Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 23.10.2019 || EUR 25,635 || USD 23,051
čtvrtek 24.října 2019, Týden: 43, Den roce: 297,  dnes má svátek Nina, zítra má svátek Beáta
24.října 2019, Týden: 43, Den roce: 297,  dnes má svátek Nina


( Nalezeno 48 článků )

Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené

staré Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené
Stavba panoramatické stezky na Pustevnách pokročila, veřejnosti se má otevřít ještě letos. Projekt, který se připravoval šest let, však zároveň otvírá otázku, zda Pustevny unesou další nárůst návštěvníků.Další články k tématu:Kámen, dřevo, sklo. Na Pustevnách vzniká nová stanice lanovky s restauracíVrchol Pusteven se změní, zmizí plastové poutače, dole vznikne parkovištěOkolí sochy Radegasta se má změnit, povalující se odpadky budou minulostí...chcete vědět víc?
staré Extrémní běh na Pustevny ovládl triatlonista Lukáš Krpec
Extrémní běžecký závod do vrchu Totman s podtitulem totálně mrtvý a nepoužitelný hasič, který letos vedl staronově z Trojanovic-Ráztoky na beskydské Pustevny s cílem na vrcholu nově otevřené Stezky Valaška, ovládl v pátek Lukáš Krpec z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, a to celkově i ve své věkové kategorii od 40 let výše.
staré Tip na výlet: Výšlap na Pustevny k soše Radegasta
Jednu srpnovou sobotu jsme se s manželem Michalem, dcerkou Kristýnou a kamarádkou Monikou vydali na výlet do hor. Kristýnka s námi moc na hory do této doby nejezdívala, nechávali jsme ji u babičky a dědečka. Ale jednou jsme si řekli, že už je dost velká, aby mohla s námi. Vybrali jsme tedy méně náročné místo i trasu. Vydali […] Příspěvek Tip na výlet: Výšlap na Pustevny k soše Radegasta pochází z VašeDěti.cz
 • Tip na výlet: Výšlap na Pustevny k soše Radegasta
 • VašeDěti.cz
 • staré Díky dohodě krajů získají Pustevny novou rolbu pro běžkaře i závoru
  Sjezdovky na Pustevnách, které stály už minulou zimu, se nerozjedou ani v té příští. Navíc hrozilo, že bude lokalita pro lyžaře zcela zapovězenou a nebude čím upravit ani běžecké tratě. Nyní ale mohou být zájemci o běžecké lyžování klidní. Moravskoslezský kraj koupil novou rolbu za čtyři miliony korun a jezdit bude právě na Pustevnách. Tratě upraví také na území Zlínského kraje.Další články k tématu:Přišli jsme o 95 procent lyžařů, říká provozovatel areálu na PustevnáchNa Pustevnách se letos nebude lyžovat, není voda na zasněžování
 • Přišli jsme o 95 procent lyžařů, říká provozovatel areálu na Pustevnách
 • Na Pustevnách se letos nebude lyžovat, není voda na zasněžování
 • staré Díky dohodě krajů získají Pustevny novou rolbu pro běžkaře i závoru
  Sjezdovky na Pustevnách, které stály už minulou zimu, se nerozjedou ani v té příští. Navíc hrozilo, že bude lokalita pro lyžaře zcela zapovězenou a nebude čím upravit ani běžecké tratě. Nyní ale mohou být zájemci o běžecké lyžování klidní. Moravskoslezský kraj koupil novou rolbu za čtyři miliony korun a jezdit bude právě na Pustevnách. Tratě upraví také na území Zlínského kraje.
  staré Jurkovičovy dřevěné skvosty zdobí Pustevny už 120 let. Libušín i Maměnku si lidé prohlédnou příští rok
  Dvě dominanty beskydského vrcholu Pustevny, Libušín a Maměnka, slaví 120 let od svého otevření. Zdobné dřevěné stavby architekta Dušana Jurkoviče se momentálně vrací do své původní podoby. V případě Libušína je to však o něco složitější, protože se musí postavit celý znovu. Dříve hojně navštěvovanou útulnu totiž před pěti lety kompetně zničil požár. 
  staré Libušín a Maměnka, dvě krásky pod Radhoštěm. Pustevny slaví 120 let
  Když se členové Pohorské jednoty poprvé sešli na Radhošti, nikdo z nich netušil, že se o 120 let později budou po Pustevnách toulat tisíce turistů. Dne 6. srpna 1899 byly dvě chaty zvané útulny, Libušín a Maměnka, slavnostně otevřeny a začala se psát nová historie. Začátkem března 2014 však cenný dřevěný skvost s malbami od Mikoláše Alše zachvátil oheň. Rekonstrukce by měla být dokončena na podzim letošního roku. 
  staré Pustevny budou bezpečnější pro turisty, příjezdovou cestu uzavře závora
  Parkoviště u Pusteven čeká zásadní proměna. Pokračuje tak snaha o kultivaci nejnavštěvovanějšího místa Beskyd, které tvoří hranici dvou krajů. Cestu pod hřebenem Pusteven letos uzavře závora. Kromě toho dostane tamější parkoviště nový povrch a změní se i organizace dopravy.
  staré Pustevny budou bezpečnější pro turisty, příjezdovou cestu uzavře závora
  Parkoviště u Pusteven čeká zásadní proměna. Pokračuje tak snaha o kultivaci nejnavštěvovanějšího místa Beskyd, které tvoří hranici dvou krajů. Cestu pod hřebenem Pusteven letos uzavře závora. Kromě toho dostane tamější parkoviště nový povrch a změní se i organizace dopravy.
  staré Pustevny coby součást EvropskĂ© kulturnĂ­ stezky sv. Cyrila a MetodÄ›je se doÄŤkajĂ­ lepšího parkovánĂ­
  (zlindnes.cz) ZLÍNSKÝ KRAJ - V rámci 1. etapy projektu Brána Pusteven bude vyřešeno nedostatečné parkování na Pustevnách. Pro Obec Prostřední Bečvu, která má tento projekt realizovat, schválilo Zastupitelstvo Zlínského kraje dotaci ve výši 2,5 milionu korun. Pomůže tak zlepšit turisticky atraktivní místo coby součást Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje, která čítá stovky kilometrů tras na Moravě a v ...
  staré 08:10 Koloběžka Cup, Pustevny
  Reportáž ze sportovněcharitativní akce[online]
  staré Beskydské Pustevny chystají další novinku. Postaví moderní lanovku
  K nejnavštěvovanějším turistickým místům v Beskydech jednoznačně patří Pustevny, kam ročně zavítá více než půl milionů lidí. Valašský Václavák, jak tomuto místu začali turisté přezdívat, by se mohl dočkat dalšího zásadního vylepšení. V letošním roce přitom byla na Pustevnách otevřena Nadzemní panoramatická Stezka Valašska, nyní se chystá další klíčový turistický projekt. 
  staré Beskydy, Pustevny: obnova Libušína ide do finále
  Ornamentálne zdobená drevená chata Libušín na Pustevnách, ktorú v marci 2014 z veľkej časti zlikvidoval požiar, už získala svoju novú podobu. Do konca tohto roku má byť jej obnova úplne dokončená.
  staré Pustevny: otvorenie Cesty Valaška v korunách stromov
  Aj Beskydy už majú svoju cestu v oblakoch. Novo vzniknutá turistická atrakcia nesie názov „Stezka Valaška“. Jej súčasťou je sklenená vyhliadková plošina a 150 metrov dlhý zavesený lanový chodník.
  staré Na Pustevny zamíří davy lidí. Těžký sníh láme stromy, varují záchranáři
  Stromy obalené těžkým sněhem a silný nárazový vítr. Před nebezpečnou kombinací varují beskydští horští záchranáři zejména návštěvníky sobotní akce na Pustevnách. „Větve i celé části stromů se lámou. Všichni by se měli vyvarovat vstupu pod stromy,“ říká náčelník Horské služby Radim Pavlica.
  staré Pustevny otevírají stezku v korunách stromů, vyhlídkové věži dominuje prosklený skywalk
  Sedmimetrový výběžek z vrcholové věže zakončený prosklenou podlahovou vyhlídkou zdobí novou věž stezky nad korunami stromů, která během půldruhého roku vyrostla v areálu Pusteven v Beskydech. Provozovatelé doufají, že na novou vyhlídkovou stezku Valašku dostanou alespoň polovinu ze čtyř set tisíc turistů, kteří každoročně Pustevny navštíví.
  staré Na Pustevny zamíří davy lidí. Těžký sníh láme stromy, varují záchranáři
  Stromy obalené těžkým sněhem a silný nárazový vítr. Před nebezpečnou kombinací varují beskydští horští záchranáři zejména návštěvníky sobotní akce na Pustevnách. „Větve i celé části stromů se lámou. Všichni by se měli vyvarovat vstupu pod stromy,“ říká náčelník Horské služby Radim Pavlica.Další články k tématu:Nejstarší v Evropě. Lanovka šplhá na Pustevny už pětasedmdesát letVIDEO: Bukovec zasypal sníh. Lidé odhazují už pátý den
 • Nejstarší v Evropě. Lanovka šplhá na Pustevny už pětasedmdesát let
 • VIDEO: Bukovec zasypal sníh. Lidé odhazují už pátý den
 • staré Ledové sochy - Pustevny
  3 týdny, 40 tun ledu, 2 tématické stany, spousta her a soutěží pro děti... | Trojanovice - (2019-01-12 00:00:00 - 2019-01-27 00:00:00)
  staré Beskydské Pustevny budou praskat ve švech, chystají další atrakci pro návštěvníky
  Mnozí z výletníků, kteří vyšlápli na Pustevny, si již všimli, že na kopci nedaleko lanovky roste nová stavba. Směrem k vrcholu Tanečnica by do konce roku měla stát 22 metrů vysoká panoramatická rozhledna se 600. metrů dlouhým chodníkem.
  staré Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené
  Stavba panoramatické stezky na Pustevnách pokročila, veřejnosti se má otevřít ještě letos. Projekt, který se připravoval šest let, však zároveň otvírá otázku, zda Pustevny unesou další nárůst návštěvníků.
  staré Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené
  Stavba panoramatické stezky na Pustevnách pokročila, veřejnosti se má otevřít ještě letos. Projekt, který se připravoval šest let, však zároveň otvírá otázku, zda Pustevny unesou další nárůst návštěvníků.Další články k tématu:Kámen, dřevo, sklo. Na Pustevnách vzniká nová stanice lanovky s restauracíVrchol Pusteven se změní, zmizí plastové poutače, dole vznikne parkovištěOkolí sochy Radegasta se má změnit, povalující se odpadky budou minulostí
 • Kámen, dřevo, sklo. Na Pustevnách vzniká nová stanice lanovky s restaurací
 • Vrchol Pusteven se změní, zmizí plastové poutače, dole vznikne parkoviště
 • Okolí sochy Radegasta se má změnit, povalující se odpadky budou minulostí
 • staré Cena Grand Prix XII. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje putuje na Pustevny
  V industriálních prostorách Kompresorovny areálu Landek Park byly ve čtvrtek 14. června 2018 slavnostně vyhlášeny výsledky XII. ročníku soutěže STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE. Vyhlašovateli soutěže, která se každoročně koná pod záštitou hejtmana kraje Ivo Vondráka a letos také pod záštitou ministra průmyslu a obchodu v demisi Tomáše Hünera, jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů a Moravskoslezský kraj.
  staré Nezastavitelní míří na Pustevny. Pomozte pohybem handicapovaným
  Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému okolí. To spojuje lidi zapojené do projektu Nezastavitelní. Pomoci jim můžete i vy, stačí 5. a 6. července projít, proběhnout nebo projet na kole bránou na Pustevnách.Další články k tématu:Chodí jen o berlích, sní však o závodě na kole a vyjížďkách se synySport je moje vášeň, chci znovu lyžovat, říká muž upoutaný na vozíkŠestnáct let nestál na nohou, díky berlím zase chodí a sní o lyžování
 • Chodí jen o berlích, sní však o závodě na kole a vyjížďkách se syny
 • Sport je moje vášeň, chci znovu lyžovat, říká muž upoutaný na vozík
 • Šestnáct let nestál na nohou, díky berlím zase chodí a sní o lyžování
 • staré Nezastavitelní míří na Pustevny. Pomozte pohybem handicapovaným
  Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému okolí. To spojuje lidi zapojené do projektu Nezastavitelní. Pomoci jim můžete i vy, stačí 5. a 6. července projít, proběhnout nebo projet na kole bránou na Pustevnách.
  staré Výstup na Radhošť - květnová procházka od sedla Pinduly po Pustevny
  Hora Radhošť 1129m sice nepatří k nejvyšším bodům Moravskoslezských Beskyd, i tak je to významné místo, jak pro poutníky tak turisty. Popíšu trasu od sedla Na Pinduli, odkud jezdí pravidelné spoje, přes vrchol Radhošťe až po Pustevny, odkud se dá sjet dolů sedačkovou lanovkou do Trojanovic.
  staré Cyrilometodějská pouť - Pustevny
  Od šedesátých let minulého století se počátkem července na Radhošti... | Trojanovice - (2018-07-05 00:00:00 - 2018-07-06 00:00:00)
  staré Přijďte slavit na Pustevny mezinárodní oslavy sněhu
  V České republice byl World Snow Day uspořádán na několika místech, mezi nimi například Harrachov nebo Špindlerův Mlýn a také letos můžete přijít slavit ve dnech 20.- 21.1.2018 na Pustevny.
  staré Stezku mezi korunami stromů mají mít i beskydské Pustevny
  Zhruba 600 metrů dlouhá stezka v korunách stromů, jejíž součástí bude i nejdelší zavěšený lanový chodník v ČR, má být dalším turistickým lákadlem na Pustevnách v Beskydech. Do její stavby se už loni pustila soukromá společnost Beskydská panoramata, mezi investory je i Biskupství ostravsko-opavské.
  staré V českom stredisku Pustevny sa začína festival ľadových sôch
  Medzi tvorcami sôch je aj účastník Husky Cupu a niekoľkonásobný víťaz Ice Master Adam Bakoš zo Slovenska.
  staré Pustevny mají být ještě přitažlivější pro turisty. Projdou další proměnou
  Zřejmě v horizontu několika let dozná tvář beskydských Pusteven dalších změn. Vzniká totiž architektonicko - urbanistická studie, která by lokalitu měla do několika let proměnit. Podle zjištění redaktorky České televize Markéty Radové se uvažuje například o úpravě okolí sochy Radegasta.
  actual not cached