Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 28.01.2022 || EUR 24,435 || USD 21,940
pátek 28.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 028,  dnes má svátek Otýlie, zítra má svátek Zdislava
28.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 028,  dnes má svátek Otýlie


( Nalezeno 100 článků )

Vranov (Pantheon) - Frýdštejn - Drábovna, tři hrady Maloskalska za jeden den

staré Vranov (Pantheon) - Frýdštejn - Drábovna, tři hrady Maloskalska za jeden den
...chcete vědět víc?
staré Živí i mrtví hlodavci a trus. Inspektoři uzavřeli bistro u Vranovské přehrady
/FOTO/ Kromě strávníků si na jídle pochutnávali také hlodavci. V bistru se povalovaly i mrtvé kusy a výjimkou nebyl ani jejich trus. Nepříjemné překvapení čekalo na kontrolory Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Motorestu MC Ham ve Vranovské Vsi na Znojemsku. Provozovnu rychlého občerstvení v turistické oblasti Vranovské přehrady poblíž Bítova proto uzavřeli.
staré Sedmiletému Christianovi z Vranovic chybí andělé: jednoho udělal z prasete
/DĚTI PÍŠÍ NOVINY/ Čertů je zbytečně moc, zato andělů málo, řekl si sedmiletý Christian Vaverka na návštěvě u babičky ve Vranovicích na Brněnsku. Ve vánočním projektu Deníku nám děti píší vlastní zprávy.
staré Obnova a konzervace strážní věže národní kulturní památky zámku Vranov nad Dyjí
V letech 2016–2020 společnost H&B delta prováděla obnovy krovů a střech státního zámku Vranov nad Dyjí. Rekonstrukci jednoho z objektů věnovala samostatnou publikaci.
staré ČR, Vranov nad Dyjí: Vstupní brána do NP Podyjí – VIDEO
Na západním konci NP Podyjí se rozkládá městys Vranov nad Dyjí. Přímo nad ním se tyčí stejnojmenný zámek, výše po proudu řeky pak stojí hráz vranovské přehrady. V krátkém článku a videu se teď společně podíváme k tamním památkám i do unikátní přírody.
staré ČR, Vranov nad Dyjí: Vstupná brána do NP Podyjí – VIDEO
Na západnom konci NP Podyjí sa rozkladá mestečko Vranov nad Dyjí. Priamo nad ním sa týči rovnomenný zámok, vyššie po prúde rieky stojí hrádza vranovskej priehrady. V krátkom článku a videu sa teraz spoločne pozrieme k tamojším pamiatkam aj do unikátnej prírody.
staré Vranov nad Dyjí včera a dnes [Zdeňka Černošková / Tváře]
Celobarevná fotografická publikace nenabízí čtenářům pouze pohled do historie jihomoravského městyse Vranov nad Dyjí, ale ukazuje i srovnání historických snímků se současnými fotografiemi .
staré Tragická nehoda u Vranovic: Mrtvý řidič ležel několik desítek metrů od auta
Havarované auto v silničním příkopu a o několik metrů dál muž bez známek života. Takový pohled se naskytl policistům v pátek 12. listopadu brzy ráno u obce Vranovice na Příbramsku. 
staré Tragédie ve Vranovicích: Tělo mladíka (†23) leželo desítky metrů od havarovaného auta!
Příbramští policisté vyšetřují tragickou nehodu, při které zemřel mladý řidič (†23). Jeho tělo leželo několik desítek metrů od havarovaného auta. Policisté nařídili soudní pitvu. 
staré Vo Vranove debatujú o MHD zadarmo
V meste je priveľa automobilov, ušetrili by aj rodiny s malými deťmi.
staré Vranovská pĹ™ehrada zĹŻstává nepřístupná pro vÄ›tšinu lodĂ­ se spalovacĂ­mi motory
Vranovská přehrada na Znojemsku zůstává nepřístupná pro většinu lodí se spalovacími motory. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost spolku Yacht club Vranovská přehrada. Spolek navrhoval zrušit opatření obecné povahy Krajského úřadu Jihomoravského kraje z roku 2018. U Krajského soudu v Brně však neuspěl, stejně jako nyní u NSS, zjistila ČTK z úřední desky. Spolek se hodlá obrátit na Ústavní soud.
staré Dohoda o vodě: propojené nádrže Vír a Vranov zavlaží jih Moravy
Problémy s nedostatkem pitné vody se mohou vyskytnout v konkrétní oblasti v období sucha. Představitelé Jihomoravského kraje a Vysočiny chtějí omezit krátkodobé výpadky propojováním vodárenských soustav.
staré Dohoda o vodě: propojené nádrže Vír a Vranov zavlaží jih Moravy
Problémy s nedostatkem pitné vody se mohou vyskytnout v konkrétní oblasti v období sucha. Představitelé Jihomoravského kraje a Vysočiny chtějí omezit krátkodobé výpadky propojováním vodárenských soustav.
staré Vranov nad Dyjí je zámek jako z pohádky. Právě z něho sundali lešení
Po pěti letech oprav je hotovo. Návštěvníci zámku Vranov nad Dyjí už si mohou památku prohlížet bez lešení. „Opravy střech z pálených tašek, ale také krovů a komínů jsou u konce. Lešení jsme sundali začátkem týdne,“ potvrdil kastelán zámku Radek Ryšavý.
staré Tip na výlet: Kolem Bítova na Vranovské přehradě
Vodní nádrž Vranov v blízkosti jihomoravského Vranova nad Dyjí je desátou největší přehradou v republice. S délkou třiceti kilometrů pojímá nádrž také soutok Dyje s Želetavkou. Na skalním ostrohu nad tímto soutokem drží stráž hrad Bítov a právě tato novogotická dominanta bude středobodem našeho výletu, během kterého se podíváme také na nedaleký hrad Cornštejn.
staré Podcast: Nesmrtelnou tetu dostala na míru. Bohdalová si za ni odnesla cenu, zámek na Vranově renomé
S třetím dílem cestovatelské série Blesk Podcast jsme dojeli na jih Moravy, do Znojma a do Vranova nad Dyjí. Město okurek není příliš filmařsky vyhledávané, ale turisté si nenechají ujít pěkné výhledy a památky. Na zámku ve Vranově nad Dyjí se natáčel americký velkofilm xXx s Vin Dieslem nebo česká pohádka Nesmrtelná teta, za kterou si Jiřina Bohdalová v roce 1993 odnesla Českého lva.
staré Vody z Vranova bude dost, trubky jižní Moravy a Vysočiny se mohou propojit
Je velká pravděpodobnost, že na jaře prostě dojde voda. Těmito slovy varovala na sklonku roku 2018 Jihlavany primátorka Karolína Koubová a žádala, aby lidé šetřili vodou. V jiných menších obcí pak v létě pravidelně starostové zakazují napouštění bazénů, případně požadují, aby se zájemci psali do pořadníku. Vody prostě bývá málo.
staré NP Podyjí: Hallamasskova vyhlídka ve Vranově je z bezpečnostních důvodů uzavřena
Z technických důvodů musíme až do odvolání uzavřít Hallamasskovu vyhlídku ve Vranově nad Dyjí.
staré Ženu našli ve Vranovské Lhotě v tratolišti krve: Policie čin vyšetřuje jako vraždu! A hledá svědky
Vranovskou Lhotu na Benešovsku šokovala smrt ženy, jejíž tělo bylo nalezeno v tratolišti krve u místního rybníka! Případ vyšetřuje krajská kriminálka. Zatím není jasné, jak žena, která v obci nebydlela dlouho, zemřela. Jisté je ale to, že zemřela cizí vinou. Policie případ vyšetřuje jako vraždu. 
staré Záhadná smrt ženy ve Vranovské Lhotě: Její tělo našli v kaluži krve u rybníka!
Vranovskou Lhotu na Benešovsku šokovala smrt ženy, jejíž tělo bylo nalezeno v tratolišti krve u místního rybníka! Případ vyšetřuje kriminálka. Zatím není jasné, jak žena, která v obci nebydlela dlouho, zemřela. Spekuluje se, že mohlo jít o útok psa či dokonce o vraždu! Na případ upozornila CNN Prima News.
staré Výlety: Pohádkový statek ve Vranovicích na Rokycansku vás přenese do světa pohádek a pověstí
Nevíte, kam vzít své ratolesti, aby se na delší dobu zabavily, a kde se s nimi budete moci do aktivit zapojit i vy? Tak to vás pozveme na pohádkový statek ve Vranovicích, což je část obce Břasy na Rokycansku v Plzeňském kraji, kde se na dlouho zabaví celá rodina.
staré 10:25 Dostaveníčko ve Vranově nad Dyjí
Hudebně-zábavný pořad (1982). Účinkují: O. Navrátil, H. Čížková, J. Sypal, M. Rottrová, Z. Merta, H. a P. Ulrychovi. Režie V. Drha[online]
staré Silný vítr na Vranovské přehradě málem potopil pramici se čtyřmi lidmi
Pramice se čtyřmi lidmi na palubě se začala ve středu večer kvůli silnému větru potápět na Vranovské přehradě na Znojemsku. Pasažéři si stačili zavolat o pomoc a vytáhla je hlídka poříčních policistů.
staré Drama na Vranovské přehradě: rodinná plavba se změnila v boj o život
Na středeční plavbu po Vranovské přehradě jen tak nezapomenou. Při rodinné plavbě na pramici se náhle zhoršilo počasí, které loď hnalo dále od břehu. Prudký vítr také zvedl vlny a do plavidla se začala dostávat voda.
staré Drama na Vranovské přehradě: rodinná plavba se změnila v boj o život
Na středeční plavbu po Vranovské přehradě jen tak nezapomenou. Při rodinné plavbě na pramici se náhle zhoršilo počasí, které loď hnalo dále od břehu. Prudký vítr také zvedl vlny a do plavidla se začala dostávat voda.
staré Skalní hrad Vranov – Pantheon – Malá Skála (Český ráj)
Pod pojmem skalní hrad se vám může vybavit cokoli, mimo jiné Sloup či Svojkov. A pod slovem Vranov se většině lidí vybaví městys v Jihomoravském kraji. Pokud ale dáme tyto dva pojmy dohromady, měl by se většině lidí vybavit tzv. Pantheon. Vranov je velice oblíbený, a to zejména díky své dobré přístupnosti a skvělému výhledu na ... Celý článek > Příspěvek Skalní hrad Vranov – Pantheon – Malá Skála (Český ráj) pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Skalní hrad Vranov ? Pantheon ? Malá Skála (Český ráj)
 • Autovýlet.cz
 • staré Výlety: Skalní věže, vyhlídky i skalní město na úbočí Ralska. To jsou úchvatné Vranovské skály
  Mezi nejvýznamnější vrcholy Českolipska na severu Čech patří Ralsko. Nepřehlédnutelná dominanta je zajímavá nejen zříceninou hradu na vrcholu, ale také skalami na úbočí. Na jižním úbočí Ralska se nacházejí Vranovské skály. V nich si příroda v pískovcích pohrála a vytvořila solitérní skalní věže i skalní město a také vyhlídku, na které kdysi stával dřevěný kruhový altán.
  staré Kuriózní zásah ve Vranově: auto sjelo do řeky Dyje, podívejte se
  Pomoc hasičů a záchranářů si vyžádala ve čtvrtek v podvečer nehoda většího osobního auta, které kolem sedmé hodiny večer sjelo ve Vranově nad Dyjí do řeky.
  staré Mikrobus ve Vranově skončil v řece
  Kuriózní zásah mají za sebou hasiči na Znojemsku. Ve čtvrtek večer vyjížděli do Vranova nad Dyjí. Nedaleko mostu přes Dyji tam vjela dodávka v provedení mikrobus do řeky.
  staré Nejdřív do vězení, pak na strážní věž. Vranovský zámek láká na novinku a výhled
  Přes středověké vězení a pak až na vrchol čtyřiadvacet metrů vysoké strážní věže mohou letos poprvé stoupat návštěvníci Státního zámku Vranov nad Dyjí. Výhledy do krajiny z nového ochozu si už první stovky lidí začaly užívat. Opravy věže totiž skončily a lešení zmizelo. „Věž jsme otevřeli návštěvníkům jako jediný prohlídkový okruh bez průvodce. Lidé tam mohou trávit libovolně dlouhý čas,“ pozval na zrekonstruovanou novinku kastelán zámku Radek Ryšavý.
  staré Zakázaný motor: Další sezóna v pekle, zlobí se yachtaři na Vranovské přehradě
  Je to jako byste chtěli jezdit s autem bez motoru, zlobí se jachtaři na Vranovské přehradě. Kvůli nařízením úředníků nesmí totiž vyjet se svými loděmi na vodní hladinu se spalovacími motory. „Loď nemá zpátečku, kdyby mělo dojít třeba ke kolizi, bez motoru jí nezabráníme. Elektropohon na to nestačí,“ zdůraznil místopředseda tamního klubu yachtařů Ladislav Kulíšek.
  staré Mecenáška z Vranova nechala opravit vzácný oltář od Loose. Posvětí ho v kapli
  Téměř stoletý oltář slavného architekta Adolfa Loose je novou chloubou obyvatel Vranova nad Dyjí na Znojemsku. Na vlastní náklady ho nechala zrenovovat tamní mecenáška Alena Horná. „V kapli svatého Ondřeje mu v neděli odpoledne požehná opat kláštera z Nové Říše Mariám Rudolf Kosík,“potvrdila Horná.
  staré Zprávy - Vranov u Stříbra zažil svou úplně první svatbu
  V obci Vranov u Stříbra zřejmě nikdy v historii nebyli oddáni žádní snoubenci. Alespoň v kronice o tom není jediné zmínky.
  staré Vepřín blízko Vranovské pláže: Zlý sen. Bojíme se zápachu, bouří se ve Štítarech
  Zlý sen s kvičením vepřů a zápachem v těsné blízkosti proslulé Vranovské pláže se v těchto dnech zdá tisícovkám turistů, chatařů a především obyvatelům Štítar na Znojemsku. Právě tam mají totiž vyrůst dvě velkokapacitní haly pro chov deseti tisíc prasat. Jen šest set padesát metrů od domů.
  staré Dopravní nehoda poblíž Vranovic stála život mladého řidiče
  V noci ze soboty na neděli se mezi Velkými Němčicemi a Vranovicemi u Brna stala smrtelná dopravní nehoda. Z policiejního vyšetřování tragické dopravní nehody vyplynulo, že v pravděpodobně vysoké rychlosti dostal řidič při průjezdu zatáčkou smyk. Ve zdemolovaném autě zemřel. Krátce před půlnocí nezvládl na komunikaci mezi Velkými Němčicemi a Vranovicemi poblíž odbočky na Uherčice […]
  staré Smyk v zatáčce u Vranovic se stal řidiči osudným
  Mladý muž nepřežil nehodu mezi Velkými Němčicemi a Vranovicemi na Brněnsku. Vůz v noci na neděli dostal v zatáčce smyk a skončil mimo vozovku. O nehodě informoval mluvčí jihomoravské policie Petr Vala.
  staré Piráty silnic zastaví nové radary, chtějí je v Pohořelicích i Vranovicích
  Frekventovaná silnice vedoucí centrem Vranovic na Brněnsku svádí řidiče k rychlé jízdě. V úseku od Přibic vede z kopce. Zpomalit je má v budoucnu úsekové měření rychlosti. Představitelé obce o podobný systém usilují už řadu let, policisté nyní vydali k měření rychlosti souhlasné stanovisko.
  staré Hrady a zámky chystají novinky: na Vranově lidé poprvé vystoupají na strážní věž
  Vzhůru do výšek, do zahrad a do komnat. Byť pandemická situace zřejmě oddálí začátek návštěvnické sezony na jihomoravských hradech a zámcích, až otevřou svoje brány, mají se lidé na co těšit. Téměř každé bývalé panské sídlo v kraji totiž nabízí pro letošek návštěvníkům novinky. Ať už v podobě nově zpřístupněných prostor či úprav návštěvnických tras. Deník Rovnost přináší přehled novinek.  
  staré Hrady a zámky chystají novinky: na Vranově lidé poprvé vystoupají na strážní věž
  Vzhůru do výšek, do zahrad a do komnat. Byť pandemická situace zřejmě oddálí začátek návštěvnické sezony na jihomoravských hradech a zámcích, až otevřou svoje brány, mají se lidé na co těšit. Téměř každé bývalé panské sídlo v kraji totiž nabízí pro letošek návštěvníkům novinky. Ať už v podobě nově zpřístupněných prostor či úprav návštěvnických tras. Deník Rovnost přináší přehled novinek.  
  staré Dotace až 10 tisíc: Vranovičtí podpoří obyvatele, kteří zachytávají dešťovku
  Až deset tisíc korun. Na takovou dotaci mohou dosáhnout majitelé rodinných domů ve Vranovicích na Brněnsku, kteří se rozhodnou zachytávat a využívat dešťovou vodu na svých pozemcích. Dotační podporu schválilo zastupitelstvo obce na svém posledním únorovém zasedání.
  staré Auto na srázu nad Vranovskou přehradou: řidič v nemocnici zemřel
  Smutný konec má nehoda důchodce, který v pátek ráno havaroval s osobním autem v chatové oblasti v katastru obce Bítov na Znojemsku. Muž v sobotu ve znojemské nemocnici zemřel. Zprávu potvrdil Deníku Rovnost známý rodiny i mluvčí znojemské nemocnice.
  staré Auto na srázu nad Vranovskou přehradou: řidič v nemocnici zemřel
  Smutný konec má nehoda důchodce, který v pátek ráno havaroval s osobním autem v chatové oblasti v katastru obce Bítov na Znojemsku. Muž v sobotu ve znojemské nemocnici zemřel. Zprávu potvrdil Deníku Rovnost známý rodiny i mluvčí znojemské nemocnice.
  staré Senior se zasekl nad Vranovskou přehradou: Kola auta visela ze srázu
  V pátek ráno nešťastně havaroval starší muž u Vranovské přehrady na Znojemsku. Nepřijet mu včas na pomoc hasiči, kdo ví, jak by drama nad ledovou vodou dopadlo. Zmateného muže se ale naštěstí podařilo dostat do bezpečí.   
  staré Mezi Vranovicemi a Hustopečemi jen autobusem. Kvůli vlakové výluce
  Modernizace trati, oprava a kontrola zabezpečovacího zařízení a zvýšení bezpečnosti železničního provozu. To jsou důvody výluky osobních vlaků mezi Vranovicemi na Brněnsku a Hustopečemi na Břeclavsku.
  staré Drama na Vranovské přehradě: důchodce zůstal s autem viset nad vodou
  Chvilky hrůzy má za sebou důchodce, který v pátek ráno havaroval s osobním autem v chatové oblasti v katastru obce Bítov na Znojemsku.
  staré Drama na Vranovské přehradě: důchodce zůstal s autem viset nad vodou
  Chvilky hrůzy má za sebou důchodce, který v pátek ráno havaroval s osobním autem v chatové oblasti v katastru obce Bítov na Znojemsku.
  staré Tour de léto - Marek Ztracený Vranov nad Dyjí
  I když bych si to moc přál, tak vše bohužel směřuje k tomu, že velké... | Vranov nad Dyjí - (2021-08-20 16:00:00 - 2021-08-20 00:00:00)
  staré Stěna kaple ve Vranově vlhne kvůli původní kanalizaci, zjistili archeologové
  Opravené úseky zdiva terasy a přilehlé kaple zámku Vranova nad Dyjí na Znojemsku narušuje vysoká vlhkost. Po příčinách v loňském roce pátrali vědci z organizace Archaia Brno. Výsledky zveřejnili nedávno. „Úkolem sondáže bylo odhalit původní úroveň terénu na terase před kaplí.
  staré Strašidlo cantervillské na zámku Vranov nad Dyjí
  Divadelní komedie na nádvořích moravských a českých... | Vranov nad Dyjí - (2021-07-18 20:30:00 - 2021-07-18 00:00:00)
  staré Sportování z kulturáku zmizí. Ve Velkých Němčicích a Vranovicích postaví halu
  /VIZUALIZACE HALY/ Sálový fotbal nebo florbal si zahrají sportovní nadšenci ve Vranovicích na Brněnsku v budoucnu v nové hale. Stávající už nevyhovuje nynějším požadavkům, její provoz je navíc energeticky neefektivní. „Florbalové turnaje museli sportovci odehrát v sousedních obcích, v Žabčicích nebo Pohořelicích,“ zmínil místostarosta Drahomír Dofek.
  staré Lipka pomáhá dětskému domovu ve Vranově, ten má kritický nedostatek personálu
  Brno, 24. prosince 2020 – S kritickým nedostatkem personálu se právě teď potýká dětský domov ve Vranově u Brna. Zkušení pedagogové z Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání mu proto začali pomáhat s péčí o děti. Ty nový program baví a jsou za něj vděčné. Celý článek...
 • Celý článek...
 • staré Zámek Vranov vydal pivní lahve i příšeru. Poklady z půdy poodhalily život předků
  /FOTOGALERIE/ Keramické lahve s vyschlým pivem, krabičky od sirek i boty. Vranovský zámek vydal unikátní poklady, které poodhalily někdejší život zaměstnanců. Důmyslně ukryté čekaly na své objevení i stovky let. Pod podlahou půdy i za trámy je našli řemeslníci při opravách.  
  staré Půda vranovského zámku vydala poklady
  Flakonek od parfému přivezeného až z Paříže, vařečka a drátěná naběračka na knedlíky nebo podezřele velké množství lahví, v nichž byl alkohol, našli řemeslníci za trámy na půdách hospodářských budov zámku ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku. Nyní vrcholí jejich rekonstrukce.
  staré Duchovní centrum ve Vranově nabízí lidem v karanténě ubytování v klášteře
  Lidem, kteří musejí být v karanténě kvůli onemocnění covidem-19 a nemohou ji trávit doma, nabízí ubytování Duchovní centrum ve Vranově na Brněnsku ve svém klášteře. Jeho kapacita je čtrnáct pokojů. 
  staré Proč navštívit Vranov nad Dyjí: Sport, odpočinek i kulturní památky
  O městečku Vranov nad Dyjí západně od Znojma jste pravděpodobně slyšeli v souvislosti s Vranovskou přehradou. Vranov, a jeho okolí, je však krásnou turistickou destinací...
  staré Bizarní vzkaz umělce Kristka Vranovu nad Dyjí: Svou sochu vyměnil za lejno
  Rovných 15 let poutala na dětském hřišti ve Vranově nad Dyjí pozornost socha Dyje – Osud stromu surrealistického sochaře, malíře a akčního umělce Lubo Kristka (77). Nedávno však zmizela, na několik dnů ji nahradilo polystyrénové lejno s toaletním papírem. Kristek tak s „originalitou“ sobě vlastní ukončil dvouletý spor s tamní radnicí.
  staré Bizarní vzkaz surrealistického umělce Kristka Vranovu nad Dyjí: Svou sochu vyměnil za lejno
  Rovných 15 let poutala na dětském hřišti ve Vranově nad Dyjí pozornost socha Dyje – Osud stromu surrealistického sochaře, malíře a akčního umělce Lubo Kristka (77). Nedávno však zmizela, na několik dnů ji nahradilo polystyrénové lejno s toaletním papírem. Kristek tak s „originalitou“ sobě vlastní ukončil dvouletý spor s tamní radnicí.
  staré 13:10 Kaskáda Race, Vranov nad Dyjí
  Reportáž z extrémního běžeckého závodu[online]
  staré Vranov nad Dyjí je především Vranovem v podzámčí
  Vranov nad Dyjí – Město, řeka a zámek spolu ve Vranově nad Dyjí fungují v symbióze už stovky let. Dnes návštěvníky do Vranova láká malebný pohled na město na úpatí zámeckého kopce, blízká přehrada i poloha obce na okraji Národního parku Podyjí.
  staré Vranov (Pantheon) - Frýdštejn - Drábovna, tři hrady Maloskalska za jeden den
  staré Vodní nádrž Vranov
  Dovolená u vody je ideální příležitostí k relaxaci a Vranovská přehrada nabízí krásných míst ke koupání opravdu hodně. Kdyby vás náhodou plavání ve vodě a opalování přece jen omrzelo, můžete si vyjet na šlapadle, elektrolodi nebo windsurfingu. Případně také vyrazit na výlet vyhlídkovou lodí okolo Bítova a Cornštějna a dopřát si tak nezapomenutelný zážitek.
  staré Nová cesta mezi Brnem a Vranovem: po staré stezce kolem Ponávky
  Projít se lesní stezkou až na Vranov mohou nově lidé kolem Ponávky. Sdružení okolních obcí zprůchodnilo starou cestu.
  staré Lidé jásají. Vranovská přehrada málem přetéká, je v ní nejvíce vody za 10 let
  Stromy na pláži vranovské přehrady i jinde u břehů Dyje pod vodou, spokojení vodohospodáři, ochránci přírody, ale také třeba jachtaři a turisté. Úplně jiný obrázek viděli letos v srpnu lidé u Dyje na vranovsku ve srovnání s létem v roce 2017.
  staré Šestnáctiletý mladík u Vranovské přehrady nadýchal 2,5 promile
  Při kontrolní akci v rekreační oblasti u Vranovské přehrady zastihla jihomoravská policie osm podnapilých mladistvých. Nejvíce alkoholu policisté naměřili u 16letého chlapce – téměř 2,5 promile.
  staré Řidič skútru se srazil s autem u Vranovic. Utrpěl těžká poranění
  Střet s osobním autem odnesl těžkými zraněními muž na skútru. Havaroval v pátek kolem sedmé hodiny večer na silnici 381 u Vranovic na Brněnsku.
  staré Vranov šokuje množstvím vody. Jachtaři i rybáři jásají, jiným chybí mola
  Ve Vranovské přehradě na Znojemsku je nejvíc vody za poslední desítky let. Ze šlapadel lidé objevují nová místa, vzpamatovala se populace ryb. Chatařům však voda bere pláže.
  staré Vranov šokuje množstvím vody. Jachtaři i rybáři jásají, jiným chybí mola
  Ve Vranovské přehradě na Znojemsku je nejvíc vody za poslední desítky let. Ze šlapadel lidé objevují nová místa, vzpamatovala se populace ryb. Chatařům však voda bere pláže.
  staré Podyjí, Thayatal,Vranovská přehrada / Turistická mapa SHOCart [Freytag & Berndt]
  Turistická mapa pro pěší turistiku v Národním parku Podyjí na straně ČR i Rakouska s uvedením historických památek, přírodních zajímavostí, s možnostmi ubytování a stravování a s body GPS.
  staré 20:00 Excalibur Race, Vranov u Brna
  Reportáž z OCR závodu[online]
  staré Policie již zmrazila Skupině ČEZ kvůli solární elektrárně Vranovská Ves přes miliardu korun
  Částka, kterou česká policie zmrazila Skupině ČEZ kvůli solární elektrárně Vranovská Ves, se opět zvýšila. Na začátku roku již byly zmrazeny prostředky společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje ve výši přesahující 824 milionů korun.
  staré Poprask na Vranovské přehradě. Zpěvák R.E.M. chtěl před 30 lety platit smažák kartou
  Před třiceti lety navštívil slavný zpěvák Michael Stipe několik míst na Znojemsku. Za smažený sýr u Vranovské přehrady platil tehdy neznámou kreditkou.
  staré Plot půlící oblíbenou vranovskou pláž je pryč, turisté mohou volně k vodě
  Kovový plot dělící vranovskou pláž, který patnáct let bránil svobodnému přístupu k vodě, padl. Povodí Moravy k tomu využilo končící nájemní smlouvu se společností Vranovská pláž, která provozuje zdejší kemp. Chataři i místní jsou z návštěvy pláže bez vstupného nadšení.
  staré Konec kovové opony. Z pláže vranovské přehrady zmizel po patnácti letech plot
  Pro řadu místních i chatařů téměř neuvěřitelná věc. Plot, který roky bránil svobodnému přístupu k vodě na pláži vranovské přehrady, je pryč.
  staré Konec kovové opony. Z pláže vranovské přehrady zmizel po patnácti letech plot
  Pro řadu místních i chatařů téměř neuvěřitelná věc. Plot, který roky bránil svobodnému přístupu k vodě na pláži vranovské přehrady, je pryč.
  staré Šplhadla nebo mlhoviště. Vranovické děti se budou učit a hrát venku i za deště
  Na houpačkách nebo šplhadlech si zadovádí od nového školního roku žáci prvního stupně základní školy ve Vranovicích. Představitelé obce nechali upravit školní zahrady Vzdělávacího centra Floriánek a mateřské školy. V předchozích dnech je předali k užívání.
  staré Vranovský karner je nejlépe opravená památka. Má první místo v malých stavbách
  /FOTOGALERIE/ Karner svatého Ondřeje, který patří do majetku Vranova nad Dyjí, zvítězil v kategorii drobných staveb v soutěži Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2019. V pondělí o tom informovala mluvčí kraje Monika Brindzáková. Ocenění získala také boží muka u Přímětic.
  staré Ostuda Husovic? Budova ve Vranovské září novotou. Do konce léta bude obsazená
  /FOTOGALERIE/ Ještě nedávno byla ostudou brněnských Husovic. Dříve zdevastovaná a vybydlená budova ve Vranovské ulici 44 ale po komplexní opravě září novotou. A příští měsíc přivítá první nájemníky.
  staré Voda ve výšce půldruhého metru. Podívejte se, jak povodeň zalila Vranovice
  Suterény domů zatopené do výšky jednoho a půl metru, místo ulice jezero. Takové následky měl nedělní přívalový déšť ve Vranovicích na pomezí Brněnska a Břeclavska.
  staré Voda ve výšce půldruhého metru. Podívejte se, jak povodeň zalila Vranovice
  Suterény domů zatopené do výšky jednoho a půl metru, místo ulice jezero. Takové následky měl nedělní přívalový déšť ve Vranovicích na pomezí Brněnska a Břeclavska.
  staré Voda ve výšce půldruhého metru. Podívejte se, jak povodeň zalila Vranovice
  Suterény domů zatopené do výšky jednoho a půl metru, místo ulice jezero. Takové následky měl nedělní přívalový déšť ve Vranovicích na pomezí Brněnska a Břeclavska.
  actual not cached