Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 12.08.2022 || EUR 24,380 || USD 23,706
pátek 12.srpna 2022, Týden: 33, Den roce: 224,  dnes má svátek Klára, zítra má svátek Alena
12.srpna 2022, Týden: 33, Den roce: 224,  dnes má svátek Klára


( Nalezeno 100 článků )

Vranov (Pantheon) - Frýdštejn - Drábovna, tři hrady Maloskalska za jeden den

staré Vranov (Pantheon) - Frýdštejn - Drábovna, tři hrady Maloskalska za jeden den
...chcete vědět víc?
staré Přehrady Fest se stěhuje na Vranov. Zahrají Jelen, Mirai, Mňága a Žďorp, Pokáč a další
Pátý ročník putovního festivalu Přehrady Fest je v plném proudu. Po Plumlově, kde se letos uskutečnil poprvé, se o tomto víkendu přesune na Vranovskou přehradu. Program je nachystán na pátek i sobotu.
staré Tajuplný zámek Vranov nad Dyjí. Paranormální úkazy i další nevysvětlitelné záhady na zámku i v okolí
Jihomoravský zámek Vranov na Dyjí , nacházející se nedaleko Vranovské přehrady, je...
staré Incident nad Vranovem halí tajemství. Po 35 letech záznamy o UFO chybí
Davy rekreantů na dekách a ve vodě, které přesně před 35 lety trávily dovolenou u Vranovské přehrady na Znojemsku, ani nezaregistrovaly, jaké drama se odehrává vysoko nad jejich hlavami. Bez nich přitom možná mohl mít zcela jiný konec tajuplný příběh, který mnozí lidé považují za nejznámější a nejpravděpodobnější přelet UFO nad českým územím.
staré NP Podyjí: Žlutá stezka k vranovskému zámku je uzavřena
Žlutá turistická cesta mezi Vranovem a vranovským zámkem (tzv. Kozí stezka) je z důvodu velkého množství rizikových stromů až do odvolání uzavřena.
staré Příběhy z kalendáře: Vlaková neštěstí. První nehoda ve Vranovicích se obešla bez zranění
Málokterý způsob cestování je tak pohodlný jako jízda vlakem. Do uší vám hraje hudba, popíjíte kávu a sledujete ubíhající krajinu. A přestože je cestování vlakem bezpečné, i na kolejích se stávají nehody. 7. července 1839 došlo ve Vranovicích k první železniční nehodě na našem území. Vlaky jezdily pomalu a naštěstí se nikomu nic moc nestalo. V Příbězích z kalendáře se dozvíte, proč k nehodě došlo, jak probíhá vyšetřování vlakových nehod. I co je nejčastější příčinou.
staré Štítary v boji proti vepřínu u Vranovské přehrady uspěly u soudu
Štítary na Znojemsku obhájily změnu územního plánu, která má zabránit velkokapacitnímu vepřínu v rekreační oblasti u Vranovské přehrady. Investor plánoval deset tisíc kusů prasat ve dvou halách, nový územní plán však povoluje jen malochov, což u prasat vychází do dvou tisíc kusů.
staré Chatu si postavili u Vranovské přehrady. Dokázali využít každý centimetr
Jako v kajutě lodi si mohou připadat obyvatelé menší dřevěné chaty umístěné v zeleni nad Vranovskou přehradou. Interiér je prakticky uspořádaný, v podstatě tam nic nechybí. Velká okna navíc poskytují překrásné výhledy na měnící se vodní plochu.
staré Je libo varenyky a šarlotku? O restauraci s ukrajinskou kuchyní ve Vranově je zájem
A
staré Přehrady Fest - Vranov nad Dyjí
Pátý ročník festivalu Přehrady Fest proběhne v krásném prostředí... | Vranov nad Dyjí - (2022-07-29 00:00:00 - 2022-07-30 00:00:00)
staré Ve Vranově nad Dyjí otevírá unikátní ukrajinská restaurace. Stojí za ní Lidi z Baru
Známí brněnští gastropodnikatelé koupili hotel, který dali k dispozici ukrajinským uprchlíkům. Společně teď rozjíždí netradiční podnik. Příspěvek Ve Vranově nad Dyjí otevírá unikátní ukrajinská restaurace. Stojí za ní Lidi z Baru pochází z CzechCrunch
 • Ve Vranově nad Dyjí otevírá unikátní ukrajinská restaurace. Stojí za ní Lidi z Baru
 • CzechCrunch
 • staré V nově otevřené vranovské restauraci Buď Laska se mluví ukrajinsky
  Autentickou ukrajinskou kuchyni v moderním pojetí nabízí nová restaurace Buď Laska (fráze v ukrajinštině znamená „Prosím“) ve Vranově nad Dyjí. Restaurace v prostorách Grandhotelu Sluchátko stojícího nedaleko vranovského zámku otevírá v pátek 27. května. Jejím provozovatelem je gastronomická skupina Lidi z Baru stojící za populárními brněnskými podniky v čele s Barem, který neexistuje. Vareniky, holubce, mlynci i vyhlášený kyjevský kotlet. Na zapití fermentovaný chlebový kvas, ovocný nápoj uzvar nebo domácí medový likér z vodky. Nabídka podniku Buď Laska pro našince znamená nevšední gastronomický exkurz na východ Evropy. A to včetně dorozumívacího jazyka. Personál restaurace totiž tvoří 22 žen, které do oblíbeného jihomoravského letoviska dorazily v polovině března z Ukrajiny. Hosté však v komunikaci nebudou tápat – součástí menu je česko-ukrajinský slovníček, s jehož pomocí si každý dokáže bezproblémově objednat. Provozovat ve Vranově nad Dyjí restauraci Buď Laska se Lidi z Baru rozhodli jen pár dní poté, co se Grandhotel Sluchátko naplnil celkem 74 Ukrajinci, z nichž více než polovinu tvoří děti. „Ženy si po příjezdu začaly v kolektivu spontánně vařit jejich typická jídla. Šlo jim to výborně, založení restaurace se proto vyloženě nabízelo. Dokonce samy sestavily základ jídelní nabídky. Jen jsme museli pospíšit, abychom stihli otevřít na začátku letní sezony,“ popisuje vznik a rychlou realizaci nápadu provozní Grandhotelu Sluchátko Tomáš Miška. Hosté si v rámci obědového menu mohou vybírat z dvou polévek, sedmi hlavních jídel a tří dezertů. Odpoledně-večerní menu pak zahrnuje pokrmy k pivu jako smažené šproty, bramboráčky nebo sušené kalamáry. „Ukrajinská kuchyně je obecně poměrně masitá a chuťově podobná té české. Některé dámy se divily, že potřebujeme do menu zařadit i vegetariánské pokrmy. Stěžejními surovinami jsou tedy vepřové a kuřecí maso, dále brambory, cibule, zelí, řepa, petrželka a kopr,“ dodává Tomáš Miška s tím, že se s týmem snažil pojmout tradiční ukrajinská jídla v duchu moderních gastronomických trendů. Čtveřici vybraných receptů navíc doladili známí šéfkuchaři, a sice Ron Winkler z food trucku Eggo, Šárka Divácká z cukrárny Sorry – Pečeme jinak, Hugo Hromas a Jiří Zajíček. Restaurace bude prozatím otevřena o víkendech, na celotýdenní provoz přejde v polovině června.
 • staré Na kole z Vranova do Hevlína aneb jak jsme obdivovali krásy Podyjí
  Po dvou neplánovaně strávených dnech ve Vranově nad Dyjí, poučeni z předchozích chyb, jsme již byli plni sil vyrazit na další, tentokrát šedesáti kilometrový úsek, který měl vést skrze přírodní skvosty Národního parku Podyjí. Na kole z Prahy do Vídně – díl 3 Skvosty takové, že je naše fotoaparáty v mobilu nedokázaly zachytit ve své plné ... Celý článek > Příspěvek Na kole z Vranova do Hevlína aneb jak jsme obdivovali krásy Podyjí pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Na kole z Vranova do Hevlína aneb jak jsme obdivovali krásy Podyjí
 • Autovýlet.cz
 • staré Na kole z Nové Bystřice do Vranova nad Dyjí
  Po osmdesáti kilometrech jízdy jsme zakončili cestu v autokempu Osika v Nové Bystřici. Naše cesta doposud vedla výhradně na jih, nyní pojedeme již pouze na východ podél hranic s Rakouskem. Předchozí díl jsme zakončili ranním balením. Na kole z Prahy do Vídně – díl 2 Když jsme vše úspěšně zvládli, vyrazili jsme na další úsek ... Celý článek > Příspěvek Na kole z Nové Bystřice do Vranova nad Dyjí pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Na kole z Nové Bystřice do Vranova nad Dyjí
 • Autovýlet.cz
 • staré Vepřín u Vranovské přehrady je u soudu. Firma se brání omezení od obce
  Plánovaný vepřín ve Štítarech na Znojemsku děsí celou oblast u blízké Vranovské přehrady. Obec kvůli záměru soukromého investora změnila územní plán, jenže firma se brání a obrátila se na soud, aby změnu zrušil.
  staré Vepřín u Vranovské přehrady je u soudu. Firma se brání omezení od obce
  Plánovaný vepřín ve Štítarech na Znojemsku děsí celou oblast u blízké Vranovské přehrady. Obec kvůli záměru soukromého investora změnila územní plán, jenže firma se brání a obrátila se na soud, aby změnu zrušil.
  staré Blízká setkání: Herec Jaroslav Plesl: Na zámku ve Vranově nad Dyjí jsem zažil něco podivného
  Vyhovuje mi život v kalupu, říká herec Jaroslav Plesl. Když začal před dvěma lety lockdown, tak jsem bilancoval a zjistil, že mi volno nedělá dobře. Miluje historii. Jak prozradil v Blízkých setkáních, dokonce si jako dítě dělal vlastní výstavy. Bavilo ho průvodcování? Setkal se někdy na hradech a zámcích s tajemnými jevy? V jakých filmech právě hraje?Všechny díly můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu.
 • Android
 • iOS
 • na webu
 • staré Skrytá krása: areál zpustlého Vranova mlýna v Břeclavi prohlédl, podívejte se
  To bych nevěřil, co se za tím nepořádkem a houštím vlastně schovává, kroutil hlavou v úterý ráno důchodce Pavel. S taškou pečiva z nedaleké Billy si na kole ze zvědavosti objížděl areál zchátralého Vranova mlýna v blízkosti břeclavského zámku. Žasl. „Takhle blízko mlýna jsem už roky nebyl. Dřív bych neměl odvahu. Člověk si až umí představit, jak pěkné to tu v nejlepších letech muselo být,“ pokyvoval.
  staré Zázemí pro míčové sporty: podívejte, jak bude vypadat nová hala ve Vranovicích
  /VIZUALIZACE/ V nové sportovní hale si zasportují v budoucnu nadšenci ve Vranovicích na Brněnsku. Představitelé obce ji plánují postavit v Sokolské ulici. Mělo by tam vzniknout sportoviště pro míčové hry jako například florbal nebo stolní tenis či pro badminton.
  staré Vranovský kastelán vysvobozoval předměty z depozitáře, teď předává klíče
  V čele vranovského zámku končí po šesti letech kastelán Radek Ryšavý. Jeho nástupce má přijít ještě před sezonou. Sám Ryšavý bilancuje, že se toho na památce za jeho éry podařilo zvládnout nemálo.
  staré Dobrovolný hasič z Vranova dává Ukrajinkám prchajícím z války práci
  /FOTO/ Penězi a novými pracovními místy nyní podporuje mladý brněnský podnikatel Jan Kočař ženy prchající z války na Ukrajině. Pomáhá jim se začleněním se do společnosti, aby u nás mohly začít co nejdříve samostatně fungovat. V současné době žije s jeho rodinou ve Vranově na Brněnsku, kde působí čtyři roky jako dobrovolný hasič.
  staré Let vrtulníkem - zámek Vranov nad Dyjí a hrad Bítov
  Jedinečná vzdušná prohlídka hradu Bítov a zámku Vranov nad... | Vranov nad Dyjí - (2022-05-22 12:00:00 - 2022-05-22 00:00:00)
  staré Na chvíli vosou prolétající zdmi Vranova mlýna: podívejte se na unikátní záběry
  /VIDEO/ Žárem pokroucené ocelové nosníky, vypadané cihly ze zdí, zachovalá dřevěná konstrukce sýpky, stromy a keře uprostřed budov, jako by si příroda brala tento prostor zpět. Tak popsal filmař Jakub Hotař z Břeclavi svoje nejnovější téměř tříminutové video. Aby jej mohl natočit, zakotvil na nějakou dobu mezi obyvateli zchátralého Vranova mlýna v Břeclavi.
  staré Posun po letech: chátrající areál Vranova mlýna v Břeclavi má údajně kupce
  Zchátralý areál Vranova mlýna v Břeclavi se prodává. A dokonce už má údajně i kupce. Překvapivou informaci zveřejnilo ve čtvrtek v podvečer politické uskupení Naše Břeclav na svých oficiálních stránkách na sociální síti Facebook.
  staré Živí i mrtví hlodavci a trus. Inspektoři uzavřeli bistro u Vranovské přehrady
  /FOTO/ Kromě strávníků si na jídle pochutnávali také hlodavci. V bistru se povalovaly i mrtvé kusy a výjimkou nebyl ani jejich trus. Nepříjemné překvapení čekalo na kontrolory Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Motorestu MC Ham ve Vranovské Vsi na Znojemsku. Provozovnu rychlého občerstvení v turistické oblasti Vranovské přehrady poblíž Bítova proto uzavřeli.
  staré Sedmiletému Christianovi z Vranovic chybí andělé: jednoho udělal z prasete
  /DĚTI PÍŠÍ NOVINY/ Čertů je zbytečně moc, zato andělů málo, řekl si sedmiletý Christian Vaverka na návštěvě u babičky ve Vranovicích na Brněnsku. Ve vánočním projektu Deníku nám děti píší vlastní zprávy.
  staré Obnova a konzervace strážní věže národní kulturní památky zámku Vranov nad Dyjí
  V letech 2016–2020 společnost H&B delta prováděla obnovy krovů a střech státního zámku Vranov nad Dyjí. Rekonstrukci jednoho z objektů věnovala samostatnou publikaci.
  staré ČR, Vranov nad Dyjí: Vstupní brána do NP Podyjí – VIDEO
  Na západním konci NP Podyjí se rozkládá městys Vranov nad Dyjí. Přímo nad ním se tyčí stejnojmenný zámek, výše po proudu řeky pak stojí hráz vranovské přehrady. V krátkém článku a videu se teď společně podíváme k tamním památkám i do unikátní přírody.
  staré ČR, Vranov nad Dyjí: Vstupná brána do NP Podyjí – VIDEO
  Na západnom konci NP Podyjí sa rozkladá mestečko Vranov nad Dyjí. Priamo nad ním sa týči rovnomenný zámok, vyššie po prúde rieky stojí hrádza vranovskej priehrady. V krátkom článku a videu sa teraz spoločne pozrieme k tamojším pamiatkam aj do unikátnej prírody.
  staré Vranov nad Dyjí včera a dnes [Zdeňka Černošková / Tváře]
  Celobarevná fotografická publikace nenabízí čtenářům pouze pohled do historie jihomoravského městyse Vranov nad Dyjí, ale ukazuje i srovnání historických snímků se současnými fotografiemi .
  staré Tragická nehoda u Vranovic: Mrtvý řidič ležel několik desítek metrů od auta
  Havarované auto v silničním příkopu a o několik metrů dál muž bez známek života. Takový pohled se naskytl policistům v pátek 12. listopadu brzy ráno u obce Vranovice na Příbramsku. 
  staré Tragédie ve Vranovicích: Tělo mladíka (†23) leželo desítky metrů od havarovaného auta!
  Příbramští policisté vyšetřují tragickou nehodu, při které zemřel mladý řidič (†23). Jeho tělo leželo několik desítek metrů od havarovaného auta. Policisté nařídili soudní pitvu. 
  staré Vo Vranove debatujú o MHD zadarmo
  V meste je priveľa automobilov, ušetrili by aj rodiny s malými deťmi.
  staré Vranovská pĹ™ehrada zĹŻstává nepřístupná pro vÄ›tšinu lodĂ­ se spalovacĂ­mi motory
  Vranovská přehrada na Znojemsku zůstává nepřístupná pro většinu lodí se spalovacími motory. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost spolku Yacht club Vranovská přehrada. Spolek navrhoval zrušit opatření obecné povahy Krajského úřadu Jihomoravského kraje z roku 2018. U Krajského soudu v Brně však neuspěl, stejně jako nyní u NSS, zjistila ČTK z úřední desky. Spolek se hodlá obrátit na Ústavní soud.
  staré Dohoda o vodě: propojené nádrže Vír a Vranov zavlaží jih Moravy
  Problémy s nedostatkem pitné vody se mohou vyskytnout v konkrétní oblasti v období sucha. Představitelé Jihomoravského kraje a Vysočiny chtějí omezit krátkodobé výpadky propojováním vodárenských soustav.
  staré Dohoda o vodě: propojené nádrže Vír a Vranov zavlaží jih Moravy
  Problémy s nedostatkem pitné vody se mohou vyskytnout v konkrétní oblasti v období sucha. Představitelé Jihomoravského kraje a Vysočiny chtějí omezit krátkodobé výpadky propojováním vodárenských soustav.
  staré Vranov nad Dyjí je zámek jako z pohádky. Právě z něho sundali lešení
  Po pěti letech oprav je hotovo. Návštěvníci zámku Vranov nad Dyjí už si mohou památku prohlížet bez lešení. „Opravy střech z pálených tašek, ale také krovů a komínů jsou u konce. Lešení jsme sundali začátkem týdne,“ potvrdil kastelán zámku Radek Ryšavý.
  staré Tip na výlet: Kolem Bítova na Vranovské přehradě
  Vodní nádrž Vranov v blízkosti jihomoravského Vranova nad Dyjí je desátou největší přehradou v republice. S délkou třiceti kilometrů pojímá nádrž také soutok Dyje s Želetavkou. Na skalním ostrohu nad tímto soutokem drží stráž hrad Bítov a právě tato novogotická dominanta bude středobodem našeho výletu, během kterého se podíváme také na nedaleký hrad Cornštejn.
  staré Podcast: Nesmrtelnou tetu dostala na míru. Bohdalová si za ni odnesla cenu, zámek na Vranově renomé
  S třetím dílem cestovatelské série Blesk Podcast jsme dojeli na jih Moravy, do Znojma a do Vranova nad Dyjí. Město okurek není příliš filmařsky vyhledávané, ale turisté si nenechají ujít pěkné výhledy a památky. Na zámku ve Vranově nad Dyjí se natáčel americký velkofilm xXx s Vin Dieslem nebo česká pohádka Nesmrtelná teta, za kterou si Jiřina Bohdalová v roce 1993 odnesla Českého lva.
  staré Vody z Vranova bude dost, trubky jižní Moravy a Vysočiny se mohou propojit
  Je velká pravděpodobnost, že na jaře prostě dojde voda. Těmito slovy varovala na sklonku roku 2018 Jihlavany primátorka Karolína Koubová a žádala, aby lidé šetřili vodou. V jiných menších obcí pak v létě pravidelně starostové zakazují napouštění bazénů, případně požadují, aby se zájemci psali do pořadníku. Vody prostě bývá málo.
  staré NP Podyjí: Hallamasskova vyhlídka ve Vranově je z bezpečnostních důvodů uzavřena
  Z technických důvodů musíme až do odvolání uzavřít Hallamasskovu vyhlídku ve Vranově nad Dyjí.
  staré Ženu našli ve Vranovské Lhotě v tratolišti krve: Policie čin vyšetřuje jako vraždu! A hledá svědky
  Vranovskou Lhotu na Benešovsku šokovala smrt ženy, jejíž tělo bylo nalezeno v tratolišti krve u místního rybníka! Případ vyšetřuje krajská kriminálka. Zatím není jasné, jak žena, která v obci nebydlela dlouho, zemřela. Jisté je ale to, že zemřela cizí vinou. Policie případ vyšetřuje jako vraždu. 
  staré Záhadná smrt ženy ve Vranovské Lhotě: Její tělo našli v kaluži krve u rybníka!
  Vranovskou Lhotu na Benešovsku šokovala smrt ženy, jejíž tělo bylo nalezeno v tratolišti krve u místního rybníka! Případ vyšetřuje kriminálka. Zatím není jasné, jak žena, která v obci nebydlela dlouho, zemřela. Spekuluje se, že mohlo jít o útok psa či dokonce o vraždu! Na případ upozornila CNN Prima News.
  staré Výlety: Pohádkový statek ve Vranovicích na Rokycansku vás přenese do světa pohádek a pověstí
  Nevíte, kam vzít své ratolesti, aby se na delší dobu zabavily, a kde se s nimi budete moci do aktivit zapojit i vy? Tak to vás pozveme na pohádkový statek ve Vranovicích, což je část obce Břasy na Rokycansku v Plzeňském kraji, kde se na dlouho zabaví celá rodina.
  staré 10:25 Dostaveníčko ve Vranově nad Dyjí
  Hudebně-zábavný pořad (1982). Účinkují: O. Navrátil, H. Čížková, J. Sypal, M. Rottrová, Z. Merta, H. a P. Ulrychovi. Režie V. Drha[online]
  staré Silný vítr na Vranovské přehradě málem potopil pramici se čtyřmi lidmi
  Pramice se čtyřmi lidmi na palubě se začala ve středu večer kvůli silnému větru potápět na Vranovské přehradě na Znojemsku. Pasažéři si stačili zavolat o pomoc a vytáhla je hlídka poříčních policistů.
  staré Drama na Vranovské přehradě: rodinná plavba se změnila v boj o život
  Na středeční plavbu po Vranovské přehradě jen tak nezapomenou. Při rodinné plavbě na pramici se náhle zhoršilo počasí, které loď hnalo dále od břehu. Prudký vítr také zvedl vlny a do plavidla se začala dostávat voda.
  staré Drama na Vranovské přehradě: rodinná plavba se změnila v boj o život
  Na středeční plavbu po Vranovské přehradě jen tak nezapomenou. Při rodinné plavbě na pramici se náhle zhoršilo počasí, které loď hnalo dále od břehu. Prudký vítr také zvedl vlny a do plavidla se začala dostávat voda.
  staré Skalní hrad Vranov – Pantheon – Malá Skála (Český ráj)
  Pod pojmem skalní hrad se vám může vybavit cokoli, mimo jiné Sloup či Svojkov. A pod slovem Vranov se většině lidí vybaví městys v Jihomoravském kraji. Pokud ale dáme tyto dva pojmy dohromady, měl by se většině lidí vybavit tzv. Pantheon. Vranov je velice oblíbený, a to zejména díky své dobré přístupnosti a skvělému výhledu na ... Celý článek > Příspěvek Skalní hrad Vranov – Pantheon – Malá Skála (Český ráj) pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Skalní hrad Vranov ? Pantheon ? Malá Skála (Český ráj)
 • Autovýlet.cz
 • staré Výlety: Skalní věže, vyhlídky i skalní město na úbočí Ralska. To jsou úchvatné Vranovské skály
  Mezi nejvýznamnější vrcholy Českolipska na severu Čech patří Ralsko. Nepřehlédnutelná dominanta je zajímavá nejen zříceninou hradu na vrcholu, ale také skalami na úbočí. Na jižním úbočí Ralska se nacházejí Vranovské skály. V nich si příroda v pískovcích pohrála a vytvořila solitérní skalní věže i skalní město a také vyhlídku, na které kdysi stával dřevěný kruhový altán.
  staré Kuriózní zásah ve Vranově: auto sjelo do řeky Dyje, podívejte se
  Pomoc hasičů a záchranářů si vyžádala ve čtvrtek v podvečer nehoda většího osobního auta, které kolem sedmé hodiny večer sjelo ve Vranově nad Dyjí do řeky.
  staré Mikrobus ve Vranově skončil v řece
  Kuriózní zásah mají za sebou hasiči na Znojemsku. Ve čtvrtek večer vyjížděli do Vranova nad Dyjí. Nedaleko mostu přes Dyji tam vjela dodávka v provedení mikrobus do řeky.
  staré Nejdřív do vězení, pak na strážní věž. Vranovský zámek láká na novinku a výhled
  Přes středověké vězení a pak až na vrchol čtyřiadvacet metrů vysoké strážní věže mohou letos poprvé stoupat návštěvníci Státního zámku Vranov nad Dyjí. Výhledy do krajiny z nového ochozu si už první stovky lidí začaly užívat. Opravy věže totiž skončily a lešení zmizelo. „Věž jsme otevřeli návštěvníkům jako jediný prohlídkový okruh bez průvodce. Lidé tam mohou trávit libovolně dlouhý čas,“ pozval na zrekonstruovanou novinku kastelán zámku Radek Ryšavý.
  staré Zakázaný motor: Další sezóna v pekle, zlobí se yachtaři na Vranovské přehradě
  Je to jako byste chtěli jezdit s autem bez motoru, zlobí se jachtaři na Vranovské přehradě. Kvůli nařízením úředníků nesmí totiž vyjet se svými loděmi na vodní hladinu se spalovacími motory. „Loď nemá zpátečku, kdyby mělo dojít třeba ke kolizi, bez motoru jí nezabráníme. Elektropohon na to nestačí,“ zdůraznil místopředseda tamního klubu yachtařů Ladislav Kulíšek.
  staré Mecenáška z Vranova nechala opravit vzácný oltář od Loose. Posvětí ho v kapli
  Téměř stoletý oltář slavného architekta Adolfa Loose je novou chloubou obyvatel Vranova nad Dyjí na Znojemsku. Na vlastní náklady ho nechala zrenovovat tamní mecenáška Alena Horná. „V kapli svatého Ondřeje mu v neděli odpoledne požehná opat kláštera z Nové Říše Mariám Rudolf Kosík,“potvrdila Horná.
  staré Zprávy - Vranov u Stříbra zažil svou úplně první svatbu
  V obci Vranov u Stříbra zřejmě nikdy v historii nebyli oddáni žádní snoubenci. Alespoň v kronice o tom není jediné zmínky.
  staré Vepřín blízko Vranovské pláže: Zlý sen. Bojíme se zápachu, bouří se ve Štítarech
  Zlý sen s kvičením vepřů a zápachem v těsné blízkosti proslulé Vranovské pláže se v těchto dnech zdá tisícovkám turistů, chatařů a především obyvatelům Štítar na Znojemsku. Právě tam mají totiž vyrůst dvě velkokapacitní haly pro chov deseti tisíc prasat. Jen šest set padesát metrů od domů.
  staré Dopravní nehoda poblíž Vranovic stála život mladého řidiče
  V noci ze soboty na neděli se mezi Velkými Němčicemi a Vranovicemi u Brna stala smrtelná dopravní nehoda. Z policiejního vyšetřování tragické dopravní nehody vyplynulo, že v pravděpodobně vysoké rychlosti dostal řidič při průjezdu zatáčkou smyk. Ve zdemolovaném autě zemřel. Krátce před půlnocí nezvládl na komunikaci mezi Velkými Němčicemi a Vranovicemi poblíž odbočky na Uherčice […]
  staré Smyk v zatáčce u Vranovic se stal řidiči osudným
  Mladý muž nepřežil nehodu mezi Velkými Němčicemi a Vranovicemi na Brněnsku. Vůz v noci na neděli dostal v zatáčce smyk a skončil mimo vozovku. O nehodě informoval mluvčí jihomoravské policie Petr Vala.
  staré Piráty silnic zastaví nové radary, chtějí je v Pohořelicích i Vranovicích
  Frekventovaná silnice vedoucí centrem Vranovic na Brněnsku svádí řidiče k rychlé jízdě. V úseku od Přibic vede z kopce. Zpomalit je má v budoucnu úsekové měření rychlosti. Představitelé obce o podobný systém usilují už řadu let, policisté nyní vydali k měření rychlosti souhlasné stanovisko.
  staré Hrady a zámky chystají novinky: na Vranově lidé poprvé vystoupají na strážní věž
  Vzhůru do výšek, do zahrad a do komnat. Byť pandemická situace zřejmě oddálí začátek návštěvnické sezony na jihomoravských hradech a zámcích, až otevřou svoje brány, mají se lidé na co těšit. Téměř každé bývalé panské sídlo v kraji totiž nabízí pro letošek návštěvníkům novinky. Ať už v podobě nově zpřístupněných prostor či úprav návštěvnických tras. Deník Rovnost přináší přehled novinek.  
  staré Hrady a zámky chystají novinky: na Vranově lidé poprvé vystoupají na strážní věž
  Vzhůru do výšek, do zahrad a do komnat. Byť pandemická situace zřejmě oddálí začátek návštěvnické sezony na jihomoravských hradech a zámcích, až otevřou svoje brány, mají se lidé na co těšit. Téměř každé bývalé panské sídlo v kraji totiž nabízí pro letošek návštěvníkům novinky. Ať už v podobě nově zpřístupněných prostor či úprav návštěvnických tras. Deník Rovnost přináší přehled novinek.  
  staré Dotace až 10 tisíc: Vranovičtí podpoří obyvatele, kteří zachytávají dešťovku
  Až deset tisíc korun. Na takovou dotaci mohou dosáhnout majitelé rodinných domů ve Vranovicích na Brněnsku, kteří se rozhodnou zachytávat a využívat dešťovou vodu na svých pozemcích. Dotační podporu schválilo zastupitelstvo obce na svém posledním únorovém zasedání.
  staré Auto na srázu nad Vranovskou přehradou: řidič v nemocnici zemřel
  Smutný konec má nehoda důchodce, který v pátek ráno havaroval s osobním autem v chatové oblasti v katastru obce Bítov na Znojemsku. Muž v sobotu ve znojemské nemocnici zemřel. Zprávu potvrdil Deníku Rovnost známý rodiny i mluvčí znojemské nemocnice.
  staré Auto na srázu nad Vranovskou přehradou: řidič v nemocnici zemřel
  Smutný konec má nehoda důchodce, který v pátek ráno havaroval s osobním autem v chatové oblasti v katastru obce Bítov na Znojemsku. Muž v sobotu ve znojemské nemocnici zemřel. Zprávu potvrdil Deníku Rovnost známý rodiny i mluvčí znojemské nemocnice.
  staré Senior se zasekl nad Vranovskou přehradou: Kola auta visela ze srázu
  V pátek ráno nešťastně havaroval starší muž u Vranovské přehrady na Znojemsku. Nepřijet mu včas na pomoc hasiči, kdo ví, jak by drama nad ledovou vodou dopadlo. Zmateného muže se ale naštěstí podařilo dostat do bezpečí.   
  staré Mezi Vranovicemi a Hustopečemi jen autobusem. Kvůli vlakové výluce
  Modernizace trati, oprava a kontrola zabezpečovacího zařízení a zvýšení bezpečnosti železničního provozu. To jsou důvody výluky osobních vlaků mezi Vranovicemi na Brněnsku a Hustopečemi na Břeclavsku.
  staré Drama na Vranovské přehradě: důchodce zůstal s autem viset nad vodou
  Chvilky hrůzy má za sebou důchodce, který v pátek ráno havaroval s osobním autem v chatové oblasti v katastru obce Bítov na Znojemsku.
  staré Drama na Vranovské přehradě: důchodce zůstal s autem viset nad vodou
  Chvilky hrůzy má za sebou důchodce, který v pátek ráno havaroval s osobním autem v chatové oblasti v katastru obce Bítov na Znojemsku.
  staré Tour de léto - Marek Ztracený Vranov nad Dyjí
  I když bych si to moc přál, tak vše bohužel směřuje k tomu, že velké... | Vranov nad Dyjí - (2021-08-20 16:00:00 - 2021-08-20 00:00:00)
  staré Stěna kaple ve Vranově vlhne kvůli původní kanalizaci, zjistili archeologové
  Opravené úseky zdiva terasy a přilehlé kaple zámku Vranova nad Dyjí na Znojemsku narušuje vysoká vlhkost. Po příčinách v loňském roce pátrali vědci z organizace Archaia Brno. Výsledky zveřejnili nedávno. „Úkolem sondáže bylo odhalit původní úroveň terénu na terase před kaplí.
  staré Strašidlo cantervillské na zámku Vranov nad Dyjí
  Divadelní komedie na nádvořích moravských a českých... | Vranov nad Dyjí - (2021-07-18 20:30:00 - 2021-07-18 00:00:00)
  staré Sportování z kulturáku zmizí. Ve Velkých Němčicích a Vranovicích postaví halu
  /VIZUALIZACE HALY/ Sálový fotbal nebo florbal si zahrají sportovní nadšenci ve Vranovicích na Brněnsku v budoucnu v nové hale. Stávající už nevyhovuje nynějším požadavkům, její provoz je navíc energeticky neefektivní. „Florbalové turnaje museli sportovci odehrát v sousedních obcích, v Žabčicích nebo Pohořelicích,“ zmínil místostarosta Drahomír Dofek.
  staré Lipka pomáhá dětskému domovu ve Vranově, ten má kritický nedostatek personálu
  Brno, 24. prosince 2020 – S kritickým nedostatkem personálu se právě teď potýká dětský domov ve Vranově u Brna. Zkušení pedagogové z Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání mu proto začali pomáhat s péčí o děti. Ty nový program baví a jsou za něj vděčné. Celý článek...
 • Celý článek...
 • staré Zámek Vranov vydal pivní lahve i příšeru. Poklady z půdy poodhalily život předků
  /FOTOGALERIE/ Keramické lahve s vyschlým pivem, krabičky od sirek i boty. Vranovský zámek vydal unikátní poklady, které poodhalily někdejší život zaměstnanců. Důmyslně ukryté čekaly na své objevení i stovky let. Pod podlahou půdy i za trámy je našli řemeslníci při opravách.  
  staré Půda vranovského zámku vydala poklady
  Flakonek od parfému přivezeného až z Paříže, vařečka a drátěná naběračka na knedlíky nebo podezřele velké množství lahví, v nichž byl alkohol, našli řemeslníci za trámy na půdách hospodářských budov zámku ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku. Nyní vrcholí jejich rekonstrukce.
  staré Duchovní centrum ve Vranově nabízí lidem v karanténě ubytování v klášteře
  Lidem, kteří musejí být v karanténě kvůli onemocnění covidem-19 a nemohou ji trávit doma, nabízí ubytování Duchovní centrum ve Vranově na Brněnsku ve svém klášteře. Jeho kapacita je čtrnáct pokojů. 
  actual not cached