Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 29.03.2023 || EUR 23,630 || USD 21,785
středa 29.března 2023, Týden: 14, Den roce: 088,  dnes má svátek Taťána, zítra má svátek Arnošt
29.března 2023, Týden: 14, Den roce: 088,  dnes má svátek Taťána
 Ostatní -
Právní rádcecheck
staré Rodinné záležitosti
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, s tím, jak se blíží letní slunovrat a dny se prodlužují do svého maxima, školáci napínají zbytky sil, aby si na poslední chvíli vylepšili známky, je jasné, že prázdniny už jsou za dveřmi. A s nimi letní dovolené, kdy...
staré Rodič vs. Norsko
Případ Evy Michalákové ve věci zbavení rodičovských práv k jejím dvěma synům po dlouhých 11 letech dospěl ke konci. Nebo nikoliv?
staré Rodinám často chybí rituály
Pro každou mladou ženu je klíčové najít si muže ve svém okolí s nejlepším přístupem ke zdrojům a přesvědčit ho, aby si ji vzal, říká advokátka Daniela Kovářová. Jinak na to doplatí.
staré Střídavá péče nemá mít vždy přednost
Nedávný nález Ústavního soudu nemění zavedenou praxi. Soudy jen musí kvalitně zdůvodnit, proč zvolily rozšířený styk s druhým z rodičů namísto střídavé péče.
staré Zastavíme šíření dezinformací?
Jako mimořádné opatření v mimořádné době označil správce české domény své rozhodnutí zablokovat osm dezinformačních webů. Sedm z nich už je opět v provozu.
staré Když nájemce míří k insolvenci
Jak má pronajímatel postupovat, pokud se jeho nájemce ocitl v ekonomických problémech? Jaké limity v této oblasti dává české právo?
staré Nevstoupíš dvakrát do téže řeky?
Prezident má právo navrženého člena vedení Nejvyššího kontrolního úřadu i nejmenovat. A zvrátit jeho rozhodnutí právní cestou kvůli dělbě moci nelze.
staré GDPR: Pověřenec jako důvod pro uložení pokuty
Kvůli nesprávně nastaveným pravidlům pro výkon funkce pověřence v rámci GDPR může společnost přijít o statisíce korun. Jaká jsou základní pravidla pro fungování pověřence ve firmě?
ADAM.CZ - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládežecheck
staré Studentská výstava Co je vidět okem prstenu

staré Javor stříbrný a Smetanovo nábřeží - AKTUALIZOVÁNO
Počátkem letošního roku starosta MČ Praha 1 Ing. Petr Hejma představil veřejnosti záměr na zbudování vícepodlažních teras, mol a lávek před říční navigací Smetanova nábřeží na pražském Starém Městě.
staré Mravenčí chůva už jeden rok pečuje o dětské čtenáře
Na konci dubna oslavil první rok svého fungování projekt Mravenčí chůva, který usiluje o podporu malých i velkých čtenářů...
staré Od 24. května platí nová pravidla pro spolkovou činnost
Na Skautské Křižovatce v článku najdete jejich shrnutí a výklad platných vládních opatření a doporučení Výkonné rady Junáka - českého skauta pro skautskou činnost.
staré Seminář: Cíle a důkazy o učení venku

staré Praha je letošním městem lesa
Hlavní město získalo 18. května 2021 cenu za péči o lesy European Forest City Award 2021. Evropský lesnický institut tak ocenil údržbu a rozšiřování pražského lesního fondu a péči o životní prostředí...
staré Nominujte Srdcaře a Srdcařky na Cenu Via Bona 2021
Nadace VIA hledá pozitivní příběhy, které ocení Cenou Via Bona. Ústředním tématem 24. ročníku ceny jsou Příběhy naděje.
staré Restart Shop nabízí pracovní trénink
Tréninkové zaměstnání funguje – 19 z 25 zaměstnanců vrátí zpět na pracovní trh...
Pravda.sk - Správycheck
staré Prieskum: Politický rebríček bez zmeny, stále vedie Hlas. Mierne rastú extrémisti
Ani jedna parlamentná strana či hnutie za posledný mesiac v preferencii voličov nestúpli, najväčší skok zaznamenala strana Republika.
staré Lockdown sa zrejme bude musieť predlžovať, zhodli sa Šipoš a Tomáš
Vláda pravdepodobne príjme prísnejšie opatrenia, možný je aj sprísnený režim na hraniciach, uviedol predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.
staré Situácia sa nezlepší a lockdown sa predĺži, myslí si Matovič
Minister financií označil za chybu nepristúpenie ku kroku zatvorenia škôl, ako to odporúčali odborníci. Opäť kritizoval SaS.
staré Mladí Bardejovčania organizujú kampaň na očkovanie
Súčasťou kampane sú videá, plagáty a výzvy v obecných rozhlasoch a aj na stredných školách. Podporila ju aj prešovská župa, ktorá vyslala do obchodného centra očkovaciu jednotku.
staré Zeman vymenuje Fialu za premiéra spoza plexiskla
Pôvodne chcel český prezident vymenovať Fialu za premiéra už v piatok, zabránil mu v tom však štvrtkový pozitívny test na koronavírus.
staré Pribudlo viac ako 7-tisíc nových prípadov, vírusu podľahlo ďalších 46 ľudí
Počet hospitalizovaných sa znížil o päť, v nemocniciach tak leží 3 213 pacientov, čo je stále nad kritickou hranicou.
staré ONLINE: Švajčiari o víruse rozhodnú v referende, Rakúšania boli v uliciach
Vo Švajčiarsku sa koná referendum o opatreniach vlády proti koronavírusu, v Rakúsku vyšli do ulíc tisíce ľudí, aby proti opatreniam protestovali.
staré 500 eur od Matoviča? Niekto krúti hlavou, pre iných je to neskoro
Ak budú treba ďalšie dávky vakcíny, bude štáť za to opäť platiť? Kladie otázku analytik. Skôr či neskôr aj tak dospejeme k povinnému očkovani, hovorí lekár.
NaKole.czcheck
staré Austrálie na kole: nejkrásnější trasy pro začátečníky i zkušené cyklisty
Austrálie svou rozlohou může vypadat jako země vhodná pouze pro ty, kteří se rozhodnou ji poznávat autem nebo přelétat mezi oblastmi letadlem. Může být ale rájem i pro nadšené cyklisty, kterým na dovolené k poznávání nových krajů stačí místo čtyř kol a koní pod kapotou kola dvě a vlastní odhodlání.
staré Japonsko na kole – přírodní krásy Hokkaida
Hokkaidó, nejsevernější ze čtyř hlavních japonských ostrovů, je opravdovým rájem pro všechny milovníky cyklistiky. Nádherná příroda, kvalitní cyklostezky a tiché oázy klidu a odpočinku v podobě všudypřítomných horkých pramenů onsen jsou hlavními lákadly této největší japonské prefektury.
staré C&O Canal: na kole za americkou historií aneb Amerika a cyklistika
Ono se o tom nemluví a nejspíš obecně moc neví, ale USA je rájem pro cyklisty. Vážně. Je sice pravda, že Američané mají tendenci jezdit všude autem. Podle toho vypadají často jejich boubelaté postavy a tomu je také přizpůsobená silniční síť a infrastruktura. Ale víte-li kam zajet, najdete si terén pro každý druh kola.
 • https://www.zajezdy-usa.cz/
 • Ho´oponoponocheck
  staré Ho´oponopono a zákon přitažlivosti
  Určitě jste o něm slyšeli – Zákon přitažlivosti. Naše myšlenky určují směr našeho života. Můžeme si do něj přitáhnout vše, co si budeme skutečně přát. Přej si a bude Ti dáno. Základním principem Ho´oponopono je odevzdání – bez upnutí mysli na konkrétní záměr. Jedná se o dva zcela odlišné přístupy, nebo se Ho´oponopono s Zákonem přitažlivosti […] Příspěvek Ho´oponopono a zákon přitažlivosti pochází z Ho´oponopono.cz
 • https://hooponopono.cz/hooponopono-zakon-pritazlivosti/
 • https://hooponopono.cz
 • staré Máte svůj život pod kontrolou…?
  Chtěli byste se naučit dostat svůj život pod kontrolu a řídit všechny jeho aspekty? Představte si, že dokážete kontrolovat všechny situace, které do vašeho života přicházejí. Všechno se řídí podle vašich vlastních představ a plánů. Bylo by to skvělé. Ale takhle to v životě (bohužel) nefunguje. Pokud by bylo v naší moci určovat na 100% […] Příspěvek Máte svůj život pod kontrolou…? pochází z Ho´oponopono.cz
 • https://hooponopono.cz/mate-svuj-zivot-pod-kontrolou/
 • https://hooponopono.cz
 • staré Jediná věc, kterou musíte v životě pochopit
  Spousta z nás v životě hledá tajemnou ingredienci, která nás posune ke štěstí, úspěchu nebo bohatství. Knihovny máme plné návodů, jak žít bohatý a dokonalý život, vytvářet úspěšné vztahy, známe zákony přitažlivosti, rezonance, způsoby, jak se zbavit překážek v podobě vzorců mysli… Avšak… Pořád dokola čteme, hledáme zaručené informace a způsoby a dohromady se v […] Příspěvek Jediná věc, kterou musíte v životě pochopit pochází z Ho´oponopono.cz
 • https://hooponopono.cz/jedina-vec-kterou-musite-v-zivote-pochopit/
 • https://hooponopono.cz
 • staré Pasti pozitivního myšlení
  Když jsem před dvanácti lety neměl kde bydlet, přespával  jsem ve staré vymrzlé Škodě 120 zaparkované u benzínové pumpy, nenapadlo by mě, že jednou se můj život takhle otočí.  Dneska mám kde bydlet, jídlo už nemusím sbírat nebo krást, dokonce mi i po osmi letech stále funguje podnikání. Před 5 měsíci se mi narodil krásný a zdravý syn. Ta změna nepřišla během jediného dne. Možná to bylo štěstí, správná souhra všech okolností, nebo osud. Nevím, neposuzuji to a nedokážu odpovědět. Když jsem se začal zajímat o osobní rozvoj, všichni mi říkali, že změna myšlení je základ. Myslet pozitivně. Přát si a přitahovat do života pouze skvělé okamžiky. Dlouho jsem věřil tomu, že pozitivní myšlení je přesně to, co mi do života přinese všechno, po čem toužím. Že stačí správně myslet a ostatní se nějak samo zařídí. Mýlil jsem se.  Dneska už vím, že pozitivní myšlení je jenom myšlení. Stejně jako negativní myšlení je pouze myšlením. Nic víc a nic míň, než pouhá myšlenka. Přečetl jsem desítky, možná stovky knih o osobním růstu. Mám jich stále plnou knihovnu. Většina z těch knih říká to stejné – změň svoje myšlení, změníš svůj svět. Nikdo vám ale neřekne, že ta pravda je pouze poloviční. Možná si teď o mě myslíte, že jsem pesimista. Věřím v to, že věci jsou správné právě takové, jaké jsou. Vždyť toto je základ celého Ho´oponopono. Největším omylem je domnívat se, že musím být pozitivní v každém okamžiku. Život sebou přináší i temné chvilky. A je hloupé si namlouvat, že tomu tak není. Pokud má být život v harmonii, nemůže pozitivní převládat nad negativním. Porušilo by to rovnováhu. Pokud v sobě máte negativní myšlenky, nesnažte se je zabít těmi pozitivními. Ničemu tím nepomůžete. Prostě a jednoduše je přijměte. Většina lidí se snaží myslet pozitivně, protože chce něco získat. Protože věří, že právě pozitivním myšlením si danou do života přitáhnou to, co sami chtějí.  Trvalo mi několik let, než jsem přišel na podstatu některých věcí. Třeba že myšlenka je pouhý koncept, který vychází z naší mysli. A nezáleží na tom, jestli je pozitivní, nebo negativní. Stále je to koncept. Za každou pozitivní myšlenkou stojí nějaká touha – aby mě partner miloval a nepodváděl, abych dostal novou práci, aby mé dítě bylo zdravé, aby zítra vše dobře dopadlo. Chceme myslet pozitivně, protože v hloubi duše se něčeho bojíme. Pozitivní myšlení je ve své podstatě pouze převlečená negace. Ho´oponopono mě naučilo jednu důležitou věc – není podstatné, jestli myslím pozitivně nebo negativně. Potřebujeme se zbavit všech konceptů, na základě kterých jednáme. Není to jednoduché. Jsme lidé, které ovládají myšlenky a emoce, naše podvědomí. Nemá smysl s nimi bojovat, ale pouze je přijímat. Protože cokoli přijmeme může jednoduše zmizet. Moje rada na závěr? Přijměte svůj život se vším, co vám přináší. S tím dobrým i tím zlým. Nebraňte se negativním myšlenkám, prostě je přijměte a pozorujte. Nesnažte se sami sebe o ničem přesvědčovat tím, že pozitivní myšlení všechno spraví. Když člověk najde svoji vnitřní vyrovnanost, nulový stav, zjistí, že vlastně nemá potřebu myslet. Vnitřní klid a harmonie nepotřebují k životu žádnou myšlenku. To je princip nulového stavu. A když jste v nulovém stavu zjistíte, že všechno je v nejlepším pořádku a dokonalé…   Příspěvek Pasti pozitivního myšlení pochází z Ho´oponopono.cz
 • https://hooponopono.cz/pasti-pozitivniho-mysleni/
 • https://hooponopono.cz
 • staré Proč (ne)jednat na základě intuice
  Dlouhou dobu jsem si myslel, že jednat na základě intuice (nebo šestého smyslu) je správné. Že moje vlastní intuice je tím správným vodítkem. Čím více jsem se naučil chápat principy Ho´oponopono zjistil jsem, že některé věci jsou na druhý pohled zcela jinak. Když jednáme intuitivně zdá se, že vše je v nejlepším pořádku. Protože vnitřně cítíme, že takhle je to správně. Ho´oponopono je založené na vnímání a jednání na základě Inspirace. A Inspirace není tím samým, čím je intuice. Rozdíl mezí Inspirací a intuicí I když na první pohled se to nemusí zdát, intuice vychází z naší podvědomé mysli. Podvědomá mysl je přímo ovlivňována našim vědomím, a jedná tak na základě vzorců uvažování, které jsme během svého života pochytili. Díky těmto vzorcům vnímáme svět tak, jak ho vnímáme. Děláme věci tak, jak je děláme. Protože ne všechny vzorce jsou úplně správné, zkreslují a ovlivňují (často negativně) naši realitu. Pokud řeknete, že to intuitivně cítíte, neděje se nic jiného, než že se ve vašem podvědomí přehrávají známe vzorce. Podvědomě reagujete na základě vašeho vlastního poznání. Intuice také může být často „vynucena“ našim vědomím. Pokud řešíte nějaký problém, hledáte vědomě jeho řešení. A vědomá mysl hledá odpovědi uložené v našem podvědomí. Jednání na základě Inspirace Inspirace, na rozdíl od intuice, vychází z nadvědomí. V Ho´oponopono se mluví o „božství“, ale není důležité, jak tomu říkáte vy. Pro mě je to jiný rozměr Inteligence. Principem Ho´oponopono je odstraňování překážek (bloků a vzorců), které nám brání tomu, abychom byli šťastní, zdraví a úspěšní (prostě dokonalou verzí svého já). A zdroj těchto informací se nachází právě v Inspiraci. Na první pohled se to zdá těžké, zvlášť pokud jste zvyklí jednat na základě vlastní intuice. Ta vás bohužel může často mýlit. Inspirace není něco, co se dá vysedět, nebo vymodlit. Přichází nečekaně, nepravidelně a někdy vůbec. Někdy je těžké poznat, co je Inspirace a co intuice. Čím více „čistíte“, tím snazší to však bývá. Moje vlastní zkušenost říká, že pokud jednáme na základě Inspirace, dostává se nám dokonalého vedení. Problémy, které řešíme, často mizí. Nic se však neděje samo – vždy k tomu bude potřeba jedné důležité věci – na základě Inspirace konat. Někdy to jde snadno, někdy je potřeba sebrat spousty odvahy. Protože i Inspirace vám může ukázat cestu, na kterou není jednoduché se vydat. Znám to. Ale vím, že ta cesta může stát za to. A co vy? Řídíte se Inspirací, nebo věříte své intuici? Napište mi do komentářů. P.S. Neříkám, že intuice je špatná. Ale dříve, než budete stát před důležitým rozhodnutím, zkuste si uvědomit, jestli vás vede opravdu ten správný vnitřní hlas, nebo se jenom přehrávají vaše vzpomínky v podvědomí. Příspěvek Proč (ne)jednat na základě intuice pochází z Ho´oponopono.cz
 • https://hooponopono.cz/proc-nejednam-na-zaklade-intuice/
 • https://hooponopono.cz
 • staré Když nevím, co mám dělat…
  V poslední době mi hodně lidí píše a ptá se, co mají dělat. Dostali se do nejrůznějších potíží, opouští je partner nebo onemocněli. Chtějí vědět, co přesně mají udělat. Ptají se mě, jak správně používat techniku Ho´oponopono. V životě jsem se mnohokrát dostal do situací, kdy jsem netušil, jak pokračovat dále. Když nevíme, co máme dělat, hledáme odpovědi. Ptal jsem se karet, studoval svůj horoskop a věřil, že právě tady najdu ukryté ty správné informace. Před pár lety jsem se snažil pomoci jedné ženě. Měla vážné problémy v rodině. Půjčil jsem si jednu knihu, o které jsem si myslel, že jí pomůže (stejně jako kdysi mně). Mýlil jsem se. Po týdnu mi ji vrátila zpátky se slovy, že jsem blázen. Od té doby se už nestýkáme. Tou knihou byl Svět bez hranic. Tehdy jsem si myslel, že znám řešení jejího problému. Byl jsem pevně přesvědčený o tom, že přesně toto jí pomůže. Od té doby už lidem neříkám, co přesně by měli udělat. Posledních pár let mě naučilo, že neexistuje univerzální řešení na problémy a ani jednotný návod na život. Každý jsme tolik originální a žijeme život svůj jedinečný život. Lidé se mně stále ptají, co mají dělat. Všem říkám, aby odpovědi hledali v sobě. Možná je to ta nejjednodušší rada, kterou můžu dát, ale zároveň to nejtěžší, co pro sebe můžeme udělat. Když přijde problém a nevidíme jeho řešení, začneme se ptát. Ptáme se známých, hledáme ve hvězdách, častokrát věříme ostatním lidem více než sami sobě. A v tom je ten skutečný problém. Ve skutečnosti si tak málo důvěřujeme, že se bojíme přijmout pravdu, která se v nás ukrývá. Někdy jsme tak ovlivněni věcmi a myšlenkami kolem nás, že nakonec odmítáme to, co doopravdy chceme a čemu skutečně věříme. Není to tak dávno, kdy jsem se nedokázal rozhodnout pro jednu zásadní změnu v životě. Nechal jsem si vyložit karty a věřil, že mi ukáží jakou cestou se mám vydat. Nechal jsem si je vykládat tak dlouho, dokud jsem nebyl spokojený s jejich odpovědí. A pak mi to došlo – celou tu dobu jsem ve skutečnosti věděl, co chci a co mám udělat, jenom jsem se bál přiznat si to. A tak jsem čekal, až mi to někdo nebo něco potvrdí. Některé problémy se lusknutím prstu nevyřeší. Na některé otázky budeme hledat odpovědi dlouho. Ale co je důležité – hledat musíme skutečně pouze v nás. Někdy potřebujeme, aby pomoc přišla rychle. Tlačením na pilu se ale budeme stále točit v kruhu myšlenek a řešení zkrátka neuvidíme. Pokud chcete vědět, co máte udělat, nejdříve najděte svůj vnitřní klid – a nezáleží na tom, jestli to bude meditací, Ho´oponopono nebo jinou technikou. Protože když zkrotíme splašenou mysl, řešení se možná ukáže být mnohem blíže, než se ve skutečnosti zdálo. A někdy je lepší méně se ptát, přestat hledat, a jenom čekat. Přeji vám krásné a bezstarostné prázdniny. Příspěvek Když nevím, co mám dělat… pochází z Ho´oponopono.cz
 • https://hooponopono.cz/kdyz-nevim-co-mam-delat/
 • https://hooponopono.cz
 • staré Jak si zamilovat Ho´oponopono, dostat se do nulového stavu a nechat realitu pracovat ve svůj prospěch
  Veškerá láska a léčivá síla je nám k dispozici. Právě teď. Bohužel většinu dne neustále odporujeme životu a vzdalujeme se od našeho vlastního Já, svobody a inspirace. Proč je Ho´oponopono po celém světě tak masivně populární a proč si získalo srdce milionů lidí? Protože umožňuje obrátit směr, nechat se unášet proudem a znovu zakusit mír a uzdravující přítomnost. Co mně osobně se na této původně tajné havajské technice líbí ze všeho nejvíc? Že jde přímo k podstatě (Božství). Že každému umožňuje převzít 100% zodpovědnost za svůj život.  A že neslibuje nic zadarmo – že si každý musí svůj úspěch „odpracovat“ (pročistit ) A že při tom všem je zde i prostor pro zázraky. Ho´oponopono je vlastně Einsteinova genialita v praxi. Slavný fyzik byl známý, mimo jiné, i následujícím výrokem: „Závažné problémy, kterým čelíme, se nikdy nedají vyřešit stejnou úrovní myšlení, jež je způsobila.“ V Ho´oponopono jdeme právě o „úroveň výš“. Místo nekonečného analyzování příčin problému, přelaďujeme svou pozornost do přítomnosti a dotýkáme se Božství. Přesněji, jak říká Hew Len, „dovolujeme Božství vstoupit a zaplavit nás Světlem.“ Jak funguje Božství …člověk samozřejmě svým omezeným vědomím nikdy zcela nepochopí… …avšak jisté je jedno: Božství nelze poručit (tak jak nám namlouvá Ego), že svět bude tancovat, jak my budeme pískat. Umění Ho´oponopono je spíše než uměním řídit svět, uměním odevzdání. „Nevynucuj si výsledky. Zaplav své srdce láskou a vděčností a dostaneš víc, než jsi doufal.“ Jak se píše ve Světě bez hranic, „jednou přijde chvíle, kdy místo žadonění a čekání začnete naslouchat.“ A pak mohou přijít zázraky. Největší zázrak „Lístkem, který vás opravňuje ke vstupu do stavu neuvěřitelného klidu a míru a jenž vás od léčení přivádí ke zhmotnění, je stručná věta „Miluji tě. Když ji vyslovujete k Božství, očišťujete všechno ve vás, abyste mohli zažívat zázrak přítomného okamžiku – světa bez hranic. Podstata je milovat vše,“ píše legendární havajský psycholog Ihaeakala Hew Len. Když říkáme „Miluji tě,“ otevíráme bránu k zázrakům, bránu k prožití Božství. Stav nula je vysoce léčivý. Největším zázrakem a léčivou silou je právě Láska. I ten nejmaterialističtější a nejskeptičtější člověk se při mnohonásobném opakování věty „Miluji tě“ napojuje na energetické pole Lásky. Proč je Ho´oponopono tak účinné a oblíbené? V pouhých čtyřech větách je zkoncentrovaná původní čistá moudrost většiny náboženství a starodávných tajných nauk, přizpůsobená dnešnímu modernímu člověku. „Miluji tě. Děkuji ti. Omlouvám se. Prosím, odpusť mi.“ = Láska. Vděčnost. Pokání. Odpuštění. Aneb opravdové a hluboké hodnoty ve čtyřech větách. Na rozdíl od jiných, mnohdy laciných, esoterických technik, může správně uchopené a praktikované Ho´oponopno udělat člověka lepším, ctnostnějším, více milujícím. Tajný klíč: pozornost zaměřená správným směrem „Jaký je vlastně smysl hry?“, míval ve zvyku ptát se na svých seminářích Hew Len. Jak zněla podle něj správná odpověď? „Musíte se soustředit na návrat do nulového stavu. Bez vzpomínek a programů. Jednoduše nula.“ Tj. dle Hew Lena je nutné „čistit, čistit a čistit“. Máme vždy volbu: věnovat svou pozornost svým vzpomínkám, starostem a programům; nebo se, Hew Lenovými slovy, sladit se záměrem Božství. (Mimochodem, v tomto bodě, rezonuje Ho´oponopono s dalšími fenomenálními učeními a autory jako jsou například Esther a Jerry Hicks, kteří používají velmi podobný pojem „být v souladu se Zdrojem“.) Jakmile uzříme, že Ho´oponopono násobí v našich životech Lásku a Vděčnost, tak ho už nikdy nemůžeme nemilovat. Říkat „Miluji tě“ a žít většinu dne ve frekvencích Lásky je doslova návykové. Prosím, odpusťte mi (a děkuji za to), ale nemohu si pomoci a musím napsat, až skoro vykřičet: Miluji tě, Ho´oponopono! Jak je to s výsledky? Hew Len na svých seminářích – podobně jako kdysi Ježíš obklopen svými učedníky – býval často smutný, že ho lidé nechápou, respektive chápou jen zlomek jeho učení. Například že jsou v rámci Ho´oponopono zaměření spíše na formu (např. na různé druhy čistících technik), než na podstatu (100% odpovědnost, svěřit se do rukou Božství a schopnost nechat věcem volný průběh apod.). Jak už bylo řečeno, můžeme dostat mnohem více, než jsme žádali, avšak, jak píše Hew Len, „není moudré rozhodovat ego o tom, co je pro nás nejlepší.“ Jistěže mám s Ho´oponopono výborné „výsledky“ a určitě je vy, mnozí naši čtenáři, máte také. Svět bez hranic by se nemohl stát tak velkým světovým bestsellerem, kdyby Ho´oponopono konkrétní výsledky nepřinášelo. S kolegou Michalem Hrubým, zakladatelem této webové stránky, nám ale jde o to, aby člověk, který praktikuje Ho´oponopono nikdy neztrácel zdravý kritický rozum, neupínal se k Ho´oponoponu jako k samospásné metodě a i když se díky němu může dotýkat nebe, tak aby vždy stál nohami pevně na zemi. Věřte nám, setkali jsme se za ty roky i s lidmi, jež to uchopili za poněkud jiný konec: Přestali v realitě cokoliv dělat, mysleli si, že vše někdo vyřeší za ně nebo své okolí otravovali neustálým „čištěním“, zatímco byli pro praktický život zcela nepoužitelní. Tohle není a nikdy neměl být obchod s nadějí. Pokud je například někdo vážně nemocný, nikdy bychom si nedovolili takovému člověku říkat, aby se vykašlal na lékařskou péči. Nebo člověku v dluzích, aby nechodil do práce a jenom odříkával čtyři věty. Ano, zázraky se dějí někdy i pouhým opakováním těchto vět. Ale jen bláhový člověk na to bude spoléhat či to dokonce (od Božství) vyžadovat! Hlavním poselstvím tohoto článku má být, že každodenní praktikování Ho´oponopono je zábava. Říkat „Miluji tě“ nebo „Děkuji ti“ je jedna z nejblahodárnějších věcí, které můžeme pro sebe a pro svět udělat. Nebo existuje snad něco víc, než Vděčnost a Láska? Když začneme praktikovat Ho´oponopno, pořádná jízda teprve začne:-) Samotné jádro Ho´oponopono je nezpochybnitelné i současnou moderní vědou. Dnešní pozitivní psychologie má spoustu důkazů a výzkumů, že láska, vděčnost a odpuštění zlepšují jak psychický, tak i fyzický stav člověka. Ho´oponopono však jde ještě dál, než mainstreamová věda (ostatně jeho praktikováním se noříme do „světa bez hranic“) – osobně plně věřím a souzním s tím, že svět si tvoříme zevnitř. Vše „tam venku“ je vlastně uvnitř nás. Pokud chceme ve svém životě cokoliv změnit, naplňme své nitro podmanivým obsahem, skoro až nestydatou vděčností a štěstím a dovolme Božství, aby nás inspirovalo k požehnaným činům. Jiří Hamerský Příspěvek Jak si zamilovat Ho´oponopono, dostat se do nulového stavu a nechat realitu pracovat ve svůj prospěch pochází z Ho´oponopono.cz
 • https://hooponopono.cz/jak-si-zamilovat-hooponopono/
 • https://hooponopono.cz
 • staré Jak ovlivňujeme náš osud
  Myslíte si, že náš osud je pevně daný? Že je od samého počátku rozhodnuto, jak se náš život bude vyvíjet? Pokud ano, proč bychom měli zvláštní dar – možnost svobodné vůle a vědomého rozhodování. Pokud by dopředu bylo zřejmé, co se stane, nemělo by žádný smysl mít vědomí. Jako lidé jsme vědomé bytosti. Rozhodujeme se, konáme, sklízíme… V přítomnosti nemůžeme měnit následky „osudu“ z minulosti. Můžeme na ně pouze reagovat. Ať se vám ve vašem životě děje cokoli, děje se to ze 2 důvodů – buď jste na něco reagovali (myšlenkou nebo činem), nebo nereagovali a situaci nechali vyplynout (nechat svému osudu). To znamená – pokud reagujeme nebo nereagujeme, stále tak vytváříme svůj osud. Vším, co děláme i neděláme. Toto je důležité vědět – svůj osud přímo určujeme sami – způsobem, jak na věci a situace reagujeme nebo nereagujeme v přítomnosti. Pokud máte pocit, že ve vašem životě něco nefunguje, může to přímým důsledkem vašeho minulého jednání nebo nejednání. Umění života je dívat se na věci tak jak jsou – ve své prostě podobě, tady a teď. Jakkoli na věci dnes budete reagovat, takový bude váš zítřejší osud. Příspěvek Jak ovlivňujeme náš osud pochází z Ho´oponopono.cz
 • https://hooponopono.cz/jak-ovlivnit-nas-osud/
 • https://hooponopono.cz
 • Denik.cz - z domovacheck
  datum vydání: 29/03/2023 06:20:46 dnes Novou totalitu přinesou cvrčci, věří konspirátoři
  Milovníci konspiračních teorií varují před dalším nebezpečím pro svobodné lidstvo. Jeho zotročení, které podle nich připravují světové elity, proběhne skrze potraviny. Mimo jiné hmyzí výrobky. Na sociálních sítích proto kritizují obchodní řetězce a dopravce, kteří je zařazují do prodávaného sortimentu, nebo se drsně obouvají do škol, kde probíhá ekologická osvěta.
  datum vydání: 28/03/2023 20:20:44 včera Pečují o vlastní i cizí děti. Školky může nahradit sousedské hlídání za peníze
  Kvalifikovaný pečovatel, který se v domácím prostředí stará o několik malých dětí a dostává za to od státu peníze, zatímco jejich rodiče mohou být v práci. Model, který s úspěchem funguje například v Německu nebo Rakousku, u nás však dosud ne. Piráti by rádi hlídání dětí v soukromé domácnosti uzákonili také v Česku. „V poskytování předškolní péče patří Česká republika k nejhorším v Evropě,“ upozornila pirátská poslankyně Olga Richterová. Do sněmovny nyní míří zákon, který by tzv. sousedskou dětskou skupinu zavedl.
  datum vydání: 28/03/2023 17:20:46 včera Psychoterapeut: I kdyby s ním studentka flirtovala, pedagog do toho nesmí jít
  Vysokoškolští pedagogové mají mocenské postavení, navíc bývají pro studenty autority a často i vzory. „V případě jejich sexuálního nátlaku se z vysoké školy odchází podstatně hůře než třeba ze zaměstnání,“ říká v rozhovoru pro Deník.cz klinický psycholog, psychoterapeut a lektor Jan Kulhánek z České asociace pro psychoterapii.
  datum vydání: 28/03/2023 17:20:46 včera Musíte to vydržet, slýchávaly obtěžované studentky. Teď se věci daly do pohybu
  V médiích se poslední dobou objevovalo stále více případů sexuálního obtěžování studentek pedagogy na vysokých školách. Podle odborníků to nesvědčí o tom, že by jejich počet narůstal, ale spíše o menší toleranci k nim. A také o odvaze současné mladé generace ozvat se proti nevhodnému chování vyučujících.
  datum vydání: 28/03/2023 10:20:59 včera Dopravu v Česku komplikuje sněžení. Nehody zablokovaly D1, problémy byly i na D8
  Sněžení a náledí na silnicích zkomplikovalo v úterý ráno dopravu v některých částech Česka. Podmínky pro řidiče zhoršuje také vítr. Auta mají problémy zejména ve vyšších polohách na severu země a také na Vysočině. D1 je na Vysočině obousměrně neprůjezdná kvůli několika nehodám na 136. kilometru i v dalších úsecích. Policie eviduje desítky nehod, některé i se zraněním. Kamiony uvízlé na zledovatělé vozovce zablokovaly na Ústecku dálnici D8 ve směru do Německa. Vyplývá to z informací silničářů a policie.
  datum vydání: 27/03/2023 19:20:36 2 dny Plná Letná mi nevadí, útok na ukrajinskou vlajku ano, řekl prezident Pavel
  Prezident Petr Pavel ve druhé debatě Deníku pod názvem Co můžeme čekat od prezidenta popsal, proč by se podle něj mělo postupovat vůči organizátorům protestních demonstrací razantněji. Konkrétně měl na mysli situaci, kdy část účastníků protivládní akce chtěla u Národního muzea strhnout ukrajinskou vlajku. 
  datum vydání: 27/03/2023 17:20:33 2 dny Zahrádkaříte? Pak možná přispíváte k ničení klimatu. Může za to rašelina
  Těžba rašeliny narušuje ekosystém a je těžko obnovitelným zásahem do krajiny. Evropské státy proto od jejího získávání upouštějí. Ekologové však varují před drancováním půdy ve východních zemích. Většina natěžené hmoty skončí v zahradnických substrátech.
  datum vydání: 27/03/2023 17:20:33 2 dny Ostuda i strach o vnoučata. Smířit se s homosexualitou dětí je pro rodiče těžké
  Tati, mami, jsem homosexuál. Přijmout takovou informaci není pro rodiče vždy jednoduché. O tom, jak a proč se neobracet k této skutečnosti zády, neodsuzovat své děti a jejich identitu nezpochybňovat, jsme si povídali s psycholožkou Markétou Švamberk Šauerovou z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a vysoké školy Palestra.
  mezera
  SKOLENI-KURZY.EU - nové kurzy check
  datum vydání: 29/03/2023 13:28:54 1-3 h PRACOVNĚPRÁVNÍ SPECIÁL S JUDR. BUKOVJANEM – ZMĚNY A SOUDNÍ JUDIKATURA V PRACOVNÍM PRÁVU V ROCE 2023
  [skoleni-kurzy.eu] Všem pokročilým i začínajícím pracovníkům ze soukromého i veřejného sektoru, kteří se ve své praxi setkávají s pracovním právem – především tedy personalistům, pracovníkům HR oddělení, mzdovým účetním, právníkům a řídícím pracovníkům. Školení je zaměřeno na aktuální novinky a změny v oblasti pracovního práva včetně připravované velké novely ZP. Lektor kurzu: JUDr. Petr BUKOVJAN Specialista  v oblasti pracovního práva  s praxí  v  kontrolní  činnosti, autor odborných článků, spoluau ...Intellego - vzdělávací agentura
  datum vydání: 28/03/2023 14:29:02 včera Územní plánování - současný stavební zákon a souběh s částmi nového stavebního zákona, které jsou již účinné, novely prováděcích vyhlášek a aplikace těchto právních předpisů v praxi v přechodném období, metodiky a jud
  [skoleni-kurzy.eu] ...Agentura BOVA - RNDr. Ivana Hexnerová
  datum vydání: 28/03/2023 13:27:32 včera 8D report
  [skoleni-kurzy.eu] ...QC Group, s.r.o.
  datum vydání: 28/03/2023 13:27:32 včera 2 hodinové školení zkušených interních auditorů
  [skoleni-kurzy.eu] ...QC Group, s.r.o.
  datum vydání: 28/03/2023 13:27:32 včera Školení efektivní manažer kvality – jak uřídit sebe a své kolegy
  [skoleni-kurzy.eu] ...QC Group, s.r.o.
  datum vydání: 28/03/2023 13:27:32 včera Školení pro interní auditory dle ISO 19011
  [skoleni-kurzy.eu] ...QC Group, s.r.o.
  datum vydání: 28/03/2023 13:27:32 včera Školení ISO 45001
  [skoleni-kurzy.eu] ...QC Group, s.r.o.
  datum vydání: 28/03/2023 13:27:32 včera Školení ISO 50001
  [skoleni-kurzy.eu] ...QC Group, s.r.o.
  . Pokud chcete stíhat, tak se hodí přesný čas. Jak je venku zjistíte na Aktuální teploty :) Šikovná předpověd počasí  Další partnerské stránky: Fantastický Android  :).
  Kontakt: info zavináč aktualnizpravy.cz | ochrana soukromí
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 174: fopen(./cache/details/detail_ostatni.cache): failed to open stream: Operace zam�tnuta
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 175: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 176: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given