Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 24.09.2021 || EUR 25,410 || USD 21,683
sobota 25.září 2021, Týden: 39, Den roce: 268,  dnes má svátek Zlata, zítra má svátek Andrea
25.září 2021, Týden: 39, Den roce: 268,  dnes má svátek Zlata
 Politika -
EurActiv.czcheck
datum vydání: 24/09/2021 14:46:58 včera Server EURACTIV.cz hledá stážist(k)u. Náplní práce je organizace eventů
Hledáme člověka, který by se podílel na přípravě workshopů, panelových diskuzí a kulatých stolů webu EURACTIV.cz a jejich propagaci na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn).
datum vydání: 24/09/2021 12:45:50 včera Konference o budoucnosti Evropy se zatím příliš nedaří. Pomůže její „horká fáze“?
S ročním zpožděním zahájená Konference o budoucnosti Evropy, bezprecedentní iniciativa, která do rozhodování o budoucím směřování EU zapojuje samotné občany, přinesla zatím oproti původním očekáváním spíše zklamání.  
datum vydání: 24/09/2021 12:45:50 včera Chytrá města znamenají kvalitní život, nesmíme se bát zkoušet nové věci, říká Jaroslav Kacer
Přístup českých samospráv k chytrým řešením je „proč něco měnit, když nám to funguje“. Měly by se naučit s lidmi lépe komunikovat, dobrých příkladů je v Evropě mnoho, říká v rozhovoru pro EURACTIV.cz Jaroslav Kacer.
datum vydání: 24/09/2021 12:45:49 včera Jak ne(regulovat) kryptoměny?
Digitalizace prostupuje veškeré části společnosti a ekonomiky, včetně samotných aktiv. Digitální aktiva s sebou nesou jak své výhody, tak svá rizika, Evropská unie proto pro kryptoměny a blockchainové technologie nastavuje regulatorní rámec.
datum vydání: 24/09/2021 11:46:06 včera Kryptoměny jsou v Česku hit. EU nyní chystá jejich regulaci
Digitální kryptoměny byly dlouhou dobu na okraji zájmů regulátorů, ale s narůstající popularitou a riziky s nimi spojenými se nejeden stát pokouší o nastavení pravidel pro tento dynamický sektor. Na evropském poli se aktuálně dolaďuje nařízení pro kryptoaktiva a další části balíčku pro digitální financování. Co na to říkají experti?
datum vydání: 24/09/2021 11:46:06 včera Přípravám na české předsednictví zatím chybí jasné politické vedení, změna může přijít po volbách
Česká republika může v rámci svého předsednictví EU v roce 2022 přispět k dokončení několika velice důležitých legislativních balíčků. Posílený sbor úředníků a diplomatů však podle opozice nestačí, zapotřebí je i politická vůle vlády.
datum vydání: 24/09/2021 08:42:23 včera The Capitals: Předsednictví bez sponzorů? Francouzská vláda čelí tlaku neziskovek
Co zajímavého se odehrává v Evropě? Přečtěte si dnešní The Capitals!
datum vydání: 23/09/2021 18:44:01 2 dny Jak ochránit uživatele internetu před manipulací? EU rýsuje novou legislativu
Ochrana svobody slova a soukromí na internetu, omezení cílené on-line reklamy nebo odstraňování nelegálního obsahu. Právě těmito otázkami se již několik měsíců zabývají europoslanci a ministři členských států EU. Co konkrétního chtějí měnit?
check
staré Netopýři začali hledat zimoviště. Stále častěji si vybírají obydlené budovy

staré Kdy skončí roušky? Až se naočkuje 75 % dospělých, říká ministerstvo
Odložení roušek ministerstvo podmiňuje dosažením kolektivní imunity. Ta by měla nastat, jakmile se plně naočkuje 75 procent populace starší 18 let. "Pokud dosáhneme tohoto procenta proočkovanosti, změní se protiepidemické opatření v podobě nošení ochrany dýchacích cest," řekla deníku Právo Martina Čovbanová za ministerstvo zdravotnictví. Podle výzvy ministerstva zdravotnictví je dosažení plné imunity Čechů na dosah. "Už jen devět procent lidí zbývá naočkovat a naše děti nebudou muset nosit ve školách roušku," uvedl resort na twitteru. Pojte nm pomoci to dothnout. Zbv nm ji jen pr procent k zskn kolektivn imunity. Pomozte nm, prosm, pesvdit ty, kte se jet neokovali, a se pihls na https://t.co/UEQfoQ2cMn pic.twitter.com/BNDlhE2tCX— Chytr karantna (@ChytraKarantena) August 28, 2021  Ministerstvo apeluje na veřejnost, aby pomohla přesvědčit ty, kteří se ještě nenaočkovali. Roušky by se pak už nemusely nosit nejenom ve školách, ale ani v obchodech a v práci. „V tom, kolik procent je třeba získat pro kolektivní imunitu, se různé studie liší,“ řekla deníku Právo Čovbanová s tím, že původně ministerstvo požadovalo 70procentní proočkovanost. Kvůli mutaci delta však hranici zvýšili na 75 procent. V Česku je ke čtvrtku 2. září podle webu ministerstva plně očkováno 5 744 603 lidí. Celkový podíl očkovaných alespoň s jednou dávkou je 55,6 procenta. Plně očkovaných je 53,5 procenta. Jen dospělých (očkovat se mohou děti nad 12 let) je pak naočkovaných 66 procent.  Jak lidé nařízení ohledně nošení roušek a respirátorů dodržují? 
 • https://t.co/UEQfoQ2cMn
 • https://t.co/BNDlhE2tCX
 • https://twitter.com/ChytraKarantena/status/1431618666160865280?ref_src=twsrc%5Etfw
 • https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/vakcinace-cr
 • staré Lup, který je cítit široko daleko. Muž v Praze ukradl pojízdnou toaletu

  staré Na Slapech vznikne největší lodní výtah ve střední Evropě

  staré Nejmodernější techniku představují světoví zemědělci v Českých Budějovicích

  staré Johnny Depp už je v Karlových Varech! Na publikum promluvil česky
  Slavný americký herec přijel na filmovou přehlídku do Karlových Varů uvést film Hrnec Zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem. Snímek nejen produkoval, ale také si v něm i sám zahrál. Při jeho uvádění promluvil na tleskající publikum česky. "Děkuji moc," řekl Johnny Depp a publikum zatleskalo ještě nadšeněji. Pak už pokračoval v angličtině. Během proslovu Depp vychválil básníka a muzikanta Shane MacGowana, o kterém film pojednává. "Je to jeden z mých hrdinů. Nepochybuji, že se jeho texty budou číst ještě za 200 let, pokud tady ještě budeme," uvedl herec. Do Varů přijel i režisér filmu Julien Temple. Ten ve snímku prostřednictvím vzpomínek a rozhovorů se členy rodiny a přáteli přibližuje povahu a život punkového básníka a frontmana kapely The Pogues.  Hollywoodsk hvzda, herec, muzikant a producent #JohnnyDepp pijel uvst film Hrnec zlak: Pr drink s Shanem MacGowanem a ochotn rozdval smvy i podpisy fanynkm a fanoukm.Podvejte se na video na @KVIFFTV: https://t.co/RC2eET39GP pic.twitter.com/rA1q1Bhp7V— Karlovy Vary IFF (@KVIFF) August 27, 2021  
 • https://twitter.com/hashtag/JohnnyDepp?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw
 • https://twitter.com/KVIFFTV?ref_src=twsrc%5Etfw
 • https://t.co/RC2eET39GP
 • https://t.co/rA1q1Bhp7V
 • https://twitter.com/KVIFF/status/1431248409768386567?ref_src=twsrc%5Etfw
 • staré Cizinci měli vykrádat na festivalech i v kempech stany. Policie je obvinila

  staré Perfektní spolupráce: Řidič ani nedostal šanci policistům ujíždět

  klaus.czcheck
  datum vydání: 21/09/2021 12:21:14 4 dny Václav Klaus Institute on the Situation in Afghanistan

  staré Šestý díl pořadu televize XTV: Pane prezidente!
  Václav Klaus byl hostem šestého dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.
  staré Václav Klaus v pořadu 360° televize CNN Prima News
  Václav Klaus byl ve čtvrtek dne 3. září 2021 hostem v pořadu 360°, který vysílá zpravodajská televize CNN Prima News. S moderátorkou Markétou Fialovou hovořil o nové knize IVK, která v těchto dnech vychází u příležitosti nadcházejících parlamentních voleb (Volby 2021 - budou o něčem?), ale i o svých obavách o vývoj západní civilizace a několika dalších aktuálních tématech.
  staré Podklad k tiskové konferenci o nové knize IVK: Volby 2021 – budou o něčem?
  Sešli jsme se v posledních dnech června a rozhodli jsme se, že k volbám – i když v nich nebudeme kandidovat – máme něco říci. Předběžně jsme zvolili pracovní název knížky ve formě „Vraťme volbám politický obsah“. Byl to návrh kolegy Jakla. Dnes vidíme, že jsme název nakonec zformulovali trochu jinak – jako otázku „Budou volby 2021 o něčem?“. Není to náhoda, je to evidentní posun, je i není to totéž. Druhý název je pasivnější a vlastně smutnější.
  staré Teze pro vystoupení na výstavě Země živitelka 2021
  1. Děkuji za každoroční pozvání, jezdím sem velmi rád, toto setkání zemědělců je už tři desetiletí pevným bodem mého kalendáře. 2. Je to příležitost poděkovat zemědělcům, potravinářům, lesníkům, rybářům a dalším za to, že úspěšně fungovali i v letošním složitém roce plném absurdních protikovidových opatření na straně jedné, a nadměrného mokra, které však bylo avizováno jako pětisetleté sucho na straně druhé, a že to všechno zvládli. Ostatně jako každý rok. Chtěl bych poděkovat i za udržení tradice, za uchování názvu Země živitelka a jsem rád, že se to módně nepřejmenovalo na něco jako farmářské trhy. Už s tím názvem agrosalon mám já, konzervativní člověk, problém.
  staré Václav Klaus na Frekvenci 1 o Afhgánistánu a nesmyslnosti politiky proti covidu
  Václav Klaus byl ve čtvrtek dne 19. června 2021 hostem pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1. O situaci v Afghánistánu po odchodu americké armády, ale i o nesmyslnosti vládní politiky proti covidu hovořil s moderátorkou Romanou Navarovou.
  staré Stanovisko Institutu Václava Klause k situaci v Afghánistánu
  Šokující, pro mnohé překvapivý vývoj v Afghánistánu – bleskurychlý debakl západní intervencí (v čele s USA) udržované afghánské vlády a triumfální vítězství islamistického hnutí Tálibán – je potvrzením dlouhodobého stanoviska, které IVK k tomuto konfliktu a naší účasti v něm zastává.
  staré Pátý díl pořadu televize XTV: Pane prezidente!
  Václav Klaus byl hostem pátého dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.
  logo Parlamentní listycheck
  datum vydání: 24/09/2021 23:33:43 včera Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony
  Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 24. září 2021 tyto tři zákony:
  datum vydání: 24/09/2021 23:33:43 včera Lžete, udeřil Bartoš na Babiše. Ten si to nenechal líbit. Ústecká debata lídrů měla grády
  Lídři Ústeckého kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastnili předvolební debaty veřejnoprávní České televize. Moderátor Martin Řezníček předložil účastníkům témata, jako změna na postu německé kancléřky a covidová pandemie. Řešila se i kvalita života na Ústecku.
  datum vydání: 24/09/2021 22:33:33 včera Petr Hampl: Bohatství národů, nebo bohatství manažerů?
  Denní glosa Petra Hampla
  datum vydání: 24/09/2021 22:33:33 včera Ministr Havlíček: Byl bych stále obezřetný k tvrzení, že hornictví je již minulostí
  V budově Senátu probíhá výstava Hornictví na Karvinsku, kterou si již prohlédl mimo jiné ministr průmyslu Karel Havlíček. Autoři expozice chtějí prezentují vývoj černouhelného sektoru v karvinském revíru i současnou tvář regionu.
  datum vydání: 24/09/2021 22:33:33 včera A teď už jdeme do finále. Závěr kampaně ČSSD organizuje slavný muzikálový producent
  Sociální demokracii, která se potácí na hraně vstupu do Poslanecké sněmovny, se bude snažit v závěru pomoci muzikálový producent Oldřich Lichtenberg. Ten už ČSSD měl pomáhat před loňskými krajskými volbami, ale krátce před nimi se se stranou rozkmotřil. Píše to server Seznam Zprávy.
  datum vydání: 24/09/2021 22:33:33 včera ÚZSVM již oslovil stávajícího nájemce Paláce Broadway
  Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v pondělí 20. září v souladu s uzavřenou smlouvou, kterou převzal společně s budovou Paláce Broadway od tehdejší Správy železniční dopravní cesty, oslovil stávajícího nájemce k podání nabídky ve výši minimální vyhlašované ceny v proběhlém kole výběrového řízení s elektronickou aukcí, tedy 1 miliarda a 50 milionů korun.
  datum vydání: 24/09/2021 22:33:33 včera Černochová (ODS): Voják není totéž co policista
  Komentář na facebookovém profilu k vysílání vojáků
  datum vydání: 24/09/2021 21:36:49 včera Bartoš (Piráti): Chaosu vlády se dalo předejít
  Komentář na facebookovém profilu k návrhu zřízení vládního analytického útvaru
  Vlada CRcheck
  datum vydání: 24/09/2021 18:22:00 včera Přístupnost voleb do Poslanecké sněmovny osobám se zdravotním postižením
  Informace pro voliče se zdravotním postižením připravil odbor voleb Ministerstva vnitra v souvislosti s přípravou voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které se uskuteční ve dnech 8. a 9. října 2021.
  datum vydání: 24/09/2021 16:21:57 včera V Praze se otevírá nová železniční stanice na Zahradním Městě a prodloužený podchod na hlavním nádraží
  Předseda vlády Andrej Babiš společně s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem v pátek 24. září 2021 slavnostně otevřeli novou železniční stanici Praha-Zahradní Město a prodloužený podchod na pražském hlavním nádraží.
  datum vydání: 24/09/2021 15:22:29 včera 27. září 2021: Schůze vlády ČR, předpokládaná TK v 15.30
  V pondělí 27. září od 14.00 hodin se v Hrzánském paláci uskuteční jednání vlády Andreje Babiše. Upozorňujeme, že kvůli nepříznivé epidemické situaci bude počet novinářů na tiskové konferenci omezen na držitele dlouhodobých akreditací a neuskuteční se ani doorstep a fototermín před začátkem jednání.
  datum vydání: 24/09/2021 12:22:43 včera 29. září 2021: Premiér Babiš bude jednat o hospodářství a průmyslu s maďarským premiérem Orbánem
  Předseda vlády České republiky Andrej Babiš přijme ve středu 29. září 2021 v Kramářově vile předsedu vlády Maďarska Viktora Orbána. Hlavními tématy jednání budou hospodářská a průmyslová spolupráce, obrana, migrace a dopady pandemie covid-19.
  datum vydání: 23/09/2021 16:22:16 2 dny Premiér Babiš na Demografickém summitu v Budapešti vyzval Evropu ke zvýšení porodnosti a varoval před masovou migrací
  Předseda vlády Andrej Babiš se společně s ženou Monikou ve čtvrtek 23. září 2021 na pozvání maďarského premiéra Viktora Orbána zúčastnil IV. Demografického summitu v Budapešti. V projevu před jeho účastníky ocenil úlohu rodiny v udržování ideje státu a vyzval evropské země k vyšší podpoře zvýšení porodnosti.
  datum vydání: 23/09/2021 16:22:16 2 dny 1. října 2021: Tisková konference k Mezinárodnímu dni seniorů
  V pátek 1. října 2021 se uskuteční tisková konference zmocněnkyně vlády pro lidská práva Heleny Válkové, předsedkyně Výboru pro práva starších lidí a členky Rady vlády pro lidská práva Veroniky Bílkové a ředitele Gerontologického institutu a zakladatele organizace Život 90 Jana Lormana k digitální rovnosti pro všechny věkové kategorie a k prevenci násilí a dalšího nevhodného jednání vůči seniorům a seniorkám.
  datum vydání: 23/09/2021 14:21:33 2 dny Výbor pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích se zabýval zastoupením žen na kandidátních listinách pro volby do PSP ČR
  Ve středu 22. září 2021 jednal Výbor pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích (dále jen „Výbor“) při Radě vlády pro rovnost žen a mužů. Jednalo se o čtvrté zasedání v tomto roce.
  datum vydání: 23/09/2021 13:22:57 2 dny Projev předsedy vlády Andreje Babiše na IV. Demografickém summitu v Budapešti
  Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil ve čtvrtek 23. září 2021 s projevem na IV. Demografickém summitu v Budapešti, jehož mottem je „Rodina je klíč k udržitelnosti“.
  Komentarecheck
  staré Josef Šlerka: V devadesátých letech chtěla média budovat společnost. Dnes chybí sebereflexe
  K příležitosti 100 let od založení Československa se v Londýně nedávno konala konference o veřejnoprávních médiích. Spolupořádala ji BBC, Český rozhlas i velvyslanectví ve Velké Británii. Média veřejné služby podle ní čelí největší konkurenci. Jaká je role veřejnoprávních médií?
  staré Jiří Hošek: Britové na brexit nebyli připraveni. Dlouho žili v iluzi
  Od referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie uplynuly už více než dva roky. Podmínky brexitu se ale stále ještě vyjednávají. Jak se bude tato odluka dál vyvíjet?
  staré Vladimíra Dvořáková: Pro mě není problém, že politik nemá vysokou školu, ale že podvádí
  V současné vládě jsme mohli sledovat hned tři případy plagiátorství. „Ta představa, že musím mít titul za každou cenu, i za cenu toho, že podvádím, vypovídá hodně o této společnosti,“ říká politoložka ke kauze, která už dva ministry stála křeslo.
  staré Pavel Kosatík: Malý stát jako my musí být závislý na spojencích. V minulosti to bylo stejné jako dnes
  Přiblížilo se malé výročí. V létě 1938 britská vláda navrhla zprostředkování kontaktu mezi sudetskými Němci a pražskou vládou a do Prahy přijel lord Runciman. Co tato událost vypovídá o tehdejším postavení Československa? A jak si naše země stojí dnes?
  staré Ilona Švihlíková: Všechny body v programovém prohlášení by nesplnila ani vláda superhrdinů
  Po devíti měsících od voleb se Česko dočkalo plnohodnotné vlády. Co o jejich záměrech vyčteme z programového prohlášení, které obsahuje šest základních priorit? Premiér shrnuje nabídku svého kabinetu jako vládu pro všechny. Co tím myslí?
  staré Richard Hindls: Datová analytika je velký byznys. Informace jsou zboží
  Populární sociální síť Facebook zažila prudký propad akcií a čelí kvůli tomu i žalobě. Oslabily i akcie sítě Twitter. Jaké okolnosti přispěly k pádu? Může za to odliv uživatelů nebo nové evropské směrnice?
  staré Ondřej Hejma: Komunisté by se měli spojit se sociální demokracií. A pak v klidu zaniknout
  Česko ještě nikdy ve své historii nečekalo na vznik vlády s důvěrou déle než nyní. Trvalo to 264 dní od voleb. Je česká politika tak složitá?
  staré Lenka Klicperová: Situace v Sýrii je nepřehledná. Válku ovlivňují mocnosti, ne obyvatelstvo
  Izraelská armáda evakuovala z válečné zóny v jižní Sýrii asi 800 příslušníků tamní civilní obrany známé jako Bílé přilby. Jedná se o první izraelskou intervenci v osmileté syrské válce. Co toto gesto znamená?
  virtually.czcheck
  staré Ruská ekonomika a vítězství Vl. Putina
  číst dál
 • http://virtually.cz/journal/?q=ruska-ekonomika-vitezstvi-vl-putina
 • staré Soukup má spojence ve Švýcarsku
  Švýcaři včera hlasovali o návrhu hnutí No Billag, který má velký význam i pro nás. Šlo totiž o úplné zrušení povinných poplatků za veřejnoprávní média. Přívrženci tohoto plánu kritizují příliš vysoké náklady a ideologičnost švýcarských médií, podobně jako Jaromír Soukup kritizuje Českou televizi.číst dál
 • http://virtually.cz/journal/?q=soukup-ma-spojence-ve-svycarsku
 • staré Itálie je další
  Další evropská země, tentokrát Itálie, zažila volební zemětřesení. Tradiční proevropské partaje také tam propadly. Lidé mají současného establishmentu dost napříč celou Unií. To, co občanům ordinují jednotlivé vlády pod kuratelou Bruselu, lidé stále více odmítají. Platí to od Británie na západě přes Německo ve středu, Polsko na východě až po Itálii na jihu.číst dál
 • http://virtually.cz/journal/?q=italie-je-dalsi
 • staré Chystá se vystoupení Itálie z eurozóny?
  K dokonalosti dotáhla toto prazvláštní hospodaření Itálie. Jak si to italské banky mohly dovolit? Jednoduše. Spolehly se na Evropskou centrální banku, kterou shodou okolností řídí také Ital. To je známé a na kreativní účetnictví Maria Draghiho jsme si již zvykli. Ale ještě před nedělními volbami se začalo dít něco podivného.číst dál
 • http://virtually.cz/journal/?q=chysta-se-vystoupeni-italie-z-eurozony
 • staré Zbláznili se všichni?
  Na Slovensku byla spáchána dvojnásobná vražda.  Obětí byl mladý muž a jeho přítelkyně. Mladý muž byl novinář. Policie vzápětí prohlásila, že prověřuje i  ten směr vyšetřování, kdy  důvodem vraždy, může být  právě jeho práce. číst dál
 • http://virtually.cz/journal/?q=zblaznili-se-vsichni
 • staré A kdyby Franta nebo Pepík skočili z okna . . . ?
  Tak prý v otázce našeho vyhoštění ruských diplomatů jde především o podporu VB a dalších zemí, protože jsou to naši spojenci. Nejde prý o trest za otravu novináře a jeho dcery, protože v případu zatím existuje spousta nejasností.číst dál
 • http://virtually.cz/journal/?q=kdyby-franta-nebo-pepik-skocili-z-okna
 • staré Uzdravte si oči - Staré čínské metody pro dobrý zrak
  „Posílené oči dokážou dobře vidět.“Naučte se pracovat se svou vnitřní energií, tradičně nazývanou čchi. Zkušenosti dosvědčují, že tato velmi snadná cvičení harmonizují člověka i jeho vztah k okolí.číst dál
 • http://virtually.cz/journal/?q=uzdravte-si-oci-stare-cinske-metody-pro-dobry-zrak
 • staré Werichův syndrom vs Zemanův mindroň
  číst dál
 • http://virtually.cz/journal/?q=werichuv-syndrom-vs-zemanuv-mindron
 • www.hrad.cz - Tiskové zprávycheck
  datum vydání: 24/09/2021 15:22:23 včera Prezident republiky podepsal tři zákony
  Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 24. září 2021 tyto tři zákony: 1. zákon ze dne 14. září 2021, kterým se mění zákon č. 21/1992 Sb., o bankách, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony; 2. zákon ze dne 14. září 2021, kterým se mění zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 242/2016 Sb., celní zákon, ve znění pozdějších předpisů; 3. zákon ze dne 9. září 2021, kterým se mění zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-…
  datum vydání: 22/09/2021 16:22:10 3 dny Prezident republiky poděkoval pracovníkům ÚVN
  Prezident republiky Miloš Zeman poděkoval pracovníkům Ústřední vojenské nemocnice v čele s prof. Miroslavem Zavoralem za jejich vynikající péči. Současně se prezident republiky pousmál nad hloupostí některých novinářů, kteří se domnívali, že zpráva o zdravotním stavu se publikuje v okamžiku nástupu do nemocnice. Ve skutečnosti k vydání této zprávy je nezbytná celá řada vyšetření trvajících několik dní. Z tohoto důvodu nemohl tiskový mluvčí Jiří Ovčáček publikovat výsledky tohoto vyšet…
  datum vydání: 22/09/2021 16:22:10 3 dny Prezident republiky přijal Tomia Okamuru
  Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 22. září 2021 na zámku v Lánech na jeho žádost místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru.
  datum vydání: 22/09/2021 16:22:10 3 dny Prezident republiky přijal Petra Fialu a Pavla Blažka
  Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 22. září 2021 na zámku v Lánech na jejich žádost předsedu Občanské demokratické strany Petra Fialu a poslance Pavla Blažka.
  datum vydání: 22/09/2021 15:21:26 3 dny Prezident republiky přijal Alenu Schillerovou
  Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 22. září 2021 na zámku v Lánech na její žádost ministryni financí Alenu Schillerovou.
  staré Prezident republiky kondoloval ruskému prezidentovi
  Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 20. září 2021 kondolenční dopis Vladimiru Putinovi, prezidentovi Ruské federace. Vážený pane prezidente, s lítostí jsem přijal zprávy o střelbě na univerzitě v Permi, kde bylo šíleným střelcem zavražděno nejméně osm nevinných obětí. Neštěstí je o to hrůznější, že se jednalo o mladé lidi, kteří měli život ještě před sebou. Vím, že slova jsou jen slabou útěchou pro ty, kteří ztratili své nejbližší. Přesto využívám této příle…
  staré Prezident republiky vyhlásil termín voleb zvláštním způsobem hlasování do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
  Dne 16. září 2021 prezident republiky Miloš Zeman vyhlásil podle § 28 odst. 13 zákona č. 296/2021 Sb., o zvláštních způsobech hlasování ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2021, že: a) dnem pro hlasování u volebního stanoviště je středa 6. října 2021, b) dnem pro hlasování při pobytovém zařízení je čtvrtek 7. října 2021; tím není dotčeno ustanovení § 14 odst. 1 věty první zákona č. 296/2021 Sb. Rozhodnutí kontrasignoval předseda vlády.
  staré Prezident republiky kondoloval slovenské prezidentce
  Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 16. září 2021 kondolenční dopis Zuzaně Čaputové, prezidentce Slovenské republiky. Vážená paní prezidentko, s velkým zármutkem jsem přijal zprávu o smrti Vašeho otce, pana Štefana Strapáka. Z vlastní zkušenosti vím, že slova mohou jen stěží vyjádřit bolest a smutek nad ztrátou někoho tak blízkého. Dovolte mi, abych Vám a celé Vaší rodině vyjádřil hlubokou soustrast. V této pohnuté chvíli jsem myšlenkami s Vámi. S úctou Miloš Zem…
  Vaše Věccheck
  datum vydání: 24/09/2021 14:48:50 včera Konec dlouhé éry A. Merkelové
  Německo mělo po II. světové válce vesměs vynikající kancléře. Od Adenauera až po Schrödera. Nyní má již šestnáct let svou první kancléřku. Základní otázka zní, zda do tohoto společenství mimořádně skvělých politiků a státníků, kteří pozvedli Německo na úroveň jedné z hospodářsky nejvýznamnějších zemí světa a státu s téměř vzorovým politickým systémem, patří i Angela Merkelová. Ještě před šesti lety, při desátém výročí počátku její vlády jsem ve své článku příliš neviděl možnost plného srovnání formátu kancléřky Merkelové s jejími velkými kancléřskými předchůdci. Na rozdíl od svého tehdejšího vyjádření si dnes ale nemyslím, že „za většinou z nich“ zaostává. Prostě patří mezi vynikající německé kancléře. Její styl práce byl a je velmi efektivní. Pravděpodobně efektivnější než u většiny z jejích předchůdců. merkelova kolaz Promo článek:  Promo článek číst dál
 • http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/konec-dlouhe-ery-merkelove
 • datum vydání: 24/09/2021 12:47:51 včera Česko-vietnamské obchodní fórum zkoumá příležitosti z EVFTA
  Ministerstvo financí České republiky v Brně nedávno uspořádalo Česko-Vietnamské obchodní fórum, aby poskytlo místním podnikům informace o podnikatelském prostředí Vietnamu a prozkoumalo příležitosti pro posílení obchodních, investičních a ekonomických vazeb mezi oběma zeměmi vstoupila v platnost Dohoda o volném obchodu mezi Evpskou Unií a Vietnamem (EVFTA). Česká místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová ve svém úvodním slovu uvedla, že cílem akce je podpořit dlouhodobé vztahy obou zemí v oblasti obchodu a ekonomiky.Podle náměstka premiéra je Vietnam druhým největším českým obchodním partnerem v jihovýchodní Asii a 13. globálním. Vietnam vyváží do České republiky spotřební a průmyslové zboží, zatímco mnoha českým společnostem, včetně těch specializovaných na zdravotnické vybavení, se ve Vietnamu podařilo uspět. EVFTA2021 Promo článek:  Promo článek číst dál
 • http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/cesko-vietnamske-obchodni-forum-zkouma-prilezitosti-z-evfta-0
 • datum vydání: 24/09/2021 12:47:51 včera Česko-vietnamské obchodní fórum zkoumá příležitosti z EVFTA
  Ministerstvo financí České republiky v Brně nedávno uspořádalo Česko-Vietnamské obchodní fórum, aby poskytlo místním podnikům informace o podnikatelském prostředí Vietnamu a prozkoumalo příležitosti pro posílení obchodních, investičních a ekonomických vazeb mezi oběma zeměmi vstoupila v platnost Dohoda o volném obchodu mezi Evpskou Unií a Vietnamem (EVFTA). Česká místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová ve svém úvodním slovu uvedla, že cílem akce je podpořit dlouhodobé vztahy obou zemí v oblasti obchodu a ekonomiky.Podle náměstka premiéra je Vietnam druhým největším českým obchodním partnerem v jihovýchodní Asii a 13. globálním. Vietnam vyváží do České republiky spotřební a průmyslové zboží, zatímco mnoha českým společnostem, včetně těch specializovaných na zdravotnické vybavení, se ve Vietnamu podařilo uspět. EVFTA2021 Promo článek:  Promo článek číst dál
 • http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/cesko-vietnamske-obchodni-forum-zkouma-prilezitosti-z-evfta
 • datum vydání: 24/09/2021 12:47:51 včera Mikoláš Kočan: Návrat vedúcej úlohy strany?
  Ukazuje sa, že štvordňová pápežská návšteva vládu i hlavné médiá bohvieako neosvietila. Ani natoľko, aby nám vedeli vysvetliť, prečo vyšetrovatelia a špeciálni prokurátori s rozviazanými rukami znamenajú spásu, zatiaľ čo policajná inšpekcia a obyčajní prokurátori s rozviazanými rukami predstavujú cestu späť do pekla. Rozdiel medzi nimi spochybnil aj Peter Kubina, nedávny Lipšicov kolega a advokát dvoch zadržaných vyšetrovateľov. „Nič slušné mi nenapadá. Pri čítaní rozhodnutí o väzbe vyšetrovateľov je veľa otázok. Aj pochybností, či prokurátor (obyčajný – pozn. aut.) nezavádzal súd.“ (dennikn.sk, 16. 9. 2021) Takmer do písmenka zopakoval Ficove vyjadrenia o nadpráci špeciálnych prokurátorov. Líder strany Sme rodina nevidí rozdiel ani medzi ficovskou mafiou a terajšou, ktorú nazval po zadržanom vyšetrovateľovi Jánovi Čurillovi. Prečo práve po ňom, vie len Kollár. Podľa posiveného svedka si Fico zaslúži súpera z oveľa vyšších kruhov, lenže na jeho priame pomenovanie Kollárova odvaha zatiaľ nedorástla. Veď ktosi iný, nie Ján Čurrila, dennodenne pripomína, čie slovo má v rajóne – pardon, vo vlastnej strane i celej koalícii – silu božieho prikázania. Ktosi iný posielal koaličného partnera kopať hroby obetiam Covidu. Ktosi iný sa vyhrážal oponentovi, že ho dá „mediálne zarezať“. Ktosi iný vykrikoval, kto má doma šúchať nohami a čakať na zaklopanie kukláčov. Ktosi iný už ani netají, že je nad zákonom. „Urobili sme chybu. Boli sme milosrdní a oni našu dôveru zneužili.“ (dennikn.sk, 16. 9. 2021) Poslanec Lukáš Kyselica (OĽaNO) vie, prečo sa im Ficovi zakuklenci dostali pod kožu. kocan Promo článek:  Promo článek číst dál
 • http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/mikolas-kocan-navrat-veducej-ulohy-strany
 • datum vydání: 24/09/2021 12:47:50 včera Arogantní mocichtiví neumětelové žádnou změnu nepřinesou
  Před každými volbami se snaží opozice vystřídat u moci vládní strany a používá k tomu nejrůznějších metod. Většinou přitom spoléhá na krátkou paměť voličů, kteří již stačili zapomenout, jak právě ona současná opozice před lety vládla. Kolik korupčních kauz její vlády přinesly, jak ostudně a spíše jen symbolicky se zvyšovaly důchody, s jakou arogancí a neodborností její zástupci řídili jednotlivá ministerstva, nemluvě o ostudné podlézavosti vůči orgánům EU a mocným zájmovým skupinám v pozadí. Různí solární baroni, agrobaroni a jiní podobní podnikavci ždímající s naprostou bezohledností tuto zemi již několik desetiletí tu nevznikli sami od sebe. Někdo jim musel vytvořit podmínky pro jejich pohádkové zisky na úkor většiny pracujících. Chce současná opozice i toto nějak řešit nebo jí tento stav plně vyhovuje? Stejně jako naprosto neúnosné stamiliardové zisky, které od nás rok co rok odvádějí zahraniční firmy. Objektivní zpráva o skutečném stavu České republiky schází Promo článek:  Promo článek číst dál
 • http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/arogantni-mocichtivi-neumetelove-zadnou-zmenu-neprinesou
 • datum vydání: 24/09/2021 10:50:27 včera Němci s napětím očekávají zimní účty za plyn a topení
  Maláčová nic nedělá, tvrdí Babiš. Její ministerstvo chce pro ANOhttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/malacova-nic-nedela-tvrdi-babis-jeji-ministerstvo-chce-pro-ano-175311Maláčová: Kopu za pracující. Babišovo nařčení, že nic nedělám, je kompliment plynoměr Promo článek:  Promo článek číst dál
 • https://www.seznamzpravy.cz/clanek/malacova-nic-nedela-tvrdi-babis-jeji-ministerstvo-chce-pro-ano-175311
 • /obrazek/plynomer
 • http://vasevec.parlamentnilisty.cz/cteme/nemci-s-napetim-ocekavaji-zimni-ucty-za-plyn-topeni
 • datum vydání: 24/09/2021 09:47:23 včera Finálové kolo šéfů stran před volbami do Bundestagu
  V nyní již poslední závěrečné čtvrteční televizní debatě na obou veřejnoprávních stanicích - ARD a ZDF -předvedli vrcholní představitelé stran Spolkového sněmu mnoho replik - v některých otázkách však zůstali kandidáti neurčití. Do studia na "Final Round" byly pozvány všechny strany zastoupené ve Spolkovém sněmu se svými vedoucími pracovníky. Když se v devadesátiminutové televizní besedě objevily tváře kandidátů na kancléře a stranických šéfů, někteří již před zahájením vypadali unaveně, konstatoval pozorovatel ARD Tagesschau. Debata začala věcně, zdvořile a disciplinovaně. K tomu přispělo i moderátorské duo vedoucích berlínských studií ARD a ZDF, kteří diskusi dobře zkoordinovali ve které nemělo jít o show a titulky, ale o fakta, postoje a rozdíly. Zločin v Idar-Obersteinu, kde 49letý popírač Corony zastřelil pokladního na čerpací stanici, poskytl příležitost vyjádřit se k bezpečnostní situaci i k politice za Corony. Kandidát CDU na kancléře Armin Laschet a kandidát SPD Olaf Scholz se zmínili o úspěších v boji proti kriminalitě na internetu. Kandidátka Strany zelených Annalena Baerbocková kritizovala, že zákon na ochranu demokracie selhal kvůli samotné vládní koalici. Zajímavé byly postoje outsiderů: spolupředsedkyně AfD Alice Weidelová se ohradila proti "stigmatizaci" kritiků Corony. wahlraum Promo článek:  Promo článek číst dál
 • /obrazek/wahlraum
 • http://vasevec.parlamentnilisty.cz/finalove-kolo-sefu-stran-pred-volbami-do-bundestagu
 • datum vydání: 24/09/2021 07:46:24 včera Sancta simplicitas
  Tedy z latiny do češtiny přeloženo, „svatá prostoto“. Tímto vyjádřením prý reagoval Jan Hus stojící na hranici v Kostnici, když viděl prostou ženu z lidu, kterak přináší k již hořící hranici dřevěné polínko a hází jej na ní. Takový pocit jsem měl při čtení čtvrtečního rozhovoru předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové v Hospodářských novinách. Řada jejich nápadů a také programových cílů koalice Spolu tak, jak je ona prezentuje, představuje arzenál humoristické dílny Jaroslava Haška. Koalice tří pravostředových stran Spolu se začala na veřejnosti nahlas dohadovat před pár dny, když předseda lidovců Jurečka vyšel na veřejnost s vyjádřením, že jeho strana nikdy nepodpoří sňatky homosexuálů. Tato jeho slova byla určena zřejmě ultramontánním, klerikálním voličům jeho strany. Určitě je potěšila, ale poněkud zarmoutila jeho koaliční partnery. Jiri-Paroubek-1403-05 Promo článek:  Promo článek číst dál
 • http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/sancta-simplicitas
 • mezera
  vz24.czcheck
  staré Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky sankce 15 mil.
  Hradec Králové - Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky přes Labe v zóně Aldis sankce 15,2 milionu korun. Ke stavbě lávky se město zavázalo ve smlouvě s Československou obchodní bankou, která v zóně začala loni budovat regionální sídlo. Ze smlouvy vyplývá, že pokud město nestihne lávku postavit do dubna 2020, bude muset bance vrátit třetinu z 45,6 milionu korun, za které v minulosti bance prodalo pozemky pro stavbu sídla. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Petr Vinklář.
  staré Cemex se dostal do ztráty 307 mil. Kč, tržby zvýšil o 70 procent
  Praha - Výrobce stavebních materiálů Cemex Czech Republic se loni dostal z předloňského čistého zisku 194,9 milionu korun do ztráty 307,1 milionu korun. Tržby mu meziročně vzrostly o 70 procent na 3,81 miliardy korun. Výsledky byly ovlivněny fúzí se společnostmi Cemex Cement a Cemex Development. Firma to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin.
  staré Kremlík je přes 100 dní ministrem, vyměnil šéfa ŘSD a řeší mýto
  Praha - Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) má za sebou více než 100 dní ve funkci. Jeho nejvýraznějším krokem byly změny ve vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), změny nastaly i v Českých drahách. Další výrazné kroky ministr provedl kolem mýta. Ministr dnes zhodnotí své dosavadní působení na tiskové konferenci.
  staré Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě
  Praha - Pražský magistrát odloží plánované uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě v Praze 14, kde má vyrůst nový parkovací dům P+R. Důvodem je dosud neukončené výběrové řízení na dodavatele. Na svých internetových stránkách to uvedla radnice Prahy 14. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) pro ČTK uvedl, že to neznamená, že parkoviště nebude a město s ním prý nadále počítá. Praha má dlouhodobě problémy s nedostatkem míst na záchytných parkovištích.
  staré Nordic podal na ÚOHS stížnost kvůli síti pro záchranné sbory
  Praha - Společnost Nordic Telecom zaslala Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) stížnost na ministerstvo vnitra kvůli zakázce na radiokomunikační síť integrovaného záchranného systému. Prodloužení fungování stávající technologie Tetrapol TDM a 3GPP chce ministerstvo zadat bez veřejné soutěže současným dodavatelům, firmám Pramacom Prague a Národní agentuře pro komunikační a informační technologie, a utratit ze státního rozpočtu 3,1 miliardy korun. Nordic to dnes oznámil v tiskové zprávě. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
  staré Komunitní centrum pro výchovu a vzdělávání chystá Praha 9
  Praha - Městská část Praha 9 bude rekonstruovat a dostavovat objekt v Jablonecké ulici na Proseku. Budova by měla sloužit jako komunitní centrum pro výchovu a vzdělávání, především pro provozování zájmových kroužků. Radnice nyní hledá zhotovitele stavebních prací. Předpokládané náklady činí 25 milionů korun bez DPH a veškeré úpravy by měly být hotové za zhruba deset měsíců ode dne uzavření smlouvy, vyplývá z věstníků veřejných zakázek. Firmy se mohou soutěže účastnit do 2. září.
  staré Kritici vyčítají Kremlíkovi personální změny na ŘSD či mýto
  Praha - Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) se musí vyrovnávat s problémy, které zdědil po svém předchůdci Danu Ťokovi (za ANO), uvedli experti, které ČTK oslovila. Řada z nich mu vyčítá způsob řešení dopravních uzavírek, personální politiku v podřízených orgánech nebo situaci kolem mýta. Podle ministra je však řada problémů způsobena působením některých předchozích vlád. Kremlík je ministrem od 30 dubna.
  staré MPSV vydalo v 1. pololetí za poradenství 2,25 mil Kč, suma klesla
  Praha - Ministerstvo práce vyplatilo v prvním pololetí externím poradcům a poradenským firmám zhruba 2,25 milionu korun. Vydalo je za právní zastupování, rady k veřejným zakázkám a informačním systémům či za mediální podporu. Vyplývá to ze seznamů, které ministerstvo zveřejnilo na svém webu. Výdaje za poradenství podle nich úřad výrazně snížil. V předchozích třech pololetích překračovaly vždy 50 milionů korun.
 • https://www.mpsv.cz/files/clanky/36027/Poradci_a_poradni_organy_1._poloteti_2019_.pdf
 • Strana zelenýchcheck
  staré Zelení při příležitosti výročí otravy řeky Bečvy odhalili bustu Andreji Babišovi
  V Choryni u Valašského Meziříčí, 20. září 2021 – Poblíž místa, kde přesně před rokem začala otrava řeky Bečvy, dnes odhalili Zelení pomník neschopnosti české vlády s názvem “Ryba smrdí od hlavy”. Betonová busta Andreje Babiše zde připomíná zodpovědnost vlády za nefunkčnost orgánů, které u nás mají přírodu chránit. “Za rok od otravy Bečvy jsme […]
  staré Šéfka německých Zelených Annalena Baerbock vystoupila v Lipsku společně s Magdalenou Davis a vyjádřila českým Zeleným podporu do voleb
  Lipsko (SRN), 17. září – Annalena Baerbock se v pátek v Lipsku setkala s vedením české Strany zelených. Šéfka německé strany podpořila české Zelené před volbami a vyjádřila naději, že v české vládě usednou lidé, kteří budou ctít evropské hodnoty a brát klimatickou krizi vážně. Do voleb v obou zemích zbývá jen několik týdnů. V […]
  staré Přeshraniční plavba českých a německých Zelených: Labe potřebuje prostor a ochranu, ne umělé koryto a jezy!
  Řeky potřebují prostor a ochranu, ne umělá koryta. Takové bylo hlavní sdělení společné plavby českých a německých Zelených po Labi z  Děčína do německého Bad Schandau. Zelení varovali, že umělé prohlubování unikátního přírodního úseku Labe v CHKO Labské pískovce bude mít na řeku negativní vliv. V červenci tuto problematickou stavbu v rámci mezivládní dohody odsouhlasili […]
  staré Česká republika je podle aktuální zprávy IEA nejhorší v tempu snižování emisí CO2 v celé EU. Zelení proto navrhují přerozdělit výnos z emisních povolenek mezi občany a předčasné důchody pro horníky
  Praha, 13. září 2021 – Mezinárodní energetická agentura IEA zveřejnila pravidelnou zprávu, týkající se stavu české energetiky. Přes dílčí úspěchy podle agentury bohužel česká energetika zaostává. Tempo snižování emisí CO2 je v ČR podle IEA nejpomalejší v EU. Jedině Zelení mají program v souladu s jejich doporučeními. Zásadním negativním zjištěním je fakt, že od roku […]
  staré Zelení skončili v průzkumech ČT na stejném místě jako KSČM, v předvolebních debatách ale nezasednou, podávají k soudu návrh na předběžné opatření
  Praha, 10. září 2021 – Česká televize se rozhodla Zelené nepozvat do série předvolebních debat, ačkoliv mají volební potenciál 7 %. To odporuje principu vyváženosti, kterého se veřejnoprávní televize ze zákona musí držet, a také základním principům demokracie. Televize vybrala svévolně jen sedm nejsilnějších politických celků, jejichž lídři se debat zúčastní. Zelení skončili až osmí […]
  staré Lídryně Zelených Magdalena Davis k nové zprávě IPCC: Času na radikální změny ubývá
  Vlny veder, stále ničivější požáry a povodně, tání ledovců. Klimatické změny a jejich efekty ovlivňují naši současnost, nikoli vzdálenou budoucnost. Právě o fyzikálních dopadech globální klimatické změny pojednává zpráva, kterou dnes v Ženevě zveřejnili členové Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC) při OSN. „Je to oficiální, zpráva IPCC potvrzuje závažné poškození klimatu lidskou činností. Vědecká […]
  staré Zelení navrhují 4 měsíce otcovské dovolené místo dvou týdnů
  K vládnímu návrhu novely zákona na prodloužení dovolené pro otce po narození dítěte z jednoho týdne na dva, přicházejí Zelení s důslednějším programovým návrhem. Ke stávající rodičovské chtějí pro druhého rodiče, nejčastěji otce, celé 4 měsíce “otcovské dovolené”, které nepůjdou převést na matku. Zelení tak prosazují funkční flexibilní rodičovskou po vzoru skandinávských zemí, aby podpořili […]
  staré Jak zlepšit uhlíkovou strategii EU? Proměnit emisní povolenky v hotovost – každému občanovi 6 000 Kč ročně
  Na balík klimatických návrhů EU zveřejněný pod názvem Fit for 55, který vzbudil pozornost médií, průmyslu a občanů reagují kriticky čeští Zelení. Podle nich je třeba zkoumat, zda jsou navržená opatření vůbec dostatečná, aby klimatickou krizi vyřešila, a zejména zohlednit dopady na nejchudší obyvatele. Proto Zelení přicházejí s vlastními návrhy na dotažení této evropské klimatické […]
  Občanský monitoringcheck
  datum vydání: 22/09/2021 20:44:35 3 dny Dokument: Návrh změny rozpočtu SFPI na rok 2021
   5 total views Rozpočet Státního fondu na podporu investic předložilo poslancům ministerstvo pro místní rozvoj. Změna je uskutečněna formou navýšení příjmových a výdajových položek na pokrytí následků živelní pohromy ze dne 24. 6. 2021. Objem finančních prostředků, tj. 1,4 mld. Kč, zohledňuje skutečnou výši uplatněných požadavků na podporu postižených obydlí k datu 13. 8. 2021, a […]
  datum vydání: 21/09/2021 15:45:40 4 dny Dokument: Zpráva o stavu zemědělství ČR za rok 2020
   4 total views Zprávu předložilo Poslanecké sněmovně ministerstvo zemědělství, zpracoval ji Ústav zemědělské ekonomiky a informací pod gescí ministerstva zemědělství. Z rozsáhlé zprávy o cca 300 stranách lze jen těžko vybrat nějaký zajímavý údaj, přesto se o to OM pokusí. Mimo jiné: Ceny zemědělských výrobců v meziročním srovnání poklesly roce 2020 na 96,6 % úrovně roku […]
  staré Petr Ješátko: Uplynulo jedenáct let a posuďte, co se změnilo na Šumavě
   2 total views Když tak přemýšlím o tom, co se změnilo v Národním parku Šumava od této demonstrace po volbách v r. 2010 dovoluji si zveřejnit ze svého archivu záznam z této akce. Ještě nikde nebyl zveřejněn a je zde celý průběh a omlouvám se, že je to dlouhé. Ovšem historii je třeba znát podrobně, nikoliv […]
  staré Manifest.cz podal trestní oznámení na Jaroslava Flégra
   4 total views Bojovat musíme na všech frontách a tak i činit budeme. Pokud byste chtěli nějak pomoci v dalším našem snažení i Vy, můžete tak učinit a přispět na transparentní účet: 2701952687/2010. Děkuji Vám a držme spolu. Máme toho dost! David Tesař, Manifest.cz (text dokumentu najdete na obrázku níže, pozn. OM)
  staré Petr Ješátko: Co mi nejde na rozum
   13 total views V rozšířené části NP Bavorský les mi není jasný tento postup. Na jedné straně množící se kůrovec na Falkensteinu: (foto září 2021) a na druhé straně vykácené holiny s odvezeným dřívím v okolí Zwiselských slatí: (foto září 2018), které jsou vydány na pospas slunci, mrazu, větru atd. Jestli to vidí bývalý ředitel těchto […]
  staré Klatovský Deník.cz: Lov jelení zvěře v NP Šumava – za peníze a za hranou
   12 total views OM upozorňuje na článek, který by rozhodně neměl zapadnout. Jeho autor v perexu uvádí: „Redukce spárkaté zvěře je nutná, ale za dodržení určitých morálních a tradičně etických pravidel. Samotnému mi není osud populace jelení zvěře na Šumavě lhostejný a vím, že za současného vedení NP Šumava je zacházeno s jelení zvěří jako s podřadným […]
  staré Dokument: Výroční zpráva a účetní závěrka Státního fondu kinematografie za rok 2020
   8 total views Kinematografie byla stejně jako jiné oblasti zasažena epidemií covidu-19. Rada Státního fondu kinematografie proto vyhlásila několik mimořádných výzev na pomoc nejpostiženějším oblastem. V červenci byla rozdělena podpora 50 milionů Kč kinům, v září pak byla rozhodována mimořádná výzva 20 milionů na vývoj v oblasti dokumentu, hraného filmu a nově také seriálů. Výzva měla […]
  staré Převzato: Epidemie politické zvůle
   4 total views OM nabízí článek z Refexu, který získal exkluzivně neveřejnou nahrávku z červnového jednání Legislativní rady vlády. Té předložil vedoucí legislativního oddělení na ministerstvu zdravotnictví Jan Knytl návrh nového mimořádného opatření. Elitní čeští právníci, kteří jsou členy legislativní rady, návrh cupují na kousky a přesvědčují Knytla, že tohle Nejvyšší správní soud smete. Článek i […]
  Jan Hamáček - poslanec ČSSD - check
  staré Jan Hamáček v Jižní Koreji na meziparlamentním zasedání
  Obchod s jihokorejskými firmami už nyní patří k těm nejintenzivnějším. „Chceme přilákat další jihokorejské společnosti, které budou investovat do rozvoje vyspělých technologií v našem průmyslu a přispějí tak mimo jiné k tvorbě dobře placených pracovních míst. Ty je vláda připravena podpořit případně i investičními pobídkami,“ uvedl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, který je v těchto dnech na návštěvě Jižní Koreje.
  staré Jan Hamáček na summitu Iniciativy tří moří, kterého se zúčastnil i prezident USA D. Trump
  Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček zastupoval Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.
  staré Jan Hamáček se setkal s prezidentem Singapuru
  Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se setkal s prezidentem Singapuru Tony Tan Keng Yamem. Mluvili spolu především o obchodní spolupráci mezi oběma zeměmi.
  staré Jan Hamáček vystoupil na zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění RE
  Na zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění Rady Evropy, které se uskutečnilo v budově českého Senátu, vystoupil také předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.
  staré Poslanci připomněli hrdinství československých legionářů v ukrajinském Zborově
  Delegace poslanců v čele s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem se zúčastnila řady akcí, které přímo v dějišti bitvy u Zborova připomínaly hrdinství legionářů. Sto let staré události měly zásadní význam pro vznik Československa.
  staré Předseda bavorské vlády jednal ve Sněmovně
  V rámci návštěvy České republiky se předseda vlády Svobodného státu Bavorsko Horst Seehofer setkal také s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem.
  staré Sněmovnu navštívil předseda Národního shromáždění Burkina Faso
  Předseda Sněmovny Jan Hamáček se setkal se svým protějškem z Národního shromáždění Burkina Faso Salifou Diallem.
  staré Stážisté se rozloučili se Sněmovnou
  Téměř třicítka stážistů, kteří v minulých měsících působili u poslankyň a poslanců, dnes obdržela z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka osvědčení o absolvování stáže.
  Zajímavost: Fotky Google brzy dostanou skvělou funkci. Bude se hodit i vám? 24.9.2021 . Pokud chcete stíhat, tak se hodí přesný čas. Jak je venku zjistíte na Aktuální teploty :) Šikovná předpověd počasí  Další partnerské stránky: Fantastický Android  :).
  Kontakt: info zavináč aktualnizpravy.cz | ochrana soukromí
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 174: fopen(./cache/details/detail_politika.cache): failed to open stream: Operace zam�tnuta
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 175: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given
  [phpBB Debug] PHP Warning: in file /var/www/vhosts/aktualnizpravy_cz/aktualnizpravy.cz/details.php on line 176: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given