Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 21.01.2022 || EUR 24,345 || USD 21,452
pondělí 24.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 024,  dnes má svátek Milena, zítra má svátek Miloš
24.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 024,  dnes má svátek Milena


( Nalezeno 100 článků )

Rozhledna Veselý vrch u Mokrska

staré Rozhledna Veselý vrch u Mokrska
Rozhledna se nachází ve Středním Povltaví na kopci Veselý vrch (489 m) u osady Mokrsko cca 30 km severovýchodně od Příbrami a již v dřívějších dobách sloužil jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu....chcete vědět víc?
staré Kyjov pohlídá nová rozhledna na Tanečnici. Víme kdy ji postaví
Před Vánoci se zájemcům otevřely lákavé výhledy nad obcemi Hýsly, Ježov a Žádovice z nové rozhledny Súsedská. Lidé se ale už ptají na další novou rozhlednu na Kyjovsku, která má tentokrát vyrůst nad nejlidnatějším městem regionu.
staré Pražské věže loni navštívilo 650 tisíc lidí. Nejvíc frčí petřínská rozhledna
Pražské věže loni navštívilo 649 147 návštěvníků, což je meziročně o zhruba čtyři procenta více. Proti roku 2019, tedy období před pandemií covidu-19, je to však o téměř 1,5 milionu lidí méně. Nejnavštěvovanější byla Petřínská rozhledna, vyplývá z analýzy městské firmy Prague City Tourism (PCT), která má na starosti turismus v metropoli. PCT se stará o sedm věží a bludiště na Petříně. Turismus patří mezi nejpostiženější odvětví pandemií covidu-19.
staré Rozhledna Rovnina vám ukáže krásu Uherskohradišťska
Slovácká rozhledna s telekomunikační věží se tyčí na odkrytém stejnojmenným návrší nad Uherským Hradištěm (Zlínský kraj). Návštěvníci si mohou užít vycházku nádhernou krajinou přírodního parku Prakšická vrchovina. Vyhlídka je oblíbeným výletním místem pro rodiny s dětmi. Ty se mohou k rozhledně vydat z různých míst – od Amfíku Bukovina v Popovicích, z Javorovce či Rochusu. Rozhledna ... Celý článek > Příspěvek Rozhledna Rovnina vám ukáže krásu Uherskohradišťska pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Rozhledna Rovnina vám ukáže krásu Uherskohradišťska
 • Autovýlet.cz
 • staré Nová rozhledna na Závisti nad Zbraslaví budí emoce
  Ač měla být spíše decentní, ční nová rozhledna na Závisti, archeologické lokalitě u Dolních Břežan, vysoko nad okolní stromy. Při příjezdu od Prahy ke Zbraslavi je nepřehlédnutelným bodem na horizontu na pravém břehu Vltavy.
  staré VIDEO: Rozhledna Súsedská láká návštěvníky, Podchřibí si prohlíží shora
  Poprvé mezi Vánoci a Novým rokem mohou lidé vystoupat na novou rozhlednu, která nese jméno Súsedská. Spojuje tři sousední obce, Žádovice, Hýsly a Ježov. Navíc i další její zajímavosti jsou dělitelné třemi. Rozhledna je totiž vysoká jednadvacet metrů a na vyhlídku návštěvníci stoupají po devětadevadesáti schodech.
  staré Před deseti lety shořela Hýlačka, nejstarší dřevěná rozhledna v Česku. Na její obnovu přispěli dárci
  A
  staré Lednická kolonáda – zajímavá rozhledna v Lednici
  Potěšte se krásou Lednicko-valtického areálu a vystupte na vyhlídkový ochoz elegantní lázeňské rozhledny. Konstrukční řešení malé vyhlídky zajisté upoutá vaši pozornost. Kovový sloup uprostřed rozhledny nese spirálové schodiště i vyhlídkovou plošinu. Po obvodu je přikrytý tvarovanými dřevěnými latěmi, které umocňují identitu projektu. Stejně jako nádherné výhledy, které vám vyhlídková věž poskytne. Rozhledna Lednice – technické ... Celý článek > Příspěvek Lednická kolonáda – zajímavá rozhledna v Lednici pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Lednická kolonáda ? zajímavá rozhledna v Lednici
 • Autovýlet.cz
 • staré Výlety: Rozhledna na Pancíři u Železné Rudy byla první na Šumavě. Později ji nahradila chata s vyhlídkou
  Horská chata Pancíř s rozhlednou se nachází nedaleko šumavského města Železná Ruda. Stojí na stejnojmenné hoře, jejíž výška je 1214 metrů nad mořem. Ačkoliv se po ní jmenuje celý Pancířský hřbet, nejde o jeho nejvyšší kopec. Tím je Můstek, jehož vrchol je ještě o dvacet metrů výš.
  staré Rozhledna Vladimíra Menšíka
  Rozhledna Vladimíra Menšíka se nachází v okrese Brno-venkov, kousek od obce Hlína. Jedná se o 22 metrů vysokou dřevěnou stavbu s betonovým podstavcem, na jejíž zasklenou vyhlídkovou plošinu vede 96 schodů.
  staré Rozhledna Hraniční Vrch
  Na Bruntálsku najdete jednu vskutku unikátní dvojrozhlednu. Rozhledna Hraniční vrch ve Městě Albrechtice vznikla totiž propojením dvou již nevyužívaných anténních věží. Obě věže jsou tvořeny železnou konstrukcí a jejich vyhlídkové plochy jsou ve výšce 25 metrů propojeny osmnáctimetrovou kovovou lávkou.
  staré Rozhledna na Studenci
  Rozhledna Studenec u České Kamenice na Děčínsku je druhou nejstarší železnou rozhlednou v Česku. Od roku 1888 stojí tato šestnáctimetrová rozhledna na místě původního triangulačního bodu a nabízí výhledy na Krušné, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše i České středohoří.
  staré Rozhledna Hnědý vrch
  Rozhledna Hnědý vrch stojí na stejnojmenném vrcholu ve 1207 m n. m. u horní stanice lanové dráhy Pec pod Sněžkou - Hnědý vrch v Krkonoších. Dřevěná rozhledna s ocelovými prvky a točitým schodištěm byla postavena podle plánů architekta Michala Rosy v roce 2009.
  staré Rozhledna Na Štvanici (Kraličák)
  Rozhledna Kraličák (jinak také Na Štvanici či Stříbrná Twiggy) je 35 metrů vysoká dřevěná vyhlídková věž stojící na vrcholu kopce Štvanice (866 m n. m.) v pohoří Králický Sněžník. Rozhledna, která byla v roce 2018 postavena uprostřed Rekreačního areálu Kraličák, svou vzdušností a jednoduchou konstrukcí krásně zapadá do okolní krajiny.
  staré Rozhledna Vlčí hora
  Poblíž vrcholu Vlčí hora (891 m n. m.) se nachází stejnojmenná a nejvýše položená rozhledna východní části Krušných hor. Volně přístupná vyhlídková plošina, která je součástí 40 metrů vysoké telekomunikační věže, byla vybudována ve výšce 15 metrů nad zemí. 
  staré Rozhledna Klucanina v Tišnově
  Rozhledna Tišnov nese také jméno rozhledna na Klucanině či Klucanina, a to podle stejnojmenného kopce, na němž se nachází. Jedná se o 30 metrů vysokou kamennou stavbu se třemi vyhlídkovými plošinami. Na její vrcholek vede 133 schodů.
  staré Výlety: Rozhledna Karla IV. je plagiát. Nabízí ale krásný výhled na centrum Karlových Varů
  Známé přísloví „vidět něco jako na dlani“ dokonale odpovídá výhledu z nejstarší rozhledny v Karlových Varech. Jde o rozhlednu Karla IV., která stojí na kdysi odlesněném Jižním vrchu. I dnes, po 140 letech od jejího zpřístupnění veřejnosti, je z ní úžasný pohled na historickou část města. Leží tu pod vámi opravdu jako na dlani.
  staré Proč navštívit horu Kleť: Nejstarší rozhledna skýtá výhled až do Alp
  Kleť (nadmořská výška 1087 m. n. m.) je dominantou hornaté CHKO Blanský les. Díky dobré přístupnosti z okolních měst se právem těší velké popularitě. Nejen...
  staré Petřínská rozhledna se rozsvítila v barvách Spojených arabských emirátů k jejich 50. výročí založení
  (prahadnes.info) Praha vyšla vstříc žádosti velvyslanectví České republiky ve Spojených arabských emirátech a nechala nasvítit Petřínskou rozhlednu v barvách vlajky této země. Stalo se tak dnes 2. prosince 2021 v čase od 16:25 hodin až do ranních hodin 3. prosince při příležitosti 50. výroční vzniku Emirátů. ...
  staré Petřínská rozhledna se rozsvítí v barvách Spojených arabských emirátů k 50. výročí jejich založení
  Praha vyšla vstříc žádosti velvyslanectví České republiky ve Spojených arabských emirátech a nechá nasvítit Petřínskou rozhlednu v barvách vlajky této země. Stane se tak v úterý 2. prosince 2021 v čase od 16:25 hodin až do ranních hodin 3. prosince při příležitosti 50. výroční vzniku Emirátů.
  staré Výlety: Ze Svákova nad jihočeskou Soběslaví se rozhlíželi už staří Keltové. Dnes na něm stojí rozhledna
  Když se vydáte z jihočeské Soběslavi do kopců směrem na Nedvědice, nemůžete minout vrch Svákov. Což je jednak místo s nádhernou vyhlídkou na město Soběslav, ale i do vějíře krajiny s Táborem na severní straně, hradem Choustníkem na straně východní a Veselím nad Lužnicí jižním směrem.
  staré Rozhledna, nejdelší most na světě a teď i naučná stezka. Turismus dobývá Sněžník
  /FOTOGALERIE/ Zatímco na polské straně Králického Sněžníku už se tyčí rozhledna, česká strana brzy nabídne turistům nejdelší most pro pěší na světě. Stavbu visuté lávky poblíž Stezky v oblacích, která u některých ochránců přírody vyvolává rozpaky, právě dokončuje turistický resort na Dolní Moravě. Přibude k ní i naučná stezka.
  staré OBRAZEM: Nový magnet zafungoval. Rozhledna přilákala k Lipnu davy lidí
  Štrůdl lidí se v neděli po obědě táhl z hornoplánského náměstí vzhůru do kopce. Stovky lidí využily slunného dne a přijely se pokochat výhledy ze zbrusu nové rozhledny na vrcholu kopce Dobrá voda (862 m n. m.) na Českokrumlovsku.
  staré Rozhledna Kosice u Chlumce nad Cidlinou
  Pokud hledáte tip na výlet, kam můžete s dětmi i s domácím mazlíčkem, pak tato malá víska je vděčným tipem. A nejen kvůli krásné přírodě, ale i díky výhledu z místní rozhledny! Historie Kosic Podle historických nálezů území Kosic bylo osídleno už v době římské. Ovšem první písemná zmínka pochází z roku 1315. Na přelomu ... Celý článek > Příspěvek Rozhledna Kosice u Chlumce nad Cidlinou pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Rozhledna Kosice u Chlumce nad Cidlinou
 • Autovýlet.cz
 • staré Turistický spolek Lipenska: Nová rozhledna připomíná karafu na vodu
  U „Červeného křížku“ na hřebeni návrší Dobrá Voda nedaleko Horní Plané stojí nová 36 metrů vysoká rozhledna. Svým tvarem připomíná karafu na vodu. Dle dávné legendy zde byl objeven pramen zázračné, živé vody, ale upomíná i na zdejší sklářskou tradici, která měla v regionu bohatou historii.
  staré Brno: rozhledna na Palackého vrchu? Možná jen na papíře, zní kritika lidí
  Brňané kritizují projekty z participativního rozpočtu, u kterých není jistý skutečný vznik stavby. Jsou zaměřené na „papírovou“ přípravu, protože náklady na jejich vybudování přesahují stanovený rozpočet tří milionů korun.
  staré Rozhledna Veselý vrch u Mokrska
  Rozhledna se nachází ve Středním Povltaví na kopci Veselý vrch (489 m) u osady Mokrsko cca 30 km severovýchodně od Příbrami a již v dřívějších dobách sloužil jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu.
  staré Rozhledna Šance je nyní přitažlivější
  Lákavější pro turisty je nyní rozhledna Šance v Jakubčovicích, místní části Hradce nad Moravicí na Opavsku. Pod vyhlídkovou věží o výšce necelých 16 metrů vybudovalo město nejen sluneční lázně, z nichž lze za dobrého počasí vidět i Jeseníky.
  staré Špilberk i výstaviště z ptačího pohledu: Nová rozhledna vznikne na Červeném kopci
  Červený kopec se nachází na strategické pozici, jsou odtud viditelné nejznámější brněnské památky a oblíbené lokality. Ale schází místo, odkud se bezpečně dívat. Odhadovaná cena nové rozhledny se pohybuje do sedmi milionů korun. 
  staré Výlety: Masarykova věž samostatnosti v Hořicích měla být leteckým majákem. Slouží jako památník a rozhledna
  Obec Andělská Hora na Karlovarsku je známá především díky zřícenině středověkého hradu Engelsburg, která stojí na skále v nadmořské výšce 717 metrů. Našli byste tam ale ještě jeden významný turistický cíl. Raně barokní kostel Nejsvětější Trojice, který tu byl postavený na přelomu 17. a 18. století.
  staré Z rozhleden s rozhledem: Hitlerka nebo Krásenka? Ať tak či onak, tahle rozhledna patří k nejhezčím u nás
  Tato rozhledna se nachází nedaleko města Krásno na Krásenském vrchu na Sokolovsku, uprostřed Slavkovského lesa, ve výšce 777 m n. m. Na její vrchol vede 120 schodů, a právě toto venkovní schodiště dělá stavbu tak unikátní.
  staré Otevřela se rozhledna Pod Liduškou u Bílovic, podívejte se
  V lesích kolem Bílovic nad Svitavou otevřeli novou rozhlednou Pod Liduškou. Desítky turistů se přišly pokochat novým výhledem, který se pro ně otevírá na okolní lesy.
  staré ROZHLEDNÍK: Mor v Eyamu
  příjemné kopcovité krajině nedaleko Sheffieldu leží malebná vesnička Eyam.
  staré ROZHLEDNÍK: Mor v Eyamu
  příjemné kopcovité krajině nedaleko Sheffieldu leží malebná vesnička Eyam.
  staré Novohradsko láká stále více turistů, zejména k rozhlednám
  Mezi turisty, kteří míří na jih Čech, je stále populárnější Novohradsko. Lidé sem vyrážejí na cyklovýlety i na pěší výstupy na vrcholky Novohradských i Slepičích hor nebo na rozhledny. Těch je v kraji hned několik a v současné době nabízejí kouzelné výhledy na podzimně zabarvenou přírodu.
  staré NP Šumava: Rozhledna Poledník se otevírá veřejnosti
  Od soboty 9. 10. 2021 bude otevřena každý den od 10:30 do 15:00 hodin až do konce října.
  staré Po tĂ©měř dvouletĂ© opravÄ› se na šumavskĂ©m PolednĂ­ku otevĹ™ela rozhledna
  Po zhruba dvouleté rekonstrukci se turistům opět otevřela rozhledna na šumavském Poledníku, zatím však pouze ve zkušebním provozu. Otevřená bude do konce října. Slavnostní otevření se plánuje na příští rok. Turisty čekají na původní vojenské věži novinky - tou zásadní je omezení počtu lidí kvůli protipožárním opatřením. Ve věži může být najednou maximálně 50 lidí, nahoře na vyhlídce jen deset, řekl ČTK mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.
  staré Sestavili auto přímo na rozhledně. Trvalo jim to jen 6 hodin
  Caterham má v nabídce kompaktní a lehké sporťáky, které dodává i jako stavebnici. Sestavit si tak svoje auto může prakticky každý a nemusí to trvat vůbec dlouho, což potvrdili i technici automobilky, kteří jej sestavili za pouhých 6 hodin přímo na rozhledně. Technici přímo na rozhledně British Airways i360 v Brightonu ve Velké Británii, která […]
 • staré Výlety: Rozhledna na Světlém vrchu má tvar osmibokého hranolu s ptačím hnízdem na vrcholu
  Mezi fenomény Jizerských hor na severu Čech patří rozhledny. Ty nejstarší tam stojí už od konce 19. století a těm nejnovějším je pár měsíců. Jedna z nich stojí na Světlém vrchu, který se tyčí nad obcí Albrechtice v Jizerských horách. Přestože Světlý vrch není se svými 729 nadmořskými metry žádný vysoký kopec, nabízí rozhledna na jeho vrcholu nádherný kruhový výhled.
  staré Rozevláté šaty i vyhlídku za hranice nabídne rozhledna Tanečnica nad Kyjovem
  /VIZUALIZACE/ Symbol volnosti, radosti z pohybu a folklóru. To vše má v sobě spojit nová rozhledna nad Kyjovem. Iniciátoři ji proto pojmenovali Tanečnica. Má být cílem procházek pro pěší i vyhledávanou zastávkou po výlety na kole. V její blízkosti se totiž napojí na vinařské cyklostezky.
  staré Rozhledna Krudum u Sokolova
  Krudum je rozhledna ve Slavkovském lese nedaleko západočeského města Sokolov. Najdete ji zde již od roku 2008. Rozhledna Krudum cesta autem + parkování Příjezd na parkoviště u rozhledny je poměrně jednoduchý. Pokud pojedete po dálnici od Karlových Varů nebo z druhé strany od Chebu, sjeďte na exitu 143 a dále pokračujte kolem jezera Michal na ... Celý článek > Příspěvek Rozhledna Krudum u Sokolova pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Rozhledna Krudum u Sokolova
 • Autovýlet.cz
 • staré Kontroverzní rozhledna na Sněžníku: Opakované porušení pravidel výstavby. Ministerstvo je proti
  Ekologické organizace uvedly, že znovu zjistily porušování podmínek ochrany přírody při výstavbě rozhledny na polské straně Králického Sněžníku. Investor a dodavatel podle nich opět ignorují pravidla výjimek, po nelegální cestě jezdí na vrchol a zpět technika, uvedl předseda Společnosti přátel Jeseníků Ondřej Bačík. Česko-polská expertní komise vzniklá kvůli stavbě zjistila dílčí pochybení investora rozhledny i dodavatele.
  staré FOTO: Na Sněžníku se už tyčí kontroverzní rozhledna, za výstavbu padly pokuty
  Konstrukce rozhledny se již tyčí na vrcholu Králického Sněžníku. Třicet metrů vysokou věž z betonu, oceli a laminátu buduje těsně za státní hranicí polský investor. Kvůli sporným otázkám okolo výstavby se ve čtvrtek 9. září sešla česko-polská expertní komise. Při stavbě věže konstatovala pochybení. Investor a stavební firma mají platit pokutu.
  staré Domažlická věž – rozhledna s výhledem na město i jeho okolí
  Dominantou města Domažlice je zdejší bílá šikmá věž na náměstí. Byli jsme zde také a na rozhlednu opět jako vždy museli vylézt, abychom se podívali na Chodsko pěkně z výšky. Parkování Na náměstí Míru je dost míst, kde zaparkovat, zaplatíte 15kč za půl hodiny. Otevírací doba Květen, červen, září Úterý – sobota 10.00-12.00h a 13.00-16.00h ... Celý článek > Příspěvek Domažlická věž – rozhledna s výhledem na město i jeho okolí pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Domažlická věž ? rozhledna s výhledem na město i jeho okolí
 • Autovýlet.cz
 • staré Výlety: Na vrchu Zlatý Chlum u Jeseníku stojí rozhledna. Nově k ní vede obnovený chodník z konce 19. století
  Z města Jeseníku v Olomouckém kraji míří na oblíbenou rozhlednu Zlatý Chlum každý rok tisíce návštěvníků. Nově je k ní, kromě oficiálních turistických tras, dovede i obnovený chodník z konce 19. století. Jde o cestu původních německých obyvatel, na jejímž vyčištění pracovala parta dobrovolníků několik měsíců.
  staré Rozhledna nese jméno vědce a rodáka Halašky. Budou i další
  Nové turistické lákadlo najdou zájemci na pomezí Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Nová vyhlídka na kopci Kopřivná je sice volně přístupná už od června, ale slavnostní otevření se koná až třicátého září. V kraji vzniknou i další rozhledny.
  staré Rozhledna Svatobor u Sušice
  Jižní Čechy mají dost rozhleden, takže pokud jste stejně jako já jejich fandové, vydejte se také na rozhlednu Svatobor, která je jen pár kilometrů od Sušice. Je to ideální autovýlet. Parkování Pár metrů pod rozhlednou je v lese parkoviště a hned u silnice, a navíc zdarma, takže autem sem můžete dorazit i s dětmi, které třeba nerady ... Celý článek > Příspěvek Rozhledna Svatobor u Sušice pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Rozhledna Svatobor u Sušice
 • Autovýlet.cz
 • staré Rozhledna Ĺ˝ernovnĂ­k. Hezká 15metrová rozhledna na Blanensku
  Rozhlednu Žernovník nalezneme nad stejnojmennou obcí Žernovník na Blanensku v nadmořské výšce asi 442 metrů. Rozhledna …
  staré V BlahutovicĂ­ch, části JesenĂ­ku nad Odrou, se otevĹ™ela nová rozhledna
  Obec Jeseník nad Odrou na Novojičínsku dala na vrchu v místní části Blahutovice vybudovat novou rozhlednu. Je vysoká 27,5 metru, vyhlídková plošina je v 15 metrech a turisté z ní mohou vidět například na Beskydy či Jeseníky.
  staré Nová blahutovická rozhledna rozšiřuje stezku, která zavede k vyhlídkám i do polské krajiny
  Obec Jeseník nad Odrou na Novojičínsku dala na vrchu v místní části Blahutovice vybudovat novou rozhlednu. Je vysoká 27,5 metru, vyhlídková plošina je v patnácti metrech a turisté z ní mohou vidět například na Beskydy či Jeseníky. Obec rozhlednu slavnostně otevřela ve čtvrtek, lidé na ni už ale mohou vystoupat od července.
  staré Rozhledna Boubín je nejvýše položená v Čechách
  Vydat se na Boubínskou rozhlednu je skvělý nápad, je to moc pěkný výlet, při kterém se ale slušně zapotíte. Rozhodně to ale následně bude stát za to. Parkování Nejlepší místo, kde zaparkovat, je obec Kubova Huť, kde najdete hned vedle silnice velké parkoviště. Platí se ve stánku, cena je 60kč za auto. Kubova huť Boubín ... Celý článek > Příspěvek Rozhledna Boubín je nejvýše položená v Čechách pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Rozhledna Boubín je nejvýše položená v Čechách
 • Autovýlet.cz
 • staré Výlety: Pod Králickým Sněžníkem stojí největší mamut světa. Slouží jako rozhledna i místo poučení a zábavy
  Dolní Morava je nejvýchodnější a zároveň nejsevernější obec Pardubického kraje, která leží v srdci pohoří Králický Sněžník. Patří k oblíbeným turistickým destinacím, a tak tam návštěvnických atrakcí každým rokem přibývá. Vyrostla tam vyhlídková stavba Stezka v oblacích, Dolní Morava se může pochlubit také nejdelší horskou bobovou dráhou v Česku a dalším „nej“ je největší mamut světa.
  staré Dalimilova rozhledna. Kamenná kráska na VÄ›trovÄ› (918 m) v RychlebskĂ˝ch horách s vĂ˝hledem na StaromÄ›stsko
  Dalimilova rozhledna na travnatém vrcholu hory Větrov (918 m) nedaleko chaty Paprsek v Rychlebských horách je docela věrnou …
  staré Rozhledna U Holáňů Pržno (Prženské paseky)
  Dřevěnou rozhlednu najdete ve Zlínském kraji na Prženských pasekách. Je součástí zdejšího hostince. Rozhledna U Holáňů Tato vyhlídková věž byla postavena v roce 2013. Výhled v horní plošiny je odtud na Hostýnsko-vsetínskou hornatinu. Otevírací doba Pondělí a úterý: zavřeno Středa, čtvrtek, neděle: 12  – 19h Pátek, sobota: 12 – 22h Vstupné Vstup na rozhlednu je ... Celý článek > Příspěvek Rozhledna U Holáňů Pržno (Prženské paseky) pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Rozhledna U Holáňů Pržno (Prženské paseky)
 • Autovýlet.cz
 • staré Po dvou letech se otevírá rozhledna Cvilín
  Lidé se od pátku mohou po dvou letech opět rozhlédnout z vyhlídkové terasy památkově chráněné rozhledny Cvilín v Krnově na Bruntálsku. Po 13 měsících totiž skončila oprava rozhledny, která musela být v roce 2019 uzavřena, protože byla v havarijním stavu. Město za její rekonstrukci zaplatilo 12,4 milionu korun.
  staré Petřínská rozhledna dnes slaví 130 let od otevření
  Petřínská rozhledna už něco pamatuje, na pátek připadá výročí jejího otevření z 20. srpna 1891. Za druhé světové války jí hrozila demolice. Správce pražských věží, městská společnost Prague City Tourism (PCT), nechal k výročí 130 let rozhlednu přeměřit. Výsledek po všech historických úpravách je 58,7 metru.
  actual not cached