Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 100 článků )

Ruský ROSA Marathon staví na Mandriva Linuxu

staré Ruský ROSA Marathon staví na Mandriva Linuxu
Nový ruský systém ROSA Marathon vychází z Mandriva Linuxu a míří na firemní počítače...chcete vědět víc?
staré Vazby Ukrajiny s Ruskem zpřetrhány. I tam, kde se mluvilo rusky, uvádí kameraman
Ukrajinské jednotky obsadily strategicky významné město Lyman. Na území, které Rusko protiprávní anexí označilo za své, vstupují osvoboditelé. A válka na Ukrajině přechází do nové fáze. O možném stupňování agrese ze strany Putinova režimu, o vůli Ukrajinců k vítězství a také o etice novinářské práce tváří v tvář utrpení hovořil v Interview ČT24 kameraman ČT24 Vojtěch Hönig, jenž se z Ukrajiny nedávno vrátil.
staré Ostravský turnaj, kde smí hrát Rusky, doplnila na divokou kartu Kvitová
A
staré Do Ostravy mohou přijet Kasatkinová i Azarenková. Rusky s platnými schengenskými vízy mají povolení hrát
A
staré Rusky mohou do Ostravy
Tenisového turnaje Agel Open v Ostravě se mohou příští týden zúčastnit ruské hráčky, které mají platná schengenská víza. ČTK to potvrdili pořadatelé.
staré Jedenáct medailí Špotákové. Rivalita s Němkami, dárek od Rusky a magický Londýn
Ještě ve čtvrtek házela v Curychu ve finále Diamantové ligy. Výkonem 59,08 metru marně atakovala 60metrovou hranici, kterou tolikrát ve své kariéře přehodila. Bylo to naposledy, co se legenda světového oštěpu objevila v závodě. Během kariéry získala Barbora Špotáková celkem 11 velkých medailí. A za každou byl výjimečný příběh.
staré Další skandál vlivné Rusky: Manželka opět ponížila Putinovu pravou ruku
Velkou vlnu rozhořčení vyvolalo video, které na svém Instagramu sdílela manželka mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova. Taťjana Navková si sankcím navzdory bujaře užívala dovolené v Řecku. Tančila a rozbíjela talíře. Nevadilo ji ani to, že řádila v zemi, která je členem NATO. Předtím už podobně dováděla v Turecku.
staré Rusky už nenapíšu ani řádek, říká ukrajinský spisovatel Vladimir Rafejenko
„Popravdě řečeno mě teď příliš nezajímá, kde se bere zlo. To není podstatné. Nejdůležitější je, abychom od sebe zlo a dobro uměli rozeznat,“ říká ukrajinský spisovatel Vladimir Rafejenko. Rozhovor mezi ním a Marci Shoreovou, americkou historičkou soustředící se na intelektuální dějiny východní Evropy, vznikl korespondenčně během března a dubna letošního roku. Česky Rafejenkovi vyšel román Dlouhé časy (Větrné mlýny 2019).
staré Vladimir Putin obnovil Řád Matka hrdinka: Za deset dětí dostanou Rusky milion rublů!
V Rusku sílí demografická krize a tamní prezident Vladimir Putin přišel s nápadem, jak úbytek obyvatelstva vyřešit. Obnovil Řád Matka hrdinka, který zavedl v zemi už Sovětský svaz roku 1944. Takovou hrdinkou se stane matka, která porodí a vychová deset dětí. Mimo nejvyššího titulu ženy dostanou jako bonus milion rublů, v přepočtu necelých 400 tisíc korun.
staré „Kde je můj syn?“ Rusky pátrají po svých synech i mužích. Kreml mlčí
Pět měsíců války, tisíce mrtvých na obou stranách. Ruské ztráty jsou podle Ukrajiny obrovské, blíží se podle tamních úřadů už ke 40 tisícům padlých vojáků. Rusko počty svých obětí zveřejnilo jen jednou, od té doby bilanci 1351 zabitých vojáků neaktualizovalo. To těžce nesou manželky a matky Rusů bojujících na Ukrajině. Rodiny nejsou informovány o osudech svých bližních, rodinám pomalu dochází naděje, že své milované ještě uvidí, uvedla stanice Sky News.
staré Jak má Rus přečkat dovolenou v zahraničí? Zapři původ a nemluv rusky, radí časopis
Ruský provládně orientovaný magazín Life v pondělí zveřejnil rady, jak se chovat na dovolené v zahraničí s ohledem na současnou geopolitickou situaci. Radí Rusům vyhýbat se sporům a ideálně vůbec nedávat najevo, odkud pocházejí.
staré Zákaz pro Rusky a Bělorusky? WTA dál útočí na Wimbledon a rozdává pokuty
V tenisovém zákulisí zuří politický konflikt. Zatímco drtivá část sportovního světa již dávno vyloučila Rusy a Bělorusy ze svých soutěží, Ženská tenisová asociace (WTA) dál kope za práva hráček, jejichž země zabíjejí či pomáhají zabíjet na Ukrajině. Wimbledonu za distanc pro Rusky a Bělorusky odebrala body, nyní All England Club dostal ještě v tichosti pokutu 250 000 dolarů. A s ním také britský tenisový svaz LTA (750 000 dolarů). Podobný krok údajně zvažuje i mužská ATP, ač ho ještě neprovedla.
staré „Vraťte nám naše muže!“ Rusky prosí úřady o odvolání vojáků z fronty na Ukrajině
Zoufalé ruské ženy prosí úřady, aby svolily k návratu jejich manželů, kteří od propuknutí invaze válčí na Ukrajině. Šestnáct žen z ruské republiky Burjatsko natočilo video, v němž žádají o výměnu jejich mužů za ‚čerstvé vojáky‘. Naposledy je měly vidět v lednu, kdy byla jednotka vyslána do Běloruska kvůli armádním cvičením. „Jsou vyčerpaní morálně i fyzicky.“
staré Rusky mi přály smrt. S takovou agresivitou jsem se nesetkala, říká ukrajinská mistryně světa
Stačilo fandit někomu jinému než Ruskám a už byl oheň na střeše. Ukrajinská mistryně světa v moderní gymnastice Hanna Rizatdinová se svěřila, s jak drsnými reakcemi se setkala loni v létě během olympiády v Tokiu.
staré Jekatěrina a další Rusky protestovaly proti válce: Policisté je donutili se svléknout a dřepovat!
Velkým ponížením a traumatem si prošlo dvacet ruských žen, které se odvážily protestovat proti pokračující války na Ukrajině, kterou rozpoutalo Rusko 24. února. Ženy ve věku 18 – 27 let za svou odvahu skončily ve vězení, kde je údajně donutili se svléknout donaha a před policejními kamerami museli dělat dřepy!
staré Po válce už rusky nepromluvím, říká uprchlice u Ukrajiny Olena
Dnipro, milionové průmyslové centrum u řeky Dněpru, se ocitlo pod palbou hned první den ruské invaze. Čtvrtina lidí se tu hlásila k ruské národnosti, ovšem ukrajinsky zde mluvila pouze desetina obyvatel. Nejčastěji se zde hovořilo suržykem, tedy směsicí ruštiny a ukrajinštiny.
staré Tajemný letoun přeletěl z Litvy do Bulharska, rusky mluvící posádka zmizela
Úřady několika evropských zemí si lámou hlavu nad tajemným letem malého dvoumotorového letadla, které odstartovalo z Litvy a bez povolení přeletělo několik států, než přistálo v Bulharsku, kde zůstalo opuštěné na nepoužívaném letišti u města Targovište. Totožnost posádky zůstává neznámá. O případu informovala polská televize TVN 24 s odvoláním na litevská, maďarská a bulharská média.
staré Pro Putina je "rusky mluvící" totéž, jako "patřící k Rusku"
Jakékoli místo, kde je ruština dominantním jazykem, bez ohledu na důvod, je v imperiálním chápání Vladimira Putina "automaticky" ruské v politickém smyslu a mělo by být součástí Ruska, upozorňuje Jevgenija Kuzněcovová.
staré Bruslařská unie zvyšuje kvůli případu Rusky Valijevové věkový limit
Aby nezletilým sportovcům pomohla po fyzické i duševní stránce, rozhodla se Mezinárodní bruslařská unie zvýšit minimální věk pro některé své soutěže. Bylo to potřeba? A mají sportovci přinášet oběti v podobě psychických strastí?
staré Jazyku okupantů odzvonilo. Rusky mluvící Ukrajinci přecházejí na ukrajinštinu
Konverzační skupiny, bezplatné kurzy pro vnitřní běžence i online lekce. Na pozadí ruské agrese Ukrajina zažívá boom zájmu o ukrajinštinu. Rusky mluvící menšina v zemi totiž odmítá používat „jazyk okupanta“. Právě je totiž režim Vladimira Putina používá jako záminku ke svému válečnému tažení na Ukrajině.
staré Okupanti v Mariupolu zrušili prázdniny. Děti se v létě budou učit rusky
V okupovaném ukrajinském městě Mariupolu Rusové prodloužili aktuální školní rok až do 1. září, aby se školáci mohli připravit na ruské školní osnovy. Děti tak nebudou mít prázdniny, upozornil podle webu Ukrajinska pravda poradce mariupolského starosty Petro Andrjuščenko. Předseda krymského regionálního sněmu Vladimir Konstantinov zase podle agentury TASS navrhl, aby se na ukrajinském poloostrově Krym, které Rusko dříve připojilo ke svému území, zrušila výuka angličtiny.
staré ON-LINE: Okupanti v Mariupolu zrušili prázdniny. Děti se v létě budou učit rusky
Ruská invaze na Ukrajinu trvá už třetí měsíc. Rusové se aktuálně soustředí na plné ovládnutí města Lyman v Doněcké oblasti. Spojené státy, Evropská unie a Velká Británie vytvoří společnou skupinu, která pomůže Ukrajině s dokumentací válečných zločinů. Ruští okupanti v ukrajinském městě Mariupol údajně zrušili letní prázdniny. Děti se mají přes léto učit rusky a připravovat se na výuku podle ruských osnov.
staré Bouzkovou i Bartůňkovou v Istanbulu vyřadily hned v prvním kole Rusky
A
staré V dílně mám krejčové z Ruska i Ukrajiny. Bylo těžké to ustát, hroutily se spíš Rusky, říká návrhářka Balvínová
Módní návrhářka Petra Balvínová se pod svou značkou Tiqe zaměřuje na zakázkovou tvorbu a dveře v jejím ateliéru si často podávají i vlivné ženy z žebříčku TOP ženy Česka. Její malý ateliér má omezenou kapacitu, proto pravidelně vyhlašuje stop stav...
staré Rozené Rusky vyhodili z ukrajinské biatlonové reprezentace. Proč hledáte zrádce tam, kde nejsou? ptají se
Již téměř dva měsíce trvající válka na Ukrajině stále rezonuje i v oblasti sportu. Ruští a běloruští sportovci se ve většině případů nemohou účastnit mezinárodních soutěží. Případ tří ruských biatlonistek, které však několik let reprezentují Ukrajinu, a přesto byly vyhozeny z reprezentace, budí vášně. Jedna z nich, Olga Abramovová, se proti způsobu, jakým tak bylo učiněno, ohradila na Instagramu. I když k tomuto incidentu došlo již minulý týden, stále se objevují zprávy na podporu biatlonistek.
staré Rusky už nepromluvím. Ukrajinci po invazi končí s jazykem, který denně používali
Stále více Ukrajinců, kteří dříve každodenně používali ukrajinštinu a ruštinu, se kvůli ruské invazi jazyka nepřítele striktně zříká. Podle mnohých nastal čas oddělit Ukrajinu od většího souseda nejen jazykově, ale také kulturně. V některých městech už začali s odstraňováním soch připomínajících ruské umělce.
staré Antivirové aplikace šířily bankovní malware. Stáhnout je šlo z oficiálního obchodu Google Play. Útočníci mluví rusky
Experti na kyberkriminalitu zjistili, že některé antivirové aplikace šířily bankovní malware. Stáhnout je šlo z oficiálního obchodu Google Play. Útočníci nespustili škodlivé funkce, pokud se zařízení nacházelo v Číně, Indii, Rumunsku, Rusku, na Ukrajině nebo v Bělorusku. Z vyšetřování vyplývá, že útočníci mluví rusky, ale zatím chybí další důkazy pro bližší určení konkrétní skupiny.
staré „Vrazi, lupiči a kati!“ Zelenskyj se po masakru v Buči neudržel. Rusky vychovaly parchanty, uvedl
Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se Rusko v jeho zemi dopouští genocidy. Řekl to v reakci na masakr civilistů ve městě Buča nedaleko Kyjeva, kde ruští vojáci pozabíjeli přes 300 civilistů. Ruským matkám pak na facebooku vzkázal, že jejich synové jsou vrazi, lupiči a kati. „Podívejte se, jaké parchanty jste vychovaly,“ rozhořčil se. 
staré Hledám Vietnamsky, Rusky a Ukrajinsky mluvící poradce-finance a reality
Do již fungujícího projektu hledám lidi (ideálně z oboru financí a realit), kteří se domluví jedním z těchto jazyků:  1) Vietnamština  2) Ruština 3) Ukrajinština Máme fungující systémy, které ráda naučím.   Práce na IČO.  Pokud máte zájem, prosím napište do zpráv.  Děkuji,  AK
staré Putin unáší rusky mluvící Ukrajince na Sibiř. A chlubí se, že je tím chrání před nacisty
S prvním místopředsedou ukrajinského parlamentu o mírových jednáních, bezpečnostních zárukách neutrality a ruském prezidentovi jako cosplayerovi
staré Rusky vyřadili. Pokud získáme český titul, je Liga mistrů naše, věří v Mostě
Změnili manažera, ambice ne. Mostečtí Černí andělé ze svých cílů neslevují a pod vedením Kateřiny Polákové nejspíš doletí do Ligy mistrů házenkářek, kterou už jednou v historii hrály.
staré Rodina slovně útočila na rusky mluvící hosty restaurace
Zhruba padesátiletí rodiče, tři odrostlé děti a ještě dva jejich známí, všichni Češi, se ke konci minulého týdne přišli najíst a napít do větší restaurace na pomezí pražských Vinohrad a Vršovic. Ještě nedostali ani jídlo a už se začali hlasitě navážet do čtyř mladých lidí u vedlejšího stolu, kteří hovořili rusky, popisuje Právu číšník restaurace.
staré Češky nahradí Rusky na mistrovství světa v curlingu
České hráčky nahradily vyloučené Rusky na nadcházejícím mistrovství světa v curlingu. Na šampionát, jenž se v kanadském Prince George uskuteční od 19. do 27. března, pojede tým skipky Alžběty Baudyšové, který před týdnem získal domácí titul.
staré Češky si zahrají na MS v curlingu, kde nahradí vyloučené Rusky
A
staré České curlerky nahradily na MS vyloučené Rusky
České hráčky nahradily vyloučené Rusky na mistrovství světa v curlingu, které se v kanadském Prince George uskuteční od 19. do 27. března.
staré Australanky nahradily vyloučené Rusky v tenisovém Poháru Billie Jean Kingové
Australské tenistky nahradily vyloučené Rusky ve finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové. Do letošního vyvrcholení soutěže se tak dostaly přímo i Slovenky a také Belgičanky, které měly hrát kvalifikaci s rovněž vyloučenými Běloruskami. V mužském Davisově poháru mělo získat místo ve finálovém turnaji Srbsko, ale to již obdrželo divokou kartu a její nový držitel bude určen.
staré Australanky nahradily vyloučené Rusky v tenisovém Poháru Billie Jean Kingové
Londýn - Australské tenistky nahradily vyloučené Rusky ve finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové. Do letošního vyvrcholení soutěže se tak dostaly přímo i Slovenky a také Belgičanky,...
staré Australanky nahradily vyloučené Rusky v tenisovém Poháru Billie Jean Kingové
Londýn - Australské tenistky nahradily vyloučené Rusky ve finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové. Do letošního vyvrcholení soutěže se tak dostaly přímo i Slovenky a také Belgičanky,...
staré Naše země budou v očích celého světa agresorem, říkají Rusky a Běloruska z Prahy. A pomáhají Ukrajincům
Všechny žijí v Česku už dlouhou řadu let. Dvě Rusky a jedna Běloruska. Ve čtvrtek 24. února se jim změnil život. Vpád ruské armády na Ukrajinu jimi otřásl a prakticky od prvních dnů začaly pomáhat lidem prchajícím před bombami padajícími na...
staré Rusky žijící v Česku pomáhají Ukrajině: Darja se obává obvinění z vlastizrady
Před více než týdnem zahájilo Rusko plnohodnotnou invazi na Ukrajinu a v zemi od té doby zuří válka. Proti ní demonstrují lidé po celém světě a dokonce i v samotném Rusku, přestože tam je to extrémně nebezpečné. Darja a Světlana jsou Rusky žijící v České republice, s válkou nesouhlasí a organizují pomoc pro Ukrajinu.
staré Jsou tu jen maso do mlýnku, říká manželka ukrajinského boxera. Vyzvala Rusky, ať nenechají jít své muže do války
Jekatěrina, manželka ukrajinského boxera Oleksandra Usyka, na svém instagramovém účtu zveřejnila srdceryvný příspěvek. Apeluje v něm na ruské družky, aby nepouštěly své muže bojovat na Ukrajinu. Na obou stranách barikády na ně „pouze čeká smrt“.
staré Rusky při losu MS basketbalistek chyběly, nahradit je může Portoriko
Letošní mistrovství světa basketbalistek bylo ve čtvrtek rozlosováno, i když mezinárodní federace FIBA zatím nerozhodla, kdo na šampionátu nahradí Rusko. Sborná byla z turnaje vyloučena kvůli invazi na Ukrajinu. Světový šampionát se bude hrát od 22. září do 1. října v Austrálii.
staré Chtěli přejet Miroslavu Němcovou! Ubránila se, křičela rusky
Senátorka Miroslava Němcová (ODS) byla dle vlastních slov dnes v Praze napadena. Pachatelem má být český muž vyššího věku, který na političku najížděl autem a vulgárně pokřikoval. Vrátila mu to.
staré Helceletová mistryní Evropy? Po dopingu Rusky má brát zlato z Helsinek
V současné době ji nejvíc zaměstnává výchova dvou dcer. I přesto by se její medailová sbírka mohla rozrůst. Bývalá atletka Denisa Helceletová, dříve Rosolová, by totiž po dopingu Rusky Iriny Davydovové měla dodatečně získat zlato z 400 metrů překážek z mistrovství Evropy 2012 v Helsinkách.
staré Co zůstane v paměti? Fenomén Bö, nešťastná Shiffrinová, Rusky v slzách, Slováci v euforii
A
staré 12. den ZOH ONLINE: další kolaps v biatlonu. Pochyby o obhajobě Rusky (15)
Olympiáda už pomalu, ale jistě míří do finiše. Zbývá posledních pět dnů. Další hokejové boje už se netýkají české reprezentace, ale do boje o medaile proklouzli Slováci, kteří ve čtvrtfinále udolali na nájezdy USA. České biatlonistky ve složení Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Jessica Jislová a Lucie Charvátová jedou štafetu. Lyžaři Kryštof Krýzl a Jan Zabystřan nedokončili první kolo slalomu. Běžce na lyžích čekají týmové sprinty. Dění z 12. dne olympijských her v Pekingu sledujte ONLINE na iSport.cz.
staré 8. den ZOH ONLINE: běžeckou štafetu ovládly Rusky, Češky nejhorší v historii
Čas letí, olympijské hry v Pekingu už jsou ve své polovině. V sobotu je na programu znovu několik zajímavých událostí z českého pohledu. Hokejisté se pustí do boje o vylepšení pozice ve skupině proti Rusům. O senzační medaili se bude ve 3. a 4. jízdě skeletonu pokoušet Anna Fernstädtová. Biatlonisty v čele s Michalem Krčmářem čeká sprint. Do akce půjdou také skokané na lyžích na velkém můstku. Sledujte ONLINE dění z 8. dne na ZOH v Pekingu na iSport.cz.
staré Od prvního úseku pozadu. České běžkyně skončily třinácté, zlato berou Rusky
Po prvním pětikilometrovém úseku Terezy Beranové byly Češky v olympijské štafetě předposlední, po druhém Petry Novákové poslední. V bruslařské polovině pak zabraly Kateřina Janatová a Petra Hynčicová, které vytáhly Česko na třináctou pozici. Ve vyrovnaném souboji s Německem zvítězily Rusky, které po bronzu z Pchjongčchangu tentokrát vystoupají na stupeň nejvyšší.
staré Východ Ukrajiny: Za SSSR bylo líp, ale Rusko tady nechceme, vzpomínají rusky mluvící občané Donbasu
Ruský prezident Vladimir Putin označuje Rusy a Ukrajince za jeden národ, který rozdělily historické omyly. Na východě Ukrajiny se víc mluví rusky než Ukrajinsky, to proto separatisté vyvolali občanskou válku. Nostalgie po lepších časech za Sovětského svazu je v oblasti častá - ale ne všichni lidé z Donbasu, pro které je ruština mateřskou řečí, si přejí nadvládu Ruska, píše Al Džazíra.
staré Kanada jasně přehrála Rusky i v respirátorech, porážka Číny posunula Češky do čtvrtfinále
A
staré Hokej v respirátoru. Žádná věda. Nebezpečné! Rusky a Kanaďanky se neshodnou
Že se vám v respirátoru špatně dýchá i za poklidné chůze? Zkuste si v něm odehrát hokejový mač na olympiádě proti těm nejlepším! „Ohrozili jsme tím zdraví sportovců,“ postěžovala si po prohře 1:6 s Kanadou ruská brankářka Maria Sorokinová. Kvůli chybějícím výsledkům testů musely všechny hokejistky nosit na ledě ochranu úst. Přijatelný kompromis, nebo nebezpečný hazard se zdravím?
staré Zápas v respirátorech vyhrály Kanaďanky, přehrály Rusky
A
staré Bizár s respirátory? Nebezpečné, řekl Pešán. Rusky je nakonec sundaly
I takové bizarní situace dnešní doba přináší. Pondělní zápas mezi hokejistkami Kanady a Ruska na olympijském turnaji v Pekingu začal s více než hodinovým zpožděním. Důvod? Hráčky sborné údajně nepředložily negativní výsledky testu. Duel nakonec začal, všechny aktérky nicméně měly na sobě respirátory. „Naši trenéři a lékařský tým nás nehodlali dostat do situace, kdy bychom se necítily bezpečně,“ zmínila kanadská útočnice Natalie Spoonerová. Na třetí třetinu už Rusky ochranu obličeje odložily.
staré Rusky po skandálu s Kanadou zuří: Vždyť mohlo jít o ohrožení zdraví. Pešán nechápe
Ruské hokejistky stály připravené na modré čáře, jenže jejich soupeřky nikde. Kanaďanky odmítly nastoupit na led, dokud na stadion nedorazí výsledky testů na covid hráček sborné, a zůstaly v kabině. Start zápasu se opozdil o 65 minut a obě družstva nastoupila v respirátorech.
staré Bizár s respirátory? Pešán: Nebezpečné. Rusky je nakonec sundaly
I takové bizarní situace dnešní doba přináší. Pondělní zápas mezi hokejistkami Kanady a Ruska na olympijském turnaji v Pekingu začal s více než hodinovým zpožděním. Důvod? Hráčky sborné údajně nepředložily negativní výsledky testu. Duel nakonec začal, všechny aktérky nicméně měly na sobě respirátory. „Naši trenéři a lékařský tým nás nehodlali dostat do situace, kdy bychom se necítily bezpečně,“ zmínila kanadská útočnice Natalie Spoonerová. Na třetí třetinu už Rusky ochranu obličeje odložily.
staré Kanaďanky se bály, že je Rusky nakazí. Hokejový zápas se hrál v rouškách
Pondělní utkání kanadských a ruských hokejistek provázely zmatky. Zápas, který byl odložen téměř o hodinu, hráčky obou týmů absolvovaly v rouškách.
staré Rusky po skandálu s Kanadou zuří: Vždyť mohlo jít o ohrožení zdraví. Pešán nechápe
Ruské hokejistky stály připravené na modré čáře, jenže jejich soupeřky nikde. Kanaďanky odmítly nastoupit na led, dokud na stadion nedorazí výsledky testů na covid hráček sborné, a zůstaly v kabině. Start zápasu se opozdil o 65 minut a obě družstva nastoupila v respirátorech.
staré Na olympiádě už došlo i na duel v rouškách. Rusky údajně nedodaly výsledky testů, s Kanadou padly
A
staré Zpoždění a duel v respirátorech. Rusky nedodaly výsledky covidových testů
Olympiáda v časech pandemie nabídla další bizarní podívanou. Utkání hokejového turnaje mezi Kanaďankami a Ruskami kvůli koronaviru nabralo velké zpoždění, pak oba týmy po hodinovém čekání rozehrály zápas v respirátorech. Rusky podle dostupných informací nedodaly včas negativní výsledky testů.
staré Skandál v Pekingu! Rusky nedodaly testy, Kanada odmítala hrát, a pak...
PŘÍMO Z PEKINGU | Že bude COVID-19 provázet olympijský Peking se dopředu tušilo. Pozitivní testy, hraniční hodnoty, karantény a izolace. Smutná realita všedního dne. Pondělní poledne v Číně ale přineslo nečekanou novinku. Ve 12:10 zdejšího času (5:10 SEČ) měl začít duel hokejistek Ruska a Kanady. Jenže nezačal. Úvodní buly padlo až více než hodinu později. Rusky údajně nedodaly výsledky svých covidových testů, soupeřky nejprve odmítly opustit šatnu a nastoupit. Nakonec svolily, ale jak...
staré Zpoždění a duel v respirátorech. Rusky nedodaly výsledky covidových testů
Olympiáda v časech pandemie nabídla další bizarní podívanou. Utkání hokejového turnaje mezi Kanaďankami a Ruskami kvůli koronaviru nabralo velké zpoždění, pak oba týmy po hodinovém čekání rozehrály zápas v respirátorech. Rusky podle dostupných informací nedodaly včas negativní výsledky testů.
staré Kanada nechtěla nastoupit. Rusky nedodaly své testy, hraje se v respirátorech
Peking (od našeho zpravodaje) - Hokejový duel mezi Ruskami a Kanaďankami v olympijském Pekingu nezačal podle plánu. Rusky soupeřkám před zápasem základní skupiny nedodaly výsledky svých testů na covid, což je během her běžná praxe. Utkání mělo původně startovat v 5:10 středoevropského času. Hodinu po plánovaném začátku hráčky obou celků konečně nastoupily na led a začalo rozbruslení s respirátory na ústech. Hokejistky ani rozhodčí si je nesundaly ani po úvodním buly, které bylo vhozeno až v 6:15. V dějišti her to způsobilo pozdvižení. Ochranné pomůcky dýchacích cest si aktérky duelu budou moci sundat až ve chvíli, kdy ruská strana výsledky testů dodá. Kanaďanky se hned v úvodu netradičního utkání do ruských soupeřek velmi rychle zakously, po třech minutách vedly 2:0. Podrobnosti připravujeme
staré ONLINE: Kanada - Finsko 1:0, ženský turnaj pokračuje, Američanky vyzvou Rusky
Dalšími dvěma zápasy pokračuje na olympijských hrách základní skupina A hokejového turnaje žen. Sobotní program startuje v 5:10, favorizované Kanaďanky hrají proti Finsku. Do akce poté vyrazí také reprezentantky Spojených států, které od 14.10 hrají s Ruskami. Obě utkání sledujeme prostřednictvím podrobných online reportáží.
staré Rusky si poradily se Švýcarskem
XXIV. zimní olympijské hry v Pekingu: Hokej - ženy: Skupina A: Rusko - Švýcarsko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Branky: 18., 38. a 42. Bolgarevová, 6. Dobrodějevová, 31. Šibanovová - 18. Stalderová, 27. Müllerová. Skupina B: Čína - Dánsko 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Branky: 37. a 60. L. Lumová, 60. Llanesová - 9. Frandsenová.
staré Pozor na falešné, rusky mluvící bankéře!
Českokrumlovsko – Podvodníci zaměřující se na Ukrajince a Rusy, kteří žijí v České republice.
staré Rusky remizovaly se Slovinkami
Mistrovství světa házenkářek ve Španělsku - osmifinálové skupiny: Skupina I (Granollers): Rusko - Slovinsko 26:26 (14:15), 18:00 Černá Hora - Srbsko, 20:30 Francie - Polsko. Skupina II (Castellón): Nizozemsko - Rumunsko 31:30 (17:14), 18:00 Norsko - Portoriko, 20:30 Kazachstán - Švédsko.
actual not cached