Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 20.09.2019 || EUR 25,910 || USD 23,490
neděle 22.září 2019, Týden: 39, Den roce: 265,  dnes má svátek Darina, zítra má svátek Berta
22.září 2019, Týden: 39, Den roce: 265,  dnes má svátek Darina


( Nalezeno 100 článků )

Zeman se rozhodl nejmenovat Ošťádala s Fajtem profesory - videopřenos

staré Zeman se rozhodl nejmenovat Ošťádala s Fajtem profesory - videopřenos
Praha - Prezident Miloš Zeman se rozhodl nejmenovat docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. Učinil tak poté, co mu soud věc vrátil k dalšímu řízení. Na......chcete vědět víc?
datum vydání: 22/09/2019 08:32:57 nyní   Zlobíme se na Zemana, ale chyba je v ústavě
datum vydání: 22/09/2019 07:51:04 nyní   Zeman od 11 hodin živě: Prezident o abolici pro Babiše, daních i 17. listopadu
V neděli od 11 hodin se můžete těšit na další vydání pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Živě vysílaný rozhovor prezidenta Miloše Zemana s moderátorkou Verou Renovicou přinese detailní pohled na abolici, kterou hlava státu v kauze Čapí hnízdo slíbila premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Řeč bude také o vládní politice, daních i důchodech. A stranou zájmu nezůstane ani letošní 30. výročí 17. listopadu 1989. Kromě toho bude prezident odpovídat na otázky čtenářů Blesku.
datum vydání: 22/09/2019 06:02:16 1-3 h Místopředseda ČSSD Veselý o Zemanově milosti pro Babiše: Tak proto před ním vždycky změkne jak máslo...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Tak asi každý musel čekat, že za tím, že Babiš před prezidentem vždycky změkne jako máslo, bude něco takového,“ reaguje na prezidentova slova o možné abolici v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo místopředseda ČSSD Ondřej Veselý. Přečtete si, co dál říká ohledně zastavení trestního stíhání Andreje Babiše i co si myslí o české justici. Řekl svůj názor i na to, co pronesl prezident Zeman na adresu Kosova a sdělil také, co si myslí o tom, co se dělo kolem sochy maršála Koněva. Nešetřil přitom ani Rusko, ani starostu Koláře.
datum vydání: 22/09/2019 00:05:43 dnes Babišův spis leží na stole Zemana i Bradáčové. Unie vítá zveřejnění usnesení
V případu Čapí hnízdo, v němž Městské státní zastupitelství v Praze (MSZ) zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších původně obviněných, se nyní pozornost stačí na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Ten má možnost rozhodnutí městských žalobců zrušit i potvrdit. Spis ke kauze má ale na stole i Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ), které vede Lenka Bradáčová.
datum vydání: 21/09/2019 19:48:03 včera Absolutní vladař Zeman. Promluvil bývalý ústavní soudce
Někdejší soudce Ústavního soudu ČR Stanislav Balík ve vyjádření pro Českou televizi konstatoval, že pokud by Zeman skutečně zastavil jednoho dne možná obnovené trestní stíhání, překročil by tím mantinely demokratické ústavy a přiblížil by se absolutistickému vladaři.
datum vydání: 21/09/2019 19:04:13 včera Kosovo je normální stát. Koněv je pochybná postava. Hovoří kníže Schwarzenberg a došlo i na Zemana
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se pokusil vyložit chování prezidenta Miloše Zemana. Zeman prý vzkázal národu, že si všichni mohou políbit šos, protože on je tady tím nejdůležitějším mocenským hráčem. Kníže také prozradil, kdy přijde pád Andreje Babiše (ANO). A nakonec promluvil o lehkých holkách.
datum vydání: 21/09/2019 18:47:11 včera Prezident Zeman promluví z Lán pro Blesk o abolici pro Babiše, daních i 17. listopadu
V neděli od 11 hodin se můžete těšit na další vydání pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Živě vysílaný rozhovor prezidenta Miloše Zemana s moderátorkou Verou Renovicou přinese detailní pohled na abolici, kterou hlava státu v kauze Čapí hnízdo slíbila premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Řeč bude také o vládní politice, daních i důchodech. A stranou zájmu nezůstane ani letošní 30. výročí 17. listopadu 1989. Kromě toho bude prezident odpovídat na otázky čtenářů Blesku.
datum vydání: 21/09/2019 18:47:11 včera „Přicházím o oko.“ Schwarzenberg řekl, kdy skončí Babiš a co Zeman vzkázal lidem
I když se jeho zdravotní problémy prohlubují a přichází o zrak, na českou politiku má stále ostrý pohled. Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg (81) zmínil v rozhovoru pro Právo, že se prezident Miloš Zeman s avizovanou abolicí chová jako francouzský panovník Ludvík XIV. A prorokuje, že sláva Andreje Babiše (ANO) skončí ve chvíli, kdy v Česku přestane ekonomický růst.
datum vydání: 21/09/2019 15:01:27 včera Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v souvislosti s rozbouřenou diskusí ohledně institutu prezidentské milosti vzpomněl na to, jak Havlova amnestie dala pole působnosti i různým závažným zločinům, a jeden z nich ve svém facebookovém příspěvku připomíná. Veřejnost pak připomněla ještě další připady stojící za zmínku.
datum vydání: 21/09/2019 13:38:29 včera Schwarzenberg: Zeman se chová jak Ludvík XIV.
Podle poslance TOP 09 Karla Schwarzenberga prezidentova slova o možné abolici pro premiéra Andreje Babiše jsou jasným vzkazem nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, aby o otevření kauzy Čapího hnízda ani nepřemýšlel, i vzkazem veřejnosti, že on tu vládne.
datum vydání: 21/09/2019 10:45:39 včera Abolice? Ovčáček vysvětlil, co má prezident Zeman v plánu
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se rozhodl vysvětlit, proč prezident Miloš Zeman v televizním vysílání přislíbil, že v případě nutnosti zastaví stíhaní Andreja Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo. Jak je to s tzv. abolicí?
datum vydání: 21/09/2019 08:45:59 včera Zeman na něj se*e! Schwarzenberg se pořádně rozjel, fanoušek si přál Zemanovu smrt
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na svém facebooku uhodil na prezidenta Miloše Zemana. „Zeman sere na Zemana,“ nešetřil Schwarzenberg vulgarismy, když popisoval počínání prezidenta vůči nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. „Prezident vzkázal, že ho vůbec nezajímá, jaké argumenty nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ve svém konečném rozhodnutí, na které má tři měsíce čas, přinese a jaké důkazy zohlední. Tímto mu vzkázal, že tak či onak svého poddaného premiéra vytáhne z bryndy a že to všechno může zahodit do koše, protože tady vládne on, prezident,“ píše Schwarzenberg. Že by však slova prezidenta Miloše Zemana o případné abolici měla na posuzování rozhodnutí o zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) vliv, mezitím Nejvyšší státní zastupitelství vyloučilo.
datum vydání: 21/09/2019 08:30:37 včera Zeman je tragikomický a jeho abolice zvrácená, je to čistý mečiarismus, říká právník Tomáš Němeček
Rodí se tu něco horšího než papalášské manýry, je to zápas o charakter státu, míní právník Tomáš Němeček. Prezident oznámil, že by zastavil premiérovo stíhání, pokud by bylo obnoveno. Kauza Čapího hnízda patří k soudu, celou dobu se chystal dotační podvod. Usnesení o zastavení stíhání je celé připravené v duchu, že se obžaloba podá, a až na konci udělal státní zástupce obrat, upozorňuje Němeček.
datum vydání: 21/09/2019 06:13:21 včera Zeman je tragikomický a jeho abolice zvrácená, je to čistý mečiarismus, říká Němeček
Rodí se tu něco horšího než papalášské manýry, je to zápas o charakter státu, je přesvědčen právník Tomáš Němeček
datum vydání: 21/09/2019 05:56:46 včera Zeman chce zrušit poplatek za ČT, šéf rozhlasu by rád peníze navíc. Připlatíme si?
Češi platí v rámci koncesionářských poplatků už více než deset let stejnou částku. České televizi 135 Kč a Českému rozhlasu 45 korun. Generální ředitelé veřejnoprávních médií Petr Dvořák a René Zavoral přitom vysvětlují, jak moc je tento systém důležitý. Navzdory hlasům po úplném zrušení poplatků, které se ozývají i z Pražského hradu. Zavoral pro Blesk Zprávy shrnul, jak to je s rozhlasovými poplatky. A proč by byl pro jejich zvýšení o pět korun. 
datum vydání: 21/09/2019 00:18:33 včera PRÁVO: Zemanova abolice pro Babiše
Velké zděšení mezi českým lidem způsobilo prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že v případě, kdy by nejvyšší státní zástupce rozhodl o pokračování stíhání Andreje Babiše, udělil by mu milost.
datum vydání: 20/09/2019 22:48:30 2 dny Schwarzenberg: Zeman kašle na Zemana
Komentář na facebookovém profilu k záměru prezidenta Miloše Zemana zastavit případné stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo
datum vydání: 20/09/2019 21:51:45 2 dny Zeman nasadil Čapímu hnízdu korunu, je to souboj politických policistů, říká Václav Klaus mladší
Prezidentské milosti jsou překonaná věc, nenese to znaky jako za císaře pána, když to bylo jako poslední dovolání. Nikdy jsem prezidenta nekritizoval z důvodu úcty k funkci, každý si nese zodpovědnost za své výroky sám, říká poslanec a zakládající člen hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Justice a policie mají konat, když mají podezření, pak rozhodují soudy a já jako občan tomu věřím, dodává.
datum vydání: 20/09/2019 20:57:53 2 dny Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Milion chvilek na svůj facebook napsal nabídku práce. „A je to tady. Prezident Zeman se naprosto zesměšnil,“ napsali. A reakce? „Jste jedním z největších štváčů v této zemi. Najděte si holku,“ zaznělo z diskuse. Chvilkaři mobilizují k prý největší demonstraci, jakou naše země zažila. V listopadu, nebo dřív?
datum vydání: 20/09/2019 20:04:03 2 dny Abolice? Babiš je svázán. Co dál? Zemanův strategický tah očima politologa
ROZHOVOR Výrok o „milosti“ pro Andreje Babiše je podle politologa Jana Kubáčka kuriózně komplikace právě pro předsedu vlády. „Pro část veřejnosti zůstane vinným… a slabším,“ říká odborník a vysvětluje v rozhovoru pro PL, proč a jak prezident ve skutečnosti šéfa ANO stigmatizoval a ještě více mu přistřihl křídla. Expert na politiku uvažuje, zda by premiér přijal abolici, která je brzdou k očištění a nechává stín pochybení. Čtěte úsudky, které měl možná na mysli Miloš Zeman, pokud vyjádření nemyslel vážně.
datum vydání: 20/09/2019 18:59:33 2 dny Chaboučké! Klaus ml. se vysmál pokusu opozice, jde o Miloše Zemana
Hostem Interview DVTV byl poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Hovořil především o slovech prezidenta Miloše Zemana o případném udělení abolice pro ministerského předsedu Andreje Babiše. Celou kauzu kolem premiéra Klaus označil za „souboj politických policistů“. Hovořilo se i o ústavní žalobě na prezidenta Zemana, tu poslanci Trikolóry dle Klausových slov nepodpoří. Označil to za „právnicky chaboučké“. Sám by prý byl pro, aby se možnost udělování milostí prezidentovi úplně odejmula. Během rozhovoru pak moderátorka Daniela Drtinová nevynechala ani milost prezidenta Václava Klause.
datum vydání: 20/09/2019 18:27:58 2 dny Fiala chce kvůli abolici opoziční pakt, za „přání smrti“ Zemanovi to Polčák schytal
Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.
datum vydání: 20/09/2019 17:59:15 2 dny Pakuj se, Polčáku! Za výrok o Zemanovi a přírodě přišla nakládačka
„Polčáka už příroda vyřešila!“ napsal Jaroslav Foldyna v reakci na slova europoslance Polčáka. Co o jeho výroku napsaly osobnosti ve veřejném prostoru? „Politika by neměla být soubojem na život a na smrt. V případě té naší české tomu tak bohužel v posledních letech často je,“ stěžovala si poslankyně Trikolóry. Kdo se vyjádřil dál?
datum vydání: 20/09/2019 17:06:55 2 dny Miroslava Němcová udeřila: Zbavit Zemana úřadu! A ještě něco
Poslankyně Miroslava Němcová (ODS) se vyjádřila k zastavení trestního stíhání Andreje Babiše, a nejen to. Zazněla i slova o zbavení prezidentského úřadu. „Předseda vlády je v nejzávažnějším střetu zájmů: případnou abolici musí spolupodepsat. Kdo z občanů má stejnou možnost zastavit své trestní stíhání?“ napsala k oznámení prezidenta Zemana o případné abolici pro Andreje Babiše. Bude soud, nebo ne? Přečtěte si…
datum vydání: 20/09/2019 17:06:55 2 dny Pospíšil (TOP 09): Chování Miloše Zemana je naprosto skandální
Komentář na facebookovém profilu k záměru prezidenta Miloše Zemana zastavit případné stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo
datum vydání: 20/09/2019 16:55:43 2 dny Šik proti Zemanovi? Fiala navrhl schůzku opozičních stran, vyjma SPD
Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo.
datum vydání: 20/09/2019 16:55:43 2 dny Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku
Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji Babišovi. Před prezidentskými volbami sliboval, že nic takového neudělá. Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) napsal na Twitter, že doufá, že tuto záležitost nakonec vyřeší příroda.
datum vydání: 20/09/2019 16:38:03 2 dny Klaus ml.: Zeman nasadil Čapímu hnízdu korunu, je to souboj politických policistů
Prezidentské milosti jsou překonaná věc, dnes to nenese znaky jako za císaře pána, když to bylo jako poslední dovolání, říká poslanec.
datum vydání: 20/09/2019 16:06:21 2 dny Protesty jako nikdy? Milion chvilek kritizuje Zemanův výrok o abolici a „něco chystá“
Spolek Milion chvilek pro demokracii o sobě opět dává vědět. V pátečním facebookovém příspěvku uvádí, že by organizátoři mohli uskutečnit další kolo demonstrací ještě před 16. listopadem, na kdy bylo další setkání avizováno. Mezi důvody k dřívějším akcím patří výrok prezidenta Miloše Zemana, že by v případě obnovení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí nejvyššího státního zástupce zrušil abolicí.
datum vydání: 20/09/2019 15:57:21 2 dny Čínská ambasáda uspořádá recepci k výročí vztahů s Českem, Zeman účast zvažuje
Čínské velvyslanectví uspořádá ve středu v paláci Žofín slavnostní recepci k 70. výročí navázání diplomatických vztahů s Českem. Účast na akci zvažuje podle svého mluvčího prezident Miloš Zeman. Českou diplomacii bude zastupovat náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa, ministr Tomáš Petříček (ČSSD) bude v době akce na pracovní cestě v USA.
datum vydání: 20/09/2019 15:28:51 2 dny Fiala navrhl schůzku opozice, chce řešit výroky prezidenta Zemana ke kauze Čapí hnízdo
Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.Další články k tématu:Prezident Zeman by v kauze Čapí hnízdo zastavil stíhání Babiše. Tvrdý úder mocenského dua, reaguje FialaFiala o Čapím hnízdě: Rozhodnutí žalobců respektuji, celá kauza za sebou ale zanechá pachuťNa voliče ANO by podle politologů abolice pro Babiše neměla vliv. ‚Zemanův postoj je ještě utvrdí‘Zesměšnil bych se, říkal Zeman k abolici pro Babiše, teď otočil. Jeho vyjádření je zbytečné, reaguje premiér
 • Prezident Zeman by v kauze Čapí hnízdo zastavil stíhání Babiše. Tvrdý úder mocenského dua, reaguje Fiala
 • Fiala o Čapím hnízdě: Rozhodnutí žalobců respektuji, celá kauza za sebou ale zanechá pachuť
 • Na voliče ANO by podle politologů abolice pro Babiše neměla vliv. ‚Zemanův postoj je ještě utvrdí‘
 • Zesměšnil bych se, říkal Zeman k abolici pro Babiše, teď otočil. Jeho vyjádření je zbytečné, reaguje premiér
 • datum vydání: 20/09/2019 15:16:18 2 dny Mafiánské chování, jako za Mečiara na Slovensku. Zeman by se měl stydět, vzkazuje Pirát Michálek. Jiní to vidí výrazně jinak
  ANKETA Čtvrteční výrok prezidenta Zemana o případné abolici pro premiéra Babiše zapůsobil jako granát. Komentují to všichni a ParlamentníListy.cz se zeptaly i několika poslanců. Zajímavé je, že ne zcela pozitivně prezidentova slova vnímají i ti, kteří při něm jinak pevně stojí.
  datum vydání: 20/09/2019 15:16:18 2 dny Němcová (ODS): Zeman sráží právní stát na kolena. Měl by být zbaven prezidentského úřadu
  Komentář na facebookovém profilu k záměru prezidenta Miloše Zemana zastavit případné stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo
  datum vydání: 20/09/2019 15:05:56 2 dny Abolice pro Babiše? „Zásah do justice,“ hřímá Hamáček. Zemanovi nerozumí
  Předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček by považoval zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) ze strany prezidenta Miloše Zemana za nepřiměřený zásah do fungování justice a rovnosti před zákonem. Uvedl to krátce poté, co prezident nadhodil možnost udělení abolice v případě, že by státní zástupce rozhodl o pokračování stíhání. „Nerozumím, proč to Zeman říkal, je to ale věc, která se ještě nestala. Nechci tedy spekulovat,“ dodal předseda oranžových na tiskové konferenci. Prezidentovu kroku nerozumí ani samotný premiér, podle něj bylo zbytečné a jen vyvolalo vášně. 
  datum vydání: 20/09/2019 15:04:53 2 dny Karel Steigerwald: Babiš Zemanovu abolici nepodepíše. Nic přece neprovedl
  Kdyby k tomu došlo a prezident obšťastnil Babiše abolicí, kterou spolupodepisuje premiér, mohl by ji Babiš odmítnout podepsat. Ne že by mu bylo divné spolupodepsat abolici pro sebe samého, ale tím podpisem by si navždy znemožnil dostat se k soudu a prokázat svou nevinu.
  datum vydání: 20/09/2019 14:28:56 2 dny Souboj Zeman vs. Zeman? Snad ho rozhodne příroda, řekl europoslanec Polčák
  Vlnu nevole spustil europoslanec Stanislav Polčák (STAN), který v příspěvku na Twitteru, v němž reagoval na možnou abolici pro Andreje Babiše, vyslovil přání, aby souboj mezi tuzemským prezidentem Milošem Zemanem a nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem rozhodla příroda. Další články k tématu:Činnost Babiše směřovala k získání dotace. Čapí hnízdo a Agrofert ale nelze považovat za propojené, píše ŠarochDůkazy v kauze Čapí hnízdo nesvědčily o spáchání trestného činu, říká státní zástupce ŠarochŽalobce zastavil trestní stíhání Babiše v kauze Čapí hnízdo. Propojení s Agrofertem nehrálo roliNa voliče ANO by podle politologů abolice pro Babiše neměla vliv. ‚Zemanův postoj je ještě utvrdí‘Zesměšnil bych se, říkal Zeman k abolici pro Babiše, teď otočil. Jeho vyjádření je zbytečné, reaguje premiérZeman s Babišem mluvili o summitu prezidentů V4, Kosovu či zastavení trestního stíhání
 • Činnost Babiše směřovala k získání dotace. Čapí hnízdo a Agrofert ale nelze považovat za propojené, píše Šaroch
 • Důkazy v kauze Čapí hnízdo nesvědčily o spáchání trestného činu, říká státní zástupce Šaroch
 • Žalobce zastavil trestní stíhání Babiše v kauze Čapí hnízdo. Propojení s Agrofertem nehrálo roli
 • Na voliče ANO by podle politologů abolice pro Babiše neměla vliv. ‚Zemanův postoj je ještě utvrdí‘
 • Zesměšnil bych se, říkal Zeman k abolici pro Babiše, teď otočil. Jeho vyjádření je zbytečné, reaguje premiér
 • Zeman s Babišem mluvili o summitu prezidentů V4, Kosovu či zastavení trestního stíhání
 • datum vydání: 20/09/2019 14:06:23 2 dny Nečasův poradce Sezemský: Zeman už přestal vnímat, kde jsou hranice demokracie
  Zeman prý dokázal, že už nevnímá, kde leží mantinely demokracie, a otevřeně začal pohrdat Ústavou a justiční soustavou v celé České republice. Tím, že by zasáhl do případu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).
  datum vydání: 20/09/2019 13:53:09 2 dny Výrok o abolici otřásá Českem. O co Zemanovi opravdu jde? Politolog naznačil
  Na voliče hnutí ANO by případná prezidentova abolice pro premiéra Andreje Babiše (ANO) neměla výraznější vliv, shodli se politologové Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně a Petr Just z Metropolitní univerzity v Praze. Také opozici by abolice spíše jen upevnila v její pozici. Josef Mlejnek z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy míní, že Miloši Zemanovi a Babišovi nahrává to, že se mohou opřít o rozhodnutí pražského městského zastupitelství.
  datum vydání: 20/09/2019 13:26:30 2 dny Babiš opět míří do USA, kvůli klimatu i byznysu. V OSN zastoupí Zemana a sejde se s americkými investory
  Premiér Andrej Babiš letos už podruhé navštíví Spojené sáty. Zatímco v březnu byla důvodem pozvánka od Donalda Trumpa, nyní je hlavním cílem českého premiéra účast na Světovém summitu pro klimatickou akci, který do New Yorku svolal na pondělí 23. září Generální tajemník OSN António Guterres. Na klimatický summit naváže v úterý zahájení 74. zasedání Valného shromáždění OSN.Další články k tématu:Babiš: Ke změně klimatu přistupujme racionálně. Když se nepřidají Čína a USA, je uhlíková neutralita nereálnáŽIVĚ: Melbourne, Praha, Londýn, New York. Lidé po celé planetě stávkují kvůli hrozící ekologické katastrofě‚Nesnažíte se dost.‘ Greta cepovala americké senátory, setkala se i s exprezidentem Obamou
 • Babiš: Ke změně klimatu přistupujme racionálně. Když se nepřidají Čína a USA, je uhlíková neutralita nereálná
 • ŽIVĚ: Melbourne, Praha, Londýn, New York. Lidé po celé planetě stávkují kvůli hrozící ekologické katastrofě
 • ‚Nesnažíte se dost.‘ Greta cepovala americké senátory, setkala se i s exprezidentem Obamou
 • datum vydání: 20/09/2019 13:20:46 2 dny Snad Zemana vyřeší příroda, napsal Polčák. Starostové se od něj distancují
  Slova prezidenta Miloše Zemana o případné udělení abolice premiéru Andreji Babišovi v kauze Čapí hnízdo vzbudila mnoho reakcí. Europoslanec Stanislav Polčák ve čtvrtek večer na svém Twitteru uvedl, že souboj Zeman vs. Zeman by mohla rozhodnout příroda. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan označil jeho slova za hloupost. Další články k tématu:Babiš: Zemanovo vyjádření o abolici bylo zbytečné, jen vyvolá vášněPokud by stíhání premiéra Babiše bylo obnoveno, zastavím ho, řekl ZemanAbolici neudělím a názor nezměním. Zesměšnil bych se, řekl loni ZemanSTAN a TOP 09 jdou do eurovoleb společně, kandidátku vede Pospíšil a PolčákKonec svobody na internetu? Hloupost, hájí směrnici europoslanec PolčákGazdíka může v čele STAN nahradit Rakušan. Eurokandidátku povede Polčák
 • Babiš: Zemanovo vyjádření o abolici bylo zbytečné, jen vyvolá vášně
 • Pokud by stíhání premiéra Babiše bylo obnoveno, zastavím ho, řekl Zeman
 • Abolici neudělím a názor nezměním. Zesměšnil bych se, řekl loni Zeman
 • STAN a TOP 09 jdou do eurovoleb společně, kandidátku vede Pospíšil a Polčák
 • Konec svobody na internetu? Hloupost, hájí směrnici europoslanec Polčák
 • Gazdíka může v čele STAN nahradit Rakušan. Eurokandidátku povede Polčák
 • datum vydání: 20/09/2019 12:49:53 2 dny Ozval se Babiš. Podepsal by milost sám pro sebe? Zeman ho moc nepotěšil...
  Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se nechce vyjadřovat k výroku prezidenta Miloše Zemana, že by zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli kauze Čapí hnízdo, pokud by nejvyšší státní zastupitelství rozhodlo o jeho obnovení. Benešová na dotaz ČTK uvedla, že taková situace ještě nenastala, proto o ní nechce spekulovat.
  datum vydání: 20/09/2019 12:49:52 2 dny O co Zemanovi jde? Politolog vidí ve výroku o abolici ještě jiný rozměr
  Na voliče hnutí ANO by případná prezidentova abolice pro premiéra Andreje Babiše (ANO) neměla výraznější vliv, shodli se politologové Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně a Petr Just z Metropolitní univerzity v Praze. Také opozici by abolice spíše jen upevnila v její pozici. Josef Mlejnek z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy míní, že Miloši Zemanovi a Babišovi nahrává to, že se mohou opřít o rozhodnutí pražského městského zastupitelství.
  datum vydání: 20/09/2019 12:32:04 2 dny Zeman Babiše za Čapí hnízdo k soudu už nepustí. „Zbytečně vyvolává vášně,“ tvrdí premiér
  Prezident Miloš Zeman plánuje zastavit případné stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, pokud by nyní bylo obnoveno. Tedy pokud by se nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman neztotožnil s rozhodnutím svých kolegů z Prahy o zastavení trestního stíhání. Prezident by využil takzvané abolice, doufá ale, že to nebude potřeba, jak řekl ve čtvrtek televizi Barrandov. Případnou abolici podle ústavy musí spolupodepsat předseda vlády - tedy Babiš. Ten Blesk Zprávám řekl, že taková situace podle něj nenastane.
  datum vydání: 20/09/2019 12:27:36 2 dny Ministryně spravedlnosti Benešová se k Zemanově abolici nechce vyjadřovat
  Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se nechce vyjadřovat k výroku prezidenta Miloše Zemana, že by zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli kauze Čapí hnízdo, pokud by nejvyšší státní zastupitelství rozhodlo o jeho obnovení. Benešová na dotaz ČTK uvedla, že taková situace ještě nenastala, proto o ní nechce spekulovat.
  datum vydání: 20/09/2019 12:21:40 2 dny Emeritní soudce Ústavního soudu Balík: Zemanovy úvahy o abolici mi připomínají absolutismus
  Tvůrci ústavy předpokládali, že pravomoc zastavit trestní stíhání či udělit milost budou mít v rukou lidé, kteří mají smysl pro demokracii a právní stát, prohlásil ve vysílání ČT24 emeritní soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Slova prezidenta Miloše Zemana, který je ochotný zastavit případně obnovené trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), Balíkovi připomínají absolutismus jako z románu Tři mušketýři. Rozhovor s ním vedla Tereza Kručinská. 
  datum vydání: 20/09/2019 12:01:13 2 dny Zeman mluvil zbytečně, vzkazuje Babiš. Žádná abolice prý nebude potřeba
  Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků Ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno, připomněla ČTK.
  datum vydání: 20/09/2019 11:49:09 2 dny Abolice pro Babiše? Prezident lhal, zbavme Zemana prezidentského úřadu, burcuje Němcová
  Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na Tv Barrandov řekl, že pokud by stíhání premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo bylo obnoveno, využil by své pravomoci na jeho zastavení. Poslankyně ODS Miroslava Němcová ale upozorňuje na to, že Zeman lhal. A to je jen začátek.
  datum vydání: 20/09/2019 11:49:09 2 dny Ovčáček vystoupil u Jílkové. Diskuze o Zemanovi se pořádně zvrtla
  Schválí Poslanecká sněmovna návrh na ústavní žalobu proti prezidentu Zemanovi, kterou nedávno přijal Senát? Porušuje Zeman českou ústavu a měly by se mu nastavit mantinely? Anebo se jedná o pouhé nesmysly a negramotnost jeho odpůrců? To bylo téma čtvrtečního pořadu Máte slovo Michaely Jílkové.
  datum vydání: 20/09/2019 11:41:11 2 dny Snad souboj Zeman vs. Zeman rozhodne příroda, napsal europoslanec Polčák
  Rozruch vzbudil svými výroky europoslanec Stanislav Polčák (STAN). Na Twitter ve čtvrtek večer napsal, že doufá, že souboj nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a prezidenta Miloše Zemana rozhodne příroda. Důvodem je případná abolice pro premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo.
  datum vydání: 20/09/2019 11:27:06 2 dny Prezident Zeman promluví z Lán pro Blesk o abolici pro Babiše i metálech. Ptejte se i vy
  V neděli 22. září se můžete těšit na další vydání pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Živě vysílaný rozhovor prezidenta Miloše Zemana s moderátorkou Verou Renovicou startuje tradičně od 11 hodin. A jeho součástí se můžete stát i vy – prostřednictvím dotazů, které mu za vás položíme.
  datum vydání: 20/09/2019 11:24:02 2 dny Abolice premiéra? Babiš je rodinné stříbro, ale Zeman ho nechá vycachtat, tipovali jsme před časem v Reflexu
  V redakci Reflexu jsme na začátku roku 2018 vyzpovídali kolegy na téma, zda prezident Zeman omilostní premiéra Babiše. I když udělení abolice hlava státu několikrát popřela, není to nic definitivního. Jak už Zeman kdysi prohlásil, jen "idiot nemění své názory". A to se nyní dokonce stalo, když prezident řekl, že "Když se do toho už nebude vrtat, tak bude klid a budu rád. Kdyby se do toho vrtalo, tak prezident má ústavou dané právo abolice. Pokud by to bylo nutné, a já věřím, že to nutné nebude, pak bych k tomuto ústavnímu kroku sáhl." Jak to tedy tipuje JXD, Steigerwald a spol.? Podívejte se na video!
  datum vydání: 20/09/2019 11:24:02 2 dny Zeman neodolal a zase rozděluje společnost. Abolice a milosti patří do feudalismu, ne do demokracie
  Prezident republiky opět přilil olej do ohně tuzemské rozdělené společnosti, když ve vysílání TV Barrandov prohlásil, že by případnou změnu v otázce trestního stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo považoval za politické rozhodnutí, a pokud by to bylo nutné, premiéru Babišovi by udělil abolici a trestní stíhání zastavil. Jeho výrok samozřejmě zvedl ze židlí opoziční politiky. Mnozí již zase bijí na poplach, že právní stát je v ohrožení. Vzhledem k tomu, že jsou na nejvyššího zástupce nyní činěny různě silné tlaky z obou stran, pokládám Zemanova slova proto za přebytečná a ve svých důsledcích zbytečně eskalující napětí ve společnosti. Celá věc je o to tragikomičtější, když si uvědomíme, že Miloš Zeman sám již před svým prvním zvolením sliboval, že milosti a abolice nebude používat.
  datum vydání: 20/09/2019 11:21:03 2 dny Babiš: Zemanovo vyjádření o abolici bylo zbytečné, jen vyvolá vášně
  Vyjádření prezidenta Miloše Zemana o abolici je podle premiéra Andreje Babiše zbytečné. Řekl to v rozhovoru pro Rádio Impuls. Podle něj taková situace nemůže nastat. Předseda vlády dodal, že prezident jen zbytečně vyvolává vášně.Další články k tématu:Pokud by stíhání premiéra Babiše bylo obnoveno, zastavím ho, řekl ZemanAbolici neudělím a názor nezměním. Zesměšnil bych se, řekl loni ZemanŠarochovo usnesení k Čapímu hnízdu má 90 stran, většina je začerněnáŠaráda posledních měsíců pokračuje, reagují politici na Zemanova slova
 • Pokud by stíhání premiéra Babiše bylo obnoveno, zastavím ho, řekl Zeman
 • Abolici neudělím a názor nezměním. Zesměšnil bych se, řekl loni Zeman
 • Šarochovo usnesení k Čapímu hnízdu má 90 stran, většina je začerněná
 • Šaráda posledních měsíců pokračuje, reagují politici na Zemanova slova
 • datum vydání: 20/09/2019 11:20:20 2 dny Zesměšnil bych se, odmítal loni Zeman milost pro Babiše. Nyní mu ji slibuje
  Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka prezident názor nezměnil.
  datum vydání: 20/09/2019 10:40:59 2 dny Zeman kašle na rovnost před zákonem? ČSSD dopálil výrok o abolici pro Babiše
  Předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček by považoval zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) ze strany prezidenta Miloše Zemana ze nepřiměřený zásah do fungování justice a rovnosti před zákonem. Zeman ve čtvrtek řekl, že zamýšlí zastavit případné stíhání premiéra v případu Čapího hnízda, kdyby bylo obnoveno.
  datum vydání: 20/09/2019 10:40:59 2 dny Senátor promluvil: Zastavení stíhání Babiše bylo připraveno dopředu. Proč se chce Zeman zesměšnit?
  Slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že by zastavil případné obnovení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo, vyvolala mezi politiky pořádný rozruch. Senátor Tomáš Goláň (SEN21) poukazuje na to, co může následovat.
  actual not cached