Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 15.02.2019 || EUR 25,700 || USD 22,823
neděle 17.února 2019, Týden: 8, Den roce: 048,  dnes má svátek Miloslava, zítra má svátek Gizela
17.února 2019, Týden: 8, Den roce: 048,  dnes má svátek Miloslava


( Nalezeno 100 článků )

staré
...chcete vědět víc?
staré Žijí v pralese a čelí genocidě. Nový prezident chce "pobrazilštit" izolované kmeny
Nový brazilský prezident Jair Bolsonaro se chce vrátit k praktikám vojenské junty a indiány z Amazonie začlenit do většinové společnosti.
staré Při etnicky motivovaných útocích mezi kmeny zemřelo v Burkině Faso 13 lidí
Vše začalo pondělním útokem ozbrojenců na motorkách, kteří vesnici Yirgou zabili šest lidí.
staré V Burkině Faso se vraždí znesvářené kmeny, 13 mrtvých včetně náčelníka
Při etnicky motivovaných útocích ve střední části Burkiny Faso zahynulo tento týden 13 civilistů. Podle agentury Reuters o tom dnes informovala místní vláda.
staré Planetárium - Nekontaktované kmeny, 2. část - Tragika kontaktů a srážek: kulturní antropolog Martin Soukup; Kosmonautika 2019, 1. část - Ultima Thule, Měsíc a ISS: odborník na kosmonautiku Dušan Majer; Objevy a události; Procházka led
Nekontaktované kmeny, 2. část - Tragika kontaktů a srážek: kulturní antropolog Martin Soukup; Kosmonautika 2019, 1. část - Ultima Thule, Měsíc a ISS: odborník na kosmonautiku Dušan Majer; Objevy a události; Procházka lednovou oblohou (plná verze pořadu)
staré Planetárium - Vlčice z Ralska a další vlčí novinky: zoolog Pavel Hulva; Nekontaktované kmeny, 1. část - Stín nad Sentinelem: kulturní antropolog Martin Soukup; Objevy a události; Historie vědy: Nuda a věda (plná verze pořadu)
Vlčice z Ralska a další vlčí novinky: zoolog Pavel Hulva; Nekontaktované kmeny, 1. část - Stín nad Sentinelem: kulturní antropolog Martin Soukup; Objevy a události; Historie vědy: Nuda a věda (plná verze pořadu)
staré GALERIE: Nejkrásnější kmeny světa. Aneb: Nahlédni obrazy kultur, které žijí vně vlivu korporací a globálního světa…
Na život v globalizovaném, tedy absolutně propojeném světě, v němž jako by přestávaly existovat hranice jednotlivých kultur, jste si už dost možná zvykli. Což může nést určitý důsledek: Zapomenutí skutečnosti, že ještě stále existují kultury, které fungují v naprosté izolaci…Číst dále ›
 • Číst dále ?
 • staré Vědci NASA zjistili na ISS neznámé kmeny bakterií odolných lékům
  Washington - Vědci americké vesmírné agentury NASA objevili na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) několik dříve neznámých kmenů bakterie odolných vůči lékům. Ve zprávě zveřejněné...
  staré Vědci NASA zjistili na ISS neznámé kmeny bakterií odolných lékům
  Washington - Vědci americké vesmírné agentury NASA objevili na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) několik dříve neznámých kmenů bakterie odolných vůči lékům. Ve zprávě zveřejněné...
  staré Šípy, lov a úplná izolace. Domorodé kmeny se brání, smrt Američana není výjimka
  Amerického misionáře zabili domorodci žijící na ostrově Severní Sentinel. Jaké další kmeny žijí v naprosté izolaci?
  staré Do ordinací už dorazila letošní vakcína proti chřipce, obsahuje dva nové kmeny
  V očkovacích centrech a ordinacích už je k dispozici letošní vakcína proti chřipce. Ta obsahuje dva nové kmeny, dva zůstávají stejné jako loni. Hygienici doporučují očkování zejména starším a chronicky nemocným lidem, pro které může mít chřipka fatální důsledky. Loni se nechalo v Česku naočkovat zhruba půl milionu lidí, což je ale výrazně méně, než kolik doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO). 
  staré Letošní vakcíny proti chřipce budou obsahovat dva nové kmeny
  Letošní očkování proti chřipce bude obsahovat dva nové kmeny typu A a B. Dva zůstávají stejné jako loni. Novými kmeny jsou A Singapore (H3N2) a B - Colorado. Informaci zveřejnil Státní zdravotní ústav (SZÚ). Podle Jana Kynčla ze SZÚ je úspěšnost očkování v průměru kolem šedesáti procent. Loni se v Česku nechalo naočkovat zhruba půl milionu lidí.
  staré Jak zabránit ničivým lesním požárům? Účinnou strategii používají domorodé kmeny
  Londýn - Kvůli suchu začínají být ničivé lesní požáry stále větší hrozbou po celém světě. V prevenci mohou posloužit prastaré zkušenosti domorodých komunit. Ukázala to studie latinskoamerické organizace Prisma Foundation.
  staré Krkonoše se bojí kůrovce, lesníci stříkají pokácené kmeny chemií
  Poprvé po deseti letech nasadili ochranáři ze Správy Krkonošského národního parku do boje proti kůrovci chemický postřik. Lesníci jej aplikují na skládky napadeného dřeva, které poté přikrývají neprodyšnou plachtou. Po celých Krkonoších vzniknou během léta desítky takto ošetřených hromad smrkových kmenů.Další články k tématu:Je to největší kalamita od dob Marie Terezie, řekl o kůrovci BrabecRegulace trhu s dřívím problémy s kůrovcem nevyřeší, říká Jan KolowratLesníci lákají kůrovce do pokácených stromů, nastraží jich statisíce
 • Je to největší kalamita od dob Marie Terezie, řekl o kůrovci Brabec
 • Regulace trhu s dřívím problémy s kůrovcem nevyřeší, říká Jan Kolowrat
 • Lesníci lákají kůrovce do pokácených stromů, nastraží jich statisíce
 • staré Krkonoše se bojí kůrovce, lesníci stříkají pokácené kmeny chemií
  Poprvé po deseti letech nasadili ochranáři ze Správy Krkonošského národního parku do boje proti kůrovci chemický postřik. Lesníci jej aplikují na skládky napadeného dřeva, které poté přikrývají neprodyšnou plachtou. Po celých Krkonoších vzniknou během léta desítky takto ošetřených hromad smrkových kmenů.
  staré Zapomenuté kmeny Angoly
  staré S domorodými kmeny si psycholog Jakub Franc dá i polévku z kobry
  Poprvé vyrazil do světa autostopem v patnácti. Dostal se tak třeba za polární kruh v Norsku. V Japonsku zažil psycholog Jakub Franc euforii, když snědl fugu. Jen dodnes neví, jestli to bylo neurotoxinem ze smrtelně jedovaté ryby, nebo tím, že tohle menu přežil. Boží hod kdysi na Borneu strávil u bývalých kanibalů. Naštěstí už z nich tehdy byli křesťané.
  staré Zloději vykradli nizozemské muzeum. Ukradli jed používaný jihoamerickými kmeny
  Nizozemská policie pátrá po zlodějích, kteří se ve městě Leiden na východě země vloupali do muzea a ukradli trezor, obsahující jed kurare používaný jihoamerickými kmeny. 
  staré Zápisník Vladana Gallistla: Kmeny a zlaté karty
  Komerční banka mění svou organizaci. Napříště nebudou ve třetím největším tuzemském domu oddělení či divize, jak je běžné u rivalů, ale takzvané „kmeny“, jak organizační jednotky nazval šéf banky Jan Juchelka.
  staré PIVO: Veliký pivní strom a jeho kmeny
  Už jsme si řekli, co to vlastně pivo je. Dnes si povíme něco o pivních stylech, tedy o tom, jaké jsou různé druhy piv.
  staré Firmy nahrazují lidem kmeny. Manažeři ale často nejsou náčelníci, říká Poucha, který na korporátní komunikaci nahlíží antropologicky
  Dnešním zaměstnancům scházejí kmen a totemy, myslí si ředitel Institutu interní komunikace Tomáš Poucha. Úlohu původního kmene dnes nahrazují firmy, ve kterých lidé pracují. Problém nastává v korporacích, když na místo přirozeného "náčelníka" nastoupí manažer, který si místo vyseděl.
  staré Dobrodružství mezi kmeny stromů. U hodonínské zoo vzniká 3D bludiště
  Hodonín – Zatím to někomu může připomínat velká hnízda. Nestaví je tam ptáci, ale pracovníci tvořící prostor pro zážitky. Na stromech u hodonínské zoologické zahrady nyní vzniká 3D bludiště za sedm milionů korun. V jihomoravském příhraničí jde o unikát. „Očekáváme příchod hlavně rodin s dětmi. Zkusit to může každý od tří let,“ oznámil spolumajitel Petr Ševčík.
  staré Německo míří k soudu kvůli genocidě. Před 110 lety vyvraždilo namibijské kmeny
  Dlouhá desetiletí zůstávala genocida, které se německé jednotky dopustily na namibijských kmenech Hererů a Namů, ve stínu holocaustu. Nyní ve čtvrtek ale případ namibijské genocidy projedná za účasti Německa soud v New Yorku. Potomci namibijských kmenů chtějí peníze a respekt a tvrdí, že rozvojová pomoc, kterou Německo do Namibie posílá, nestačí. 
  staré VIDEO: Dřevorubec roku kácel kmeny pro závod, pak ho i vyhrál
  Potřetí za sebou nenašel Jakub Vajda přemožitele v soutěži o Dřevorubce roku, která se konala v Adršpachu na Náchodsku. Vítěz je místní a pracuje jako dřevorubec, podílel se i na přípravách mezinárodního závodu.
  staré VIDEO: Dřevorubec roku kácel kmeny pro závod, pak ho i vyhrál
  Potřetí za sebou nenašel Jakub Vajda přemožitele v soutěži o Dřevorubce roku, která se konala v Adršpachu na Náchodsku. Vítěz je místní a pracuje jako dřevorubec, podílel se i na přípravách mezinárodního závodu.Další články k tématu:V Adršpachu bojovalo šestnáct mužů o titul dřevorubce rokuVIDEO: Pily a sekery v akci. Dřevorubci soutěžili v Adršpachu
 • V Adršpachu bojovalo šestnáct mužů o titul dřevorubce roku
 • VIDEO: Pily a sekery v akci. Dřevorubci soutěžili v Adršpachu
 • staré Mizející kmeny i Antarktida. Fotograf míří do míst, kde neznají civilizaci
  Václav Šilha procestoval svět s fotoaparátem v ruce. Vydal se do Antarktidy za tučňáky a kosatkami, ale také do míst v Asii, Africe nebo Jižní Americe do míst, která současný svět ještě nepohltil. V Ekvádoru pronikl do života kmene Huaorani, Afrika ho nadchla barevností, Antarktidu fotil černobíle.Další články k tématu:Czech Press Photo vyhrál Havel. Porota ocenila smutek na „Václaváku“Výstava láká na magickou Kambodžu i statečné ženy z Konga
 • Czech Press Photo vyhrál Havel. Porota ocenila smutek na „Václaváku“
 • Výstava láká na magickou Kambodžu i statečné ženy z Konga
 • staré Tyto kmeny vymírají
  Snímky vyšly v knize Dokud ještě nezmizely. Jde z nich mráz po zádech. Víme, že různé kmeny vymírají. Vidět ty lidi na vlastní oči musel být pro fotografa zážitek. Podívejte se, co Nelson přivezl. Fotky jsou to úžasné!
  staré Mají z nás domorodé kmeny strach? Proč se s námi nechtějí setkat?
  V moderní době, ve které žijeme, už známe téměř všechna zákoutí planety Země na souši. Skoro každé místo už bylo někým navštíveno a zdokumentováno. To se však netýká některých domorodých kmenů. Proč jsme s nimi ještě nenavázali kontakt? A brání nám v tom něco?
  staré Kde začíná Afrika aneb Strastiplná cesta Keňou mezi domorodými kmeny
  Hluboko v poušti Chalbi, na hranici Keni a Etiopie, u smaragdově zelené hladiny jezera Turkana, je vyryta pomyslná startovní čára. Před padesáti tisíci lety zde začal příběh moderního člověka; odtud vyrazil na svoji největší pouť. Pro lidský druh je tedy oblast Turkana místem startu k dobytí světa, já se odtud vydávám na cestu Keňou.
  staré Povodí Moravy: Kácení stromů v Olomouci je dokončeno, kmeny tvoří broukoviště
  Kácení dřevin v místě výstavby II. B etapy protipovodňové ochrany centra Olomouce je dokončeno. Větší část pokácených kmenů byla přemístěna do lokality Černovírského lesa, kde tvoří broukoviště, jako kompenzační opatření k ochraně hmyzu.
  staré Kmeny 90 jsou historicky nejúspěšnější výstavou Moravské galerie
  Brno – V neděli skončila výstava Kmeny 90 v brněnském Uměleckoprůmyslovém muzeu. Její celková návštěvnost předčila dosud nejnavštěvovanější výstavy a její největší exponát, Růžový tank, se těšil velkému zájmu lidí a stal se předmětem debat nejen na sociálních sítích.
  staré Brněnské Kmeny 90 strhaly návštěvnické rekordy. Dorazilo na ně skoro 30 tisíc lidí
  Návštěvnost Kmenů předčila dosud nejpopulárnější výstavy Alfons Mucha - Český mistr Belle Epoque nebo Obrazy mysli / Mysl v obrazech.
  staré VIDEO: Totální frajeřina! Koukni, jak se chlápek vytočí s návěsem s kmeny stromů!
  Velmi působivý výkon předvedl tento francouzský řidič návěsu s několikametrovými kmeny stromů, když musel zatočit na úzký most. Projet to napoprvé a s takovou elegancí, je ukázka nespochybnitelného umění a zaslouží si hlasitý potlesk internetového národa. DALŠÍ ZAJÍMAVÍ ŘIDIČI? KOUKNI…Číst dále ›
 • Číst dále ?
 • staré Muž (58) nechal koně táhnout kmeny: Zvíře se splašilo a on málem přišel o nohu!
  Velkou tragédií mohly skončit lesní práce muže (58) na Opavsku. Ten pomocí koně tahal pokácené stromy. Zvíře se ale splašilo a muž upadl na zem, kde ho jeden z kmenů zachytil.
  staré Kmeny nepůvodních druhů stromů se pod rukama řezbářů mění v sochy zvířat z Českého Švýcarska
  V areálu správy NP České Švýcarsko v Krásné Lípě probíhá od pondělí 11. září dřevosochařské sympozium, jehož tématem je Návrat divočiny do Českého Švýcarska.
  staré Rána a pak sloup vody. Hasiči odstřelovali nebezpečné kmeny pod hladinou nádrže
  Osmnáct kmenů stromů, které bránily plavbě lodí, odstranili tento týden hasičští střelmistři na dolní nádrži vodního díla Nové Mlýny na Břeclavsku. Práce ukončili v pátek, je však možné, že se na místo ještě v blízké budoucnosti vrátí. Jedná se totiž jen o část překážek, které se tu kvůli suchu a poklesu hladiny objevily.
  staré Hladinu Nových Mlýnů čeří výbuchy. Hasiči odstřelují nebezpečné kmeny stromů
  Hasiči společně s Povodím Moravy odstřelují v těchto dnech kmeny stromů a další objekty, které komplikují plavební provoz na dolní nádrži Nových Mlýnů. Překážky se začaly objevovat kvůli poklesu hladiny následkem dlouhotrvajícího sucha.
  staré Kmeny létají vzduchem: Střelmistři čistí Novomlýnskou nádrž, sucho odhalilo nebezpečné překážky
  Měsíc poté, co skrytý kmen stromu rozpáral trup lodi Pampeliška, odstřelují střelmistři nebezpečné překážky pod hladinou vodní nádrže Nové Mlýny. Posádky plavidel se dostaly do nebezpečí kvůli rekordně nízké hladině.
  staré VIDEO: Nad nádrže tryskají gejzíry, střelmistři ničí kmeny pod hladinou
  Hladinu dolní novomlýnské nádrže křižuje několik člunů. Po pár desítkách minut se rozjíždí do uctivé vzdálenosti a nad hladinu vytryskne gejzír vody. Střelmistři tady od pondělí odstřelují staré kmeny, jež se kvůli poklesu vody začaly objevovat na hladině a komplikují plavbu lodím.
  staré VIDEO: Nad nádrže tryskají gejzíry, střelmistři ničí kmeny pod hladinou
  Hladinu dolní novomlýnské nádrže křižuje několik člunů. Po pár desítkách minut se rozjíždí do uctivé vzdálenosti a nad hladinu vytryskne gejzír vody. Střelmistři tady od pondělí odstřelují staré kmeny, jež se kvůli poklesu vody začaly objevovat na hladině a komplikují plavbu lodím.Další články k tématu:Zrádné sucho. Kmen schovaný pod hladinou na Nových Mlýnech rozpáral loďMalebný Mušov pohřbila voda. Hloupost století, má jasno pamětníkLužní lesy trýzní sucho, z Nových Mlýnů poslali na pomoc obří porci vody
 • Zrádné sucho. Kmen schovaný pod hladinou na Nových Mlýnech rozpáral loď
 • Malebný Mušov pohřbila voda. Hloupost století, má jasno pamětník
 • Lužní lesy trýzní sucho, z Nových Mlýnů poslali na pomoc obří porci vody
 • staré Módní kmeny [Caroline Youngová / Slovart]
  Jedinečná publikace přináší přehled módních směrů a stylů mladých lidí za uplynulých sto let.
  staré Výstavu Kmeny 90 již v Brně vidělo přes 20 tisíc lidí, galerie prodlužuje otevírací dobu
  Již přes 20 tisíc lidí přišlo do Moravské galerie na výstavu Kmeny 90. Přehlídka už co do návštěvnosti nyní překonala nejúspěšnější loňskou expozici. Po celé září budou Kmeny 90 v Uměleckoprůmyslovém muzeu k vidění také v úterý, kdy je jinak zavřeno.
  staré Vědecká fotografie je krásná, ale krutá, říká Petr Jan Juračka. Český dobrodruh fotí divokou přírodu, domorodé kmeny i velehory
  Coby dítěti mu hrozilo oslepnutí, nyní jsou však oči jeho hlavním pracovním nástrojem. Petr Jan Juračka fotil mizející inkoust v egyptském podzemí, jeho snímek z Bajkalu se ocitl na obalu románu Paula Coelha, dronem natáčel horu K2. První práce s tímto létajícím robotem přitom skončila stehy na rukou.
  staré 20:00 Zapomenuté kmeny Angoly
  Prastaré bohatství a nevšední životní styl v jihozápadní části Afriky. Francouzský dokument[online]
  staré Zastavte migranty ještě v Africe, žádá Evropa libyjské kmeny. Jednat s nimi bude Itálie
  Itálie se chce dohodnout s úřady na jihu Libye, aby zastavily proud migrantů do země. Ti odplouvají do Evropy. Na pomoc Libyi přispějí také další země EU včetně Česka. Většina lidí, kteří z Libye míří do Itálie, nemá nárok na azyl.
  staré 17:50 Domorodé kmeny, zvířata a já
  Jak se loví v mokřadech krokodýli holýma rukama? Z kolekce BBC Earth
  staré 09:00 Domorodé kmeny, zvířata a já
  Jak si ukrást kousek lví hostiny a nezahynout? O zvláštní symbióze kmene Sanů s králem zvířat. Z kolekce BBC Earth
  staré 16:45 Domorodé kmeny, zvířata a já
  Ulovit, ale nezabít. Posvátná síla obřího plaza promění chlapce v muže. Z kolekce BBC Earth
  staré Scalní letňák: KMENY 90 Česká RAPublika
  Městské projekty BU2R ve spolupráci s Moravskou galerií přinášejí... | Brno - (2017-07-04 21:30:00 - 2017-07-04 00:00:00)
  staré KMENY 90: Im Cyber + Koogi & přednáška
  Městské projekty BU2R ve spolupráci s Moravskou galerií přinášejí... | Brno - (2017-07-05 20:00:00 - 2017-07-06 00:00:00)
  staré Scalní letňák: KMENY 90 Legendy z Dogtownu
  Městské projekty BU2R ve spolupráci s Moravskou galerií přinášejí... | Brno - (2017-07-11 21:30:00 - 2017-07-11 00:00:00)
  staré Komentovaná prohlídka výstavy KMENY 90
  Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy KMENY 90 s lektorkou Moravské... | Brno - (2017-06-15 17:00:00 - 2017-06-15 00:00:00)
  staré Dlouhá fronta na cestu do mládí! Výstava KMENY 90: Graffiti, skejty, »elpíčka« i lávové lampy
  Moravská galerie v Brně prezentuje výstavu Vladimíra 518 s názvem KMENY 90. Vidět můžete ukázku subkultur, jejichž vývoj odstartoval převrat v roce 1989. Antifašisté, punkeři, bruslaři, narkomani, skejťáci a spousta dalších. Až do října mohou lidé navštívit výlet do svého mládí. Už od vernisáže je o výstavu obrovský zájem.
  staré Dlouhá fronta na cestu do mládí! Výstava KMENY 90: Grafity, skejty, »elpíčka« i lávové lampy
  Moravská galerie v Brně prezentuje výstavu Vladimíra 518 s názvem KMENY 90. Vidět můžete ukázku subkultur, jejichž vývoj odstartoval převrat v roce 1989. Antifašisté, punkeři, bruslaři, narkomani, skejťáci a spousta dalších. Až do října mohou lidé navštívit výlet do svého mládí. Už od vernisáže je o výstavu obrovský zájem.
  staré Dlouhá fronta na cestu do mládí! Výstava KMENY 90: Grafity, skejty, »elpíčka« i lávové kameny
  Moravská galerie v Brně prezentuje výstavu Vladimíra 518 s názvem KMENY 90. Vidět můžete ukázku subkultur, jejichž vývoj odstartoval převrat v roce 1989. Antifašisté, punkeři, bruslaři, narkomani, skejťáci a spousta dalších. Až do října mohou lidé navštívit výlet do svého mládí. Už od vernisáže je o výstavu obrovský zájem.
  staré Indiánské kmeny v USA a Kanadě se spojily v odporu proti ropovodu
  Zástupci indiánských kmenů na obou stranách americko-kanadské hranice se dohodli na společném postupu proti plánovanému ropovodu Keystone XY, jehož stavbu bývalý prezident Barack Obama v roce 2015 zablokoval a jeho nástupce Donald Trump letos schválil.
  staré Indiánské kmeny v USA a Kanadě se spojily v odporu proti ropovodu Keystone
  Stavbu ropovodu Keystone XY v roce 2015 zablokoval prezident Barack Obama. Jeho nástupce Donald Trump ale jeho stavbu letos schválil.
  staré Na zahájení výstavy Kmeny 90 přišlo přes šest tisíc lidí
  Brno – V sobotu pořádala Moravská galerie zahajovací street party k příležitosti výstavy Kmeny 90, kterou připravila ve spolupráci s umělcem Vladimirem 518. Na uzavřenou Husovu ulici přišlo přes šest tisíc lidí a neodradil je ani déšť.
  staré Z Vladimira 518 se stal kurátor. Výstava podle knihy Kmeny 90 vystihuje světy 90. let
  Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně se změnilo v zážitkovou sluj alternativní kultury 90. let. Začala zde výstava Kmeny 90 podle knihy umělce a rapera Vladimira 518. Nádech dobrodružství, nebezpečí a nadšení pro objevování nového je přítomný ve všech jejích částech.
  staré Obrazem: Kmeny se odstěhovaly do Brna. Výstava ukazuje, jak styl 90. let ovlivnil dnešní popkulturu
  Brněnské Uměleckoprůmyslové muzeum až do října vystavuje módu, grafický design, fotografie či texty spojené se subkulturami 90. let. Výstavu Kmeny 90, která navazuje na stejnojmennou knihu, kurátorsky připravil raper a výtvarník Vladimir 518. K vidění bude do 1. října. 
  actual not cached