Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 21.01.2022 || EUR 24,345 || USD 21,452
pondělí 24.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 024,  dnes má svátek Milena, zítra má svátek Miloš
24.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 024,  dnes má svátek Milena


( Nalezeno 100 článků )

Plavba po středomoří

staré Plavba po středomoří
Tradičně se dovolená tráví v jedné konkrétní destinaci a jejím blízkém okolí. Napadlo vás však někdy, že byste se během jedné dovolené podívali dokonce do několika rozdílných oblastí a neutratili více peněz než za běžnou dovolenou? ...chcete vědět víc?
datum vydání: 22/01/2022 22:08:49 2 dny Dobrodruh zemřel při plavbě přes Atlantik. Dřív ho překonal v sudu
Pětasedmdesátiletý Francouz Jean-Jacques Savin se plavil přes Atlantik, aby se mohl „ve stáří smát“. Portugalští záchranáři ho ale v sobotu v jeho lodi našli mrtvého.
staré Plachetnicí k branám Antarktidy aneb Plavba na ostrov Jižní Georgie
Ostrov Jižní Georgie patří i v době moderní letecké dopravy k místům, kam se nedostanete jinak než lodí. Zdejší moře navíc patří k nejdivočejším na světě a mořská nemoc se spravedlivě řídí heslem padni komu padni.
staré Recenze deskovky Nevyzpytatelní. Nebezpečná plavba do Bostonu
Už tak početná rodina her s tématikou mýtu Cthulhu se letos rozrostla o nový přírůstek – Nevyzpytatelné, kteří vás zavedou na palubu zaoceánského parníku. Žádná idylka to ale nebude, protože kolem vás se to hemží a nestvůrami z hlubin, a navíc mohou být někteří cestující skrytými zrádci.
staré Tragédie svazu Z a poslední plavba admirála Phillipse
Letos 7. prosince jsme si připomněli 80. výročí japonského útoku na americkou základnu Pearl Harbor, jenž vedl ke vstupu Spojených států do druhé světové války proti mocnostem Osy. ČT2 přiblížila hektické události, které vyústily v útok na americké Tichomořské loďstvo, výborným oscarovým velkofilmem Tora! Tora! Tora!
staré Plavba začala nadějně. Teď se kocábka s Piráty očividně potápí
Od voleb sice uplynuly už dva měsíce, ale nová vláda furt nevládne. A asi si ještě chvíli počkáme. Nicméně i tak už Piráti zvládli přebrat štafetu po ČSSD, straně, která právě poslední volby nepřežila. Tou štafetou je ta neuvěřitelně přesná a totálně debilní schopnost střílet se do vlastní nohy. Že k tomu maj vlohy nám ostatně ukázali už ve volební kampani, ve které zpočátku dokonce platili za favorita, ale jak to nakonec dopadlo to všichni víme. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.
staré Jako na začátku. Na výletní plavbě se rozšířil covid
Po zájezdu výletní lodi hlásí zdravotnické úřady 17 případů nákazy covidem-19. Prokázala se i přítomnost omikronu. Na palubě cestovaly přes tři tisíce pasažérů.
staré Nebezpečná plavba [Amanda Scott / Oldag]
Dobrodružný a dramatický příběh s kořeny ve skotské středověké historii má i smyslně romantickou linii, v níž se kříží zájmy skotského krále, dvorských intrik a dynastických zájmů s poctivými city a úmysly čestných lidí.
staré Zápisník zahraničních zpravodajů: Dušičky uprostřed podzimní přírody: plavba po Dunaji jako nová tradice uctění památky zesnulých
V úterý jsme si připomněli blízké, kteří nás opustili. Svátek zesnulých je u nás i na Slovensku spojený s cestou na hřbitov. Čím dál tím víc se prosazuje také anglosaský Halloween. Kousek za Bratislavou letos na dušičky založili novou tradici. V jejím středu je krása podzimní přírody. Necelá padesátka účastníků se vydala splavit divoká ramena Dunaje v době, kdy už mají vodáci sezonu obvykle za sebou.
staré Labsko-vltavská plavba XXVII. [kolektiv autorů / Mare-Czech]
Ve Sborníku 2021 najdete tyto příspěvky: R. I. P. – Ing. Miroslav Hubert; Pavel Balcar: Lodní koleso – historie a současnost; Lubomír Melen: Vojenský člun MO-2000 VERONIKA; Ing. Josef Picek: Železobetonové lodě a plovoucí zařízení...
staré Největší bitevní loď světa byla potopena už na své panenské plavbě
Měla to být loď, která Hitlerovu Německu pomůže vyhrát válku. Obří bitevní loď Bismarck měla být schopna potopit jakoukoliv loď Spojenců a sama ustát přímé zásahy z jejich děl. V té době největší bitevní loď světa se však potopila už při své první plavbě. Bismarck byl spuštěn na vodu roku 1939 a žádná spojenecká loď
staré Nejdelší výletní plavba? Potrvá devět měsíců a čítá 150 zastávek
Společnost Royal Caribbean, která provozuje výletní plavby, chystá ambiciózní novinku. Cestu kolem světa, která potrvá celkem devět měsíců, pasažéři při ní mohou očekávat na 150 zastávek na každém kontinentu. Podle firmy jde o nejdelší a nejobsáhlejší plavbu vůbec.
staré Poslední plavba sovětské plachetnice byla s Čechem na palubě [Jiří Filipovský / Mare-Czech]
Uteklo už více jak čtvrt století od symbolické plavby sovětské plachetnice Družba na cestě z Oděsy do Bombaje a zpět. A já byl tehdy členem její posádky.
staré Týden obrazem: Plavba na houslích, převoz dinosaurů a květinová lebka
Co vybudovala Akademie filmového umění a věd, kdo jel závod historických šlapacích autíček, kde spálili ochránci přírody rohy nosorožců a jak dopadla mise SpaceX Inspiration4? Odpovědi na tyto otázky dává galerie sestavená z fotografií pořízených v uplynulém týdnu předními světovými agenturami.
staré Neuvěřitelná plavba. Toulavý mrož Wally zdolal přes 4000 kilometrů, vrací se domů
Wally se poprvé objevil v březnu u hrabství Kerry na jihozápadě Irska, a než se vrátil zpět na sever, procestoval kus Evropy a potopil několik lodí.
staré Absolutní nula po dramatické plavbě po Vltavě kotví v Praze u Mánesa
Dramatický průběh měl příjezd díla vizuálního umělce Jiřího Davida s názvem Absolutní nula, který o víkendu vyrazil ze smíchovského přístavu, aby zakotvil na pontonu u Mánesa v Praze. V jednu chvíli to totiž vypadalo, že kontejner s nápisem ART a bílou vlajkou neprojede u Žofína pod mostkem přes Vltavu.
staré Přeshraniční plavba českých a německých Zelených: Labe potřebuje prostor a ochranu, ne umělé koryto a jezy!
Řeky potřebují prostor a ochranu, ne umělá koryta. Takové bylo hlavní sdělení společné plavby českých a německých Zelených po Labi z  Děčína do německého Bad Schandau. Zelení varovali, že umělé prohlubování unikátního přírodního úseku Labe v CHKO Labské pískovce bude mít na řeku negativní vliv. V červenci tuto problematickou stavbu v rámci mezivládní dohody odsouhlasili […]
staré 3 filmy, ve kterých jde lidem o život při plavbě na lodí3 filmy, ve kterých jde lidem o život při plavbě na lodí
Plavba lodí je celkem zajímavý námět na film. Kolik se dá toho vymyslet, aby děj byl poutavý a přinutil diváka se dívat od začátku až do konce. Které filmy s touto tématikou byste měli zhlédnout a jaké si můžete klidně odpustit?
staré Na Sicílii zakotvila po týden trvající plavbě loď s 257 migranty
V italském přístavu Trapani dnes zakotvila loď s 257 migranty. Stalo se tak téměř týden poté, co je zachránila v mezinárodních vodách poblíž Tuniska. Informuje o tom agentura Reuters.
staré Plavba mezi kantony. Výlet trochu jinak
Jezero Vierwaldstättersee ve Švýcarsku, známější spíše jako Lucernské, se nachází na úpatí Alp a zasahuje do čtyř kantonů. Proto se mu také říká Čtyřkantonální jezero. Na jeho březích leží zajímavá města i atraktivní výletní cíle, například Pilatus, Rigi nebo Klewenalp. Mezi těmito destinacemi tu poměrně rychle lze cestovat loděmi Lucernského jezera.
staré Tanec, procházka města i plavba na parníku jsou skromným výčtem v bohatém programu Festivalu Open House Praha 2021
Festival Open House Praha není pouze jeden víkend v roce, jeho organizátoři zvou na celou řadu doprovodných programů, které se uskuteční v týdnu od 2. srpna 2021.
staré Říčně-námořní plavba nejen v Československu
V minulém čísle Logistiky byl publikován článek o pohnutém osudu m/v Lednice a jejím nuceném pobytu v Suezském průplavu. Málokdo ale dnes ví, že podobných lodí, jakou byla m/v Lednice, mělo bývalé Československo hned několik. Mimo společnost...
staré Říčně-námořní plavba nejen v Československu
V minulém čísle Logistiky byl publikován článek o pohnutém osudu m/v Lednice a jejím nuceném pobytu v Suezském průplavu. Málokdo ale dnes ví, že podobných lodí, jakou byla m/v Lednice, mělo bývalé Československo hned několik. Mimo společnost...
staré Rodinná plavba se změnila v drama: Vítr převrátil plachetnici, chlapeček (4) skončil ve Vltavě
Štěstí v neštěstí měla rodina se čtyřletým chlapcem, která se rozhodla, že si nedělní odpoledne užije na malé plachetnici na Vltavě. Rodinný výlet se ale kvůli silnému větru zvrhl v obrovské drama, které mohlo skončit tragédií. Malá plachetnice se převrátila a tříčlenná posádka skončila ve vodě. Zachránil je pár, který plachtil opodál.
staré Plavba lodí po Zvíkově
Dnes zaplujeme do jihočeského kraje. Konkrétně ke gotickému hradu Zvíkov, který můžete během plavby navštívit. Hrad Zvíkov je jeden z nejznámějších hradů v jihočeském kraji a formou prohlídky se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací a pověstí, které toto místo ukrývá. Plavba lodí po Zvíkově Po prohlídce můžete obdivovat exteriér hradu přímo z lodi, odkud je ... Celý článek > Příspěvek Plavba lodí po Zvíkově pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Plavba lodí po Zvíkově
 • Autovýlet.cz
 • staré Drama na Vranovské přehradě: rodinná plavba se změnila v boj o život
  Na středeční plavbu po Vranovské přehradě jen tak nezapomenou. Při rodinné plavbě na pramici se náhle zhoršilo počasí, které loď hnalo dále od břehu. Prudký vítr také zvedl vlny a do plavidla se začala dostávat voda.
  staré Drama na Vranovské přehradě: rodinná plavba se změnila v boj o život
  Na středeční plavbu po Vranovské přehradě jen tak nezapomenou. Při rodinné plavbě na pramici se náhle zhoršilo počasí, které loď hnalo dále od břehu. Prudký vítr také zvedl vlny a do plavidla se začala dostávat voda.
  staré Web (doména) na prodej - Plavba po Nilu
  - prodej včetně textového obsahu - prodej na fakturu (nejsme plátce DPH)
  staré Hitlerova chlouba Bismarck: Potopena byla při první bojové plavbě
  Německá bitevní loď Bismarck byla pýchou Hitlerova námořnictva, jejím úkolem bylo rozsévat zkázu mezi obchodními plavidly mířícími do britských přístavů. Královské námořnictvo si toho bylo dobře vědomo, a proto hned při první bojové plavbě Bismarcku vyvinulo obrovské úsilí k jeho zneškodnění.
  staré Konec slávy bitevních lodí - první a poslední plavba Bismarcku
  Pýcha nacistického námořnictva, bitevní loď Bismarck, potopila v krátkém souboji 24. května 1941 největším britskou loď, bitevní křižník HMS Hood. O tři dny později však byla sama dostižena a potopena. Při návratu do Francie ji ochromila torpéda shozená z obstarožních dvouplošníků Fairey Swordfish. Kolos pak dorazila skupina britských plavidel vedená bitevními loděmi HMS Rodney a HMS King George V.
  staré Konec slávy bitevních lodí - první a poslední plavba Bismarcku
  Pýcha nacistického námořnictva, bitevní loď Bismarck, potopila v krátkém souboji 24. května 1941 největším britskou loď, bitevní křižník HMS Hood. O tři dny později však byla sama dostižena a potopena. Při návratu do Francie ji ochromila torpéda shozená z obstarožních dvouplošníků Fairey Swordfish. Kolos pak dorazila skupina britských plavidel vedená bitevními loděmi HMS Rodney a HMS King George V.
  staré Ranní úvaha: Markéta Pilátová: Plavba na obytné soše
  Ráno jsem vstala v šest. Venku si nasadila respirátor a hnala se na tramvaj. Nejdřív jsem vystoupila na pražské Palmovce a zkoušela se doptat, kde je tamní marina. Tu sousední holešovickou jsem důvěrně znala, bydlela jsem u ní rok v novostavbě a dívala se na zrezivělé, barevné doky naproti, na kalnou vodu, na tu rzivou malebnost, která mi tolik připomínala staré přístavy na La Platě v Buenos Aires.
  staré Brazilští indiáni se vydali na očkování, plavba jim trvala dvanáct dnů
  Skupina amazonských indiánů se vydala do nejbližšího města, aby dostala vakcínu proti koronaviru. Musela proto podniknout cestu dlouhou více než 700 kilometrů, která jim zabrala dvanáct dnů. Po očkování museli indiáni několik dnů ve městě zůstat, aby si prodejem uměleckých předmětů svého kmene vydělali na palivo a potraviny pro zpáteční cestu.
  staré Ministerstvo dopravy: Vláda schválila dohodu mezi českou a německou vládou o plavbě po labské vodní cestě
  Cílem dohody je zajistit a udržovat splavnost Labe v určitých parametrech od Pardubic až do Hamburku. Umožní více využívat labskou vodní cestu pro ekologicky šetrnou nákladní dopravu, skloubit dopravní využití s vodohospodářskými potřebami a zachování cenného přírodního prostoru.
  staré Záhada jako Brno: Z lodi Lipsko se při plavbě po přehradě ztratil pasažér!
  V jeden velký otazník se změnila v neděli odpoledne projížďka výletní lodi Lipsko po Brněnské přehradě. Jeden z cestujících si zakoupil jízdenku, jenže na své zastávce Sokolské koupaliště vůbec nevystoupil na molo. Posádka prohledala plavidlo, leč bezvýsledně.
  staré 20:00 Magalhãesova plavba kolem světa
  Mořeplavec Fernão de Magalhães se v září 1519 vydal na výpravu, která měla jednou provždy změnit lidské chápání světa. Německý dokument[online]
  staré Výletní plavba za miliony korun se vyprodala během jediného dne
  Jediný den stačil na to, aby se kompletně vyprodala luxusní výletní plavba společnosti Silversea Cruises. Trvat má 139 dní, přičemž pasažéři zavítají do 34 zemí. Takový zážitek má samozřejmě i vysokou cenovku, nejlevnější lístky vyšly na 104 tisíc australských dolarů (1,76 milionu korun) na osobu.
  staré Plavba k Wat Arun - Výlet po řece Chao Phraya
  Wat Arun patří bezpochyby mezi prvních pět nejvýznamnějších památek v Bangkoku, takže je cílem téměř všech návštěvníků tohoto města. Oproti všem ostatním nejznámějším pamětihodnostem města leží na západním břehu řeky Chao Phraya, takže se sem většina plaví lodí. Buď je možno využít jen přívoz přes řeku či si dát delší plavbu a ještě se pokochat výhledy na město z lodi
  staré Zájem o výletní lodě roste. Plavba kolem světa byla vyprodaná za den
  Během pandemie covidu-19, která se už více než podepisuje pod životy mnoha lidí po celém světě, se zvýšil zájem o dlouhodobé i kratší plavby po moři na velkých výletních lodích. „Chci se brzy dostat zpátky na moře, kde je o mě postaráno 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Chybí mi sociální kontakt,“ uvedla jedna z novopečených majitelek jízdenek.
  staré Zájem o výletní lodě roste. Plavba kolem světa byla vyprodaná za den
  Během pandemie covidu-19, která se už více než podepisuje pod životy mnoha lidí po celém světě, se zvýšil zájem o dlouhodobé i kratší plavby po moři na velkých výletních lodích. „Chci se brzy dostat zpátky na moře, kde je o mě postaráno 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Chybí mi sociální kontakt,“ uvedla jedna z novopečených majitelek jízdenek.
  staré Plavba po Dunajci na pltích ukáže krásu Pieninského národního parku
  Máte chuť se vypravit do nepoznaných míst a vyzkoušet něco nového? V tom případě zvolte jako výletní destinaci přírodní park Pieniny v Prešovském kraji. Nechte se unést proudem řeky Dunajec ve společnosti zkušených krojovaných vodáků, kteří vás pobaví svým výkladem a bezpečně provezou největším evropským skalním kaňonem, který Slovensko ukrývá. Z historie Tradiční plavba na ... Celý článek > Příspěvek Plavba po Dunajci na pltích ukáže krásu Pieninského národního parku pochází z Autovýlet.cz
 • Celý článek >
 • Plavba po Dunajci na pltích ukáže krásu Pieninského národního parku
 • Autovýlet.cz
 • staré Půlroční výletní plavba za 1,1 milionu korun se vyprodala během jediného dne
  Hlad po cestování je po roce pandemie už veliký. Ilustruje to i situace, kdy lidé během jediného dne vykoupili lístky na půlroční výletní plavbu společnosti Oceania Cruises, která stojí v přepočtu 1,1 milionu korun. Loď Insignia má nicméně vyplout až v roce 2023, v plánu je skoro stovka zastávek ve 33 zemích na pěti světadílech.
  staré Dobrodružná plavba CMA CGM pokračuje
  Francouzské rejdařství CMA CGM dnes patří mezi největší na světě. Na jeho počátku je příběh Jacquese Saadého, který se navzdory mnoha životním zkouškám nevzdal a neváhal začít od nuly v situaci, kdy přišel o všechno. Společnost proplula mnoha...
  staré Audioknižní plavba v doktorském plášti
  Jako audioknižní plavba v doktorském plášti by se dala charakterizovat zvuková podoba humoristického románu Richarda Gordona Doktor na moři, nedávno vydaná ve velmi příjemném podání Martina Písaříka. Jedním dechem je nutno dodat, že se navíc na téhle plavbě náramně pobavíte díky autorovu humoru, který dokáže být stejně tak poetický, jako břitký a ironický.
  staré Lodě skryté v poušti. Krušná plavba migrantů na Kanáry začíná na Sahaře
  Je to nejnebezpečnější migrační trasa současnosti, v posledních měsících se na ni však vydává čím dál víc lidí. Pět set kilometrů dlouhá plavba z Afriky na Kanárské ostrovy začíná na Sahaře, kde pašeráci lidí skrývají čluny. Reportéři agentury AP byli u toho.
  staré Ve věku 79 let zemřel režisér Michael Apted (Gorily v mlze, Jeden svět nestačí, Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka).
  Ve věku 79 let zemřel režisér Michael Apted (Gorily v mlze, Jeden svět nestačí, Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka).
  staré Při plavbě na Kanárské ostrovy zemřeli čtyři migranti, další mají vážné popáleniny
  Při plavbě z Afriky ke španělským Kanárským ostrovům zemřeli čtyři lidé, dalších 43 pasažérů z lodi s migranty se podařilo zachránit. Informovala o tom dnes podle agentury AP španělská pobřežní stráž. Podle ní další tři lidé skončili v péči zdravotníků na ostrově Tenerife kvůli vážným popáleninám.
  staré Plavba prémiovými vodami pokračuje. Xiaomi ukázalo vlajkový mobil Mi 11
  Čínská společnost Xiaomi před pár hodinami oficiálně představila nový vlajkový mobil Mi 11. Momentálně přichází v jedné modelové variantě ve třech paměťových kombinacích a dostupný je na domácím trhu. Nicméně už známe přesné parametry i základní ceny, takže se můžeme Xiaomi Mi 11 podívat na zoubek alespoň z těchto hledisek. Jak firma slíbila, u řady […]
  staré Podmáčená metropole Mexika aneb Plavba lodí po historických kanálech Xochimilca
  Píše se začátek 14. století. Uprostřed jezera Texcoco, přímo na vodě, vzniká výstavné město Tenochtitlán, pýcha aztécké říše. O dvě stě let později připlouvají Španělé a promění aztéckou říši v jedno z největších a nejšpinavějších měst současnosti, Ciudad de México. Dnes jezero Texcoco téměř zmizelo pod povrchem a zbytky kanálů lze najít už jen v Xochimilku.
  staré Albánie – plavba po jezeře Komani a návštěva města Kruja
  Albánie je sice nejchudším státem Evropy, ale o to je bohatší na přírodní krásy a historii. I díky tomu je cestovní ruch v této zemi na vzestupu. Tak se pojďme podívat, co zapomenutý kout Evropy nabízí svým návštěvníkům. My jsme pro svou dovolenou zvolili Durrës, abychom byli u moře, ale i na dosah přírody, horám i památkám.
  staré Albánsko – plavba po jazere Komani a návšteva mesta Kruja
  Albánsko je síce najchudobnejším štátom Európy, ale o to je bohatšie na prírodné krásy a históriu. Aj vďaka tomu je cestovný ruch v tejto krajine na vzostupe. Tak sa poďme pozrieť, čo zabudnutý kút Európy ponúka svojim návštevníkom. My sme pre svoju dovolenku zvolili Durrës, aby sme boli pri mori, ale aj na dosah prírody, horám i pamiatkam.
  staré Největší kontejnerová loď na světě poháněná LNG, Jacques Saadé, je na své první plavbě
  Zatím největší kontejnerová loď poháněná zkapalněným zemním plynem připlula v listopadu poprvé z Číny do evropských přístavů a nyní je na zpáteční cestě. Plavidlo Jacques Saadé s kapacitou 23 tisíc TEU si u čínské státní loděnice CSSC objednalo...
  staré Plavba za svobodou se změnila v boj o život. Na lodi v Haifě zemřelo 267 českých Židů
  Přesně před 80 lety se v Haifě potopila loď Patria SS, na jejíž palubě byli čeští Židé, kteří se chtěli zapojit do protinacistického odboje.
  staré Dechberoucí Chile, chudý Bangladéš, plavba Karibikem – všechno na vlastní kůži!
  Toulavé boty se dobývají z komory ven, ale bohužel je tam ještě musíme nějakou dobu nechat odpočívat. Mezitím se projeďme po světě alespoň na stránkách listopadového vydání měsíčníku Lidé a Země, který vychází právě dnes!
  staré Labsko-vltavská plavba XXVI. [kolektiv autorů / Mare-Czech]
  Ve Sborníku 2020 najdete tyto příspěvky: Lubomír Melen: Průběh zajišťování stavby a průjezd říčně-námořních plavidel z loděnice Chvaletice plavebními komorami při transportu na Labi; Dipl.Ing. Johannes Hirsch...
  staré Děkan Widimský: Dlouhá plavba nejistými covidovými vodami
  Studenti lékařských fakult se nyní nacházejí v nezáviděníhodné situaci: tisíce jich pomáhají v nemocnicích zvládat bezprecedentní nápor nemocných s covidovým zápalem plic a přitom musí současně studovat prakticky bez jakýchkoli úlev.
  staré Expedice na kraj světa:,Dokument o osmiměsíční plavbě přes Severozápadní průjezd
  Severozápadní průjezd je jedna z nejnebezpečnějších námořních cest na světě, která prochází polárním mořem a spojuje Atlantský a Pacifický oceán. Je známá pro svou krásu a až znepokojující klid. Z mnoha dobrodruhů, kteří jí proplouvali, jich uspělo jen pár. Kapitán Clemens Gabriel se ji pokusil pokořit spolu s rodinou. Jejich životní dobrodružství můžete sledovat v dokumentu Expedice na kraj svět (Expedition To… The post Expedice na kraj světa:,Dokument o osmiměsíční plavbě přes Severozápadní průjezd first appeared on Kritiky.cz.
 • Expedice na kraj světa:,Dokument o osmiměsíční plavbě přes Severozápadní průjezd
 • Kritiky.cz
 • staré Povodí Moravy: Plavba a rodinná rekreace na Baťově kanálu zaznamenala úspěch díky prodloužení sezóny
  Na začátku letošní hlavní plavební sezóny na Baťově kanálu očekávali provozovatelé plavby a půjčoven lodí poklesy příjmů kvůli protiepidemickým opatřením. S obavami, že se jim výpadek z května nepodaří během července a srpna dohnat, se někteří provozovatelé obraceli s žádostí o pomoc přímo na správce Baťova kanálu (Povodí Moravy, s. p.).
  staré Plavba, na kterou nezapomenete: Téměř 100 hodin v ekonomické třídě indonéského trajektu
  V pět hodin ráno se probouzím na betonové podlaze potemnělého přístavního terminálu. Skrz okna září stovky světel obrovského Dobonsola, kotvícího u hlavního mola. Přidáváme se ke stovkám dalších cestujících, mačkajících se u vysoké železné brány u východu z terminálu, obtěžkáni kufry, krabicemi, slaměnými pytli a ospalými dětmi, lidé v davu netrpělivě přešlapují a hlasitě se dožadují vstupu na loď. Po hodině se brána konečně otevírá a neovladatelná masa indonéských nedočkavců se úprkem žene do útrob osmipatrového kolosu.
  staré Plavba po středomoří
  Tradičně se dovolená tráví v jedné konkrétní destinaci a jejím blízkém okolí. Napadlo vás však někdy, že byste se během jedné dovolené podívali dokonce do několika rozdílných oblastí a neutratili více peněz než za běžnou dovolenou?
  staré Vítr do plachet fouká, ale plavba je bezpečná
  Jistoty, klasičnost a měkkost v novém románu Jiřího Hájíčka
  staré Zemanova plavba na člunu a výlet k prameni: Otazníky kolem letní dovolené prezidenta
  Prezident Miloš Zeman (75) se po dvouleté pauze v sobotu opět plavil na člunu na své milované Vysočině. Naposledy se tak národu ukázal v létě 2017. Člun Challenger je stále stejný, ale něco bylo letos přeci jinak. V minulosti prezidenta u jeho oblíbené kratochvíle viděli novináři, nebo dokonce i fanynky na břehu. Tentokrát lid pěti snímky potěšil „jen“ hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ten přidal v neděli i fotku od turistického pramene Oslavy s pózující hlavou státu v turistickém úboru. Jenže i tady přichází jeden dotaz – jak dlouhou trasu prezident k místu urazil „po svých“?
  staré Pláž v Chorvatsku - romantická plavba zalitá sluncem a letní pohodou
  Milujete léto a Chorvatsko? Chcete zažít příjemnou plavbu s trochou vzrušení? Máte rádi romány Julie Caplinové? Další kniha z jejího pera s názvem Pláž v Chorvatsku vás tentokrát přenese na krásnou pláž a ještě krásnější jachtu.  Maddie je třicetiletá žena, která vystudovala dějiny umění. Prozatím nenašla vhodnou práci, aby se ve svém oboru uplatnila. Přijme tedy brigádu, kde bude pracovat na…
  staré Zemanova dovolená byla bez nafukovacího člunu. Počasí plavbě nepřálo, řekl Ovčáček
  Prezident Miloš Zeman letos zřejmě strávil celou svou třítýdenní dovolenou na venkovském sídle českých prezidentů v Lánech. Na původně avizovanou cestu na Vysočinu, kde má Zeman chalupu, podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka nakonec nedošlo. Nebylo k tomu prý vhodné počasí. Zeman se tak letos neplavil ani na svém žlutém člunu.
  staré Indonésie, ostrov Flores a NP Komodo – plavba za ještěry
  Vyrazit do Indonésie a vyhnout se masám turistů je dnes skoro nemožné. Většina turistů končí na ostrovech Bali nebo Gili, někteří z nich pokračují dále na ostrov Lombok, Jávu nebo Sumatru. Rádi byste se těmto místům vyhnuli? Hledáte větší dobrodružství? Pak se vydejte ještě dál a objevte přírodní krásy ostrova Flores a jeho národní park Komodo.
  staré Indonézia, ostrov Flores a NP Komodo – plavba za jaštermi
  Vyraziť do Indonézie a vyhnúť sa masám turistov je dnes skoro nemožné. Väčšina turistov končí na ostrovoch Bali alebo Gili, niektorí z nich pokračujú ďalej na ostrov Lombok, Jávu alebo Sumatru. Radi by ste sa týmto miestam vyhli? Hľadáte väčšie dobrodružstvo? Potom sa vydajte ešte ďalej a objavte prírodné krásy ostrova Flores a jeho národný park Komodo.
  staré Plavba po řece Ploučnici. Unikátní řeka nabízí vodákům i skalní tunel
  Co čeká vodáka na Ploučnici? Meandry, jezy, dokonce i skalní tunel. Řeka Ploučnice je vyhlášená díky nádherné krajině, kterou protéká. Někdy je nutné plavidlo kus...
  staré Plavba na nefalšovaném voru? Návrat do minulosti nabízí Kamýk nad Vltavou
  /FOTOGALERIE/ Vltavou v Kamýku kdysi plulo i 3000 vorů ročně, nyní tuto minulost obce připomíná už jen někdejší vorařská hospoda U Krůtů, kterou rodina současného majitele Václava Krůty vlastní od roku 1720. Ovšem veřejnost si může tento zážitek už třetím rokem vyzkoušet na vlastní kůži díky tesaři Janu Zdislavovi Jankovskému.
  staré Plavba se proměnila v boj o život. S mladým párem se převrátila loďka
  V drama se proměnila úterní plavba dvou lidí na řece Dyji. V katastru obce Tasovice se u tamního splavu s nimi převrátila loďka.
  staré Zatopené uhelné lomy mají sloužit i plavbě
  Ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček představil svou vizi budoucnosti severních Čech po rekultivaci lomů hnědého uhlí. Cílem má být soustava několika propojených jezer, která budou vedle energetiky a vodního hospodářství sloužit i plavbě.
  staré Hrůza na výletní plavbě: Výbuch sopky spálil krásce většinu těla! Táta a sestra na místě zemřeli
  Krásná Stephanie Browittová (23) z australského Melbourne prožila nemyslitelné hrůzy, když před šesti měsíci utrpěla popáleniny na 70 % těla a skončila v kómatu po erupci podvodní sopky na Novém Zélandu. Co je ještě horší, zemřeli při ní její tatínek Paul a sestra Krystal (†21). Bolest z jejich ztráty krásku dodnes trápí více než popáleniny.
  actual not cached