Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 29.11.2022 || EUR 24,335 || USD 23,477
úterý 29.listopadu 2022, Týden: 49, Den roce: 333,  dnes má svátek Zina, zítra má svátek Ondřej


( Nalezeno 57 článků )

ASRock už má desky s 5,0Gb/s Ethernetem, modely pro Kaby Lake i Ryzen [CES]

staré ASRock už má desky s 5,0Gb/s Ethernetem, modely pro Kaby Lake i Ryzen [CES]
Loni byl schválen standard 2,5Gb/s a 5,0Gb/s Ethernetu jako jakýsi kompromis mezi drahým desetigigabitem, který se ne a ne dostat...chcete vědět víc?
staré X670 desky ASRocku mají problémy. Trhají se jim samolepky
ASRock (nebo jeho dodavatel) zvolil samolepky z nevhodného materiálu nebo možná s příliš silnou samolepící hmotou. Nejdou zkrátka úplně snadno sundat a některým uživatelům se trhají…
staré ASRock uvádí 27" a 34" herní monitory se 165 Hz, větší model má i Wi-Fi
Další výrobce počítačových komponent se pustil na trh s herními monitory. Tentokrát jde o společnost ASRock, která uvedla dva nové 165Hz monitory, 27" model PG27FF1A a 34" variantu PG34WQ15R2B .
staré Nabídka desek s B650(E) bude široká, ASRock chystá 12 modelů, Asus 7
Do měsíce od vydání Ryzen 7000 / Zen 4 dojde i na mainstreamové modely základních desek. Většina jich bude postavena na čipsetu B650 s PCIe 5.0 pro úložiště, B650E pak nabídne PCIe 5.0 i pro GPU…
staré Intel Arc A380 od ASRocku se objevil za 139 USD
Grafické karty Intel Arc už se zdaleka neobjevují jen v Číně. Obchod Newegg má v databázi také tuto grafickou kartu, a to konkrétně low-endový model ASRock Challenger Arc A380 6GB v přetaktované verzi pro systémy ITX.
staré Arc A380 napájený ze slotu zůstává na papíře, i ASRock volí 8pin konektor
Společnost ASRock rozšíří seznam výrobců grafických karet Intel Arc A380 (na dva). Ani ASRock se však neodvážil vydat kartu v referenčním provedení, tedy bez potřeby přídavného napájení…
staré ASRock potvrdil desky s „mainstreamovo-highendovým“ čipsetem B650E
AMD při ohlášení Zen 4 avizovala tři čipsety pro socket AM: X670E, X670 a B650. Objevily se ale i neoficiální zvěsti o dvou dalších variantách, z nichž jednu nyní potvrdil ASRock…
staré ASRock zveřejnil specifikace X670E Taichi, aneb jak má vypadat PCIe 5.0 high-end
Výrobci základních desek se pochlubili obrázky chystaných modelů během Computexu; nyní však došlo i na podrobnější specifikace ze strany ASRocku. Jeho X670E Taichi vypadá docela dobře…
staré ASRock: DDR4 budou i na lepších deskách pro Raptor Lake, získá Intel výhodu?
Dobře víme, že procesory Raptor Lake budou stejně jako Alder Lake podporovat paměti DDR5 i DDR4, ale nebylo zřejmé, jak to bude s novými základními deskami s čipsety Intel 700 Series. Napoví nám ASRock.
staré ASRock nabízí 12 APU z PlayStation 5 v jedné těžební stanici
Měli jsme tu už různá speciální zařízení pro těžbu kryptoměn, ovšem zatím ne celý rack vyzbrojený výkonnými konzolovými APU. ASRock takový nabízí s celkem dvanácti čipy AMD BC-250. O co tu jde?
staré ASRock uvádí průmyslové desky pro Alder Lake-S
Pokud vás už irituje dnešní výběr počítačového hardwaru, kde je téměř vše označeno jako herní, což obvykle znamená barvy a navrch ještě barevné LED, potěšit vás může nová řada desek od firmy ASRock. 
staré ASRock si připravuje NFT základní desku: Z690 PG Riptide NFT Edition
Už jsme tu měli mnohý speciální hardware, který byl spojen s kryptoměnami a v případě základních desek šlo především o takové, jež byly vybaveny co nejvíce sloty pro karty či porty pro úložná zařízení. Jak na to ale naroubovat NFT?
staré ASRock uvádí na trh NUC s mobilním procesorem Alder Lake
Společnost ASRock obohacuje svou nabídku o nové modely NUC 1200 BOX Series Mini PC vybavené mobilními procesory Alder Lake od Intelu. Nabídne k tomu také i samotné desky NUC 1200 Motherboard Series.
staré ASRock přináší podporu Ryzen 5000 pěti deskám X370
Spektrum základních desek starších generací, ve kterých lze provozovat Ryzen 5000, se opět rozšiřuje. Respektive v tomto případě se rozšiřuje okruh těch oficiálně podporovaných…
staré ASRock DeskMeet je kompaktní DIY počítač slibující ohromný výkon
Společnost ASRock představila nové kompaktní počítače, které se budou prodávat jako verze „doplň si sám“, tedy bez většiny klíčových komponent. Nová řada počítačů DeskMeet s objemem pouze 8 litrů je rozdělena na dvě varianty – B660 pro procesory Intel a X300 pro procesory od AMD. V případě B660 ...
staré AMD: Test ASROCK RX 5600XT Phantom Gaming D3 6G OC v HiveOS
Dnes si povíme o grafické kartě RX 5600 XT Phantom od společnosti Asrock, jak správně nastavit takty (overclocking) a napětí (undervolt) v platformě Hive OS pro těžbu Ethereum. Platforma Hive OS (Linux): Phoenix miner 5.7b Bystrému oku určitě neuteklo, že obě grafické karty mají upravený bios 🙂 S upraveným biosem se moc fatální změny nedočkáte,... The post AMD: Test ASROCK RX 5600XT Phantom Gaming D3 6G OC v HiveOS appeared first on KryptoGuru.cz.
 • AMD: Test ASROCK RX 5600XT Phantom Gaming D3 6G OC v HiveOS
 • KryptoGuru.cz
 • staré AMD: Test těžební (mining) sestavy Asrock RX 6700XT v Hive OS
  Kryptoguru pro vás otestoval těžební (mining) sestavu, která je osazena 6 kusy grafických karet Asrock 6700 XT 12GB. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE a MEM v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum. Platforma Hive OS (Linux) – Gminer 2.64 Jak můžete vidět na... The post AMD: Test těžební (mining) sestavy Asrock RX 6700XT v Hive OS appeared first on KryptoGuru.cz.
 • AMD: Test těžební (mining) sestavy Asrock RX 6700XT v Hive OS
 • KryptoGuru.cz
 • staré ASRock chystá speciální úzkou základní desku určenou pro těžaře kryptoměn
  Při těžbě kryptoměny Ethereum a podobných, kde je nutný výpočetní výkon grafických karet, je třeba snížit náklady a rozměry všech ostatních částí počítače. Stačí co nejlevnější deska s co možná největším počtem slotů PCI Express, základní levný procesor, trochu operační paměti, nejlevnější disk a ...
  staré ASRock: Dostupnost grafických karet se zlepšuje, poptávka těžařů klesá
  Společnost ASRock je velmi optimistická co se týče vývoje dostupnosti hardwaru v letošním roce. Hlásí zlepšující se dostupnost grafických karet, na níž později naváže i vyřešení dostupnosti procesorů…
  staré ASRock: zájem čínských těžařů kryptoměn klesá, může to snížit ceny grafických karet
  Jedním z hlavních důvodů špatné dostupnost a vysokých cen moderních grafických karet je kromě pandemie samotné (problémy ve výrobě, logistice) také zvýšená poptávka těžařů kryptoměn. Kryptoměny jako Ethereum, které lze těžit, a vydělávat tak pomocí grafických karet, totiž v posledních měsících ...
  staré ASRock hlásí snižující se poptávku po GPU, následovat mají ceny
  Včera jsme se podívali na to, že koncové ceny grafických karet na trhu se pomalu začínají snižovat. Nyní se ozvala společnost ASRock, že dle jejích dat se snižuje poptávka po grafických kartách. 
  staré ASRock X300TM: malá a tenká deska s paticí pro Ryzeny
  Společnost ASRock si připravila další ze svých specialitek a tentokrát jde o základní desku formátu Mini-ITX, která je vytvořena tak, aby měla velice nízký profil. I tak ovšem nese procesorovou patici AM4. 
  staré ASRock uvádí desky Riptide X570S a B550
  Společnost ASRock jako první výrobce desek oficiálně vypouští na trh první model X570S, vedle nějž nastupuje také nová deska s B550. Obě patří do série PG Riptide, která bude patřit mezi to lepší z nabídky Phantom Gaming.
  staré ASRock nabízel BIOSy pro Ryzen 5000 a staré desky, AMD to zarazilo
  AMD sice vytvořilo na patici AM4 platformu, která by mohla sloužit všem čtyřem řadám procesorů Ryzen, ale vcelku pochopitelně o to nemá velký zájem. Společnost ASRock tak byla upozorněna, že její praktiky jsou až příliš vstřícné k zákazníkům.
  staré Desky ASRock X370 neoficiálně podporují Zen 3 / Ryzen 5000
  Uživatelé, kteří provozují nějaký ten Ryzen 1000 nebo 2000 na základní desce ASRock X370, mohou zajásat. Otevírá se jim totiž možnost upgradu na o čtyři roky novější procesor…
  staré V Rusku už si vyrábí vlastní základní desky. Mají čipset AMD B450 a kopírují ASRock
  Čína už před mnoha lety rozjela směr osamostatnění v klíčových technologiích, takže si začala vyrábět nejen vlastní počítačové díly, ale dokonce i vlastní procesory, čipsety a podobně, které již nepochází od AMD, Intelu, Armu nebo třeba Nvidia. Zkrátka od firem, které nejsou čínské. Rusko má sice ...
  staré Desky Asus, ASRock i Gigabyte s B560 mají omezenou funkčnost prvního M.2 slotu
  Pokud si někdo plánuje koupit novou desku Asus s čipsetem B560, aby ji využil společně se starším procesorem Core 10. generace, měl by si být vědom toho, že v takovém případě na celé řadě desek nevyužije první slot M.2.
  staré Desky Asus, ASRock Gigabyte s B560 mají omezenou funkčnost prvního M.2 slotu
  Pokud si někdo plánuje koupit novou desku Asus s čipsetem B560, aby ji využil společně se starším procesorem Core 10. generace, měl by si být vědom toho, že v takovém případě na celé řadě desek nevyužije první slot M.2.
  staré ASRock připravil tenký 1U server pro Ryzen
  Společnost ASRock si připravila 1U server, který ovšem není zrovna založen na serverovém hardwaru. Využívá totiž patici AMD AM4 pro procesory Ryzen a desktopovou čipovou sadu AMD X570. 
  staré ASRock si zaregistroval Radeony RX 6700 i RX 6600 XT
  Společnost AMD na CES 2021 ukázala kartu, o níž v té době i od té doby nepadlo ani slovo. Jde o jistý moderní Radeon s krátkým PCB a jen jednoventilátorovým chladičem a právě pod ním se může skrývat SKU RX 6600 (XT). 
  staré ASRock nabídne minipočítač Jupiter X300 pro paticová APU od AMD
  Označení Jupiter X300 nevyzní jako to nejvhodnější pro počítač, který se má chlubit svými malými rozměry a tím, že na stole zabere jen minimum prostoru. Nicméně je tu, vyrábí jej společnost ASRock a využivá APU od AMD.
  staré ASRock Rack M2_VGA: malá 2D grafika do slotu M.2 PCIe
  Zdaleka ne každý počítač potřebuje výkonnou 3D grafiku. Mnohé počítače jako některé servery, kiosky nebo terminály si vystačí s 2D. ASRock Rack má pro tyto případy řešení v podobě 2D grafické karty M2_VGA.
  staré ASRock X370 Taichi i přes nezájem AMD podporuje Ryzen 5000
  Společnost ASRock připravila podporu nových procesorů Ryzen 5000 i pro desky X370 Taichi a Professional a i když asi nemůžeme zatím automaticky počítat se širokou podporou, nové BIOSy je možné získat.
  staré ASRock představil nejtenčí minipočítače Mars s úspornými procesory od AMD
  AMD už nějakou dobu „útočí“ na Intel i v oblasti minipočítačů, kde měl Intel dříve velkou výhodu. S úspornými procesory Ryzen 4000U s architekturou Zen 2 se mu však daří zaujmout stále více výrobců miniaturních počítačů díky tomu, že mají procesory kromě nízké spotřeby i slušný procesorový a ...
  staré ASRock připravil Deep mini-ITX desku pro Epyc Rome
  ASRock připravil řešení, které umožňuje stavbu výkonného mini-serveru: Malou základní desku pro druhou generaci procesorů Epyc…
  staré ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
  Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
  staré ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
  Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
  staré ASRock u základních desek s čipsetem B450 podporuje technologii Smart Access Memory od AMD
  Jednou z velkých technologických novinek s uvedením procesorů AMD Ryzen 5000 byla možnost přístupu do celé kapacity videopaměti na grafické kartě. Technologie s označením Smart Access Memory (SAM), která je nadstavbou Resizable BAR (Base Address Register), byla prezentována a je funkční na ...
  staré ASRock nabízí Smart Access Memory i na deskách s B450
  Společnost AMD představila svou funkci Smart Access Memory speciálně pro procesory Ryzen 5000, grafické karty Radeon RX 6000 a desky s čipsety série 500 a PCIe 4.0. Pak se ale ukázalo, že takové omezení není opodstatněné a nyní už jsme někde zcela jinde.
  staré ASRock představuje "svůj" Radeon RX 6900 XT
  Společnost ASRock v tiskové zprávě představila novou grafickou kartu Radeon RX 6900 XT, ovšem zatím ne svou verzi, ale referenční model prodávaný pod její značkou. Vedle toho se můžeme už těšit na recenze nereferenčních RX 6800 (XT). 
  staré ASRock už nabízí na B450 podporu pro Ryzen 5000
  Společnost ASRock už nyní přispěchala s betaverzemi BIOSů pro své základní desky s čipsetem B450, které tak nyní už mohou podporovat procesory Ryzen 500. Ani ASRock tak nechce čekat až do nového roku. 
  staré ASRock iBOX-V2000: odolné PC s novými Ryzen Embedded
  Jak nám společnost AMD tento týden oznámila, na trh se dostávají nová APU Ryzen Embedded série V2000, která jsou založena na 7nm generaci Zen 2. Krom jiných je hned využívá už společnost ASRock. 
  staré ASRock uvádí desku X570 PG Velocita pro náročné
  Společnost ASRock zařazuje do své nabídky novou základní desku s již dlouho známým čipsetem AMD X570, která přichází při příležitosti vypuštění nových procesorů Ryzen 5000. Jde o model X570 PG Velocita. 
  staré ASRock už má desky s 5,0Gb/s Ethernetem, modely pro Kaby Lake i Ryzen [CES]
  Loni byl schválen standard 2,5Gb/s a 5,0Gb/s Ethernetu jako jakýsi kompromis mezi drahým desetigigabitem, který se ne a ne dostat
 • byl schválen standard 2,5Gb/s a 5,0Gb/s Ethernetu
 • staré ASRock 4X4 BOX-4000: minipočítač v krabičce s hybridními Ryzeny a moderní výbavou
  Společnost ASRock představila novinku, která kombinuje použitelný výkon a malém balení. ASRock 4X4 BOX-4000 obsahuje nové hybridní čipy Ryzen 4000, které jsou postavené na 7nm architektuře Zen 2 (Renoir). Dle potřeby výkonu lze vybírat mezi čtyřjádrem Ryzen 3 4300U, šestijádrem Ryzen 5 4600U a ...
  staré ASRock nabízí mini PC s Ryzen 4000 "Renoir" a 2,5GbE
  ASRock Industrial Computer přináší na trh novou sérii mini PC, a to 4X4 BOX-4000, která se podobá formátu Intel NUC. Jde tak o velice podobné rozměry i zpracování, ovšem pod kapotou se nachází mobilní Ryzen 4000, čili APU. 
  staré I pro výkonné stroje: Test základní desky Asrock X570 Xtreme4
  Na základní desce Asrock X570 Xtreme4 je vidět, že na ní výrobce nešetřil. Nabízí kvalitní komponenty, předimenzované napájení i dobrou výbavu. Na první pohled strohý vzhled desky laděný do temných odstínů šedé a modré se změní, když do ní pustíte proud a rozzáří se duhové podsvícení na ...
  staré ASRock DeskMini SFF nabídne desktopová APU Renoir
  Společnost ASRock, a jistě nejen ona, si chystá nové počítače vybavené přicházejícími desktopovými verzemi APU AMD Ryzen 4000G, čili Renoir. Nyní se objevil model DeskMini, čili malé desktopové PC. 
  staré ASRock dostal osmijádrový Ryzen s integrovanou grafikou do miniaturního počítače v krabici
  ASRock dle uniklých testů aktualizoval řadu minipočítačů v krabici s označením DeskMini 300, protože v nich nově budou APU procesory AMD Ryzen s architekturou Zen 2. V testech se zatím objevila konfigurace s výkonnějším modelem Zen 2 APU – AMD Ryzen 7 4700G, který má osm jader. Základní ...
  staré ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520
  Ukazuje se, že možná ještě do nástupu letošního podzimu se opravdu dočkáme od AMD dalšího nového čipsetu po desky s paticí AM4, a to A520. Ten se již několikrát objevil a nyní i v záznamech EEC. 
  staré Test základní desky Asrock J5005-ITX s procesorem Intel Pentium Silver J5005: Stačí jen pár wattů
  Deska s úsporným čtyřjádrem od Intelu stačí na většinu věcí, které na počítači obvykle děláte, a přitom má běžně příkon jen kolem 15 W.
  staré AsRock uvádí malou ITX kartu Radeon RX 5500 XT Challenger
  Pokud potřebujete maličkou grafickou kartu např. pro svůj systém formátu ITX, může přijít vhod grafická karta AsRock Radeon RX 5500 XT Challenger ITX 8GB. Ta nemá na délku ani 18 cm, přitom se chlubí slušnými takty.
  staré Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0
  Komachi Ensaka na svém twitterovém účtu zveřejnil snímky základní desky ASRock B550AM, čili Micro-ATX verze desky se novým čipsetem B550A. Takové desky mají být určeny pro OEM zákazníky. 
  staré ASRock představuje serverovou mini-ITX desku s AMD X570 chipsetem
  Společnost ASRock představila poměrně netradiční základní desku s AM4 socketem a X570 chipsetem, deska totiž disponuje IPMI 2.0, 2x 10GbE, OCuLink, podporuje ECC paměti a další vychytávky.
  staré Společnosti ASRock se dařilo, loni zažila "Ryzen effect"
  O tzv. efektu Ryzen či ryzenovém efektu se obvykle mluví ve spojení se samotnou společností AMD, ale úspěch jejích procesorů zvláště mezi koncovými DIY zákazníky má svůj vliv i na její partnery, jako je ASRock. 
  staré ASRock nabízí malou desku s X570 s 10Gb/s Ethernetem od Intelu
  Společnost ASRock si připravila další specialitku v podobě základní desky formátu Mini-ITX, která je určena pro moderní procesory Ryzen od AMD. Vybavena je přitom sítí 10GbE od Intelu a její čipová sada X570 si vystačí s pasivním chlazením. 
  staré ASRock vyzradil své desky s Z490, H470 a W480
  Společnost ASRock v nové verzi své aplikace Polychrome Sync vyzradila, jaké základní desky s čipovými sadami Z490, H470 a W480 si připravuje. Jde tak o desky pro procesory Comet Lake-S od Intelu. 
  actual not cached