Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 20.09.2019 || EUR 25,910 || USD 23,490
neděle 22.září 2019, Týden: 39, Den roce: 265,  dnes má svátek Darina, zítra má svátek Berta
22.září 2019, Týden: 39, Den roce: 265,  dnes má svátek Darina


( Nalezeno 100 článků )

Univerzita Karlova se chce kvůli profesorům znovu obrátit na soud

staré Univerzita Karlova se chce kvůli profesorům znovu obrátit na soud
Praha - Univerzita Karlova s největší pravděpodobností znovu podá správní žaloby proti rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta profesory.......chcete vědět víc?
datum vydání: 20/09/2019 14:01:20 2 dny Velký čínský národ [Adam Horálek / Univerzita Pardubice]
Čína i nacionalismus patří v současnosti mezi ústřední společenská témata. S rostoucí geopolitickou mocí Číny vyvstává stále více potřeba tomuto vzmáhajícímu se kolosu porozumět.
datum vydání: 20/09/2019 09:10:53 2 dny Slovenská univerzita chce pomôcť klíme. Bude vysádzať stromy a čistiť ovzdušie
Aj jedna zo slovenských univerzít sa usiluje pomôcť planéte.
datum vydání: 20/09/2019 07:26:37 2 dny Nové sochy na ústecké univerzitě rozpoutaly spory umělců a vedení školy
Umělci a vedení školy se přou o kvalitu tří soch za 292 tisíc korun, které koupila ústecká univerzita od sochaře Ivana Záleského. Nevelké kovové sousoší je asi metr široké a vysoké do půl metru.
datum vydání: 20/09/2019 07:20:06 2 dny Nové sochy na ústecké univerzitě rozpoutaly spory umělců a vedení školy
Umělci a vedení školy se přou o kvalitu tří soch za 292 tisíc korun, které koupila ústecká univerzita od sochaře Ivana Záleského. Nevelké kovové sousoší je asi metr široké a vysoké do půl metru. Další články k tématu:Umělkyně pověsila na univerzitu znepokojující plakáty, SPD spílá studentůmÚstecká univerzita chce přilákat budoucí studenty novou kampaníUniverzita chce miliardy na projekt, do regionu má přivést chytré lidi
 • Umělkyně pověsila na univerzitu znepokojující plakáty, SPD spílá studentům
 • Ústecká univerzita chce přilákat budoucí studenty novou kampaní
 • Univerzita chce miliardy na projekt, do regionu má přivést chytré lidi
 • datum vydání: 19/09/2019 17:08:07 3 dny Ignát Wurm. Poslední z družiny Sušilovy [Vojtěch Pokorný / Univerzita Palackého]
  Publikace je věnována životu a dílu Ignáta Wurma, katolického kněze, poslance Moravského zemského sněmu v Brně a Říšské rady ve Vídni, a především horlivého vlastence.
  staré Univerzita Palackého si polepšila ve světovém žebříčku vysokých škol
  Svého doposud nejlepšího výsledku dosáhla olomoucká Univerzita Palackého v prestižním mezinárodním žebříčku vysokých škol QS World University Ranking, ve kterém se jí podařilo proniknout do první poloviny sedmé stovky. Mezi českými zástupci jednoho konkurenta setřásla, ovšem jiný ji předskočil.
  staré Statistická analýza sociálněvědních dat (prostřednictvím SPSS) [Petr Mareš, Ladislav Rabušic, Petr Soukup / Masarykova univerzita]
  Statistická gramotnost patří v dnešním světě do výbavy každého sebevědomého občana. Denně se setkáváme s nejrůznějšími číselnými údaji, bombardují nás výsledky nejrůznějších výzkumů a statistik.
  staré Statistická analýza sociálněvědních dat (prostřednictvím SPSS) [Petr Mareš, Ladislav Rabušic, Petr Soukup / Masarykova univerzita]
  Statistická gramotnost patří v dnešním světě do výbavy každého sebevědomého občana. Denně se setkáváme s nejrůznějšími číselnými údaji, bombardují nás výsledky nejrůznějších výzkumů a statistik.
  staré Bakalářka protidrogové koordinátorky plagiátem? Karlova univerzita už má jasno
  Bakalářská práce vládní protidrogové koordinátorky Jarmily Vedralové o epidemiologii pohlavně přenosných nemocí na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy (3. LF UK) z roku 2001 není plagiát. Vedralová v ní ale nesprávně převzala dlouhé pasáže a chybně neuváděla zdroje přímo v textu, nýbrž až na jeho konci. Vyplývá to ze závěrů etické komise fakulty, která diplomovou práci prozkoumala. O výsledcích kontroly v pondělí informoval mluvčí univerzity Václav Hájek.
  staré Strojaři se při majálesu strefovali do soudruhů, univerzita je vyloučila
  Jedna z velkých změn, kterou přinesl listopad 1989 pro školství v Plzeňském kraji, bylo založení Západočeské univerzity v Plzni. Vznikla z někdejších tří samostatných fakult - strojní, elektrotechnické a pedagogické. Dnes má fakult devět a studentů přibližně desetkrát víc než v začátcích.
  staré Univerzita v Syracuse: studujte, jak získat popularitu na YouTube
  Univerzita Syracuse má „neoficiální pop-up třídu“, kde se učí, jak se stát hvězdou YouTube. Vyučuje v ní studentka, která má 425 000 odběratelů.
  staré Americká herečka Huffmanová jde na 14 dnů do vězení. Dala úplatek prestižní univerzitě
  staré Strojaři se při majálesu strefovali do soudruhů, univerzita je vyloučila
  Jedna z velkých změn, kterou přinesl listopad 1989 pro školství v Plzeňském kraji, bylo založení Západočeské univerzity v Plzni. Vznikla z někdejších tří samostatných fakult - strojní, elektrotechnické a pedagogické. Dnes má fakult devět a studentů přibližně desetkrát víc než v začátcích.Další články k tématu:Archeologové z Plzně našli v Itálii část sochy, zřejmě císaře AureliaPrestiž vysokoškolských učitelů klesá. Kvůli financím, říká rektor ZČUTitul z Plzně by měl znamenat dobrou perspektivu, říká nový rektor ZČU
 • Archeologové z Plzně našli v Itálii část sochy, zřejmě císaře Aurelia
 • Prestiž vysokoškolských učitelů klesá. Kvůli financím, říká rektor ZČU
 • Titul z Plzně by měl znamenat dobrou perspektivu, říká nový rektor ZČU
 • staré Technická univerzita zvýhodní studentky: U přijímaček dostanou 10 bodů navíc
  Vedení Technické univerzity v Sydney (UTS) bojuje s genderovou nevyvážeností, a proto rozhodlo, že pro příští akademický rok bude upřednostňovat studentky, které se na jejich školu hlásí, před studenty. Toto zvýhodnění bude platit pouze pro obory strojírenství, stavební management a informační technologie, informovala stanice CNN.
  staré Univerzita Karlova: Jak vnímají lidé kolem nás Listopad 89? Unikátní fotosoutěž pro veřejnost
  Univerzita Karlova připravila u příležitosti 30. výročí událostí 17. listopadu 1989 mj. také ojedinělou fotografickou soutěž „Náš Listopad 89“. Každý se do ní může zapojit prostým zasláním fotografie, která pro něj z dnešního pohledu nejlépe vystihuje a symbolizuje události před třiceti lety, tedy Sametovou revoluci.
  staré Náš host - Na univerzitě vyučuje fyziku, ale její velkou vášní je psaní románů
  Jitka Prokšová vystudovala matematiky a fyziku a pracuje jako odborná asistentka na katedře matematiky, fyziky a technické výchovy Západočeské univerzity v Plzni. Ve čtyřiceti letech ale začala psát povídky a romány, na svém kontě jich má už několik. Ve své tvorbě se zabývá většinou psychologickými problémy a mezilidskými vztahy. Jak jde dohromady fyzika a psaní románů? Poslechněte si naše povídání a dozvíte se to.
  staré ČVUT: Chemie má na univerzitě své důležité místo
  Nové léky využitelné například v boji s rakovinou, přepracování vyhořelého jaderného paliva pro opětovné využití a snížení jeho nebezpečnosti, vytvoření pevnějších stavebních materiálů či likvidace kůrovce elektrickým proudem – to jsou jen některé z vědeckých úkolů z oblasti chemie, na kterých pracují vědci Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT).
  staré Apple se spojil se organizacemi a univerzitami. Zkoumá nejen zdraví a zapojit se mohou i uživatelé
  Apple spolupracuje s významnými institucemi v oboru zdravotnictví, klinikami a univerzitami. Do výzkumu se budou moci zapojit také samotní uživatelé zařízení. V operačním systému iOS 13 přibude nová aplikace Research, …
  staré Kauza prodeje budov ČD Univerzitě Karlově: soud potvrdil osvobozující rozsudek
  Odvolací pražský vrchní soud dnes potvrdil osvobozující rozsudek v případu prodeje budov Českých drah Univerzitě Karlově. Obžalobě čelilo osm lidí. Státní zástupce tvrdil, že stát přišel při transakci o více než sto milionů korun kvůli nepravdivým znaleckým posudkům. Obžalovaní vinu od počátku odmítali. Dnešní rozhodnutí je pravomocné
  staré V Ostravské univerzitě probíhají přípravy na rekonstrukci
  Historická budova Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity projde rozsáhlou modernizací.
  staré 30 let od Sametové revoluce. Univerzita zkoumá, jaká je „generace svobody“
  Jaká je generace, která se narodila a dospěla ve svobodě, chce zjistit sociologický průzkum Univerzity Karlovy s názvem „Generace svobody“. Mladých lidí se ptá, jaký je jejich přístup k cizincům i jaké mají životní jistoty. Průzkum je součástí akcí nejstarší české univerzity k výročí Sametové revoluce. To si v Česku připomenou desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí. Někde vystoupí i pamětníci a aktéři listopadových událostí, města odhalí nová pietní místa.
  staré Absolventi 3D tisku už se uplatňují ve výzkumu, strojírenství a v lékařství. Obor se vyučuje i na českých univerzitách
  Výroba prototypů pro automobilový a letecký průmysl, ale i vybrané lékařské obory. Tam všude naleznou uplatnění absolventi škol s technickým zaměřením, kteří během studia rozvíjeli své znalosti a dovednosti v oboru 3D tisku. Na poptávku z pracovního trhu reagují už i vysoké školy v Česku zařazováním odborných předmětů, ale chystá se i spuštění samostatného oboru.
  staré Elektronicky bude i potvrzení pro studenty? MŠMT začalo jednat s univerzitami
  Ministerstvo školství jedná se zástupci vysokých škol o vytvoření informačního systému, který by umožnil studentům získávat elektronické potvrzení přes internet. Aktuálně se vyjasňují technické a legislativní požadavky na fungování systému.
  staré Zelenina na Marsu? Na České zemědělské univerzitě probíhá unikátní projekt Marsonaut
  Na České zemědělské univerzitě (ČZU) v pražském Suchdole vznikla ojedinělá laboratoř, která umožní pěstovat plodiny pomocí technologie „Aeroponie“. V podmínkách simulujících život na Marsu se o to pokusí tým biologů a IT specialistů pod vedením mladého vědce Jana Lukačeviče. „Mars je nehostinné místo, kde mohou teploty dosáhnout až -130 stupňů Celsia. Atmosféra je velice řídká...
  staré Univerzita pozmění centrum Ostravy třemi projekty za miliardu korun
  Centrum Ostravy by se mělo do dvou let pozměnit díky novostavbám na Černé louce i modernizaci historické budovy přírodovědecké fakulty v ulici 30. dubna. Tři projekty za více než miliardu korun chystá v městské památkové zóně Ostravská univerzita.
  staré Univerzita pozmění centrum Ostravy třemi projekty za miliardu korun
  Centrum Ostravy by se mělo do dvou let pozměnit díky novostavbám na Černé louce i modernizaci historické budovy přírodovědecké fakulty v ulici 30. dubna. Tři projekty za více než miliardu korun chystá v městské památkové zóně Ostravská univerzita.Další články k tématu:Rektor Ostravské univerzity navrhne odvolání děkana lékařské fakulty
 • Rektor Ostravské univerzity navrhne odvolání děkana lékařské fakulty
 • staré Střední Evropa Rudolfa Chmela [Mira Nábělková (ed.), Jana Pátková (ed.) / Univerzita Karlova, Filozofická fakulta]
  Kolektivní monografie vznikla k osmdesátým narozeninám Rudolfa Chmela, zakladatelské osobnosti slovakistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
  staré Před 15 lety vznikla jediná česká vojenská univerzita
  Patnáct let své existence oslaví 1. září brněnská Univerzita obrany (UO). Tato jediná česká vojenská univerzita vznikla v rámci reorganizace vojenského školství splynutím Vysoké vojenské školy pozemního vojska ve Vyškově, Vojenské akademie v Brně a Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně v Hradci Králové.
  staré Vládní koordinátorka prý opisovala v diplomkách. Olomoucká a brněnská univerzita si na ni posvítí
  Univerzita Karlova a Univerzita Palackého v Olomouci zahájily kontrolu závěrečných prací vládní protidrogové koordinátorky Jarmily Vedralové, která čelí podezření z plagiátorství.
  staré Ostravská univerzita nesmí přijímat studenty do oboru všeobecné lékařství, kvůli pochybení u zkoušek
  Ostravská univerzita nebude moct přijímat studenty do oboru všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Rada Národního akreditačního úřadu dnes rozhodla, že zahájí správní řízení k omezení akreditace tohoto magisterského studijního programu. Důvodem jsou pochybení v přijímacích zkouškách, která zjistila kontrola Národního akreditačního úřadu (NAÚ), řekl to zastupující předseda NAÚ Ivan Barančík. Vyjádření univerzity a fakulty zjišťuje.Další články k tématu:V Česku pracuje 400 lékařů z ciziny bez potřebných zkoušek, varuje lékařská komoraLékařská rodina dala vydělat svojí firmě, zmapoval audit v ostravské nemocniciNový zákon zvýhodňuje zahraniční lékaře před tuzemskými absolventy, zlobí se lékařská komora
 • V Česku pracuje 400 lékařů z ciziny bez potřebných zkoušek, varuje lékařská komora
 • Lékařská rodina dala vydělat svojí firmě, zmapoval audit v ostravské nemocnici
 • Nový zákon zvýhodňuje zahraniční lékaře před tuzemskými absolventy, zlobí se lékařská komora
 • staré Akreditační úřad: Ostravská univerzita nesmí přijímat studenty na lékařství
  Ostravská univerzita (OU) nebude moct přijímat studenty do oboru všeobecné lékařství na své lékařské fakultě. Rada Národního akreditačního úřadu rozhodla, že zahájí správní řízení k omezení akreditace tohoto magisterského studijního programu. Důvodem jsou pochybení v přijímacích zkouškách, která zjistila kontrola Národního akreditačního úřadu (NAÚ).
  staré Ostravská univerzita nesmí přijímat studenty do oboru všeobecné lékařství, rozhodl akreditační úřad
  staré Akreditační úřad: Ostravská univerzita nesmí přijímat studenty na lékařství
  Rektor univerzity Jan Lata již dříve uvedl, že důvod k omezení akreditace nevidí. Fakulta podle něj již nedostatky odstranila.
  staré Ostravská univerzita nesmí přijímat studenty na lékařství, rozhodl úřad
  Ostravská univerzita (OU) nebude moct přijímat studenty do oboru všeobecné lékařství na své lékařské fakultě. Rada Národního akreditačního úřadu dnes rozhodla, že zahájí správní řízení k omezení akreditace tohoto magisterského studijního programu. Důvodem jsou pochybení v přijímacích zkouškách, která zjistila kontrola Národního akreditačního úřadu (NAÚ).
  staré Masarykova univerzita zahájila 10 řízení o odebrání titulu kvůli plagiátorství
  Rektor Masarykovy univerzity Brno Mikuláš Bek zahájil deset řízení o případném odebrání vysokoškolského titulu kvůli plagiátorství v diplomové práci. Případy nyní posoudí komise expertů. Rozhodnutí by mohlo padnout do konce roku. Novinářům to ve čtvrtek v Praze řekl Bek, který v rektorské funkci končí. Od 1. září ho vystřídá dosavadní děkan lékařské fakulty Martin Bareš.
  staré Ústecká univerzita otevírá novou budovu Přírodovědecké fakulty
  Přírodovědecká fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem má ode dneška nové pracoviště. V předlickém areálu vyrostlo Centrum biologických a environmentálních oborů.
  staré Masarykova univerzita začala s odebíráním titulů plagiátorům
  Končící rektor Masarykovy univerzity (MUNI) v Brně Mikuláš Bek zahájil u 10 lidí řízení o možném odebrání vysokoškolského titulu kvůli plagiátorství v diplomové práci. Případy nyní posoudí komise expertů, rozhodnutí by mohlo padnout do konce roku.
  staré Masarykova univerzita chce odebírat tituly kvůli plagiátorství. Problematických je deset závěrečných prací
  Rektor Masarykovy univerzity Brno Mikuláš Bek zahájil deset řízení o případném odebrání vysokoškolského titulu kvůli plagiátorství v diplomové práci. Případy nyní posoudí komise expertů. Rozhodnutí by mohlo padnout do konce roku. Novinářům to ve čtvrtek v Praze řekl Bek, který v rektorské funkci končí. Od 1. září ho vystřídá dosavadní děkan lékařské fakulty Martin Bareš.Další články k tématu:Masarykova univerzita kontroluje diplomky. Další školy to zvažujíUniverzity prověří starší diplomky. Kontroly prací zahájila Masarykova univerzitaUniverzita Karlova odebrala poprvé v historii titul. Kvůli opisování v diplomových pracích
 • Masarykova univerzita kontroluje diplomky. Další školy to zvažují
 • Univerzity prověří starší diplomky. Kontroly prací zahájila Masarykova univerzita
 • Univerzita Karlova odebrala poprvé v historii titul. Kvůli opisování v diplomových pracích
 • staré Masarykova univerzita chce odebrat 10 titulů po kontrole závěrečných prací
  Rektor Mikuláš Bek se rozhodl zahájit deset řízení o odebrání titulu poté, co Masarykova univerzita v Brně provedla rozsáhlou kontrolu odevzdaných závěrečných prací v letech 2000 až 2018. Celkem zkontrolovali přes 124 tisíc bakalářských, magisterských a rigorózních prací, důkladněji se univerzita podívala na 1 226 prací.
  staré Digitální kompetence v transdisciplinárním nahlédnutí [Michal Černý / Masarykova univerzita]
  Monografie se systematicky zabývá kritickou reflexí Evropského rámce digitálních kompetencí pro občany, jehož pracovní překlad také obsahuje.
  staré Významné osobnosti v životě Masarykovy univerzity [Lukáš Fasora, kolektiv autorů / Masarykova univerzita]
  Publikace představuje osudy některých významných akademiků univerzity. Text doplňuje výstavu MUNI100 o životy osobností, které se vepsaly do dějin univerzity nejen svým přispěním k jejímu budování, ale například vztahem ke studentům.
  staré Divadlo v Mikulově za éry rodu Dietrichsteinů [Miroslav Lukáš / Masarykova univerzita]
  Kniha mapuje divadelní život v Mikulově od doby, kdy panství získal rod Dietrichsteinů, až do začátku druhé světové války.
  staré Sochařské Brno 1989–2019 [Radek Horáček, kolektiv autorů / CooperARTive, z.s., Masarykova univerzita]
  Znáte brněnské sochy? Víte, že Brno se podpoře sochařského umění věnuje nejvíce ze všech českých měst? Knížka Sochařské Brno 1989–2019 přináší jako odborný průvodce český i anglický výklad o sochách ze čtyř hlavních tematických okruhů.
  staré Historický pohled na století života Masarykovy univerzity [Lukáš Fasora / Masarykova univerzita]
  Publikace přináší ohlédnutí za sto lety existence Masarykovy univerzity v Brně a je doplněním výstavy MUNI100. Výstava mapuje tři základní otázky vývoje univerzity.
  staré Miroslav Macek: Dříve se na univerzitách učilo myslet, nyní co si máme myslet
  Čtvrteční glosy Miroslava Macka
  staré Univerzita Karlova: Rektor Zima na agrosalonu Země živitelka
  Rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima navštívil v pátek 23. srpna 2019 nejvýznamnější tuzemský agrosalon Země živitelka. Setkal se zde například s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, prezidentem Agrární komory ČR Zdeňkem Jandejskem, ředitelem pro programování a strategie Potravinářské komory ČR Miroslavem Kobernou či generálním ředitelem potravinářské společnosti Madeta a.s. Milanem Teplým.
  staré Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin
  Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru doběla rozpalují praktiky státní Univerzity Hradce Králové související s tím, že před volbami podle jeho slov „politicky agituje proti SPD na sociálních sítích, aby ovlivnila studenty“. Na sociální sítí Facebook neváhal sdílet příspěvek to dokazující. Současná vláda je podle jeho slov „hluchá a slepá“, když nemá dostatečný zájem na tom, aby školy byly odpolitizované, a učinila v tomto smyslu změny. Lidé mu dávali za pravdu, přišel však i výsměch za nafukování problému.
  staré Univerzita chce turisty do periferií jižní Moravy, zapojí i vědce z Izraele
  Krásný region, tak proč o něj mezi turisty není větší zájem? I na tuhle otázku se pokusí odpovědět vědci z Mendelovy univerzity v Brně, kteří poprvé povedou velký mezinárodní projekt financovaný Evropskou komisí se zaměřením na cestovní ruch. Zapojí se do něj patnáct univerzit a výzkumných ústavů z Evropy a Izraele.
  staré Univerzita chce turisty do periferií jižní Moravy, zapojí i vědce z Izraele
  Krásný region, tak proč o něj mezi turisty není větší zájem? I na tuhle otázku se pokusí odpovědět vědci z Mendelovy univerzity v Brně, kteří poprvé povedou velký mezinárodní projekt financovaný Evropskou komisí se zaměřením na cestovní ruch. Zapojí se do něj patnáct univerzit a výzkumných ústavů z Evropy a Izraele.Další články k tématu:Příliš hluční návštěvníci. Obyvatele Valtic dráždí nájezdy turistůBrno chce cílit na turisty z Polska a Asie, přivést je má zábava v centruNávštěvníci zoo v Hodoníně budou mít tučňáky i klokany na dosah ruky
 • Příliš hluční návštěvníci. Obyvatele Valtic dráždí nájezdy turistů
 • Brno chce cílit na turisty z Polska a Asie, přivést je má zábava v centru
 • Návštěvníci zoo v Hodoníně budou mít tučňáky i klokany na dosah ruky
 • staré Na amerických univerzitách budou doručovat poštu roboti
  Americké univerzitní kampusy zaplaví šestikolí roboti, kteří budou doručovat zásilky. Vše má na svědomí startup Starship Technologies, který dostal 40 milionů dolarů. Své roboty tedy pošle do všch univerzitních kampusů v USA. Během následujících dvou let by měli být roboti nasazeni do 100 univerzit,v každém kampusu by jich pak mělo být 25 až 50. Tito roboti ale úplnou novinkou nejsou. Už nyní doručují zboží na dvou univerzitách v USA.
  staré Začala prázdninová Mladá univerzita Waldviertel–Vysočina
  V neděli 4. srpna začal jedenáctý ročník přeshraniční Mladé univerzity Waldviertel–Vysočina. Skoro stovka dětí ve věku 10–14 let z Dolního Rakouska a Vysočiny se bude celý týden věnovat širokému spektru aktivit souvisejících s digitalizací, která ovlivní náš budoucí svět.
  staré Univerzita Pardubice nabízí Univerzitu třetího věku a volného času
  Zájemcům každého věku, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, nabízí Univerzita Pardubice přednášky i kurzy zaměřené na historii, ekonomiku, dopravu nebo třeba i angličtinu a jógu. Tři fakulty už přijímají přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku a Univerzitě volného času.     „Ukazuje se, že stále více lidí si chce každý rok rozšířit nebo doplnit znalosti z různých [...]
  staré Začala prázdninová Mladá univerzita Waldviertel–Vysočina
  V neděli 4. srpna začal jedenáctý ročník přeshraniční Mladé univerzity Waldviertel–Vysočina. Skoro stovka dětí ve věku 10–14 let z Dolního Rakouska a Vysočiny se bude celý týden věnovat širokému spektru aktivit souvisejících s digitalizací, která ovlivní náš budoucí svět.
  staré Kamufláž v lese i na poušti. Liberecká univerzita vyvinula novou uniformu
  Vědci Technické univerzity v Liberci vyvinuli pro armádu uniformu s proměnlivou kamufláží, která dokáže vojáka zamaskovat v lese i na poušti. Při pohybu v lese má uniforma tmavozelené odstíny, v sušším a teplejším prostředí vybledne. Dokáže to díky termochromním pigmentům v materiálu, ze kterého je uniforma vyrobena.
  staré Panika na univerzitě: Osamělý střelec zranil 6 zasahujících policistů
  Střelec ve středu odpoledne místního času ve Filadelfii zranil šest policistů, kteří proti němu původně zasahovali kvůli podezření z drogové trestné činnosti. Na místo se sjelo více než 50 policejních aut. Dva policisty, kteří na asi pět hodin uvázli v řadovém domě, odkud útočník střílel, se nakonec podařilo evakuovat.
  staré Juniorská Univerzita Karlova se již popáté otevírá. Šanci "studovat" dostane 200 zájemců
  Univerzita Karlova spouští registraci do již pátého ročníku své Juniorské univerzity. Zájemci z řad středoškolských studentů z celé republiky se během třech měsíců budou moci zúčastnit přednášek vybraných fakult, prohlédnout si prostory historických univerzitních budov a získat podrobné informace o studiu na nejstarší a nejprestižnější české univerzitě.
  staré Žilinská univerzita otvára nový študijný program biomedicínska informatika
  Pripravili ho v spolupráci s uznávanými odborníkmi z USA a Nemecka a na základe požiadaviek podnikovej praxe.
  staré Univerzita zatrhla veškeré hovězí. Bojuje proti uhlíkové stopě a oteplování
  V areálu londýnské vysoké školy Goldsmiths už se nemůže prodávat hovězí maso. Instituce, která je součástí Londýnské univerzity, zákaz zavedla s cílem přispět k boji proti globálním klimatickým změnám. Stala se první vysokou školou v Británii, kde takové opatření vstoupilo v platnost, informovala dnes agentura Reuters.
  actual not cached