Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.12.2022 || EUR 24,325 || USD 23,105
středa 7.prosince 2022, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož, zítra má svátek Květoslava
7.prosince 2022, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož


( Nalezeno 100 článků )

staré
...chcete vědět víc?
datum vydání: 5/12/2022 16:26:10 2 dny Mozaika: Poezie je jedinečná a nenahraditelná. Petr Borkovec se stal novým básníkem hlavního města Prahy
Praha patří už od roku 2018 ke světovým metropolím, které mají svého městského básníka. Po Vítovi Janotovi jím bude po dobu jednoho roku spisovatel, překladatel a také pravidelný tvůrce vltavských ranních úvah Petr Borkovec. Kolik napsal básní o Praze? O čem je jeho poslední svazek Pozorovatelská cvičení? A na čem v současné době pracuje?
datum vydání: 5/12/2022 15:32:50 2 dny Hold Havlovi. Vítěz mistrovství republiky ve slam poetry chce přivést mladé k poezii
A
datum vydání: 5/12/2022 07:41:21 2 dny Stačí zatočit klikou a z poeziomatu zazní literární texty spjaté s Kadaní
Úryvky z poezie či próz od Ivana M. Jirouse, Davida Vávry, Josefa Čapka, izraelské básnířky Margo Paran, z příběhu o Maxipsu Fíkovi či absolventů kadaňského gymnázia zní z černé trubky usazené na kadaňských hradbách nedaleko knihovny. Zařízení trochu připomíná periskop ponorky, jde ale o poeziomat.
datum vydání: 4/12/2022 19:25:03 3 dny Van der Poel vyhrál i v Antverpách, Boroš skončil dvaadvacátý
I druhý start v cyklokrosové sezoně proměnil Nizozemec Mathieu van der Poel ve vítězství. Čtyřnásobný mistr světa vyhrál závod Světového poháru v Antverpách suverénně o 23 sekund před velkým rivalem v terénu i na silnici Belgičanem Woutem van Aertem. Český šampion Michael Boroš dojel na 22. místě se ztrátou bezmála čtyř minut.
datum vydání: 4/12/2022 19:20:06 3 dny Van der Poel vyhrál cyklokros i v Antverpách, Boroš skončil dvaadvacátý
I druhý start v cyklokrosové sezoně proměnil Nizozemec Mathieu van der Poel ve vítězství. Čtyřnásobný mistr světa vyhrál závod Světového poháru v Antverpách suverénně o 23 sekund před velkým rivalem v terénu i na silnici Belgičanem Woutem van Aertem. Český šampion Michael Boroš dojel na 22. místě se ztrátou bezmála čtyř minut.
staré Sto třicet let stará škola v Marijsku: Krutá realita současného Ruska na poetických fotografiích
Marijsko (republika Marij El) leží v evropské části Ruska, přesto se zdá, že se zde čas zastavil. Do Moskvy to sice není tak daleko jako z odlehlých částí Sibiře, prostředků na povznesení životní úrovně sem ale doputuje stejně málo. Fotograf Oleg Ponomarev se vydal do staré pohanské vesnice Sardejal na hranicích s Tatarstánem, aby zdokumentoval příběh sto třicet let staré školy, kde dodnes probíhá výuka.
staré Slam poetry v Garchu: IMPRO vs TEXTAŘI
Mnohotvarost žánru v plné síle! Po osmi měsících se opět do Olomouce... | Olomouc - (2022-12-12 19:30:00 - 2022-12-12 00:00:00)
staré Van der Poel se vrátil vítězně do cyklokrosového SP, Boroš byl v Hulstu 15.
Čtyřnásobný mistr světa Mathieu van der Poel z Nizozemska se po téměř roce vrátil do cyklokrosového Světového poháru a byl to vítězný comeback. Na domácí trati v Hulstu cyklistický univerzál, jenž sbírá úspěchy i na silnici a horských kolech, vyhrál s vypuštěným závěrem s přehledem před Belgičany Laurensem Sweeckem a Elim Iserbytem. Nejlepší český jezdec Michael Boroš se po dvou závodech vrátil do první dvacítky a dojel patnáctý.
staré Dominantní návrat. Van der Poel zářil mezi cyklokrosaři, Boroš dojel patnáctý
Čtyřnásobný mistr světa Mathieu van der Poel z Nizozemska se po téměř roce vrátil do cyklokrosového Světového poháru a byl to dominantní comeback. Na domácí trati v Hulstu cyklistický univerzál, jenž sbírá úspěchy i na silnici a horských kolech, vyhrál s vypuštěným závěrem s přehledem před Belgičany Laurensem Sweeckem a Elim Iserbytem. Nejlepší český jezdec Michael Boroš se po dvou závodech vrátil do první dvacítky a dojel patnáctý.
staré Rok cyklokros nejel, startoval ze čtvrté řady. A přesto Van der Poel ukázal záda soupeřům
A
staré Rozhlasový sloupek: Zdena Kolářová: Poezie
Poezie pro mne nikdy nebyla hlavním literárním zájmem, to přiznám bez mučení. I když… Dávné objevení Jaroslava Seiferta pro mne znamenalo období láskyplného světa, jakési duševní křehkosti.
staré Třiatřicet květin Podyjí popisuje botanička poeticky a něhou akvarelu
Botanička Jana Táborská pracuje v Maďarsku, ale začínala v národním parku Podyjí. Už tehdy začala psát své poetické texty nebo spíš básnickou prózu, což ocenil její vedoucí. Po dlouhých letech vychází knižně i s jejími akvarely.
staré Van der Poel hlásí comeback, v neděli se po roční absenci vrátí k cyklokrosu
A
staré Van der Poel se v neděli téměř po roce vrátí k cyklokrosu
Čtyřnásobný mistr světa Mathieu van der Poel z Nizozemska se o víkendu po téměř roce vrátí k cyklokrosu. Sedmadvacetiletý cyklistický univerzál, jenž sbírá úspěchy i na silnici a horských kolech, pojede na Světovém poháru v nizozemském Hulstu.
staré Salón poetických sprosťáků
Mluvit sprostě? Na scéně? A ve verších? Copak je to asi za hulváty?... | Olomouc - (2022-11-28 19:30:00 - 2022-11-28 00:00:00)
staré Rappeři nejsou loutky jako popové hvězdy. Řezník je skvělej člověk, říká DJ Poeta
Popové hvězdy pro vás udělají cokoliv, klidně se před kamerou polijí, ale rappeři jsou autentičtí a nemají to zapotřebí, říká autor knihy Českej rap.
staré Čtení poezie Jana Skácela pro děti
Knihovna na Vinohradech srdečně zve děti a jejich rodiče na odpoledne... | Praha - (2022-11-19 15:00:00 - 2022-11-19 00:00:00)
staré Obrázky, poezie, hudba a kód. Co umí neuronové sítě a jak si to můžete sami vyzkoušet
Automaticky generované obrázky, perfektní překlady textů mezi jazyky, předčítání textu. To jsou jen některá využití neuronových sítí, které si už můžete vyzkoušet i vy. Jak vlastně fungují?
staré Je libo portrét? A chcete operní, poetický, pozorovatelský, nudný, nebo úplně jiný?
Festival dokumentů v Jihlavě, který doznívá na webu ji-hlava.cz, nabídl jako obvykle nesmírně pestré spektrum filmů z celého světa. V sekci Česká radost, která mapuje dokumenty tuzemské, zvítězil originální portrét skladatele Jana Kapra jménem KaprKód (v kinech poběží od prosince). Kromě toho, že je skvělý, také poukázal na to, že dokumentární portréty nemusejí být archivní nuda s mluvícími hlavami.
staré Kvalifikace Mistrovství ČR ve slam poetry 2022 Olomouc
Kvalifikace Mistrovství ČR ve slam poetry 2022... | Olomouc - (2022-11-16 19:00:00 - 2022-11-16 00:00:00)
staré Telemannia: Hudba a poezie
V kavárně PF Café Spojení hudby a poezie Angelus Silesius: Cherubský... | Brno - (2022-11-10 18:15:00 - 2022-11-10 00:00:00)
staré Listopadový básně - Poetický seminář s Šimonem Leitgebem
Píšete si tajně do šuplíku a chtěli byste vyjít ze stínů? Uvažujete o... | Olomouc - (2022-11-12 13:00:00 - 2022-11-12 00:00:00)
staré Listopadový básně - Poetický seminář s Šimonem Leitgebem
Píšete si tajně do šuplíku a chtěli byste vyjít ze stínů? Uvažujete o... | Olomouc - (2022-11-12 13:00:00 - 2022-11-12 00:00:00)
staré Poesie „Tajného Německa“
Délský potápěč - Stránky věnované metapolitice, kultuře, historii a geopolitice Vytisknout PDF Je to Poesie, čili mnohem víc, než si člověk na základě školní docházky a všemožných parodií představuje… Edice Metanoia: po „podstatě fašismu“ (surhumanismus), „dórském světě“ (Sparta), „rozmetání systému“ (návrh platónské „ústavy“ XX. století), „kultuře pro Evropu“ („dobrý Evropan“ neofašismu) a „lásce k vlasti“ (bušidó), následuje „poesie“ (slovo jako Čin a Moc). Šestý svazek edice Metanoia vychází z jedné věty svazku prvního, pojmenovaného Podstata fašismu, „naší klasiky“, která končí rozhovorem s autorem, resp. z odpovědi na předposlední otázku Marca Tarchiho, která zní: Vraťme se na závěr k surhumanistickému „mýtu“ či přesněji k surhumanistické tendenci, jejímž „politickým projevem“ je podle Vás fašismus. Které další nepolitické představitele této surhumanistické tendence, po Richardu Wagnerovi a Friedrichu Nietzschovi, považujete za nejvýznamnější?  Giorgio Locchi se poněkud zdráhá, neboť „na tuto otázku je opravdu nebezpečné odpovědět takto stručně, zvláště máte-li na mysli též ,uměleckouʻ sféru.“  Několik jmen však přece jenom padne: „Jistě, existují i případy, v nichž je tato účast na tomto mýtu evidentní, protože dané dílo jistým způsobem znovu ,oživujeʻ mýtus – takové případy představují například…“ Následuje výčet jmen, přičemž Stefan George je první z nich (Podstata, s. 64, II. vydání). Nová Metanoia je tedy výsledkem našeho dlouhodobého průzkumu a prověřování tohoto tvrzení, této „zřejmosti účasti na mýtu“.  A výsledek dle nás potenciálně naplňuje všechen význam názvu edice, od hesel jako „posun mysli“, „pozitivní změna“ (životního postoje), „přeměna“ – „obrácení“, „změna směřování“, „velké pochopení“, až po ucelenější definice typu „základní proměna postoje ve vidění světa a sebe sama“ nebo „prožívání a chování člověka k vyšší úrovni osobnostního souladu, duchovnosti, kultivovanosti, sebeozdravení“. Prozkoumat, rozvést a prověřit ten jediný řádeček nám bylo opravdovým potěšením, leckdy namáhavým, ba trýznivým, leč potěšením – radostnou povinností. Otázka zní: Může být toto Tajné Německo věčnou inspirací? Také pro příslušníky státu, v němž jen samotné vyslovení spojení „tajné Česko“ ihned chtě nechtě evokuje nanejvýš nějaký cimrmanovský scénář? Vždyť je to svět, k němuž naše etnická kategorie patří pouze okrajově, takřka „ukrajinsky“, některými vlákny její organické masy. Naopak není žádná náhoda, že po tragické porážce Evropy určitá obdoba Kruhu vyvstala jen v Itálii – kolem Mistra Julia Evoly. Lépe řečeno u těch Italů, kteří za své přijali Leitbilder např. Diónova pokusu o zřízení platónské „dórské“ obce v Syrakúsách, činů Božského Augusta nebo ghibellinského císaře Fridricha II. a jeho deitas solis… Takto nepřímo knížka rovněž dokládá tezi, že Evropa se dovršila v Třetí říši a tam v troskách také skončila. Poté byla rekonstruována již jen jako mimoevropskými vítězi dobytá a podmaněná „pásma“, zóna amerikanizovaná, zóna sovětizovaná, a jejich nástupce, Evropská unie, instituce všech ras a etnik v souladu s vítěznými ideologiemi egalitarismu a globalismu. Přirovnáme-li George-Kreis k Symmachovu kruhu „posledních Římanů“, pohanů ze 4. století n. l., který v politickém zápase rovněž neuspěl, pak naše Poesie je malou obdobou Macrobiových Saturnálií… Nic víc, nic míň. Třeba zanikneme, třeba je všechna naše snaha uchovat kulturu minulosti marná – ale před tváří věčnosti má svůj nepodmíněný smysl, ujišťuje se Macrobius. Knížka ovšem zahrnuje témata, o kterých jsme s kamarády a přáteli mluvívali, k nimž jsme se vraceli. Tak na dřeň, ke kořenům, se v edici už nedostaneme. Jde o zcela konkrétní otázky jako: Který společenský útvar může být hybatelem opravdových (tj. soustavných a tudíž systémových) společenských změn? Co znamená přítomnost ženského živlu v politice státu? Jak čelit zvyšujícímu se mediálnímu nátlaku a stále dotěrnější kybernetice? Proč jsou antičtí bozi etalonem lidské krásy, v naprostém kontrastu se zrůdnými modlami z Indočíny, Mesoameriky a většiny dalších krajin? O volbě mezi Velkými matkami a nezrozeným Světlem… Atd. Obecně naše Poesie obsahuje nápovědi k zásadním existenciálním a metafyzickým otázkám. Tajné Německo. Oč vlastně jde? Friedrich Nietzsche zoral, Stefan George zasil. Kolik z úrody sklidil Adolf Hitler, je podnes předmětem sporu. O pravděpodobně nejúčinnější metapolitický projekt novodobých dějin (pozor! Wikipedii, i tu německou, nelze tady, až na holá fakta jako data narození apod., brát vážně). O živoucí ornament, uspořádání mužského svazu ukutého charismatickou vládou. Na mysli ihned tanou adjektiva krásné, vážné, slavnostní, povznášející a vznešené, monumentální, sošné, třpytné, čisté, bílé, řádné a pořádající, vymezující apolinské „střízlivé opojení“… (i když sama naše kniha je poněkud „nepříčetná“, tak jako tyto řádky.) Concetto nefolklórního pohanství. A k čemu to? Platonici vědí, že styk s Krásou plodí v mysli myšlenky napodobení krásného uspořádání – pořádání života, řeči, věcí, domu, obce. Pohled na pevný Vzor posiluje vůli vzdorovat tekutým, kalným, slizkým a vlezlým proudům mělkého, avšak záludného moře, v němž se jak nevinná stáda nějakých chobotnatců pandemopluto dav tak rád cachtá… ☩ Stefan George, Poesie: z Tajného Německa, Délský potápěč, Praha 2022. [brož., 230 str., 2 ilustrace, 330 kč] Zrcadlové vydání, „výztuž pro vnitřní zpevnění“, originály jsou vysázeny písmem StG, které je inspirováno karolínskou minuskulou. „Hyperborejská“ řeč Gottfrieda Benna k smrti Básníka. A jak ho viděli čeští současníci: F. X. Šalda, germanista Vojtěch Jirát, Vítězka Pihertová? Heslář od Anarchie přes Černou květinu a Nepsanou nauku po Židovstvo. Plus nejúplnější česká bibliografie s ukázkami. Titul pro naši malou obec, cent lecteurs, opět nebude k mání v běžné knižní distribuci! Pouze u nás a ve vybraných knihkupectvích v Praze a Brně. Poesie „Tajného Německa“ Účastněte se s námi na dědictví Tajného Německa!  – návod k praxi v knize – [Je nám ctí, že právě letos v létě vyšla u Edizioni di Ar interní publikace na totéž téma, a to pouze jako prémie pro členy podpůrného sdružení ADEL.] *** Nalaďte se: „Das Lied“, zhudebnění básně Stefana Georga z Das Neue Reich; „Sternwandel V“, zhudebnění básně Bernharda Uxkull-Gyllenband, člena Tajného Německa. Mohlo by vás zajímat:Šestý sešit Edice Fascikly: O smyslu dějinGiorgio Locchi – Politické vyjádření a represe…Podstata fašismu – recenze na webu ČervenobílíFilozof a vizionář: Pocta Giorgio LocchimuCo je to fašismus?The post Poesie „Tajného Německa“ appeared first on Délský potápěč.
 • Délský potápěč - Stránky věnované metapolitice, kultuře, historii a geopolitice
 • Vytisknout PDF
 • podstatě fašismu
 • dórském světě
 • rozmetání systému
 • kultuře pro Evropu
 • lásce k vlasti
 • Metanoia
 • Julia Evoly
 • německou
 • Gottfrieda Benna
 • Praze
 • Brně
 • Edizioni di Ar
 • Šestý sešit Edice Fascikly: O smyslu dějin
 • Giorgio Locchi – Politické vyjádření a represe?
 • Podstata fašismu – recenze na webu Červenobílí
 • Filozof a vizionář: Pocta Giorgio Locchimu
 • Co je to fašismus?
 • Poesie „Tajného Německa“
 • Délský potápěč
 • staré Things in Poems [Josef Hrdlička (ed.), Mariana Machová (ed.) / Karolinum]
  In this volume, fifteen scholars and poets, from Austria, Britain, Czechia, France, Germany, Ireland, Lithuania, and Russia, explore the topic of things and objects in poetry written in a number of different languages and in different eras.
  staré Pestrá poezie podzimních barev: Den otevřených dveří v arboretu v Křtinách přilákal stovky návštěvníků
  Ani déšť neodradil o víkendu milovníky přírody od návštěvy jednom z největších arboret na Moravě. V Křtinách na Blanensku je v rámci Podzimního dne otevřených dveří čekal 23 hektarů velký areál s téměž 800 druhy dřevin z celého světa. 
  staré Karel Plíhal v Šumperku uvede svůj recitál plný poetiky
  staré Ranní úvaha: Daniel Raus: Síla poezie
  Zašel jsem tuhle do knihkupectví, abych zjistil, že oddělení, které jsem kdysi navštěvoval, se scvrklo na jeden ošuntělý regál. Trochu mě to překvapilo, protože je to velký obchod s tisíci knih. Údiv ale nebyl namístě. Řeč je totiž o sekci poezie, a já přece žiju ve věku zcela jiných žánrů.
  staré Výbor z poezie z let 1980–2017 [Zbigniew Chojnowski / Beran Michal - První bruntálské nakladatelství]
  Elektronická kniha Výbor z poezie z let 1980–2017 polského básníka Zbigniewa Chojnowského obsahuje tři výbory autorovy poezie.
  staré Saturnus, Esoteric Helevorn, When Nothing Remains Poema Arcanus
  Doommetalový večer v... | Ostrava - (2022-11-09 19:00:00 - 2022-11-09 00:00:00)
  staré Šánti, šánti, šánti. Před sto lety „atomová bomba“ básníka T. S. Eliota zanechala v poezii Pustou zemi
  A
  staré Nezvládneme jezdit do čtyřiceti, shodují se cyklisté. Van der Poel přiznal vyčerpání
  Zatímco první půlku silniční sezony měl impozantní, v té druhé se spíše už jen trápil. A nizozemský cyklista Mathieu van der Poel naznačil, že hlavní důvod nevýrazných výsledků může být v jeho hlavě. Přidává se tak k dalším mladým jezdcům, kteří hovoří o limitech jejich úspěchů.
  staré Koncert pro 17. listopad - 5P Luboše Pospíšila - Poesis Beat Tour
  V rámci oslav výročí Sametové revoluce na náměstí vystoupí skupina 5P... | Kdyně - (2022-11-17 17:00:00 - 2022-11-17 00:00:00)
  staré Českej rap [Ladislav Poeta Zeman / Mej Dej Praha]
  Kniha s názvem Českej rap přináší čtenářům kompletní zmapování historie a současnosti populárního hudebního žánru, formou rozhovorů se zástupci scény, doplněnými o tematické kapitoly a desítky unikátních fotografií.
  staré Rappeři jsou citliví a nedůvěřiví, média z nich dělají šašky, říká autor knihy Českej rap Ladislav Poeta Zeman
  Často slýchá od vrstevníků, že rap je nesrozumitelný, a proto ho neposlouchají. „Říkám, když to neposloucháš, nemůžeš tomu rozumět. Tak je to se vším, to je úplně logické,“ má jasno Ladislav Poeta Zeman, který se dlouho opomíjenému žánru věnuje přes 25 let. Jako teenager chodil za mámou do práce na rychlejší internet a dohledával na něm relevantní informace, protože z tištěných médií se v 90. letech o rapperech zmiňovalo jen Bravo, a to ještě dost neuspokojivě. Domů si budoucí hudební publicista a dýdžej nosil stohy papírů s rapovými texty a zkoušel si je s pomocí slovníku marně překládat. Nad vytištěnými stránkami strávil i uplynulé dva roky. Tak dlouho připravoval knihu o českém rapu, kterou si chtěl roky přečíst. Protože ji ale nikdo nenapsal, udělal to nakonec sám.
  staré Štybar pojede premiérové MS v gravelu, na startu jsou i Sagan a van der Poel
  Dva týdny po mistrovství světa v silniční cyklistice čeká Zdeňka Štybara další šampionát. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu v elitní kategorii se v neděli postaví v italské Vicenze na start premiérového šampionátu v gravelových závodech.
  staré Štybar pojede premiérové MS v gravelu, na startu budou i Sagan a Van der Poel
  Vicenza (Itálie) - Dva týdny po mistrovství světa v silniční cyklistice čeká Zdeňka Štybara další světový šampionát. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu v elitní kategorii se v...
  staré Štybar pojede premiérové MS v gravelu, na startu budou i Sagan a Van der Poel
  Vicenza (Itálie) - Dva týdny po mistrovství světa v silniční cyklistice čeká Zdeňka Štybara další světový šampionát. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu v elitní kategorii se v...
  staré Klub Foyer: Slam poetry exhibice
  ČTVRTEK 6. ŘÍJNA od 19.00 hodin VE FOYER DOMU KULTURY Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed pódia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebemíň se pohnout. Jeden po…
  staré Otec dívek k van der Poelovi: Měl právo být naštvaný, ale neměl na ně sahat
  Z Austrálie už Mathieu van der Poel odletěl a vzpomínat na ni v dobrém nebude. Kauza jeho napadení dvou nezletilých dívek na hotelu v noci před startem hromadného závodu se s ním ještě nějakou dobu potáhne. Nyní se k celému incidentu poprvé vyjádřil i otec dvou dívek. „Kdybych já napadl cizí děti, šel bych na rok do vězení,“ uvedl.
  staré Udělal jsem chybu, ale do nikoho jsem nestrčil. Van der Poel se obhajuje
  Stala se z toho kauza světového šampionátu v Austrálii. Mathieu van der Poel měl v noci před závodem slovně i fyzicky napadnout dospívající dívky, které mu klepaly na dveře pokoje. Nyní vyplouvají další svědectví, která odhalují, co se mohlo v noci na neděli stát. Sám cyklista už přitom uznává, že udělal chybu. „Udělal, nechtěl jsem nikomu ublížit, ale taky jsem do nikoho nestrčil,“ stojí si za svým.
  staré Scéna jak z laciného hotelu. Incident van der Poela s dívkami je i na videu
  Dvě videa a soudní dokumenty odhalují další podrobnosti o incidentu nizozemské cyklistické superstar Mathieu Van der Poela a dvou nezletilých děvčat v předvečer silničního závodu elitních mužů v Austrálii.
  staré Říjnový Klub Foyer láká na pokračování exhibice ve Slam Poetry
  Po úspěšné březnové premiéře se 6. října ve foyer šumperského domu kultury opět sejdou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají. „Po úspěchu první exhibice ve…
  staré Van der Poel od australského soudu odešel s pokutou
  A
  staré Van der Poel dostal za strkanici s dívkami před závodem MS pokutu
  Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel přiznal před australským soudem vinu v případu napadení dvou nezletilých dívek. Z kauzy, která poznamenala jeho start na mistrovství světa ve Wollongongu, nakonec vyvázl s pokutou. Soud sedmadvacetiletému hvězdnému jezdci nařídil uhradit 1500 australských dolarů (asi 25 tisíc korun), jeho právník se ale proti verdiktu chce ještě odvolat.
  staré Van der Poel dostal za strkanici s dívkami před závodem na MS pokutu
  Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel přiznal před australským soudem vinu v případu napadení dvou nezletilých dívek. Z kauzy, která poznamenala jeho start na mistrovství světa ve Wollongongu, nakonec vyvázl s pokutou.
  staré Van der Poel se přiznal k napadení dvou dívek, budily ho klepáním na dveře
  Z kauzy, která poznamenala jeho start na mistrovství světa ve Wollongongu, nakonec vyvázl s pokutou. Soud sedmadvacetiletému hvězdnému jezdci nařídil uhradit 1500 australských dolarů (asi 25 tisíc korun), jeho právník se ale proti verdiktu chce ještě odvolat. K incidentu došlo v noci před startem nedělního silničního závodu v hotelu, kde byli cyklisté ubytovaní. Dívky ve věku 13 a 14 let Van der Poela opakovaně budily klepáním na dveře jeho pokoje. Nizozemský reprezentant, který byl před závodem s hromadným startem favoritem na medaile, se s nimi následně dostal před jedenáctou hodinou večer do hádky a následnou strkanici musela řešit přivolaná policie. Jednu z dívek Van der Poel podle žaloby strčil do zdi tak, že si odřela loket. Policie cyklistu zadržela a po výslechu ho nad ránem propustila. Čtyřnásobný mistr světa v cyklokrosu pak sice do závodu nastoupil, už po zhruba 35 kilometrech z celkové porce téměř 267 ale vzdal.
  staré Pochlap se: Bylo období, kdy jsem slunce viděl jenom na cestě z mejdanu, říká DJ Poeta
  Ladislav Zeman, známý hlavně pod pseudonymem DJ Poeta, byl dalším hostem podcastu Pochlap se. Během necelé hodiny se rozpovídal o svých emocích, o českém rapu, kterým se v posledních letech intenzivně zabýval, ale také o svém nezvyklém denním režimu.
  staré RECENZE: Sovětská bída pod nánosem poetiky
  Z osobní zkušenosti z metropole multikulturního Moldavska na sklonku sovětské éry, které se s obtížemi přerodilo do samostatné republiky, promlouvá Tatiana Ţîbuleacová ve své druhé próze Skleněná zahrada. Počin jí vynesl Evropskou cenu za literaturu.
  staré Van der Poel měl před nedokončeným silničním závodem problémy s policií
  A
  staré Van der Poela v noci před startem zatkli, hromadný závod na MS pak vzdal
  Hvězdný nizozemský cyklista Mathieu van der Poel byl během noci před silničním závodem na mistrovství světa v australském Wollongongu zatčen, stalo se tak po slovní potyčce v hotelu se dvěma nezletilými dívkami. Policie ho sice nad ránem propustila, samotný závod pak ale Van der Poel už po zhruba 35 kilometrech z celkové porce téměř 267 vzdal.
  staré Van der Poel byl před silničním závodem MS zatčen kvůli slovní potyčce
  Hvězdný nizozemský cyklista Mathieu van der Poel byl během noci před silničním závodem na mistrovství světa v australském Wollongongu zatčen po slovní potyčce v hotelu se dvěma nezletilými dívkami. Policie ho pak sice nad ránem propustila, samotný závod pak ale Van der Poel už po zhruba 35 kilometrech z celkové porce téměř 267 vzdal.
  staré Things in Poems [Josef Hrdlička (ed.), Mariana Machová (ed.) / Karolinum]
  In this volume, fifteen scholars and poets, from Austria, Britain, Czechia, France, Germany, Ireland, Lithuania, and Russia, explore the topic of things and objects in poetry written in a number of different languages and in different eras.
  staré Křest knihy Švagři - Slam poetry show
  Dr. Filipitch a Tukan. Mistr a vicemistr ve slam poetry. Borci z Letné, kde... | Kdyně - (2022-10-15 18:00:00 - 2022-10-15 00:00:00)
  staré 7 x 7 poetických zastavení [Jitka Fialová, Jitka Havlíčková, Hana Jonášová, Bari Kin, Jiří Raichl, Martin Vídenský, Radek Vohlídka / Tofana]
  Lyrické pohlazení Jitky Havlíčkové.Kouzelný minimalismus Radka Vohlídky.Nevšední syrovost Bari Kin.Ryzí klučičí bezprostřednost Martina Vídenského.Hluboce duchovní poselství Hany Jonášové.Neukázněné slovohraní Jiřího Raichla.
  staré Stačí zatočit klikou a Poesiomat u kostela zarecituje či zazpívá příběh
  Sedm opuštěných kostelů, sedm vesnic v Sudetech, sedm příběhů. A sedm Poesiomatů, které je vyprávějí. O Češích a Němcích, o místě, o víře. Stačí zatočit klikou. Nově se Poesiomat objevil například v sousedství poutního kostela ve Skocích u Žlutic.
  staré Americký milník pro český startup Poetizer. Básníci mohou začít vydělávat prodejem svých knih
  Samovydávání je velký byznys, který stále roste. Češi se v něm rozhodli dobýt USA, poté další trhy. A myslí i na ekologii Příspěvek Americký milník pro český startup Poetizer. Básníci mohou začít vydělávat prodejem svých knih pochází z CzechCrunch
 • Americký milník pro český startup Poetizer. Básníci mohou začít vydělávat prodejem svých knih
 • CzechCrunch
 • staré Poesiomaty vyprávějí příběhy, zvoní a zpívají. Stačí zatočit klikou
  Dvě místa Plzeňského kraje nacházející se v Sudetech se stala domovem pro poesiomaty – přístroje, které vyprávějí příběhy. O Češích a Němcích, o místě, o víře. Recitují, zpívají či zvoní zvukem zvonů, které už kostel opustily. Poslechnout si je mohou zájemci v Šitboři u Poběžovic a v šumavských Prášilech.
  staré Sousedé: Sedm obcí v pohraničí dostalo poesiomaty – automaty na verše. Pražský výběh v Drážďanech
  Sedm opuštěných kostelů, sedm vesnic v Sudetech, sedm příběhů. A sedm básníků, kteří vyprávějí, recitují, zpívají nebo dokonce zvoní. Tak se dá charakterizovat projekt poesiomaty, který byl představen v úterý 16. srpna na střeše pražského Paláce Lucerna.
  staré Na Šumavě zpívá a recituje Poesiomat, lidé ho pohánějí klikou
  Vypadá jako výdech z lodi či metra. Tiše stojí u pozůstatků kostela v šumavských Prášilech. Stačí však jen zatočit klikou a takzvaný Poesiomat se rozezní. Začne vyprávět příběh opuštěného místa, kde dříve pohromadě žili Češi a Němci.
  staré SvÄ›tovĂ˝ unikát v podobÄ› dÄ›tskĂ©ho poeziomatu naleznete nedaleko novĂ©ho volnoÄŤasovĂ©ho areálu Jammertal
  Další novinkou, která na návštěvníky parku Folimanka čeká, je dětský P oesiomátek. Na rozdíl od poeziomatu na náměstí Míru nabízejícího tvorbu pro dospělé se ten v Jammertalu zaměřuje na nejmenší posluchače .
  staré V hradeckém kraji jsou čtyři tzv. Poesiomaty, v příhraničí oživily kostely
  Hradec Králové/Šitboř (Domažlicko) - V Královéhradeckém kraji fungují čtyři Poesiomaty, které přehrávají verše, hudbu, úryvky textů či charakteristické zvuky pro dané místo. Mají...
  staré V hradeckém kraji jsou čtyři tzv. Poesiomaty, v příhraničí oživily kostely
  Hradec Králové/Šitboř (Domažlicko) - V Královéhradeckém kraji fungují čtyři Poesiomaty, které přehrávají verše, hudbu, úryvky textů či charakteristické zvuky pro dané místo. Mají...
  staré V hradeckém kraji jsou čtyři tzv. Poesiomaty, v krajském městě i v Sudetech
  Hradec Králové - V Královéhradeckém kraji fungují čtyři Poesiomaty, které přehrávají verše, hudbu, úryvky textů či charakteristické zvuky pro dané místo. Mají tvar roury a aktivují...
  staré V hradeckém kraji jsou čtyři tzv. Poesiomaty, v krajském městě i v Sudetech
  Hradec Králové - V Královéhradeckém kraji fungují čtyři Poesiomaty, které přehrávají verše, hudbu, úryvky textů či charakteristické zvuky pro dané místo. Mají tvar roury a aktivují...
  actual not cached