Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 10.05.2021 || EUR 25,590 || USD 21,027
úterý 11.května 2021, Týden: 20, Den roce: 131,  dnes má svátek Svatava, zítra má svátek Pankrác
11.května 2021, Týden: 20, Den roce: 131,  dnes má svátek Svatava


( Nalezeno 100 článků )

ERA instaluje nové stanice na letišti v Mnichově. O rozmístění rozhodli technici kvůli covidu virtuálně

staré ERA instaluje nové stanice na letišti v Mnichově. O rozmístění rozhodli technici kvůli covidu virtuálně
ERA minulý rok podepsala smlouvu, na jejímž základě přidá dalších sedm stanic do sítě přehledového systému, který sleduje provoz na letišti v německém Mnichově. Zákazník Flughafen München (Mnichovské letiště) tím vyřeší potřebu monitorování pohybů letadel...chcete vědět víc?
datum vydání: 10/05/2021 05:48:43 včera Další narozeniny pašeračky Terezy v pákistánském vězení: Soud na obzoru, pojede konečně domů?
Tereza Hlůšková oslavila pětadvacáté narozeniny, bohužel i letos je strávila v pákistánském vězení Kot Lakhpat. Tam sedí už od března roku 2019, kdy byla odsouzena k 8 letům a 8 měsícům za pašování drog. Nyní jí ale svitla naděje, soud totiž konečně přijal její odvolání a další proces by měl začít v druhé polovině června. Mladá Češka sice strávila za mřížemi už pěkně dlouhou dobu, stále ale tvrdí, že je nevinná.
datum vydání: 7/05/2021 11:24:55 4 dny Kdo ještě viděl vážnou nehodu v Načeraticích?
ZNOJEMSKO: Hledáme další svědky střetu motocyklu s osobním autem.
staré Nečekaná zpráva pro pašeračku Terezu: Změní jí délku trestu!
Tereza Hlůšková (24) byla v roce 2018 odsouzena k více než osmiletému trestu vězení za pašování heroinu. Přestože se snaží, aby soud projednal její odvolání, v pákistánském vězení si už odseděla více než tři roky. Teď ale přišla alespoň jedna dobrá zpráva. 
staré Heger: Narazili sme už na efektivitu antigénových testov. Prioritou majú byť eRúško či eKaranténa
Nový covid automat by mohla vláda podľa premiéra Hegera schvaľovať na budúci týždeň. Spojený je aj s novou stratégiou testovania.
staré O výjimce pro Počerady rozhodne ministerstvo
O výjimce z nových evropských limitů pro emise rtuti pro elektrárnu Počerady na Lounsku rozhodne ministerstvo životního prostředí. Výjimku omezenou na čtyři roky udělil nedávno Krajský úřad Ústeckého kraje, proti rozhodnutí se ale odvolali ekologičtí aktivisté. Odvolání má odkladný účinek.
staré Informace ze severu Čech - Ekologičtí aktivisté se odvolali proti výjimce pro elektrárnu Počerady
Ekologické organizace se odvolaly proti výjimce pro hnědouhelnou elektrárnu Počerady. Vydal ji ústecký krajský úřad a elektrárna by podle ní mohla až do roku 2025 vypouštět čtyřikrát víc rtuti, než stanovují limity. S tím ekologičtí aktivisté nesouhlasí. Věc tak bude řešit ministerstvo životního prostředí.
staré O vĂ˝jimce z emisnĂ­ch limitĹŻ pro elektrárnu PoÄŤerady rozhodne ministerstvo
O výjimce z nových evropských limitů pro emise rtuti pro elektrárnu Počerady na Lounsku rozhodne ministerstvo životního prostředí. Ekologičtí aktivisté žádají zrušení výjimky. Výjimku omezenou na čtyři roky udělil nedávno Krajský úřad Ústeckého kraje. Proti jeho rozhodnutí se odvolaly ekologické organizace a blízká obec Volevčice. Odvolání má odkladný účinek. Vyjádření Vršanské uhelné, která elektrárnu provozuje, ČTK zjišťuje.
staré O výjimce z emisních limitů pro elektrárnu Počerady rozhodne ministerstvo
Počerady (Lounsko) - O výjimce z nových evropských limitů pro emise rtuti pro elektrárnu Počerady na Lounsku rozhodne ministerstvo životního prostředí. Ekologové podle dnešního vyjádření...
staré O výjimce z emisních limitů pro elektrárnu Počerady rozhodne ministerstvo
Počerady (Lounsko) - O výjimce z nových evropských limitů pro emise rtuti pro elektrárnu Počerady na Lounsku rozhodne ministerstvo životního prostředí. Ekologové podle dnešního vyjádření...
staré Na ERÚ se kvůli sporu o teplo ve Strakonicích obrátila policie
Strakonice - Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval strakonickou teplárnu a firmu Energo, aby respektovaly předběžné opatření, jež úřad vydal. Podle něj musí teplárna Energu dál...
staré Na ERÚ se kvůli sporu o teplo ve Strakonicích obrátila policie
Strakonice - Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval strakonickou teplárnu a firmu Energo, aby respektovaly předběžné opatření, jež úřad vydal. Podle něj musí teplárna Energu dál...
staré Pašeračka Tereza přijala další muslimský zvyk a soud konečně přijal její odvolání!
Češku Terezu Hlůškovou (24) před více než třemi lety v Pákistánu přistihli s 9 kilogramy heroinu v kufru. Od té doby neopustila zdi vězení, strávila v něm už troje Vánoce a čtvery Velikonoce. Nyní v něm zažívá i ramadán, tradiční muslimský půst. Podle místního zpravodaje ho dodržuje. 
staré Česká pašeračka Tereza H. se v Pákistánu dočká odvolacího soudu. Promluvila mluvčí ministerstva
Více jak dva roky uběhly od zadržení Češky Terezy Hlůškové, u které celníci v Pákistánu objevili necelých 10 kilogramů heroinu. V březnu 2019 pákistánský soud rozhodl o odnětí svobody na téměř devět let. V láhaurském vězení strávila dlouhé měsíce a přes několik komplikací, které jí braly naději, se nakonec dočkala termínu odvolacího soudu. "Odvolací soud by případ české občanky měl projednat v druhé polovině června. Datum je ale orientační vzhledem k rozsáhlým epidemiologickým opatřením, která v Pákistánu platí," vyjádřila se mluvčí ministerstva zahraničních věcí pro ŽivotvČesku.cz The post Česká pašeračka Tereza H. se v Pákistánu dočká odvolacího soudu. Promluvila mluvčí ministerstva first appeared on ŽivotvČesku.cz.
 • Česká pašeračka Tereza H. se v Pákistánu dočká odvolacího soudu. Promluvila mluvčí ministerstva
 • ŽivotvČesku.cz
 • staré Šťastná zpráva pro pašeračku Terezu (24): Znovu stane před soudem!
  Tereza Hlůšková, která si v pákistánském vězení odpykává víc jak osmiletý trest za pašování velkého množství drog, má důvod k malé oslavě! Už v červnu totiž Češka znovu stane před soudem. Vrchní soud v pákistánském Láhauru schválil žádost o projednání jejího odvolání a bude se zabývat jejím případem.
  staré Sovětská „Kaspická příšera“ zamotala hlavu CIA. Její nástupce měl nepozorovaně ničit západní lodě
  Studená válka byla období, v němž na obou stranách železné opony rychle postupoval technologický vývoj v oblasti letadel, vojenské techniky, vesmírných technologií a spousty příbuzných odvětví. Důvodem bylo pochopitelně soupeření Spojených států a Sovětského svazu, resp. východního a západního bloku. To se neodehrávalo jen v různých zástupných válkách, ale také právě na poli technologických prvenství. Výsledkem byla celá řada revolučních objevů a strojů. Během této historické periody ale vzniklo také několik poněkud netradičních projektů, které se později ukázaly jako slepá ulička. Jedním z nejzajímavějších reliktů studené války jsou určitě sovětské ekranoplány třídy Lun, resp. jejich předchůdce označovaný jako „Kaspická příšera“. Co to je ekranoplán? Nejprve je asi třeba si ujasnit, co to je ekranoplán. Jde o stroj, který na pohled připomíná asi nejvíce letadlo, ale nezapře ani prvky lodě. A takto víceméně i technicky funguje. Ekranoplán létá několik málo metrů nad vodní hladinou, k čemuž mu stačí krátká křídla, neboť … Přečtěte si celý článek Sovětská „Kaspická příšera“ zamotala hlavu CIA. Její nástupce měl nepozorovaně ničit západní lodě
 • Sovětská „Kaspická příšera“ zamotala hlavu CIA. Její nástupce měl nepozorovaně ničit západní lodě
 • staré Informace ze severu Čech - Počeradská elektrárna dostala výjimku z nových emisních limitů. Ekologové se chtějí proti rozhodnutí odvolat
  Elektrárna Počerady na Lounsku dostala od Krajského úřadu Ústeckého kraje výjimku z nových evropských emisních limitů. Podle ní by mohla elektrárna až do roku 2025 vypouštět čtyřikrát více rtuti, než limity stanovují. Rozhodnutí ještě není pravomocné. Ekologické organizace už uvedly, že se proti němu odvolají.
  staré KrajskĂ˝ úřad ĂšsteckĂ©ho kraje dal vĂ˝jimku z emisnĂ­ch limitĹŻ elektrárnÄ› PoÄŤerady
  Krajský úřad Ústeckého kraje udělil elektrárně Počerady výjimku z nových evropských emisních limitů. Částečná a časově omezená výjimka se vztahuje pouze na emise rtuti a vyprší po čtyřech letech. Provozovatel Vršanská uhelná připravuje kompletní ekologizaci za miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí skupiny Sev-en Energy, do které Vršanská uhelná patří. Ekologické organizaci se proti rozhodnutí chtějí odvolat k ministerstvu životního prostředí, požadují zrušení výjimky.
  staré Erasmus pobyty nezastavila ani pandemie
  Různá omezení zasáhla nejen běžný život v České republice, ale také cestování. Studium v zahraničí ale zásadně nenarušila.
  staré Tykač dostal pro Počerady výjimku: čtyřnásobek limitu pro rtuť. Ekologické organizace se odvolají
  Tisková zpráva Hnutí DUHA a Greenpeace ČR pondělí 12. dubna  2021 Elektrárna Počerady vlastníka Pavla Tykače má mít dle dnes doručeného rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje [1] výjimku z nového celoevropského limitu na ochranu zdraví před nebezpečnou rtutí. Ať do poloviny roku 2025 by mohla vypouštět čtyřikrát více této látky, než limit stanovuje. Krajští úředníci zamítli i připomínky České inspekce životního prostředí, které žádaly průkazné měření emisí před stanovením výjimky a také postupné zpřísňování emisních limitů podle ekologizace jednotlivých bloků elektrárny místo plošné výjimky na 4 roky.
  staré Elektrárna Počerady dostala emisní výjimku
  Krajský úřad Ústeckého kraje udělil výjimku z nových evropských emisních limitů Elektrárně Počerady. Největší česká uhelná elektrárna se tak zařadí do ekologizačního programu po bok dalších domácích zdrojů, které jsou zatím klíčové pro stabilitu a bezpečnost elektrizační soustavy.
  staré Krajský úřad Ústeckého kraje dal výjimku z emisních limitů elektrárně Počerady
  Ústí nad Labem - Krajský úřad Ústeckého kraje udělil elektrárně Počerady výjimku z nových evropských emisních limitů. Částečná a časově omezená výjimka se vztahuje pouze na...
  staré Krajský úřad Ústeckého kraje dal výjimku z emisních limitů elektrárně Počerady
  Ústí nad Labem - Krajský úřad Ústeckého kraje udělil elektrárně Počerady výjimku z nových evropských emisních limitů. Částečná a časově omezená výjimka se vztahuje pouze na...
  staré NejvĂ­ce oxidu uhliÄŤitĂ©ho v ÄŚR loni vypustila elektrárna PoÄŤerady
  Nejvíce oxidu uhličitého (CO2) ze zdrojů v Česku loni opět vypustila elektrárna Počerady - přes 4,5 milionu tun. Elektrárnu loni provozoval ČEZ, od letošního ledna patří do skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Na druhém místě je elektrárna Tušimice II. Uhelný zdroj, který provozuje ČEZ, loni vypustil více než 3,7 milionu tun CO2. Obě elektrárny byly největšími znečišťovateli i v předchozí statistice. Na data ze systému obchodování s emisními povolenkami, která zveřejnila Evropská komise, dnes v tiskové zprávě upozornily ekologické organizace Greenpeace a Hnutí Duha. Provozovatelé elektráren v reakci uvedli, že čísla jsou logicky způsobena velikostí těchto zdrojů.
  staré Nejvíce oxidu uhličitého loni vypustily Tykačovy Počerady, druhé jsou Tušimice
  Obě elektrárny vypustily v Česku nejvíce oxidu uhličitého i podle dat za rok 2020.
  staré EK: Nejvíce oxidu uhličitého v ČR loni vypustila elektrárna Počerady
  Praha - Nejvíce oxidu uhličitého (CO2) ze zdrojů v Česku loni opět vypustila elektrárna Počerady - přes 4,5 milionu tun. Elektrárnu loni provozoval ČEZ, od letošního ledna patří do skupiny...
  staré UPC bude kompenzovať zákazníkov za včerajší výpadok internetu. Je to podľa vás dostatočná kompenzácia?
  Včerajší deň pre zákazníkov spoločnosti UPC bol doslova „prechádzkou peklom“. Dôvodom je, že spoločnosť mala rozsiahli výpadok svojich služieb, a to ako v obedných hodinách, tak aj vo večerných. Podrobnú situáciu, ako celý výpadok prebiehal, sme vám priniesli v tomto článku. Spoločnosť si zjavne uvedomuje, že výpadok internetových služieb spôsobil nejednému zákazníkovi veľké problémy. Obzvlášť … The post UPC bude kompenzovať zákazníkov za včerajší výpadok internetu. Je to podľa vás dostatočná kompenzácia? appeared first on Vosveteit.sk.
 • UPC bude kompenzovať zákazníkov za včerajší výpadok internetu. Je to podľa vás dostatočná kompenzácia?
 • Vosveteit.sk
 • staré Stíny nad Univerzitou v Tir Erath: Rogenovo oko [Jarmila Mlčoušková / CPress]
  1. díl fantasy trilogie z prostředí magické univerzity Doprava poháněná parními ďasy. Nepolapitelný vrah, který se specializuje na kolegy z branže. Magická čtvrť ozubených kol, ocelových květů a podezřelých výtrysků páry.
  staré Smutné Velikonoce pašeračky Terezy v Pákistánu: Pláč a modlitby na Velikonoce
  Češka Tereza Hlůšková (24) si v pákistánském vězení odpykává více než osmiletý trest za pašování drog. Přestože se stále snaží, aby soud projednal její odvolání, celkem už za mřížemi sedí déle než tři roky. Nyní tam oslavila také velikonoční svátky, během nichž jí bylo velice smutno. Naštěstí ji čekala morální podpora z nečekaných míst.
  staré Zájem o Erasmus kvůli covidu klesl, daří se ale spolupráci na dálku
  Studentských pobytů v zahraničí s evropským stipendijním programem Erasmus ubylo meziročně asi o polovinu. Zdvojnásobil se naopak zájem institucí o takzvané projekty spolupráce na dálku, při kterých se nemusí nikam cestovat. Informovaly o tom zástupkyně Domu zahraniční spolupráce (DZS).
  staré Elektrárna Počerady obhájila certifikát pro ostrovní provoz
  Elektrárna Počerady má za sebou úspěšné testy a obnovila certifikáty poskytování služeb ostrovního provozu pro tři ze svých energetických bloků. Zbývající dva bloky mají certifikáty platné do září 2022.
  staré Začíná modernizace Elektrárny Počerady
  V Elektrárně Počerady, kterou nově vlastní skupina Sev.en Energy, začíná oprava bloku 6, jedna z nejdůležitějších a nejdelších akcí za posledních deset let provozu. Práce potrvají až do listopadu. Technologie se začíná odstavovat postupně ode dneška. Jde o první krok v modernizaci elektrárny.
  staré Program Erasmus+ je připraven na nové náročné úkoly
  Chystáme se zahájit nový program Erasmus+ pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport (2021–2027). Tento věhlasný program, symbol evropské integrace, naváže na úspěchy svých předchůdců v uplynulých třech desetiletích.
  staré Počet výjezdů přes program Erasmus loni napříč Evropou kvůli pandemii poklesl zhruba o polovinu
  Výjezdů z ČR do zahraničí s evropským stipendijním programem Erasmus ubylo loni meziročně asi o polovinu. Pokračovaly hlavně dlouhodobé pobyty, účastníci při nich přitom někdy v zahraničí strávili jen část doby.
  staré Zájem o pobyty Erasmu klesl o polovinu
  Výjezdů z ČR do zahraničí s evropským stipendijním programem Erasmus ubylo loni meziročně asi o polovinu. Pokračovaly hlavně dlouhodobé pobyty, účastníci při nich nicméně někdy v zahraničí strávili jen část doby. Meziročně naopak na dvojnásobek narostl zájem institucí o tzv. projekty spolupráce na dálku. Na úterní online konferenci to řekly zástupkyně pražského Domu zahraniční spolupráce (DZS).
  staré Zájem o pobyty Erasmu klesl, vzrostl o projekty spolupráce na dálku
  Praha - Výjezdů z ČR do zahraničí s evropským stipendijním programem Erasmus ubylo loni meziročně asi o polovinu. Pokračovaly hlavně dlouhodobé pobyty, účastníci při nich přitom někdy...
  staré Mlčoušková, Jarmila - Stíny nad Univerzitou v Tir Erath
  Magií prodchnutému městu Tir Erath dominuje starobylá Univerzita s bohatou tradicí významných objevů. Lovkyně Rianet přezdívaná Karmína si studium užívá plnými doušky, zato její kamarádka, objevitelka Elenis, zahání nudu na upadající katedře pomocí zakázaných artefaktů. Zatímco termín bakalářských projektů se blíží a Elenis s Karmínou kličkují mezi školními tresty, nad Univerzitou se stahují stíny z dávné minulosti – a hrozí, že ji pohltí navždy. Datum vydání: 26.03.2021
  staré Stíny nad Univerzitou v Tir Erath: Rogenovo oko [Jarmila Mlčoušková / CPress]
  Originální fantasy román z prostředí magické univerzity.
  staré Královéhradecká galerie koupila díla od Šerýcha nebo Bromové za 4,5 milionu korun
  Novou stálou expozici jménem Posledních padesát let vytvořil přední teoretik současného českého umění Tomáš Pospyszil.
  staré Pašeračka Tereza si odseděla už dva roky trestu: Trpké výročí oslavila zásadní změnou
  Radikální krok učinila Tereza Hlůšková (24), kterou pákistánský soud odsoudil k osmi letům a osmi měsícům vězení za pašování drog. Pohledná Češka si už z uloženého trestu odseděla dva roky a výročí oslavila změnou svého advokáta! Její dosavadní právník totiž nedokázal dosáhnout odvolání, a tak se ho rozhodla vyměnit za ostříleného advokáta, který má bohaté zkušenosti v drogových případech.
  staré Místo Erasmu půlrok v covidáriu. Někteří medici ještě nedostali zaplaceno ani za podzimní nasazení
  V motolské nemocnici tráví medik Ondřej Hubálek většinu svého času. Když se neúčastní výuky, pomáhá jako dobrovolník na oddělení covid ARO. Má nejméně dvě dvanáctihodinové směny týdně, za měsíc to ale vydá na plný úvazek. Na nic jiného mu čas už...
  staré Sputnik: Čekat na EU? Ne. Profesor Šerý potopil Blatného
  Molekulární biolog Omar Šerý má za to, že ruskou vakcínu Sputnik stačí schválit Státním ústavem pro kontrolu léčiv a není třeba čekat na Evropskou lékovou agenturu. „SÚKL posuzovat umí a k dispozici odborníky má, takže není třeba čekat s posouzením na EU, která je v boji proti koronaviru zcela nekoncepční už celý rok. SÚKL by posouzení zvládl včetně zamítnutí vakcíny,“ myslí si.
  staré Mutace jsou důsledek promořování, nesmíme se dál promořovat, jinak může být očkování k ničemu, říká molekulární biolog Šerý
  "Mutace jsou důsledek promořování, nesmíme se dál promořovat, může se stát, že pak bude očkování k ničemu," říká molekulární biolog Omar Šerý. Se Sputnikem by na schválení EMA nečekal. "Českému Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv v tomto věřím, má...
  staré Nerozumím, proč Blatný útočí, já bych poděkoval, že jsme mutaci odhalili, říká Šerý
  Mutace jsou důsledek promořování, nesmíme se dál promořovat, může se stát, že pak bude očkování k ničemu. Se Sputnikem bych na schválení EMA nečekal.
  staré Jihoafrická mutace má těžší průběh, varuje Šerý
  Neurovědec a molekulární biolog Omar Šerý, ředitel brněnské laboratoře Elisabeth Pharmacon, zná charakter britské a jihoafrické mutace do poslední molekuly. Zatímco britská mutace zvaná Brigita útočí dvakrát silněji oproti původní variantě viru, jihoafrická mutace to dokáže až pětkrát.
  staré Erasmus ve Finsku: VidÄ›t polárnĂ­ záři je zážitek na celĂ˝ Ĺľivot
  Loni před Vánocemi se Miriam Slezáková těšila na půlroční pobyt ve Finsku. I když jí ho pandemie koronaviru zkrátila, přihlášky na Erasmus nelituje.
  staré ERÚ musí zaplatit miliony solární elektrárně
  Téměř osm milionů korun musí zaplatit Energetický regulační úřad (ERÚ) provozovateli fotovoltaické elektrárny v České Kamenici na Děčínsku. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Jde o ušlý zisk za období, kdy elektrárna dočasně přišla o licenci a nemohla několik týdnů fungovat.
  staré ERÚ musí zaplatit solární elektrárně odškodné osm milionů
  Téměř osm milionů korun musí zaplatit Energetický regulační úřad (ERÚ) provozovateli fotovoltaické elektrárny v České Kamenici na Děčínsku. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně ve sporu, který navazoval na neúspěšný pokus o zrušení licence. Elektrárna kvůli dočasnému odebrání povolení nemohla fakticky několik týdnů fungovat. Podle advokátů elektrárny jde o první takový případ v republice.
  staré ERÚ má nahradit škodu solární elektrárně na Děčínsku, která jí vznikla odebráním licence
  Energetický regulační úřad (ERÚ) má provozovateli fotovoltaické elektrárny v České Kamenici na Děčínsku nahradit škodu zhruba 7,9 milionu korun kvůli tomu, že byla elektrárna kvůli odebrání licence zhruba dva měsíce mimo provoz. Rozhodl o tom brněnský krajský soud, který po odvolání ERÚ potvrdil rozsudek jihlavského okresního soudu. Podle zastupující advokátní kanceláře jde o první takový případ.
  staré ERÚ musí solárníkům zaplatit 7,5 mil. Kč za neoprávněné odebrání licence
  Soud rozhodl o náhradě škody pro solární elektrárnu. Poprvé ji zaplatí Energetický regulační úřad. " width="535" height="356" rel="v:photo"/> číst dál
 • číst dál
 • actual not cached