Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.12.2021 || EUR 25,465 || USD 22,624
úterý 7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož, zítra má svátek Květoslava
7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož
 Film -
Filmové novinky - MovieZone.czcheck
datum vydání: 7/12/2021 18:36:40 1-3 h Na pivu s Civalem #15: Speciál o Davidu Fincherovi s Mr. Hladem
Sice jsme slibovali, že Cival si bude Hlada zvát na pivo jen v každém sedmém díle, ale tentokrát jsme udělali výjimku. Čistě z praktických důvodů, ale taky kvůli svědomí. Video, ve kterém jsme probírali filmařskou kariéru Ridleyho Scotta, se nám totiž technicky úplně nevyvedlo. A tak jsme si řekl...
datum vydání: 7/12/2021 15:54:31 dnes Srdce na dlani: Trailer
Popisek ve výrobě... 
datum vydání: 7/12/2021 14:41:57 dnes Kdo si zahraje v novince M. Nighta Shyamalana?
Po malém hororu The Visit a parádním Rozpolceném jsme všichni tak nějak doufali, že se král twistů a tajemných thrillerů M. Nighta Shyamalan vrátil zpět do staré formy. Jenže jeho následující dva kousky nás zase poslali zpátky na zem. Příšerný Skleněný mě svou tupostí a pošlapáním odkazu stále be...
datum vydání: 7/12/2021 10:38:01 dnes Klan Gucci zachraňuje česká kina, Krajčo ponížil Resident Evil
Tomáš Vyskočil alias Thomas z webu Kinomaniak je odborník na tržby domácích filmů. A každé pondělí vám o nich bude psát na MovieZone. Pokles víkendové návštěvnosti českých kin pokračuje, tentokrát skoro o čtvrtinu. Je ale třeba přiznat, že za to nemohou jen pandemická opatření. Novinek bylo sice ...
datum vydání: 6/12/2021 16:41:03 včera 8bitové Vánoce: Recenze
HBO Max do Česka zatím ještě nedorazilo a je to škoda. Spousta filmů, které tu mají premiéry, se k nám totiž dostává na HBO GO se značným zpožděním. Jsou výjimky jako Liga spravedlnosti, ale ty velké věci si zkrátka Max obvykle syslí pro sebe. Rodinná komedie 8bitové Vánoce měla ovšem premiéru ja...
datum vydání: 6/12/2021 14:38:45 včera VIDEO: Proměna komiksového Morbia
Co si budeme nalhávat, v redakci se na komiksového Morbia dvakrát netěšíme. Upíří antihrdina s tváří Jareda Leta totiž svým vizuálem i zápletkou vypadá z trailerů jak totální komiksové béčko, jež by bylo cool tak v roce 2005. I v Sony pak možná tuší, že by si tentokrát nemuseli připsat takový úsp...
datum vydání: 6/12/2021 13:44:43 včera VIDEO: Proměna komiksového Morbiuse
Co si budeme nalhávat, v redakci se na komiksového Morbiuse dvakrát netěšíme. Upíří antihrdina s tváří Jareda Leta totiž svým vizuálem i zápletkou vypadá z trailerů jak totální komiksové béčko, jež by bylo cool tak v roce 2005. I v Sony pak možná tuší, že by si tentokrát nemuseli připsat takový ú...
datum vydání: 6/12/2021 10:43:58 včera Fortress: Trailer
Jestli to chápu správně, tak postava vysloužilého policajta s tváří Bruce Willise pobývá v tropickém domově důchodců a těší se z návštěvy syna. Čirou náhodou je v areálu nějaká supertajná vládní místnost, banda zabijáků se tam snaží proniknout a Bruce jim v tom s pomocí pistole s tlumičem zabrání...
Filmová databázecheck
datum vydání: 7/12/2021 05:43:33 dnes Recenze: Benedetta
Paul Verhoeven i po osmdesátce ukazuje, že se toho prostě nebojí. 
datum vydání: 5/12/2021 05:38:17 2 dny Recenze: Red Notice
Velmi nenáročná, ale přesto celkem vítaná oddychovka, jaká je od listopadu 2021 ke zhlédnutí na Netflixu. 
staré Speciál: Bonusová sekce filmu Kleopatra
Edice k padesátému výročí ji určitě zasluhovala bohatou. 
staré Recenze: Kleopatra
Na Blu-ray vyšel v (re)edici k padesátému vyročí také tenhle počin, který se – při započtení inflace – řadí k těm historicky úplně nejdražším.  
staré Recenze: Lidi krve
V kinech je stále k vidění tenhle nový český film, který si chce jít svou vlastní cestou. 
staré Recenze: Paříž, když to hoří
Na DVD nedávno vyšel i tenhle moc pěkný filmeček s Audrey Hepburn a Williamem Holdenem. 
staré Speciál: Bonusová sekce filmu Nadějná mladá žena
Tenhle oscarový počin sice u nás vyšel jenom na DVD, ale to neznamená, že by nenabídnul žádný česky otitulkovaný bonus. 
staré Recenze: Mys hrůzy (1991)
Martin Scorsese oslavil v listopadu narozeniny, takže si připomeneme tenhle jeho počin, jaký letos oslavil třicetiny a jaký nedávno vyšel na Blu-ray. 
logo HBO Česká republikacheck
staré JAK NAPSAT DOBRÝ SCÉNÁŘ TELEVIZNÍHO SERIÁLU? FILMAŘŮM POMÁHÁ MIDPOINT.
Mezinárodní workshop věnovaný televizním seriálům se koná v rámci filmového festivalu Finále Plzeň od 22. do 26. dubna. Svého zástupce má i Česká republika díky projektu Viktora Tauše Spící pes a tancující medvědi. Televizní seriály v poslední dekádě získaly prestiž srovnatelnou s celovečerními filmy. U nás se tento trend rozvíjí především díky ambiciózním projektům HBO Europe (Hořící keř, Pustina). Vývoji televizních scénářů se pod hlavičkou MIDPOINT TV Launch věnuje už druhým rokem program MIDPOINT.
staré Nominace na Zlaté glóby 2017: HBO dominuje v televizní sekci
Nejvíce nominací ve filmových kategoriích si letos odnesl muzikál “La La Land,” v těch televizních zase zabodoval dramatický seriál “The People v. O.J. Simpson: American Crime Story."
staré Pustina / Zuzana Stivínová / nominace na C21´s International Drama Awards
Minisérie Pustina z produkce HBO Europe získala dvě nominace na International Drama Awards v Londýně. Vyhlášení výsledků se bude konat tuto středu 29. listopadu.
staré J.J. Abrams natočí ve spolupráci s HBO nové vesmírné drama
HBO se po úspěšném odvysílání první řady seriálu Westworld rozhodla opět spojit své síly s J.J. Abramsem a jeho společností Bad Robot a natočit nové vesmírné drama s názvem Glare.
staré Chci HBO GO

staré Chci HBO GO

staré Zlaté glóby 2017: kompletní seznam vítězů
Největšími favority letošních Zlatých glóbů byly pořady The Crown, Moonlight, Westworld a romantický muzikál La La Land. Ten se nakonec stal jasným vítězem, neboť proměnil všech svých sedm nominací.
staré Zosia Mametová, nebojácná a rychle mluvící hvězda seriálu Girls
Máme obrovskou radost, že jsou Girls zpátky na HBO. Je to však zároveň jejich poslední řada.
Dokina.czcheck
staré Godzilla se vrací společně s řadou dalších obřích monster
První filmová role sympatické Millie Bobby Brown a hned je to Godzilla. Brown jistě znáte ze seriálu Stranger Things, ale tentokrát se bude muset potýkat s mnohem větší hrozbou. Doslova.
 • https://www.osobnosti.cz/millie-bobby-brown.php
 • staré Na co jít DOKINA: Nová marvelovka, očekávaný Don Quijote i Manžel na zkoušku
  Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě našeho nového pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.
  staré Na co jít DOKINA: Hořící Mrakodrap, Příšerózní dovolená nebo Tísňové volání
  Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě našeho nového pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.
  staré Nová ukázka na Bohemian Rhapsody se nebojí ani Freddieho homosexuality
  Freddie Mercury byl komplikovaná osobnost a rozhodně nešlo jenom o nesmírně talentovaného zpěváka a showmana. Chystaný film Bohemian Rhapsody se nemá zabývat jenom celou kapelou Queen, ale především jeho životním příběhem a bylo otázkou, nakonec se tvůrci budou kontroverzních témat stranit a nakolik se do nich opřou naplno.
 • http://dokina.tiscali.cz/film/untitled-freddie-mercury-biopic-4479588
 • staré Na co jít DOKINA: ABBA zpět na stříbrném plátně, šokující Děsivé dědictví nebo norský masakr
  Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě našeho nového pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.
  staré Na co jít DOKINA: Hotel plný zabijáků, moderní vězení nebo Chata na prodej
  Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě krátkého pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.
  staré Na co jít DOKINA: Návrat Úžasňákových i superagenta Ethana Hunta
  Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě krátkého pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.
  staré V novém Rychle a zběsile zatopí dvojici Johnson & Statham silný protivník: Idris Elba
  Samostatný díl Rychle a zběsile bez Vina Diesela a asi i většiny jeho partičky začíná dostávat konkrétní obrysy. Zatím se pořád jmenuje jen Hobbs & Shaw, ale teď už víme, že vedle titulních borců Dwaynea Johnsona a Jasona Stathama ve filmu uvidíme i Vanessu Kirby. Nedávno se k tomu všemu přidal i hlavní záporák, kterého si zahraje Idris Elba, jak potvrdil na Instagramu sám Johnson.
 • https://www.osobnosti.cz/vin-diesel.php
 • https://www.osobnosti.cz/the-rock.php
 • https://www.osobnosti.cz/the-rock.php
 • https://www.osobnosti.cz/vanessa-kirby.php
 • https://www.instagram.com/p/Bk290ftFNfD/?taken-by=therock
 • kfilmu.net - vše co potřebujete k filmucheck
  staré Soutěž!
  Po opravdu delší­ době máme pro vás pří­ležitost si zasoutěžit. O 3 knihy Ĺ˝ena v černém, podle ní­ž byl natočen stejnojmenní˝ horor s Danielem Radcliffem - premiéra už 23. íşnora!
  staré Hledáme betatestery
  Pro novou (jop tu dlouho připravovanou) verzi se hledají­ betatesteři. Potřebujeme tam rozhí˝bat nějaká udělátka a tak potřebujeme lidi, co budou hodnotit filmy již v novém systému. Pokud máte zájem, napište si o pří­stup Fruikovi do zpráv.
  staré Zají­mavosti
  Sigf07 přidal za poslední­ dny stovky zají­mavostí­ k desí­tkám filmů. Jasní˝ tip pro všechny, kteří­ se rádi přehrabují­ v trivií­ch všeho druhu.
  staré Anketa: Filmové adaptace
  Tisí­c hlasů se s tisí­cem sešlo a máme tu vyhodnocení­ naší­ knižní­ ankety. Nejví­c z vás si podle svého tvrzení­ nejprve přečte knihu, až potom se podí­vají­ na film. Tomu se při množství­ adaptací­ těžko věří­, ale pokud je to pravda, všechna čest. Nyní­ se podí­váme na váš vánoční­ harmonogram.
  staré Anketa: Vy a Vánoce
  Vánoce vás očividně naladily na anketní­ vlnu, protože takhle rychlou tisí­covku jsme dlouho neviděli. Co se odpovědí­ tí˝če, nemá smysl vyhlašovat ví­těze, protože je to tak těsné, že to u otevřené ankety může za chví­li bí˝t zase jinak. Nyní­ se podí­váme, jestli jste spokojeni s letošní­ tuzemskou íşrodou.
  staré Anketa: české filmy roku 2011
  O české filmy se většina z vás nezají­má, natož aby je porovnávala v průběhu let. I to je volba. Nyní­ se podí­váme, na kterí˝ z propí­raní˝ch kusů hollywoodského mainstreamu se těší­te nejví­c. Záměrně chybí­ možnost "něco jiného", abyste se nevyhí˝bali odpovědi - vybí­ráme zkrátka nejlepší­ z "nominovaní˝ch".
  staré Anketa: Pecky 2012
  Rok 2012 je pro vás zřejmě soubojem Petera Jacksona a Christophera Nolana. Dalo se to čekat, když se oba navrací­ s tak populární­mi značkami. V anketě vyhrál Hobit. Nyní­ se zeptáme na to očividné: Oscary.
  staré Anketa: Nejlepší­ nominovaní˝ na Oscara?
  Nejví­c bodů zí­skal Hugo a v závěsu Umělec. Nyní­ se podí­váme na váš názor na 3D.
  Aktuálně.cz - Kultura - Filmcheck
  datum vydání: 7/12/2021 16:46:30 1-3 h Western z doby, kdy už jezdila auta. Cumberbatch si říká o oscarovou nominaci
  Sedmašedesátiletou scenáristku a režisérku Campionovou proslavil především oscarový film Piano nebo seriál Stíny nad jezerem. V jejích dílech často hraje důležitou roli tělo, touha nebo náznaky ukryté například pod povrchem dobových konvencí. Tentokrát námět našla v americkém románu Síla psa od Thomase Savage z roku 1967. V češtině vyšel jako předzvěst adaptace až letos, bohužel v nepříliš kvalitním překladu. Předloha i film se odehrávají v americkém státě Montana a vypráví o dvou bratrech, bohatých majitelích ranče. Phil a George však nemohou být rozdílnější. Ten první je bystrý, chlapácky a agresivně vystupující rančer s evidentní autoritou u honáků. Hraje ho pětačtyřicetiletý Benedict Cumberbatch, známý jako Sherlock Holmes ze seriálu britské BBC nebo Doctor Strange, jeden ze superhrdinských Avengers. George je pak zavalitý, podle bratrových slov hloupější a pomalejší, na rozdíl od Phila se však nezříká koupele ve vaně ani obleku s motýlkem. Ztvárnil ho Američan Jesse Plemons. Přední montanský ranč bratři zdědili po rodičích, společnými silami ho úspěšně vedou a také dodnes sdílejí někdejší dětskou ložnici. Fungují tak do té doby, než se George zamiluje do vdovy Rose, která v nedalekém městě vede hostinec. Právě ji a jejího bledého, nesmělého syna Petera před svými honáky nevybíravě urážel Phil. Peter je pro něj "slečinka". Nesplňuje deklarované představy o mužnosti a normalitě. Režisérka chytře kondenzuje děj třísetstránkového románu. Soustředí se na přítomnost, původně samostatné situace spojuje a spoustu záležitostí z minulosti nechává v náznacích. Například osud Peterova otce, který ve filmu na rozdíl od knihy nevystupuje. Úspornost není na škodu. Síla psa je pomalý thriller, ve kterém rozhodují podpovrchové pnutí a nezřetelná minulost, jíž protagonisté pohřbili hluboko v sobě. Campionová opomíjí reflexi společenských a technologických proměn začátku 20. století, kdy už se kovbojové ženoucí stáda potkávají s automobily a ranče zkouší zakládat i skandinávští přistěhovalci. Autorka se plně soustředí na drama přelévající se mezi několika postavami. V její tvorbě poprvé perspektivu neurčuje žena, jako tomu bylo například ve filmech Piková trojka a Jasná hvězda, ale mužské společenství. Těžiště se přesouvá z bratrské dvojice na Philův vztah s novou švagrovou a potom na Petera. Když mladík v létě navštíví ranč, překvapivě se s Philem sblíží. Oba při tom sledují skryté záměry. Petera hraje Kodi Smit-McPhee, který zaujme už svou až náměsíčnou fyziognomií. Pětadvacetiletý Australan představuje kombinaci slabosti a odhodlané vzdorovité síly. Tu může pohánět pomstychtivost, zoufalost, ochranitelství i zvrácenost. Rozhodnutí nechává Campionová do nemalé míry na divácích a jejich vhledu do postav. Název filmu vychází z motivu, který k Philovu překvapení spojuje hrubého rančera s neduživým Peterem. A také ze žalmu "Vysvoboď od meče duši mou, z moci psů tu mou jedinou!" Díky Cumberbatchově figuře je snímek intenzivní studií mužské agrese a potlačené homosexuality. Dokonce o něm můžeme mluvit jako o protipólu Zkrocené hory, slavného queer filmu režiséra Anga Leeho také z kovbojského prostředí. V něm nalezení spřízněné duše znamená i najít útočiště před společností. V Síle psa je naopak zdrojem ohrožení. Další vynikající příběh mužské pospolitosti a přátelství na Divokém západě nedávno také natočila žena, Kelly Reichardtová. Jmenoval se První kráva a dotýkal se environmentálních témat i počátků kapitalismu. Jane Campionová filmem zasazeným do roku 1925 klade důležité i nepříjemné otázky týkající se současné maskulinity. Phil má pečlivě nasazenou, drsňáckou machistickou masku. Zničí ho, když ji sejme, nebo právě to, že si ji udržuje? K ženám se chová přehlíživě a pohrdavě. Jaký je vztah mezi sublimovanou homosexualitou a mužským šovinismem? George zase reprezentuje dlouho přihlížející rodinný kruh, který o tajemstvích minimálně tuší, ale neumí je zdravým způsobem otevřít. Síla psa dramaticky koncentruje mocenské vztahy mezi lidmi, potlačovanou sexualitu a význam minulosti. Vše podtrhuje hudba kytaristy Jonnyho Greenwooda z kapely Radiohead, jinak skladatele soundtracků k filmům režiséra Paula Thomase Andersona. Jane Campionová si počíná suverénně. Využívá širokoúhlého obrazu, charakteristického pro mnoho westernů. Sice natáčela na Novém Zélandu, který "hraje" Montanu, kameramanka Ari Wengerová však se vzdálenými horizonty a krajinou obecně pracuje působivě. Všechna drobná gesta mají význam. Od Philova pohvizdování a šikanózního chování až po relikvie hýčkané na hranici perverznosti. Film je detailně promyšlený. Vzhledem k vysokým kvalitám dosavadní tvorby Campionové je těžké mluvit o Síle psa jako o absolutním vrcholu její tvorby. Režisérka se k celovečerní stopáži vrátila po 12 letech, kdy se věnovala dvěma řadám vynikajícího kriminálního dramatu Stíny nad jezerem. A vrátila se v plné formě. Pro sebe i pro Benedicta Cumberbatche si tím řekla minimálně o oscarové nominace.
  datum vydání: 7/12/2021 13:40:23 dnes Detektivka o kvalitě života. Tomáš Mašín natočí film podle námětu Alice Nellis
  "Na scénáři jsem pracovala téměř rok. Jde o příběh, který v rámci kriminálního žánru zkoumá kvalitu lidského života a to, jak ji vnímáme. Co považujeme za život, který stojí za to žít," shrnuje Alice Nellis. Její scénář podle Tomáše Mašína kombinuje drama, detektivku a love story. Martin po těžkém úrazu přijde o možnost komunikovat se světem. Kolem však zůstávají všechny důležité ženy jeho života: manželka Erika, maminka Dana a veterinářka Jana, jejíž kůň zranění způsobil. Právě tři ženy tak vyprávějí Martinův příběh, každá má svou verzi událostí. Když Martin zemře, o případ se začne zajímat policie, protože to vypadá, že mu k smrti někdo pomohl. Postupně se odkrývají dlouho zamlčovaná traumata a mnohačetné malé lži. Důležitým tématem filmu je poškození řečové oblasti mozku zvané afázie, ke kterému může dojít v důsledku těžkého úrazu. "Jde o zvláštní poruchu mozku, kdy člověk má pocit, že může mluvit, ví přesně, co chce říct, ale nedokáže to zformulovat. Hlasivky fungují, ale někde na půli cesty se to celé rozpojí a to, co říká, nedává smysl," vysvětluje Marián Mitaš, který se na roli chystal několik měsíců. Přípravu absolvoval i štáb. Zahrnovala jak studium afázie, tak setkání s pacienty a jejich blízkými. Afázií trpí více než 60 tisíc Čechů, z nichž pouze zlomek se léčí. Ve snímku kromě Mitaše a Plodkové účinkují Magdaléna Borová, Milena Steinmasslová, Jan Révai, Igor Chmela nebo Jiří Havelka. Šestapadesátiletý režisér Tomáš Mašín studoval grafiku, konceptuální umění a média na pražské Akademii výtvarných umění. Zájem o multimediální tvorbu ho přivedl k videoartu, počítačové animaci a krátkým experimentálním snímkům. Natáčel reklamní spoty či hudební videoklipy a vytvářel znělky pro pořady o muzice. Získal mnoho cen na festivalech. V roce 2009 debutoval celovečerním filmem 3 sezóny v pekle, volně inspirovaným osudem básníka a filozofa Egona Bondyho, před šesti lety natočil ještě Wilsonov. Několik let již pracuje na dramatu mapujícím příběh protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů, jejichž je vzdáleným příbuzným.
  datum vydání: 5/12/2021 16:57:37 2 dny S čerty nejsou žerty. Další korejský hit Netflixu ukazuje drtivý rozpad společnosti
  Seriál nazvaný Peklo, který patří k nejsledovanějším na českém Netflixu, diváky od první scény demoluje. V nabídce videotéky se objevil brzy po nevídaném úspěchu další jihokorejské série, Hry na oliheň. Šestidílné Peklo však na první pohled nemůže být rozdílnější. Místo hravého, pop-artově pastelového designu Hry na oliheň je zahalené do temných a chmurných tónů. Svět, v němž se začnou odehrávat nadpřirozené popravy, nehledá, jak se postavit trojici obrů, kteří své oběti likvidují nehledě na okolní auta či zdi domů a zanechávají za sebou spoušť zrůdných proporcí. Místo toho jejich činům dává jasný smysl organizace Nová pravda. Únos čertem vykládá jako výkon boží spravedlnosti, z obětí se tak stávají hříšníci. A pod hrozbou smrti, po níž z člověka zůstane jen zuhelnatělá kostra a jeho duše putuje do pekla, se nabízí zvážit, zda raději nežít zcela bez hříchu. Obzvlášť když peklo není jen vzdálenou metaforou, ale silně přítomnou skutečností. Jenže ze stoupenců Nové pravdy a další zfanatizované organizace zvané Šípovci se vmžiku stává dav, který s pocitem vykonavatele boží vůle lynčuje kohokoli, ke komu andělé a čerti obrátí pozornost. Seriál Peklo vychází z internetového komiksu a podobně jako předloha spíše načrtává poměrně originální myšlenky, než aby budoval komplexní svět. Jednotlivé nápady i bezútěšná atmosféra přesto zaslouží pozornost. Režisér Sang-ho Yeon umí míchat drsné a krvavé "žánrovky" se společenským komentářem, což dokázal už snímkem Vlak do Pusanu, který měl premiéru na festivalu v Cannes. Na jedné straně akční zombie masakr odehrávající se po většinu času v jedoucím vlaku, který skvěle pracoval s tempem i napětím. Ale uprostřed vlakové soupravy také rozehrával boj mezi lidmi, kteří se - jak už to v krizových situacích bývá - neukazují jako jednolitý tým, ale nesourodý soubor jedinců z různých sociálních vrstev. I seriál Peklo ukazuje korejskou společnosti nelichotivýma očima. Demoliční scény, v nichž praskají hlavy a tunová vozidla létají vzduchem, vykresluje jako nevyhnutelné: něco co se tak jako tak stane. Převažujícím pocitem při sledování je tedy fascinace, nikoli napětí či strach o osud protagonistů. Víme, že jsou odsouzeni. A nedá se s tím nic dělat. O to emočně silnější jsou scény, které předcházejí a následují. Počínaje faktem, že s lidmi umírajícími většinou bez jasně řečeného důvodu nikdo nesoucítí. Jsou hříšníky, kteří by se ještě před popravou ideálně měli sami veřejně "bičovat" a zpytovat svědomí. V tomto temném světě na pomezí hororu, thrilleru a dystopie se zažitá pravidla převrací s naprostou samozřejmostí. Umění většinou vykresluje antiutopické či totalitní společnosti jako stojící na jasné ideologii. A vrší se otázky, kdo jim věří, proč tak činí, zda z toho má prospěch. V Pekle je to naopak. Zdrojem veškerého konání je tu čin. Navíc takový, který se vymyká lidskému chápání, neoddiskutovatelný, nadpřirozený, nikoli myšlenky filozofů či vladařů. Jenže především je to skutek zcela iracionální. Zde vyobrazené popravy by byly přílišným trestem za jakýkoli "hřích". Navíc nikdy nevidíme, čím se dotyční provinili. Není zřejmé, proč by měli propadnout peklu. Ale stoupenci Nové pravdy i internetové sekty Šípovců, kteří se stávají samozvanými ochránci pořádku v ulicích, mají jasno. A neváhají konat s holemi v rukou, ať už bijí drobnou ženu, či vetchou stařenku. Kohokoli, kdo hříšníkům pomáhá, či se sám za své údajné hříchy odmítá kát. Peklo není taková jízda mořem nápadů jako Hra na oliheň. Naopak diváky trápí pozvolným tempem i tím, že se v půli vypravěčsky láme. Není tu dost prokreslených postav, s nimiž se identifikovat, a šest epizod neposkytuje dostatečný prostor pro pořádné propracování společenské změny, kterou události spustily. Navíc je to seriál extrémně temný a násilný, aniž by vše halil do nadsázky. Nicméně se drží tradic jihokorejské kinematografie, která umí hravě a bláznivě míchat žánry i nálady, ale jejíž thrillery a akční krimi jsou také enormně syrové. V jihokorejských filmech a seriálech málokdy vidíme střelné zbraně. Gangsteři tu používají nože, ty však v tamní televizi často bývají cenzurovány rozmazáním. Takže jejich roli přebírají tyče a hole. A ty činí akční scény paradoxně ještě intenzivnějšími. Bitka na nože či hole je delší, nablízko, plná tupých, drtivých úderů. V Pekle navíc takové rány obvykle nepadají při boji dvou gangů, ale často jde o jednostranné napadání bezbranných. Byť se tvůrci pohybují na hraně bezúčelného šoku, v seriálu má takové násilí místo. S názorností předvádí, že neexistuje věc dost zkažená či šílená na to, aby při vhodné konstelaci nezačala být vnímána jako samozřejmost. Ba dokonce jako morální skutek. A stát se božími bojovníky je tak snadné, když Bůh nepromlouvá jen ze stránek Bible, ale trestá hříšníky přímo v ulicích. Peklo je navzdory chybám a jisté nedotaženosti další pozoruhodným obrazem rozpadající se korejské společnosti, izolované jen na soupeřící zájmové skupiny. Obří sociální rozdíly se tentokrát promítají do vyjevení úpějícího a z kloubů vymknutého světa, v němž je naděje přítomná jen v homeopatickém množství. Nicméně nechybí. I proto se Peklo nevyžívá v trápení publika. Jen před něj klade nevstřícné výjevy, před nimiž však stejně neuhneme pohledem. Spíše nás nutí promýšlet, jak moc je tato společenská alegorie nepravděpodobná. A jak rychle lidé změní své přesvědčení a konání radikálním způsobem. V době, kdy jeden virus schopný stát se v očích různých jedinců takřka čímkoli mění společenské nálady s čertovskou razancí, není tak těžké se do této pekelné vize vcítit.
  datum vydání: 4/12/2021 07:36:17 3 dny Fila: Co dělají jeptišky, když se nudí? Erotické drama Benedetta diváka provokuje
  "Erotické drama slavného režiséra Paula Verhoevena, natočené podle skutečného příběhu, je něco mezi uměleckým filmem a béčkovým snímkem," tvrdí kritik Kamil Fila. Podle něj se děj neustále vyvíjí a divák si není jistý, která postava je dobrá a která je zlá. "V podstatě zlo ani dobro tady neexistuje. A tím je film velmi napínavý," dodává Fila. Snímek promítají česká kina od uplynulého čtvrtka.
  staré Recenze: Nová komedie s Lukášem Vaculíkem a jezevčíky dopadla tragicky
  Dílo, kterému s klidným svědomím snad ani nelze říkat film, napsal pětapadesátiletý režisér Juraj Šajmovič se svojí ženou, producentkou Beatriz Šajmovičovou. Navazují na devět let starý snímek Tady hlídám já. Už v něm účinkovali Lukáš Vaculík a Jitka Ježková coby pár, který se seznámí na dovolené, i jezevčík Hugo. Novinka se odehrává v šumavském hotelu. Noví majitelé, marně se pokoušející o dítě, budovu z nenadálého impulzu promění v psí hotel. Druhý den mají plno a zábava může začít. Šajmovičovi bohužel neumějí napsat nic romantického. Zkoušejí to dvougeneračně, sledují vztah rodičů i první lásku jejich dcery hrané Veronikou Divišovou. Scenáristickou neschopnost nevyřeší ani třetí linka sledující vzájemnou náklonnost dvou dlouhosrstých jezevčíků, kteří milují zaječí bobky. Příběh se tak rozpadá na jednotlivé "kameňáky". O postavách nic moc nevíme, chovají se pitomě, i když by je diváci patrně měli mít rádi. Psi, nadabovaní lidmi trochu ve stylu americké komedie Kdopak to mluví, hezky běhají krajinou. V zimních scénách se ale klepou chladem, čímž dokonale shazují veškeré dialogy. Tady hlídáme my se ocitá za hranou i morálně. České zdravotnictví v těchto dnech čelí enormnímu přetížení vinou nemoci covid-19 a osočování ze strany lidí, kteří "přece vědí víc než lékaři". V této situaci Šajmovič inscenuje zápletku, kdy rodina jde suverénně do konfliktu s doktory a bere si domů postavu ležící v kómatu, neboť jedna členka familie "byla kdysi sestra ve vojenské nemocnici". Když se postava z kómatu po půl roce díky péči jezevčíka Huga probere, hned míří vstříc hospodským ideálům. Uzdravená vyskočí a má chuť na maso, pivo, cigaretu a sex. Za jakých okolností se do kómatu dostala a že si to s výjimkou jediné věty viník nevyčítá, bude snad lepší ani nekomentovat. Počin se nezříká ani xenofobních projevů: v závěru se objeví parodická postava konkurenčního německého chovatele jezevčíka. Jestli tvůrci hledali nějaký terč pro nekorektní humor à la Česká soda, měli ho ale najít spíš ve vlastních hloupostech. Když se české komedii nedaří vtipně pointovat, začne tlačit na pilu s vulgarismy. A tak se v Tady hlídáme my detailně vysvětluje, co by asi tak mohl znamenat pytlík zvaný "s*áček". Potřebuje divák výraznější signál, že ho tvůrci podceňují? Lukáš Vaculík na sebe nedávno upoutal pozornost rolí školského ombudsmana v seriálu Ochránce. Když jej teď tvůrci znovu obsadili do hlavní mužské role, evidentně sázeli na to, že bezmála šedesátiletý herec stále věrohodně ztělesní přitažlivého milovníka a nastávajícího otce. Většina ostatních představitelů však předvádí ploché sitcomové herectví dobře známé z televizních obrazovek, případně přehrávají jako Roman Skamene coby majitel baseta. Zvláštní pozornost zasluhuje zpěvák Martin Maxa. V roli zbohatlíka, majitele jorkšírského teriéra, celou dobu působí, jako by byl pod parou. Špatně artikuluje a divně se kýve. Snímek se opájí šumavskou krajinou a divák se kochá nezvládnutými barevnými korekcemi jako z laciného videa. Jednou jsou postavy kvůli okolní trávě trochu dozelena, jindy třeba dočervena. Několik záběrů je neuměle zrychlených, úplně nezaostřených nebo zaostřených jinam, než bylo třeba. Parádní ukázku střihové lobotomie představuje vyvrcholení jedné z romantických linií. Dva jezevčíci mohou po psí výstavě "uzavřít manželství", jak tomu říkají jejich páníčci. Psí rande v lese však nepochopitelně přerušuje opakovaný, nicneříkající dronový záběr. Ukazuje cvičiště, kde se výstava konala. Jednou s lidmi, podruhé opuštěné. Pak zase kamera odletí za psy do lesa. Rozum ovšem zůstává stát. Projekce v kině ukazuje všechny nedostatky Tady hlídáme my jako pod lupou. Dílko vzniklé v koprodukci televize Prima by však neobstálo ani jako nenáročná televizní zábava. Kdyby to byl amatérský pejskařský seriál dostupný zdarma on-line, přimhouřili bychom oči. Šajmovičovi ale uvádějí, že díky koronavirovému lockdownu měli nejen dostatek ambic, ale také dost času i koncentrace na to, uvést výsledek do biografů. Dopadlo to tragicky. Tvůrci neumějí řemeslo a ve snaze zalíbit se divákům překračují veškeré meze.
  staré Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálů Život na zámku a Šípková Růženka
  Jeho nejznámějším dílem zůstane Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, jehož 52 dílů natáčel od jara 1994 do října 1998 v Kolíně a na zámku Roztěž. Roku 2001 následoval rodinný seriál Šípková Růženka. Motiv známé pohádky o probuzení spící princezny využil v příběhu ženy, která po rozvodu ztratila životní elán. V roce 2004 Česká televize dokončila další Hanušův seriál, desetidílné Náměstíčko s herci Lubou Skořepovou a Josefem Vinklářem. Hanuš se narodil roku 1951 v Praze, kde vystudoval FAMU. Dlouhodobě spolupracoval s televizí, v 90. letech také na cyklech Kouzelná školka, Výpravy za poznáním, Deset minut s… nebo Bakaláři. Spolupracoval se scenáristou Janem Míkou.  Režíroval také televizní pohádky Křesadlo, Sofie a ukradený poklad, Restaurace U prince, 100 + 1 princezna nebo Lojzička je číslo.
  staré "Nezmáčkl jsem spoušť," tvrdí Baldwin. Po střelbě na natáčení zemřela kameramanka
  "Nezmáčkl jsem spoušť," řekl Baldwin. "Nikdy bych nenamířil zbraň proti někomu a nezmáčknul spoušť. Nikdy," řekl herec, který hrál ve snímku hlavní roli a byl také jeho producentem. Jde o první Baldwinův televizní rozhovor od 21. října, kdy se neštěstí při natáčení westernu v Novém Mexiku stalo. Podle vyšetřovatelů členové filmového štábu Baldwinovi řekli, že není nebezpečné se zbraní zacházet. Vyšetřovatelé se stále snaží zjistit, jak je možné, že ve zbrani byl ostrý náboj. V ukázce z interview na ABC mluví Baldwin pohnutým hlasem a rozpláče se, když mluví o kameramance Hutchinsové. Při nešťastném incidentu Baldwin do ramene postřelil i režiséra Joela Souzu. Na otázku, jak se ostrý náboj dostal na natáčení, Baldwin odpověděl, že "nemá tušení". "Kdosi do zbraně dal ostrý náboj, kulku, která v tom místě ani neměla co dělat," řekl. Podle vyšetřovatelů při natáčení snímku Rust nebylo vše v pořádku, co se týče zacházení se zbraněmi. Je podle nich příliš brzy na to určit, zda v tomto případu bude podána žaloba. Kvůli neúmyslnému zastřelení Hutchinsové ale už čelí civilním žalobám týkajícím se odpovědnosti za toto neštěstí.
  staré V norské Popelce se líbají dva muži, v Česku tato scéna nebude. Distributor se brání
  Norskou verzi slavné pohádky v Česku distribuuje společnost Bontonfilm, která se brání nařčení, že by film cenzurovala a líbající se muže vystřihla. "Mezinárodní verze určená pro distribuci mimo Norsko a verze, kterou máme k dispozici, moment polibku dvou mužů vůbec neobsahuje. Popelku všichni považujeme za naši, nicméně tento film a norská verze Tří oříšků je zahraniční film a my jako distributor pracujeme s verzí určenou pro zahraniční distribuci," vysvětluje mluvčí firmy Lukáš Vedral. Nad otázkou, proč se verze liší, lze podle něj jen spekulovat. "My se domníváme, že jde o projev nedůvěry a obavu, že by takový moment diváci mimo Norsko nepřijali," myslí si Vedral. Dodává, že Bontonfilm se pokusí nasadit do zdejších kin neupravenou verzi. Vorlíček remaku fandil Nový film vznikl ještě se souhlasem Václava Vorlíčka, který zemřel před dvěma lety. "O slávě své Popelky a její oblibě v Norsku věděl a fanoušků tam si vážil. Remaku velice fandil, ale zároveň z něj bylo cítit, jak si je jistý tím, že jeho mistrovství stejně překonat nelze," říká Pavel Berčík z Evolution Films, který licenci na novou verzi pomáhal domlouvat. "Originální film diváci oprávněně považují za národní poklad, zveřejnění upoutávky k nové verzi vzbudilo hodně emocí. My jsme ale především hrdí, že se český film dočkal zahraničního převyprávění, svého remaku. Myslím, že si zaslouží, abychom ho divákům nabídli ke zhlédnutí," doplňuje Ondřej Kulhánek z Bontonfilmu. V roli Popelky se představí norská hudební hvězda Astrid Smeplassová vystupující pod uměleckým jménem Astrid S. "Celé dětství jsem se každé Vánoce dívala na původní českou Popelku, protože se u nás v Norsku stala součástí vánočních tradic. Je to role, ke které člověk přistupuje s maximální pokorou. Popelku a její příběh mám moc ráda a doufám, že lidé budou chtít naše nové zpracování vidět a bude se jim líbit," říká Astrid S, jež se kvůli roli naučila jízdě na koni i lukostřelbě.
  mezera
  Kinema.skcheck
  staré Help
  Britskí˝ televí­zny film s ví˝stižní˝m názvom Help premiéroval 16. septembra 2021 na Channel 4. K bolestnej dráme s nesmierne aktuálnym obsahom poníşka cestu už aj ...
  staré TV tipy 22.11. - 28.11. 2021
  Rogert Thornhill (Cary Grant) sa nedopatrení­m stane objektom záujmu tajní˝ch služieb, ktoré ho považujíş za agenta Georgea Kaplana, ktorého je potrebné zlikvidovať. Prví˝ pokus ...
  staré Hlas lásky
  Aktuálne sa nás snaží­ oboznámiť s životom Céline Dion činorodá francíşzska herečka, speváčka, scenáristka a režisérka Valérie Lemercier. V sní­mke Hlas lásky hrá hlavníş postavu ...
  staré Očista
  Vzťah justí­cie a politiky na Slovensku je jednou z kÄľíşčoví˝ch tém tvorby dokumentaristky Zuzany Piussi. V roku 2011, ešte keÄŹ Najvyššiemu síşdu predsedal Ĺ tefan Harabin, jej ...
  staré Disco
  Oslavovať Ježiša discom? Pre tí­nedžerku Mirjam nič ví˝nimočné. Mladá tanečná šampiíłnka vyrastá v rodine pastora svojskej cirkvi, ktorá svoju vieru vyjadruje práve taneční˝mi ...
  staré King Richard
  itajte v oscarovej sezíłne 2021! Serví­rujeme favorita veÄľkého štíşdia Warner Bros., ktorí˝ má v talíłne životní˝ prí­beh Richarda Williamsa, otca dvoch svetoznámych tenistiek ...
  staré Ĺ˝elanie pre Ježiška
  Povinníş nádielku vianočnej atmosféry si užijeme v aktuálnom filme Marty Ferencovej. Korona nekorona, jedinou pákou na uchopenie Vianoc je zbližovanie akéhokoÄľvek charakteru ...
  staré Finch
  V nešpecifikovanej blí­zkej budíşcnosti blíşdi vedec Finch Weinberg v americkej metropole v odolnom obleku a snaží­ sa splašiť čosi pod zub. Zdevastované mesto zafíşÄľané ...
  Serials In Boxcheck
  staré お菓子作りの失敗で、救ってくれたものとは?
  名前はイチゴ、年齢は19歳、クラウドソーシングで仕事をしています。 先日、クッキーを作っていた時のことです。 […]
  . Pokud chcete stíhat, tak se hodí přesný čas. Jak je venku zjistíte na Aktuální teploty :) Šikovná předpověd počasí  Další partnerské stránky: Fantastický Android  :).
  Kontakt: info zavináč aktualnizpravy.cz | ochrana soukromí
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 174: fopen(./cache/details/detail_film.cache): failed to open stream: Operace zam�tnuta
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 175: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 176: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given