Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 21.01.2022 || EUR 24,345 || USD 21,452
pondělí 24.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 024,  dnes má svátek Milena, zítra má svátek Miloš
24.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 024,  dnes má svátek Milena


( Nalezeno 100 článků )

Pes na klávesnici vyjádří, co je pro něj morče

staré Pes na klávesnici vyjádří, co je pro něj morče
Trénoval svoji fenku, aby používala klávesnici se symboly, které představovaly procházku, potravu, vodu, hračku, hru a její krabici. Když Sofia stiskla jeden ze symbolů na klávesnici, vyslovilo se příslušné slovo....chcete vědět víc?
datum vydání: 22/01/2022 11:20:26 2 dny Zemská znamení mívají sklony k workholismu, pesimismu a samotářství. Někdy jsou tak rigidní, že s nimi nehnete
Patříte mezi zemská znamení zvěrokruhu? Co mají tato znamení zvěrokruhu společného, jaké mají nešvary i přednosti a jaké utvářejí vztahy s ostatními znameními? Přečtěte si,...
staré Výrobci čipů do aut jsou dále velmi pesimističtí. Situace s nimi se prý nezlepší ani letos
Jestli se v minulém roce o něčem v automobilovém průmyslu hodně mluvilo, pak to byly čipy, respektive jejich velký nedostatek. Ten znamenal jak pozastavení výroby u řady automobilek, tak zdržování dodávek zákazníkům, kdy roční čekací doba není nic zvláštního, ale i produkci aut, která už pár let nemají obdoby. Řada odborníků odhadovala, že během roku 2022 se situace s čipy zlepší. Jejich výrobci to ale tak růžově nevidí. Úvaha o konci čipové krize dává jistý smysl, vždyť za poslední rok bylo právě do jejich výroby investováno neuvěřitelné množství peněz. Zdá se ale, že to není dost. Problém je podobný, jako byl v případě AdBlue.
 • jako byl vpřípadě AdBlue
 • staré Daňková (ČSSD): ČR má jednu z nejnižších spotřeb jak umělých hnojiv, tak pesticidů
  ČSSD se zaměřila na vládní programové prohlášení z pohledu zemědělství.
  staré Babiš peskoval Fialovu vládu 84 minut: „Klame lidi, teče jí do bot a chystá drastické škrty“
  Bývalé vládní hnutí ANO nebude hlasovat pro důvěru nové pětikoaliční vládě Petra Fialy (ODS). Ve Sněmovně to v debatě o vyjádření důvěry prohlásil šéf ANO a bývalý premiér Andrej Babiš. „My skutečně nemůžeme podpořit vládu, která záměrně klame občany, slibuje to, co nikdy nemůže splnit, a místo konkrétních řešení nabízí otřepané fráze a nicneříkající floskule,“ prohlásil. Obvinil vládu, že se chce z krize dostat drastickými škrty jako v minulosti.
  staré Která znamení mají sklony k pesimismu?
  Životem nás všechny provází vzestupy a pády, nemůžeme tedy být pozitivní a veselí po celý čas. Všichni občas prožíváme neúspěšné dny, kdy je těžké vidět sklenici jinak než poloprázdnou a kdy nám přijde, že světlo na konci tunelu je jen nesplněným snem.
  staré Názorově pestré vysílání ČRo Plus
  Před několika dny se na tomto místě objevil článek s tématem názorového unisono komentářů na stanici Český rozhlas Plus. Některé hlasy vyslovily výhradu, že článek se nezabývá podrobně jednotlivými výstupy a názory komentátorů, ale jen jejich zařazením k určitým vlivovým skupinám a směrům (zejména Bakalově stáji Economia).
  staré Velká kniha rituálů [Judita Peschlová / Synergie]
  Velká kniha rituálů vás uvede do hájemství starodávných tradic, které jsou integrované do podoby využitelné v současném, moderním životě.
  staré Pesticidy jsou jed: Škodlivé účinky pesticidů na naše zdraví
  Bez ohledu na to, kde žijete nebo jak jste opatrní, je pravděpodobné, že jste byli vystaveni pesticidům. Ta nádherná zelenina The post Pesticidy jsou jed: Škodlivé účinky pesticidů na naše zdraví appeared first on Mirdo.cz.
 • Pesticidy jsou jed: Škodlivé účinky pesticidů na naše zdraví
 • Mirdo.cz
 • staré „Názorově pestrý tým“ Českého rozhlasu Plus
  Odvolaný ředitel zpravodajství Českého rozhlasu (ČRo) Jan Pokorný čelil mnoha stížnostem posluchačů, kteří kritizovali to, že názorové a komentářové pořady stanice ČRo Plus jsou z drtivé většiny obsazovány nositeli jednoho názoru a nevede se tam seriózní a otevřená pluralitní názorová konfrontace, jak veřejnoprávním médiím ukládá zákon. Zatímco Jan Pokorný ve svých vyjádřeních na tyto stížnosti vyjadřuje údiv a zásadní nesouhlas vůči kritice a naopak plnou spokojenost se stávající podobou obsahu ČRo Plus, Rada ČRo naopak opakovaně vyjadřuje kritiku vůči unisonnímu a jednostrannému vyznění těchto obsahů, za něž primárně odpovídá Petr Šabata jako šéfredaktor ČRo Plus a Jan Pokorný jako jeho přímý nadřízený.
  staré Výsledky Salonu vín 2022 – Velmi pestré obsazení zlaté stovky
  Po dvou rozpačitých sezonách ovlivněných pandemií koronaviru přišel zase čas „natěšit" se na nový ročník Salonu vín. Slibuje minimálně větší pestrost. Více je zastoupených vinařství, ale také odrůd či cuvée. Zajímavá vína se určitě najdou pro každého návštěvníka.
  staré Pozvánka do virtuálnĂ­ galerie: 1000 kreseb zachycuje skrytou pestrost koĹ™enĹŻ stĹ™edoevropskĂ˝ch rostlin
  Kompletní a neporušený kořenový systém rostlin obvykle nemáme možnost zahlédnout, takže je pro většinu z nás dost těžké si představit, jak to tam dole vlastně vypadá. Profesoři botaniky a ekologie, Lore Kutscherová a Erwin Lichtenegger, se pokoušeli tento neviděný svět zpřístupnit lidem na povrchu celou svou usilovnou čtyřicetiletou prací. Výzkumné centrum univerzity ve Wageningenu (WUR) nyní jejich výsledky zveřejnila v přístupné obrazové databázi na svých stránkách.
  staré Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář
  Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět přispěchal se svými scénáři, které nyní nově pracují s variantou omikron.
  staré SR, Pestrobarevný život ptačích území
  Slovensko je i díky velkému množství žijících opeřenců velmi pestrobarevnou krajinou a nabízí množství přírodních zákoutí s nejrůznějšími ptačími druhy. Přesvědčí nás o tom i knižní novinka Ivana Kňazeho pod názvem Ptačí území.
  staré SR, Pestrofarevný život vtáčich území
  Slovensko je aj vďaka veľkému množstvu žijúcich operencov veľmi pestrofarebnou krajinou a ponúka množstvo prírodných zákutí s najrôznejšími vtáčími druhmi. Presvedčí nás o tom aj knižná novinka Ivana Kňazeho pod názvom Vtáčie územia.
  staré Pestré osudy německého ponorkáře: potopil vlastní loď, prohrál přímý souboj s tankerem a svedl krvavou bitvu s korvetou
  Peter-Erich Cremer sloužil v námořnictvu od roku 1932. Začínal na křižnících a torpédoborcích, stoupal v hodnostech a v únoru 1940 se stává kapitánporučíkem a v srpnu velitelem ponorky U-152. O rok později přechází na U-333, ponorku typu VIIC, s níž po výcviku v Kielu nastupuje službu v sestavě 3. ponorkové flotily ze základny La Pallice v La Rochelle. Kromě řady úspěchů zažil také tři nepříjemně dramatické chvíle.
  staré PESKOV: Zastavení rozšiřování NATO na východ je pro Rusko otázkou života a smrti
  Zastavit rozšiřování NATO na východ je pro Rusko otázkou života a smrti, prohlásil tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov v ruské Televizi 1. Uvedla to agentura RIA Novosti (viz ZDE). 20 let klamání Ruska Západem Podle něj za posledních 20 let západní země „metodicky klamaly Rusko“, v důsledku čehož je nyní bezpečnost země v ohrožení. „V tomto ohledu rozšiřování NATO do zemí, jako je Ukrajina, Gruzie nebo Moldavsko je přímým ohrožením bezpečnosti Ruska,“ uvedl Peskov pro agenturu RIA Novosti. Prezident Vladimir Putin v té souvislosti již dříve uvedl, že cílem Ruska je dosáhnout dohody se Západem, aby tak zajistil bezpečnost své země a jejích občanů. Rusko odmítá rozšiřování NATO Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo 17. prosince návrhy dohod s NATO a USA v oblasti bezpečnosti. Dokumenty zejména vylučují další expanzi aliance na východ a vstup zemí bývalého Sovětského svazu do NATO. Návrhy rovněž počítají s upuštěním od jakýchkoli vojenských aktivit aliance na Ukrajině a v dalších státech východní Evropy, jakož i na Kavkaze a ve střední Asii. Jednání NATO s Ruskem o bezpečnostních otázkách by se mohlo konat v nejbližší době. Zpracoval Rudolf Hruboň
 • ZDE
 • staré Doufáme, Ĺľe FOMC jiĹľ brzy zvedne sazby, říká M&B. VedenĂ­ Fedu chybĂ­ pestrost v názorech
  Zejména v souvislosti se současnou vyšší inflací se v USA mezi ekonomy živě diskutuje o změnách v monetární politice Fedu. K této diskusi se přidává i portál Money and Banking, který poukazuje na novou strategii této centrální banky, která klade důraz...
  staré PESA dodá další vozy pro České dráhy, druhá objednávka je podepsána
  České dráhy objednaly další vozidla od společnosti PESA Bydgoszcz SA. Podepsaná smlouva na dalších 33 motorových jednotek v hodnotě téměř 3 miliardy korun je druhou objednávkou z rámcové smlouvy podepsané 26. února 2021, která umožňuje ČD zakoupit až 160 jednotek v celkové hodnotě přes 13,6 miliardy korun.
  staré Etiopie: Netradiční přírodovědecký ráj, který překvapí neuvěřitelnou pestrostí druhů
  Do Afriky nemusíte jezdit jenom proto, abyste v přirozeném prostředí viděli slona, lva nebo žirafu. A už vůbec nemusíte zamířit do vyhlášených východoafrických národních parků nebo předražené vnitřní delty řeky Okavango v Botswaně. Já si zvolil chudou zemi, která příliš zahraničních návštěvníků neláká.
  staré Pesimismus je lepší než optimismus
  Optimisté brzo poznají že realita není optimální, a tak mají stres a deprese, řešit stres a depresi pomocí; léků, drog, víry v zázraky atd. to nefunguje! Je třeba optimisty naučit pesimismu a tím se vyléčí z optimismu. Proč vlastně je zde snaha udělat z lidí pomocí propagandy a cenzury optimisty? S optimisty se snadno manipuluje, centralismus a monopoly potřebují optimisty, aby mohli snadno na optimistech parazitovat. Všechny vlády, co nám zde všude mnoho tisíciletí centrálně vládnou jsou pokrytecké, protože hlásají optimismus a jednají pesimisticky. Obrazně je zde vše postaveno na pokrytectví, kdy čerti z dálky vypadají jako andělé. Podívejme se třeba na svatou bibli z hlediska objektivnosti obsahu a zjistíme že obsah nemá žádnou hodnotu pro naši kulturu, protože je subjektivní a není zde nikde k nalezení objektivní informace. Opakem svaté bible jsou vesmírná a přírodní pravidla která se nemění podle situace, tato jednoduchá pravidla jsou hodnotné objektivní informace, se kterými by měli být seznámení optimisté co mají deprese a myslí na sebevraždu. Vše je zde o protikladech, mezi kterými je většinou napětí a tato energie zde se vším pohybuje, a tak po akci zde reakce je, vše je tak zde evoluční proces, který staré za nové nahrazuje, a tak se vše optimálně recykluje. Informace z minulosti naší kultury nejsou objektivní, propaganda a cenzura tyto informace změnila tak, aby se z lidí udělali pitomci. Lidi si vymysleli boha a svaté lidi co dokázali zázraky, aby mohli elity proměnit lidi ve stádo pitomých ovcí.  The post Pesimismus je lepší než optimismus appeared first on Guru Vit Kouba Bhagavan.
 • svatou bibli
 • Pesimismus je lepší než optimismus
 • Guru Vit Kouba Bhagavan
 • staré Vaříme s Habadějem: Jednoduchý recept na těstoviny s pistáciovým pestem a kuřecím masem. Spokojenost všech je zaručena
  Možná i vy si občas dáte těstoviny a volíte je proto, že jsou vždy brzy hotové. Zapomeňte na špagety s kečupem a eidamem a zkuste si tentokrát připravit těstoviny s pistáciovým pestem a kuřecím masem.
  staré Práva žen v názvu křižovatky? Vzpamatujte se, peskuje Varšavu polský premiér
  Vedení Varšavy uvažuje o přejmenování jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě na počest ženských práv.
  staré 7 způsobů, jak si udržet optimismus v pesimistické době
  Máte občasné chmury, záchvaty splínu, ba přímo strach, úzkost, depresi? A opakuje se to vždy koncem roku, nebo je letošní v tomto ohledu výjimečný? Procházíte komplikovanou fází života a dokážete přesně pojmenovat příčinu, která Vám bere energii, ať je to složitá etapa v dospívání dítěte, vlastní osobní trable nebo osamění v důsledku odchodu Vaší důležité osoby? Doléhá na Vás dlouhodobá tíseň, se kterou si neumíte poradit? Tak rádi byste se (zase) usmívali nebo se vůbec poprvé stali jadrnými optimisty? Brání Vám v tom okolnosti nebo Vaše vlastní povaha? Prosím, než šmahem odpovíte, že “to není možné”, dejte mi ještě příležitost. Vaše “to nepůjde” totiž může být důsledkem negativního/pesimistického postoje. Pesimistické myšlenky nemohou vytvořit jiné než černé pocity. Pesimistické myšlenky nemohou vést k jiným než negativním činům a negativním výsledkům. Pesimistický postoj má tedy “vždy pravdu”, vždy se stane to, v co pesimista věří – respektive nikdy se nemůže stát to, v co pesimista nevěří. Kdo totiž v něco nevěří, ten se o to ani nepokusí, a tak toho nemůže ani dosáhnout. Optimismu v první řadě. Poznáváme to na virtuálním kole štěstí na e-shopu. Více než 55 procent příchozích jím nezatočí. Jednou z výrazných položek je totiž nevýhra ničeho. Pesimisté jsou přesvědčeni, že jim padne právě tato možnost. A tak si kolem ani nezatočí. A to přesto, že nemají co ztratit, mohou jen získat. I tak si řeknou “Zbytečné, stejně neuspěju.” V magazínu Emoce versus rozum: Cestou intuice jsem zdůraznil, že být optimistou dnes není snadné. V ještě nedávné minulosti člověku na optimismus stačilo věřit, že bude lépe. Přesvědčení mu totiž nemohl nikdo vzít. Dnes ale přesvědčení nestačí. I sebeoptimističtější přesvědčení Vám může rozbít “někdo shora”. Máme si zvyknout na to, že svůj život už nemáme ve svých rukou. Ani své zdraví. Ani své živobytí. Spravujete vlek? Pracujete v horském hotelu? Působíte v restauraci, turismu? Copak můžete být optimisty? Tak to působí. Přesněji: Takto to na nás má působit. Ale je to klam. Člověk, i když nemůže vědomě ovlivnit okolnosti a události, jaké se kolem něj dějí, pořád může ovlivnit způsob, kterým se na ně dívá, jak je přijímá, jak se s nimi vyrovnává. I když přijde o mnohé, pořád může sčítat to, co mu zbylo a na čem se dá stavět. I když ho bude bezpočet problémů, které má, pořád může nabrat energii vděčností za problémy, které dosud nemá. A to v pracovním, osobním i vztahovém životě. Od vyprodání mého vánočního SNÁŘE v tištěné podobě (už ho lze po omezenou dobu získat jen v elektronické podobě) se mě ptáte, co lze dělat s pesimistickými představami, které Vás občas ochromí a přimějí přestat věřit v jakékoli dobré konce, či jak pomoci svým blízkým, které z různých důvodů přepadají “depky”, zvýšená únava, podrážděnost, přecitlivělost či naopak apatie přecházející v rezignaci. Rád bych před Vámi vytáhl minci. Připomněl bych Vám, že má dvě strany. Jako všechno v životě. A položil bych si ji na dlaň rubovou stranou vzhůru. Co by to znamenalo? Že nemá vůbec žádný líc? Ne. Všechno v životě má svou dobrou i špatnou stranu a záleží pouze na našem úhlu pohledu. To, že v pesimistickém rozpoložení vnímáme na tom, co prožíváme, jenom to špatné, neznamená, že na tom, co prožíváme, nemůže být také něco dobrého. Ještě jsem nezažil noc, která by nevyústila ve východ slunce. Ještě jsem nezažil zlé časy, které by neskončily, stačilo se na ten konec začít těšit, představit si ho, žít tak, jako by měl nastat zítra. Václav Havel řekl: “Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne. Naděje je uvědomění, že něco má smysl, bez ohledu na to, jak to dopadne.” Optimismus sem patří naprosto. Protože optimismus má smysl už kvůli přítomnosti. Optimismus mění energii, jakou máme. Dobré pocity vytvářejí dobré myšlenky. Dobré myšlenky podporují dobré činy. Dobré činy realizují dobré výsledky. Dobré výsledky se promítají do ještě lepších pocitů. Ještě lepší pocity vytvářejí ještě lepší myšlenky. A naše spirála se točí znovu, jen mnohem příjemněji. Pocit je všechno. A protože v uzavřené skupině se neustále ptáte na sebepodporu a sebepovzbuzení v těžkých chvílích, pojďme si tuto dovednost objasnit krok za krokem: Jste členem uzavřené skupiny? Pro další čtení se stačí přihlásit. V případě problému s přihlášením pište na clenstvi@firstclass.cz. Nejste členem a chcete jím být? Stačí se registrovat k členství FC Klub zde. POZOR: Jste-li předplatiteli mého magazínu, pak vedle pravidelného zasílání mého magazínu a dalších výhod máte automaticky přístup do uzavřené skupiny, tedy i ke všem klubovým článkům a vysíláním uvnitř skupiny. Z toho plyne: Zajímá-li Vás nové vydání magazínu Emoce versus rozum: Cestou intuice, zvolte rovnou předplatné a automaticky získáte členství FC Premium. Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC Předplatit od 0.55 Kč za den Máte již zakoupeno členství v Klubu FC? Přihlaste se zde The post 7 způsobů, jak si udržet optimismus v pesimistické době first appeared on FirstClass.cz.
 • virtuálním kole štěstí na e-shopu
 • Emoce versus rozum: Cestou intuice
 • v elektronické podobě
 • uzavřené skupině
 • uzavřené skupiny
 • clenstvi@firstclass.cz
 • zde.
 • Emoce versus rozum: Cestou intuice
 • Předplatit od 0.55 Kč za den
 • Přihlaste se zde
 • 7 způsobů, jak si udržet optimismus v pesimistické době
 • FirstClass.cz
 • staré Příručka Pestrá stoa [Epiktetos Epiktetos / Dybbuk]
  Epiktétova Příručka doplněná o fragmenty jeho Rozprav obsahuje zásady stoické filosofie a představuje kontury jejího pohledu na svět.
  staré Vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy jsou v žalostném stavu, tvrdí Peskov
  Vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy jsou v žalostném stavu. Před chystaným videohovorem prezidentů Vladimira Putina a Joea Bidena to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, informovala agentura TASS. Podle Peskova budou hlavy států v úterý jednat mimo jiné o napětí kolem Ukrajiny či bezpečnostních zárukách ze strany Západu.
  staré Keramické obklady do interiéru vás dostanou pestrostí barev a úchvatnými designy
  Když dojde na nákup obkladů a dlažby do interiéru, člověk znejistí. Vždyť jich existuje tolik druhů, že je problém se rozhodnout. Někdo nedá dopustit na designové mozaiky, jiný upřednostní praktické obklady větších formátů. Před samotným výběrem si musíte položit otázku, do jaké místnosti obklady sháníte. Do koupelny se hodí nadčasové obklady s méně reliéfy, které se udržují lépe v čistotě, a samozřejmostí je protiskluzová dlažba. Do kuchyně se hodí velkoformátové provedení, protože nemá tolik spár. Ideální je rovněž protiskluzová ochrana. Ruku na srdce, V kuchyni je někdy až moc velký provoz! Dekorativní obklady jsou výsadou obývacích pokojů, mohou být v imitaci dřeva či kamene. Jaké jsou výhody velkých formátů kachliček? Před pár desítkami let byla v českých domácnostech populární dlažba menších rozměrů, ale těmto časům odzvonilo. Nyní jsou v módě velkoformátové obklady, které jsou zajímavé především designově. Větší části padnou do interiéru jako ulité a působí elegantním dojmem. Bezesporu zvětšují opticky prostor, a proto budou slušet i prostorově menším koupelnám a kuchyním. K nejpopulárnějším patří modely imitující kámen, kov nebo dřevo. Tento typ obkladu či dlažby má nesporné výhody, ale pokud si pořídíte produkty nevalné kvality, mohou vám časem praskat. Když už modely větších formátů, tak jedině od osvědčeného výrobce. Vsaďte na keramické obklady Dnes můžete vybírat z velkého množství způsobů, jak upravit a zkrášlit stěnu v domě. K nejoblíbenějším však patří keramické obklady. Hodí se do kuchyně, koupelny i na chodbu. Keramické obkládačky jsou praktické, protože odolávají vlhkosti, vodě, páře i změně teplot. Rovněž jsou pevné a pyšní se dlouhou životností. Velmi dobře se udržují v čistotě a prodejci je nabízejí v pestré paletě barev, formátů i povrchů.
 • obklady
 • velkoformátové obklady
 • staré Výchova dětí bez klasického peskování
  Právě mladí rodiče se bojí, kdy nebo zda vůbec začít svoje děti vychovávat. Jak důležité je být ve výchově důsledný? A lze děti vychovat i bez peskování?
  staré Podle Peskova bude rozhovor Putina s Bidenem ve formě videokonference
  Nadcházející jednání prezidentů Ruska Vladimira Putina a USA Joea Bidena se uskuteční ve formátu videokonference. Na přesném termínu rozhovoru se ještě pracuje. Podle agentury TASS to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
  staré Pestrých luk by měly mít Žďárské vrchy víc, pomůže i nová směs osiva
  Luk, které jsou typické pro Žďárské vrchy, by mělo v krajině postupně přibývat. Pestré porosty se zvonky, chrpami, jetelem, kopretinami, hvozdíky nebo různými druhy trav, jež byly dříve v přírodě běžné, budou totiž moci zemědělci, samosprávy nebo například spolky a organizace cíleně vysazovat.
  staré 372. pěší prapor "Ángel Pestaña" [1937-1939]
  Autor: wade Datum: 27.11.2021 14:25:07       + Název:Name: 372. pěší prapor "Ángel Pestaña" 372nd Infantry Battalion "Ángel Pestaña"Originální název:Original Name: 372º Batallón de Infantería "Ángel Pestaña" (Ejército Popular de la República)Datum vzniku:Raised/Formed: DD.01.1937Předchůdce:Predecessor: - - Datum zániku:Disbanded: 09.02.1939Nástupce:Successor: - -Nadřízené velitelství:Higher Command: DD.01.1937-09.02.1939 93. smíšená brigáda DD.01.1937-09.02.1939 93rd Mixed BrigadeDislokace:Deployed: DD.01.1937-DD.03.1937 Alora, ? / DD.03.1937-DD.04.1937 Granada, ? / DD.04.1937-DD.02.1938 Martos, ? / DD.02.1938-DD.04.1938 Balaguer, ? / DD.02.1939-09.02.1939 Sierra de Prades, ? / Velitel:Commander: DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRRPodřízené jednotky:Subordinated Units: DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Poznámka:Note: - - Zdroje:Sources: https://www.combatientes.es/93BrigadaMixta.htm
 • wade
 • 93. smíšená brigáda
 • 93rd Mixed Brigade
 • Granada
 • Martos
 • Balaguer
 • https://www.combatientes.es/93BrigadaMixta.htm
 • staré Sněhové řetězy: nabídka je pestrá, stačí si vybrat
  Do Česka dorazila pořádná sněhová nadílka. Dříve, než vyrazíte za zimními sporty, nezapomeňte se podívat, jestli máte ve voze také sněhové řetězy. Mohly by se po cestě hodit. Sněhové závěje už překvapili nejednoho řidiče. Stejně jako pokuta za neuposlechnutí dopravního značení přikazující právě použ ...
  staré Rozinky na vánoční pečení: Je libo »plísňový jed« a koktejl pesticidů?
  Nejsou vidět, ani cítit, ale jsou součástí rozinek. Jak ukazuje dnešní test, rozinky mohou obsahovat jak různý koktejl zbytkových pesticidů, tak i dokonce plísňový jed! V případě pesticidů jde naštěstí o zdravotně nezávadná množství...
  staré Velký test rozinek před Vánocemi překvapil: Laboratoř našla plísně i pesticidy!
  Než se pustíte do pečení cukroví, kupte si páteční vydání Blesku se spotřebitelským testem. Potravinový Sherlock si tentokrát vzal pod lupu rozinky. Které jsou nejchutnější? A které obsahují pesticidy? 
  staré Velký test rozinek před Vánoci překvapil: Laboratoř našla plísně i pesticidy!
  Než se pustíte do pečení cukroví, kupte si páteční vydání Blesku se spotřebitelským testem. Potravinový Sherlock si tentokrát vzal pod lupu rozinky. Které jsou nejchutnější? A které obsahují pesticidy? 
  staré EU chce snížit používání pesticidů na polovinu. Potraviny bude potřeba dovážet, varuje studie
  Do roku 2030 se má snížit spotřeba pesticidů napříč Evropou na polovinu. Ustojí čeští zemědělci toto omezení? Podle studie by kvůli tomu musela ČR dovážet více potravin z jiných zemí.
  staré Omezování pesticidů má smysl, přeměna zemědělství ale bude nákladná, zní obavy z Čech
  "Čeští zemědělci svůj příspěvek k naplnění cílů EU v této oblasti zvládnou," uvedl místopředseda Asociace soukromého zemědělství ČR Jan Štefl.
  staré Peskov: USA umelo stupňujú hystériu v súvislosti s konfliktom na Ukrajine
  "Z neobvyklej vojenskej aktivity na našom území nás obviňujú tí, ktorí prihnali svoje ozbrojené zložky spoza oceánu...Nie je to celkom logické ani slušné," uviedol hovorca Kremľa.
  staré Prymula peskoval vládu za zpozdilá opatření: Měla přijít o 14 dní dřív. Další půlrok omezení!
  „Opatření určitě nejsou přijata včas, vidíme, že akcelerace je obrovská, měla být přijata před čtrnácti dny,“ soudí epidemiolog Roman Prymula o sadě opatření zaváděných vládou v demisi Andreje Babiše (ANO). Ta od pondělí zamezí přístup neočkovaných k volnočasovým aktivitám, sportu, ale i do restaurací. Prymula to uvedl v Partii na CNN Prima News. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) není pro zavádění povinného očkování proti covidu-19 z pragmatických i morálních důvodů.
  staré Greenpeace: EU vyváží tisíce tun pesticidů, které na vlastním území zakázala
  Londýn - Evropská unie loni povolila vývoz nejméně 3800 tun pesticidů nebezpečných pro včely a biodiverzitu, které na svém vlastním území zakazuje. Vyplývá to z dnes zveřejněné studie...
  staré EU zakázala jedovaté pesticidy, dál je ale vyváží: Tuny chemie mohly zabít biliony včel
  Evropská unie loni povolila vývoz nejméně 3800 tun pesticidů nebezpečných pro včely a biodiverzitu, které na svém vlastním území zakazuje. Vyplývá to z dnes zveřejněné studie investigativního týmu britské pobočky organizace Greenpeace a švýcarské asociace Public Eye. Neonikotinoidy se používají jako systémové insekticidy, EU část z nich zakázala. Patnáct členských zemí je ale na základě dočasné výjimky nadále vyváží, zejména do Brazílie, kde se používají pro ochranu cukrové řepy před škůdci, píše list Le Monde.
  staré Greenpeace: EU vyváží tisĂ­ce tun pesticidĹŻ, kterĂ© na vlastnĂ­m ĂşzemĂ­ zakázala
  Evropská unie loni povolila vývoz nejméně 3800 tun pesticidů nebezpečných pro včely a biodiverzitu, které na svém vlastním území zakazuje. Vyplývá to ze zveřejněné studie investigativního týmu britské pobočky organizace Greenpeace a švýcarské asociace Public Eye. Neonikotinoidy se používají jako systémové insekticidy, EU část z nich zakázala. Patnáct členských zemí je ale na základě dočasné výjimky nadále vyváží, zejména do Brazílie, kde se používají pro ochranu cukrové řepy před škůdci, píše list Le Monde.
  staré Greenpeace: EU vyváží tisíce tun pesticidů, které na vlastním území zakázala
  Londýn - Evropská unie loni povolila vývoz nejméně 3800 tun pesticidů nebezpečných pro včely a biodiverzitu, které na svém vlastním území zakazuje. Vyplývá to z dnes zveřejněné studie...
  staré Meky Žbirka (†69) odhalil své soukromí: Tady ho líbaly múzy i peskovala manželka!
  Miro Žbirka (†69) jak nandává granule pro své psy z boxu v kuchyni, probírá se svou knihovnou elpíček či si brnká na kytaru. Takové záběry ze soukromí jsou k vidění v celovečerním hudebním dokumentu Meky, který o zesnulém zpěvákovi uvedla Česká televize. 
  staré Kvalitní a pestré jídlo v penzionu UNO
  Projíždíte Zlínem, nebo jste v něm na dovolené či služební cestě? Místní speciality s lehce valašským akcentem, servírované vždy veselým personálem penzionu a restaurace UNO, nasytí všechny bez rozdílu stejně dobře. Ve třech salóncích jsou schopni pohostit až cca 100 osob, které hodlají potěšit svým novým jarním menu. Při troše štěstí a snahy v něm můžete zapátrat po […]
  staré 265. pěší prapor "Pestaña 1" [1937-1939]
  Autor: wade Datum: 14.11.2021 13:38:27       + Název:Name: 265. pěší prapor "Pestaña 1" 265th Infantry Battalion "Pestaña 1"Originální název:Original Name: 265º Batallón de Infantería "Pestaña 1" (Ejército Popular de la República) Datum vzniku:Raised/Formed: DD.02.1937Předchůdce:Predecessor: - - Datum zániku:Disbanded: 27.03.1939Nástupce:Successor: - -Nadřízené velitelství:Higher Command: DD.02.1937-27.03.1939 67. smíšená brigáda DD.02.1937-27.03.1939 67th Mixed BrigadeDislokace:Deployed: DD.02.1937-27.03.1939 Vallecas-Villaverde, ? / Velitel:Commander: DD.02.1937-DD.MM.RRRR García Marcos, José ( )Podřízené jednotky:Subordinated Units: DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Poznámka:Note: - - Zdroje:Sources: https://www.combatientes.es/67BrigadaMixta.htm
 • wade
 • 67. smíšená brigáda
 • 67th Mixed Brigade
 • Vallecas-Villaverde
 • https://www.combatientes.es/67BrigadaMixta.htm
 • staré Soundtrack trilógie GTA – ktoré pesničky chýbajú a ktoré nie?
  Odvolávam čo som odvolal. Aj tak by sa dalo zhrnúť to, čo sa v posledných hodinách deje v súvislosti s vydaním Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Aby sme boli presnejší, máme na mysli soundtrack tejto trilógie GTA. Samotný Rockstar Games totiž ešte pred vydaním prišiel so zoznamom piesní, ktoré sa v trojici hier mali vyskytnúť. Nadšenci tejto série a jej dobre známych skladieb však zostali sklamaní. Z pôvodného playlistu vypadlo takmer 50 skladieb. Lenže nevypadlo. Po […] Článok Soundtrack trilógie GTA – ktoré pesničky chýbajú a ktoré nie? sa objavil na SPAWN.sk.
 • Soundtrack trilógie GTA ? ktoré pesničky chýbajú a ktoré nie?
 • SPAWN.sk
 • staré Indonéská kuchyně je neuvěřitelně pestrá a upotřebí se v ní „co dům dal“
  Indonésie se rozkládá na tisícovkách ostrovů, v její kuchyni se tak mísí stovky etnik a mnoho gastronomických vlivů, surovin a výrazných koření, například směs gota. Oficiálně má pět národních jídel, my vám nabízíme recept na specialitu ze Sumatry.
  staré Inflace v Česku jede podle pesimistického scénáře. Už se projevily dražší energie a bude hůř
  Inflace se v Česku dostala k šesti procentům. Do statistiky se už promítá zdražování energií, před kterým analytici již dříve varovali. Část odborníků navíc upozorňuje, že tuzemské domácnosti brzy pocítí zdražování ještě výrazněji. Dosavadní růst cen a jeho strukturu podrobněji znázorňuje infografika E15.
  staré Doro Pesch s novým CD 4. 12. v Praze!!
  RockovA? krA?lovna DORO PESCH nezahA?lA* ani v roce 2012! Na listopad a prosinec 2012 chystA? dalA?A* evropskA* turnA* k novA*mu albu Raise Your Fist , kterA* prA?vA* nynA* se svou kapelou pA*ipravuje, a kterA* vyjde na podzim u Nuclear Blast!
 • staré Galerie Butovice odstartuje pestré Vánoce ve čtvrtek 11. listopadu rozsvícením vánočního stromu, koncertem Dědy Mládka Illegal Bandu a bavičem Michalem Nesvadbou
  Jedna z hlavních letošních akcí proběhne v Galerii Butovice již tento... | Praha - (2021-11-11 16:00:00 - 2021-11-11 00:00:00)
  staré Jaňourová (Zelení): Nadužívání pesticidů je jednou z příčin vymírání druhů, ubývání biodiverzity, živé složky půdy
  3. listopad – Mezinárodní den bez pesticidů
  staré V krajině ubývá tetřívků, může za to změna klimatu i nedostatečná pestrost krajiny
  Příčin, proč je čím dál vzácnější potkat tetřívka v přírodě je hned několik. Jednou z nich je plenění hnízd různými predátory jako jsou kuny či lišky, dále pak úbytek přirozeného prostředí. V České republice je tetřívek obecný zařazen do kategorie ohrožených druhů.
  staré 3. listopad - Mezinárodní den bez pesticidů
  3. listopad - Mezinárodní den bez pesticidů Mezinárodní den bez pesticidů je každoročně vyhlašován organizací PAN (Pesticide International Network). V tento den si připomínáme havárii, ke které došlo v noci 3. prosince 1984, v továrně na pesticidy v indickém městě Bhopálu. Do ovzduší tehdy uniklo přibližně 40 tun methylisokyanátu a dalších jedovatých plynů.... ...
  staré Potravinářská inspekce zjistila přes 1,6 tuny potravin z Kambodže a Thajska s nadlimitním obsahem pesticidů
  Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v rámci cílené kontrolní akce zaměřené na bezpečnost potravin z dovozu zjistila devět nevyhovujících šarží čerstvých potravin o celkové hmotnosti přes 1,6 tuny původem z Kambodže a Thajska. Kontroly byly provedeny ve spolupráci s Celním úřadem Praha – Ruzyně.
  staré Plzeňští futsalisté v Lize mistrů podlehli Pesaru, ve skupině jsou čtvrtí
  Plzeňští futsalisté nenavázali v Lize mistrů na středeční překvapivou remízu s favorizovaným Kajratem Almaty a ve druhém utkání v základní skupině podlehli domácímu Pesaru 2:4.
  staré Futsalová Plzeň v Lize mistrů nestačila na Pesaru
  Plzeňští futsalisté nenavázali v Lize mistrů na překvapivou remízu s favorizovaným Kajratem Almaty. Ve druhém utkání v základní skupině podlehli domácímu Pesaru 2:4.
  staré Imagine Dragons naspievali pesničku pre seriál Arcane
  Pre seriál Arcane od streamovacej služby Netflix naspievala skupina Imagine Dragons spolu s raperom JID pesničku s názvom Enemy. Vo videoklipe má skupina aj svoje vlastné cameo. Je to už druhá pesnička od Imagine Dragons naspievaná pre League of Legends. Prvá s názvom Warriors bola naspievaná pre svetový šampionát z roku 2014. Videoklip sa zameriava na určitú časť detstva Jinx, ktoré ju zaviedlo na cestu zločinu. Najdôležitejšie je však ukážka upadajúceho vzťahu s jej sestrou Vi, čo má byť kľúčový […] Článok Imagine Dragons naspievali pesničku pre seriál Arcane sa objavil na SPAWN.sk.
 • Imagine Dragons naspievali pesničku pre seriál Arcane
 • SPAWN.sk
 • staré EG.D chce omezit kácenĂ­ stromĹŻ kolem elektrickĂ©ho vedenĂ­. ZaÄŤala u nÄ›j sázet pestrĂ© smÄ›si keřů a travin
  Firma EG.D chce omezit kácení dřevin u elektrického vedení. S vědci z Mendelovy univerzity v Brně zahájila řízené sázení rostlin v ochranném pásmu vedení vysokého i velmi vysokého napětí. Vědci připravili tři druhy směsí. Cílem je zvýšit druhovou rozmanitost a také ušetřit náklady. Distribuční firma EG.D, jež patří do skupiny E.ON, dává na údržbu zeleně ročně přes 100 milionů korun.
  staré Kontrola celníků! V celním skladu našli čerstvé bylinky z Thajska a Kambodži, byly nacucané pesticidy
  Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla ve spolupráci s celníky v celním skladu v Praze 1,6 tuny rostlinek koření, které obsahovaly nepovolené množství pesticidů. Některé rostlinky obsahovaly zbytky až osmi pesticidů, uvedla inspekce v tiskové zprávě. SZPI s dovozci zahájila správní řízení o uložení pokuty, zboží je nutné stáhnout z distribuce či z prodeje.
  staré Trocha pesimismu pro nastupující vládu
  Andrej Babiš předává zemi nové středopravé vládě koalic Spolu a PirSTAN v nedobrém stavu. Epidemie opět sílí, mimo jiné proto, že Babišova vláda nedokázala přesvědčit k očkování ani své vlastní voliče. Rozjela se inflace, na které má současný...
  staré O češtině od A do Z: Jak správně skloňovat slova kostřec a pestřec
  Praktická škola naší mateřštiny s humorem a nadhledem. Každou neděli jedna poučka, kterou jste už možná zapomněli. Připravili Michal Jagelka a Alex Röhrich.
  staré Peskov nevidí nic strašného v přerušení vztahů s NATO, když je prý tak agresivní
  Moskva - Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina nevidí nic strašného na tom, že Moskva přerušila vztahy s NATO kvůli tomu, že aliance je podle něj agresivní. Podle agentury TASS to...
  staré Peskov nevidí nic strašného v přerušení vztahů s NATO, když je prý tak agresivní
  Moskva - Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina nevidí nic strašného na tom, že Moskva přerušila vztahy s NATO kvůli tomu, že aliance je podle něj agresivní. Podle agentury TASS to...
  staré V Luxembursku predstavili zákon umožňujúci pestovanie marihuany v domácnostiach
  Návrh zákona je súčasťou balíka viacerých právnych predpisov, s ktorými chce luxemburská vláda bojovať proti organizovanej drogovej trestnej činnosti.
  staré Při současných nadměrných stavech spárkaté zvěře není možné obnovit pestré a stabilní lesy
  Společná tisková zpráva SVOL, Asociace soukromého zemědělství, České komory odborných lesních hospodářů, Pro Silva Bohemica, která se týká neúnosně přemnožené spárkaté zvěře. Její stavy brání obnovit pestré a stabilní lesy a situace vyžaduje neprodleně řešení.
  staré Pestujeme banánovník: na čo všetko sa dajú použiť listy banánovníka?
  Listy banánovníka majú mimoriadne zaujímavé vlastnosti. Sú zdravé, ekologické, nahradia nám taniere, dá sa v nich variť... Príspevok Pestujeme banánovník: na čo všetko sa dajú použiť listy banánovníka? zobrazený najskôr ZN.SK.
 • Pestujeme banánovník: na čo všetko sa dajú použiť listy banánovníka?
 • ZN.SK
 • staré Přes všechen marasmus jsou naše vyhlídky nadějné (spor pesimisty s optimistou)
  Svoboda je křehká. Udržela se u nás, ale veliké množství lidí si ji neužívá. Pokud si máme svobodu zachovat, nesmí se stát na lidi v bídě vykašlat.
  staré Europoslanci schválili Farm to Fork. Zemědělci mají razantně omezit používání pesticidů
  Evropský parlament ve středu přijal celou ekologickou strategii pro oblast zemědělství a potravinářství Farm to Fork. Europoslanci zároveň souhlasili s dodatkem, který doporučuje zohlednit výsledky dopadových studií na jednotlivé země. Tuzemské zemědělské organizace dříve vyzvaly europoslance, aby se zaměřili na nejvíce kritizované části. Podle nich totiž hrozí snížení produkce potravin a jejich následné zdražení.
  staré Nalepuj pestré obrázky - žlutý sešit [Infoa]
  Pomocí barevných samolepek vytvoř šestnáct originálních obrázků. Podle předlohy umísti na bílá políčka správné barvy. S touto hravou knížkou se určitě nebudeš nudit.
  staré Nalepuj pestré obrázky - zelený sešit [Infoa]
  Pomocí barevných samolepek vytvoř šestnáct originálních obrázků. Podle předlohy umísti na bílá políčka správné barvy. S touto hravou knížkou se určitě nebudeš nudit.
  staré Ako si môžete vo vašom Xiaomi zmeniť zvuk upozornenia, či nastaviť obľúbenú pesničku, ako zvonenie?
  Naše smartfóny v priebehu posledných rokov prešli veľkými zmenami. Pribudol im nielen výkon, ale i množstvo nových funkcií. Paradoxom zostáva, že pribúdajúcimi funkciami, nastavenia, ktoré sme predtým pravidelne využívali, častokrát sú natoľko zapatrošenými, že ich dnes nepoužívame. A práve preto nám dovoľte dať vám do pozornosti niekoľko základných nastavení súvisiacimi so upozorneniami Xiaomi smartfónov. Ako … The post Ako si môžete vo vašom Xiaomi zmeniť zvuk upozornenia, či nastaviť obľúbenú pesničku, ako zvonenie? appeared first on Vosveteit.sk.
 • Ako si môžete vo vašom Xiaomi zmeniť zvuk upozornenia, či nastaviť obľúbenú pesničku, ako zvonenie?
 • Vosveteit.sk
 • actual not cached