Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 28.01.2022 || EUR 24,435 || USD 21,940
pátek 28.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 028,  dnes má svátek Otýlie, zítra má svátek Zdislava
28.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 028,  dnes má svátek Otýlie


( Nalezeno 100 článků )

Galerie fotografií optických jevů v atmosféře za červen 2009

staré Galerie fotografiĂ­ optickĂ˝ch jevĹŻ v atmosfĂ©Ĺ™e za ÄŤerven 2009
VĂ˝bÄ›r z novĂ˝ch fotografiĂ­ optickĂ˝ch jevĹŻ v atmosfĂ©Ĺ™e zaslanĂ˝ch od ÄŤtenářů stránek. Obsahem tĂ©to galerie je bohatá Ăşroda snĂ­mkĹŻ noÄŤnĂ­ch svĂ­tĂ­cĂ­ch oblakĹŻ, unikátnĂ­ snĂ­mky duhy, irizace, halovĂ˝ch jevĹŻ, neobvyklĂ˝ch tvarĹŻ oblakĹŻ a dalších jevĹŻ pořízenĂ˝ch v ÄŤervnu 2009. ...chcete vědět víc?
datum vydání: 28/01/2022 08:02:47 dnes Galerie: testujeme Samsung Galaxy S21 FE
Přečtěte si celý článek Galerie: testujeme Samsung Galaxy S21 FE
 • Galerie: testujeme Samsung Galaxy S21 FE
 • datum vydání: 27/01/2022 18:38:53 včera Oblastní galerie v Liberci předstauje díla fotografa Jiroutka - Bílá, černá, horizont
  (liberecdnes.cz) První letošní výstavu, nazvanou Bílá, černá, horizont, hostí Oblastní galerie v Liberci. Představuje tvorbu libereckého fotografa Jiřího Jiroutka od 90. let 20. století do současnosti. Součástí výstavy jsou i díla vizuálních umělců, která Jiroutkovu tvorbu inspirovala a inspirují - Čestmíra Krátkého, Vladimíra Birguse, Vladislava Mirvalda, Zdeňka Sýkory a dalších. ...
  datum vydání: 27/01/2022 13:49:36 včera Originál? Umění napodobit umění [Galerie moderního umění v Hradci Králové]
  Jaký je rozdíl mezi kopií a falzem? Kdo posuzuje, zda je obraz originál? Co je to umělecká apropriace – a je vůbec legální? Publikace Originál? Umění napodobit umění odpovídá na tyto i řadu dalších otázek.
  datum vydání: 25/01/2022 15:24:15 3 dny Noční můry a neřesti. Zlínská galerie vystavuje Goyovy grafické listy
  Výstava nazvaná Rozmary (Los Caprichos) je k vidění ve druhém podlaží budovy někdejšího továrního areálu Baťových závodů číslo 14. Potrvá do 1. května. "Goya tvořil na rozhraní dvou epoch, absolutismu a osvícenství. Jeho umělecká tvorba je nejprve pokračováním tradičního způsobu malby a grafiky, postupně se však osvobozuje a prezentuje novou osvícenskou filozofii," přibližuje kurátorka Ladislava Horňáková. "Předznamenává umění romantismu, impresionismu i expresionismu. Je jedním z mála umělců historie, kteří se na vysoké úrovni věnovali několika výtvarným oborům současně," dodává. Podle ní lze jedinečnost Goyovy grafické tvorby spatřit v technické vyspělosti, volbě techniky v souvislosti se zobrazeným a tematické sepjatosti s aktuálním děním, autorovým životem i jeho dalším uměleckým působením. "Goya o sérii Los Caprichos řekl, že se mu podařilo zachytit pozorování, jaká obvykle neumožňují objednaná díla a v nichž rozmar a fantazie nemají mezí," dodává kurátorka. Cyklus zahrnuje motivy jako noční můry, neřesti nebo výstřednost. Los Caprichos popré vyšly roku 1799 v nákladu 267 výtisků. Jednu sadu zřejmě přímo ve Španělsku získal Felix Maria Vincenc, od roku 1845 IV. kníže Lichnowsky, hrabě z Werdenbergu, svobodný pán z Voštic a majitel panství Hradec nad Moravicí. Státní zámek Hradec nad Moravicí tento soubor představil již třikrát, a to v letech 1965, 1996 a 2019. Zámek nyní cyklus zapůjčil galerii, kterou zřizuje Zlínský kraj. V budově někdejšího Baťova továrního areálu sídlí od roku 2013. Jiné Goyovy grafické listy pod názvem Goya fyziognomik předloni vystavil Cervantesův institut v Praze.
  datum vydání: 25/01/2022 13:24:10 3 dny Zlínská galerie vystavuje cyklus grafických listů od Francisca Goyi
  Zlín - Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně ode dneška vystavuje cyklus grafických listů, který vytvořil španělský malíř Francisco Goya. Cyklus představuje širokou škálu...
  datum vydání: 25/01/2022 13:23:49 3 dny Zlínská galerie vystavuje cyklus grafických listů od Francisca Goyi
  Zlín - Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně ode dneška vystavuje cyklus grafických listů, který vytvořil španělský malíř Francisco Goya. Cyklus představuje širokou škálu...
  datum vydání: 25/01/2022 11:29:53 3 dny Rampa, výtah i Kosinkova galerie. Stará radnice ve Žďáře bude bez bariér
  Vedení Žďáru nad Sázavou se letos na podzim hodlá pustit do rekonstrukce dominanty náměstí Republiky. Stará radnice má být bezbariérová, novinkou bude rovněž otevření Kosinkovy galerie.
  datum vydání: 24/01/2022 14:51:41 4 dny V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše pod jednou střechou - od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
  Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik nových obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o další služby. Pohodlně na jednom místě můžou nyní zákazníci převzít zboží v AlzaBoxu, vyzvednout balíky na nové pobočce České pošty a nakoupit v jednom z nedávno otevřených obchodů.
  datum vydání: 24/01/2022 05:50:46 4 dny Galerie: testujeme Huawei P50 Pro
  Přečtěte si celý článek Galerie: testujeme Huawei P50 Pro
 • Galerie: testujeme Huawei P50 Pro
 • staré 13:15 Galerie Benedikta Rejta v Lounech
  Lounská galerie vznikla nápaditou přestavbou barokního pivovaru a sama se stala mezinárodně proslulým uměleckým objektem (2004). Scénář a režie P. Kudela [online-live]
  staré Blíže už Buddhovi nebudete: Národní galerie nabízí lekce jógy přímo mezi uměleckými díly
  Zacvičit si jógu v prostředí plném uměleckých děl s buddhistickou tematikou nabízí zájemcům Národní galerie Praha. Na výstavě Buddha zblízka, která se koná ve Valdštejnské jízdárně, bude možné cvičit každý druhý čtvrtek s lektory jógy. ČTK to sdělila mluvčí Národní galerie Eva Sochorová.
  staré Vizitka: Výtvarník Miloslav Moucha: Když jsem měl v malování problém, šel jsem do galerie. Tam jsem se poučil
  Když v osmdesátých letech nevěděl, kudy kam, vydal se na pouť do Santiaga de Compostela. „Po cestě jsem zapomněl, na co jsem se to vlastně ptal, a když jsem se pak vrátil do Paříže, začal jsem malovat úplně jinak. Jako když člověk chodí,“ říká rodák z Litvínova, malíř a grafik Miloslav Moucha. Jeho retrospektivu je nyní možné vidět v galerii Benedikta Rejta v Lounech. I o ní mluvil s Markétou Kaňkovou ve Vizitce.
  staré Lumierové, Tonka Šibenice a další [Miroslav Fořt / Galerie EfEf]
  Bratři Lumierové promítali první pohyblivé obrázky před 130 roky. V roce 1930 měl potom premiéru první ozvučený československý film - Tonka Šibenice.
  staré Galerie 17. Listopadu: Žádná privatizace veřejného prostoru, ale vznik důstojného pietního místa
  V rubrice Reflexu „Zajímavosti“ byl publikován článek o údajném trestuhodném a necitlivém obsazení veřejného prostoru (podloubí Kaňkova paláce na Národní třídě v Praze) v zájmu (ne)spravedlnosti. Považuji za vhodné onu údajnou trestuhodnost citlivě vysvětlit.
  staré Oblastní galerie v Liberci vloni získala 12 děl, teď je vystavuje
  "Díla některých dalších autorů budou moci návštěvníci zhlédnout na letošních či budoucích výstavách," doplňuje ředitel galerie Pavel Hlubuček. Na myslí má například dvě malby Tomáše Plesla, který bude v Liberci vystavovat na podzim. Z nových akvizic jsou k vidění práce Slovenky Doroty Sadovské, kresby Markéty Hlinovské, obraz Zdenky Marie Novákové či portrét Běly Kolářové od Libuše Pražákové. V galerii lze spatřit i Kvadraturu kruhu II. od Zdeňka Trse, jež je součástí autorovy nynější výstavy. Oblastní galerie v Liberci má pátou největší sbírku v zemi. Vlastní okolo 2000 obrazů, přes 16 tisíc grafik či kreseb a zhruba 3000 plastik nebo dalších předmětů. Od roku 2014 sídlí v bývalých lázních, na jejichž nákladnou rekonstrukci přispěla Evropská unie. Sbírky se soustředí zejména na díla nizozemských autorů z 16. až 18. století, francouzských, rakouských a německých výtvarníků 19. století, českých tvůrců 19. až 21. století nebo českých a německých umělců z libereckého regionu od 19. až 21. století. Před pandemii koronaviru galerii ročně navštěvovalo přes 40 tisíc lidí, loni jich přišlo zhruba 23 tisíc.
  staré Galerie Yellow Korner nabízí fotografie pro každého
  Galerie Yellow Korner, která funguje v téměř 140 zemích světa, je nyní také v Praze na Vinohradech. Vystavuje díla světových fotografů a v budoucnu plánuje spolupráci s českými umělci. Nyní jsou v galerii k vidění díla Laurenta Baheuxe, Ludwiga Favreho či Pedra Jacquese Krebse. Lidé si je mohou prohlédnout, ale i koupit.
  staré Galerie: Čech vyhrál světovou soutěž ve focení Huawei mobilem
  Společnost Huawei, ve spolupráci s odbornou porotou, před pár dny ukončila a vyhodnotila pátý ročník celosvětové talentové soutěže NEXT-IMAGE Awards. Rozhodnutí o nejlepších autorech fotografií pořízených pomocí telefonů této značky mělo velmi významnou českou stopu. Mezi tři výherce „Global Prize“ (a mimo jiné i nové držitele grantu na 10 tisíc dolarů na vlastní umělecký rozvoj) […] Celý článek si můžete přečíst na Galerie: Čech vyhrál světovou soutěž ve focení Huawei mobilem
 • Galerie: Čech vyhrál světovou soutěž ve focení Huawei mobilem
 • staré Kritizovaný šéf liberecké galerie zůstává, bude ale pod drobnohledem kraje
  Kritizovaný ředitel Oblastní galerie v Liberci Pavel Hlubuček zůstane v jejím čele. Bude však pod drobnohledem zřizovatele, tedy Libereckého kraje. Potvrdila to krajská náměstkyně Květa Vinklátová.
  staré Nejdřív kotel, pak okna. Na velkou opravu si hodonínská galerie počká
  /VIDEO/ Hodonínský chrám umění je připravený na celkovou rekonstrukci. Má k tomu už i připravené stavební povolení. Jenže ze zchudlé krajské kasy letos potřebných více než sto milionů korun nepřiteče. Do galerie by mělo však alespoň dopadat světlo skrz nová okna, která nahradí ta poškozená při červnovém tornádu.
  staré Brčko na drátě inspiruje malé návštěvníky ostravské galerie k vlastnímu tvoření
  A
  staré Zloděj vykradl výlohu galerie, s obrazy za půl milionu odjel tramvají
  Neznámý zloděj ukradl z galerie v centru Prahy na začátku prosince obrazy, které si firma cení na půl milionu korun. S malířskými díly v podpaží poté odjel tramvají. Během vloupání navíc rozbil cennou lampu za čtyřicet tisíc. Policisté po muži, kterému hrozí až pět let za mřížemi, stále pátrají.
  staré Zloděj vykradl výlohu galerie, s obrazy za půl milionu odjel tramvají
  Neznámý zloděj ukradl z galerie v centru Prahy na začátku prosince obrazy, které si firma cení na půl milionu korun. S malířskými díly v podpaží poté odjel tramvají. Během vloupání navíc rozbil cennou lampu za čtyřicet tisíc. Policisté po muži, kterému hrozí až pět let za mřížemi, stále pátrají.
  staré Pozvánka do virtuálnĂ­ galerie: 1000 kreseb zachycuje skrytou pestrost koĹ™enĹŻ stĹ™edoevropskĂ˝ch rostlin
  Kompletní a neporušený kořenový systém rostlin obvykle nemáme možnost zahlédnout, takže je pro většinu z nás dost těžké si představit, jak to tam dole vlastně vypadá. Profesoři botaniky a ekologie, Lore Kutscherová a Erwin Lichtenegger, se pokoušeli tento neviděný svět zpřístupnit lidem na povrchu celou svou usilovnou čtyřicetiletou prací. Výzkumné centrum univerzity ve Wageningenu (WUR) nyní jejich výsledky zveřejnila v přístupné obrazové databázi na svých stránkách.
  staré VIDEO: Zloděj ukradl z galerie obrazy za půl milionu a odjel tramvají č. 9
  Policie hledá zloděje obrazů, který ukradl umělecká díla v hodnotě téměř půl milionu korun. Lupič vykradl pražskou galerii ve Vodičkově ulici začátkem prosince. Při krádeži navíc rozbil cennou lampu za desítky tisíc korun, uvedl na webu mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání a zveřejnila záznam podezřelého z bezpečnostních kamer.
  staré Půlmilionová krádež! Muž z galerie v centru Prahy odnesl vzácné obrazy, poznáte ho?
  Velkou krádež obrazů řeší od začátku prosince pražští kriminalisté. Zatím neznámý muž ukradl z galerie v jedné z pasáží ve Vodičkově ulici v centru hlavního města pět vzácných obrazů v hodnotě půl milionu korun! Zachytily ho bezpečnostní kamery, poznáte ho?
  staré Galerie: prohlédněte si Samsung Galaxy S21 FE
  Přečtěte si celý článek Galerie: prohlédněte si Samsung Galaxy S21 FE
 • Galerie: prohlédněte si Samsung Galaxy S21 FE
 • staré Umění na Olšanech, hřbitovy jako galerie pod širým nebem
  Velké městské hřbitovy bývají oázou klidu a zeleně, kam se lidé chodí procházet nebo posedět na lavičce. O největším pohřebišti v Česku, Olšanských hřbitovech v Praze, navíc platí, že je hotovou galerií pod širým nebem. Na tvorbě tamních náhrobků se totiž podíleli i významní umělci a architekti.
  staré GALERIE: Bez ohledu na zákazy i pokuty lidé odpalovali ohňostroj přímo před policisty
  Na Václavském náměstí v Praze vítali lidé i přes zákaz nový rok pyrotechnikou. Stovky oslavujících bez roušek, z větší části cizinců, dlouho přes půlnoc přihlížely odpalování dělbuchů a jiných volně prodejných pyrotechnických výrobků. Policie rychle rezignovala, neměla moc šancí zasahovat. Přítomné z amplionů ale informovala o stávajících pravidlech. V Praze je od loňska zakázáno používat na vybraných místech pyrotechniku. Patří mezi ně památková rezervace, tedy i Václavské náměstí.
  staré Co se dělo na orbitu. Galerie představuje fotografie spojené s průzkumem vesmíru v roce 2021
  A
  staré Galerie Jaroslava Fragnera: udržitelná architektura a dřevostavby ve výstavě A Heart of Wood
  Udržitelná architektura je jedním z hlavních témat Galerie Jaroslava Fragnera posledních let, k předním průkopníkům komplexního začlenění environmentálních souvztažností pak patří práce skandinávských architektů. Nepřekvapí tedy, že hned na začátku příštího roku galerie nabídne výstavu s názvem A He ...
  staré FOTO: Galerie na Vinohradech prodává díla světových fotografů
  Galerie Yellow Korner na pražských Vinohradech vystavuje a prodává díla světových fotografů, v budoucnu plánuje spolupráci i s českými umělci. Lidé si mohou vybírat ze stovek snímků různého tematického zaměření.
  staré GEN - Galerie elity národa
  staré Novou ředitelkou Východočeské galerie v Pardubicích se stala Klára Zářecká
  (pardubicednes.cz) Novou ředitelku Východočeské galerie v Pardubicích představil na setkání se zaměstnanci této příspěvkové organizace Pardubického kraje náměstek hejtmana Roman Línek. Klára Zářecká se ujme vedení instituce na začátku ledna. V krajské galerii není neznámou, před časem zde byla externí kurátorkou výstavy Paříž, věčná láska, kterou však bohužel značně zkrátil covid. ...
  staré Co podniknout mezi svátky? Muzea ani galerie v Praze nespí: Nabízí malířské legendy i otrokářskou tematiku
  Období mezi vánočními svátky a Novým rokem nabízí v Praze příležitosti k návštěvě výstavy nebo muzea. Většina veřejných institucí má otevřeno, některé i na Silvestra a Nový rok. Návštěvní doba je ale v některých prostorách zkrácená proti standardní otevírací době, zjistila dnes ČTK na webových stránkách jednotlivých institucí.
  staré Akcent: Pivovarov, ruská avantgarda a čekání na jasný plán Národní galerie. Rok 2021 na výtvarné scéně
  Jaký byl největší výstavní zážitek? Která událost nejvíce otřásla výtvarnou obcí. A jaký mentální dopad měl uplynulý rok vzhledem ke své zátěži na samotné umělce? Ptá se Tomáš Klička Marcela Fišera, historika umění a ředitele Galerie výtvarného umění v Chebu, a Jiřího Ptáčka, kurátora, kritika a místopředsedy Spolku Skutek.
  staré Cenná Rubensova malba se z Národní galerie dočasně přesunula do Brna
  Brno - Cenný obraz svatého Augustina od vlámského barokního mistra Petera Paula Rubense je ozdobou nové výstavy klášterního muzea augustiniánů na Starém Brně. O malbu pečuje déle než...
  staré Cenná Rubensova malba se z Národní galerie dočasně přesunula do Brna
  Brno - Cenný obraz svatého Augustina od vlámského barokního mistra Petera Paula Rubense je ozdobou nové výstavy klášterního muzea augustiniánů na Starém Brně. O malbu pečuje déle než...
  staré Cenná Rubensova malba se z Národní galerie dočasně přesunula do Brna
  Brno - Cenný obraz svatého Augustina od vlámského barokního mistra Petera Paula Rubense je ozdobou nové výstavy klášterního muzea augustiniánů na Starém Brně. O malbu pečuje déle než...
  staré Cenná Rubensova malba se z Národní galerie dočasně přesunula do Brna
  A
  staré GALERIE: Terminál Praha-Východ odbaví 20 tisíc lidí. Vlaky budou jezdit rychlostí 300 km/h
  Začátkem roku 2025 by se měl začít stavět první terminál vysokorychlostní železnice v České republice. Po železnici mají jezdit vlaky rychlostí přes 300 kilometrů za hodinu a má pojmout až 20 tisíc cestujících za den. Správa železnic uveřejnila architektonickou studii a 3D vizualizace, ukazující dopravní uzel v Nehvizdech u Prahy. Grafické návrhy ukazují moderní propojení železniční, autobusové a osobní dopravy. Informoval o tom web CzechCrunch.
  staré Klečící adorující anděl se dostal do Národní galerie, zloději mu usekli paži
  A
  staré Městská galerie - Obrazy s příběhem [Martin Reiner / Druhé město]
  Město Brno a spolek Nový Bronx spojili své síly v projektu, který chce vrátit někdejší sociálně-vyloučenou lokalitu nedaleko brněnského centra zpátky do městského celku.
  staré Betlém ze sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích
  Přijďte se svými blízkými prožít adventní čas a naladit se na... | Litoměřice - (2021-12-17 10:00:00 - 2022-01-06 00:00:00)
  staré Sochařka Jetelová proměnila část liberecké galerie ve vibrující vodní hladinu
  Liberec - Světoznámá sochařka Magdalena Jetelová pomyslně proměnila část liberecké Oblastní galerie ve vibrující vodní hladinu. Odkazuje tím na předchozí využití budovy, která byla...
  staré Sochařka Jetelová proměnila část liberecké galerie ve vibrující vodní hladinu
  Liberec - Světoznámá sochařka Magdalena Jetelová pomyslně proměnila část liberecké Oblastní galerie ve vibrující vodní hladinu. Odkazuje tím na předchozí využití budovy, která byla...
  staré Městská galerie venkovních maleb v Bronxu je dokončena
  Brno, 15. prosince 2021 - Městská galerie plná velkoformátových maleb pod širým nebem je dokončena. Projekt obdržel v roce 2019 podporu veřejnosti a skončil na 5. místě. Celkem v jeho rámci vzniklo pět muralů. Projekt přihlásil Martin Reiner v roce 2019 s cílem vytvořit velkoformátové malby v brněnském Bronxu. V celoměstském hlasování se projekt tehdy umístil na 5. místě s celkovým počtem 2 137 hlasů. Celkové náklady na realizaci z Dáme na vás dosáhly 1 727 000 korun. Celý článek...
 • Celý článek...
 • staré Galerie: testujeme nové Porsche Macan
  Přečtěte si celý článek Galerie: testujeme nové Porsche Macan
 • Galerie: testujeme nové Porsche Macan
 • staré Lidská důstojnost [Eva Kmentová, Olbram Zoubek / Galerie Miroslava Kubíka]
  Sochařka Eva Kmentová a sochař Olbram Zoubek představují dvě mimořádné tvůrčí individuality, oba se postupně stali ikonami českého, respektive evropského sochařství 2. poloviny 20. století.
  staré Internet baví předoucí galerie. Slavnou Ermitáž obývá padesátka koček
  Zvířatům vstup zakázán. Takový symbol lze najít u vstupu do většiny galerii. V jedné z nejslavnějších podobných institucí však naopak zvířata přímo žijí. Podzemí jedné z budov legendární petrohradské Ermitáže obývá téměř padesátka koček. A zaměstnanci galerie jim poskytují přímo královský servis.
  staré Galerie řeší, jestli nemá ve sbírce padělky. Pochybnosti jsou u desítek děl
  Galerie Benedikta Rejta v Lounech má zřejmě ve své sbírce padělky mnoha uměleckých děl. Pochybnosti o pravosti jsou u více než šesti desítek děl ruské revoluční avantgardy zakoupených v letech 2015 až 2017. Galerie i kraj, který je zřizovatelem instituce, teď zkoumá okolnosti nákupu.
  staré Galerie řeší, jestli nemá ve sbírce padělky. Pochybnosti jsou u desítek děl
  Galerie Benedikta Rejta v Lounech má zřejmě ve své sbírce padělky mnoha uměleckých děl. Pochybnosti o pravosti jsou u více než šesti desítek děl ruské revoluční avantgardy zakoupených v letech 2015 až 2017. Galerie i kraj, který je zřizovatelem instituce, teď zkoumá okolnosti nákupu.
  staré Vejce s kostřičkou dinosuara, meteorit i dráp z Jurského parku: Galerie Kvalitář představuje batolecí věk Země
  Která hornina je na Zemi nejstarší? Otázka, která nejspíše jen tak někoho nenapadne, ale pro jejíž odpověď se nemusí chodit daleko. Je totiž obsažená v nové výstavě, která doznává vpravdě muzejních parametrů, pražské galerie Kvalitář. Dvojím způsobem se zaobírá třemi etapami vývoje naší planety. Kombinuje v sobě jednak prehistorické nálezy nejen tisíce, ale miliony let staré, tak i originální soudobá umělecká díla, která vznik Země a vývoj života na ni reflektují. Na jednom místě je možné shlédnout nejen fragment dinosauřího vejce s kosterním pozůstatkem, ale pro představu i obraz symbolicky malovaný koncentrovaným uhlíkem.
  staré 01:40 Galerie hlavního města Prahy
  Kde všude vystavuje své bohaté sbírky jedna z našich předních galerií? (2004). Režie P. Kudela[online]
  staré Nová generace zájemců o umění se už nestydí vejít do galerie
  A
  staré Galerie Butovice nabídne zážitkovou audiovizuální show promítanou přímo na střechu nákupního centra
  Galerie Butovice chystá na třetí adventní neděli, 12. prosince,... | Praha - (2021-12-12 17:00:00 - 2021-12-12 00:00:00)
  staré Vzácný barokní anděl byl několikrát ukraden a poničen, než ho získala Národní galerie
  Národní galerie Praha zařadila do své sbírky vzácnou barokní sochu, prohlášenou za kulturní památku. Klečící adorující anděl od Ignáce Františka Platzera má za sebou pohnutý osud.
  staré Ničili ji i ukradli. Sochu anděla s pohnutým osudem vystavuje Národní galerie, chybí mu paže
  Národní galerie Praha získala barokní sochu Klečící adorující anděl od Ignáce Františka Platzera (1717 až 1787). Návštěvníci plastiku s pohnutou historií mohou vidět v expozici Staří mistři ve Schwarzenberském paláci na Hradčanském náměstí. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí NGP Eva Sochorová. Jako připomínka toho, že socha byla několikrát poničena vandaly a ukradena, zůstala bez části pravé ruky.
  actual not cached