Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 23.01.2020 || EUR 25,160 || USD 22,686
čtvrtek 23.ledna 2020, Týden: 4, Den roce: 023,  dnes má svátek Zdeněk, zítra má svátek Milena
23.ledna 2020, Týden: 4, Den roce: 023,  dnes má svátek Zdeněk


( Nalezeno 100 článků )

Doly Bílina ukrývaly unikátní sbírku zkamenělin. Dostalo ji Národní muzeum

staré Doly Bílina ukrývaly unikátní sbírku zkamenělin. Dostalo ji Národní muzeum
/FOTOGALERIE/ Za dva týdny a pár dní k tomu se historická budova Národního muzea kvůli finální kolaudaci po rozsáhlé rekonstrukci. Toto pondělí však v dominantě pražského Václavského náměstí došlo k symbolickému předání sbírky zkamenělin třetihorní flóry a fauny z dolů Bílina. Národní muzeum tento jedinečný dárek dostalo k loňskému 200. výročí od založení od Severočeských dolů....chcete vědět víc?
staré Naučné stezky propojí víno, fotografování i doly
Šardice, Hovorany, Čejč a Karlín. Tyto čtyři obce Mikroregionu Hovoransko propojí naučné stezky. Více než třicet kilometrů upravených cest využijí nejen cyklisté, ale také ti, kdo si oblast chtějí projít po svých. Hlavními lákadly budou víno a sklepní uličky.
staré Doly na Karvinsku zůstávají prázdné, přerušení těžby kvůli ochromeným počítačům pokračuje
S důsledky útoku na počítače společnosti OKD, které řídí například sledování koncentrace metanu v dolech, se odborníci na IT potýkají druhým dnem, doly na Karvinsku zůstávají proto prázdné. Hackerský útok ochromil síť v noci na pondělí, společnost vzápětí z bezpečnostních důvodů přerušila těžbu.  
staré OKD skončí ve ztrátě ve výši několika stovek milionů, řekl Babiš. Loni byly doly přes miliardu v plusu
Těžební společnost OKD, kterou vlastní stát, letos skončí ve ztrátě několika set milionů korun. Po pátečním jednání s vedením firmy to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Loni mělo OKD zisk 1,3 miliardy korun. Za letošní ztrátou podle Babiše...
staré Klimatičtí aktivisté na hodiny obsadili německé hnědouhelné doly
Berlín - Stovky až tisíce klimatických aktivistů na několik hodin obsadily tři hnědouhelné doly na východě Německa. Požadovaly okamžité ukončení těžby. Skupina aktivistů při akci...
staré Klimatičtí aktivisté na hodiny obsadili německé hnědouhelné doly
Berlín - Stovky až tisíce klimatických aktivistů na několik hodin obsadily tři hnědouhelné doly na východě Německa. Požadovaly okamžité ukončení těžby. Skupina aktivistů při akci...
staré Klimatičtí aktivisté na hodiny obsadili německé hnědouhelné doly
Berlín - Stovky až tisíce klimatických aktivistů na několik hodin obsadily tři hnědouhelné doly na východě Německa. Požadovaly okamžité ukončení těžby. Skupina aktivistů při akci...
staré Tisíce aktivistů okupují německé doly. Jsou agresivní, pustili se i do policie
Stovky až tisíce klimatických aktivistů dnes v sobotu pronikly do několika hnědouhelných dolů na východě Německa. Požadují okamžité ukončení těžby. Skupina aktivistů při akci v dole Jänschwalde napadla policii, přičemž tři strážci zákona utrpěli zranění, uvedla braniborská policie na twitteru.
staré Láska nad uranovými doly. Dejvické divadlo vypráví příběh podle Jiřího Stránského
Diváci znají seriál Zdivočelá země nebo snímek Bumerang, ke kterým napsal scénáře. Nedávno zesnulý Jiří Stránský při výpovědi o brutalitě komunistických věznic vycházel také ze své povídkové knihy Štěstí. Podle jedné z povídek napsal i divadelní hru Játra. S Dejvickým divadlem ji nyní uvádějí jeho vnučky Josefína a Antonie Formanovy.
staré Bývalé doly nahradí průmyslová zóna
Na rozsáhlém území u Nýřan, na němž byly v minulosti černouhelné doly, tepelná elektrárna, betonárna i provoz na výrobu limonád, octa a droždí, začíná vznikat průmyslová zóna Panattoni Park Nýřany Terminál.
staré 21. týden v Asii: Sopka Bromo a sirné doly Ijen
Od 20. týdne v Asii se toho stalo tolik, že se můžete připravit na pořádnou porci zážitků, které v tomto článku najdete. Opravdu si už nedovedu představit jaké to bude pro mne v Česku po návratu. Máme tu každý den tolik různorodých zážitků, že tam doma…
staré Jak Číňané využívají Středoafrickou republiku. Jejich zlaté doly zamořují řeku rtutí
"Špinavé" čínské doly na zlato ve Středoafrické republice dokumentuje kněz Aurelio Gazzera. Podívejte se na jeho snímky z místa.
staré Senátorka Dernerová: Jedním z hlavních znečišťovatelů Ústeckého kraje jsou právě doly
Projev na 12. schůzi Senátu dne 30. 10. 2019, Hodnocení návrhů plánů členských států EU v oblasti energetiky a klimatu na období 2021-2030.
staré Jeskyně a doly Jizerských hor [Ivan Rous / Kalendář Liberecka]
Kniha představuje souhrnný pohled na problematiku podzemních objektů v Jizerských horách.
staré Zprávy - Odborníci zajišťují takzvané Orty u Borku. Půda nad bývalými doly se nebezpečně propadá
Bagry a těžké nákladní automobily obsadily jinak klidný les nedaleko Borku u Českých Budějovic. Betonováním a zavážením zabezpečují prohlubně, které vznikají nad bývalými kaolinovými doly.
staré Polsko míří k diktatuře? Opozice před volbami varuje, vláda naopak slibuje hory doly
Polskou národně konzervativní stranu Právo a spravedlnost v neděli čeká test, jak ji voliči hodnotí po čtyřech letech u moci. V parlamentních volbách je toto uskupení, jehož vláda čelí obvinění z ohrožování demokratických principů, jasným favoritem. Voliče se v době ekonomického růstu snaží přesvědčit štědrou sociální politikou i důrazem na vlastenectví a tradiční křesťanské hodnoty.
staré Stát řeší, zda doly na severu Čech jen zatopí, nebo je i propojí
Ústí nad Labem - Na místě hnědouhelných dolů na severu Čech vzniknou jezera. Stát nyní řeší, zda je propojí v ucelené vodní dílo, které bude moci energeticky využít. Palivový kombinát...
staré Severočeské doly získaly od ministerstva životního prostředí souhlas k další těžbě uhlí
Severočeské doly dělí už jen povolení od báňského úřadu od toho, aby mohly pokračovat v těžbě uhlí ve velkolomu Bílina. Od ministerstva životního prostředí těžaři získali před časem souhlasné stanovisko v procesu posouzení vlivu těžby na životní prostředí.
staré Začíná soutěž o lithiové doly. Česko ztrácí prvenství, větší naleziště může být v Srbsku
staré Břidlicové doly v Nízkém Jeseníku: Stovky metrů štol, ve kterých se skrývá mnoho podzemních krás
V oblasti Nízkého Jeseníku kolem Vítkova, Budišova nad Budišovkou a Jakartovic se nacházejí starobylá důlní díla, kde se od konce 18. stol. těžila břidlice. Ta se používala převážně ve stavebnictví, dále se rozemletá přidávala do směsi, ze které se lisovaly gramofonové desky; zajímavé bylo využití na výrobu břidlicových tabulek, které kdysi sloužily na psaní ve škole místo sešitů.
staré Severočeské doly vymáhají po aktivistech 661 tisíc, už podaly i žalobu
Společnost Severočeské doly se rozhodla žalovat zhruba 90 účastníků loňského červnového protestu proti těžbě uhlí, kteří neoprávněně vnikli do dolu Bílina na Mostecku. Firma od nich chce vymáhat škodu ve výši 661 473 korun za několikahodinové vynucené zastavení těžby.
staré Severočeské doly vymáhají po aktivistech 661 tisíc, už podaly i žalobu
Společnost Severočeské doly se rozhodla žalovat zhruba 90 účastníků loňského červnového protestu proti těžbě uhlí, kteří neoprávněně vnikli do dolu Bílina na Mostecku. Firma od nich chce vymáhat škodu ve výši 661 473 korun za několikahodinové vynucené zastavení těžby.Další články k tématu:Aktivisté vnikli do dolu Bílina, policie jich přes dvě stovky zadrželaZa obsazení rypadla žádají doly po aktivistech zaplatit 670 tisícPolicie zadržela v lomu Bílina 280 aktivistů, podezírá je z přestupkůPřes sto aktivistů vniklo do lomu Bílina, firma musela zastavit těžbu
 • Aktivisté vnikli do dolu Bílina, policie jich přes dvě stovky zadržela
 • Za obsazení rypadla žádají doly po aktivistech zaplatit 670 tisíc
 • Policie zadržela v lomu Bílina 280 aktivistů, podezírá je z přestupků
 • Přes sto aktivistů vniklo do lomu Bílina, firma musela zastavit těžbu
 • staré Severočeské doly žalují aktivisty
  Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 tisíc korun, žalobu podali na 90 lidí.
  staré Severočeské doly žalují aktivisty
  Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 tisíc korun, žalobu podali na 90 lidí.
  staré Severočeské doly žalují aktivisty za vniknutí do lomu Bílina. Požadují necelých 700 tisíc korun
  Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 473 korun, žalobu podali na devadesát lidí. V úterý to řekl mluvčí dolů Lukáš Kopecký. Hnutí Limity jsme my uvedlo, že doly žalují lidi, kteří se prokazatelně nenacházeli na území lomu Bílina.Další články k tématu:Aktivisté blokovali vstup ministerstva životního prostředí, resort nenásilnou podobu protestu ocenilAktivisté lomu Bílina způsobili škodu za 700 tisíc, tvrdí Severočeské doly. Budou ji vymáhatZ přestupku při protestu proti těžbě uhlí na Mostecku je podezřelých 280 aktivistůAktivisté vnikli do lomu Bílina a připoutali se k rypadlu. Policie zadržela 234 lidí
 • Aktivisté blokovali vstup ministerstva životního prostředí, resort nenásilnou podobu protestu ocenil
 • Aktivisté lomu Bílina způsobili škodu za 700 tisíc, tvrdí Severočeské doly. Budou ji vymáhat
 • Z přestupku při protestu proti těžbě uhlí na Mostecku je podezřelých 280 aktivistů
 • Aktivisté vnikli do lomu Bílina a připoutali se k rypadlu. Policie zadržela 234 lidí
 • staré Protest proti těžbě uhlí u Bíliny: Doly podaly na účastníky žalobu
  Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 milionů korun, žalobu podali na devadesát lidí. ČTK to dnes řekl mluvčí dolů Lukáš Kopecký. Hnutí Limity jsme my uvedlo, že doly žalují lidi, kteří se prokazatelně nenacházeli na území lomu Bílina
  staré Severočeské doly požadují po účastnících protestu 661 tisíc korun. Za vniknutí do dolu Bílina
  Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 tisíc korun, žalobu podali na devadesát lidí. Informoval o tom mluvčí dolů Lukáš Kopecký. Hnutí Limity jsme my ovšem namítá, že doly žalují lidi, kteří se prokazatelně nenacházeli na území lomu Bílina.
  staré Doly daly žalobu na účastníky protestu proti těžbě uhlí u Bíliny
  Chomutov - Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 milionů korun,...
  staré Čína slibovala Evropě hory doly. Teď investice omezuje, ukázala studie
  Číňané omezují investice v Evropě. V první polovině roku utratily čínské společnosti za nákup evropských firem nebo podílů v nich pouze 2,4 miliardy dolarů (asi 55,5 miliardy Kč). To je podle dnes zveřejněné studie poradenské společnosti Ernst & Young (EY), z níž cituje agentura DPA, meziročně o více než 80 procent méně.
  staré Online světy GTA V a Red Dead Redemption 2 jsou moderními doly na zlato
  Avšak není všechno zlato, co se třpytí?
  staré V Kanadě vznikají nové uhelné doly
  V kanadské provincii Britská Kolumbie se připravuje otevření dvou nových uhelných dolů. Důvodem je pokračující globální poptávka po metalurgickém uhlí. Zájem je zejména v Číně a Indii.
  staré Kdysi doly, teď jezera a vrtule. Takto se Němci připravují na život bez uhlí
  Jak to teď vypadá v místech, která byla dříve vyhlášená těžbou uhlí? Navštívili jsme německý Lichterfeld.
  staré Žádná sv. Barbora nebo doly. Zažijte Kutnou Horu jinak
  Gotické skvosty přeplněné turisty už jste v Kutně Hoře nejspíš navštívili. Město si ale můžete vychutnat i z jiných, ne tolik probádaných úhlů. Vydejte se třeba do galerie nebo za vínem.
  staré Plzeňsko ukázalo své industriální dědictví a zpřístupnilo staré doly
  V červnu se návštěvníkům na jeden víkend na Plzeňsku představil premiérový ročník festivalu industriální kultury, Industry Open. Ten pro zájemce otevřel zajímavé průmyslové památky a místa, kam se běžně nelze podívat.
  staré UNESCO Moravskoslezský kraj míjí, malou šanci mají pouze staré doly
  Ani jednoho zástupce nemá na seznamu světového dědictví UNESCO Moravskoslezský kraj. Mezi uchazeči jsou sice bývalé ostravské doly, jejich šance na úspěch však nejsou velké.Další články k tématu:V UNESCO už jsou, obcím ale chybí jazykově vybavení průvodci i ubytováníKrušnohoří návštěvníky zatím příliš neláká. Dostane turistický dopingOBRAZEM: Kladrubská krajina na seznamu UNESCO
 • V UNESCO už jsou, obcím ale chybí jazykově vybavení průvodci i ubytování
 • Krušnohoří návštěvníky zatím příliš neláká. Dostane turistický doping
 • OBRAZEM: Kladrubská krajina na seznamu UNESCO
 • staré UNESCO Moravskoslezský kraj míjí, malou šanci mají pouze staré doly
  Ani jednoho zástupce nemá na seznamu světového dědictví UNESCO Moravskoslezský kraj. Mezi uchazeči jsou sice bývalé ostravské doly, jejich šance na úspěch však nejsou velké.
  staré Už 25 let nerubou: Černá Ostrava má doly už jen na koukání, poslední vozík vyjel v červnu 1994
  Před 25 lety vyjel z dolu Odra poslední vozík s uhlím. Skončila tak 212 let dlouhá éra dobývání uhlí na území města Ostravy. Odkazy bývalé hornické slávy ale stále na několika místech přetrvávají.
  staré Uhelné doly často skrývají poklady
  Při těžbě uhlí se dost často narazí na nejrůznější artefakty z dávné minulosti. Zřejmě nejzajímavější poklady vydal kolumbijský důl Cerrejón.
  staré Komíny, doly a rypadla nahradí solární elektrárny, na výsypkách i na vodě
  Místo rypadel solární panely, a dokonce i plovoucí solární „ostrovy“. Bývalé důlní výsypky, rekultivované skládky nebo četné opuštěné tovární areály v Ústeckém kraji by se mohly stát ideálním místem pro vznik solárních parků.
  staré Komíny, doly a rypadla nahradí solární elektrárny, na výsypkách i na vodě
  Místo rypadel solární panely, a dokonce i plovoucí solární „ostrovy“. Bývalé důlní výsypky, rekultivované skládky nebo četné opuštěné tovární areály v Ústeckém kraji by se mohly stát ideálním místem pro vznik solárních parků.Další články k tématu:Jezero Milada v budoucnosti možná doplní přečerpávací elektrárnaUhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vodyOkolí jezera Matylda se promění, za 43 milionů vzniknou mola i plážeJezero Most se otevře až příští rok, práce zbrzdily potíže s podložímTři severočeské elektrárny stále patří mezi největší znečišťovateleHorní Jiřetín chce skoncovat se závislostí na uhlí, využije jiné energieZrušený Důl Centrum na Mostecku se vyklízí, část zařízení jde do muzea
 • Jezero Milada v budoucnosti možná doplní přečerpávací elektrárna
 • Uhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vody
 • Okolí jezera Matylda se promění, za 43 milionů vzniknou mola i pláže
 • Jezero Most se otevře až příští rok, práce zbrzdily potíže s podložím
 • Tři severočeské elektrárny stále patří mezi největší znečišťovatele
 • Horní Jiřetín chce skoncovat se závislostí na uhlí, využije jiné energie
 • Zrušený Důl Centrum na Mostecku se vyklízí, část zařízení jde do muzea
 • staré Sázkařské impérium a ropné doly. Karel Komárek vydělal miliardy díky půjčce od otce
  Jméno Karel Komárek mladší je dnes v Česku synonymem hlavně loterie, ropy a plynu. Dnes čtvrtý nejbohatší Čech podle žebříčku... Osobnosti
 • Osobnosti
 • staré Severočeské doly žádají náhradu škody i po lidech, kteří ji nezpůsobili
  Severočeské doly chtějí po ekologických aktivistech uhradit více než půlmilionovou škodu, která údajně vznikla obsazením rypadla během loňského Klimakempu. Škodu ale žádají i po těch, kteří v dole nebyli. Mylné informace mají od policie.
 • staré Za obsazení rypadla žádají doly po aktivistech zaplatit 670 tisíc
  Společnost Severočeské doly zaslala přibližně devadesátce ekologických aktivistů předžalobní výzvu na uhrazení bezmála 670 tisíc korun. Dopustili se protiprávního jednání, když loni v červnu vnikli při pochodu proti těžbě uhlí do lomu Bílina na Mostecku a obsadili rypadlo.
  actual not cached