Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 16.04.2021 || EUR 25,925 || USD 21,633
sobota 17.dubna 2021, Týden: 16, Den roce: 107,  dnes má svátek Rudolf, zítra má svátek Valérie
17.dubna 2021, Týden: 16, Den roce: 107,  dnes má svátek Rudolf


( Nalezeno 100 článků )

Galerie fotografií optických jevů v atmosféře za červen 2009

staré Galerie fotografiĂ­ optickĂ˝ch jevĹŻ v atmosfĂ©Ĺ™e za ÄŤerven 2009
VĂ˝bÄ›r z novĂ˝ch fotografiĂ­ optickĂ˝ch jevĹŻ v atmosfĂ©Ĺ™e zaslanĂ˝ch od ÄŤtenářů stránek. Obsahem tĂ©to galerie je bohatá Ăşroda snĂ­mkĹŻ noÄŤnĂ­ch svĂ­tĂ­cĂ­ch oblakĹŻ, unikátnĂ­ snĂ­mky duhy, irizace, halovĂ˝ch jevĹŻ, neobvyklĂ˝ch tvarĹŻ oblakĹŻ a dalších jevĹŻ pořízenĂ˝ch v ÄŤervnu 2009. ...chcete vědět víc?
datum vydání: 16/04/2021 12:53:58 včera Venkovní Galerie Vltavská u stejnojmenné stanice metra nabízí novou výstavu Básně z dálnice
(prahadnes.info) PRAHA - "Básně z dálnice" sestavené z reklamních sloganů z billboardů sesbíraných Jolanou Havelkovou při cestách Českou republikou za uplynulých 12 let vystavuje od včerejšího dne venkovní Galerie Vltavská u stejnojmenné stanice pražského metra. Cestující pražské MHD si ji na tzv. Vltavských kaskádách budou moci prohlédnout do 25. června 2021. Realizaci tohoto záměru vybrala odborná porota v rámci ...
datum vydání: 15/04/2021 12:21:15 2 dny Světlo, které zasahuje do emocí. Galerie na Letné vystavuje díla Marka Šilpocha
Marek Šilpoch se světelným instalacím věnuje šest let, mimo jiné byl kurátorem festivalu Signal. Teď má svou první výstavu.
datum vydání: 15/04/2021 05:20:25 2 dny Akcent: Zimoviště netopýrů, sklárna nebo galerie? Nádražní budovy nabízejí mnohá využití, nebourejme je
Železniční síť v naší republice funguje již dvě stě let a má svá specifika. Jaké důvody vedou k tomu, že se pro nádražní budovy nenachází nové naplnění, často chátrají nebo jsou rovnou demolovány? A proč bychom měli toto kulturní industriální dědictví chránit? Na otázky Terezy Špinkové odpovídá Alena Borovcová z NPÚ v Ostravě a Lenka Popelová s Karlem Hájkem z Fakulty stavební ČVUT.
datum vydání: 14/04/2021 16:43:37 3 dny Safari park stěhoval mamuta. Galerie Zdeňka Buriana zapůjčila obrazy do Znojma
Safari park ve Dvoře Králové na Trutnovsku zapůjčil patnáct obrazů z Galerie Zdeňka Buriana pro výstavu v Domě umění ve Znojmě. Převoz obrazů z galerie se uskutečnil během uplynulého víkendu. Pojistná částka převážených obrazů dosahuje částky přibližně dvou milionů korun. Ve Dvoře Králové se nachází největší stálá expozice Burianových obrazů, které představují vývoj života na Zemi od prvohor do čtvrtohor. Jihomoravské muzeum plánuje realizovat výstavu Cesty do pravěku aneb ve stopách Zdeňka Buriana od 20. dubna do 20. června letošního roku.
staré Teprve podruhé v Evropě. Do Alšovy galerie dorazila díla ruských avantgardistů
Více než tři desítky maleb Kazimira Maleviče nebo Vasilije Kandinského zapůjčilo muzeum v Jekatěrinburgu, pojištěné jsou na miliardy korun.
staré Koláž, muchláž, asambláž. Galerie Smečky vystavuje díla poválečných českých umělců
Výstava v Galerii Smečky nabízí průřez dílem československých umělců, kteří pracovali s koláží.
staré Oberfalzer (ODS): Kultura není nadhodnota. Otevřete muzea, galerie a památky!
Po více než roce s pandemií čínského viru víme pozitivně pouze to, že vláda zpackala, co mohla. Chaos, metoda pokus omyl a tupé lockdowny nepřinesly kýžený efekt.
staré Ze zavřených galerií: Alšova jihočeská galerie vítá jaro
Alšova jihočeská galerie ve svých prostorách ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích na jaro připravila dva výstavní projekty. Tím prvním je výstava Severní vítr je krutý současného autora Jaroslava Valečky. Druhý nese název Ozvěny a představí českou klasiku z galerijních sbírek.
staré GEN - Galerie elity národa
staré Podívejte se: Moravská galerie v Brně slaví šedesátku. Na oslavu posvítí i Mrak
Ve znamení znovuotevření Uměleckoprůmyslového muzea se ponese letošní šedesáté výročí vzniku brněnské Moravské galerie. Okrouhlé narozeniny umělecké instituce sice připadly na první dubnový den, hlavní dárek si ale její příznivci rozbalí v září.
staré Opravovaný Rubín před dokončením: nová divácká galerie i pozlacený znak Brna
Zcela nový a zvelebený interiér uvidí po půlroční rekonstrukci kulturního domu Rubín v brněnských Žabovřeskách jeho návštěvníci. Práce se momentálně blíží do finále, skončí ještě v jarních měsících. Úplnou novinkou je hlavně divácká galerie nad hlavním sálem.
staré Hororový tunel u nádraží Vysočany měl být zasypán. Místní ho zachránili, bude z něj galerie
Zanedbané vysočanské nádraží se konečně dočká opravy, respektive stará budova půjde k zemi, a nahradí ji fungl nová. Inovace nádraží proběhne v rámci rekonstrukce vlakové trati mezi Lysou nad Labem a Prahou. V rámci demolice měl být zasypán i unikátní kamenný průchod z druhé poloviny 19. století. Místním se ale nakonec podařilo vybojovat jeho záchranu. V budoucnu by zde mohla vzniknout galerie.
staré Rozkvetlá galerie plná něžných příběhů
Knihovna ani kredenc po babičce nebo třeba skříň, která dřív sloužila jako šatní, nemusí do výslužby na sběrný dvůr. Důvod jim dají rostliny ve vázách a květináčích. Zimní zahradu, lodžii či verandu tak můžete obohatit o originální symbiózu vlastní kreativity a přírody.
staré Street-artová galerie ze stavebnĂ­ho plotu se vydraĹľila
Poprvé, podruhé, potřetí… prodáno za více než 1 milion Kč! Umělecká díla ze stavebního plotu v areálu River City Prague byla vydražena za účelem další kultivace veřejného prostoru.
staré Královéhradecká galerie koupila díla od Šerýcha nebo Bromové za 4,5 milionu korun
Novou stálou expozici jménem Posledních padesát let vytvořil přední teoretik současného českého umění Tomáš Pospyszil.
staré Národní galerie spustila virtuální prohlídku výstavního hitu Rembrandt: Portrét člověka
Ukončená přehlídka děl malíře Rembrandta van Rijna, která na konci loňského roku dostala navzdory vládním opatřením na krátký čas výjimku ve znovuotevření, je nyní na webu Národní galerie dostupná zdarma v online...
staré Pro všechny, kdo nestihli Rembrandta. Národní galerie zveřejnila 3D prohlídku výstavy
Měla patřit k vrcholům sezony a atakovat stotisícovou hranici. Kvůli vládním opatřením ji nakonec vidělo jen necelých 27 tisíc lidí.
staré Galerie Kodl zažila rekordní aukční rok
V aukčních výsledcích Galerie Kodl za loňský rok není patrná ani stopa pandemie. Jeden aukční rekord střídal druhý. Jak to bude letos, ukáže další aukce. Již nyní galerií rezonují jména Václava Brožíka, Jakuba Schikanedera, Julia Mařáka, Antonína...
staré Skončenou výstavu Rembrandta ukazuje galerie ve 3D prohlídce
Praha - V Národní galerii Praha skončila výstava Rembrandt: Portrét člověka, která ale byla kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru od 27. prosince uzavřena. Nyní si výstavu,...
staré Skončenou výstavu Rembrandta ukazuje galerie ve 3D prohlídce
Praha - V Národní galerii Praha skončila výstava Rembrandt: Portrét člověka, která ale byla kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru od 27. prosince uzavřena. Nyní si výstavu,...
staré Poklady minulosti - Západočeská galerie v Plzni vystavuje vzácnou vyřezávanou Plzeňskou madonu
Výstava s názvem "Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh“ je instalována ve výstavní síni Masné krámy Západočeské galerie. Jeden z exponátů má velice zajímavou historii.
staré GALERIE: Staroměstské náměstí pokryly tisíce nasprejovaných křížů. Mají symbolizovat oběti pandemie
Na Staroměstském náměstí v Praze se v pondělní ráno objevily tisícovky nasprejovaných křížů, které mají připomenout všechny zemřelé v České republice s onemocněním covid-19. Nad ránem je tam vytvořila iniciativa Milion chvilek a to přesně po roce, kdy u nás zemřel první pacient s koronavirem.
staré Nákupní centra, galerie i bunkry pro případ války. Helsinky skrývají v podzemí plnohodnotné město
Vše, co nemusí být na povrchu, může být skryté v podzemí. Tímto smělým plánem se řídí hlavní město Finska. Před 40 lety tak začali dělníci pod Helsinkami hloubit tunely, které z ulic částečně odvedly dopravu a shon. V žulovém masivu pod městem se ale skrývá mnohem víc než jen pár chodeb. Finové v něm vykutali parkoviště a nákupní centra, galerii a koncertní sály, pod zemí čistí vodu nebo skladují teplo. Zároveň se připravili na nejhorší, prostory pod povrchem totiž mohou rychle přetvořit na systém podzemních bunkrů, ve kterém by bylo dostatek místa pro všech 550 tisíc obyvatel města.
staré Android 12 DP2 přehled novinek (galerie obrázků). Co se vám líbí nejvíc?
Google uvolnil již druhou vývojářskou verzi Androidu 12. Přehled novinek v Android 12 DP2 nám ukazuje některá zajímavá vylepšení. Pokud jste majitelem jednoho z vybraných modelů, tak už můžete tuto verzi zkoušet. Jaké jsou největší novinky druhém developer preview? Kompletního přepracování se dočkala nabídka s widgety. Menu widgetů v Androidu 12 DP2 zobrazuje pouze jako […]
staré Výlohy obchůdků se změní v galerie: Umělci v nich vystaví svá díla napříč republikou
Amatérský fotograf Vlastimil Kaniok (65) z Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku chystá snímky pro místní pekárnu. Její výloha se v dubnu totiž stane galerií, stejně jako spoustu dalších výloh po celé zemi.
staré LIVE stream - Galerie výtvarného umění Zlín online pro děti
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně by mohla mylně působit jako... | LIVE stream - (2021-03-17 00:00:00 - 2021-12-31 00:00:00)
staré GEN - Galerie elity národa
staré Minulé století – dvacet osobností [Judita Kožíšková, Kateřina Křížkovská, Petra Příkazská (ed.) / Galerie moderního umění v Hradci Králové]
Publikace s bohatým obrazovým doprovodem, realizovaná ke stálé expozici GMU, pojímá umění české moderny jako renesanční „Pantheon umělců“.
staré Posledních padesát let [Tomáš Pospiszyl / Galerie moderního umění v Hradci Králové]
Současné umění zatím nemá své dějiny. Jak ho tedy uchopit a jak mu rozumět?
staré Galerie moderního (č)umění [Patricie Kaválková, Helena Šestáková / Galerie moderního umění v Hradci Králové]
Jak to chodí v galerii, jaký je její každodenní provoz a jak je třeba se o umění starat? Jak se na umění dívat a najít si k němu cestu?
staré Muzea a galerie Karlovarska přináší další zajímavé online přednášky, prohlídky i venkovní výstavu
(karlovyvarydnes.cz) V době nouzového stavu a s ním souvisejícím uzavření muzeí a galerií však jejich pracovníci nezahálí. Řada z nich přichází s nabídkami zajímavých online projektů a prohlídek prostřednictvím sociálních sítí, v nabídce je ale i venkovní výstava. ...
staré LIVE stream - Národní galerie Praha dětem
Národní galerie Praha je státní organizace spravující největší sbírku... | LIVE stream - (2021-03-11 00:00:00 - 2021-12-31 00:00:00)
staré LIVE stream - Online sbírky Národní galerie Praha
Galerie disponuje bohatým archivem děl, který neustále doplňuje. Její... | LIVE stream - (2021-03-11 00:00:00 - 2021-12-31 00:00:00)
staré LIVE stream - Moje nej dílo Národní galerie Praha
Moje nej dílo je nová série videí, ve které zaměstnanci představují... | LIVE stream - (2021-03-11 00:00:00 - 2021-12-31 00:00:00)
staré U Cannes vznikla podvodní galerie
Francouzské město Cannes se může pyšnit novým lákadlem. Nedaleko jeho pobřeží vzniklo podvodní muzeum s několika bustami vymodelovanými na základě místních obyvatel. Jde o díla britského umělce Jasona deCairese Taylora, jenž podobné podmořské galerie vytvořil už na mnoha místech planety.
staré MK chystá dotace pro nestátní památky, muzea a galerie
Praha - Ministerstvo kultury připravuje nový dotační program, který by měl přispět na provozní náklady nestátním, ale veřejnosti přístupným památkám, muzeím a galeriím. Mělo by...
staré MK chystá dotace pro nestátní památky, muzea a galerie
Praha - Ministerstvo kultury připravuje nový dotační program, který by měl přispět na provozní náklady nestátním, ale veřejnosti přístupným památkám, muzeím a galeriím. Mělo by...
staré GEN - Galerie elity národa
staré Nejen vozy. Řada jezdců už ukázala i letošní helmy [galerie]
Kromě vozů pro rok 2021 jsme už viděli také řadu designů letošních helem.
staré LIVE stream - Moravská galerie Brno dětem
Máme zase zavřeno. Ale jsme on-line! Každý druhý čtvrtek od 10:00 pro... | LIVE stream - (2021-03-18 10:00:00 - 2021-03-18 00:00:00)
staré GALERIE: První fotky z druhého Space Jamu
Od premiéry prvního Space Jamu letos uběhne už 25 let, a i když to nebyla extra kvalitativní pecka, nostalgicky na animovaný basket s Michaelem Jordanem vzpomíná většina z nás. A nyní se Bugs Bunny, kačer Daffy, Lola a spol. vrací. Jen tentokrát vystřídají Jordana za LeBrona Jamese a nasadí moder...
staré 40 let kýče a elegance připravila galerie Vitra Design
Výstava „Memphis: 40 let kýče a elegance" přinese jeden z nejzvláštnějších úkazů, které se v posledních desetiletích ve světě designu objevily.
staré Akcent - Přetahovaná se sběrateli. Co nakoupily galerie v uplynulém roce?
Vedle pořádání výstav je důležitou rolí muzeí umění péče o sbírky. Jejich budování a kultivace je přitom permanentní proces. O nakupování současného umění i vztahu k soukromým sběratelům jsme hovořili s ředitelem Galerie moderního umění v Hradci Králové Františkem Zachovalem. Specifikům akvizic umění středověku a novověku jsme se věnovali se Štěpánkou Chlumskou, kurátorkou Sbírky starého umění Národní galerie Praha. S hosty hovořil Tomáš Klička.
staré Ze zavřených galerií: Alšova jihočeská galerie jede online a chystá výstavy
Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou má sice zavřeno, ale přesto pracuje dál. Online formou. Nic jiného jí zatím kvůli protipandemickým opatřením nezbývá.
staré Galerie a stručné dojmy z dema Outriders
Momentky z našeho večera s novou nadějí looter-shooter žánru.
staré Cvičebnice koncovek [Richard ml. Biolek, Richard st. Biolek / Galerie Dolmen]
462 diagramů k řešení – koncovky s maximálním počtem 6 kamenů na šachovnici, cvičebnice prověřuje a navazuje na „Základní kurz koncovek“
staré Krištof Kintera zahájil výstavní činnost venkovní Galerie Vzlet v pražských Vršovicích
Recept autora Krištofa Kintery se stal prvním dílem vystaveným ve venkovní Galerii Vzlet, jež se nachází na fasádě připravovaného kulturního centra v pražských Vršovicích, které by se mělo otevřít letos v...
staré LIVE stream – Prague Quadrennial / online galerie studentských projektů
Jak vyučovat scénografii a performance design v době pandemie? Pražské... | LIVE stream - (2021-01-26 00:00:00 - 2021-03-31 00:00:00)
staré GEN - Galerie elity národa
staré 20:00 GEN - Galerie elity národa
Vzpomínka na filosofa, vysokoškolského profesora, publicistu a signatáře Charty 77, jenž zemřel v úterý ve věku 84 let (2018). Režie O. Reif [online-live]
staré GEN - Galerie elity národa
staré Co viděl inspektor pražské obrazárny. Vyšel průvodce galeriemi konce 19. století
Obrazy visely na železných tyčích s popruhy a háky, v zimě se zamžily. Kustodi nosili fraky a návštěvníci omylem lezli do kanceláře ředitele.
staré Zprávy - Prohlédnout si díla místních umělců třeba po cestě do práce i když jsou galerie zavřené? V Blatné to jde
Obrazy blatenských umělců už nemusí ležet v depozitářích nebo prázdných galeriích. V místním muzeu našli způsob, jak je i v době pandemie ukázat lidem. Zdobí totiž velkou výlohu infocentra.
staré Galerie Jiřího Jílka se snad brzy otevře veřejnosti
Galerie Jiřího Jílka je stále připravena na okamžité otevření, pokud dojde k uvolnění vládních opatření. V těchto dnech je zde instalována výstava Luďka Vojtěchovského. „Galerie i přes covidovou krizi díky nelehké a…
staré Východočeská galerie získala 177 děl včetně maleb Dlouhého a Lomové
K nejvýznamnějším patří obraz Bedřicha Dlouhého za 700 tisíc korun, který byl nedávno vystaven v Galerii hlavního města Prahy.
staré GEN - Galerie elity národa
staré Jak vybudovat dům z kontejneru? Podívejte se do galerie pro inspiraci
Kontejnerové domy k nám přišly ze zahraničí, ale své příznivce si rychle našly i v Česku. Jsou levnější, jde o ekologické bydlení a narozdíl od klasického domu můžete bydlet už za několik týdnů. ...
staré Třeštíková: Nové akvizice představí Galerie hlavního města Prahy na podzimní výstavě
V loňském roce Galerie hlavního města Prahy dostala téměř dvojnásobek investic na nové akvizice.
staré Stal se zázrak: vznikl útulný loft s galeriemi plný světla a barev
Hodně vysoké stropy sice sluší loftům, ale při adaptaci průmyslových objektů na „klasické“ byty nemusí vyhovovat budoucím majitelům, ale ani developerům. Proto si architekti ze studia Jakub Cígler Architekti vyzkoušeli, jak vyřešit víceúrovňový byt v objektu, kde je výška stropu vyšší, než bývá zvykem.
staré Petrbok, Vincourová, Magid. Pražská galerie koupila díla za 13 milionů korun
V době krize tak podpořila umělce. Nově získaná díla na podzim vystaví v městské knihovně a Domě fotografie.
staré GEN - Galerie elity národa
staré Kavárna - Chceme, aby k nám lidi chodili hlavně pro radost, říká majitel prachatické Galerie Neumannka Jakub Nepustil
V magazínu Kavárna kromě prachatické Galerie Neumannka navštívíme do třetice Jihočeské divadlo. Tentokrát nahlédneme do činohry, která v komorním prostoru Na půdě chystá v režii Natálie Deákové komedii ze současnosti Perplex. A chybět nebude tip na audioknižní psychologickou detektivku nebo na román Švéda Jonase Jonassona Sladká pomsta.
staré Galerie Rudolfinum ví, jak se zbavit únavy ze soucitu
Nekončící proud zpravodajských relací nás zahlcuje informacemi. Nad otázkou, zda ještě vůbec vyvolávají nějaké emoce, se zamýšlejí umělci na nové výstavě pražské Galerie Rudolfinum, a to prostřednictvím narativních videí a filmů. Zatím za zavřenými dveřmi.
staré 14:35 Galerie tradic
Nemateriální statky tradiční lidové kultury České republiky konečně pod ochranou zákona a v hledáčku režisérky R. Šáchové[online]
staré ArtCafé - V pražských Ďáblicích vznikla nová galerie ve veřejném prostoru věnovaná současnému výtvarnému umění
V objektu bývalého spotřebního družstva Včela v pražských Ďáblicích vznikl spolkový prostor úl – místo pro kreativitu, umění i odpočinek. Činnost zahájil výstavou fotek.
staré ArtCafé: V pražských Ďáblicích vznikla nová galerie ve veřejném prostoru věnovaná současnému výtvarnému umění
V objektu bývalého spotřebního družstva Včela v pražských Ďáblicích vznikl spolkový prostor úl – místo pro kreativitu, umění i odpočinek. Činnost zahájil výstavou fotek. Pořad připravila: Agáta Hrnčířová Hudbu vybral: Václav Havelka.
staré Šachy od 12. století i top umělci. V domě Bořka Šípka vyrostla galerie
Ač všude kolem vládne koronavirus, i tak se kulturní mapa Liberce rozrostla o další pomyslný puntík. Ve městě funguje nová galerie. Plánuje, že lidi zbaví jistého ostychu před výtvarným uměním.
staré Na velkoplošné malby Městské galerie dá Brno ještě skoro tři sta tisíc
Čtyři velkoplošné malby ozdobily na podzim štíty domů v okolí brněnské ulice Cejl. Další vzniknou na jaře. Takzvané muraly jsou součástí projektu Městská galerie, který se předloni umístil v participativním rozpočtu Dáme na vás. Radní minulý týden rozhodli, že na dalších pět maleb navýší rozpočet o téměř tři sta tisíc korun.
staré Foto: Slavné fotky, velké indické dílo i tajemný malíř. Co skrývají uzavřené galerie
Aktuálně.cz nafotilo devět uzavřených výstav v pražských galeriích a nechalo kurátory, autory nebo ředitelky krátce představit tři díla.
staré Galerie tradic
staré Galerie prodloužila výstavy, na návštěvníky počká Havel i liberecký rodák
Už několik měsíců nevstoupil do Oblastní galerie v Liberci žádný návštěvník. Podle běžného harmonogramu by stávající výstavy měly končit, přestože některé mohli lidé vidět pouze jeden den. Galerie se ale rozhodla je prodloužit, aby o ně zájemci nepřišli.
staré Galerie: Vybrané reklamy letošního Super Bowl
Přinášíme přehled reklam letošního ročníku Super Bowl, jenž se bude konat již tuto neděli.
staré VIDEO: Tanečníci a akrobaté oživili výlohy zavřené galerie i kavárny
Tanečníci a akrobaté plzeňského studia Fitdanceart předvedli ve čtvrtek své skeče ve výlohách galerie a kavárny v centru Plzně. Chtěli oživit provozovny a dát najevo kolemjdoucím, že kultura není mrtvá.
actual not cached