Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 20.09.2019 || EUR 25,910 || USD 23,490
neděle 22.září 2019, Týden: 39, Den roce: 265,  dnes má svátek Darina, zítra má svátek Berta
22.září 2019, Týden: 39, Den roce: 265,  dnes má svátek Darina


( Nalezeno 100 článků )

KNIHA: Zchlaďte hlavy!

staré KNIHA: Zchlaďte hlavy!
Studenti, kteří během školního roku stávkují za záchranu klimatu, tvrdí, že máme jen několik let na to, abychom začali něco dělat. Pak bude konec. Navrhují velmi drastická opatření....chcete vědět víc?
datum vydání: 21/09/2019 10:41:57 včera Denisa Šedivá: Kniha vybízí k hravosti i vzpomínání
Na knize ABCZ aneb H jako Havel pracovala Denisa Šedivá čtyři roky. Na dálku komunikovala s grafickými designéry i výtvarníky Adamem Macháčkem a Sébastienem Bohnerem. Nebyl to snadný proces. Nakonec se jim podařilo vytvořit ilustrovanou dvojjazyčnou publikaci, která nejen menším čtenářům přibližuje Českou republiku.
datum vydání: 20/09/2019 19:58:54 2 dny Lego Disney Princezna Záhadná Poselkyně: Kniha tajemství [Jessica Brodyová / CPress]
Jistě víš že zámek, kde žijí tvé oblíbené princezny, je kouzelný.
datum vydání: 20/09/2019 19:58:54 2 dny Auta - Velká kniha pohádek 2 [kolektiv / Egmont]
Vydejte se s námi opět do nádherného světa aut za oblíbenými hrdiny Burákem a Bleskem McQueenem, jejich přáteli z Kardanové Lhoty i z celého světa a také s novými známými Cruz nebo Hromem.
datum vydání: 20/09/2019 19:58:54 2 dny Máša a medvěd - Velká kniha pohádek [Martina Jarošová, kolektiv / Egmont]
Bavíte se při čtení o nezbedě Máše a dobráckém medvědovi?
datum vydání: 20/09/2019 18:55:19 2 dny Agent Kolbe [Andreas Kollender / KNIHA ZLÍN]
Román inspirovaný skutečným životem Fritze Kolbeho, který coby zaměstnanec německého ministerstva zahraničí vyvezl do švýcarského Bernu a zde předal Američanům stovky tajných nacistických dokumentů.
datum vydání: 20/09/2019 17:40:04 2 dny Koncerty mezi knihami pokračují
Po letní pauze opět rozjíždí podzimní sezonu projekt Koncerty mezi knihami. V plzeňské Obvodní knihovně Skvrňany mohou zájemci koncerty navštěvovat již šestým rokem. Jejich společným znakem je komorní prostředí. Ano, název nelže. Opravdu se hraje mezi knihami, přímo v prostoru knihovny.
datum vydání: 20/09/2019 16:47:52 2 dny Hrabě Teleke z Tölökö. Vyšla kniha o kultovním Tajemství hradu v Karpatech
Tajemství hradu v Karpatech, to je kultovní československá komedie, humoristický klenot a jeden z nejujetějších filmů v naší historii. Nezapomenutelné hlášky a postavy připomíná kniha Tajemství hradu v Karpatech & Jiří Brdečka, která obsahuje kompletní literární scénář a spoustu dalších zajímavostí.
datum vydání: 20/09/2019 14:50:29 2 dny Češi jsou protivní, obézní a frustrovaní z politiky. Tak to vidí polská kniha To není ráj
To není ráj. Tak zní název nové polské knihy, která se věnuje Čechům a Česku. Autorem sbírky reportážních úvah je novinář Michał Zabłocki, který v tuzemsku působil jako zpravodaj polské tiskové agentury. Za cíl si dal uvést na pravou míru idealistické představy, které podle něj Poláci o svých jižních sousedech mají.
datum vydání: 20/09/2019 12:57:54 2 dny Jak jsem potkal český film [Pavel Taussig / KNIHA ZLÍN]
Víte, že chybělo jen málo a film Pyšná princezna královnou – pokračování kultovní pohádky po 20 letech – byl skutečně natočen? Jakou roli hrála anglická vlajka ve Slavnostech sněženek?
datum vydání: 20/09/2019 10:47:39 2 dny Severský bestiář [Andrea Lundgrenová / KNIHA ZLÍN]
Šest podobenství o nečekaných proměnách, po nichž mnozí touží.V temných severských hvozdech se toulají všelijaká stvoření, ale jaké je z nordické fauny to nejpodivuhodnější? Liška, štika, kavka nebo kokršpaněl?
datum vydání: 20/09/2019 09:37:53 2 dny Smrtící bílá [Robert Galbraith / KNIHA ZLÍN]
Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové„Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství.
datum vydání: 20/09/2019 05:39:24 2 dny Speciál: Vychází kniha o seriálu Přátelé
Odhalte tajemství úspěchu seriálu Přátelé. Knihy Dobrovský vydávají knihu o fenoménu televizních obrazovek!
datum vydání: 19/09/2019 16:11:27 3 dny Deník parazita [Jan Stavinoha / KNIHA ZLÍN]
Jeden rok v životě člověka pohledem svérázného lidského parazitaPíše se rok 1994 a spisovatel Vladimír, původem z Československa, žije se svou ženou Ester, synem Hugem a bíglem Charliem v Amsterdamu.
datum vydání: 18/09/2019 13:55:27 4 dny Dětská encyklopedie - Kniha, která všechno vysvětlí [kolektiv autorů / Omega]
Obsahuje více než 250 klíčových hesel řazených podle tématických okruhů. Najdete v ní tisíce úžasných a zásadních faktů o oblíbených tématech včetně zvířat, přírody, vědy, vesmíru, technologií, historie a mnoha dalších.
datum vydání: 18/09/2019 13:55:23 4 dny Dokonalá kořist [Helen Fieldsová / KNIHA ZLÍN]
Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi.
datum vydání: 18/09/2019 12:59:26 4 dny Jak jsem potkal český film [Pavel Taussig / KNIHA ZLÍN]
I filmy mají své osudy!
datum vydání: 18/09/2019 11:58:44 4 dny Severský bestiář [Andrea Lundgrenová / KNIHA ZLÍN]
V temných severských hvozdech se toulají všelijaká stvoření, ale jaké je z nordické fauny to nejpodivuhodnější?
datum vydání: 18/09/2019 08:43:16 4 dny A dalĹĄĂ­ kniha. TentokrĂĄt o historii sklĂĄrny RapotĂ­n
RapotĂ­n – RapotĂ­nĹĄtĂ­ skláři oĹživujĂ­ tradici. UĹž majĂ­ knihu a chystajĂ­ i muzeum. Knihu se svĂ˝mi spolupracovnĂ­ky v sobotu 7. září pokřtil autor FrantiĹĄek KaĹĄĂ­k, dlouholetĂ˝ zaměstnanec rapotĂ­nskĂŠ sklĂĄrny, v rĂĄmci připomĂ­nky 190. vĂ˝ročí zaloĹženĂ­. NĂĄzev dostala „RapotĂ­nskĂĄ sklĂĄrna od roku 1829 aĹž po smutnĂ˝ konec v roce 2009“ a mĂ­stnĂ­mi i přespolnĂ­mi účastnĂ­ky slavnosti byla okamĹžitě rozebrĂĄna.
datum vydání: 18/09/2019 07:08:25 4 dny Václav Havel v Americe. Kniha rozhovorů ukazuje, jak na bývalého prezidenta vzpomíná elita USA
Nová kniha nazvaná prostě Havel v Americe nabízí pohled na bývalého prezidenta očima amerických politiků, diplomatů a předních intelektuálů. V souboru rozhovorů se autorky Lenka Kabrhelová a Rosamund Johnstonová snaží pojmenovat, proč byla elita Spojených států okouzlena osobností i myšlenkami českého dramatika, disidenta, myslitele a státníka. Nabízí tak i vhled do zákulisí mezinárodní politiky.
staré Ex libris - Kniha Faktomluva od švédského autora Hanse Roslinga
Zabývá se v ní příliš častým používáním statistických dat, což vede v médiích ke zkreslování skutečnosti. Přečetla Daniela Vrbová.
staré Vychází kniha podle fiktivního facebookového deníčku německého ovčáka Egona
Letos 1. října vychází tištěná podoba úspěšného facebookového Egonova deníčku, která vypráví o skutečném psu majitelky a autorky blogu Petry Baďurové pod názvem Egon: Děsná psina. Knihu s netradičním pohledem na kynologii vydá nakladatelství...
staré Sčítač [Jesse Ball / KNIHA ZLÍN]
Magická výprava za smrtí v románu oceňovaného amerického autoraKdyž se otec dozví, že je smrtelně nemocný, chce svému synovi s Downovým syndromem dopřát jediné – poslední výlet před smrtí.
staré Pro velmi chytré hlavy: Vychází kniha Hudba prvočísel
Prvočísla jsou záhadná stvoření. Jejich definice je velmi jednoduchá (nejsou součinem žádného jiného přirozeného čísla kromě jedničky), ale na jejich vlastnostech je vystavěna celá matematika a jejich nevyzpytatelné chování vyvádí z míry již desítky generací nejlepších odborníků.
staré Snídaně u Tiffanyho [Truman Capote / KNIHA ZLÍN]
Poválečný New York je pro Holly Golightlyovou rájem i klecí zároveň.
staré O knihách s knihovnicí - V knize Podzemní památky středních Čech čtenář objeví netušené věci
Výpravnou publikaci kolektivu autorů v čele s Václavem Cílkem představuje knihovnice Monika Vlasáková. Rozhovor s Jakubem Szántó, novinářem a autorem knihy za Oponou války.
staré Jak se mluví ve Hře o trůny nebo Star Treku? Vyšla kniha o fantastických jazycích
I ta nejpodivnější záliba si zaslouží respekt a může se stát respektovaným povoláním, ukazuje kniha o fiktivních jazycích.
staré Nová kniha Eleny Ferrante vyjde v listopadu
Italská spisovatelka, celosvětově známá pod pseudonymem Elena Ferrante, vydá 7. listopadu novou knihu. Informaci přineslo na začátku týdne nakladatelství Europa Editions na svém oficiálním účtu na Twitteru.
staré Fakt slizká a smradlavá kniha pokusů [Kris Hirschmann / Svojtka & Co.]
Myslíš, že je věda nudná? Omyl! Šumí z ní zvědavost, odkapává zábava a vybuchuje v ní představivost! Přesvědč se o tom v této knížce pokusů.
staré Kepler62: Tajemství. Kniha šestá [Timo Parvela, Björn Sortland / Host]
Šestý, závěrečný díl vesmírné ságy.
staré Lásky, rozchody, umělecká nedorozumění. Kniha mapuje historii Divadla Na zábradlí
Scénu pražského Divadla Na zábradlí, které z malého jeviště klade velké otázky, přibližuje nová kniha Ilony Smejkalové.
staré Blízká setkání - „Nejtlustší kniha, kterou jsem načetl, měla 800 stran.“ Rozhovor s Martinem Stránským o audioknihách
Charismatický hlas Martina Stránského můžete slyšet v divadle, seriálech, muzikálech i audioknihách. Loni získal za audioknihu Teror cenu Kniha roku.
staré Hans Rath: Super kniha o druhé míze a zlodějských čertech
Jaké to je zachraňovat duši dvacetileté dívčiny... a opičky z výzkumáku. A sebe ze spárů ožralého čerta, Mikuláše a anděla. A slepice z klecí. A kdyby jen slepice... Jen si představte, že za vámi přijde někdo, kdo tvrdí, že je Bůh a že od vás potřebuje pomoc. A jakou jinou než... spasit svět. Achbože, a je to tady již potřetí. Hans Rath v třetím pokračování příběhů…
staré O knihách s knihovnicí - Nizozemská kniha Osud tažných ptáků po letech vyšla v češtině
Nejúspěšnější dílo Maartena´t Harta představuje knihovnice Eva Měřínská. Dále požad přináší rozhovor s novohradskou básnířkou Květou Jarolímkovou.
staré Recenze: Musíme si promluvit o Kevinovi je kniha, která vás »zalehne«, přesto ji neodložíte
Její syn zabil sedm svých spolužáků. Její syn a ona k sobě těžko hledali cestu. Její syn a její přístup k mateřství rozhodně nebyly záležitosti zalité sluncem. Její příběh čtenáře doslova zalehne. Pro podzimní čas není vhodnější knihy.
staré KNIHA: Předem prohraný střet civilizací
V průběhu 20. století vznikly tři velké dystopické romány. Dva jsou všeobecně známé, třetí už méně. Alespoň u nás o něm vědělo mnohem méně čtenářů než na Západě.
staré Clona [Samuel Bjork / KNIHA ZLÍN]
V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka.
staré Legendy o Myší hlídce: Kniha třetí [kolektiv autorů, David Petersen / Comics Centrum]
V městečku Kůrová Kamenice na západě Myších teritorií, v útulném hostinci V Červnové ulici, se scházejí myši z širokého dalekého okolí, přilákány vyhlášenou pohostinností jeho majitelky Rudolfy. A právě zde opět probíhá soutěž ve vyprávění příběhů.
staré Kniha SLOU [Kamila Boudová / BizBooks]
Svět se zrychluje. Máme všeho čím dál víc a přeci jen nám pořád něco chybí. Lidstvo sužují stále nové civilizační nemoci a navzdory nevídanému materiálnímu blahobytu nám pocit štěstí proplouvá mezi prsty. Co s tím? Můžeme zpomalit.
staré Smrtící bílá [Robert Galbraith / KNIHA ZLÍN]
„Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství.
staré KNIHA: Vzpomínkový orloj
Publikací nazvanou Exilový orloj. Nezapomínky (2019) s ilustracemi Clary Istlerové navázal Karel Hvížďala na dva svazky fejetonů a esejů Osmý den týdne (2015) a Dobře mrtvý dědeček (2017).
staré Kniha o 1989: Kodetová poslala proletáře do pr**le, Bubílková měla být mluvčí prezidenta!
Křest nové knihy o událostech 17. listopadu, tentokrát z pohledu známých osobností té doby, přilákal řadu hvězd. Knihu 1989 očima 30 pokřtili Jan Potměšil (53) a Barbora Kodetová Šporclová (48), která hosty křtu pozdravila slavnou hláškou svého tatínka Jiřího Kodeta (†67) z Pelíšků: „Proletáři všech zemí, vyližte si pr**el.“  
staré Nová kniha provede zajímavostmi z historie hodinek
Nakladatelství GRADA vydává knihu, která mapuje historii i současnost českých hodinek PRIM, vyráběných od roku 1949 v Novém Městě nad Metují. Bohatě ilustrovaná kniha PRIMA ČAS přináší řadu zajímavých příběhů a nových informací, z nichž některé jsou zveřejněny zcela poprvé. Měření času patří k nejstarším lidským intelektuálním činnostem. Postupem doby se měnily i osobní časoměrné […]
staré Shepherd, Peng - Kniha M
Zmizení stínu Hemua Džóšiho během tradičního indického festivalu rozpoutá vlnu pozdvižení a úžasu. Celý svět okouzleně sleduje neuvěřitelné činy Hemua, který se ztrátou stínu získá nové, neuvěřitelné schopnosti. Stejně fascinovaně pozoruje Hemua i Mahnaz Ahmadiová, nadějná mladá lukostřelkyně z Teheránu, která díky svému talentu dostala životní příležitost dostat se na olympiádu. Když se začnou stíny odpoutávat i od dalších lidí, napětí ve světě narůstá – tím spíš, že nestinnost se začne šířit jako lavina a moc, kterou s sebou přináší, není zadarmo. Maxine Webberová a Orlando Čang jsou mladí manželé, kteří se snaží společně čelit nástrahám tohoto nového světa, přeměněného k nepoznání vzpomínkami nestinných lidí. Vedou si celkem dobře, do doby, než o stín přijde i Max. Ory i jeho žena Max se ocitají v obtížné situaci, protože Maxiny vzpomínky se pomalu vytrácejí, a ani jeden z nich neví, jak dlouho ještě Max vydrží. Datum vydání: 05.09.2019
staré Vychází přehledná kniha dějin Švýcarska
Nakladatelství Lidových novin dodalo na knižní pulty již desítky titulů, které mapují historii jednotlivých států. Namátkou jde o dějiny Vietnamu, Polska, Černé Hory, Ruska, Makedonie nebo například Španělska. Poslední novinkou tohoto nakladatelství jsou dějiny Švýcarska, státu nacházejícího se ve střední Evropě.
staré Jako kniha. Na trh míří první ohebný telefon Samsung, stát bude 47 tisíc korun
Jihokorejská společnost Samsung Electronic začne prodávat svůj první ohebný telefon Galaxy Fold v Jižní Koreji 6. září. Cena bude 2,398 milionu wonů (46.800 Kč), oznámila dnes firma. Dlouho očekávaný telefon se měl původně začít v dubnu prodávat v USA, prodej byl však odložen po zprávách o závadě displeje u vzorků, které dostali novináři.
staré Poslední valčík je můj [Zelda Fitzgeraldová / KNIHA ZLÍN]
Věnujte mi valčík – román o nezkrotné jižanské krásce, jež se po svatbě ocitá v prostředí meziválečné newyorské smetánky – je vyprávění jemné, lyrické, zářící mnoha jasnými barvami, ale také dojemné, nostalgické a místy do krajnosti zoufalé.
staré Minecraft komiks: První kniha příběhů [Sfé R. Monster / Crew]
Tyler je obyčejný kluk, ale jeho život se změnil, když se s rodinou odstěhoval ze svého rodného města. Naštěstí má Tyler věrnou partu kamarádů, se kterou zůstává ve spojení prostřednictvím Minecraftu.
staré Literární cenu týdeníku Reflex 2019 získala kniha Anny Strnadové Maxl žhář
Laureátkou 24. ročníku Literární ceny Knižního klubu se rozhodnutím odborné poroty stala Ema Labudová s knihou Tapetář, jejíž rukopis se prosadil v konkurenci 155 autorů. Literární cenu týdeníku Reflex za druhý nejúspěšnější rukopis LCKK 2019 poté z rukou šéfredaktora Reflexu převzal historický román Anny Strnadové Maxl žhář. Odměnou vítězce je vydání knihy pod renomovanou nakladatelskou značkou Knižní klub a roční předplatné týdeníku Reflex. 
staré Ve schránce z věže budějovického kláštera byly listiny i kniha
České Budějovice - Listiny i knihu obsahovala schránka, kterou v Českých Budějovicích vyjmuli biskup Vlastimil Kročil a primátor Jiří Svoboda (ANO) z makovice klášterní věže na Piaristickém...
staré Kniha M [Peng Shepherd / Fobos]
Zmizení stínu Hemua Džóšiho během tradičního indického festivalu rozpoutá vlnupozdvižení a úžasu. Celý svět okouzleně sleduje neuvěřitelné činy Hemua, který se ztrátoustínu získá nové, neuvěřitelné schopnosti.
staré O knihách s knihovnicí - Dinosaury v Čechách připomíná publikace Vladimíra Sochy
Populárně naučnou knihu představuje knihovnice Monika Vlasáková. Dále rozhovor s Pavlou Gomba, která sepsala skutečné příběhy lidí žijících v nejchudších částech světa.
staré Quest - Co je nového v počítačových hrách? Nová kniha Heleny Bendové vás uvede do tajů herní vědy
Zatímco kinematografie a filmová věda už jsou ustálenými pojmy, počítačové hry a věda s nimi spjatá jsou fenoménem stále poměrně novým. Jak lze ke zkoumání interaktivních médií přistupovat a jaká jsou úskalí relativně mladého vědeckého oboru? Nejen o tom si povídáme v novém Questu s přední českou herní vědkyní a autorkou knihy Co je nového v počítačových hrách Helenou Bendovou.
staré Kniha Nová pravice M. Malice podceňuje, nakolik alespoň prozatím Trumpovo zvolení posílilo levici
staré Kniha ALLATRA aneb jak prolomit spotřebitelský model společnosti
Co může být cennějšího než lidský život? Otázka je samozřejmě rétorická. Lidský život - to je to nejcennější.
staré Legie plamenů. Kniha druhá [Anthony Ryan / Host]
Akcí nabitý druhý díl série Draconis Memoria — strhující epické fantasy plné magie, dobrodružství a lítého boje za zrod říše.
staré Máme hosty - Přes překážky, osudu navzdory. Vychází kniha o těch, kteří to nezabalili
Taky občas nadáváte na svůj těžký osud? Přesto se najdou lidé, kteří bojují s jeho nástrahami a umí objevit netušené možnosti. Píše o nich Vítek Formánek.
staré Upsal se nepřátelům, „užitečný idiot“. Kniha o Tomáši Halíkovi: Změnila ho migrační krize. Jeho moudrost je bublina
Tomáš Halík je dnes některými považován za nejvlivnějšího českého intelektuála. Proto není až takovým překvapením, že se filozof Jiří Fuchs rozhodl podrobit jeho myšlenkový svět kritickému zhodnocení. Kněz a teolog, označený Fuchsem též jako „apoštol postmoderní kultivované lásky“, nevychází z jeho knihy „V myšlenkovém světě Tomáše Halíka“ právě nejlépe.
staré Kniha pohádek [Štefan Josef Kubín / Pikola]
Pohádky z Čech, Slovenska, Francie, Ruska, Německa a dalších koutů Evropy převyprávěl známý český pohádkář Josef Štefan Kubín.
staré O knihách s knihovnicí - O knize Fabrika od K. Tučková a písecká vzpomínky na Adolfa Heyduka
Táborská knihovnice Eva Měřínská představuje knihu Kateřiny Tučkové Fabrika. Návštěva píseckého bytu básníka Adolfa Heyduka.
staré KNIHA: Pithartův Osmašedesátý a rok 2019
Petr Pithart analyzuje tragédii, což je slovo odvozené od tragos, česky kozel, který byl obětním zvířetem. Tedy kniha Osmašedesátý s podtitulem Komentované vydání se snaží pojmenovat přesně oběti.
staré Sousedé - Kniha o historii Horního Jiřetína čeká na německý překlad
Seriál o česko-německých vztazích, o Češích a Němcích, v češtině a němčině.
staré Dokonalá smrt [Helen Fieldsová / KNIHA ZLÍN]
I zármutek může být smrtící. Třetí případ detektivů Turnerové a Callanacha z pera bestsellerové autorky
staré Kniha Applu o designu jeho produktů mizí z pultů obchodů
Přestože má svět Apple spojen především s technologickými produkty, v roce 2016 zabrousila tato společnost i do knihařského průmyslu. Právě v tento rok totiž vydala svou knihu Designed by Apple in California, která zachycuje dvacetiletý vývoj jeho produktů tím nejlepším možným způsobem – prostřednictvím fotografií. Jak se však zdá, po třech letech zvoní této knize umíráček.  Publikaci zachycující Apple produkty ze všech možných úhlů na celkem 450 fotografiích stahuje Apple ze […]
staré Proti vlastním lidem: Reprezentativní kniha připomíná, jak před 50 lety stříleli Češi do Čechů
K letošnímu jubileu krvavého potlačení protestů proti sovětské okupaci a nastupující normalizaci vydalo pražské nakladatelství Mladá fronta reprezentativní publikaci DEN HANBY 1969. 21. SRPEN V ULICÍCH ČESKÝCH A MORAVSKÝCH MĚST. Jejími autory je devítičlenný kolektiv v čele s odborným pracovníkem Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Danielem Povolným, který svou vysokou erudici prokázal již ve znamenitém dvoudílném Vojenském řešení Pražského jara.
staré Cizinec na pobřeží [Petr Chudožilov / KNIHA ZLÍN]
Cizinec na pobřeží není zvlášť veselá knížka, ačkoli je vyprávěna humorným jazykem.
staré Kniha o Kingdom Come váží jeden a půl kila, ukazuje vznik hry i lákadla Posázaví
Obrazové materiály odprovázejí rozhovory s Mikulášem Podprockým a Danem Vávrou.
staré O knihách s knihovnicí - Cestování různými dobami popisuje dětská kniha Pozor, v knihovně je kocour
Další dílo spisovatelky Kláry Smolíkové představuje knihovnice Helena Jelínková. Rozhovor o dětských čtenářích s budějovickou knihovnicí Václavou Medalovou Hůdovou.
staré Räikkönen otevřeně o pití, kouření, rodině a knihách
Kimi Räikkönen pohovořil otevřeně o svém životě, prioritách i minulosti.
staré Zelená kniha
Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony „Pysk” Vallelonga (Viggo... | Praha 11 - (2019-09-30 19:00:00 - 2019-09-30 00:00:00)
staré Kniha The World of Cyberpunk 2077 vyjde v češtině
O české vydání je zájem i v případě karetní hry Cyberpunk 2077: Afterlife.
staré Kniha o časopisu Student se čte jako detektivka
Týdeník Student zná snad každý, kdo zažil druhou polovinu šedesátých let minulého století. Když s jeho vydáváním souhlasil sám prezident Antonín Novotný, netušil, jak moc mu přeroste přes hlavu. Z napínavého příběhu Studenta a jeho tvůrců vznikla kniha Skoro proti všem, kterou vydalo nakladatelství Cosmopolis (256 stran).
staré Noční můry z temnot: děsivá kniha, čtoucí ve vašem podvědomí [recenze filmu]
Děsivé noční můry ožívají a v produkci Guillerma del Tora vstupují do skutečného světa, kde se obrátí proti těm, kteří jsou jimi sužováni.
staré KNIHA: Zchlaďte hlavy!
Studenti, kteří během školního roku stávkují za záchranu klimatu, tvrdí, že máme jen několik let na to, abychom začali něco dělat. Pak bude konec. Navrhují velmi drastická opatření.
staré O knihách s knihovnicí - Bea Uusma vypráví příběh o nezdařené cestě balonem k severnímu pólu na sklonku 19. století
Knihu Expedice, můj milostný příběh představuje knihovnice Eva Měřínská. Rozhovor se Stanislavou Brůhovou, oční lékařkou, ale také cestovatelkou a spisovatelkou
actual not cached