Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 15.02.2019 || EUR 25,700 || USD 22,823
neděle 17.února 2019, Týden: 8, Den roce: 048,  dnes má svátek Miloslava, zítra má svátek Gizela
17.února 2019, Týden: 8, Den roce: 048,  dnes má svátek Miloslava


( Nalezeno 100 článků )

Soud napadl Trumpův výnos, zakázal vyhošťování cizinců

staré Soud napadl Trumpův výnos, zakázal vyhošťování cizinců
Washington - Americký soud v sobotu dočasně zakázal vyhošťování cizinců, kteří již jsou na území Spojených států a vztahuje se na ně migrační výnos nového prezidenta Donalda Trumpa....chcete vědět víc?
datum vydání: 17/02/2019 00:50:09 1-3 h Ústavní soud vyhověl námitkám řidiče, právně zastoupeného Mgr. Petrem Kaustou, ve věci dopravní nehody v důsledku níž došlo k úmrtí ročního dítěte
Ústavní soud se zastal řidiče, právně zastoupeného advokátem Mgr. Petrem Kaustou, jenž se před čtyřmi lety při couvání se svým osobním motorovým vozidlem v prostoru obytné zóny na parkovišti před obchodním domem střetl s ročním dítětem, které v důsledku tohoto střetu zemřelo. Ústavní soud ve svém nálezu sp. zn. III. ÚS 2065/15 ze dne 31. 05. 2016 dospěl k následujícím a pro širokou veřejnost použitelným právním závěrům.
datum vydání: 17/02/2019 00:00:26 1-3 h Úchyl si oblékl kostým psa a znásilnil huskyho: Soud ho poslal rovnou do vězení!
Floridská policie zadržela muže (21), který se oblékl do kostýmu severského plemena husky a doma si to rozdával se svým psem. Deviant si navíc vše natáčel.
datum vydání: 16/02/2019 18:54:44 včera Telička se Štětinou potěší hlavně euroskeptiky, soudí expert. Těžko říci, co dokáží
Europoslanci Pavel Telička a Petr Ježek, zvolení za ANO, založili politické hnutí Hlas, s nímž chtějí kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Jaromír Štětina, zvolený za TOP 09, založil novou stranu Evropa společně. Je ještě brzy na to předvídat, jestli budou slavit úspěch. Odbornící ale už teď odhadují, že z rozdrobenosti proevropských subjektů se budou radovat hlavně euroskeptici, píše server Aktuálně.cz.
datum vydání: 16/02/2019 17:38:00 včera Ruský soud poslal zadrženého investora Calveyho do vazby
Moskevský soud dnes poslal na dva měsíce do vyšetřovací vazby šéfa investičního fondu Baring Vostok, Američana Michaela Calveyho. Soudce Artur Karpov prohlásil, že Calvey je obviněn ze závažného zločinu a mohl by se pokusit uprchnout, uvedla agentura Reuters.
datum vydání: 16/02/2019 17:23:11 včera Dítě se o mě nestará, stěžuje si u soudu otec. Chce po něm výživné
Bangladéšský důchodce využil místního zákona o vyživovací povinnosti dětí vůči rodičům. Podobné povinnosti mají potomci i v dalších asijských státech. Pokud se tu děti o své rodiče nestarají, mohou skončit i ve vězení. Se stárnutím populace bude tento problém ještě palčivější.Další články k tématu:Zvýšíme důchody i rodičovský příspěvek, říká možný ministr práceRovnost ženám při dědění majetku. Tunisko se chystá zrušit diskriminaci
 • Zvýšíme důchody i rodičovský příspěvek, říká možný ministr práce
 • Rovnost ženám při dědění majetku. Tunisko se chystá zrušit diskriminaci
 • datum vydání: 16/02/2019 17:20:16 včera Dítě se o mě nestará, stěžuje si u soudu otec. Chce po něm výživné
  Bangladéšský důchodce využil místního zákona o vyživovací povinnosti dětí vůči rodičům. Podobné povinnosti mají potomci i v dalších asijských státech. Pokud se tu děti o své rodiče nestarají, mohou skončit i ve vězení. Se stárnutím populace bude tento problém ještě palčivější.Další články k tématu:Zvýšíme důchody i rodičovský příspěvek, říká možný ministr práceRovnost ženám při dědění majetku. Tunisko se chystá zrušit diskriminaci
 • Zvýšíme důchody i rodičovský příspěvek, říká možný ministr práce
 • Rovnost ženám při dědění majetku. Tunisko se chystá zrušit diskriminaci
 • datum vydání: 16/02/2019 08:19:33 včera Co vše ukazuje případ německé blogerky před soudem?
  O případu německé blogerky před soudem za neoznačení reklamy u produktu, který si sama koupila, píše právnička Andrea Pavelcová.
  datum vydání: 15/02/2019 21:18:59 2 dny Trest za projekt Zelených teras v Havířově nepadl, soudkyně oba bývalé ředitele osvobodila
  V pátek padl další zprošťující rozsudek v souvislosti s kauzou Daneše Zátorského. Tentokrát šlo o dva bývalé generální ředitele zkrachovalé stavební společnosti VOKD. Ti měli podle žalobkyně dostat úvěr pět milionů korun na údajně fiktivní developerský projekt Zelené terasy. Podle předsedkyně senátu Krajského soudu v Ostravě ale souzení nic trestného neudělali.
  datum vydání: 15/02/2019 20:27:18 2 dny Slyšení kvůli žalobě na směrnici o zbraních čeká soud EU v březnu
  Soudní dvůr EU se bude 5. března zabývat žalobou, kterou Česká republika napadla změny směrnice o zbraních z roku 2017, zakazující některé poloautomatické zbraně či určité typy zásobníků. Unijní soud dnes termín příslušného slyšení oznámil ve svém zpravodaji.
  datum vydání: 15/02/2019 20:20:26 2 dny Telefónica uspěla u Nejvyššího soudu s dovoláním ve sporu o cenu za akcie Telecomu
  Nejvyšší soud vyhověl dovolání Telefónicy proti verdiktu, na jehož základě měla zaplatit Tykačovým firmám 1,7 miliardy korun.
  datum vydání: 15/02/2019 18:54:36 2 dny Vybrždění kamiónu na D5 jen jako přestupek? Nejvyšší soud to odmítl
  Žádný omyl, ale úmyslné jednání. Tak nahlíží Nejvyšší soud v Brně (NS) na případ Stanislava Břuchanského (53), kterého předloni v listopadu tachovský okresní soud zbavil trestní odpovědnosti za vybrždění kamionu a poslal ho k přestupkové komisi s tím, že si jen spletl brzdu s plynem.
  datum vydání: 15/02/2019 18:47:39 2 dny Slyšení o české žalobě na zbraňovou směrnici čeká unijní soud v březnu
  Soudní dvůr EU se bude 5. března zabývat žalobou, kterou Česká republika napadla změny směrnice o zbraních z roku 2017, zakazující některé poloautomatické zbraně či určité typy zásobníků.
  datum vydání: 15/02/2019 17:58:31 2 dny Z budapešťského soudu uprchl vězeň, policie ho po honičce postřelila
  Honičku jako z akčního filmu zažilo v pátek maďarské hlavní město Budapešť. Z budovy tamního soudu uprchl vězeň, který předtím odzbrojil policistu, zastavil vůz projíždějící kolem a přinutil řidiče, aby ho odvezl.
  datum vydání: 15/02/2019 14:57:30 2 dny Ubodal roční dceru a bývalou partnerku, německý soud dal Nigerijci doživotí
  Na doživotí do vězení poslal soud v německém Hamburku Nigerijce Mada M. Třicetiletý muž ubodal loni 12. dubna přímo na vlakovém nádraží svou roční dceru a bývalou přítelkyni. Výjimečný trest uložil soud kvůli neobvyklé brutalitě, s níž byl útok veden, napsal v pátek server týdeníku Focus. Vynesený verdikt současně vyloučil možnost předčasného propuštění po 15 letech.
  datum vydání: 15/02/2019 14:30:20 2 dny Pokřikoval na policisty po odjezdu čínského prezidenta, měli ho fackovat a škrtit. Případ řeší soud
  Státní zástupkyně v pátek navrhla podmíněné tresty a pětiletý zákaz činnosti policistům Janu Nekvapilovi a Martinu Koppovi, kteří podle obžaloby ubližovali mladíkovi zadrženému kvůli možnému spáchání přestupku. Policisté to odmítají. Další články k tématu:Zeman se zúčastní večeře pořádané čínským prezidentem. V Číně je během funkce už počtvrtéVIDEO: Zeman zahrál čínskému prezidentovi na klavír a ukázal mu českou expozici v ŠanghajiZeman veze do Číny i letouny, ekonomiku kočíruje šéfporadce Nejedlý, Kellner tentokrát chybí
 • Zeman se zúčastní večeře pořádané čínským prezidentem. V Číně je během funkce už počtvrté
 • VIDEO: Zeman zahrál čínskému prezidentovi na klavír a ukázal mu českou expozici v Šanghaji
 • Zeman veze do Číny i letouny, ekonomiku kočíruje šéfporadce Nejedlý, Kellner tentokrát chybí
 • datum vydání: 15/02/2019 14:21:22 2 dny Žena si nic nedělala ze zákazů řízení, soud ji vykázal z Kroměřížska
  Na obecně prospěšné práce poslal kroměřížský soud mladou ženu z Prostějova, která opakovaně porušila už několik zákazů řízení auta. Žena nyní navíc nesmí navštěvovat kroměřížský okres. Kvůli obdobnému případu ji čeká další soud.Další články k tématu:Zákaz řízení se nebere vážně. Muž, který zabil policistku, jich měl 11Muž se zákazy řízení jde znovu do vězení. Jezdil v autě i na čtyřkolcePár jezdil autem navzdory zákazům, muž bez řidičáku porušuje předpisy rokySoud zrušil zákaz řízení, který muž stejně porušoval. Musí ale žít řádně
 • Zákaz řízení se nebere vážně. Muž, který zabil policistku, jich měl 11
 • Muž se zákazy řízení jde znovu do vězení. Jezdil v autě i na čtyřkolce
 • Pár jezdil autem navzdory zákazům, muž bez řidičáku porušuje předpisy roky
 • Soud zrušil zákaz řízení, který muž stejně porušoval. Musí ale žít řádně
 • datum vydání: 15/02/2019 13:32:10 2 dny Žena si nic nedělala ze zákazů řízení, soud ji vykázal z Kroměřížska
  Na obecně prospěšné práce poslal kroměřížský soud mladou ženu z Prostějova, která opakovaně porušila už několik zákazů řízení auta. Žena nyní navíc nesmí navštěvovat kroměřížský okres. Kvůli obdobnému případu ji čeká další soud.
  datum vydání: 15/02/2019 13:25:55 2 dny Kněz obviněný ze zneužívání mladíka je nevinný, rozhodl soud
  Bývalý katolický kněz Adam Kuszaj obviněný ze zneužívání tehdy šestnáctiletého ministranta je nevinný. Obžaloby jej v obnoveném řízení ve středu 13. února zatím nepravomocně zprostil jesenický okresní soud.
  datum vydání: 15/02/2019 12:58:42 2 dny Slovensko v justiční krizi: Od víkendu končí devět z 13 ústavních soudců, volba nových vázne
  Slovenský parlament po neúspěšných dvou kolech volby kandidátů na soudce ústavního soudu bude nové kandidáty volit na schůzi, která začne v závěru března. Vyplývá to z dnešního rozhodnutí šéfa sněmovny Andreje Danka. Od nadcházejícího víkendu bude činnost slovenského ústavního soudu paralyzována, protože devíti z 13 soudců končí funkční období.
  datum vydání: 15/02/2019 12:20:34 2 dny Slovenský soud zakázal neoprávněně šíření TV Nova
  Okresní soud v Bratislavě vydal ve čtvrtek předběžné opatření proti slovenské společnosti Elson s.r.o. Poskytovatel internetových služeb totiž neoprávněně šířil televizní stanice skupiny Nova na slovenském území. Další články k tématu:Soud zakázal neoprávněné šíření českých stanic skupiny Nova na Slovensku
 • Soud zakázal neoprávněné šíření českých stanic skupiny Nova na Slovensku
 • datum vydání: 15/02/2019 12:05:06 2 dny Maďarsko nechalo hladovět irácké manžele, zakročil soud ve Štrasburku
  Maďarské úřady nechaly hladovět žadatele o azyl z Iráku, kteří přebývají v tranzitní zóně na hranici se Srbskem. Teprve na nařízení Evropského soudu pro lidská práva dostal manželský pár ve čtvrtek po pěti dnech najíst. O případu dnes informuje agentura DPA s odvoláním na Maďarský helsinský výbor.
  datum vydání: 15/02/2019 12:01:05 2 dny Francie soudí dalšího člena hnutí žlutých vest. Kvůli svolání nepovolené demonstrace
  Ve Francii začal proces s mluvčím hnutí žlutých vest Éricem Drouetem. Čelí obvinění z pořádání neohlášených protestů. Jde o druhý ostře sledovaný proces s členem hnutí během jednoho týdne. Ve středu odešel bývalý profesionální boxer Christophe Dettinger od soudu s trestem jednoho roku vězení a osmnácti měsíců podmínky za útok na policisty, při kterém využil své boxerské zkušenosti.
  datum vydání: 15/02/2019 11:31:24 2 dny Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí
  Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého Adama. Lucie Vondráčková (38) se proti rozsudku soudu na místě odvolala. Soud by o odvolání měl rozhodnout do týdne.Další články k tématu:Vondráčková: Tomáše před syny neočerňuji. O jejich srdce musí bojovat sámNemůžu do Česka, jsem obviněná a synům sebrali pasy, tvrdí VondráčkováNa Kubu jezdím kvůli synovi, brání se nařčením tchyně VondráčkováNetušila jsem, že má manžel jinou, říká o Plekancovi VondráčkováVondráčková o Plekancovi: Do letošního června jsme žili jako rodinaNemyslím si, že za naším rozchodem je někdo třetí, tvrdí Vondráčková
 • Vondráčková: Tomáše před syny neočerňuji. O jejich srdce musí bojovat sám
 • Nemůžu do Česka, jsem obviněná a synům sebrali pasy, tvrdí Vondráčková
 • Na Kubu jezdím kvůli synovi, brání se nařčením tchyně Vondráčková
 • Netušila jsem, že má manžel jinou, říká o Plekancovi Vondráčková
 • Vondráčková o Plekancovi: Do letošního června jsme žili jako rodina
 • Nemyslím si, že za naším rozchodem je někdo třetí, tvrdí Vondráčková
 • datum vydání: 15/02/2019 11:21:18 2 dny Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí
  Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého Adama. Lucie Vondráčková (38) se proti rozsudku soudu na místě odvolala. Soud by o odvolání měl rozhodnout do týdne.Další články k tématu:Vondráčková: Tomáše před syny neočerňuji. O jejich srdce musí bojovat sámNemůžu do Česka, jsem obviněná a synům sebrali pasy, tvrdí VondráčkováNa Kubu jezdím kvůli synovi, brání se nařčením tchyně VondráčkováNetušila jsem, že má manžel jinou, říká o Plekancovi VondráčkováVondráčková o Plekancovi: Do letošního června jsme žili jako rodinaNemyslím si, že za naším rozchodem je někdo třetí, tvrdí Vondráčková
 • Vondráčková: Tomáše před syny neočerňuji. O jejich srdce musí bojovat sám
 • Nemůžu do Česka, jsem obviněná a synům sebrali pasy, tvrdí Vondráčková
 • Na Kubu jezdím kvůli synovi, brání se nařčením tchyně Vondráčková
 • Netušila jsem, že má manžel jinou, říká o Plekancovi Vondráčková
 • Vondráčková o Plekancovi: Do letošního června jsme žili jako rodina
 • Nemyslím si, že za naším rozchodem je někdo třetí, tvrdí Vondráčková
 • datum vydání: 15/02/2019 10:54:22 2 dny Chyby v rozhodčí doložce neznamenají její neplatnost, připomněl Ústavní soud
  Ústavní soud (ÚS) zasáhl do sporu o legitimnost rozhodčí doložky, kterou soudy nižších instancí označily za neplatnou kvůli netransparentnosti jedné její části. Podle ÚS nelze a priori označit za neplatnou celou doložku.
  datum vydání: 15/02/2019 10:20:14 2 dny Telefónica uspěla u Nejvyššího soudu s dovoláním ve sporu o cenu za akcie Telecomu
  Nejvyšší soud vyhověl dovolání Telefónicy proti verdiktu, na jehož základě měla zaplatit Tykačovým firmám 1,7 miliardy korun.
  datum vydání: 15/02/2019 10:09:58 2 dny Spor o cenu za akcie Telecomu se vrací k Vrchnímu soudu v Praze
  Brno - Vrchní soud v Praze musí znovu řešit spor mezi španělskou společností Telefónica a firmami podnikatele Pavla Tykače o přiměřenou cenu za akcie Českého Telecomu. Nejvyšší soud...
  datum vydání: 15/02/2019 08:08:02 2 dny Ochránci motýlů podali žalobu proti Trumpově zdi, soudce s nimi vyběhl
  Americký soud odmítl žalobu sdružení na ochranu motýlů, které se pokoušelo ve jménu záchrany fauny a flóry zablokovat stavbu části zdi na jižní hranici Spojených států. Tu se snaží postavit na ochranu před migrací prezident Donald Trump. Oznámila to dnes agentura AFP.
  datum vydání: 15/02/2019 08:05:17 2 dny Nález Ústavního soudu ze dne 18. prosince 2018 Sp. zn. Pl. ÚS 4/18 ve věci návrhu na zrušení některých ustanovení nařízení vlády č. 272/2011 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací, ve znění nařízen
  Citace: 30/2019 Sb. Částka: 12/2019 Sb. Na straně (od-do): 277-294 Rozeslána dne: 7. února 2019 Druh předpisu: Nález Autoři předpisu: Ústavní soud Datum přijetí: 18. prosince 2018 Datum účinnosti od:... ...
  datum vydání: 15/02/2019 07:28:28 2 dny Z úředníků soudci? Šanci by měli Kněžínek či Vojtěch
  Vláda má v červnu projednat zásadní novelu o soudech a soudcích. Ta by měla stanovit jasná kritéria pro výkon soudcovské profese. Na stole je i možnost, že by talár mohli oblékat vysocí státní úředníci.    
  datum vydání: 15/02/2019 05:33:45 2 dny Slovenský Ústavní soud bude paralyzován kvůli nedohodě poslanců
  datum vydání: 15/02/2019 05:33:43 2 dny Evropský soud pro lidská práva podpořil deportaci dánského džihádisty
  Evropský soud pro lidská práva jednomyslným rozhodnutím odmítl odvolání Maročana Sajída Mansúra proti deportaci z Dánska, kde byl usvědčen z podněcování k terorismu.
  datum vydání: 14/02/2019 23:29:33 3 dny Policista zasáhl obuškem proti sběračům konopí: Nebyl to trestný čin, rozhodl soud
  Liberecký odvolací soud ve čtvrtek potvrdil zprošťující rozsudek nad sedmatřicetiletým policistou Jiřím S. V září 2015 na poli v Písečné u Dobranova použil teleskopický obušek vůči sběrači legálního technického konopí. Podle předsedy odvolacího senátu Františka Jahůdky sice v první fázi jeho zákrok přiměřený nebyl, nešlo ale trestný čin.
  datum vydání: 14/02/2019 22:26:25 3 dny Slovenští poslanci opět nezvolili kandidáty do ústavního soudu, ten bude od víkendu paralyzován
  Slovenský ústavní soud bude od nadcházejícího víkendu, kdy skončí funkční období devíti z celkového počtu 13 soudců, paralyzován. Poslanci ani při opakovaném hlasování nevybrali pro hlavu státu žádné kandidáty na nové ústavní soudce. Jednání provázely spory uvnitř tříčlenné vládní koalice, kterou prezident Andrej Kiska v reakci na výsledky hlasování kritizoval.
  datum vydání: 14/02/2019 21:27:53 3 dny Slovenští poslanci se nedohodli. Ústavní soud paralyzuje nedostatek soudců
  Slovenský ústavní soud bude od nadcházejícího víkendu, kdy skončí funkční období devíti z celkového počtu 13 soudců, paralyzován. Slovenská sněmovna ani dnes při opakovaném hlasování nevybrala pro prezidenta žádné kandidáty na ústavní soudce. Jednání provázely spory uvnitř tříčlenné vládní koalice.
  datum vydání: 14/02/2019 21:20:11 3 dny Slovenský ústavní soud bude paralyzován. Chybí devět soudců z třinácti
  Slovenský ústavní soud bude od nadcházejícího víkendu, kdy skončí funkční období devíti z celkového počtu 13 soudců, paralyzován.
  datum vydání: 14/02/2019 20:28:29 3 dny Trestní oznámení na Mynáře kvůli možným zásahům do nezávislosti soudů prověří Národní centrála proti organizovanému zločinu
  datum vydání: 14/02/2019 20:05:27 3 dny FBI se mstila muslimům. Soud v New Yorku se jich nyní zastal
  Newyorský odvolací soud dnešním rozhodnutím potvrdil právo trojice muslimů žijících legálně v USA na podání žaloby proti agentům Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), kteří se mstili za neúspěšný pokus zverbovat vyhlédnuté muslimy jako tajné spolupracovníky. FBI je za trest zařadila na seznam teroristů, přestože z žádného podobného činu nebyli podezřelí.
  datum vydání: 14/02/2019 20:05:27 3 dny Paralýza slovenského ústavního soudu. Poslanci nedokáží vybrat nové kandidáty
  Slovenský ústavní soud bude od nadcházejícího víkendu, kdy skončí funkční období devíti z celkového počtu 13 soudců, paralyzován. Slovenská sněmovna ani dnes při opakovaném hlasování nevybrala pro hlavu státu žádné kandidáty na ústavní soudce. Jednání provázely spory uvnitř tříčlenné vládní koalice, kterou prezident Andrej Kiska v reakci na výsledky hlasování kritizoval.
  actual not cached