Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 100 článků )

Drony šířící internet po celé planetě nebudou, Google slibný projekt zrušil

staré Drony šířící internet po celé planetě nebudou, Google slibný projekt zrušil
Google před třemi lety koupil výrobce dronů Titan Aerospace s cílem vyvinout dlouhodobě létající drony napájené solární energií, které by pomohly snímkovat a monito...chcete vědět víc?
datum vydání: 7/10/2022 11:20:06 dnes Ukrajina úspěšně likviduje útočící drony. Rusům válku nevyhrají, říká analýza
Ukrajinské síly tvrdí, že jen za čtvrteční odpoledne a večera protileteckými raketami sestřelily na jihu země pět nepřátelských dronů, z toho čtyři íránské výroby. Celkově sestřelily 60 procent z 86 íránských dronů Šáhid-136, které Rusko dosud vypustilo proti cílům na Ukrajině, píše list Ukrajinska pravda.
datum vydání: 7/10/2022 09:30:37 dnes Íránské drony válku proti Ukrajině zásadně neovlivní, tvrdí američtí analytici
Ruská armáda nasadila do bojů na Ukrajině íránské bezpilotních letouny Šáhid-136, ale ty válku zásadně neovlivní, tvrdí americký Institut pro studium války. Rozhodně nemají srovnatelný efekt jako nasazení amerického raketového systému HIMARS, který má k dispozici ukrajinská armáda, uvádějí analytici.
datum vydání: 5/10/2022 20:32:03 2 dny Ruská ponorka Belgorod s nukleárními drony Poseidon zachycena na snímcích
Drony nemusí být jenom zábavou pro létání, při které natáčí video. Tímto termínem lze označit i bezpilotní letouny nebo autonomně se pohybující ponorky. A právě ruské drony Poseidon, které mohou pod vodou nést nukleární nálože, jsou tématem posledních dní.
datum vydání: 5/10/2022 12:20:02 2 dny Rusové nečekaně zaútočili u Kyjeva. Sebevražedné drony uletěly stovky kilometrů
Bila Cerkva leží asi 90 kilometrů od hlavního města Kyjeva a žije v ní přes 200 tisíc obyvatel. Podle agentury AP přišel při útoku jeden člověk o život, server Euronews tvrdí, že na místě byli jen zranění.  "V současné době probíhá likvidace následků. Na místě pracují desítky záchranářů, požár se stále likviduje. Žádám obyvatele, aby neignorovali protiletecké poplachy," nabádal místní Ukrajince podle Euronews Kuleba. Proruské sociální účty tvrdí, že cílem útoku byla kasárna a park vojenské techniky 72. mechanizované brigády ukrajinské armády. Drony byly podle předběžných zjištění vypuštěny z jižních oblastí Ukrajiny, které okupují ruské jednotky, tvrdí zpravodajský server Kyiv Post. Cestou by tak musely překonat zhruba 400 kilometrů. Již na konci září uvedlo Jižní velitelství ukrajinské armády, že ruské útoky pomocí íránských dronů Šáhid-136 se stupňují. Ukrajinská armáda potvrdila, že letouny, Rusy pojmenované jako Geraň-2, jsou stále častěji spatřovány v blízkosti pozic ukrajinské obrněné techniky a dělostřelectva. Lze je však sestřelovat různými prostředky protivzdušné obrany, i ručními zbraněmi. Jako sebevražedný dron se označuje takový bezpilotní letoun, který je obvykle od počátku zkonstruován tak, aby sám posloužil k přímému útoku na cíl. Může být sestrojen i jako "vyčkávací munice", která je vypuštěna do vzduchu s cílem čekat, než nastane vhodný okamžik k útoku.
datum vydání: 5/10/2022 00:24:02 2 dny Další pokus o sabotáž? Dánsko nad plynovým polem v moři zaznamenalo neznámé drony
Dánská policie o víkendu zaznamenala hlášení o aktivitě dronů poblíž plynového těžebního pole Roar v Severním moři. Informoval o tom dnes podle agentury Reuters mluvčí dánské policie. Švédsko podle agentury AP uzavřelo oblast vyšetřování úniku plynu z poškozeného plynovodu Nord Stream v Baltském moři.
datum vydání: 4/10/2022 17:20:18 3 dny Dánsko zaznamenalo drony nad plynovým polem, Švédové nepouští k Nord Streamu
Dánská policie o víkendu zaznamenala hlášení o aktivitě dronů poblíž plynového těžebního pole Roar v Severním moři. Švédsko podle agentury AP uzavřelo oblast vyšetřování úniku plynu z poškozeného plynovodu Nord Stream v Baltském moři.
staré Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Serious Sam a závody s drony zdarma
Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!
staré Šestikolová Toyota Land Cruiser má brnění. Vyráží do boje s drony
Toyota Land Cruiser proměněná k nepoznání dostala třetí nápravu, bohaté pancéřování a výbavu pro boj s drony. Za výtvorem stojí jihoafrická společnost SVI Engineering.
staré Vojenští experti si lámou hlavu. Výbuchy tras plynovodů Nord Stream mohly způsobit i podvodní drony
Tři netěsnosti v plynovodech Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři jsou pro experty na bezpečnost krizové infrastruktury i nadále záhadou. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová už zmínila možnost úmyslného narušení, předseda Rady EU Charles Michel napsal přímo o sabotážních akcích.
staré Ukrajinci se učí sestřelovat íránské drony. Hlásí první úspěchy
Ukrajinské vzdušné obraně se podařilo sestřelit tři íránské bojové drony, kterými Rusko útočí na Doněckou oblast.
staré ONLINE: Zelenskyj oznámil nález dalších masových hrobů. A Rusové útočí sebevražednými drony
Rusové v neděli opět zaútočili pomocí sebevražedných dronů na město Oděsa, uvedl ukrajinský server Kyiv Independent. V důsledku ukrajinského raketového útoku v Chersonu na jihu Ukrajiny dnes zemřeli dva lidé, jedním z nich je bývalý ukrajinský poslanec Oleksij Žuravko, tvrdí ruská média. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podle kanálu Nexta oznámil, že v Izjumu našli další dva masové hroby. Dramatické dění kolem války na Ukrajině sledujeme na Blesk.cz v našem online přenosu. 
staré ONLINE: Rusové útočí sebevražednými drony na Oděsu. A v Chersonu zemřel i bývalý poslanec
Rusové brzy ráno opět zaútočili pomocí sebevražedných dronů na město Oděsa, uvedl ukrajinský server Kyiv Independent. V důsledku ukrajinského raketového útoku v Chersonu na jihu Ukrajiny dnes zemřeli dva lidé, jedním z nich je bývalý ukrajinský poslanec Oleksij Žuravko, tvrdí ruská média. Prohlášení Kremlu o možném použití jaderných zbraní jsou absolutně nepřijatelná a Kyjev se jim nepodvolí, prohlásil v neděli brzy ráno ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Dramatické dění kolem války na Ukrajině sledujeme na Blesk.cz v našem online přenosu. 
staré Rusové útočili sebevražednými drony na Oděsu, zasáhli i Mikolajiv
Rusové v neděli brzy ráno zaútočili pomocí sebevražedných dronů na přístavní město Oděsa. Rakety v noci dopadly i na Mikolajiv. Střely zasáhly veřejné budovy, čísla případných obětí zatím nejsou známá. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba označil ruské výhrůžky jadernými zbraněmi z tohoto týdne za absolutně nepřijatelné. Kyjev se jim nepodvolí, dodal.
staré Ukrajinci hlásí další ruský útok drony na Oděsu; zatím je bez obětí
Kyjev - Rusové dnes brzy ráno opět zaútočili pomocí sebevražedných bezpilotních letounů na přístavní město Oděsa. Administrativní budova v centru města byla zasažena třikrát, uvedl...
staré Ukrajinci hlásí další ruský útok drony na Oděsu; zatím je bez obětí
Kyjev - Rusové dnes brzy ráno opět zaútočili pomocí sebevražedných bezpilotních letounů na přístavní město Oděsa. Administrativní budova v centru města byla zasažena třikrát, uvedl...
staré Ukrajinci hlásí další ruský útok drony na Oděsu; zatím je bez obětí
Kyjev - Rusové dnes brzy ráno opět zaútočili pomocí sebevražedných bezpilotních letounů na přístavní město Oděsa. Administrativní budova v centru města byla zasažena třikrát, uvedl...
staré ONLINE: Rusové útočí sebevražednými drony, hrozby Putina o jaderných zbraních a konec japonských automobilek v Rusku
Rusové brzy ráno opět zaútočili pomocí sebevražedných dronů na město Oděsa, uvedl ukrajinský server Kyiv Independent. Prohlášení Kremlu o možném použití jaderných zbraní jsou absolutně nepřijatelná a Kyjev se jim nepodvolí, prohlásil v neděli brzy ráno ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Dramatické dění kolem války na Ukrajině sledujeme na Blesk.cz v našem online přenosu. 
staré Ukrajinci zničili vlak s ruskou technikou a sestřelili čtyři íránské drony
Ukrajinci podnikli úder na železniční uzel ve městě Jasynuvata ležící v okupované části Doněcké oblasti. Podle zpravodajského kanálu Nexta, který zveřejnil dým stoupající z města, byl zasažen vlak s obrněnou technikou, snad s tanky T-62.
staré VIDEO: Drony nalétaly při požáru v Českém Švýcarsku skoro 10 tisíc kilometrů
Bezmála deset tisíc kilometrů nalétaly armádní, policejní a hasičské drony při nejrozsáhlejším lesním požáru v historii České republiky, který vypukl v červenci v Národním parku České Švýcarsko. Pět strojů pomáhalo především hledat skrytá ohniska. Celkem bylo během monitoringu provedeno 1 478 vzletů.
staré Rusové na Ukrajině útočí sebevražednými íránskými drony. Moskva jejich užití zapírá
Rusko dnes zaútočilo takzvanými sebevražednými drony, které byly pořízeny z Íránu, na Kryvyj Rih a přístav ve městě Očakov. Nejméně čtyři tyto bezpilotní letouny se ukrajinské protivzdušné obraně podařilo sestřelit, informovala ukrajinská armáda.
staré Drony v Českém Švýcarsku kvůli požáru nalétaly bezmála 10 000 kilometrů
Armádní, hasičské a policejní drony nalétaly v Českém Švýcarsku kvůli rozsáhlému letnímu požáru bezmála 10 000 kilometrů. Najít skrytá ohniska pomocí termokamer pomáhalo 20 dronů, které měly 1478 vzletů, uvedli zástupci firmy DJI Telink, která drony vyvíjí i prodává.
staré Rusko zaútočilo na ukrajinská města íránskými sebevražednými drony
Rusko ve čvrtek zaútočilo takzvanými sebevražednými drony pořízenými z Íránu na Kryvyj Rih a přístav ve městě Očakiv.
staré Rusko zaútočilo íránskými drony na Kryvyj Rih a přístav Očakiv
Rusko ve čtvrtek zaútočilo takzvanými sebevražednými drony pořízenými z Íránu na Kryvyj Rih a přístav ve městě Očakiv. Nejméně čtyři tyto bezpilotní letouny se ukrajinské protivzdušné obraně podařilo sestřelit, informovala ukrajinská armáda.
staré Nebytový dům i přístav. Rusko zaútočilo na Ukrajinu íránskými drony
Rusko ve čtvrtek zaútočilo takzvanými sebevražednými drony pořízenými z Íránu na Kryvyj Rih a přístav ve městě Očakiv. Nejméně čtyři tyto bezpilotní letouny se ukrajinské protivzdušné obraně podařilo sestřelit, informovala ukrajinská armáda.
staré Íránské drony - ze šuntu se stalo eso Rusů v bojích na Ukrajině
Bojové drony, které Rusko nakoupilo v Íránu, představují pro ukrajinskou armádu velkou hrozbu, píše server týdeníku Focus. Odkazuje se na vyjádření vojenských expertů a také informace ukrajinské armády.
staré Rusko využívá íránské drony. Mohly by představovat hrozbu pro ukrajinské síly
Ruská armáda začala na frontě používat íránské drony „kamikaze“. V tomto týdnu provedla pomocí nich několik ničivých úderů v ukrajinské Charkovské oblasti, píše deník Wall Street Journal.
staré Armádu na Tchaj-wanu špehují drony. Pravděpodobně z Číny
Na čínských sociálních sítích se objevují záběry tchajwanských základen i vojáků zachycené civilními drony. Podle odborníků by mohly být řízené Pekingem.
staré Švýcaři sázejí na létající oči z Izraele. Majestátní drony si museli nechat upravit i kvůli Alpám
Válka na Ukrajině potvrdila zásadní význam bezpilotních letounů. Švýcarsko je první evropskou zemí, která chce velké drony původně vyvinuté pro vojáky používat i k civilním účelům.
staré Manévry u Žďákovského mostu. Pod vodou ženu hledají potápěči, ve vzduchu drony
Od sobotního poledne pátrají policisté po ženě, která měla podle svědků skočit ze Ždákovského mostu v jižních Čechách na Písecku. Pod mostem, který vede přes Orlickou přehradu a hladinou Vltavy jsou v akci také potápěči. Zapojí se také drony.
staré Manévry u Žďákovského mostu. Pod vodou ženu hledají potápěči, ve vzduchu drony
Od sobotního poledne pátrají policisté po ženě, která měla podle svědků skočit ze Ždákovského mostu v jižních Čechách na Písecku. Pod mostem, který vede přes Orlickou přehradu a hladinou Vltavy jsou v akci také potápěči. Zapojí se také drony.
staré „Zrodily se na bojišti s Ruskem.“ Ukrajinci chtějí v Česku vyrábět drony
Dva Ukrajinci přivezli do Ostravy na Dny NATO bezpilotní letoun, který používá Kyjev ve válce s Ruskem. Část výroby plánují přesunout do Česka, už si tady založili firmu.
staré Pokuty za létání s drony se množí. Letos už úřad vystavil „bločky“ za 150 tisíc
Případů nebezpečného létání s drony nad hlavami lidí a v zakázaných prostorech přibývá. Během letoška už Úřad pro civilní letectví prošetřuje 56 událostí a rozdal pokuty za 150 tisíc korun. Ne všechna sankční řízení přitom už doběhla do konce. Například nejkřiklavější případ, kdy operátor dronu komplikoval práce hasičů při nedávném požáru v Hřensku, stále ještě vyřešený není.
staré Pokuty za létání s drony se množí. Letos už úřad vystavil „bločky“ za 150 tisíc
Případů nebezpečného létání s drony nad hlavami lidí a v zakázaných prostorech přibývá. Během letoška už Úřad pro civilní letectví prošetřuje 56 událostí a rozdal pokuty za 150 tisíc korun. Ne všechna sankční řízení přitom už doběhla do konce. Například nejkřiklavější případ, kdy operátor dronu komplikoval práce hasičů při nedávném požáru v Hřensku, stále ještě vyřešený není.
staré Těšíme se na víkendový Maker Faire: Rakety, trojkolky, drony i chytré obojky pro krávy
O víkendu se na Pražské tržnici koná největší český Maker Faire • Dorazí desítky vystavovatelů z řad profíků, kroužků a nadšenců • Podívejte se na některé z nich
staré Rusko použilo drony z Íránu, tvrdí Britové
Rusko ve válce na Ukrajině poprvé použilo íránské drony, informovalo v úterý britské ministerstvo obrany. Dříve toho dne oznámila sestřelení jednoho dronu íránské výroby u Kupjansku i Ukrajina. Zveřejnila také jeho fotografii. Britové v reportu o vývoji války spekulují, že Rusko nakupuje zbraně také ze Severní Koreje a dalších zemí, na něž jsou uvaleny sankce.
staré Video: Drony na vodík z výstavy novinek jsou lehčí, obratnější a doletí dále
Největší výstava svého druhu v Británii ukázala nejnovější modely dálkově řízených letounů a vrtulníků. Předvedli se jak tuzemští výrobci dronů, tak Němci, Dánové, ale i Rumuni nebo Izraelci. Zvlášť si pochvalují vodíkový pohon.
staré Arménie hlásí rozsáhlé ostřelování z Ázerbájdžánu. Útočník používá i drony
O intenzivním ostřelování svého území ze strany Ázerbájdžánu informovalo v noci na úterý arménské ministerstvo obrany. Oznámilo rovněž, že protivník využívá také drony. Uvedla to ruská a arménská média. Ázerbájdžánská strana sdělila, že reagovala na „rozsáhlou diverzní akci“ arménské strany, která si vyžádala oběti na životech.
staré Doručování je interakce lidí, drony mají limity, říká provozní šéf Dáme jídlo Josef Simpartl
Česká platforma Dáme jídlo zaměřená na rozvoz jídla a potravin loni rozšířila  své služby o rychlé nákupy. Počet partnerských restaurací a obchodů tak už výrazně převyšuje sedm tisíc. Na konci července oznámila, že spouští novou službu Dáme rozvoz. Společnost Dáme jídlo, která je součástí skupiny Delivery Hero, největšího globálního hráče na trhu Quick commerce, tak nabídne rychlý rozvoz zboží z obchodů a e-shopů do 90, 60, nebo dokonce do 30 minut. „Postupně chceme Dáme rozvoz nabízet po celé České republice. Služba lidem umožňuje obratem dostat do ruky zboží, které si právě objednali,“ říká v rozhovoru Josef Simpartl, provozní ředitel Dáme jídlo, který do vedení společnosti nastoupil počátkem roku.
staré Ukrajinci dostali účinné polské drony warmate
Ukrajina se pochlubila záběry prvních dvaceti dronů warmate, které patří mezi vyčkávající munici. Po vypuštění létají nad cílovou oblastí, dokud se neobjeví vhodná chvíle pro útok. Jejich dodání oznámil na svém kanálu na Telegramu ministr pro digitální transformaci Myhajlo Fedorov.
staré Nejdřív drony a teď Tomáš: Češi se skládají na tank pro Ukrajinu, za pár hodin poslali milion
„Pošlete Putinovi dárek,“ vyzývá web zbraneproukrajinu.cz, na kterém Češi pomáhají Ukrajině bojovat proti ruské armádě. Koupit Ukrajinské ambasádě mohou například brokovnici, granát, ale i lékárničku nebo termoprádlo. Kromě toho se mohou zapojit i do větších sbírek, nově přispívají na tank Tomáš. „V posledních hodinách si sbírka vede nejlépe," řekl Blesk Zprávám spoluzakladatel Martin Ondráček.  „Věřím, že naše tanky osvobodí všechna území od Donbasu až po Krym,“ uvedl náměstek ministryně obrany Tomáš Kopečný.
staré Drony sĂş pre Rusov ÄŤoraz dĂ´leĹľitejšie, podÄľa Britov však nemĂ´Ĺľu podnikaĹĄ ÄŹalšie operácie pre jeden dĂ´vod
6.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko má na Ukrajine obmedzenú dostupnosť prieskumných bezpilotných lietadiel, čo ruským silám bráni v operáciách. V najnovšej správe to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany. Viac.....
 • Viac.....
 • staré Drony se stávají fenoménem doby. Rusko zcela zaspalo, musí brát to, co je k dispozici
  Kromě raketometů a dělostřelectva zásadním způsobem do konfliktu na Ukrajině zasahují drony. Při konfliktu v separatistických oblastech Rusko vedlo, ale v konfliktu na teritoriu Ukrajiny, a i díky třeba tureckým TB2 BAYRAKTAR se dostává do defenzívy. A vzhledem sankcím nemá příliš kde brát a samostatný vývoj trvá určitou dobu. Rusko má dvě alternativy k nákupu, a to je Írán nebo Čína.
  staré Rusko nestačí nahrazovat zničené drony, ztrácí přehled o bojišti, tvrdí Britové
  Ruská armáda má podle britské vojenské rozvědky problém doplňovat zásoby zničených bezpilotních strojů. Rusko za poslední den na Ukrajině uskutečnilo 27 operací s drony, denní průměr za srpen byl přitom 50, upozornila ve své pravidelné zprávě o situaci na Ukrajině. Obě strany pak v noci provedly desítky leteckých i dělostřeleckých útoků.
  staré Rumunsko kupuje turecké drony Bayraktar TB2
  Rumunské ministerstvo obrany hodlá nakoupit 18 tureckých bezpilotních letadel Bayraktar TB2 za 300 milionů dolarů (7,3 miliardy Kč). Nákup nyní čeká schvalovací proces v rumunském parlamentu.
  staré Rusku zavařily vadné íránské drony z tajné dohody, odhalili Američané
  Rusko od Íránu před 11 dny převzalo dodávku bojových dronů. Při prvotních testech Rusy ale vykazovaly poruchy, informoval deník The Washighton Post s odkazem na zdroj v americké vládě. Drony Moskva získala díky tajné dohodě s Teheránem, v rámci níž se ruští vojáci cvičili v Íránu a jejich protějšky pomáhaly v Rusku s nastavením dronů, odhalil deník.
  staré Bojové drony z Izraele by mohly stát 2,7 miliardy, téměř dvojnásobek než se plánovalo
  Ministerstvo obrany na začátku srpna oznámilo, že by chtělo s Izraelem začít jednat o nákupu tří bezpilotních letounů Heron 1. Smlouva by mohla být uzavřena letos. Heron 1 může být využíván k průzkumným účelům, ale díky možnosti nést zbraně i k útočným akcím. Obrana v uplynulých letech na nákup vyčlenila 1,5 miliardy korun. Podle Černochové předpokládaná hodnota zakázky po předběžných tržních konzultacích byla stanovena na 2,7 miliardy korun. "Nárůst finančních prostředků byl dán vyšším rozsahem pořizovaných podpůrných systémů, rozsahem senzorového vybavení a letecké výzbroje a zásadním nárůstem cen od stanovení hodnoty v roce 2019," řekla ministryně. Poukázala na to, že podobný nárůst ceny v poslední době se dotkl i dalších vojenských zakázek. Černochová dodala, že smlouva s Izraelem bude uzavřena pouze v případě, pokud izraelská vláda předloží akceptovatelnou nabídku, která bude obsahovat i zapojení českého obranného průmyslu minimálně ve výši 30 procent zakázky. Podmínkou je i integrace do systému NATO. Pořízení dronů podle ministerstva vychází z koncepce výstavby české armády. Tento strategický dokument bezpilotníky identifikuje jako klíčové při provádění vzdušného průzkumu a plnění dalších úkolů k přímé bojové podpoře a ochraně jednotek armády. Obrana uvedla, že v rámci tržních konzultací oslovila několik zemí. Heron 1 měl z posouzení vyjít jako nejlepší volba. Armáda má nyní ve výzbroji několik menších dronů. Největší z nich je ScanEagle, který čeští vojáci několik let používali v Afghánistánu. Jeho váha je do 22 kilogramů, zvládne doletět přes 100 kilometrů a ve vzduchu vydrží přes 20 hodin. Heron 1 váží asi 1150 kilogramů a jeho maximální rychlost je asi 200 kilometrů za hodinu. Doba letu překračuje 40 hodin.
  staré Bojové drony Heron 1 z Izraele by mohly stát 2,7 miliardy Kč, cena vzrostla
  Praha - Bojové drony Heron 1, které chce Česko koupit pro svou armádu z Izraele, budou stát podle předběžných tržních konzultací 2,7 miliardy korun včetně DPH. Na jednání sněmovního...
  staré Létají potichu a vidí nepřítele. Na Ukrajinu míří robotické nano drony
  Jednou z velmi potřebných součástí ukrajinské obranné strategie jsou drony, dodávané ze zahraničí. Uprostřed bombastických zpráv o velkých typech, které nesou rozličné zbraně, s nimiž hrdinsky ničí jedno ruské postavení za druhým, by však neměla zapadnout nenápadná zpráva o tom, že na Ukrajinu míří stovky robotických nano dronů. Právě ty totiž dnes ovlivňují pozemní boj nejvíce.
  staré Létají potichu a vidí nepřítele. Na Ukrajinu míří robotické nano drony
  Jednou z velmi potřebných součástí ukrajinské obranné strategie jsou drony, dodávané ze zahraničí. Uprostřed bombastických zpráv o velkých typech, které nesou rozličné zbraně, s nimiž hrdinsky ničí jedno ruské postavení za druhým, by však neměla zapadnout nenápadná zpráva o tom, že na Ukrajinu míří stovky robotických nano dronů. Právě ty totiž dnes ovlivňují pozemní boj nejvíce.
  staré Kreml má plán B. Posiluje alianci s Íránem, hraje o ropu i drony
  Zpřetrhání vazeb se Západem přimělo Rusko k upevňování vazeb se zemí, která má s mezinárodní izolací letité zkušenosti. V posledních měsících posiluje ekonomické a vojenské kontakty s Íránem a spekuluje, jak s jeho pomocí obejít západní sankce.
  staré Upír, který ničí drony. Co se skrývá za další americkou vojenskou pomocí
  Na Ukrajinu zamíří raketový systém VAMPIRE, který umožňuje běžnou dodávku s otevřenou korbou proměnit v ničitele dronů. Je součástí největší americké vojenské pomoci od počátku války. Američané přiznávají, že jejich cílem není poskytnout zbraně okamžitě, ale zásobovat jimi Ukrajinu v dlouhodobějším horizontu, aby se mohla bránit i v následujících letech.
  staré Bratři Bayraktarové: Rusům drony neprodáme, ani kdyby nám nabídli víc peněz než Ukrajinci
  Dva z bratrů Bayraktarových Haluk a Selčuk, jejichž firma Baykar vyvíjí bezpilotní letouny a podporuje napadenou Ukrajinu bezplatným poskytnutím svých letadel, poskytli ukrajinské odnoži BBC exkluzivní rozhovor. V něm vyloučili, že by Rusku prodali drony, i kdyby jim nabídli víc peněz než Ukrajinci. Za podporou Ukrajiny podle nich nestojí jen finanční zájmy.
  staré Jaké drony používají Ukrajinci? Ruské vojáky děsí 800 vychytaných dronů z Tchaj-wanu
  Možná jste už narazili na video, kde ukrajinský dron shazuje dělostřelecký granát na ruské jednotky. Tchajwanský výrobce jich na Ukrajinu dodal už přes 800 a jeho revolverové drony se ukazují být překvapivě efektivní. Video objasňuje proč. Bojové drony DronesVision Revolver 860 dokáží operovat v rádiusu 20 km a unesou až 42 kg výbušnin. Jde o úplně jiný typ bojového dronu, než jsou legendární Bayraktary dodávané z Turecka. 8 granátů v zásobníku a tichý let Podle výrobce DronesVision je Revolver 860 dronem s vertikálním vzletem a přistáním a je schopný nést 8 60mm minometných granátů. Po úpravách dokáže nést i jiné
  staré Drony jsou všude. Na Krymu i ve snech ruských plánovačů
  Dnešní TechMIX bude znovu válečný. Výročí půl roku nejkrvavějšího konfliktu v Evropě od konce 2. světové války totiž nelze jen tak přejít. Bohužel to asi nebude naposledy…
  staré Ukrajina dostane další pomoc ze zahraničí. Norsko, Británie a USA pošlou drony
  V konfliktu na Ukrajině, který Rusko rozpoutalo přesně před půl rokem, využívají obě bojující strany tisíce dronů. Nejznámějšími dosud byly drony turecké výroby Bayraktar, Ukrajina má nově k dispozici i drony daleko menší.
  staré Anektovaný Krym cílem útoků: Nad Sevastopolem podle gubernátora létají drony. Jde o protiakci Kyjeva?
  Gubernátor Sevastopolu na Ruskem anektovaném Krymu uvedl, že tamní protivzdušná obrana bojuje s bezpilotními letouny. Napsala to dnes ruská agentura TASS s připomínkou, že Krym se v poslední době stal terčem několika útoků. Kyjev se ke zprávám o útocích nevyjadřuje.
  staré Jump 20: Nové taktické drony pro americké brigády
  AeroVironment americké armádě (US Army) dodá jeden komplex bezpilotního systému Jump 20. Konečným cílem je u amerických brigád (BCT) nahradit bezpilotní systémy RQ-7 Shadow (Shadow 200) od firmy Textron.
  staré Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku, drony provedly 41 vzletů
  Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku. V neděli poprvé drony při dopoledním průzkumu nezaznamenaly žádné rizikové místo, jedno objevily později. Jedno místo našli hasiči po dešti při pochůzce. Přes den provedly drony 41 vzletů. Na místě bylo k 21:00 celkem 83 dobrovolných hasičů a 45 profesionálních. Nad Hřenskem o víkendu s přestávkami pršelo. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.
  staré Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku, drony provedly 41 vzletů
  Hřensko (Děčínsko) - Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku. Dnes poprvé drony při dopoledním průzkumu nezaznamenaly žádné rizikové místo, jedno objevily později. Jedno...
  staré Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku. Drony poprvé nenašly rizikové místo
  A
  staré V Českém Švýcarsku zchladil požářiště déšť: Drony nenašly rizikové místo, hasičům se lépe dýchá
  Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku. V neděli poprvé drony při dopoledním průzkumu nezaznamenaly žádné rizikové místo. Jedno objevili hasiči při pochůzce teď už blátivým terénem. Na místě je 91 dobrovolných hasičů, 41 profesionálních. Nad Hřenskem s přestávkami prší. Řekl to mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.
  staré V Hřensku po dešti nehrozí ohniska požárů, zaznamenaly poprvé drony
  Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku. V neděli poprvé drony při dopoledním průzkumu nezaznamenaly žádné rizikové místo. Jedno objevili hasiči při pochůzce teď už blátivým terénem. Na místě je 91 dobrovolných hasičů, 41 profesionálních. Nad Hřenskem s přestávkami prší. Řekl to mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.
  staré Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku, drony nenašly rizikové místo
  Hřensko (Děčínsko) - Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku. Dnes poprvé drony při dopoledním průzkumu nezaznamenaly žádné rizikové místo. Jedno objevili hasiči při pochůzce...
  staré Američané chystají pomoc Ukrajině za miliony dolarů. Součástí budou i drony
  A
  actual not cached