Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 29.09.2022 || EUR 24,690 || USD 25,440
pátek 30.září 2022, Týden: 40, Den roce: 273,  dnes má svátek Jeroným, zítra má svátek Igor
30.září 2022, Týden: 40, Den roce: 273,  dnes má svátek Jeroným


( Nalezeno 100 článků )

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

staré Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI
Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal ocenenia „Vysoko odporúčané“ od laboratória Buyers La ......chcete vědět víc?
staré Digitální morální desatero
1. Nepoužiješ digitalizaci a optimalizaci k páchání jakéhokoli zla ve snaze se mít dobře. 2. Nebudeš egoisticky zasahovat do soukromého života cizích lidí a cizích organizací. 3. Nebudeš egoisticky slídit na internetu v soukromí cizích lidí. 4. Nepoužiješ nikdy internet a intranet ke lži a krádeži. 5. Nepoužiješ internet a intranet k parazitování na tom, co je ti cizí. 6. Nepoužiješ nebo nepořídíš kopii informací nebo programu, který jsi nezaplatil. 7. Nepoužiješ neoprávněně hodnotného existenčního zdroje lidí nebo organizací. 8. Nepřivlastníš si peníze nebo práci jednice nebo společnosti. 9. Budeš přemýšlet o následcích informací nebo programu, který jsi zveřejnil. 10. Budeš používat internet a intranet ohleduplně, abys tak nespáchal jakékoli zlo.
staré Desatero, jak do těla nepustit zimu
Přinášíme tipy, jak si udržet vnitřní teplo energetické krizi navzdory:
staré Záložka: Najděte si svého knihkupce. Co obsahuje desatero dobrého nákupu knih?
Najdi si svého knihkupce či knihkupkyni a nakupuj u nich. Podporuj své oblíbené nakladatele a nakupuj od nich napřímo. Než knihu koupíš ve velkém e-shopu, podívej se, jestli nemá nakladatel svůj e-shop. To jsou první tři tipy, jak být čtenáři, kteří při nakupování knížek přemýšlejí. Desatero vymyslela básnířka a spoluzakladatelka Asociace malých nakladatelů a knihkupců Anna Štičková, která se knižnímu trhu věnuje i ve svém doktorandském studiu.
staré Desatero self-care: Jak se zrelaxovat po hektickém týdnu
Každý člověk občas zažije týden, kdy neví, kde mu hlava stojí. Blíží se uzávěrky v práci, hodiny trčíme v zácpě a pak utíkáme s dětmi na kroužky nebo k lékaři. Do toho je potřeba zajít na poštu a koupit tchyni narozeninový dárek… A nakonec nám nezůstane čas pro sebe.
staré Skládky i graffiti. Řada lidí ničí přírodu, změnit to má aplikace či desatero
Letní turistická sezóna je v plném proudu. Po dvou letech covidových uzávěr si našli domácí i zahraniční turisté cestu zpět do přírody, ale někteří k ní přistupují ve stylu po nás potopa. Velkým hitem se poslední dobou stalo nahlašování černých skládek a nepořádku přes mobilní aplikace. Jedná se o velmi snadný a rychlý způsob, kdy není potřeba hledat, na kterou instituci se obrátit. Nejčastěji používanou mobilní aplikací pro nahlašování je Munipolis.
staré Vinklátová (SLK): Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero
Rok uplynul od doby, kdy se Jizerskohorské bučiny staly první přírodní památkou České republiky, zapsanou na seznam UNESCO. K příležitosti tohoto výročí vzniklo osvětové video pod taktovkou tvůrců, kteří společně s poutníkem a fotografem přibližují, jak se v přírodě správně chovat. Vzniklo tak turistické desatero.
staré Radioporadna: Desatero, jak přežít výlet k vodě: děti vždy pod dohledem, zapomeňte na alkohol
Horké letní počasí přímo vybízí k tomu, abychom nebyli zavření doma a vyrazili ven, do přírody a ideálně k vodě. Jak se ale u vody a na vodě chovat, abychom se ve zdraví vrátili domů?
staré Desatero správně zabalené lékárničky: Tohle vám na cestách rozhodně nesmí chybět!
Zdravotní komplikace dokážou znepříjemnit nejednu dovolenou. Základem každé cesty, ať už do zahraničí, nebo po Česku, je proto dobře nachystaná lékárnička. Podle praktických lékařů by lidé měli lékárničku kontrolovat alespoň jednou do roka, ideálně však před každou cestou, a její obsah vždy přizpůsobit typu dovolené.
staré Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček
Grilování neodmyslitelně patří k létu a prázdninám celkově. Omamná vůně linoucí se ze...
staré Desatero dobrého recruitera aneb dva měsíce v kůži kandidáta - díl 3
Náš průzkum započal. Smyšlené životopisy byly rozeslány a my jsme v naší kanceláři s napětím čekali, kdo se ozve. Přecházely dny a týdny a nám začínalo být jasné, že na některá CV žádnou odpověď nedostaneme. Kdo dával pozor v hodinách fyziky, ví, že podle zákonů Isaaca Newtona by po akci vždy měla následovat reakce. To ale nejen při fyzikálních pokusech, ale také v HR. Pocit nejistoty, zda ještě čekat, nebo se máme zkusit přihlásit na jinou pozici, nebyl vůbec příjemný. 
staré Desatero aneb Proč vznikla v českém fotbale nenávist k Plzni a kde může Csaplár najít jednotky buranství?
Česká liga > Ohlasy po nepovedeném nedělním ligovém zápase o první místo Slavia Praha-Viktoria Plzeň (1:1) neberou konce. Na některé z nich je třeba reagovat nejen na Facebooku či Twitteru. „Nenávist a agresi v takové míře jsme ještě nezažili,“ napsala Viktoria Plzeň po utkání v Edenu, když se omlouvala „za vteřinovou reakci“ se vztyčeným prostředníkem svého majitele a šéfa Adolfa Šádka, mj. i místopředsedu Ligové fotbalové asociace (LFA), jež profesionální fotbalové soutěže v Česku řídí, a člena výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky (FAČR).
staré Desatero pro zdravé ledviny
Doporučení pro zdraví našich ledvin od Fresenius Medical Care, celosvětově největšího poskytovatele produktů a služeb pro pacienty s chronickým selháním ledvin, kterým trpí přibližně 3,7 miliony lidí na celém světě....
staré Desatero přikázání pro španělský poklad na talíři, milovníci ryb mají smůlu
Dá se říct, že receptů na tradiční španělskou paellu je stejně jako kuchařů. Ve Valencii však vědci z Katolické univerzity stanovili desatero ingrediencí, které do paelly patří. Žádné ryby, žádní korýši. Alespoň ve Valencii nikdy.
staré Desatero dětského sebevědomí
Procházíte s dětmi těžkým obdobím? Plní je strach, trauma z vlastního selhání, chyba, kterou si neumějí odpustit? Nebo je do problémů vtáhl rodinný rozvrat (viz Jak pracovat s dětmi poté, co jejich rodič odejde)? Abychom děti dostali do lepšího rozpoložení, nesmíme ve špatném tonout sami. I proto jsem celé jedno vydání svého magazínu věnoval tématu … Desatero dětského sebevědomí Pokračovat ve čtení » The post Desatero dětského sebevědomí first appeared on FirstClass.cz.
 • Desatero dětského sebevědomí Pokračovat ve čtení
 • Desatero dětského sebevědomí
 • FirstClass.cz
 • staré Desatero dobrého recruitera aneb dva měsíce v kůži kandidáta díl 1 a 2
  Konzultacím náborových procesů se v MotivP věnujeme již roky. Už od začátku se s kolegy snažíme postupy výběrových řízení upravovat a neustále vylepšovat. Naším cílem je poskytovat klientům co k nejefektivnější procesy náboru, ale zároveň co nejlidštější přístup k potenciálním kandidátům. Nejnovější trendy v oblasti HR ale jenom nesledujeme, snažíme se je aktivně vytvářet. Neustále se snažíme pokládat si zapeklité otázky, které nás mohou v náboru posouvat dále: Jak se stát opravdovými náborovými…
  staré Desatero pro vyhledávání informací
  Každý slyšel o existenci svatého mravního desatera, které podle mytologie daroval Stvořitel lidem, které on z prachu zde stvořil. Mravní desatero to byl soubor svatých zákazů, které lidi nesmí porušovat, protože pokud by tyto zákazy porušovali, musel by je za to Stvořitel spravedlivě potrestat. Ten, kdo je zkušený, zakazuje konat nezkušenému to, co by mohlo nezkušenému uškodit, je přeci lepší se poučit na cizím neštěstí než se poučovat z vlastního neštěstí. Pokud nezkušený věří zkušenému tak zákazy od zkušeného i respektuje a o nich ani nepochybuje, že jsou správné, problém nastane tehdy, pokud nezkušený zjistí, že jej zkušený podvedl a oklamal, což vede k tomu, že už nevěří zákazům, které mu dal ten, kdo je zkušený. Vše v nás a okolo nás to jsou jenom programy složené z informací, jelikož je vše v neustálém pohybu dochází u programů a informací k tomu že se musí programy a informace neustále opravovat, anebo i novými informacemi a programy nahrazovat. Takto vznikla u živých systémů inteligence, která dokáže rychle reagovat na změny v nás a okolo nás a neustále informace a programy v nás a okolo nás upravuje podle aktuální situace. Inteligence je existenčně závislá na vyhledávání informací, protože jenom díky informacím může zajistit to, že zde bude minimum chyb, a tak bude vše v nás a okolo nás správně fungovat. Vyhledávání informací je obrazně jako lovení ryb do sítí, jde zde o to být ve správný čas, na správném místě, a hodit do vody ty správné sítě, které jsou bez chyb. Pokud třeba hledáte na internetu informace, používáte nejvíce vyhledávače a katalogy, v minulosti se využívali hlavně katalogy a dneska se využívají hlavně vyhledávače, u nás jde nejvíce o Google a Seznam. Většinou i každá kvalitní stránka má svůj vlastní katalog a vyhledávač a umožňuje na stránce i snadno nalézt zde to co hledáme. Vyhledávače ale neprohledávají všechny stránky, ale prohledávají jenom ty stránky, které jsou hodně navštěvované a jsou zde dlouhou dobu, takto nám mohou uniknout informace, které hledáme. Jsou i stránky kde si můžete vyhledávání ulehčit pomocí nastavení a snadněji naleznete zde vždy to, co hledáte. Kdysi prý někdo nahý vyskočil z vany, kde se koupal, a křičel radostí, Heuréka, že prý nalezl hledané informace. Těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou, rovnající se tíze kapaliny stejného objemu jako je ponořená část tělesa. Doba se změnila a už nemusíte dlouho ležet ve vaně a běhat nazí po městě a křičet Heuréka že jste nalezli informace, které jste dlouho hledali. Je zde pro vás česká stránka Heureka, a zde naleznete informace o zboží, které hledáte, nebo informace o zboží naleznete na nové stránce Google nákupy. The post Desatero pro vyhledávání informací appeared first on Objektivní pravda.
 • Desatero pro vyhledávání informací
 • Objektivní pravda
 • staré Desatero rad pro odlehčení jídelníčku. Na jaře jde hubnutí snáz a základ je v kuchyni!
  V jarním období nastávají ideální podmínky pro odlehčovací kúru v podobě...
  staré Desatero psychické hygieny. Nevyčítejte si žádné pocity kvůli Ukrajině
  Současná situace se dotýká všech, reakce mohou být odlišné. Odborníci upozorňují, že obavy či úzkost, vztek, bezmoc v souvislosti s aktuální situací na Ukrajině může pocítit kdokoli, a není důvod se za to stydět.
  staré Desatero pro přežití Okamury, spacáky a rozpékaná pizza. Poslanci se přizpůsobují nočnímu životu
  Další série nočních jednání. Obstrukce opozice, převážně SPD, už potřetí od začátku roku způsobily, že jednání Poslanecké sněmovny poběží jen s krátkými pauzami několik dní v kuse. Poslanci si začínají zvykat a přizpůsobují tomu i výbavu svých...
  staré Desatero otázek. Má odstoupit vedení LFA, kterou stínově řídil Berbr? Může být v jejím čele Šádek, řešící s ním sudí?
  Česká liga > Týden před Vánocemi jsme na tomto místě zveřejnili z hlediska českého ligového fotbalu důležitou část odposlechové kauzy Berbr a spol. Byly v ní důkazy o tom, jak v první covidové sezoně 2019/2020 vymýšleli a organizovali Roman Berbr (bývalý místopředseda FAČR) se svým pobočníkem Radkem Bělákem (bývalý funkcionář Zbrojovky Brno), plzeňským ředitelem a místopředsedou Ligové fotbalové asociace (LFA) Adolfem Šádkem a expředsedou FAČR Martinem Malíkem zejména pro majitele Zbrojovky Brno a 1. FK Příbram výhodné předčasné ukončení soutěží přes pandemii. 
  staré Desatero otázek. Má odstoupit vedení LFA, kterou stínově řídil Berbr? Může být v jeho čele Šádek, řešící s ním sudí?
  Česká liga > Týden před Vánocemi jsme na tomto místě zveřejnili z hlediska českého ligového fotbalu důležitou část odposlechové kauzy Berbr a spol. Byly v ní důkazy o tom, jak v první covidové sezoně 2019/2020 vymýšleli a organizovali Roman Berbr (bývalý místopředseda FAČR) se svým pobočníkem Radkem Bělákem (bývalý funkcionář Zbrojovky Brno), plzeňským ředitelem a místopředsedou Ligové fotbalové asociace (LFA) Adolfem Šádkem a expředsedou FAČR Martinem Malíkem zejména pro majitele Zbrojovky Brno a 1. FK Příbram výhodné předčasné ukončení soutěží přes pandemii. 
  staré Další desatero dobrého života
  Tohle je zvláštní druh fejetonu, je-li to vůbec on. Pokud není, co to je? A ještě začíná otázkou: Kdybych byl bytový architekt, jaké bych měl asi desatero? Kdybych byl bytový architekt, co bych dodržoval? Poslouchej svého klienta. Pochop, co zařizuješ a k čemu to bude sloužit. Hlavní je zdraví – a začíná to tím „duševním“. Používej
  staré Tajemství vzniku svatého desatera je odhaleno
  Desatero z Bible je zahaleno mnoha tajemstvími, desatero je snahou o zjednodušení složitých morálních pravidel tak aby byla snadno použitelná a zapamatovatelná. Nápad to byl dobrý, ale horší už to bylo s tím tento nápad profesionálně realizovat tak, aby už se konečně vyřešil problém s tím, že se hříšníci nechovají správně. Vše je zde hra podle pravidel, která určuje organizace nebo situace, pokud pravidla považujeme za chybná tak pravidla porušujeme. Problémem všech lidských pravidel je to že jsou vytvořená na míru pro nějaký čas a prostor se změnou času a prostoru, pravidla ztrácejí svoji hodnotu a moc. Opakem jsou vesmírná pravidla, která se změnou času a prostoru neztrácejí svoji hodnotu a moc. Všechna lidská morální pravidla vycházejí z toho, že je zde mír a není zde krize, jakmile přijde válka nebo krize tak morální pravidla přestávají platit. Kdo je vlastně autorem morálního desatera? Autorem tohoto desatera je mocná elita, která ovládala obyčejné lidi, aby lidi tato nová morální pravidla respektovali tak se za autora označil bůh, jde zde o klasický podraz, bůh není živý subjekt, který by mohl dát lidem svaté desatero! Bohem nám je pevným bod, kolem kterého se něco točí jde o; pravdu, lásku, čas, inteligenci, výhody, moc, bohatství, popularitu atd. The post Tajemství vzniku svatého desatera je odhaleno appeared first on Guru Vit Kouba Bhagavan.
 • Desatero
 • Bible
 • Tajemství vzniku svatého desatera je odhaleno
 • Guru Vit Kouba Bhagavan
 • staré Desatero našich prababiček na klidný a zdravý spánek
  Máte problémy usnout? Nebo se budíte unavení? Vyzkoušejte desatero zdravého spánku z roku 1913, třeba vám některé ze sto let starých rad pomohou i dnes.
  staré Ako sa správaĹĄ pri pobyte na turistickej Ăştulni. Desatoro dobrĂ©ho turisty alebo trekera
  Desetoro rad, ako sa správať na útulni. V roku 2021 bylo opravených a vylepšených viacero objetov na Slovensku. Vďaka patrí …
  staré Vyprávěj mi o Desateru [Bruno Ferrero / Karmelitánské nakladatelství]
  Desatero – deset Božích slov, deset krátkých vět, které se člověku vryjí do srdce – nám pomáhá být dobrými lidmi. Učí se je děti i rodiče. Znají je často i ti, kdo v Boha nevěří a do kostela nechodí.
  staré MeSES: Desatero doporučení pro veřejnost
  Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) dnes zveřejnila sérií doporučení pro veřejnost, ve kterých shrnuje základní principy, kterými by se měla veřejnost v krizovém období epidemie řídit.
  staré Desatero doporučení pro veřejnost
  Aktuální údaje o nárůstu počtu nakažených je třeba brát velmi vážně. Čím více lidí se nakazí, tím více jich bude mít těžký průběh onemocnění a bude stoupat také počet hospitalizových a zemřelých. Vládě a příslušným odpovědným orgánům se nepodařilo dostat epidemii pod kontrolu a zajistit relativně bezpečné prostředí pro život v Česku. Epidemie se týká nás všech. Každý z nás může dodržováním opatření a vhodným chováním pomoci počet obětí snížit. Je proto zásadní, jak bude každý z nás reagovat, a zda dokáže i svým chováním a postoji přispět k boji s epidemií a ke zlepšení situace. Účinek jakýchkoliv opatření, a tím zvýšení bezpečí a někdy i záchrana života závisí na tom, jak jsou každým z nás tato opatření přijata a dodržována. Vnímáme, že zdaleka ne každý zná správné procesy, jak v konkrétních situacích postupovat, proto ve deseti bodech shrnujeme doporučení pro vybrané praktické situace:
  staré Nevídaně luxusní svatba Paris Hiltonové: Desatery šaty, prsten za miliony a vlastní reality show!
  Dědička hotelového impéria Paris Hiltonová (40) se vdala! Čtyřikrát už byla zasnoubená, až nyní se konečně dočkala svatebních zvonů. Oslava to byla a ještě stále i bude poměrně epická: desatero šatů pro nevěstu na převlečení, snubní prsten za miliony, hvězdní hosté, oslavy trvající tři dny… a všudypřítomné kamery.
  staré Desatero přikázání, které má spasit Barcelonu. Zbožňovaný Xavi mění, co se dá
  V katalánském klubu zářil jako hráč a stal se jeho legendou, teď má pomoci trápící se Barceloně odrazit se ze dna jako kouč. Xavi bere svou úlohu velmi vážně a udělá všechno pro to, aby své poslání naplnil. Hráčům nastavil řadu nových pravidel, která by mu v tom měla pomoct.
  staré Desatero nejčastějších otázek na téma těhotenství s roztroušenou sklerózou
  Doby, kdy bylo ženám s roztroušenou sklerózou těhotenství rozmlouváno, jsou dávno minulostí. I tak má však plánování rodiny u této nemoci svá specifika. Ta najdete popsaná v odpovědích na následující desatero nejčastějších otázek, které ženy na toto téma kladou svým ošetřujícím neurologům.
  staré 23:40 Desatero hříchů II
  Podvádět, modlit se, zabíjet. Pokračování mezinárodně úspěšného kriminálního seriálu zasazeného do finské náboženské komunity (2020). Hrají: M. Ristinen, I. Kallénová, K. Salminenová, E. Jurvelin a další. Režie Mika Ronkainen[online]
  staré 23:30 Desatero hříchů II
  Podvádět, modlit se, zabíjet. Pokračování mezinárodně úspěšného kriminálního seriálu zasazeného do finské náboženské komunity (2020). Hrají: M. Ristinen, I. Kallénová, K. Salminenová, E. Jurvelin a další. Režie Mika Ronkainen[online]
  staré Desatero emoční podpory: Jak pracovat s blízkou duší na dně
  Pokazí se vztah. Nalomí se zdraví. Zhroutí se bohatství. Stačí jeden okamžik, který ani nemůžeme ovlivnit, a nějaký sen se zboří jako domeček z karet. Kniha JáMy spřízněných duší je právě o těchto momentech. S prominutím podělaných momentech, na které život je kadet. A které přijdou zničehonic, a vůbec se neptají. Jako politici, kteří si … Desatero emoční podpory: Jak pracovat s blízkou duší na dně Pokračovat ve čtení » The post Desatero emoční podpory: Jak pracovat s blízkou duší na dně first appeared on FirstClass.cz.
 • Desatero emoční podpory: Jak pracovat s blízkou duší na dně Pokračovat ve čtení
 • Desatero emoční podpory: Jak pracovat s blízkou duší na dně
 • FirstClass.cz
 • staré 23:55 Desatero hříchů II
  Podvádět, modlit se, zabíjet. Pokračování mezinárodně úspěšného kriminálního seriálu zasazeného do finské náboženské komunity (2020). Hrají: M. Ristinen, I. Kallénová, K. Salminenová, E. Jurvelin a další. Režie Mika Ronkainen[online]
  staré 23:35 Desatero hříchů II
  Podvádět, modlit se, zabíjet. Pokračování mezinárodně úspěšného kriminálního seriálu zasazeného do finské náboženské komunity (2020). Hrají: M. Ristinen, I. Kallénová, K. Salminenová, E. Jurvelin a další. Režie Mika Ronkainen[online]
  staré Desatero pro přípravu efektivních brandových formátů
  Základní praktická doporučení pro výrobu brandových reklamních bannerů a maximalizaci jejich efektu sepsala Eva Kouřilová ze společnosti Seznam.cz.
  staré Povolební desatero
  Rychlý přehled: co ukázaly letošní volby
  staré 23:40 Desatero hříchů II
  Podvádět, modlit se, zabíjet. Pokračování mezinárodně úspěšného kriminálního seriálu zasazeného do finské náboženské komunity (2020). Hrají: M. Ristinen, I. Kallénová, K. Salminenová, E. Jurvelin a další. Režie Mika Ronkainen[online]
  staré Planetárium: Borelióza, další „dárečky“ od klíšťat a sluch jako druhý z Desatera smyslů aneb Dobře poslouchejte!
  Nakažená klíšťata, lymeská borelióza a další nepříjemnosti (4:24) – Procházka říjnovou oblohou (19:08) – Desatero smyslů, 2. část: Dobře poslouchejte! (25:11)
  staré 23:45 Desatero hříchů II
  Podvádět, modlit se, zabíjet. Pokračování mezinárodně úspěšného kriminálního seriálu zasazeného do finské náboženské komunity (2020). Hrají: M. Ristinen, I. Kallénová, K. Salminenová, E. Jurvelin a další. Režie Mika Ronkainen[online]
  staré Planetárium: Geneticky modifikovaný „strašák“ GMO a zrak, první z desatera smyslů, kterých je ve skutečnosti víc
  Geneticky modifikované organismy (4:31) – Příběhy hvězd: Barnardova hvězda a historie jejich průvodců (21:03) – Desatero smyslů, 1. část: Díváme se na svět (26:00)
  staré ČSSD: Desatero pro volby do Poslanecké sněmovny
  Kampaň do blížících se parlamentních voleb vrcholí. Voliči by měli být ve střehu a pečlivě vybírat, koho ve volbách svých hlasem podpoří. Nejen na Vysočině chce ČSSD uspět díky Desateru, které zaručí návrat do normálu po pandemii a zároveň ochrání střední třídu a lidi s nízkými příjmy.
  staré Desatoro používania smartfónov: Týchto desať bodov by mal dodržiavať každý majiteľ smartfónu, ako ste na tom vy?
  Smartfóny nie sú len drahé hračky, ku ktorým sa môžete správať ako sa vám zachce. Teda môžete, ak vám nevadí každú chvíľu investovať do nového zariadenia. Ak však chcete, aby vám váš smartfón vydržal čo najdlhšie a v ideálnom prípade i niekoľko rokov, sledujte pozorne. Pretože týchto desiatich bodov by sa mal držať každý jeden … The post Desatoro používania smartfónov: Týchto desať bodov by mal dodržiavať každý majiteľ smartfónu, ako ste na tom vy? appeared first on Vosveteit.sk.
 • Desatoro používania smartfónov: Týchto desať bodov by mal dodržiavať každý majiteľ smartfónu, ako ste na tom vy?
 • Vosveteit.sk
 • staré Vláda schválila desatero, kterĂ© pĹ™ipravĂ­ ÄŚesko na stárnutĂ­
  Česká společnost stárne - v roce 2050 by měli senioři tvořit až 30 procent všech obyvatel. Vláda proto dnes projednala a schválila dokument s názvem „Strategický rámec přípravy na stárnutí společnosti 2021-2025“, který obsahuje desatero zajišťující...
  staré Protiplísňové desatero pro nohy bez mykózy
  Nepříjemné svědění? Začervenání? Odlupující se kůže? I tak může vypadat kožní mykóza. Jde o seriózní zdravotní problém, který zdaleka nepostihuje pouze nehty. Rozpoznejte mykózu včas a dostaňte se opět do formy.
  staré Důvěra v novinářskou práci a příběh desaterčat
  Pretoria News otiskly 8. června 2021 zprávu o narození desaterčat. Jihoafričanka Gosiame Thamara Sithole měla být první ženou na světě, které se narodilo tolik dětí současně a vysloužila si i zápis do Guinessovy knihy rekordů. V následujících dnech zprávu otiskla světová média. Stala se vítaným poslem naděje v záplavě nepovzbudivých zpráv ohledně koronavirové pandemie.
  staré ČSSD před volbami vytáhla programová desatera, uprchlíky i progresivní daně
  Sociální demokraté v rámci předvolební mediální kampaně vyrukovali s dvojicí takzvaných desater: Jedno v bodech shrnuje údajné zásluhy ČSSD, druhé pak vytyčuje program, s nímž chce strana v říjnu bojovat o hlasy voličů. Mezi body se ale skrývají některá kontroverzní témata. Sociální demokracie kupříkladu tvrdí, že „zastavila vlnu uprchlíků mířících do ČR“ a slibuje, že „vybere více peněz od bohatých“. Velkolepých ekonomických plánů v desateru figuruje více, podle ekonomů oslovených redakcí ale…
  staré Generál Pavel chystá prezidentskou kampaň, politikům nabídl „protikrizové desatero“
  Armádní generál ve výslužbě a expředseda vojenského výboru NATO Petr Pavel se příští rok pravděpodobně naplno pustí do prezidentské kandidatury. Plány by mu podle vlastních slov mohly zmařit jen zdravotní komplikace jeho nebo jeho rodinných příslušníků. Sestavuje si tým odborníků, kteří by ho kandidaturou provedli, a přišel s plánem, jenž by měl do budoucna pomoci zemi při řešení jakékoli krizové situace (ať už pandemie, povodní nebo jiné přírodní katastrofy). Informoval o tom web Hospodářských novin.
  staré Petr Pavel: Desatero proti chaosu
  Generál Pavel dal dohromady 10 klíčových oblastí, na které se podle něj musí politici zaměřit, abychom se lépe připravili na krize. V uplynulém roce mluvil s desítkami expertů, politiků, odborníků na krizové řízení a ptal se i veřejnosti. Teď chce, aby se zlepšení systému reakce na krize dostalo i do programového prohlášení příští vlády.
  staré Užijte si sjíždění řeky bez rizik. Dodržujte vodácké desatero
  Vodáctví má na našem území letitou tradici, neboť již v polovině 19. století se lodě začaly používat i jako sportovní a rekreační plavidla....
  staré 02:20 Desatero
  Proč si nemohu dělat co chci? (2009). Režie M. Benc[online]
  staré Štěpánek (Trikolóra): Desatero liberálního demokrata
  Komentář na facebookovém profilu k desateru pátera Milana Badala
  staré Toto je desatero, na které byste měli pamatovat při koupi ojetého automobilu
  Protože se dodací lhůty některých nových vozů následkem pandemie prodlužují, řada zákazníků se odklání do sfér kvalitních ojetých vozů. Více než dřív platí, že ojeté jako nové může být řešením. Jak ale vybrat co nejlépe? „Nákup automobilu bývá zpravidla druhou největší investicí v životě – ať už jde o nový, či ojetý vůz. My nabízíme použité […]
 • staré Desatero správného ojetého vozu a jeho nákupu
  Čím dál víc lidí hledá ojeté vozy jako alternativu k autům novým. Základem je jasný původ, historie a transparentní přístup, být důsledný se vyplácí a nenechejte se odbýt.
  staré Žena tvrdila, že porodila desaterčata. Vyklubala se z ní lhářka a podvodnice
  Jihoafričanka Gosiame Sitholeová (37) záměrně oklamala svět, když tvrdila, že porodila desaterčata – sedm chlapců a tři holčičky. Bývala by tak „trhla“ světový rekord. Objevily se ale pochybnosti o pravdomluvnosti údajné matky, když její manžel oznámil, že děti ani manželku po „porodu“ neviděl osobně ani na fotce. Nyní úřady potvrdily, že si celý porod Sitholeová vymyslela.
  staré Desaterčata neexistují, oznámily úřady. Údajná matka skončila na psychiatrii
  Příběh, kterým posledních 14 dní žila Jihoafrická republika, je u konce. Úřady vydaly prohlášení, že k žádnému porodu, natož rekordnímu, nedošlo. Údajná matka Gosiame Sitholeová byla hospitalizována na psychiatrickém oddělení, kde absolvovala i lékařskou prohlídku, která porod vyvrátila. Případ však bude mít zřejmě ještě soudní dohru.
  staré ČSSD představilo desatero priorit svého programu. Dluhy za covid mají zaplatit bohatí
  Sociální demokraté dnes na tiskové konferenci představili desatero priorit pro blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Slíbili například, že náklady za pandemii rozdělí spravedlivě. Zaplatit tentokrát musí především ti, kdo na to mají, miliardáře nevyjímaje. „Tyto volby budou jedny z nejdůležitějších od roku 89,“ uvedl na začátek konference předseda ČSSD Jan Hamáček.
  staré Zvrat v případu: Údajnou matku desaterčat zadrželi, otec připustil, že je neviděl, rodina se omluvila!
  Situace kolem údajného nedávného porodu desaterčat v Jihoafrické republice se dále zamotává. Nejen že děti a manželku dosud neviděl ani otec údajných desaterčat, který proto už otočil a vyzval dárce, aby jim přestali posílat peníze, ale ještě ke všemu měla ženu zadržet policie! „Nevěřím, že ta desaterčata skutečně existují,“ říká nyní muž.   
  staré Desatero pro bezpečnost na vodě: přenášení není ostuda, poseď až večer!
  Vodácká sezona pomalu ale jistě začiná. Vodní turistika v České republice každoročně laká mnoho lidí k plutí na řekách po celé zemi. I proto se zástupci Svazu vodáků České repubiky rozhodli apelovat na veřejnost a radí bezpečnostní desetatero. „Voda je zrádná,“ varuje mistr Evropy v raftingu Libor Peška.
  staré Otec údajných desaterčat přiznal, že děti neviděl. Rodina nevěří v jejich existenci
  Kauza rekordního porodu deseti dětí najednou se pomalu začíná rozmotávat. Otec údajných desaterčat ještě před týdnem ujišťoval veřejnost, že fotky dětí uvidí v pravý čas. Úřady ale nebyly schopny najít nemocnici, ve které by se tento rekordní porod odehrál, a otec nyní uvedl, že veškeré zprávy o dětech dostával jen od své ženy, o které momentálně nikdo neví, kde se nachází.
  staré Supermáma prý porodila desaterčata, má to však háček: Miminka nikdo neviděl a nemocnice vše popírají
  Rodina Gosiame Sitholeové (37) z Jihoafrické republiky tvrdí, že žena v pondělí porodila desaterčata. Tím by se stala novou světovou rekordmankou v počtu dětí přivedených na svět najednou. Vláda provincie, kde mělo k porodu dojít, ale zprávy o události s odkazem na nemocnice odmítá potvrdit. Fotka miminek také zatím není k dispozici. 
  staré Jihoafričanka údajně porodila desaterčata. Úřady po ní marně pátrají
  Jen měsíc poté, co Malijka Halima Cisseová porodila živá devaterčata, přišla zpráva z Jihoafrické republiky, která tento neuvěřitelný rekord ještě překonává. Sedmatřicetiletá Gosiame Sitholeová měla přivést na svět sedm chlapců a tři dívky. Tamním úřadům se ale dosud nepodařilo zprávu potvrdit, žádné nemocnice tento jedinečný porod neevidují.
  staré Optimální moderní desatero
  1 Nebudeš lhát a krást 2 Nebudeš toužit po protekci 3 Nebudeš tím, co nejsi 4 Nebudeš líný a hloupý… The post Optimální moderní desatero appeared first on Guru Vit Kouba Bhagavan.
 • Optimální moderní desatero
 • Guru Vit Kouba Bhagavan
 • staré Radomil Bábek: Desatero povinností pro státní úředníky aneb Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá
  Vláda stanovila občanům velmi přísné podmínky pro vstup do provozoven služeb (kadeřnictví, kosmetiky a další). Navíc vláda podmínila otevření těchto provozoven dalšími, často i protiprávními podmínkami pro samotné provozovatele služeb, pro podnikatele a živnostníky. Dodržování vládou stanovených podmínek hodlá státní správa kontrolovat a jejich případná porušení trestat.
  staré Desatero smyslů [Jaroslav Petr / Argo, Dokořán]
  Všechno o světě kolem nás se dozvídáme prostřednictvím smyslů. A zdaleka k tomu nevyužíváme jen známou pětici tvořenou zrakem, sluchem, chutí, hmatem a čichem...
  staré Dluhopisové desatero aneb Jak na investování do podnikových dluhopisů a nespálit se
  Podnikové dluhopisy jsou atraktivním nástrojem financování podnikatelské činnosti jejich vydavatelů. Ve stručném desateru vám poradíme, jak se nespálit při jejich nákupu. Podnikové dluhopisy jsou atraktivním finančním instrumentem. Jde o vítané externí financování podnikatelské činnost nejedné společnosti. V Česku se do podnikových dluhopisů investují nemalé peníze. Oproti státním dluhopisům se ty podnikové, chcete-li firemní, liší celou řadou odchylek. Už třeba jen největší rozdíl v emitentovi, vydavateli, je značný – stát vs soukromá společnost. Ani velikost firmy nebo výše vydaných dluhopisů není jediným kritériem pro investování. Jak poznat dobrý dluhopis, za kterým stojí seriózní společnost se životaschopným podnikatelským záměrem? Jak se nespálit při nákupu dluhopisů a nestát se obětí těch prašivých? Před každým nákupem podnikových dluhopisů doporučujeme projít si jejich emisi podle přiloženého desatera. Dluhopisové desatero: Úskalí při investování do dluhopisůDiverzifikace portfoliaVýnos vs rizikoRiziko finančních potíží emitentaInvestice není pojištěna!Emisní podmínky čili prospektPozor na (vedlejší) roli ČNBBonita emitentaRiziko nesplácení jistinyJe pro mě investice vhodná? Úskalí při investování do dluhopisů Rozumíte všem rizikům plynoucí z investice do podnikových dluhopisů? Jste ochoten (nebo ochotna) případná rizika akceptovat? Jste schopni dodržet požadovanou dobu trvání investice? Nebudete peníze potřebovat dříve? Diverzifikace portfolia Rozdělení peněz do jednotlivých tříd aktiv a druhů investic se říká diverzifikace. Při libovolném investování mějte toto pravidlo stále na paměti. Rozdělení vašeho finančního majetku si představte třeba na třetiny. Jednu třetinu uložte do depozit (vklady, běžné bankovní účty); Druhou třetinu alokujte v dlouhodobějších produktech určených třeba pro vaši penzi (sem patří doplňkové penzijní spoření), obecně na dlouhých investicích, u kterých je časové hledisko pro dosažení do nejvyššího výnosu důležité; Poslední třetinu lze vložit do různých alternativních investic nebo do podnikových dluhopisů. Opět to neznamená, že vložíte třetinu všech vašich peněz do jednoho firemního dluhopisu. I tady finanční prostředky rozdělte mezi více aktiv. Výnos vs riziko Znáte všechna rizika, která jsou spojená při investici do firemních dluhopisů? Nejvyšším rizikem je, že při investici ztratíte celou vloženou částku. To se může stát tehdy, když vydavatel dluhopisů nedostojí svým závazkům a například zkrachuje. Jak moc vysokou sumu peněz dokážete postrádat? Tento katastrofický scénář si představte kdykoliv, když investujete. Jsem schopen/schopna nést riziko ztráty celé investované sumy? A jak velkou finanční ztrátu si mohou dovolit? Je to jedno procento mého aktuálního finanční majetku anebo třeba jeho polovina? Opět narážíme na bod výše, kterým je diverzifikace portfolia. Nový nebo staronový emitent? Klíčem k úspěchu nebývá ani dlouhodobé působení dotyčného emitenta na trhu. Protřelý harcovník může být v konečném důsledku nebezpečnější než vydavatel na zelené louce. Jde především o vaši důvěru k dotyčnému subjektu, od kterého kupujete dluhopis a očekáváte jeho řádné a včasné plnění. Vydavatelé firemních dluhopisů lákají investory na vysoké výnosy. Jenže jak stanovit přiměřený výnos a jaký je přemrštěně vysoký? Na těžkou otázku neexistuje zaručená odpověď. Určitě se vyhněte vysokým zhodnocením. Položte si jednoduchou otázka: Jak na vás působí číslovka tři nebo devět? Vyšší zcela jistě zaujme vaši pozornost, na což někteří emitenti dluhopisů sázejí. Přilákat pozornost, a tudíž i peníze. Čím vyšší výnos vám emitent slibuje, tím více buďte obezřetní! Riziko finančních potíží emitenta Vydavatel (emitent) firemních dluhopisů jimi financuje svou podnikatelskou činnost. Podnikatelské financování se dá provést několika způsoby, přičemž mezi levnější varianty patří především bankovní financování. V okamžiku, kdy emitent vydává podnikové dluhopisy, měl by investor zbystřit. Hrozí riziko vyšší pravděpodobnosti, že se emitent dostane do finančních obtíží. Uvědomte si, že kromě vyplácení výnosů musí někdy v budoucnosti emitent dluhopis splatit. Investice není pojištěna! Dluhopis je půjčka, i když se na první pohled tváří jako investice. Stejně jako půjčka, tak ani investice nejsou ze zákona pojištěny. Neplatí zde analogie s vklady bank a družstevních záložen, které jsou pojištěné do výše 100 000 EUR (a jejich ekvivalentu do českých korun). Investor získává nákupem dluhopisů právo, že mu emitent splatí jistinu s dohodnutými úroky (kupóny). Investor se tak nákupem dluhových cenných papírů stává věřitelem. Emitent dluhopisů je naopak dlužníkem. Emisní podmínky čili prospekt Ke každé emisi korporátních dluhopisů je přiložený prospekt s emisními podmínkami. V tomto dokumentu je ošetřený vztah mezi emitentem a investorem. Věnujte především pozornost informací typu, kdy a za jakých podmínek budou pohledávky držitelů dluhopisů uspokojeny. Často se tak dluhopisoví investoři dostávají na pořadí ve vyplácení finančních zdrojů v případě úpadku emitenta až jako poslední. Zajímejte se rovněž o právo emitenta nevyplatit výnosy v řádně stanovených termínech anebo předčasně splatit dluhopisy. Prospekt by měl být prvním materiálem, který si přečtete. Pozor na (vedlejší) roli ČNB Nepřeceňte roli České národní banky, která coby dohlížející subjekt na trhu vstupuje do vztahu mezi emitentem a investorem v určitých ohledech jen symbolicky. Zpozorněte pokaždé, když si v prospektu nebo v doprovodných materiálech přečtete, že ČNB schválila emisi dluhopisů. Fakticky to znamená, že Česká národní banka ověřila, že prospekt k příslušné dluhopisové emise splňuje všechny zákonem stanovené formální náležitosti. V žádném případě nejde o kontrolu byznysu emitenta dluhopisů. Rovněž se vyplatí mít na paměti, že ve dvou případech ČNB prospekt k dluhopisům neschvaluje. Jde především o veřejné emisí dluhopisů do objemu jednoho milionu eur a jejich ekvivalentu do českých korun. Druhý případ se týká tzv. soukromých emisí dluhopisů, které nejsou možné nabízet veřejně a zároveň je zákonem omezený počet investorů na 150. Bonita emitenta Jak bylo uvedeno v předchozím bodě, není Česká národní banka ze zákona oprávněná při emisi dluhopisů posuzovat a prověřovat bonitu jejich emitenta. Finanční kondice je předmětem nezávislé ratingové agentury, která na základě analýzy rizikovosti dlužníka stanoví rating (investiční stupeň). Tento rating je vyjádřením pravděpodobnosti, s jakou je dlužník schopen splatit svůj dluh a vyplatit výnos. To vše s ohledem na řádně a včasné splacení. Emitenti korporátních dluhopisů obvykle žádný rating nemají. Neváže se na ně ani povinnost ho mít a předložit investorům. Bonita je tak předmětem zkoumání každého investora. Jistota za milion nebo miliardu? Při zjišťování budoucí bonity neplatí ani předpoklad, že čím vyšší je objem dluhopisové emise, tím více je pro investory bezpečnější. Neplatí ani velikost nebo známost emitenta. Ukázkovým příkladem jsou zkrachovalí emitenti firemních dluhopisů jako je Zoot nebo C2H (pietro filipi a Kara). Oba dluhopisoví emitenti značně přecenili své finanční možnosti a nabídli investorům korporátní dluhopisy za vyšší stovky milionů korun. Výsledkem je změna vlastníků uvedených firem. Stačí zapátrat na internetu a prostudovat si jejich podnikatelské příběhy a následky po vydání dluhopisů. Riziko nesplácení jistiny Pakliže se emitent dluhopisů dostane do finančních problémů, dojde s nejvyšší pravděpodobností k nevyplacení kupónů (výnosů). V širším a horším následkem je i nesplácení investované částky (jistiny, původního vkladu). Proto si dobře rozmyslete, kolik z volných peněz do korporátních dluhopisů vložíte a komu je svěříte. Je pro mě investice vhodná? Před každou investicí zvažte, zda máte dostatek informací. Pro kvalifikované investiční rozhodnutí je zapotřebí více než jen znalost částky za firemní dluhopis a jeho výnos. Poraďte se s odborníkem jako je třeba váš bankovní nebo finanční poradce. Prostudujte si pečlivě prospekt a projděte si historii emitenta. InvestováníDluhopisy
 • Úskalí při investování do dluhopisů
 • Diverzifikace portfolia
 • Výnos vs riziko
 • Riziko finančních potíží emitenta
 • Investice není pojištěna!
 • Emisní podmínky čili prospekt
 • Pozor na (vedlejší) roli ČNB
 • Bonita emitenta
 • Riziko nesplácení jistiny
 • Je pro mě investice vhodná?
 • Riziko finančních potíží emitenta
 • Investování
 • Dluhopisy
 • staré Výchovné desatero aneb Jak vést děti k sebevědomí
  Rok v dětském životě je strašně moc. Rok bez školy je propast. Do uzavřené skupiny, určené pro řešení konkrétních problémů (pro přístup do ní potřebujete registrací zde), mi začali vstupovat rodiče, potažmo samy děti. Důvod: Strach. Obava z propadu ve vzdělání a zhoršení budoucího uplatnění. Pocit zaostávání vůči vrstevníkům, nálepka outsidera. Psychické potíže. A to […] The post Výchovné desatero aneb Jak vést děti k sebevědomí first appeared on FirstClass.cz.
 • Výchovné desatero aneb Jak vést děti k sebevědomí
 • FirstClass.cz
 • staré Heger predstavil veľkonočné desatoro odporúčaní
  Minister uviedol, že práve počas blížiacich sa veľkonočných sviatkov čaká Slovensko „veľký súboj“ s pandémiou.
  staré Idol mládeže kázal národu zelené desatero. Skončil přitom u popelnic
  Zelené náboženství už má i své „šetrné desatero“. A mileniální mládeži i všem ostatním jej káže médii vychvalovaný youtuber Karel Kovář, přezdívaný Kovy. Přezdívka jej prý k takové misi přímo předurčuje, což se v průběhu desetiminutového videa stane předmětem mnoha vtipů.
  staré Desatero zásad, které lékárníci doporučují dodržovat během pandemie covid-19
  Česká lékárnická komora připravila aktualizované vydání svého desatera, které přináší srozumitelné rady zaměřené již přímo na onemocnění COVID-19. Shrnuje v něm poznatky, které zdravotníci během probíhající pandemie získali a doporučují je dodržovat. Přesně před rokem připravila Česká lékárnická komora (ČLnK) jednoduché desatero základních zásad, které lékárníci doporučují dodržovat v období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění. Deset […]
  staré Desatero odolnosti pro přežití obtížných situací
  Taky už vás současná situace nebaví? Vše se pořád mění, zpřísňuje, vyhrožuje se, pak zase slibuje. Není divu, že se cítíme naštvaní, frustrovaní, bezmocní, prostě nic moc. Co s takovou situací?
  staré Desatero užitečné komunikace
  [skoleni-kurzy.eu] Doporučení, která lze okamžitě aplikovat do praxe. Nezbytná komunikační výbava každého člověka pro dnešní náročnou dobu a ještě něco užitečného navíc. * 1.Jak rozpoznat, s kým mám tu čest: jak odhadnout osobnostní typ druhého – doma, v práci i při jednání. 2. Na co si dát při jednání pozor: co druhého může provokovat, na co si potrpí, co je pro něj důležité a čím uděláte nejlepší dojem. 3. Co dělat, když jedna věc znamená pro každého něco jiného: jak komunikovat s odlišnými typy lidí a jak si hlídat vlastní komunikaci. 4. Spolupráce s ostatními: na co který člověk slyší a jak ho správně motivovat. 5.Jednání s problémovými typy lidí agresor, všeználek, šťoura apod. – jak na ně. 6. Jak se správně zeptat: malý, ale zásadní postřeh kladení otázek, který tvoří nebo boří vztahy mezi lidmi. 7. Nejtěžší komunikační dovednost? Naslouchání. Desatero nejčastějších chyb a jak se jich zbavit. 8. Jak přesvědčit druhé: proč druzí tak často nechtějí slyšet naše návrhy, proč je někdy těžké cokoliv prosadit a kde vlastně vězí ten zakopaný pes. 9. Jak správně pochválit: a jak vhodně kritizovat? 10. Zvládání emocí, bolest nás všech... aneb to nejdůležitější nakonec: deset ověřených doporučení, která pomáhají nastavit ten správný postoj k věci. ...1. VOX a.s.
  staré Prázdninové desatero: Co dělat o jarních prázdninách, když nic nesmíme?
  Doba je ošklivá, když člověk sleduje zprávy a nezavírá oči před realitou. Jakmile je ovšem jen přivře, nebo když má kvůli své pečující profesi, případně home officu a dětem v domácím vyučování, a tedy i domácím jedení a pobývání, práce nad hlavu a nestíhá moc přemýšlet nad budoucností téhle země, případně lidstva vůbec, může se zasnít nad tím, jak by mohl prožít jarní prázdniny. Tak co třeba…
  staré Desatero ku pomoci, kdyĹľ dĂ­tÄ› trpĂ­ Ăşzkostmi, a takĂ© o ÄŤmeláčím dĂ˝chánĂ­
  Panická porucha nebo vysoký pocit úzkosti se projevuje náhlými epizodami intenzivního strachu až hrůzy.
  staré Landovo desatero proti pandemii: Nejsme antirouškaři, chceme vysvětlovat
  Zpěvák Daniel Landa a zástupci petice Blanický manifest představili desatero, kterým by se lidé a stát měli podle jejich názoru řídit při zvládání pandemie. Důraz klade na individuální opatření, vysvětlování či na pochopení principů samoléčby. Požaduje návrat dětí do škol nebo uvolnění veškerých venkovních volnočasových aktivit. Zástupci manifestu to dnes řekli na tiskové konferenci.
  staré Landa představil desatero pro zvládnutí pandemie. Lidé by měli mimo jiné užívat vitaminy a větrat
  Zpěvák Daniel Landa a zástupci petice Blanický manifest představili desatero, kterým by se lidé a stát měli podle jejich názoru řídit při zvládání pandemie. Důraz klade na individuální opatření, vysvětlování či na pochopení principů samoléčby. Požaduje návrat dětí do škol nebo uvolnění veškerých venkovních volnočasových aktivit. Zástupci manifestu to ve čtvrtek řekli na tiskové konferenci.
  actual not cached