Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 16.04.2021 || EUR 25,925 || USD 21,633
sobota 17.dubna 2021, Týden: 16, Den roce: 107,  dnes má svátek Rudolf, zítra má svátek Valérie
17.dubna 2021, Týden: 16, Den roce: 107,  dnes má svátek Rudolf


( Nalezeno 100 článků )

Kolem vzdálené galaxie objevena „palivová nádrž“ pro vznik hvězd

staré Kolem vzdálené galaxie objevena „palivová nádrž“ pro vznik hvězd
V mladém vesmíru přeměňovaly zářivé galaxie s bouřlivým vývojem doslova zběsilým tempem obrovské zásoby plynného vodíku na nové hvězdy. Zásoby vodíku se tedy logicky v průběhu času ztenčovaly. Z tohoto důvodu není jasné, jakým způsobem si dokázaly některé galaxie udržet vysoké tempo tvorby mladých hvězd i dlouho po svém vzniku....chcete vědět víc?
datum vydání: 17/04/2021 08:57:21 nyní   Podle Romana Prymuly se vakcína Sputnik V zpolitizovala. Dění kolem ní už je zcela iracionální, říká
Vicepremiér, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (42) do Moskvy v pondělí neodletí. Informaci médiím potvrdil předseda vlády Andrej Babiš (66). V Rusku měl Hamáček jednat o vakcíně proti covidu-19 Sputnik V. To se ale nestane. V minulých dnech dal premiér opakovaně najevo, že s cestou nesouhlasí s tím, že na to není vhodná doba. Podle epidemiologa Romana Prymuly (57) se ruská vakcína významně zpolitizovala. "Vakcína Sputnik V se naprosto zpolitizovala a dění kolem ní už je zcela iracionální," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr zdravotnictví. The post Podle Romana Prymuly se vakcína Sputnik V zpolitizovala. Dění kolem ní už je zcela iracionální, říká first appeared on ŽivotvČesku.cz.
 • Podle Romana Prymuly se vakcína Sputnik V zpolitizovala. Dění kolem ní už je zcela iracionální, říká
 • ŽivotvČesku.cz
 • datum vydání: 16/04/2021 19:20:07 včera Komunitní encyklopedie – Komunita kolem Wikipedie a platformy Wikimedia (rozhovor)
  Největší internetová encyklopedie Wikipedie má silné zastoupení také u nás. Co se týče poměru vytvořených hesel a jejich tvůrců, patříme ke špičce Evropy. Jak do ní můžete přispívat i vy?
  datum vydání: 16/04/2021 15:31:45 včera Pozor na „hradního Zlodědka“, varuje vinárník známý z protestů kolem ČT
  Komunisté vypověděli smlouvu o toleranci vlády Andreje Babiše (ANO) a z pravicové koalice Spolu, koalice ODS, lidovců a TOP 09, zaznívá volání po tom, aby koaliční vláda ANO a ČSSD znovu požádala Sněmovnu o důvěru. Novinář, vinárník a jedna z hlavních tváří protestů kolem České televize z počátku tisíciletí Adam Komers však varuje, že by to všechno mohlo špatně skončit, protože by se moc přesunula do rukou „hradního Zlodědka“.
  datum vydání: 16/04/2021 14:56:44 včera Globální oteplování z vesmíru: Zrychlené záběry ukazují 40 let tání ledovců a změn kolem nás
  Uživatelé služby Google Earth mohou nyní využívat timelapse funkce a pozorovat tak, jak se změnila vybraná místa planety za poslední 4 dekády. Novinka ukazuje, že globální oteplování a ústup ledovců jsou jasně viditelné i z vesmíru. Podívejte se, jak se změnil svět kolem vás od roku 1984 do dnešních dnů. Timelapse funguje na principu zachytávání snímků v průběhu času a jejich následném chronologickém seřazení do videa. Díky tomu může divák vnímat rozdíly v širším časovém měřítku a udělat si jasnější představu o vývoji. Google k sestavení svých záběrů použil miliony satelitních snímků. Google popisuje svou timelapse funkci jako 4D. 3D
  datum vydání: 16/04/2021 13:21:09 včera GLOSA: Nepoklekli. To až Arsenal a dění kolem Kúdely je k tomu donutily
  Jsme bílí. Kúdela, já, většina z vás. Proto nečekejme, že v případě nařčení z rasismu bude ctěna presumpce neviny. V angloamerickém světě 21. století už vůbec ne. Podle tamního smýšlení a přesvědčení je totiž na obviněném, aby podezření vyvrátil a dokázal, že se rasistického jednání či výroku nedopustil. A nezáleží na tom, že jde o pouhé nařčení. Že chybí důkazy. Usvědčující, a hlavně hodnověrná svědectví.
  datum vydání: 16/04/2021 12:39:39 včera Mýty kolem SEO: Není zdarma a nedosáhnete vrcholu za pár minut
  V SEO si musíte úspěch odpracovat. Nestačí zaplatit za úvodní analýzy a pak jen čekat, že se něco stane, píše Dominik Liebezeit.
  datum vydání: 16/04/2021 11:32:31 včera Další výbuchy kolem Kúdely: Jsme z toho Východu, občané druhé kategorie... Hráč tmavé pleti věrohodnější než ten bílé pleti
  Dohra ostře sledovaného zápasu Rangers se Slavií, který překryla údajná rasistická vyjádření, vyvolala vlnu dalších emocí. Disciplinární komise UEFA potrestala fotbalového reprezentanta Ondřeje Kúdelu ze Slavie zákazem činnosti na deset zápasů. Ve svém oficiálním prohlášení mu prokázala rasistickou urážku soupeře Glena Kamary. „Zametají s námi jako s béčky, protože béčka jsme,“ komentuje situaci na svém facebooku marketingový expert Martin Jaroš. Někdejší ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý hodnotí takový postup jako nefér, rasismu v podstatě čelí i sám Kúdela.
  datum vydání: 16/04/2021 11:20:08 včera Soud poodkryl kauzu kolem ČKD. Závěry pro exmajitele Sparty nevyznívají dobře
  Verdikt ve sporu o doměření daní dal nahlédnout do podvodného řetězce firem kolem ČKD, který roky tuneloval stát. Napověděl, jak soud nahlíží na kauzu kolem bývalého majitele Sparty. Kromě miliardáře Petra Speychala je stíháno dalších pět desítek lidí. Škodu policie vyčíslila na 850 milionů korun.
  datum vydání: 15/04/2021 22:21:49 2 dny Nepoklekli. Slávisté se před odvetou chytili kolem ramen, sudí je nechal být
  Znovu se seřadili po části obvodu středového kruhu, znovu se chytili kolem ramen. Slávističtí fotbalisté těsně před výkopem čtvrtfinálové odvety Evropské ligy proti Arsenalu na rozdíl od soupeře na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) nepoklekli.
  datum vydání: 15/04/2021 22:20:02 2 dny Nepoklekli. Slávisté se před odvetou chytili kolem ramen, sudí je nechal být
  Znovu se seřadili po části obvodu středového kruhu, znovu se chytili kolem ramen. Slávističtí fotbalisté těsně před výkopem čtvrtfinálové odvety Evropské ligy proti Arsenalu na rozdíl od soupeře na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) nepoklekli.
  datum vydání: 15/04/2021 21:21:10 2 dny Koronavirus ONLINE: 28 229 úmrtí v ČR. A Čaputová popřela tvrzení kolem Rusů a Sputniku
  Ve středu přibylo v Česku 3697 případů covidu, nejméně za pracovní den od konce listopadu. Do Česka přicestoval nový slovenský premiér Eduard Heger, na kolečkovém křesle ho přivítal prezident Miloš Zeman - jednali mj. o oronakrizi a vakcinaci. Slovensko je však dál ve při s Rusy ohledně Sputniku V a požadavku na vrácení zásilky. Prezidentka Zuzana Čaputová se vyjádřila k důvodu, proč se tak stalo. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
  datum vydání: 15/04/2021 21:20:10 2 dny Dámská jízda - Vydavatelku časopisu o cykloturistice přivedlo na jih Čech osudové setkání nad skládacím kolem
  Kdyby na olomouckém nádraží nezaujalo jednoho muže skládací kolo Slávky Chrtové, asi by se její příběh odvíjel jinak. Muž se totiž stal jejím životním partnerem a přivedl ji na jih Čech.
  datum vydání: 15/04/2021 20:21:05 2 dny Koronavirus ONLINE: 28 229 úmrtí v ČR. A Čaputová popřela tvrzení Rusů kolem Sputniku
  Ve středu přibylo v Česku 3697 případů covidu, nejméně za pracovní den od konce listopadu. Reprodukční číslo je po dvou dnech znovu nižší než jedna. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) na twitteru naznačil, že v létě bychom mohli odložit roušky, pokud se bude víc očkovat. Do konce června by do Česka mělo přijít o 1,2 milionu dávek vakcíny Pfizer víc, než se plánovalo. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
  datum vydání: 15/04/2021 14:27:46 2 dny Zmatky kolem Sputniku pokračují. Čaputová popřela důvody vracení, žádá vládu o smlouvu
  Ruská strana nepožádala Slovensko o vrácení zásilky vakcíny Sputnik V proti covidu-19 z důvodu, že Bratislava nechala přípravek testovat v necertifikované laboratoři, jak bylo původně oznámeno. Novinářům to dnes řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aniž zdůvodnění žádosti blíže komentovala. Hlava slovenského státu se rovněž vyslovila pro zveřejnění smlouvy o nákupu Sputniku V, kterou slovenská vláda tají.
  datum vydání: 15/04/2021 13:49:06 2 dny Zeman je kauzou kolem Kúdely zklamán, Mynář píše disciplinární komisi UEFA
  Středeční rozhodnutí disciplinární komise UEFA ohledně trestu pro slávistu Ondřeje Kúdelu odsoudil ve čtvrtek ve svém dopise z Hradu i kancléř prezidenta Vratislav Mynář. ,,Z boje proti rasismu se ve vašem podání stal boj neúspěšných proti úspěšným, vrchol pokrytectví, pozitivní diskriminace a trapného podbízení se hloupým trendům," stěžuje si kancléř. ,,Velmi oceňuji to, že česká veřejnost se s vaším verdiktem neztotožňuje," píše dále.
  datum vydání: 15/04/2021 11:31:26 2 dny Peklo kolem Slavie: Kalousek zasáhl. Topolánek až mezinárodně
  Fanoušci Slavie jsou mírně řečeno nespokojení s trestem od UEFA, který dostal hráč Ondřej Kúdela za slova pronesená vůči Glenu Kamarovi z Glasgow Rangers. A chtěli by, aby se to nějak projevilo při dnešním zápasu s Arsenalem, například logem UEFA MAFIA. „Jestli si kleknou, vypínám televizi,“ varoval nejeden fanoušek na Facebooku a zloba se snesla i na hlavu Jaroslava Tvrdíka, který se Kamarovi omluvil. Nespokojenost ale panuje i na ostrovech. 10 vynechaných zápasů je prý pro Kúdelu málo a tak jeden fanoušek založil petici, aby UEFA potrestala sešívaného tvrději. A zrušila trest Kamarovi.
  datum vydání: 14/04/2021 18:46:43 3 dny 20:00 S kuchařem kolem světa
  Okouzlující gurmán Fred Chesneau se domluví v jakémkoli místě naší zeměkoule plné chutí a vůní! Francouzský cyklus[online]
  datum vydání: 14/04/2021 05:32:14 3 dny Birke (ČSSD): Vnímám a respektuji složitou situaci kolem ministerstva kultury, resp. zahraničí
  Vyjádření k postu ministra zahraničních věcí
  datum vydání: 13/04/2021 19:55:28 4 dny Nejistota kolem dovolené v Chorvatsku. Mluvčí vysvětlila, co Čechy u moře čeká
  Letní prázdniny se přibližují a tisíce Čechů přemýšlí nad dovolenou v Chorvatsku. Země u Jadranu o turisty přijít nechce a snaží se nastavit poměrně vstřícná pravidla pro hosty. Momentálně je nejkomplikovanější návrat zpátky do Česka. "Po návratu do Česka musí občan na pět dnů do karantény a pak na PCR test," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Andrea Řezníčková z cestovní kanceláře Invia. The post Nejistota kolem dovolené v Chorvatsku. Mluvčí vysvětlila, co Čechy u moře čeká first appeared on ŽivotvČesku.cz.
 • Nejistota kolem dovolené v Chorvatsku. Mluvčí vysvětlila, co Čechy u moře čeká
 • ŽivotvČesku.cz
 • datum vydání: 13/04/2021 16:33:24 4 dny Únik policejních informací do Respektu? Kolem Lipovské to vře. „Špína, sprostota, neurvalost,“ vypálilo z Hradu
  Ekonomka a radní ČT Hana Lipovská přišla minulý týden na jednání Rady ČT v doprovodu ochranky. Podle svých slov se bála ředitele České televize Petra Dvořáka. Téma pro server Respekt.cz a Ivanu Svobodovou, která se tím zabývala. „Hnusná mediální a politická štvanice na Hanu Lipovskou nám v reálném čase ukazuje, jak bude fungovat nová progresivní totalita,“ ozval se k tomu hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
  datum vydání: 13/04/2021 15:21:18 4 dny VIDEO: Kolemjdoucí a policisté resuscitovali muže u rybníka v Dubči. Šel si zaběhat a zkolaboval
  Díky včasnému zásahu kolemjdoucích a policistů se v sobotu večer podařilo zachránit život muži (43), který náhle zkolaboval a přestal dýchat na břehu rybníka v Dubči. Všimlo si toho několik lidí, kteří okamžitě zavolali na tísňovou linku. 
  datum vydání: 13/04/2021 13:20:53 4 dny Začala stavba obchvatu kolem Čapího hnízda. Odvede tranzitní dopravu z Olbramovic
  V Olbramovicích začala stavba obchvatu. Obec, kterou trápí nadměrná doprava, po výstavbě 3,4 kilometru dlouhé silnice přitom volala 30 let.
  datum vydání: 13/04/2021 12:20:18 4 dny Kolemjdoucí našel v Řečkovicích granát: zřejmě plně funkční, podívejte se
  Ruční granát, pravděpodobně plně funkční, ležel v brněnských Řečkovicích nedaleko ulice Terezy Novákové za objektem bývalých kasáren. O nálezu informovala v úterý dopoledne brněnská městská policie na svém facebooku.
  datum vydání: 13/04/2021 09:43:54 4 dny Reportéři ČT: Spory kolem sochy maršála Radeckého pokračují. Pro jedny „masový vrah“, pro jiné unikátní dílo
  Jen co se trochu utišily kulturní války kolem sochy maršála Koněva, Mariánského sloupu a nejnověji Marie Terezie, je zde další spor o novou instalaci sochy česko-rakouského vojevůdce Josefa Václava Radeckého. Rodák ze středočeské Třebnice je známý jako vítěz nad Napoleonem v bitvě u Lipska, ale také jako potlačovatel italské národně osvobozenecké revoluce po roce 1848. Na to, kdo byl vlastně maršál Radecký, se pokouší v pořadu Reportéři ČT najít odpovědět David Vondráček.
  datum vydání: 13/04/2021 06:25:31 4 dny Dům, který šálí kolemjdoucí vzhledem, vyrobí pětkrát víc elektřiny, než sám spotřebuje
  Majitelé pozemku v australském Melbourne měli velice přesnou představu o tom, jaký má být jejich dům. Oslovili několik architektů a ti jim nabídli v podstatě stejně vyhlížející varianty, které se příliš nelišily od obyčejné kostky. Nakonec padli na architekty z ateliéru Austin Maynard Architects. Jejich návrh se jim velmi zalíbil, a tak architekti vytvořili dům, o němž nyní mohou prohlásit, že to je nejvíce udržitelný dům, který kdy navrhli.
  datum vydání: 13/04/2021 05:21:12 4 dny Stíhání kolem soudce Sováka bobtná. Policie nově vyšetřuje i soukromého detektiva Plevače
  Deset je málo. Vyplatí se říci si o 150 milionů korun. V kauze ovlivňování rozhodování soudce Zdeňka Sováka z Vrchního soudu v Praze je dle zjištění serveru Lidovky.cz nově stíhán i soukromý detektiv.
  staré Procházka po úchvatných skalních vyhlídkách kolem severočeských Jetřichovic
  Výchozím bodem výletu jsou Jetřichovice v okrese Děčín na severu Čech. Obec je jedním z nejpopulárnějších turistických center pro návštěvu národního parku České Švýcarsko, jehož hranice vedou v podstatě hned za posledními jetřichovickými domky. Oblast nabízí nepřeberné množství tras, strávit tu lze i delší dovolenou. My si dnes přiblížíme trasu vhodnou pro jednodenní výlet. Měří necelých osm kilometrů a zahrnuje zbytky jednoho skalního hrádku a hned tři skalní vyhlídky s úchvatnými rozhledy do zdejšího malebného kraje.
  staré První vakcíny od Johnson & Johnson míří do EU, zmatky kolem AstraZeneca pokračují
  Farmaceutická firma Johnson & Johnson dnes zahájila dodávky svých vakcín proti covidu-19 do zemí EU. Komisi se naproti tomu stále nepodařilo přimět další společnost AstraZeneca, aby uspokojivě vysvětlila výrazné omezení dodávek pro první i druhé čtvrtletí.
  staré Vláda: Národní informační kampaň k očkování chce především odpovídat na otázky kolem vakcinace
  Dobrovolnická iniciativa komunikačních agentur a expertů Cesta ven představila národní informační kampaň k očkování Udělejme tečku. Kampaň bude nasazena v médiích v těchto dnech a postupně bude nabírat na intenzitě v závislosti na dostupnosti vakcín. Zpočátku se zaměří hlavně na seniory. Bude se šířit i prostřednictvím firem, profesních svazů, zájmových sdružení, regionálních samospráv či influencerů.
  staré Startuje národní informační kampaň k očkování, chce především odpovídat na otázky kolem vakcinace
  Dobrovolnická iniciativa komunikačních agentur a expertů Cesta ven představila národní informační kampaň k očkování Udělejme tečku. Kampaň bude nasazena v médiích v těchto dnech a postupně bude nabírat na intenzitě v závislosti na dostupnosti vakcín. Zpočátku se zaměří hlavně na seniory. Bude se šířit i prostřednictvím firem, profesních svazů, zájmových sdružení, regionálních samospráv či influencerů.
  staré Startuje národní informační kampaň k očkování, chce především odpovídat na otázky kolem vakcinace
  Dobrovolnická iniciativa komunikačních agentur a expertů Cesta ven představila národní informační kampaň k očkování Udělejme tečku. Kampaň bude nasazena v médiích v těchto dnech a postupně bude nabírat na intenzitě v závislosti na dostupnosti vakcín. Zpočátku se zaměří hlavně na seniory. Bude se šířit i prostřednictvím firem, profesních svazů, zájmových sdružení, regionálních samospráv či influencerů.
  staré Královna nese ztrátu manžela důstojně, rodina se kolem ní semkla, řekl princ Andrew
  "Je to velká ztráta. Myslím, že bych to řekl tak, že jsme ztratili téměř dědečka národa," řekl novinářům po nedělní bohoslužbě princ Andrew.
  staré S kuchařem kolem světa
  staré Roglič si v poslední etapě dojel pro triumf v závodě Kolem Baskicka
  Slovinský cyklista Primož Roglič si v sobotu v závěrečné 6. etapě dojel pro celkový triumf v závodě WordTour Kolem Baskicka. Dvojnásobný vítěz Vuelty setřásl v průběhu krátké, ale náročné etapy všechny soupeře v boji o konečné pořadí a obsadil druhé místo za kolegou z úniku Davidem Gauduem, jemuž dopřál jedno z největších vítězství kariéry.
  staré Roglič otočil závod Kolem Baskicka druhým místem v poslední etapě
  Primož Roglič objel letos dva etapové závody, v nichž poslední etapy nemohly pro něj dopadnout rozdílněji. Zatímco na Paříž–Nice musela potlučená slovinská hvězda přenechat žlutý dres, v podobné etapě v Baskicku jej vybojovala. Roglič vedl závod už po úvodní časovce, ale trikot přenechal ve čtvrté etapě Američanu Brandonovi McNultymu. V sobotní dynamické etapě po vrchách kolem Eibaru zvládl Roglič konkurenci prchnout s Francouzem Davidem Gauduem, jemuž přenechal výhru v etapě. Připravujeme podrobnosti.
  staré Roglič si v poslední etapě dojel pro triumf v závodě Kolem Baskicka
  Arrate (Španělsko) - Slovinský cyklista Primož Roglič si v závěrečné 6. etapě dojel pro celkový triumf v závodě WordTour Kolem Baskicka. Dvojnásobný vítěz Vuelty setřásl v průběhu...
  staré Roglič si v poslední etapě dojel pro triumf v závodě Kolem Baskicka
  Arrate (Španělsko) - Slovinský cyklista Primož Roglič si v závěrečné 6. etapě dojel pro celkový triumf v závodě WordTour Kolem Baskicka. Dvojnásobný vítěz Vuelty setřásl v průběhu...
  staré Dobrodruzi vyrazí z Brna na cestu kolem světa trolejbusem
  Brno - Na cestu kolem světa trolejbusem se v červnu z Brna vydají dobrodruzi z organizace nazvané Sir Fogg. První úsek do zhruba 10.000 kilometrů vzdáleného ruského Vladivostoku potrvá 90...
  staré Až se to vymkne... Zbořil sleduje, jak se v médiích podává krize kolem Ukrajiny. Svěží Biden, nehorázný Putin, mrtvý chlapec
  „Někdy přestane být hra na válku jen dětskou hrou a dostane se zpod kontroly tvůrců této hry, kteří se tím zatím jen tak radostně baví.“ Politolog Zdeněk Zbořil se v pravidelném sobotním komentáři pro PrvníZprávy.cz věnuje sílícímu napětí mezi Ukrajinou a Ruskem a dalšími velmocemi.
  staré Až se to vymkne... Zbořil sleduje, jak se v médiích podává krize kolem Ukrajiny. Svěží Biden, nehorázný Putin, mrtvé dítě
  „Někdy přestane být hra na válku jen dětskou hrou a dostane se zpod kontroly tvůrců této hry, kteří se tím zatím jen tak radostně baví.“ Politolog Zdeněk Zbořil se v pravidelném sobotním komentáři pro PrvníZprávy.cz věnuje sílícímu napětí mezi Ukrajinou a Ruskem a dalšími velmocemi.
  staré Divoký tanec kolem Sputniku. ČR zvažuje klinickou studii, Slováci se hádají s Rusy
  Ruská vakcína rozproudila ostrou debatu s nejistým koncem. Po odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) z čela resortu se jeho nástupce Petr Arenberger (za ANO) zhostil „úkolu z Hradu“ – vyřešit Sputnik V. Masivní nasazení ale neplánuje a jako jednu z možností, jak dostat neregistrovanou vakcínu do ČR, vidí v klinické studii. Než by se ale zorganizovala, nejspíše bude Sputnik V schválen na evropské úrovni. Na udělení ministerské výjimky zase dle Státního ústavu pro kontrolu léčiv…
  staré Evropská vysílací unie je znepokojena vývojem kolem ČT
  Evropská vysílací unie (EBU) dnes varovala před sílícím tlakem na Českou televizi.
  staré Vývojem kolem ČT je znepokojena evropská vysílací unie
  Evropská vysílací unie (EBU) dnes varovala před sílícím tlakem na Českou televizi. Snaha o podkopání nezávislosti veřejnoprávní televizní stanice je podle ní zvláště znepokojivé v době, kdy se Česká republika chystá na podzimní volby.
  staré Fantastický výkon! Černý zazářil v páté etapě závodu Kolem Baskicka
  Cyklista Josef Černý skončil po dlouhém samostatném úniku těsně druhý v předposlední 5. etapě závodu Kolem Baskicka za týmovým kolegou Mikkelem Honorém z Dánska. Dvojice ze stáje Deceuninck-Quick Step projela cílem ve městě Ondarroa po 160 km společně bez souboje o vítězství.
  staré Takhle si dělá srandu z Gwyneth Paltrow její vlastní dcera: Máma musí ještě navrhnout další věci kolem vaginy
  Už za měsíc oslaví dcera Gwyneth Paltrow (48) a zpěváka Chrise Martina Apple Martin sedmnácté narozeniny a už nějakou dobu dokazuje, že je to ostrá holka. Před časem své matce vyčinila za zveřejňování fotek bez jejího svolení a nyní se pustila i do jejího podnikání.
 • Gwyneth Paltrow
 • staré Kolem Slavie je zase živo. Hráči se místo pokleknutí chytili kolem ramen, rozhodčí je rozehnal
  I čtvrteční utkání pražské Slavie s Arsenalem poznamenala debata o rasismu ve fotbale. Když totiž hráči anglického klubu před úvodním hvizdem jako jindy poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter, slavisté se svůj nesouhlas s rasismem rozhodli vyjádřit jinak – seřadili se u středového kruhu a chytili se kolem ramen. Ostrovní tisk teď českému týmu vytýká, že se nepřidal k Arsenalu a rozhodčímu, který také poklekl. Sudí Andreas Ekberg shromáždění hráčů Slavie rozehnal a poslal je na jejich…
  staré Nike se dohodla na urovnání sporu kolem bot se satanskými symboly
  New York - Americká společnost Nike se dohodla na urovnání soudního sporu kolem bot se satanskými symboly, které uvedla na trh umělecká skupina MSCHF Product Studio. Ta v rámci dohody přistoupila...
  staré Nike se dohodla na urovnání sporu kolem bot se satanskými symboly
  New York - Americká společnost Nike se dohodla na urovnání soudního sporu kolem bot se satanskými symboly, které uvedla na trh umělecká skupina MSCHF Product Studio. Ta v rámci dohody přistoupila...
  staré Piráti to rozjíždí ve velkém. Proč lodě čekaly u Suezu a nepluly kolem Afriky
  Mozart je odpověď na logickou otázku, proč lodě nechtěly plout do Evropy kolem Afriky, ani když byl Suez zašpuntovaný. I když se říkalo, že uvolnění průplavu bude trvat třeba týdny, raději zakotvily a čekaly, aby nedopadly zrovna jako Mozart. V tomto případě nejde o skladatele, ale o zkřížené hnáty.
  staré Kladno proti Jihlavě ve finále první ligy. S nejasnostmi kolem Jágra
  Tak ještě závěrečný krok. Kladenští hokejisté jsou už jen kousek od vytouženého návratu do extraligy. V prvoligovém play off si poradili se Slavií i Porubou. Poslední překážkou bude slavná Dukla Jihlava, s níž se Rytíři ve vyhrocených bitvách v posledních letech potýkají pravidelně.
  staré Kladno proti Jihlavě ve finále první ligy. S nejasnostmi kolem Jágra
  Tak ještě závěrečný krok. Kladenští hokejisté jsou už jen kousek od vytouženého návratu do extraligy. V prvoligovém play off si poradili se Slavií i Porubou. Poslední překážkou bude slavná Dukla Jihlava, s níž se Rytíři ve vyhrocených bitvách v posledních letech potýkají pravidelně.
  staré Rozdílné vyjádření boje proti rasismu. Slávisté se chytili kolem ramen, Arsenal tradičně poklekl
  Zvolili odlišné gesto. Fotbalisté Slavie se před začátkem úvodního utkání čtvrtfinále Evropské ligy nepřipojili k hráčům domácího Arsenalu, kteří před výkopem poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter (v překladu Na černošských životech záleží). Pražané vyjádřili v Londýně svůj boj proti rasismu tak, že se okolo středového kruhu chytili kolem ramen.
  staré Hory opět zasypal sníh, v tomto týdnu přibylo kolem 20 cm
  Zima se v tomto týdnu vrátila v plné síle. Na horách panují celodenní mrazy a opět přibývá sníh. Většinou na horách připadlo v tomto týdnu kolem 20 cm sněhu, nejvíce v polohách nad 1000 m. Sněhová pokrývka se utvořila i mimo hory, kde ovšem během dne sníh rychle při kladných teplotách taje.
  staré Ministr Petr Arenberger krouží kolem vakcíny Sputnik. Jan Hamáček nastínil, pro koho by preparát mohl být
  Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62) chce do České republiky dostat zejména registrované vakcíny, které mohou být nástrojem k poražení epidemie. O ruskou očkovací látku Sputnik V a jiné neschválené preparáty by se stát mohl zajímat při klinickém zkoušení postupem respektovaným úřady Evropské unie, uvedl Arenberger po svém uvedení do úřadu. Zároveň už stihl jednat o ruské vakcíně Sputnik V s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irenou Storovou. K věci uvedl, že prostudují dokumentaci, která je k ní nyní dostupná. Podle ministra Jana Hamáčka (42), který se vyjádřil již dříve pro ŽivotvČesku.cz, by mohl ruský preparát fungovat na bázi dobrovolnosti. The post Ministr Petr Arenberger krouží kolem vakcíny Sputnik. Jan Hamáček nastínil, pro koho by preparát mohl být first appeared on ŽivotvČesku.cz.
 • Ministr Petr Arenberger krouží kolem vakcíny Sputnik. Jan Hamáček nastínil, pro koho by preparát mohl být
 • ŽivotvČesku.cz
 • staré Hrůzný nález v Praze 6: Další mrtvola na skále! Lidskou kostru našel kolemjdoucí
  Na skále leží lidská kostra! Takové oznámení přijali pražští policisté ve čtvrtek po deváté ráno. Hned vyrazili na místo do Podbabské ulice v Praze 6, na skále s pomocí lezeckého týmu pražských hasičů pak skutečně našli kosterní ostatky. Jak člověk zemřel a zda se jednalo o muže, nebo ženu, není zřejmé, podrobnosti má zjistit až nařízená soudní pitva.
  staré Host Dopoledne pod Ještědem - V těch dnech, kdy byly teploty kolem 20, se včely stihly „vyprášit“, popisuje včelař. Co to znamená?
  Hostem Dopoledne pod Ještědem byl včelař z Českodubska Tomáš Moravec. Poslechněte si, jak se včely po zimě mají a co se v úlech teď děje.
  staré Bouře kolem Lipovské, padaly i vulgární urážky. Přítomnost policie v ČT vzbudila rozruch
  Bouřlivá atmosféra z jednání Rady České televize se přenesla i na sociální sítě mezi známé novináře či tváře ČT. Bývalý zpravodaj České televize Tomáš Etzler nazval radní Hanu Lipovskou „špinavou čubkou“, za což se sám obratem stal objektem kritiky. Za svými výroky, kterými komentoval přítomnost policejní ochranky v budově televize, si však stojí.
  staré Kúdela? Soustředím se jen na to, co mohu ovlivnit, neřešil kouč Slavie jen trable se stopery a nejistotu kolem gólmana
  Složitá situace. Svízelná a hodně komplikovaná. Hned čtyři stopeři mimo. K tomu nejistota, zda se brankářská jednička postaví mezi tyče. A to za pár hodin čeká na jeho mužstvo londýnský Arsenal v prvním čtvrtfinále Evropské ligy. „Něco takového se mi v kariéře ještě nestalo. Možná snad v dobách, kdy jsem trénoval dorost a na zápas se nás sešlo jen jedenáct,“ přiznává slávistický kouč Jindřich Trpišovský, že vkročil na fotbalové pole dosud nepoznané.
  staré 20:00 S kuchařem kolem světa
  Okouzlující gurmán Fred Chesneau se domluví v jakémkoli místě naší zeměkoule plné chutí a vůní! Francouzský cyklus[online]
  staré Zmatky kolem Blatného a Arenbergera. Sport má mít od pondělí zelenou!
  Zákazy a omezení jsou (asi) u konce. Český sport by se měl už v pondělí probudit z vynuceného spánku, do kterého byl uveden kvůli pandemii koronaviru. Zase se otevřou venkovní hřiště, zase půjde hrát a soutěžit! Vyplývá to z nejnovějších pokynů ministerstva zdravotnictví z 6. dubna.       
  staré Faltýnek míní, že policie by měla prověřit věci kolem zpráv z jeho diáře
  Praha - Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek nebude podávat trestní oznámení kvůli zveřejněným informacím na základě údajů z jeho starších diářů. Soudí ale, že policie by...
  staré Faltýnek míní, že policie by měla prověřit věci kolem zpráv z jeho diáře
  Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek nebude podávat trestní oznámení kvůli zveřejněným informacím na základě údajů z jeho starších diářů. Soudí ale, že policie by měla záležitosti, o nichž píše server Seznam Zprávy, i okolnosti úniku údajů z diáře prošetřit. Týkají se například rozdělování sportovních dotací a údajného postupu při možném vzniku firmy ve Faltýnkově skrytém vlastnictví.
  staré Olomoučtí Lovci kachen si posvítí na dezinformace kolem koronaviru
  Na Univerzitě Palackého v Olomouci vznikla iniciativa Lovci kachen. Sdružuje lékaře, vědce a studenty univerzity, kteří „loví“ ve veřejném prostoru dezinformace, hoaxy a konspirační teorie týkající se covidu-19, jeho léčby či očkování. Nepravdivé informace pak uvádějí na pravou míru, informovala univerzita ve svém Žurnálu.
  staré Vítězný samostatný únik. Aranburu všem pláchl ve druhé etapě Kolem Baskicka
  Španěl Alex Aranburu vyhrál po samostatném úniku druhou etapu závodu Kolem Baskicka. Pětadvacetiletý jezdec stáje Astana zaútočil šest kilometrů před cílem náročné a 154,8 km dlouhé trasy.
  staré Kdo porušil principy boje proti korupci, musí odejít, komentoval Babiš podezření kolem Faltýnka
  Kdokoli porušil principy boje proti korupci, na kterých je postavené hnutí ANO, musí odejít, uvedl předseda hnutí a premiér Andrej Babiš k podezřením kolem šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Podle Babiše musí Faltýnek všechno vysvětlit.
  staré Skutečný viník zůstává. Opozice se obává zmatků kolem výměny ministrů
  Změna ministrů v této situaci může způsobit zmatky, skutečný viník, premiér Andrej Babiš, zůstává. Takové jsou reakce opozičních politiků na zprávy o chystaném konci ministra zdravotnictví Jana Blatného a ministra školství Roberta Plagy. Ty by měl podle informací iDNES.cz a CNN Primy News premiér odvolat již ve středu.
  staré Na UP vznikla iniciativa Lovci kachen, "loví" dezinformace kolem pandemie
  Olomouc - Na Univerzitě Palackého v Olomouci vznikla iniciativa s názvem Lovci kachen. Zastoupeni jsou v ní lékaři, vědci a studenti univerzity, kteří se rozhodli "lovit" ve veřejném...
  actual not cached