Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 23.08.2019 || EUR 25,765 || USD 23,274
sobota 24.srpna 2019, Týden: 34, Den roce: 236,  dnes má svátek Bartoloměj, zítra má svátek Radim
24.srpna 2019, Týden: 34, Den roce: 236,  dnes má svátek Bartoloměj


( Nalezeno 100 článků )

Doly Bílina ukrývaly unikátní sbírku zkamenělin. Dostalo ji Národní muzeum

staré Doly Bílina ukrývaly unikátní sbírku zkamenělin. Dostalo ji Národní muzeum
/FOTOGALERIE/ Za dva týdny a pár dní k tomu se historická budova Národního muzea kvůli finální kolaudaci po rozsáhlé rekonstrukci. Toto pondělí však v dominantě pražského Václavského náměstí došlo k symbolickému předání sbírky zkamenělin třetihorní flóry a fauny z dolů Bílina. Národní muzeum tento jedinečný dárek dostalo k loňskému 200. výročí od založení od Severočeských dolů....chcete vědět víc?
datum vydání: 23/08/2019 17:37:17 včera Severočeské doly žalují aktivisty
Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 tisíc korun, žalobu podali na 90 lidí.
datum vydání: 21/08/2019 11:14:46 3 dny Severočeské doly žalují aktivisty
Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 tisíc korun, žalobu podali na 90 lidí.
datum vydání: 20/08/2019 14:24:31 4 dny Severočeské doly žalují aktivisty za vniknutí do lomu Bílina. Požadují necelých 700 tisíc korun
Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 473 korun, žalobu podali na devadesát lidí. V úterý to řekl mluvčí dolů Lukáš Kopecký. Hnutí Limity jsme my uvedlo, že doly žalují lidi, kteří se prokazatelně nenacházeli na území lomu Bílina.Další články k tématu:Aktivisté blokovali vstup ministerstva životního prostředí, resort nenásilnou podobu protestu ocenilAktivisté lomu Bílina způsobili škodu za 700 tisíc, tvrdí Severočeské doly. Budou ji vymáhatZ přestupku při protestu proti těžbě uhlí na Mostecku je podezřelých 280 aktivistůAktivisté vnikli do lomu Bílina a připoutali se k rypadlu. Policie zadržela 234 lidí
 • Aktivisté blokovali vstup ministerstva životního prostředí, resort nenásilnou podobu protestu ocenil
 • Aktivisté lomu Bílina způsobili škodu za 700 tisíc, tvrdí Severočeské doly. Budou ji vymáhat
 • Z přestupku při protestu proti těžbě uhlí na Mostecku je podezřelých 280 aktivistů
 • Aktivisté vnikli do lomu Bílina a připoutali se k rypadlu. Policie zadržela 234 lidí
 • datum vydání: 20/08/2019 13:23:26 4 dny Protest proti těžbě uhlí u Bíliny: Doly podaly na účastníky žalobu
  Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 milionů korun, žalobu podali na devadesát lidí. ČTK to dnes řekl mluvčí dolů Lukáš Kopecký. Hnutí Limity jsme my uvedlo, že doly žalují lidi, kteří se prokazatelně nenacházeli na území lomu Bílina
  datum vydání: 20/08/2019 13:13:04 4 dny Severočeské doly požadují po účastnících protestu 661 tisíc korun. Za vniknutí do dolu Bílina
  Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 tisíc korun, žalobu podali na devadesát lidí. Informoval o tom mluvčí dolů Lukáš Kopecký. Hnutí Limity jsme my ovšem namítá, že doly žalují lidi, kteří se prokazatelně nenacházeli na území lomu Bílina.
  datum vydání: 20/08/2019 12:08:46 4 dny Doly daly žalobu na účastníky protestu proti těžbě uhlí u Bíliny
  Chomutov - Severočeské doly podaly žalobu na účastníky loňského protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661 milionů korun,...
  staré Čína slibovala Evropě hory doly. Teď investice omezuje, ukázala studie
  Číňané omezují investice v Evropě. V první polovině roku utratily čínské společnosti za nákup evropských firem nebo podílů v nich pouze 2,4 miliardy dolarů (asi 55,5 miliardy Kč). To je podle dnes zveřejněné studie poradenské společnosti Ernst & Young (EY), z níž cituje agentura DPA, meziročně o více než 80 procent méně.
  staré Online světy GTA V a Red Dead Redemption 2 jsou moderními doly na zlato
  Avšak není všechno zlato, co se třpytí?
  staré V Kanadě vznikají nové uhelné doly
  V kanadské provincii Britská Kolumbie se připravuje otevření dvou nových uhelných dolů. Důvodem je pokračující globální poptávka po metalurgickém uhlí. Zájem je zejména v Číně a Indii.
  staré Kdysi doly, teď jezera a vrtule. Takto se Němci připravují na život bez uhlí
  Jak to teď vypadá v místech, která byla dříve vyhlášená těžbou uhlí? Navštívili jsme německý Lichterfeld.
  staré Žádná sv. Barbora nebo doly. Zažijte Kutnou Horu jinak
  Gotické skvosty přeplněné turisty už jste v Kutně Hoře nejspíš navštívili. Město si ale můžete vychutnat i z jiných, ne tolik probádaných úhlů. Vydejte se třeba do galerie nebo za vínem.
  staré Plzeňsko ukázalo své industriální dědictví a zpřístupnilo staré doly
  V červnu se návštěvníkům na jeden víkend na Plzeňsku představil premiérový ročník festivalu industriální kultury, Industry Open. Ten pro zájemce otevřel zajímavé průmyslové památky a místa, kam se běžně nelze podívat.
  staré UNESCO Moravskoslezský kraj míjí, malou šanci mají pouze staré doly
  Ani jednoho zástupce nemá na seznamu světového dědictví UNESCO Moravskoslezský kraj. Mezi uchazeči jsou sice bývalé ostravské doly, jejich šance na úspěch však nejsou velké.Další články k tématu:V UNESCO už jsou, obcím ale chybí jazykově vybavení průvodci i ubytováníKrušnohoří návštěvníky zatím příliš neláká. Dostane turistický dopingOBRAZEM: Kladrubská krajina na seznamu UNESCO
 • V UNESCO už jsou, obcím ale chybí jazykově vybavení průvodci i ubytování
 • Krušnohoří návštěvníky zatím příliš neláká. Dostane turistický doping
 • OBRAZEM: Kladrubská krajina na seznamu UNESCO
 • staré UNESCO Moravskoslezský kraj míjí, malou šanci mají pouze staré doly
  Ani jednoho zástupce nemá na seznamu světového dědictví UNESCO Moravskoslezský kraj. Mezi uchazeči jsou sice bývalé ostravské doly, jejich šance na úspěch však nejsou velké.
  staré Už 25 let nerubou: Černá Ostrava má doly už jen na koukání, poslední vozík vyjel v červnu 1994
  Před 25 lety vyjel z dolu Odra poslední vozík s uhlím. Skončila tak 212 let dlouhá éra dobývání uhlí na území města Ostravy. Odkazy bývalé hornické slávy ale stále na několika místech přetrvávají.
  staré Uhelné doly často skrývají poklady
  Při těžbě uhlí se dost často narazí na nejrůznější artefakty z dávné minulosti. Zřejmě nejzajímavější poklady vydal kolumbijský důl Cerrejón.
  staré Komíny, doly a rypadla nahradí solární elektrárny, na výsypkách i na vodě
  Místo rypadel solární panely, a dokonce i plovoucí solární „ostrovy“. Bývalé důlní výsypky, rekultivované skládky nebo četné opuštěné tovární areály v Ústeckém kraji by se mohly stát ideálním místem pro vznik solárních parků.
  staré Komíny, doly a rypadla nahradí solární elektrárny, na výsypkách i na vodě
  Místo rypadel solární panely, a dokonce i plovoucí solární „ostrovy“. Bývalé důlní výsypky, rekultivované skládky nebo četné opuštěné tovární areály v Ústeckém kraji by se mohly stát ideálním místem pro vznik solárních parků.Další články k tématu:Jezero Milada v budoucnosti možná doplní přečerpávací elektrárnaUhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vodyOkolí jezera Matylda se promění, za 43 milionů vzniknou mola i plážeJezero Most se otevře až příští rok, práce zbrzdily potíže s podložímTři severočeské elektrárny stále patří mezi největší znečišťovateleHorní Jiřetín chce skoncovat se závislostí na uhlí, využije jiné energieZrušený Důl Centrum na Mostecku se vyklízí, část zařízení jde do muzea
 • Jezero Milada v budoucnosti možná doplní přečerpávací elektrárna
 • Uhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vody
 • Okolí jezera Matylda se promění, za 43 milionů vzniknou mola i pláže
 • Jezero Most se otevře až příští rok, práce zbrzdily potíže s podložím
 • Tři severočeské elektrárny stále patří mezi největší znečišťovatele
 • Horní Jiřetín chce skoncovat se závislostí na uhlí, využije jiné energie
 • Zrušený Důl Centrum na Mostecku se vyklízí, část zařízení jde do muzea
 • staré Sázkařské impérium a ropné doly. Karel Komárek vydělal miliardy díky půjčce od otce
  Jméno Karel Komárek mladší je dnes v Česku synonymem hlavně loterie, ropy a plynu. Dnes čtvrtý nejbohatší Čech podle žebříčku... Osobnosti
 • Osobnosti
 • staré Severočeské doly žádají náhradu škody i po lidech, kteří ji nezpůsobili
  Severočeské doly chtějí po ekologických aktivistech uhradit více než půlmilionovou škodu, která údajně vznikla obsazením rypadla během loňského Klimakempu. Škodu ale žádají i po těch, kteří v dole nebyli. Mylné informace mají od policie.
 • staré Za obsazení rypadla žádají doly po aktivistech zaplatit 670 tisíc
  Společnost Severočeské doly zaslala přibližně devadesátce ekologických aktivistů předžalobní výzvu na uhrazení bezmála 670 tisíc korun. Dopustili se protiprávního jednání, když loni v červnu vnikli při pochodu proti těžbě uhlí do lomu Bílina na Mostecku a obsadili rypadlo.
  staré Za obsazení rypadla žádají doly po aktivistech zaplatit 670 tisíc
  Společnost Severočeské doly zaslala přibližně devadesátce ekologických aktivistů předžalobní výzvu na uhrazení bezmála 670 tisíc korun. Dopustili se protiprávního jednání, když loni v červnu vnikli při pochodu proti těžbě uhlí do lomu Bílina na Mostecku a obsadili rypadlo.Další články k tématu:Aktivisté vnikli do dolu Bílina, policie jich přes dvě stovky zadrželaPolicie zadržela v lomu Bílina 280 aktivistů, podezírá je z přestupkůOd aktivistů z lomu Bílina budou doly vymáhat škodu. Hnutí se chce bránitVznikla nám škoda 700 tisíc za odstavení provozu, viní doly aktivistyPřes sto aktivistů vniklo do lomu Bílina, firma musela zastavit těžbu
 • Aktivisté vnikli do dolu Bílina, policie jich přes dvě stovky zadržela
 • Policie zadržela v lomu Bílina 280 aktivistů, podezírá je z přestupků
 • Od aktivistů z lomu Bílina budou doly vymáhat škodu. Hnutí se chce bránit
 • Vznikla nám škoda 700 tisíc za odstavení provozu, viní doly aktivisty
 • Přes sto aktivistů vniklo do lomu Bílina, firma musela zastavit těžbu
 • staré Doly a domácí kotle. Na Ústecku obce dýchají stejný vzduch jako čínská megaměsta
  Na uhelné prázdniny už sice nejezdí, ale ani třicet let po pádu režimu a ukončení nezřízené těžby uhlí nežijí obyvatelé kraje ve zdravém ovzduší. Naopak se řadí mezi nejhorší místa Evropské unie. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu.
  staré RECENZE: Nebe mlčí, doly bdí. Hladová země jde až za hranici kýče
  Novodobý mýtus o městě, které se chtělo odrazit ode dna, a tak vyrvalo své bohatství z břicha samotné země. Poeticky zní úvod nové hry Davida Košťáka, kterou v pražském Švandově divadle zrežíroval Štěpán Pácl.Další články k tématu:Stůl, židle a bodláky. Hladová země vykreslí mysteriózní důlní městoČinoherák, Švanďák, Provázek. Kam noví šéfové nasměrují tradiční scényBratr spánku křtí nový sál Švandova divadla a loučí se s Gombárem
 • Stůl, židle a bodláky. Hladová země vykreslí mysteriózní důlní město
 • Činoherák, Švanďák, Provázek. Kam noví šéfové nasměrují tradiční scény
 • Bratr spánku křtí nový sál Švandova divadla a loučí se s Gombárem
 • staré Bitva o voliče. Slovenské vládní strany slibují hory doly občanům i firmám
  Vládní strany na Slovensku se rok před plánovanými parlamentními volbami předbíhají s návrhy v sociální a daňové oblasti, včetně zvýšení minimální mzdy a snížení daní. Analytici některá navrhovaná opatření uvítali, ministerstvo financí ale upozornilo na ohrožení vyrovnaného hospodaření státu.
  staré Bělorusko nemá doly, ale vyváží spoustu uhlí
  Bělorusko v minulém roce vyvezlo pětkrát více uhlí a 357 krát více antracitu, nežli v předchozím roce. V zemi se ale nenacházejí žádné uhelné doly. Podle ukrajinských médií uhlí pravděpodobně pochází z Donbasu.
  staré Sociální péče? Ministerstvo slibovalo hory doly, výsledek bídný, ukázala prověrka NKÚ
  Ministerstvu práce a sociálních věcí se nedaří dotáhnout plánované změny, které mají zlepšit úroveň sociálních služeb. Vyplývá to z výsledků prověrky, které dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle něj se na tom do velké míry podepisuje dosud nepřijatá novela zákona o sociálních službách. Nejpozději v roce 2017 mělo být splněno 17 opatření, v době kontroly se resortu 14 z nich nepodařilo dosáhnout. MPSV v reakci uvedlo, že je pro něj zajištění kvalitních sociálních služeb zásadní, zavázalo se předložit novelu do konce roku.
  staré Sociální péče? Ministerstvo slibovalo hory doly, výsledek bídný, ukázala prověrka NKÚ
  Ministerstvu práce a sociálních věcí se nedaří dotáhnout plánované změny, které mají zlepšit úroveň sociálních služeb. Vyplývá to z výsledků prověrky, které dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle něj se na tom do velké míry podepisuje dosud nepřijatá novela zákona o sociálních službách. Nejpozději v roce 2017 mělo být splněno 17 opatření, v době kontroly se resortu 14 z nich nepodařilo dosáhnout.
  staré Pomohl jsem zachránit mostecké doly, říká odsouzený uhlobaron Kraus
  Petr Kraus má život jako na houpačce. Jednu chvíli vlastnil podíl ve firmě, který má dnes cenu nejméně čtyř miliard korun, nebo soukromou stáj starokladrubských koní. Místo toho má obstavenou vilu v Praze na Vinohradech a klidně zítra mu může přijít výzva k nástupu k výkonu šestnáctiměsíčního trestu ve Švýcarsku.Další články k tématu:Stát se dopustil při prodeji společnosti OKD nedovolené podpory, tvrdí PirátiPozůstalí horníků z ČSM získají další peníze, tentokrát od Nadace OKDOKD začalo odškodňovat rodiny mrtvých horníků. Dostanou statisíce i rentuOKD by měla odškodnit polské pozůstalé stejně jako české, řekl BabišKdy OKD skončí, ještě nevíme, tvrdí předseda představenstva Marian KlásekZa Mosteckou uhelnou by se Česko mohlo dočkat odškodnění 5,5 miliardyPodvody a praní špinavých peněz, slyšeli od soudu manažeři Mostecké uhelné
 • Stát se dopustil při prodeji společnosti OKD nedovolené podpory, tvrdí Piráti
 • Pozůstalí horníků z ČSM získají další peníze, tentokrát od Nadace OKD
 • OKD začalo odškodňovat rodiny mrtvých horníků. Dostanou statisíce i rentu
 • OKD by měla odškodnit polské pozůstalé stejně jako české, řekl Babiš
 • Kdy OKD skončí, ještě nevíme, tvrdí předseda představenstva Marian Klásek
 • Za Mosteckou uhelnou by se Česko mohlo dočkat odškodnění 5,5 miliardy
 • Podvody a praní špinavých peněz, slyšeli od soudu manažeři Mostecké uhelné
 • staré Madura pomáhají držet u moci zlaté doly. Horníkům platí bezcennými bolívary
  Nejúspěšnější finanční operace Venezuely se v posledních letech neodehrávaly na Wall Street, ale v primitivních dolech na jihu země. V době hroutící se ekonomiky se vydalo do džungle 300 tisíc lidí, aby tam v provizorních podmínkách dobývali horninu obsahující zlato. Svými lopatami a krumpáči podporují levicovou vládu prezidenta Nicoláse Madura, napsala agentura Reuters.
  staré Plzeňským silničářům dochází posypová sůl. Německé doly nedokáží pokrýt poptávku
  Silničáři v Plzeňském kraji během letošní zimy spotřebovali již zhruba 27 tisíc tun soli. Nyní se však obávají, že jim klíčová surovina dojde. Produkce posypové soli ze sousedního Německa je totiž nedostačující.
  staré Ledvice napájejí Doly Bílina napřímo
  Od 9. prosince je veškeré elektrické zařízení v Dolech Bílina (DB) napájeno přímo ze sousední ElektrárnyLedvice (ELE), nikoliv jako dosud prostřednictvímdistribuční soustavy.
  staré Fotoreport: Sirné doly sopky Kawah Ijel
  Sopak Kawah Ijen na východní Jávě v Indonésii je místo, které doslova neživé ožívá. Obrovský kráter sopky, jenž je zatopen sirnou vodou oplívá úžasnými barvami hlavně ráno při východu slunce. Lidé se sem sjížíd s celého světa aby toto nádherné přírodní…
  staré Severočeské doly obdarovaly Národní muzeum
  Severočeské doly věnovaly Národnímu muzeu u příležitosti 200. narozenin speciální dárek. Jde o více než čtyři tisíce unikátních fosilií, které se našly v hnědouhelném dolu Bílina a okolí.
  staré Doly Bílina ukrývaly unikátní sbírku zkamenělin. Dostalo ji Národní muzeum
  /FOTOGALERIE/ Za dva týdny a pár dní k tomu se historická budova Národního muzea kvůli finální kolaudaci po rozsáhlé rekonstrukci. Toto pondělí však v dominantě pražského Václavského náměstí došlo k symbolickému předání sbírky zkamenělin třetihorní flóry a fauny z dolů Bílina. Národní muzeum tento jedinečný dárek dostalo k loňskému 200. výročí od založení od Severočeských dolů.
  staré Přivítal jsem, že se doly staly součástí státu, říká v souvislosti s bezpečností práce bývalý vicehejtman kraje, kde umřeli horníci
  ROZHOVOR „Předpokládám, že se vládní představitelé budou starat o to, aby došlo k okamžité pomoci a kompenzaci rodinám, a to jak na české, tak na polské straně,“ říká ke čtvrteční tragédii v Dole ČSM na Karvinsku bývalý vicehejtman Moravskoslezského kraje, zastupitel Josef Babka, který vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým. „Pokud bude potřeba ve vztahu k rodinám pozůstalých a zraněných cokoli udělat, věřím, že pan hejtman to projedná v radě kraje a pomoc rádi podpoříme,“ dodal.
  staré Přivítal jsem, že se doly staly součástí státu, říká v souvislosti s bezpečností práce vicehejtman kraje, kde umřeli horníci
  ROZHOVOR „Předpokládám, že se vládní představitelé budou starat o to, aby došlo k okamžité pomoci a kompenzaci rodinám, a to jak na české, tak na polské straně,“ říká ke čtvrteční tragédii v Dole ČSM na Karvinsku bývalý vicehejtman Moravskoslezského kraje, zastupitel Josef Babka, který vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým. „Pokud bude potřeba ve vztahu k rodinám pozůstalých a zraněných cokoli udělat, věřím, že pan hejtman to projedná v radě kraje a pomoc rádi podpoříme,“ dodal.
  staré Severočeské doly chtějí další těžbu uhlí. Lidem z Bíliny zruší cestu do hor
  Společnost Severočeské doly chce rozšířit území povrchové těžby hnědého uhlí. U jejího záměru pro první etapu v letech 2019 – 2035 nyní ministerstvo životního prostředí posuzuje vliv na životní prostředí. Podle zpracovatelů dokumentace (EIA) posun Dolu Bílina o stovky metrů od Braňan ke vznikajícímu Jezeru Most silně naruší ráz neobydlené krajiny v západní části Mostecka, ale významně nezhorší životní prostředí v okolí a zdraví obyvatel.
  staré Kehlstein / OrlĂ­ hnĂ­zdo, solnĂ© doly Salzzeitreise a Königssee, turistika v podhůří BerchtesgádenskĂ˝ch Alp
  Start našeho výletu začal koncem února, kdy jsem přemýšlet kam vyrazit na turistický výlet. Projít se po horách a poznat krásy našeho světa. Dle různých …
  staré Italští populisté slibovali hory doly, teď je jejich vláda terčem posměchu
  Italské vládní Hnutí pěti hvězd (M5S) nemůže splnit některé volební sliby, například zastavení výstavby plynovodu Trans Adriatic Pipeline (TAP) by Itálii přineslo pokutu 20 miliard eur (518 miliard Kč). Jihoitalská ocelárna Ilva, kterou chtělo M5S z ekologických důvodů zavřít, zůstává v provozu, a hnutí navíc podpoří daňovou amnestii, kterou prosadila koaliční strana Liga. Pozornost se nyní upírá na rychlodráhu TAV, která má spojit Turín a Lyon. Liga ji prosazuje, M5S je proti. Šéf protestního hnutí, vicepremiér Luigi Di Maio, v pondělí po vlně kritiky a výsměchu svou stranu vyzval, aby se semkla, napsala agentura Reuters.
  staré Jaká tajemství skrývají doly
  Archeolog Petr Čech z Akademie věd je vedoucím výzkumu, který probíhá na území Severočeských dolů (SD). Co všechno se v dolech dá nalézt, popsal v rozhovoru pro MF Dnes, jehož zkrácenou verzi přinášíme.
  staré ČSSD rozjela volební kampaň. Reklamní letáky slibují hory doly
  Stochov - Sociální demokracie se v kampani před říjnovými komunálními volbami zaměří na téma bezpečnosti českých hranic, přeje si také vyvolat diskusi o zkrácení pracovní doby či o zavedení pětitýdenní dovolené pro všechny. Nadále chce prosazovat hlavní body svého sociálního programu, například zálohované výživné a proplácení nemocenské od prvního dne nemoci. Předseda ČSSD Jan Hamáček to dnes řekl při zahájení kampaně strany ve městě Stochov na Kladensku.
  staré V Egyptě vyroste nejvyšší africký mrakodrap. Přispěje Čína, slibuje hory doly
  Káhira - Egypt postaví mrakodrap Nilská věž (Nile Tower), který by se měl tyčit do výšky 345 metrů. Na druhé místo tak odsune Carltonovo centrum (223 metrů) v Jihoafrické republice, píše francouzský list Le Figaro. K jakým účelům bude ambiciózní objekt sloužit, zatím není zcela rozhodnuto. Investovat do něj bude Čína.
  staré Glencore zaplatí miliardy za australské doly
  Těžební společnost Rio Tinto kývla na prodej svých podílů v uhelném dolu Hail Creek a uhelném projektu Valeria v australském Queenslandu firmě Glencore za 1,7 miliardy dolarů (asi 38 miliard korun).
  staré Severočeské doly nemusí zaplatit 30 milionů korun. Antimonopolní úřad pokutu zrušil
  Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil pokutu 30 milionů korun pro Severočeské doly kvůli zákazu exportu uhlí, který firma dávala svým odběratelům.
  staré Šéf antimonopolního úřadu zrušil 30milionovou pokutu pro Severočeské doly
  Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 30 milionů korun pro Severočeské doly kvůli zákazu exportu uhlí, který firma dávala svým odběratelům. Podle původního stanoviska antimonopolního úřadu tak firma porušila soutěžní pravidla v ČR i Evropské unii. Firma se ale odvolala a šéf ÚOHS našel v rozhodnutí úředníků chyby. 
  staré Turisty lákají v létě industriální cíle, jako jsou doly či elektrárny
  Potrubí, vůně olejem promaštěných hadrů, motory a nejrůznější mechanismy, i to může patřit k dovolené a prázdninám.
  staré 21. týden v Asii: Sopka Bromo a sirné doly Ijen
  Od 20. týdne v Asii se toho stalo tolik, že se můžete připravit na pořádnou porci zážitků, které v tomto článku najdete. Opravdu si už nedovedu představit jaké to bude pro mne v Česku po návratu. Máme tu každý den tolik různorodých zážitků, že tam doma…
  staré Moravskoslezské hutě a doly platí miliony korun za snížení hlučnosti
  Spuštění tolik potřebného odprášení v Třineckých železárnách neznamenalo pro nedaleké město jen snížení prašnosti, ale paradoxně i zvýšení hluku. Vytvářejí ho obří ventilátory odsávající prach.
  staré Moravskoslezské hutě a doly platí miliony korun za snížení hlučnosti
  Spuštění tolik potřebného odprášení v Třineckých železárnách neznamenalo pro nedaleké město jen snížení prašnosti, ale paradoxně i zvýšení hluku. Vytvářejí ho obří ventilátory odsávající prach.Další články k tématu:Nejvyšší soud zrušil verdikt, podle něhož měly ocelárny ztišit provozSoud po žalobě občana nařídil ostravské huti, aby omezila hlukKvílení vlaků z huti začala tlumit protihluková stěna, místní si oddechli
 • Nejvyšší soud zrušil verdikt, podle něhož měly ocelárny ztišit provoz
 • Soud po žalobě občana nařídil ostravské huti, aby omezila hluk
 • Kvílení vlaků z huti začala tlumit protihluková stěna, místní si oddechli
 • staré Vznikla nám škoda 700 tisíc za odstavení provozu, viní doly aktivisty
  Severočeské doly vyčíslily škodu, kterou jim 30. června způsobilo dvanáctihodinové zastavení provozu v lomu Bílina při demonstraci účastníků klimakempu. Společnost říká, že jí vznikla nemajetková újma téměř 700 tisíc korun tím, že nemohlo 150 zaměstnanců při protestech aktivistů proti těžbě pracovat.
  staré Vznikla nám škoda 700 tisíc za odstavení provozu, viní doly aktivisty
  Severočeské doly vyčíslily škodu, kterou jim 30. června způsobilo dvanáctihodinové zastavení provozu v lomu Bílina při demonstraci účastníků klimakempu. Společnost říká, že jí vznikla nemajetková újma téměř 700 tisíc korun tím, že nemohlo 150 zaměstnanců při protestech aktivistů proti těžbě pracovat. Další články k tématu:Od aktivistů z lomu Bílina budou doly vymáhat škodu. Hnutí se chce bránitPolicie zadržela v lomu Bílina 280 aktivistů, podezírá je z přestupkůAktivisté vnikli do dolu Bílina, policie jich přes dvě stovky zadržela
 • Od aktivistů z lomu Bílina budou doly vymáhat škodu. Hnutí se chce bránit
 • Policie zadržela v lomu Bílina 280 aktivistů, podezírá je z přestupků
 • Aktivisté vnikli do dolu Bílina, policie jich přes dvě stovky zadržela
 • staré Od aktivistů z lomu Bílina budou doly vymáhat škodu. Hnutí se chce bránit
  Severočeské doly budou s největší pravděpodobností vymáhat škodu, jež jim v sobotu způsobili v lomu Bílina ekologičtí aktivisté. Ti se na protest proti těžbě uhlí připoutali k jednomu z rypadel. Stroj měl sice odstávku, ale v areálu bylo 150 zaměstnanců, kteří kvůli demonstrantům nemohli pracovat.
  staré Od aktivistů z lomu Bílina budou doly vymáhat škodu. Hnutí se chce bránit
  Severočeské doly budou s největší pravděpodobností vymáhat škodu, jež jim v sobotu způsobili v lomu Bílina ekologičtí aktivisté. Ti se na protest proti těžbě uhlí připoutali k jednomu z rypadel. Stroj měl sice odstávku, ale v areálu bylo 150 zaměstnanců, kteří kvůli demonstrantům nemohli pracovat.Další články k tématu:Policie zadržela v lomu Bílina 280 aktivistů, podezírá je z přestupkůAktivisté vnikli do dolu Bílina, policie jich přes dvě stovky zadrželaPřes sto aktivistů vniklo do lomu Bílina, firma musela zastavit těžbu
 • Policie zadržela v lomu Bílina 280 aktivistů, podezírá je z přestupků
 • Aktivisté vnikli do dolu Bílina, policie jich přes dvě stovky zadržela
 • Přes sto aktivistů vniklo do lomu Bílina, firma musela zastavit těžbu
 • staré OBRAZEM: Licence k těžbě v Karpatech vyprší za šest let, tamní doly ale viditelně upadají už nyní
  V roce 1990 bylo v rumunském údolí Jiu patnáct činných dolů, ale kvůli zastaralým technologiím, havarijnímu  stavu a přísným limitům EU většina z nich postupně končí. Horníci ze strání Jižních Karpat se zatím nevzdávají a díky silným odborům v těžbě pokračují.
  staré OBRAZEM: Licence k těžbě v Karpatech vyprší za šest lest, tamní doly ale viditelně upadají už nyní
  V roce 1990 bylo v rumunském údolí Jiu patnáct činných dolů, ale kvůli zastaralým technologiím, havarijnímu  stavu a přísným limitům EU většina z nich postupně končí. Horníci ze strání Jižních Karpat se zatím nevzdávají a díky silným odborům v těžbě pokračují.
  actual not cached