Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 25.01.2022 || EUR 24,495 || USD 21,737
středa 26.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 026,  dnes má svátek Zora, zítra má svátek Ingrid
26.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 026,  dnes má svátek Zora


( Nalezeno 100 článků )

Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

staré Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla
od TomasPribyl (Napsal čtv, 11 led 2018 23:04:20 GMT)hulvath píše:Po asi 10 otevreni se vazba zacala rozpadat a ted mam salatove vydani.Ještě drobná poznámka k tomu rozpadání: přiznám se, že s tímto jsem se ještě u žádného výtisku nesetkal. Graficky a typograficky zvěrstvo, souhlasím. Mě vždycky bijí do očí obrázky: jeden s červeným podkladem, druhý v rámečku, třetí takový, čtvrtý makový... Toto bych nikdy nenechal svoje děti udělat ani jako školní projekt.Ale k rozpadání: sám mám několik výtisků, prošly mnoha rukama, často s nimi pracuji (jasně, člověk musí mnohé informace brát s rezervou, neb dnes jsou jiné zdroje než v roce 1997, ale jako základní orientace dodnes slušné) a nechci říkat, že jsou jako nové, ale hodně, hodně se novým podobají.Read Main Topic...chcete vědět víc?
staré Vydělali jste na burze? Nezapomeňte na daně, jak na ně se ptejte experta Eisenworta
Hodně lidí loni na burzách solidně vydělalo, pokud své zisky realizovali, musí ale také myslet na berní úřad. Proto přinášíme odpovědi na otázky čtenářů ohledně danění investic od daňového experta Lukáše Eisenworta z EK Partners.
staré Co brzdí rovnost mezi pohlavími? Jak reaguje Praha a EU? Ptejte se šéfky ženské lobby
Čtenářům Aktuálně.cz bude od 13 hodin odpovídat ředitelka České ženské lobby Hana Stelzerová. Pokládat dotazy můžete už teď.
staré Co čeká nového ministra školství? Co čeká školy? Ptejte se expertky na vzdělávání
Nový ministr školství Petr Gazdík vystudoval učitelství matematiky a zeměpisu na Masarykově univerzitě v Brně. Šest let učil na základní škole v Bánově nedaleko Uherského Brodu. V roce 2002 byl uvolněn do veřejné funkce, zaměstnancem bánovské školy však zůstává. Sem také vedla jeho první cesta po jmenování ministrem. Učitelům řekl, aby mu volali nebo psali, kdyby ve funkci něco "zvoral". Gazdík dopředu avizoval, že chce pokračovat ve vzdělávacím programu Strategie 2030+, rád by výuku zmodernizoval, aby dávala smysl v rychle se měnící době. Místo memorování velkého množství látky chce dát prostor i  společné práci žáků na projektech. Uvažuje také o maturitě, která by se neskládala v jeden den, ale průběžně a opakovaně během studia či po něm. Co se týče nejbližší budoucnosti, chce ve školách zavést antigenní testování dvakrát týdně, aby bylo možné ponechat co nejvíce tříd bezpečně otevřených. Co si o jeho vizích myslí šéfka Učitelské platformy Petra Mazancová? Co jsou podle ní největší bolesti českého školství, kterým by se měl nový ministr přednostně věnovat? V čem by měl navázat na svého předchůdce Roberta Plagu a co naopak změnit? Co čeká školy, učitele, žáky a rodiče v roce 2022? A co trápí ve školách vás, čtenáře Aktuálně.cz, co byste rádi vyřešili či změnili? Petře Mazancové můžete posílat dotazy od pondělí 27. prosince ráno, odpovídat vám začne v úterý 28. prosince od 16 hodin.
staré Na mou kandidaturu na prezidenta se ptejte v září, prohlásil Babiš
Bývalý premiér Andrej Babiš promluvil k případnému boji o Pražský hrad. Kandidaturu na prezidenta zváží až po poradě s rodinu, její názor je pro něj nejdůležitější, řekl šéf hnutí ANO na Rádiu Impuls. Dodal, že o svém rozhodnutí nebude informovat začátkem roku, ale až v září.
staré Ptejte se právě teď: Jak našetřit na spokojenou penzi
Jen jeden z deseti Čechů věří, že mu důchod vyplácený státem bude stačit na pokrytí většiny potřeb a radostí, které by si v penzi chtěl dopřát. Zároveň ale polovina lidí ani netuší, že jim se spořením na stáří může pomoci jak stát, tak zaměstnavatel, a navíc už teď mohou ušetřit i na daních. Jak se správně spořit na penzi, když roste inflace a mění se finanční trhy? Co jsou dynamické strategie a pro koho jsou vhodné?  Na vaše otázky týkající se spoření na penzi odpovídá právě teď Milan Tomášek, manažer investic a penzijních produktů NN Penzijní společnosti. 
staré Máme se bát omikronu? A co značí pokles nákaz? Ptejte se imunoložky
Po několika listopadových rekordech denní přírůstky nakažených lehce klesají. Vláda se proto rozhodla opatření nezpřísňovat a počkat na další vývoj epidemické situace. Je vyčkávání správný krok?
staré Ptejte se epidemiologa: Prymula v Epicentru o covidu, omikronu i prezidentově „akváriu“
Epidemie koronaviru s mutací delta stále sužuje Česko a k tomu se u nás objevila varianta omikron, která se pomalu, ale jistě šíří světem. Nakažený prezident Miloš Zeman během týdne zpovídal adepty na posty v budoucí vládě z improvizovaného  „akvária“ v Lánech, s jehož vytvořením pomáhal epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula, který bude 7. prosince hostem úterního Epicentra Blesk Zpráv. A tentokrát se ho kromě moderátorky můžete ptát i vy.
staré Zlepší Fiala vztahy s EU? A co čekat od předsednictví? Ptejte se analytika Havelky
Na otázky čtenářů týkající se vztahů Česka s EU bude odpovídat odborník Vít Havelka z institutu Europeum.
staré Profesor Hel v Epicentru o nebezpečné mutaci z Afriky i cestě z pandemie. Ptejte se i vy!
Máme důvody se obávat nové mutace z jižní Afriky? V čem spočívá její nebezpečnost? Chrání před ní dostupné vakcíny? Měli bychom naočkovat naše děti a proč? Kdy skončí koloběh lockdownů, restriktivních opatření a nouzových stavů? Nejen na tyto otázky bude v úterním Epicentru odpovídat český imunolog a profesor Alabamské univerzity, Zdeněk Hel a tentokrát se můžete zeptat i vy! Vysíláme v úterý 30. listopadu od 15:00.
staré Babiš v Blesku o covidu, drahotě, nové roli i rodině: Ptejte se i vy končícího premiéra
Andrej Babiš (ANO) ve Strakově akademii i ve Sněmovně stále ještě sedí v křesle premiéra, jeho mise v čele vlády se však pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Že by měl kandidovat na prezidenta, to nyní popírá. Během svého působení v čele vlády vystoupil opakovaně i v živě vysílaném pořadu Blesku Ptám se, pane premiére. Jeho hostem bude i tento čtvrtek - 11. listopadu 2021 od 13:00. Ptát se Andreje Babiše můžete již nyní i vy. Stačí jen položit otázku ve formuláři níže.
staré Google Pixel 6 dorazil do redakce. Mrkněte na první fotky a ptejte se na cokoliv
Poté co Google představil své nové telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro jsme neváhali a objednali je i do naší redakce. Po necelých dvou týdnech nám konečně dorazila alespoň základní varianta a my se nemůžeme dočkat až se s vámi podělíme o plnohodnotnou recenzi. Na tu je ale nyní ještě brzy. Pojďme se však […] Celý článek si můžete přečíst na Google Pixel 6 dorazil do redakce. Mrkněte na první fotky a ptejte se na cokoliv
 • Google Pixel 6 dorazil do redakce. Mrkněte na první fotky a ptejte se na cokoliv
 • staré Lákavé nabídky, záludné kličky. Ptejte se experta, co si ohlídat u dodavatele energií
  Na dotazy čtenářů ohledně změny dodávek energií odpoví Jiří Zelenka z právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.
  staré Ptejte se odborníka právě teď na svůj důchod a finance. Jak si přilepšit?
  Chcete mít klidné a bezstarostné stáří? Spolehnout se jen na pomoc státu by se nemuselo vyplatit. Odborníci proto doporučují založit si penzijní spoření nebo alespoň investovat své úspory. Co se vyplatí, kdy začít spořit na důchod? Ptejte se právě teď Ondřeje Hatlapatky, finančního poradce Partners. 
  staré Toužíte uspět v digitálním světě? Ptejte se odborníka
  Podnikáte? Bez digitalizace se v dnešní době skutečně neobejdete, a to nejen kvůli nelehké době, za kterou může pandemie. Usnadněte cestu vašemu byznysu a ptejte se Pavla Kašpara, který má ve Vodafonu na starost marketing pro firemní zákazníky. Na vaše dotazy bude odpovídat v pondělí 25. 10. od 11 do 12 hodin. Své otázky posílejte už nyní.
  staré Testujeme iPhone 13 (Pro): ptejte se, co vás zajímá
  Právě dnes se po celém světě začaly prodávat nové iPhony 13. Podle informací, které má naše redakce k dispozici, byly počty předobjednávek u většiny prodejců až o polovinu vyšší, než tomu bylo u předchozí generace. My v redakci testujeme základní iPhone 13 (preview) a také nejvybavenější variantu iPhone 13 Pro Max (preview). Během víkendu pro vás chystáme článek s testem fotoaparátu a záznamu videa, a v průběhu příštího týdne se můžete těšit na podrobné recenze a videopohled. O tom, že je o letošní třináctkovou řadu velký zájem svědčí i poměrně dlouhé dodací lhůty přímo na Apple.cz. Na dodání si v případě varianty Pro počkáte téměř měsíc. Apple letos zrušil 64GB variantu, základem je nyní vždy 128GB vnitřní paměť, což je rozhodně krok správným směrem. Náročnější uživatele rozhodně potěší nejvyšší paměťová verze s kapacitou 1 TB, která se týká modelů iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Zajímavé je, že … Přečtěte si celý článek Testujeme iPhone 13 (Pro): ptejte se, co vás zajímá
 • Testujeme iPhone 13 (Pro): ptejte se, co vás zajímá
 • staré Ptejte se politiků, proč nevyvíjejí žádné konkrétní aktivity, jenom mluví a slibují. A dopadne to „jako vždycky“.
  Co se to stalo? Přestávám některým tvrzením rozumět. Kapitola první: Média a jejich zprávy.Čtu článek první, který tvrdí, že čím dál tím více Čechů se smiřuje s tím, že budou bydlet v nájmu. Zatímco v roce 2020 se 62 procent lidí obávalo, že kvůli koronavirové krizi na vlastní bydlení nedosáhnou, v letošním roce jich výrazně přibylo, podle průzkumu, který realizovala společnost Generali Investments CEE, jde o 77 procent. ivan prikryl 3 Promo článek:  Promo článek číst dál
 • číst dál
 • staré Stát bude regulovat, jak lidé topí. Ptejte se experta, jak z energií získat maximum
  Na dotazy čtenářů ohledně zateplení a energií odpoví Ondřej Hájek, odborník na energie ze skupiny E.ON.
  staré Změna pojišťovny - Zdravotní benefity - Ptejte se: VZP zná odpověď
  Zajímá vás také, jak a proč právě teď změnit pojišťovnu? Jaké benefity vás čekají u největší zdravotní pojišťovny v zemi? Na co máte nárok a kde zjistíte, kolik za vás stát odvedl za vyšetření u lékaře? Jak si zažádat o lázně, příspěvek na očkování nebo třeba sportovní kroužek pro děti?I na to se můžete ptát náměstka ředitele VZP pro služby klientům Ivana Duškova. Odpovídat bude 21. 9. na bleskovém chatu od 11 do 12 hodin. Své otázky posílejte už nyní.
  staré Přinese dění v Afghánistánu novou vlnu migrace či terorismu? Ptejte se experta
  Ptejte se již nyní odborníka na islámský radikalismus, terorismus či vojenskou politiku Josefa Krause. Odpovídat bude ve středu od 9:30.
  staré Testujeme novou Škodu Fabia. Zatím jen s tříválci. Ptejte se, co vás zajímá!
  Dlouho očekávaný den je tady: dnes se poprvé svezeme v nové Škodě Fabia. Pište nám do diskuse pod tímto článkem, co vás o novém přírůstku z Mladé Boleslavi zajímá!
  staré Co ovlivňuje chování voličů? V čem jsou specifické Sudety? Ptejte se ekonoma Mikuly
  Ekonom Štěpán Mikula bude odpovídat ve středu od 15 hodin, ptát se můžete již nyní.
  staré Kvalitní učitel je víc než supertechnologie. Ptejte se experta na výukové programy
  Cyril Brom vede Laboratoř pokročilého multimediálního vzdělávání na Matfyzu. Odpovídat bude ve čtvrtek 5. srpna od 13 hodin, ptát se můžete již nyní.
  staré Mizí poslední africká divočina. Ptejte se zoologa Tomáše Jůnka, jenž ji chrání
  "Pralesy rozparcelovali a zpřístupnili především čínští těžaři, všem včetně pytláků. Ti loví ohrožená zvířata po tunách," říká zoolog Tomáš Jůnek.
  staré Bát se očkování je nesmysl. Ptejte se mediků z covidária, kteří boří mýty o vakcínách
  Aneta Nyčová je zakladatelka spolku Medici pro očkování, Ondřej Hubálek anesteziolog se zkušenostmi z covidária.
  staré Které houby sbírat? A jak les pomocí hub komunikuje? Ptejte se mykologa Petra Kohouta
  Mykolog Petr Kohout získal Cenu Neuron za výzkum prospěšného vztahu mezi houbami a rostlinami. Ptejte se již dnes, vědec odpoví ve středu odpoledne.
  staré Extrémní bouřky a tornáda. Budou tu s námi pořád? Ptejte se meteorologa Michala Žáka
  Ptejte se meteorologa ČT Michala Žáka na předpověď počasí a extrémní jevy. Otázky můžete pokládat již teď, on-line chat začne ve středu ve 12:30.
  staré Ptejte se sociologa: Skončil nejšílenější školní rok. Jak poznamenal život školáků?
  Pandemie převrátila malým dětem, teenagerům i mladým lidem život naruby. Ptejte se sociologa Petra Soukupa z Fakulty sociálních věd UK.
  staré Milion chvilek? Ptejte se, kam se ztratily ty miliony z účtů. Chování ČT a dalších s otazníky
  Spolek Milion chvilek pro demokracii za dobu své existence svolal celou řadu demonstrací za nezávislost justice. Ne vždy k tomu však měl pádný důvod, upozorňuje devatenáctiletý aktivista a hlavní organizátor hnutí Odchod.eu Matěj Gregor. A i když protivládní protesty chvilkařů zdaleka nedosahují statisícových rozměrů, jako jsme zažili v roce 2019 na Letné, je podle mladého aktivisty s podivem, kolik pozornosti jim stále česká média věnují. Ta by měla prý psát spíše o tom, kam se ztratily miliony, které hnutí získalo od svých dárců a jak překrucují informace.
  staré Ptejte se ministryně. Zveme vás na on-line debatu o důchodové reformě
  Dnes v 19 hodin pořádá Masarykova demokratická akademie on-line debatu: Spravedlivá, udržitelná, srozumitelná. Jaká je důchodová reforma? Zveme vás k jejímu sledování on-line.
  staré Testujeme Xiaomi Mi 11 Lite 5G, ke kterému teď získáte Mi Band 6 zdarma. Ptejte se, co vás zajímá
  Odlehčená varianta vlajkové lodi od Xiaomi s podporou sítí 5. generace už nám dorazila do redakce. Smartphone Xiaomi Mi 11 Lite 5G svou cenou míří do střední třídy, kde je přeci jen poslední dobou trochu těsno – konkurence od Realme, Samsungu či OnePlus je nelítostná a prosadit se nebude jednoduché ani pro nekorunovaného krále telefonů se skvělým poměrem cena/výkon. Recenzi již pilně připravujeme a vás se ptáme, co v ní nesmíme opomenout. Pod 6,55″ AMOLED displejem s rozlišením 1080 x 2400 pixelů, obnovovací frekvencí 90 Hz a podporou HDR10 se nachází osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 780G, doplněný o grafiku Adreno 642, 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti s podporou microSD karet. Potěší přítomnost Bluetooth 5.2, NFC, čtečky otisků prstů, podpory sítí 5G či baterie s kapacitou 4250 mAh a rychlým 33W nabíjením. Za pozornost stojí také trojice fotoaparátů na zadní straně. Hlavní fotoaparát dostal rozlišení 64 Mpx a … Přečtěte si celý článek Testujeme Xiaomi Mi 11 Lite 5G, ke kterému teď získáte Mi Band 6 zdarma. Ptejte se, co vás zajímá
 • Testujeme Xiaomi Mi 11 Lite 5G, ke kterému teď získáte Mi Band 6 zdarma. Ptejte se, co vás zajímá
 • staré Loni zemřelo při dopravních nehodách 518 lidí. Ptejte se odborníků na bezpečnost
  Jak zvýšit bezpečnost na českých silnicích? Odpověď na tuto otázku bude hledat diskuse Deníku, která se uskuteční už ve středu 12. května od 11 hodin.
  staré Berou Češi domácí násilí vážně, týká se i mužů a padají adekvátní tresty? Ptejte se
  Ptejte se hostů páteční on-line debaty, která se bude věnovat domácímu násilí v Česku.
  staré Testujeme OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Ptejte se, co vás zajímá
  Do redakce už nám dorazily nejvybavenější modely čínské značky OnePlus s označením 9 a 9 Pro. Včerejší představení se točilo především kolem spolupráce se značkou Hasselblad, nicméně ani ostatní parametry nevypadají vůbec špatně. Především výkonu budou mít oba modely na rozdávání. Recenzi již pilně připravujeme a vás se ptáme, co v ní nesmíme opomenout. OnePlus 9 je solidní základ, nicméně Pro model ukázal, že ďábel se mnohdy ukrývá v detailu. Rozdílů není mnoho a většina z nich není nikterak zásadních. Nicméně pokud je všechny sečtete, vyjde z nich OnePlus 9 Pro jako model, který zubu času odolá mnohem lépe. Jak ale dopadnou v naší recenzi? Špičkové parametry, prvotřídní displej a rychlé nabíjení Výkon novým vlajkovým lodím rozhodně scházet nebude. Procesorem je Qualcomm Snapdragon 888, tedy absolutní špička vyrobená 5nm technologií. Ten je doplněný o grafiku Adreno 660, 8/12 GB LPDDR5 RAM a 128/256 GB vnitřní paměti typu UFS 3.1. Konektivitu … Přečtěte si celý článek Testujeme OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Ptejte se, co vás zajímá
 • Testujeme OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Ptejte se, co vás zajímá
 • staré Testujeme Samsung Galaxy A52 5G. Ptejte se, co vás zajímá
  Do redakce nám dorazila novinka ze střední třídy od Samsungu – model Galaxy A52 ve variantě s podporu 5G sítí. Ten nás už při představení překvapil tím, že nenabízí takřka žádné kompromisy ve své cenové kategorii. Telefon je již v prodeji, proto již pilně připravujeme recenzi. Nástupce nejpopulárnějšího modelu střední třídy od Samsungu si toho připravil poměrně hodně. Design odkazuje rozložením fotoaparátu a barevnými kombinacemi na nejvyšší řadu Galaxy S, stále si ale zachovává osobitý ráz. Matný plast rozhodně vítáme, stejně jako decentní barevné varianty. Standardní černou a bílou doplňuje světle modrá a fialová. Testovaná modrá vypadá opravdu dobře. Super AMOLED, OIS, voděodolnost i stereo reproduktory Pod kapotou tepe osmijádrový procesor Snapdragon 720G doplněný grafikou Adreno, 6/8 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti s možností rozšíření o microSD karty až o velikosti 1 TB. Výkonově by tato sestava měla dosahovat odhadem 280 000 bodů v benchmarku AnTuTu, což je … Přečtěte si celý článek Testujeme Samsung Galaxy A52 5G. Ptejte se, co vás zajímá
 • Testujeme Samsung Galaxy A52 5G. Ptejte se, co vás zajímá
 • staré Zavedení pořádku, nebo cenzura? Ptejte se Věry Jourové na plány na regulaci internetu
  Na otázky čtenářů bude v pondělí dopoledne odpovídat místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová.
  staré Testujeme Xiaomi Mi 11 se 108Mpx foťákem. Ptejte se, co vás zajímá
  V redakci testujeme nejnovější smartphone od společnosti Xiaomi – dlouho očekávaný model Mi 11, který se v průběhu tohoto měsíce začne prodávat i na českém trhu, a to ve čtvrtek 18. března. Xiaomi Mi 11 nabízí hromadu zajímavých vlastností zabalených do elegantního těla. Telefon je tradiční slepenec hliníkového rámu a skleněných ploch. Námi testovaná modrá varianta vypadá skvěle a líbí se nám i duhový efekt, který vytváří dopadající světlo. Přiznám se, že hezčí zpracování zadní strany jsem u smartphonu ještě neviděl. Tohle se výrobci skutečně povedlo. Snapdragon 888, 108Mpx, 8K video i podpora 5G Xiaomi Mi 11 pohání 5nm čipset Qualcomm Snapdragon 888, který nabídne vysoký výkon i efektivitu. Pro stabilní náročné hraní je čipset chlazen technologií LiquidCool využívající výparníkovou komoru. Slot na paměťovou kartu přítomen není, stejně tak na telefonu nenajdete sluchátkový jack. Po stránce bezdrátové konektivity se můžete těšit na Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, NFC a pochopitelně i … Přečtěte si celý článek Testujeme Xiaomi Mi 11 se 108Mpx foťákem. Ptejte se, co vás zajímá
 • Testujeme Xiaomi Mi 11 se 108Mpx foťákem. Ptejte se, co vás zajímá
 • staré Zvětšení prsou odlehčenými implantáty: ptejte se MUDr. Romana Kufy v online chatu
  Toužíte po větším dekoltu bez bolesti zad? Jaký typ silikonového implantátu se hodí do povislých prsou? V jakých případech MUDr. Roman Kufa z PERFECT CLINIC používá B-Lite® implantáty? A kdy může žena podstoupit zvětšení prsou, když má hodně špatnou elasticitu kůže?
  staré Česká energetika na rozcestí. Jaká je její budoucnost? Dokáže splnit doporučené cíle EU? Ptejte se expertů
  Česká energetika stojí na rozcestí a už letošek naznačí, po které z cest se vydá do budoucnosti. V Evropské unii sice již loni obnovitelné zdroje energie poprvé vystřídaly fosilní paliva jakožto hlavní zdroj elektřiny, v Česku ale nic takového zatím...
  staré Česká energetika na rozcestí. Jaká je její budoucnost? Dokáže splnit doporučené cíle EU? Ptejte se expertů
  Česká energetika stojí na rozcestí a už letošek naznačí, po které z cest se vydá do budoucnosti. V Evropské unii sice již loni obnovitelné zdroje energie poprvé vystřídaly fosilní paliva jakožto hlavní zdroj elektřiny, v Česku ale nic takového zatím...
  staré Jak zdanit zisky z kryptoměn a vyhnout se sankcím? Ptejte se daňového experta Michala Hanycha
  Znovu přišel čas podávat daňová přiznání a tentokrát bude muset hodně lidí řešit i příjmy z kryptoměn. Bitcoin, litecoin a další digitální měny nejsou z pohledu finančních úřadů ani České národní banky oficiálními měnami, proto se jejich danění liší...
  actual not cached