v hornaté krajině Jeseníků zvedá Praděd, pátá nejvyšší hora České republiky. Díky 146 metrů vysokému vysílači, který byl vybudován na jeho vrcholu, je však úplně nejvyšším bodem na našem území. Praděd je výraznou dominantou Jeseníků a celoročně vyhledávaným výletním cílem.
  staré Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě
  Jedním z mála míst v Evropě, kde si můžete užívat celoročních zimních radovánek je rakouský ledovec Hintertux. Po celých 365 dní je vám k dispozici množství perfektně upravených sjezdovek s kvalitní sněhovou pokrývkou. Ne nadarmo zvítězil Hintertux v roce 2011 v soutěži o nejlepší lyžařskou oblast na světě.
  cestydoprirody.cz | nejnovější článkycheck
  staré Jak správně sbalit turistický batoh – řiďte se druhem aktivity
  Při balení batohu záleží na tom, jestli s ním zdoláváte skalní převisy, běháte nebo vyrážíte na túru. Zabalte si podle aktivity, poradíme vám, jak na to.
  staré Cesta do přírody nafurt
  Cesty do přírody mohou být různé. Na kole, pěšky, autem, daleko, blízko. Do zahraničí i v naší malé zemičce. Mohou být dlouhé nebo krátké. Mohou být také "nafurt". Taková je i moje cesta do přírody. Možná dočasná, ale aktuálně "nafurt". Do přírody jsme se totiž odstěhovali.
  staré Bez helmy na kole už ani za roh
  O mém ježdění na kole a o tom, jak je na něm helma důležitá.
  staré Jarní treking na Krétě
  S prvním jarním sluníčkem mě to začalo lákat ven a já přemýšlel, kam bychom mohli na pár dní se ženou vyrazit. Chtělo se mi jak na horské túry, tak k moři. Pak jsem objevil zajímavé přímé charterové lety na Krétu a bylo to jasné. Před lety jsem si prošel s batohem a kamarády velkou část tohoto řeckého ostrova a hned jsem začal plánovat trasu.
  staré Indickým Himálajem na kole
  Indie je kolébkou jedné z nejstarších civilizací a nositelem kulturního a duchovního dědictví, místem jedinečných přírodních scenérii. Proto si ji vybrala za cíl sportovní poznávací dovolené desetičlenná partička cyklistů, která se dala dohromady v cestovce Rajbas.
  staré Ještěd 1012 m
  Ještěd byl odedávna považován za jednu z hlavních dominant severních Čech.
  staré Skialpinismus v TANAP - členové Alpenverein
  Už jsme v jednom článku informovali o možnostech horolezecké činnosti členů Alpenverein v TANAP. Nyní jsme se vzhledem k dotazům členů dotázali přímo na správě TANAP jak je to se skialpinismem v národním parku, když je skialpinista členem Alpenverein.
  staré Sněžka 1603 m
  Sněžka 1603 m n. m. je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice.
  Cestujlevne.comcheck
  datum vydání: 29/11/2021 09:59:36 včera Prodloužený víkend v Dubaji. Letenky od 4 388 Kč
  Namísto vánočních trhů se vydejte o víkendu na dubajské pláže. Zpáteční letenky v termínu od pátku do pondělí 3. - 6. prosince zakoupíte za 4 388 Kč. Letí se přímo z Prahy v tam v 9 ráno a zpět v osm večer. Další termín za tuto cenu je na týden 13.-20. prosince. Víkendové ubytování najdete s přehledem do 9 tisíc korun pro dva se snídaní a v 4* hotelu s bazénem. Vyfiltrovali jsme nabídky za vás. Chybu neuděláte výběrem hotelu Howard Jonhson Plaza by Wyndham v lokalitě Deira - ideální cesta z letiště i metrem do Dubaje. jak z letiště Dubaj DXB 24 míst, co vidět v Dubaji Před odletem je nutný PCR test. Detaily na koronavirus v Dubaji.
 • https://www.booking.com/searchresults.cs.html?aid=355333&sb_lp=1&error_url=https%3A%2F%2Fwww.booking.com%2Findex.cs.html%3Flabel%3Dgen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaDqIAQGYAQW4AQfIAQzYAQPoAQGIAgGoAgO4AvuTko0GwAIB0gIkM2NmMDJhYjEtOGNkYy00M2ViLWFmNWItZDE4NGU5ZjFlZWVl2AIE4AIB%3Bsid%3D77361fe1cba8d348db6190919cf2f74e%3Bsb_price_type%3Dtotal%26%3B&ss=Dubaj%2C+Dubaj+emir%C3%A1t%2C+Spojen%C3%A9+arabsk%C3%A9+emir%C3%A1ty&is_ski_area=&ssne=Koda%C5%88&ssne_untouched=Koda%C5%88&checkin_year=2021&checkin_month=12&checkin_monthday=3&checkout_year=2021&checkout_month=12&checkout_monthday=6&group_adults=2&group_children=0&no_rooms=1&b_h4u_keep_filters=&from_sf=1&search_pageview_id=d72238fd888f0175&ac_suggestion_list_length=5&ac_suggestion_theme_list_length=0&ac_position=0&ac_langcode=cs&ac_click_type=b&dest_id=-782831&dest_type=city&iata=DXB&place_id_lat=25.195175&place_id_lon=55.272678&search_pageview_id=d72238fd888f0175&search_selected=true&ss_raw=dubaj&order=price&nflt=mealplan%3D1%3Bclass%3D5%3Bclass%3D4%3Bhotelfacility%3D301
 • https://www.booking.com/hotel/ae/howard-johnson-plaza-by-wyndham-dubai-deira-uae.html?aid=355333;sid=77361fe1cba8d348db6190919cf2f74e;checkin=2021-12-03;checkout=2021-12-06;room1=A,A;homd=1;srpvid=a96439bf6756002e;srepoch=1638173629;atlas_src=hp_iw_title
 • https://www.cestujlevne.com/letiste/dubaj
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spojene-arabske-emiraty/dubaj/co-videt
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spojene-arabske-emiraty/koronavirus
 • datum vydání: 26/11/2021 13:59:47 4 dny Resorty Occidental na Kanárských ostrovech s all-inclusive. Zájezd od 10 490 Kč
  Zatímco nejlevnější zájezdy do Španělska s all-inclusive stojí 8 990 Kč, my vás upozorníme na dva zájezdy mířící do resortů Occidenal. Prvním z nich je Occidental Jandia Mar za 10 490 Kč a druhý Occidental Jandia Playa za 10 990 Kč ležící přímo na pláži Jandía na ostrově Furteventura. Resorty nesou označení 4 a půl hvězdičky a standardně se zájezdy neprodávají za méně jak 17 tisíc na osobu. Vy můžete letět 28. listopadu za uvedené ceny nebo o 500 Kč dráž s odletem 5. prosince. V ceně je přímý let z Prahy, transfer na hotel a all-inclusive na 7 nocí pobytu. Prohlédnout Occidental Jandia Mar za 10 490 Kč Prohlédnout Occidental Jandia Playa za 10 990 Kč Cesty do Španělska jsou pro očkované bezproblémové. Prohlédněte si našeho průvodce po Fuerteventuře, zejména pak 25 míst, co na Fuenteventuře vidět.
 • https://www.cestujlevne.com/zajezdy/spanelsko?from=2021-11-26&to=2022-02-26&minPrice=1000&maxPrice=90000&minDays=1&maxDays=31&food=4
 • https://www.invia.cz/hotel/kanarske-ostrovy/fuerteventura/occidental-jandia-mar/inv-268492865/?aid=1424627&adata1=cl&adata2=a-occidental-fue-1121&tourId=1572502&c_total_price=10490&d_end_to=2021-12-05&d_start_from=2021-11-28&nl_airport_id%5B0%5D=1&nl_airport_id%5B1%5D=2&nl_airport_id%5B2%5D=3&nl_airport_id%5B3%5D=4&nl_airport_id%5B4%5D=8&nl_airport_id%5B5%5D=2595&nl_airport_id%5B6%5D=5110&nl_airport_id%5B7%5D=5574&nl_airport_id%5B8%5D=6982&nl_airport_id%5B9%5D=7498&nl_length=8&nl_meal_id=5&nl_nights=7&nl_occupancy_adults=2&nl_transportation_id=3&s_check=b0be921fb58a90df3864543cf33fecf1
 • https://www.invia.cz/hotel/kanarske-ostrovy/fuerteventura/occidental-jandia-playa/inv-268492975/?aid=1424627&adata1=cl&adata2=a-occidental-fue-1121&tourId=1579320&c_total_price=10990&d_end_to=2021-12-05&d_start_from=2021-11-28&nl_airport_id%5B0%5D=1&nl_airport_id%5B1%5D=2&nl_airport_id%5B2%5D=3&nl_airport_id%5B3%5D=4&nl_airport_id%5B4%5D=8&nl_airport_id%5B5%5D=2595&nl_airport_id%5B6%5D=5110&nl_airport_id%5B7%5D=5574&nl_airport_id%5B8%5D=6982&nl_airport_id%5B9%5D=7498&nl_length=8&nl_meal_id=5&nl_nights=7&nl_occupancy_adults=2&nl_transportation_id=3&s_check=2fa1ec9f48bd2295951b79abbadda9c5
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/fuerteventura
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/fuerteventura/co-videt
 • datum vydání: 26/11/2021 10:56:09 4 dny Velká akce 1+1 letenka zdarma nejen z Prahy. Letenky od 509 Kč
  Ryanair má dnes akci v podobě 1+1 letenka zdarma a jak už bývá zvykem, ne všechny destinace jsou skutečně výhodné. Výjimky ale existují a i v případě Ryanairu lze levné letenky sehnat ještě levněji. Doporučit vám můžeme destinace v Itálii jako Bari, Boloňa, Pisa, Neapol či Bergamo při cenách od 539 Kč do 639 Kč. Velkou parádu udělají i letenky do Barcelony za 639 Kč nebo do Bordeaux za 509 Kč či Kodaně a Budapešti za 559 Kč. Místa jsou dostupná na měsíce leden a únor včetně víkendů. Všechny destinace najdete na shodné stránce ryanair.com/black-friday. Prozkoumejte před cestou i naše průvodce, které vám poradí s místy co vidět, ubytováním i dopravou v místě.
 • https://www.ryanair.com/cz/cs/lp/bogof
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce
 • datum vydání: 26/11/2021 09:53:20 4 dny New York z Prahy se Singapore Airlines v A380 + 2x23kg. Letenky od 10 189 Kč
  První vlaštovkou dnešního dne, který bude v rytmu Black Friday slev, je akční tarif jedné z nejlepších aerolinií světa. České zastoupení Singapore Airlines domluvilo speciální ceny i pro tuzemské cestovatele a ti tak mohou vyrazit na křídlech letounu A380-800 do New Yorku. letenky nejlevněji zakoupíte přímo na singaporeairlines.com Zpáteční letenky stojí pouze 10 189 Kč. V této ceně máte prémiový servis, let s největším dopravním letadlem a především obrovský váhový limit. Kromě příručního zavazadla a osobních tašek si můžete nechat odbavit 2 zavazadla každé po 23 kg. Při cestě tam vás čeká 1,5 hodiny přestup na letišti Frankfurt, při cestě zpět „standardních“ 11 hodin přes den, ideálních k návštěvě centra Frankfurtu. Lety lze plánovat až do konce října 2022. Co vidět v New Yorku Tipy na hotely v New Yorku Očkovaní cestují do USA s negativním testem před odletem. Návrat je bez komplikací.
 • http://clkuk.tradedoubler.com/click?p(230726)a(2237414)g(21103758)url(https://www.singaporeair.com/en_UK/de/home)
 • https://www.cestujlevne.com/letiste/frankfurt
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spojene-staty-americke/new-york/co-videt
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spojene-staty-americke/new-york/ubytovani
 • staré Dominikánská republika přímým letem z Prahy s all-inclusive pobytem. Zájezd od 19 990 Kč
  Zájezdy do karibského ráje Dominikánské republiky jsou v letošní sezoně mimořádně populární mj. i díky možnosti přímého letu z Prahy do Punta Cany bez mezipřistání na palubě moderního letadla Boeing 787-8 Dreamliner. Aktuální nabídka last-minute zájezdů s odletem příští týden poprvé v letošní sezoně klesá pod 20 tisíc Kč. Odlet je již v pondělí 29.11. ve 12:00 a všechny níže uvedené zájezdy jsou na 7 nocí v hotelu. Odlet zpět je pak 13.12. v 19:35 s návratem do Prahy druhý den 14.12. v 10:15 po 9,5hodinovém letu. Za 19 990 Kč si zarezervujete pobyt v 5* Grand Sirenis Punta Cana Resort Za 20 490 Kč je v nabídce ještě jeden 5* hotel Serenade Punta Cana Beach and Spa Resort Za 20 990 Kč můžete letět do 5* Be Live Collection Punta Cana Vstup na Dominikánskou republiku je dlouhodobě beproblémový. Není vyžadován test ani očkování, pouze vyplnění formuláře. Nicméně pro cestu zpět je očkování nezbytné, pokud se chcete vyhnout testování ještě v Dominikánské republice. Detailně na koronavirus na Dominikáně.
 • https://affil.travelportal.cz/redirect.php?aid=38&cid=14264109
 • https://affil.travelportal.cz/redirect.php?aid=38&cid=14264131
 • https://affil.travelportal.cz/redirect.php?aid=38&cid=14264212
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/dominikanska-republika/koronavirus
 • staré Věčný Řím z Prahy za pár stovek. Letenky od 676 Kč
  Po čase opět přichází aerolinka Wizz Air s akčními zpátečními letenkami z Prahy do Říma pod 1 000 Kč. Na několik termínů během ledna a února, obvykle od soboty do úterý, pořídíte v rozmezí 676 až 733 Kč, členové věrnostního klubu WDC pak zaplatí pouze 494 Kč. Letenky jsou jen prvním krokem k plánování cesty. Pročtěte si našeho vypiplaného průvodce po Římě, ve kterém se dozvíte spoustu užitečných informací: 26 míst, co vidět v Římě Kde se ubytovat v Římě + tipy na hotely Jak se dopravovat po Římě Jak z/na letiště Fiumicino Očkovaní a všichni po prodělání nemoci v posledních 180 dnech mají vstup do Itálie i návrat do ČR. Na ostatní se vztahují pravidla testování, která popisujeme na stránce Koronavirus v Itálii.
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/italie/rim/co-videt
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/italie/rim/ubytovani
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/italie/rim/doprava
 • https://www.cestujlevne.com/letiste/rim-fiumicino
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/italie/koronavirus
 • staré Levně do Amsterdamu celou zimu i na začátek Keukenhofu. Letenky od 1 058 Kč
  Zlevněné letenky na mnoho termínů dnes nabízí easyJet mimo jiné na trase z Prahy do Amsterdamu. Zpáteční lety na mnoho termínů napříč zimou až do března pořídíte za 1 058 Kč, nejlevněji přes web easyjet.com. Všechny milovníky květinových zahrad potěší i fakt, že nejlevnější letenky jsou dostupné i na datum otevření slavné zahrady Keukenhof, které připadá na 24.3.2022. V roce 2021 byl sice Keukenhof kvůli pandemii zavřený, ale protože zahrada je otevřená jen necelé 2 měsíce v roce a loni tou dobou ještě nebylo masově dostupné očkování, dá se předpokládat, že příští rok bude minimálně pro očkované turisty Keukenhof otevřený. Detailní informace o parku si můžete přečíst v našem miniprůvodci po Keukenhofu, tipy na ubytování pak v průvodci po Amsterdamu.
 • https://www.awin1.com/cread.php?s=2873263&v=20401&q=412299&r=366577
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/nizozemsko/keukenhof
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/nizozemsko/amsterdam/ubytovani
 • staré Madeira přímým letem z Norimberka. Letenky od 1 275 Kč
  Ryanair od letního letového řádu zprovozní novou základnu na portugalském ostrově Madeira. Létat bude i Čechům nejblíže na letiště v Norimberku, odkud právě teď nabízí pár termínů za lákavé ceny. 29.3. - 5.4. za 50 EUR (možný návrat i 2.4.) 17. - 21.5. za 62 EUR Další termíny vycházejí často na 2,5 násobek a nevyplatí se je aktuálně pořizovat. Vaší cestu si snadno naplánujete s našimi průvodci, které pro vás píšeme z celého světa: jak z letiště na Madeiře 29 míst, co vidět na Madeiře levády, treky a mapy Očkovaní cestují bez komplikací. Detaily na koronavirus v Portugalsku.
 • https://www.cestujlevne.com/letiste/norimberk
 • https://www.ryanair.com/cz/cs/trip/flights/select?ADT=1&CHD=0&DateIn=2022-04-05&DateOut=2022-03-29&Destination=FNC&INF=0&Origin=NUE&RoundTrip=true&TEEN=0&tpAdults=1&tpChildren=0&tpDestinationIata=FNC&tpDiscount=0&tpEndDate=2022-04-05&tpInfants=0&tpIsReturn=true&tpOriginIata=NUE&tpStartDate=2022-03-29&tpTeens=0
 • https://www.ryanair.com/cz/cs/trip/flights/select?ADT=1&CHD=0&DateIn=2022-05-21&DateOut=2022-05-17&Destination=FNC&INF=0&Origin=NUE&RoundTrip=true&TEEN=0&tpAdults=1&tpChildren=0&tpDestinationIata=FNC&tpDiscount=0&tpEndDate=2022-05-21&tpInfants=0&tpIsReturn=true&tpOriginIata=NUE&tpStartDate=2022-05-17&tpTeens=0
 • https://www.cestujlevne.com/letiste/funchal
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/portugalsko/madeira/co-videt
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/portugalsko/madeira/levady
 • https://www.cestujlevne.com/pruvodce/portugalsko/koronavirus
 • . Pokud chcete stíhat, tak se hodí přesný čas. Jak je venku zjistíte na Aktuální teploty :) Šikovná předpověd počasí  Další partnerské stránky: Fantastický Android  :).
  Kontakt: info zavináč aktualnizpravy.cz | ochrana soukromí
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 174: fopen(./cache/details/detail_cestovani.cache): failed to open stream: Operace zam�tnuta
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 175: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 176: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given