Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 20.09.2019 || EUR 25,910 || USD 23,490
neděle 22.září 2019, Týden: 39, Den roce: 265,  dnes má svátek Darina, zítra má svátek Berta
22.září 2019, Týden: 39, Den roce: 265,  dnes má svátek Darina


( Nalezeno 100 článků )

Plaga chce v rozpočtu miliardu Kč navíc na platy nových učitelů

staré Plaga chce v rozpočtu miliardu Kč navíc na platy nových učitelů
Praha - Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli......chcete vědět víc?
staré Plaga: Platy učitelů by mohly od ledna vzrůst v průměru o 3,5 tisíce
Učitelé by podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) měli v příštím roce dostat přidáno v průměru přibližně 3 500 korun. Vyplývá to z desetiprocentního růstu platů, se kterým počítá současný návrh rozpočtu, řekl ministr. V pondělí navrhl, aby si každý učitel v tarifu přilepšil stejně o 1 750 korun z celkové částky. Zbytek peněz by podle něj měl zůstat na odměny a příplatky. Odbory s tímto rozdělením nesouhlasí. Ministr s nimi o tom ještě bude jednat.
staré Platy učitelů by mohly od ledna vzrůst v průměru o 3500 Kč, plánuje Plaga
staré Maturita z matematiky: Plaga chce studentům nechat možnost volby
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by studentům středních škol zachoval možnost volby mezi povinnou maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Uvedl to v pořadu Partie FTV Prima. Zdůraznil, že jeho záměrem není maturitu z matematiky zrušit, ale v první řadě zkvalitnit výuku tohoto předmětu.
staré Pro učitele 15 procent navíc, tvrdí odbory i zaměstnavatelé. Co na to Plaga?
Odbory a zaměstnavatelé podpořili v pondělí návrh státního rozpočtu na příští rok. Nesouhlasí ale s navýšením platů učitelů o deset procent, jak počítá vláda. Podle nich by si měli přilepšit o 15 procent. Předáci a podnikatelé se na tom shodli na jednání tripartity. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) řekla, že její úřad připraví návrh vládního nařízení s navýšením o deset procent. Jednat se ale bude ještě o tom, zda si všichni polepší o stejnou částku, nebo procentně do tarifů a odměn. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) uvedla, že by podpořila přidání o pevnou částku.
staré Povinná maturita z matematiky? Plaga chce studentům nechat možnost volby
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by studentům středních škol zachoval možnost volby mezi povinnou maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Uvedl to v neděli v pořadu Partie FTV Prima. Zdůraznil, že jeho záměrem není maturitu z matematiky zrušit, ale v první řadě zkvalitnit výuku tohoto předmětu.
staré Plaga navrhne, aby maturanti mohli dál volit mezi matematikou a cizím jazykem
Nikoli odklad povinné maturity z matematiky, ale její úplné zastavení a umožnění trvalé volby mezi matematikou a cizím jazykem má na mysli ministr školství Robert Plaga (ANO). Řekl to v pořadu Partie televize Prima. Zároveň ale zdůraznil, že jeho cílem je hlavně zkvalitnění výuky matematiky.
staré Plaga chce zrušit povinnou maturitu z matematiky, návrh přednese ve Sněmovně
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by studentům středních škol zachoval možnost volby mezi povinnou maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Uvedl to dnes v pořadu Partie FTV Prima. Zdůraznil, že jeho záměrem není maturitu z matematiky zrušit, ale v první řadě zkvalitnit výuku tohoto předmětu.
staré Plaga chce maturitu z matematiky řešit co nejdříve ve Sněmovně. Studentům by zůstala možnost volby
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by studentům středních škol zachoval možnost volby mezi povinnou maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Uvedl to dnes v pořadu Partie FTV Prima. Zdůraznil, že jeho záměrem není maturitu z matematiky zrušit, ale v první řadě zkvalitnit výuku tohoto předmětu.Další články k tématu:Piráti uvažují o revoluční změně maturit. Nikdo by nepropadl, prošel by i student bez jediného boduO miliardu víc na modernizaci sportovišť. Plaga bude usilovat o navýšení rozpočtuČeši bez maturity si berou do postele mobil častěji než ostatní
 • Piráti uvažují o revoluční změně maturit. Nikdo by nepropadl, prošel by i student bez jediného bodu
 • O miliardu víc na modernizaci sportovišť. Plaga bude usilovat o navýšení rozpočtu
 • Češi bez maturity si berou do postele mobil častěji než ostatní
 • staré Ministr Plaga: Já chci, aby si studenti mohli vybrat. Buď maturovat z matematiky nebo z cizího jazyka
  Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by studentům středních škol zachoval možnost volby mezi povinnou maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Uvedl to dnes v pořadu Partie FTV Prima. Zdůraznil, že jeho záměrem není maturitu z matematiky zrušit, ale v první řadě zkvalitnit výuku tohoto předmětu.
  staré Maturita z „matiky“ se dostane do Sněmovny. Plaga chce studentům nechat na vybranou
  Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by studentům středních škol zachoval možnost volby mezi povinnou maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Uvedl to dnes v pořadu Partie FTV Prima. Zdůraznil, že jeho záměrem není maturitu z matematiky zrušit, ale v první řadě zkvalitnit výuku tohoto předmětu.
  staré V některých krajích učí i z deseti procent nekvalifikovaní učitelé, řekl Plaga
  Nedostatek učitelů v Česku podle Roberta Plagy přetrvává. „Jsou školy, kde měli problém sehnat učitele i v průběhu prázdnin,“ popsal závažnost situace. „V některých krajích učí více než z deseti procent nekvalifikovaní učitelé,“ uvedl ministr školství v nedělní Partii na Primě.Další články k tématu:Plaga obrací v povinné maturitě z matematiky, připravena bude za 10 letNový předmět či plnohodnotný asistent, Plaga představil novinky ve školáchZrušit povinnou maturitu z matematiky je špatný nápad, míní ředitelé
 • Plaga obrací v povinné maturitě z matematiky, připravena bude za 10 let
 • Nový předmět či plnohodnotný asistent, Plaga představil novinky ve školách
 • Zrušit povinnou maturitu z matematiky je špatný nápad, míní ředitelé
 • staré Plaga chce maturitu z matematiky řešit co nejdříve ve Sněmovně
  Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by studentům středních škol zachoval možnost volby mezi povinnou maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Uvedl to v nedělním pořadu Partie FTV Prima. Zdůraznil, že jeho záměrem není maturitu z matematiky zrušit, ale v první řadě zkvalitnit výuku tohoto předmětu.
  staré Ministr Plaga: Nebudeme gestorem zákona, nemůžu mluvit za kolegu Hniličku
  Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – odpověď na interpelaci poslance Jandy k přípravě zákona o sportu
  staré Ministr Plaga: Administrativní náročnost odstraní platba na hlavu registrovaného sportovce
  Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – reakce na dotaz poslance Jandy k vyřazení sportovních klubů z výzvy na základě formálního pochybení
  staré Ministr Plaga: Některé svazy nemají vůbec propracovaný systém práce s mládeží
  Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – doplnění odpovědi na interpelaci poslance Jandy k podpoře sportu
  staré Ministr Plaga: Nelze oddělovat zodpovědnost obce za vývoj území a za školu jako celek
  Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – odpověď na interpelaci poslankyně Kovářové k nedostatečným kapacitám mateřských škol a základních škol
  staré Ministr Plaga: Na základě aktuálních dat se snažíme udělat co nejpřesnější analýzu
  Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – odpověď na interpelaci poslankyně Kovářové k nedostatečným kapacitám mateřských škol a základních škol
  staré V Bratislave otvorili výstavu plagátov propagandy Vietnam 1945 - 2000
  V dvorane Ministerstva kultúry (MK) SR otvorili vo štvrtok výstavu plagátov propagandy s názvom Vietnam 1945 – 2000.
  staré Zatím nedošlo k systémové proměně výuky, zdůvodnil Plaga snahu o odložení povinné maturity z matematiky
  Matematika je nedílnou součástí vzdělávání, ale přesto by neměla být povinná pro všechny maturanty, domnívá se ministr školství Robert Plaga (ANO). Rámcové vzdělávací plány jsou podle něj přehlcené a navíc v Česku chybí učitelé matematiky. Podle předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR a ředitelky Gymnázia Nad Štolou Renaty Schejbalové úspěšnost maturity z matematiky roste a měla by být součástí vzdělání. Oba byli v úterý hosty pořadu Události, komentáře. 
  staré Kraje a obce by měly víc platit nepedagogy ve školách, apeluje ministr Plaga
  Kraje a obce by se od příštího roku měly více podílet na placení nepedagogických pracovníků ve školách, které zřizují. Podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) by měly financovat pozice, které nesouvisejí s výukou. Dopisem je hodlá upozornit, aby se na to připravily při schvalování svých rozpočtů na příští rok. Plaga to dnes řekl novinářům po jednání školské tripartity. O kolik peněz by se mělo jednat, neupřesnil.
  staré Ministr Plaga chce, aby se kraje připravily dávat víc peněz na platy nepedagogů. Pošle jim dopis
  staré Kraje by měly více přispívat na platy nepedagogických pracovníků, uvedl ministr školství Plaga. Částku neupřesnil
  staré Ministr školství Plaga je pro odklad povinné maturity z matematiky
  Obávanou maturitu z matematiky možná nebudou muset středoškoláci povinně skládat už za dva nebo tři roky, jak je nyní v plánu. Ministr školství Robert Plaga (ANO) na jednání školské tripartity, kde jsou zástupci odborů i zaměstnavatelů, obhájil svůj záměr odložit zavedení povinné maturity z matematiky o několik let.
  staré Ministr Plaga: Slova k začínajícímu školnímu roku
  Prázdniny jsou u konce a žáci a studenti se začínají vracet do školních lavic. Přinášíme Vám vzkaz ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy směrem k žákům a studentům, ale stejně tak učitelům a dalším pracovníkům ve školství.
  staré Učitel bere jako prodavač v Lidlu, Plaga se za nás nebije, stěžují si pedagogové
  Z porušených slibů naštvaní učitelé a hrozba stávkových pohotovostí. Tak se zatím vyvíjí jednání ohledně navýšení platů učitelů na příští rok. Původně totiž vláda slibovala přidání o 15 procent, nyní však už jen o 10 procent a v roce 2021 ještě o procento méně. Odbory ani učitelé s růstem nesouhlasí o připomínají dřívější sliby vlády Andreje Babiše. Podobnou situaci zažívají i zdravotníci, kteří mají dostat pouhá tři procenta navíc, tedy pouze pokrytí inflace.
  staré Robert Plaga: Povinná maturita z matematiky by byla experimentem s žáky
  Školní rok, který začíná v pondělí 2. září, bude z hlediska fungování vzdělávacího systému přelomový. Od ledna se totiž mění systém financování regionálního školství, do praxe by se měla promítnout novela zákona o pedagogických pracovnících a definitivně se rozhodne o podobě státní maturity. O tom všem Deník hovořil s ministrem školství Robertem Plagou (ANO).
  staré Robert Plaga: Povinná maturita z matematiky by byla experimentem s žáky
  Školní rok, který začíná v pondělí 2. září, bude z hlediska fungování vzdělávacího systému přelomový. Od ledna se totiž mění systém financování regionálního školství, do praxe by se měla promítnout novela zákona o pedagogických pracovnících a definitivně se rozhodne o podobě státní maturity. O tom všem Deník hovořil s ministrem školství Robertem Plagou (ANO).
  staré Plagiátorství je pro studenty lákavé. Nijak se ale nevymykáme, říká ministr Plaga
  Čeští univerzitní studenti jsou v principu poctiví, Česká republika se v plagiátorství nijak zásadně nevymyká. Technologie odhalování plagiátů musí jít ruku v ruce se sankcemi, uvedl v Událostech, komentářích ministr školství Robert Plaga (za ANO), který ocenil, že Masarykova univerzita zahájila deset řízení o případném odebrání vysokoškolského titulu právě kvůli plagiátorství v diplomové práci.
  staré Ministr školství Plaga odvolal politického náměstka Pavlíka z ČSSD. Byl prý málo vytížený
  Předseda pražské ČSSD Petr Pavlík má před sebou poslední dva dny ve funkci náměstka ministra školství. Ministr Robert Plaga (ANO) jej odvolal s platností ke konci srpna. Upozornil na to web Novinky.cz. Mluvčí ministesrtva školství ujistila, že ministr předem informoval šéfa ČSSD Jana Hamáčka. Odvolání Pavlíka zdůvodnil úřad potřebou úspor a Pavlíkovou nízkou vytížeností ve funkci.
  staré Ministr Plaga odvolal svého politického náměstka Pavlíka z ČSSD, kvůli úsporám
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) odvolal z funkce politického náměstka na svém úřadu Petra Pavlíka (ČSSD), informoval ve čtvrtek server Novinky.cz. Důvodem rozhodnutí je zejména potřeba úspor na ministerstvu a nízká pracovní vytíženost Pavlíka v jeho funkci.
  staré Ministr Plaga: Úprava zákona o pedagogických pracovnících neznamená snižování nároků
  V nadcházejícím školním roce vzrostou platy pedagogům i dalším zaměstnancům škol, od ledna se pak změní systém financování. Ministerstvo školství také připravuje další kroky k podpoře škol a vyučujících tak, aby za katedry přilákalo nové učitele. Pro příští rok se rozpočet ministerstva školství navýší o zhruba 17,6 miliardy korun.
  staré Plaga vyhodil politického náměstka ČSSD. Prý kvůli úsporám
  Politický náměstek ministerstva školství Petr Pavlík (ČSSD) končí. Pavlíka, který je předsedou pražské organizace soc. dem., odvolal šéf resortu Robert Plaga (ANO). Podle vyjádření resortu ho k tomu vedla snaha o úspory a „nízká vytíženost“.
  staré Plaga odvolal svého politického náměstka Pavlíka. Kvůli úsporám i malé vytíženosti
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) odvolal z funkce politického náměstka na svém úřadu Petra Pavlíka (ČSSD), informoval server Novinky.cz. Důvodem rozhodnutí je zejména potřeba úspor na ministerstvu a nízká pracovní vytíženost Pavlíka v jeho funkci. Pozice politického náměstka se na úřadu zruší, sdělila mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Předseda ČSSD Jan Hamáček byl podle ní o rozhodnutí ministra předem informován.Další články k tématu:KAMBERSKÝ: Zařízli nám matiku. Ministr Plaga udělal jen to, co bylo nutnéPlaga nechce zavést povinnou maturitu z matematiky. Musí se nejdřív zlepšit výukaO miliardu víc na modernizaci sportovišť. Plaga bude usilovat o navýšení rozpočtuMinistři hledají úspory: Ťok i Plaga prý zvládnou ušetřit sedm až deset procentSovětská verze dějepisu? Nepodléhejte tlakům BIS, vyslechl si od školského výboru Plaga. Klaus ml. dostal úkol
 • KAMBERSKÝ: Zařízli nám matiku. Ministr Plaga udělal jen to, co bylo nutné
 • Plaga nechce zavést povinnou maturitu z matematiky. Musí se nejdřív zlepšit výuka
 • O miliardu víc na modernizaci sportovišť. Plaga bude usilovat o navýšení rozpočtu
 • Ministři hledají úspory: Ťok i Plaga prý zvládnou ušetřit sedm až deset procent
 • Sovětská verze dějepisu? Nepodléhejte tlakům BIS, vyslechl si od školského výboru Plaga. Klaus ml. dostal úkol
 • staré Plaga: Povinná matematika až po změně výuky
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) v rozhovoru pro Právo vysvětloval, co jej vedlo k návrhu zrušit povinnou maturitu z matematiky připravenou od roku 2021 a 2022. Podle něj čeká školství ještě spousta práce, aby se projekt mohl spustit.
  staré Plaga: Původní návrh rozpočtu na sport se zvýší o miliardu Kč
  Praha - Rozpočet na sport v příštím roce by se měl zvýšit o miliardu korun proti původnímu návrhu. Na sport by tak mělo jít zhruba 7,5 miliardy korun, což by bylo o půl miliardy víc...
  staré Nový předmět či plnohodnotný asistent, Plaga představil novinky ve školách
  Několik změn a novinek čeká v začínajícím školním roce na studenty i učitele. V pilotním režimu se bude vyučovat předmět technika, ministerstvo chce zvyšovat platy učitelů nebo reformovat regionální školství. Změny chystá ministr Plaga také v maturitách - matematika by podle něj neměla být povinná dřív, než za zhruba 10 let. Další články k tématu:Plaga obrací v povinné maturitě z matematiky, připravena bude za 10 letŠkolství dostane ještě miliardu, peníze půjdou například na nové učiteleKaždá koruna k dobru. Učitelé využívají povinné dovolené i na přilepšenouRoční volno učitelů má zabránit vyhoření, na tvůrčí pauzu však chybí lidi
 • Plaga obrací v povinné maturitě z matematiky, připravena bude za 10 let
 • Školství dostane ještě miliardu, peníze půjdou například na nové učitele
 • Každá koruna k dobru. Učitelé využívají povinné dovolené i na přilepšenou
 • Roční volno učitelů má zabránit vyhoření, na tvůrčí pauzu však chybí lidi
 • staré Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.
  staré Strašák studentů zmizí? Plaga je proti povinné maturitě z matematiky
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby ji žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu.
  staré Ministr školství Plaga slíbil zrušit zavádění povinné maturity z matematiky. Nejdřív se musí zlepšit její výuka
  staré Povinná maturita z matematiky až za osm let, říká nyní Plaga. Chce nejdříve lepší výuku
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby ji žáci skutečně rozuměli, a až potom případně povinnou maturitu zavést. ČTK to v pátek sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace z Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky…
  staré Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky
  Praha - Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z...
  staré Plaga uvažuje o velkém odkladu maturity z matematiky. Musí se nejprve změnit výuka, říká
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) usiluje o odklad povinné maturitní zkoušky z matematiky. Místo roku 2021 by měly být zavedeny za osm až deset let, řekl Plaga Deníku. Nejdříve se podle něj musí zlepšit výuka, aby ji děti chápaly. Svaz průmyslu a dopravy odklad kritizuje. Matematika je podle něj potřebná pro studium technických oborů.
  staré Zvrat. Plaga chce výrazně oddálit povinnou maturitu z matematiky
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) je proti zavedení povinné maturity z matematiky od roku 2021. Nejdřív se podle něj musí zlepšit koncepce výuky, a pak teprve lze o povinné maturitě z tohoto předmětu uvažovat. Plaga už dříve naznačoval, že by k obratu mohlo dojít, takto přímo však proti maturitě z matematiky zatím nevystoupil. Podle vyjádření MŠMT by k zavedení povinné zkoušky mohlo dojít třeba až za osm či deset let.
  staré Plaga nechce zavést povinnou maturitu z matematiky. Musí se nejdřív zlepšit výuka
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby ji žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Další články k tématu:O miliardu víc na modernizaci sportovišť. Plaga bude usilovat o navýšení rozpočtuMinistři hledají úspory: Ťok i Plaga prý zvládnou ušetřit sedm až deset procentPovinná maturita z matematiky by mohla čekat studenty od roku 2021Nová maturita. Odborníci navrhují rozdělení na těžší a lehčí úroveň i zrušení slohů
 • O miliardu víc na modernizaci sportovišť. Plaga bude usilovat o navýšení rozpočtu
 • Ministři hledají úspory: Ťok i Plaga prý zvládnou ušetřit sedm až deset procent
 • Povinná maturita z matematiky by mohla čekat studenty od roku 2021
 • Nová maturita. Odborníci navrhují rozdělení na těžší a lehčí úroveň i zrušení slohů
 • staré Plaga obrací v povinné maturitě z matematiky, připravena bude za 10 let
  Ministr školství už nechce zavádět povinnou maturitu z matematiky. Podle Plagova vyjádření pro regionální Deník totiž žáci selhávají a nedokáží využít teorii v praxi. Jako povinnou vidí ministr matematiku při maturitě v horizontu osmi až deseti let. Volba tak má dál zůstat na studentech – mezi cizím jazykem a matematikou.Další články k tématu:Roční volno učitelů má zabránit vyhoření, na tvůrčí pauzu však chybí lidiUčitelé, co umí učit. Univerzita Karlova připravuje revoluci za katedrouUčitelé opět bez peněz, Sněmovna zrušila den staré usnesení o zvýšení platůNárodní vzdělávací program je mrtvý, Plaga by ho ze zákona klidně vyškrtl
 • Roční volno učitelů má zabránit vyhoření, na tvůrčí pauzu však chybí lidi
 • Učitelé, co umí učit. Univerzita Karlova připravuje revoluci za katedrou
 • Učitelé opět bez peněz, Sněmovna zrušila den staré usnesení o zvýšení platů
 • Národní vzdělávací program je mrtvý, Plaga by ho ze zákona klidně vyškrtl
 • staré Ministr Plaga je proti povinné maturitě z matematiky, chce nejprve zlepšit výuku
  Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.
  staré Plaga nechce povinnou matematiku. Žáci se vzorce naučí, v praxi ale selhávají
  Debata o zavedení povinné maturity z matematiky nabrala zásadní obrat. Ministr školství Robert Plaga (ANO) Deníku sdělil, že po prozkoumání analýzy dat z Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání došel k závěru, že by se spouštět neměla. „Ukázalo se, že největší neúspěšnost je bohužel u těch maturitních otázek z matematiky, které jsou pro život nejužitečnější,“ uvedl Plaga. Podklady odhalily, že žáci se možná dokážou naučit vzorce a poučky, ale tam, kde je mají aplikovat na každodenní situace a prokázat logické myšlení, selhávají.
  staré O miliardu víc na modernizaci sportovišť. Plaga bude usilovat o navýšení rozpočtu
  Ministr školství Robert Plaga (ANO) bude v následujících týdnech usilovat o navýšení rozpočtu na sport pro příští rok o asi miliardu korun proti současnému návrhu. Peníze navíc jsou podle ministerstva školství potřeba na výraznější modernizaci sportovišť. Ve středu to řekla mluvčí úřadu Aneta Lednová. Ministerstvo financí počítá nyní s výdaji na sport 6,5 miliardy korun, což je o půl miliardy méně než letos.Další články k tématu:492 milionů do digitalizace Česka. Peníze půjdou nad rámec rozpočtůSchodek rozpočtu na příští rok by měl zůstat 40 miliard, řekl Babiš. Ke snižování nevidí důvodPět hodin jednaly Maláčová se Schillerovou o navýšení rozpočtu pro resort práce, ke shodě zatím nedošlo
 • 492 milionů do digitalizace Česka. Peníze půjdou nad rámec rozpočtů
 • Schodek rozpočtu na příští rok by měl zůstat 40 miliard, řekl Babiš. Ke snižování nevidí důvod
 • Pět hodin jednaly Maláčová se Schillerovou o navýšení rozpočtu pro resort práce, ke shodě zatím nedošlo
 • staré Ministr Plaga: Ve školství si polepší nejen zaměstnanci
  O další 1 mld. Kč zejména na platy v regionálním školství a 30 mil. Kč na program obědů pro děti ze sociálně nejslabších rodin se oproti předběžnému plánu zvýší rozpočet MŠMT.
  staré Na platy učitelů půjde miliarda navíc, dohodli se Plaga a Schillerová
  Na všem jsme se shodli a resort školství dostane navíc miliardu korun na platy učitelů, uvedl po jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) ministr školství Rober Plaga (za ANO). Celkově tak školství pro rok 2020 dostane o 17,1 miliardy víc než loni.
  staré Více peněz pro nové učitele. Ministr Plaga žádá na jejich platy o miliardu navíc
  Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli tomu, že do škol přichází populačně silnější ročníky dětí. Za důležité považuje také to, aby byl dodržen vládní slib navýšení platů učitelů do roku 2021 na 150 procent jejich úrovně z roku 2017. Řekl to dnes novinářům před jednáním o rozpočtu s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).
  staré Miliarda navíc na platy nových učitelů. Plaga vytasil na Schillerovou svůj požadavek
  Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli tomu, že do škol přichází populačně silnější ročníky dětí. Se svým požadavkem se Plaga v pondělí vytasil na strážkyni státní kasy - ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO).
  staré Hodně dětí a málo učitelů. Školství na prahu krize, Plaga chce miliardu navíc
  Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli tomu, že do škol přichází populačně silnější ročníky dětí. Za důležité považuje také to, aby byl dodržen vládní slib navýšení platů učitelů do roku 2021 na 150 procent jejich úrovně z roku 2017.
  staré Plaga chce další miliardu. Potřebuje do škol přilákat více pedagogů
  Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli tomu, že do škol přichází populačně silnější ročníky dětí. Za důležité považuje také to, aby byl dodržen vládní slib navýšení platů učitelů do roku 2021 na 150 procent jejich úrovně z roku 2017. Řekl to dnes novinářům před jednáním o rozpočtu s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).
  staré Plaga chce po Schillerové miliardu navíc v rozpočtu na platy nových učitelů
  Ministr také považuje za důležité, aby byl dodržen vládní slib navýšení platů učitelů do roku 2021 na 150 procent jejich úrovně z roku 2017.
  staré Plaga chce v rozpočtu miliardu Kč navíc na platy nových učitelů
  Praha - Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli...
  staré Plaga chce v rozpočtu miliardu Kč navíc na platy nových učitelů
  Praha - Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli...
  staré O rozpočtu budou dnes s Schillerovou vyjednávat Havlíček i Plaga
  Dnes ráno se s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) sejde kvůli návrhu rozpočtu ministr školství Robert Plaga (ANO). Se správkyní státní kasy bude dnes vyjednávat o rozpočtu i vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO).
  staré Ministr Plaga hledal s dětmi na táboře kámen nekonečna
  Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga navštívil 31. července 2019 na Sázavě dětský tábor Superhrdinů Duha
  staré Ministr Plaga: Hledání Kamene nekonečna nebylo vůbec jednoduché
  Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes navštívil na Sázavě dětský tábor Superhrdinů Duha, který MŠMT podpořilo prostřednictvím dotačního Programu státní podpory práce s dětmi a mládeží pro neziskové organizace.
  staré Ministr Plaga vyrazil na dětský tábor do středních Čech
  /FOTOGALERIE/ Ministr školství Robert Plaga vyrazil na dětský tábor Duha v Sázavě ve středních Čechách, kde dětem pomáhal najít žlutý kámen nekonečna. Právě Avengers byli tématem táborové hry, na kterou ministr Robert Plaga přijel.
  actual not cached