Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 26.07.2021 || EUR 25,630 || USD 21,745
pondělí 26.července 2021, Týden: 31, Den roce: 207,  dnes má svátek Anna, zítra má svátek Věroslav


( Nalezeno 100 článků )

ERA získala prestižní titul pro obchodní značky Superbrands

staré ERA získala prestižní titul pro obchodní značky Superbrands
ERA se v letošním poměřování úspěšnosti obchodních značek dostala na seznam oceněných v kategorii B2B (business to business), a patří tak mezi podnikatelské značky oceněné titulem CZECH BUSINESS SUPERBRANDS 2021. Oficiální certifikát ocenění...chcete vědět víc?
staré Ceny ropy sa po vÄŤerajšom poklese odrazili nahor
Ceny ropy boli dnes pod tlakom, a to aj napriek miernemu odrazu na globálnych akciových trhoch. Nálada zostáva zmiešaná - hoci sa trh s akciami a niektoré komodity začali zotavovať, výnosy dlhopisov naďalej klesajú. Hlavná referenčná hodnota - výnosy z...
staré Odvolací soud pašeračky Terezy byl znovu odložen, proběhne až v září. Právník promluvil o šancích na svobodu
Už více než tři roky uběhly od zadržení Češky Terezy Hlůškové (25), u které pákistánští celníci našli téměř 10 kilogramů heroinu. V březnu 2019 pákistánský soud rozhodl o odnětí svobody na 8 let a 8 měsíců. Pašeračka od té doby nepřestává bojovat o svobodu a podařilo se jí i dosáhnout odvolacího soudu. Termín byl ale podruhé přeložen. Konat se měl už v polovině června, pak v červenci a nyní byl odsunut znovu. "Podle jejího nového právního zástupce byl stanoven nový termín na 23. září," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová. Právník popsal, jaké má Tereza Hlůšková šance na svobodu.
staré Velký problém pro pašeračku Terezu: „Poprali“ se o ni právníci a zkomplikovali její případ!
Další rána pro pašeračku Terezu. Kvůli nejasnostem ohledně jejího právníka v případu byl odložen její odvolací soud. Jednou z posledních nadějí na záchranu, případně zmírnění trestu, je pro ni toto slyšení. Právě proto hodně záleží na tom, kdo ji bude zastupovat. Jelikož ale Tereza opakovaně měnila právní zástupce, teď se o ni podle všeho přetahují hned tři advokáti. Soud tak neví, komu má dát přednost. A to přineslo, jak jinak, další odročení. Tentokrát na neurčito!
staré V Elektrárně Počerady vyměňují IT systémy
Se změnou majitele Elektrárny Počerady, která je od letošního roku součástí Sev.en Energy, souvisí také změny v IT systémech, které se v elektrárně využívají.
staré Pašeračka z obávané ženské věznice: Nový život, dvě děti, doznání v TV a vlna podpory
Slavná pašeračka Michaella McCollumová, která strávila tři roky v jedné z nejobávanějších peruánských ženských věznic, se může pyšnit novým dokumentem. Ten o jejím zločinu natočila britská vysílací společnost BBC. Fanoušci jí po zhlédnutí filmu zaplavili pozitivními zprávami na instagramu. O vyjádření pašeračky napsal server DailyMail.
staré Host Radiožurnálu: Člověk by měl mít psa jako parťáka, ne jako otroka, připomíná veterinární lékařka Načeradská
Spousta lidí chce psa, který jen poslouchá, není s ním žádná práce a udělá to, co chtějí. Ale pes pak z toho života nic nemá, vysvětluje veterinární lékařka Martina Načeradská. Pokud psovi v parku házíme neustále míček, tak používá hruba dvě procenta mozku a zbytek ne, protože jde o instinktivní reakci. „Ten pes nerozvíjí mozek, ztrácí sociální vlastnosti, není schopný komunikovat s jinými psi a je vzteklý,“ upozorňuje Načeradská. Jak se dají řešit poruchy chování psa?
staré Zmar a další čekání. Odvolací soud pašeračky Terezy byl znovu odložen. Mluvčí uvedla, co bude dál
Případ pětadvacetileté Češky Terezy Hlůškové, kterou zadrželi pracovníci celní správy na pákistánském letišti se zásilkou heroinu, měl konečně směřovat k posunu. Na úterý 29. června bylo po mnohých předchozích komplikacích stanoveno datum odvolacího soudu, který se nakonec opět neuskutečnil. "Pan velvyslanec se s ní osobně setkal těsně před stanoveným datem soudu. Probral s ní další varianty možného postupu a vývoje," uvedla tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí pro ŽivotvČesku.cz.
staré „Dvojnice“ pašeračky Terezy (25) promluvila o své jmenovkyni: „Unavená z prostituce se vrhla na drogy“
Už tři dlouhé roky strávila česká občanka Tereza Hlůšková (25) v pákistánských kriminálech kvůli pašování heroinu. Své naděje vložila do rozhodnutí odvolacího soudu a možná v duchu přemítá, jak se to všechno mohlo stát. 
staré Petice za urychlení práce ERÚ a okamžité uplatnění Energetického zákona
Petice za urychlení práce ERÚ a okamžité uplatnění Energetického zákona k zajištění dodávek tepla ve Strakonicích ve prospěch občanů, řádně platících koncových zákazníků, dle zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním ve znění pozdějších předpisů.
staré Další rána pro pašeračku Terezu: Navštívil ji velvyslanec, ale zklamal ji právník!
Češce Tereze Hlůškové (25) v Pákistánu opět posunuli datum odvolacího soudu. Tentokrát je důvodem fakt, že její nový hvězdný právník nemohl být přítomný na slyšení, protože měl jiný naléhavý případ.  
staré Dvojnice pašeračky Terezy drsně o exkamarádce Simoně: V těhotenství si vydělávala erotickými masážemi!
Na sociální síti se chlubila životem v luxusu, nyní se stáhla do ústraní. Simona H., bývalá nejlepší kamarádka Terezy Hlůškové (25), která si v Pákistánu odpykává trest za pašování drog, si po Terezině odsouzení našla novou kamarádku, s níž se objevovala na snímcích na instagramu. Přátelství s Terezou B. jí však dlouho nevydrželo. „Druhá Tereza“ promluvila o tom, jak Simona, která už je prý matkou, žije a proč se tak náhle stáhla z veřejného života! Údajně přišla o své luxusní BMW a přesto, že už byla těhotná, si vydělávávala erotickými masážemi.
staré Kreml nám očerňuje očkování, hlásí rozvědky. Proč se Rusko zaměřilo zrovna na Pfizer?
Francouzská kontrarozvědka vyšetřuje, zda ruská vláda stojí za pokusem uplatit youtubery, aby šířili pochybnosti o bezpečnosti vakcíny Comirnaty od firem BioNTech a Pfizer, napsal Wall Street Journal. Ruské špiony za propagandou vidí i Bílý dům.
staré Velká naděje pašeračky Terezy: Soud chybně interpretoval důkazy v jejím případu?!
Víc jak tři roky je v pákistánské cele Češka Tereza Hlůšková (25), která byla na letišti v Láhauru zadržena celníky, kteří v jejím kufru našli devět kilogramů heroinu. Pohledná Češka stále doufá, že se z vězení dostane a vrátí se domů. U odvolacího soudu ji má hájit ostřílený právník Sajf ul-Malúk. S šokujícím prohlášením navíc přišel její bývalý právník Čaudhrí Džavád Zafar, který uvedl, že šance na Terezino propuštění je víc než slibná!
staré Nečekaný tah pašeračky Terezy (25) „v předvečer“ nejdůležitějšího soudu: Povolala právního supermana!
Slyšení před odvolacím soudem se kvapem blíží. Jen pár dní před klíčovým dnem mění česká pašeračka Tereza Hlůšková (25) svoji strategii. Místo zkušeného Navída Basíra, s ní totiž do boje půjde jiný právník, hvězdný advokát, legendární Saif ul-Malúk.
staré Velká naděje pro pašeračku Terezu H. na návrat do Česka. Mluvčí upřesnila, kdy soud rozhodne o jejím osudu
Déle než tři roky v láhaurském vězení Kot Lakhpat má za sebou Češka Tereza Hlůšková (25), která byla zadržena tamní celní správou kvůli pašování téměř 10 kilogramů heroinu. Za dlouhé měsíce za mřížemi měla několikrát naději, že by se mohla vrátit domů a nemusela si odsedět více jak osmiletý trest. Nyní po všech předchozích nezdarech přišla konečně odezva soudu, který rozhodne, co s ní dál bude. "Mohu potvrdit, že termín odvolacího soudu je stanoven na úterý 29. června," upřesnila tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí pro ŽivotvČesku.cz.
staré V letošním roce ERÚ očekává více než 13 tisíc spotřebitelských podání
Kdo stojí za letošními podáními spotřebitelů na Energetický regulační úřad (ERÚ)? Z více než poloviny jsou to zprostředkovatelé, ale řada stížností míří i na dodavatele energií a některá pochybení, bohužel, jdou také za samotnými spotřebiteli.
staré ERÚ podal trestní oznámení na teplárnu i starostu
Energetický regulační úřad (ERÚ) podá kvůli přerušeným dodávkám tepla ve Strakonicích trestní oznámení na starostu, vedení teplárny i advokáta této firmy. Teplárna se podle ERÚ chová k lidem, kteří jsou teď opakovaně bez tepla a teplé vody, bezohledně.
staré Živě s ERÚ: Co přináší novela energetického zákona a jak úřad pomáhá spotřebitelům
V loňském roce přijal Energetický regulační úřad (ERÚ) přes 13 tisíc spotřebitelských podání. Za více než polovinou z nich stojí zprostředkovatelé. Jaké konkrétní problémy ale...
staré ERÚ podává trestní oznámení kvůli přerušení dodávek tepla ve Strakonicích
Spory ve Strakonicích znovu vyústily v přerušení dodávek tepelné energie. Během půl roku přitom dodávky tepla tamním spotřebitelům byly omezeny či přerušeny již poněkolikáté. Vzhledem k tomu, že má Energetický regulační úřad (ERÚ) jen omezené pravomoci, jak řešit soukromoprávní spor, jehož důsledky však podstatně a negativně dopadají na spotřebitele, přistoupil k podání trestního oznámení na konkrétní osoby figurující v celé kauze.
staré ERÚ podá trestní oznámení na strakonickou teplárnu i starostu
Strakonice - Energetický regulační úřad (ERÚ) podá kvůli přerušeným dodávkám tepla ve Strakonicích trestní oznámení na starostu Břetislava Hrdličku, vedení teplárny i advokáta...
staré ERÚ podá trestní oznámení na strakonickou teplárnu i starostu
Strakonice - Energetický regulační úřad (ERÚ) podá kvůli přerušeným dodávkám tepla ve Strakonicích trestní oznámení na starostu Břetislava Hrdličku, vedení teplárny i advokáta...
staré Pašeračky Terezy je mi líto, říká těhotná Češka, kterou v Brazílii budou soudit kvůli převážení kokainu
Jejich příběh je do jisté míry podobný. Češka Lucie T., kterou v Brazílii zadrželi kvůli pašování kokainu, sleduje příběh Terezy Hlůškové (25), která si v pákistánském vězení odpykává trest za pašování heroinu. "Nejhorší jsou lidi, kteří mají z Terezy radost, to je neskutečné," uvedla pro ŽivotvČesku.cz k případu Terezy Hlůškové žena, která téměř dva roky v Brazílii čeká, kdy se její případ dostane k soudu.
staré Svítá pašeračce Tereze (25) naděje? Vzácná návštěva ve vězení!
Česká pašeračka Tereza Hlůšková (25) tráví v pákistánské věznici už tři a půl roku. Naději z vazby, že se dostane na svobodu, vystřídalo po odsouzení zoufalství. Nyní ale přeci jenom svítá ženě, kterou zadrželi na letišti v Láhauru s téměř devíti kilogramy heroinu, naděje, že by se mohla z basy dostat dříve.
staré Soused napomenul mladíka, že se chová hlučně. Skončil s přeraženou čelistí
Až deset let vězení hrozí mladíkovi ze Sokolovska, kterého nyní policie obvinila z těžkého ublížení na zdraví. Muž na konci loňského roku napadl na chodbě domu souseda, kterého udeřil tak silně, až spadl ze schodů. Poškozený utrpěl vážná zranění a dosud má zdravotní potíže.
staré Soused napomenul mladíka, že se chová hlučně. Skončil s přeraženou čelistí
Až deset let vězení hrozí mladíkovi ze Sokolovska, kterého nyní policie obvinila z těžkého ublížení na zdraví. Muž na konci loňského roku napadl na chodbě domu souseda, kterého udeřil tak silně, až spadl ze schodů. Poškozený utrpěl vážná zranění a dosud má zdravotní potíže.
staré Zdrcující zpráva pro pašeračku Terezu (25) od odvolacího soudu: Její největší naději zbourali jako domeček z karet!
Jen oči pro pláč zůstaly Tereze Hlůškové, která byla v Pákistánu odsouzena na bezmála 9 let za pašování heroinu. Pětadvacetiletá Češka, která si z více než osmiletého trestu odpykala již více než tři roky, se stále snaží prokázat svou nevinu a dostat se na svobodu. Ve čtvrtek 17. června měla pohledná blondýnka stanout před odvolacím soudem, jenomže pak přišla studená sprcha!
staré Pašeračku Terezu Hlůškovou dnes čeká odvolací soud. Právník popsal její šance na návrat do Česka
Pašeračka Tereza Hlůšková (24), známá také jako Tereza H., byla na letišti v Pákistánu už před více než třemi lety zadržena poté, co celníci v jejím kufru našli téměř 10 kilogramů heroinu. Za pašování ji soud potrestal 8 lety a 8 měsíci ve vězení v Láhauru, už dnes ale mladou Češku čeká odvolací soud a ona neztrácí naději, že se brzy dostane domů. Podle právníka ale spíš doufá zbytečně. "Já si myslím, že pokud ji soud odsoudil na tolik let do vězení, tak ji viny pravděpodobně nezprostí," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Černý.
staré Pašeračka Tereza si navrhla krásné šaty a zabalila si věci: Půjde z pákistánského vězení už konečně domů?
Tereza Hlůšková (25) už přes tři roky sedí v pákistánském vězení. Ze svého více než osmiletého trestu už si značnou část odpykala. Přesto její rozsudek stále není pravomocný, odvolací soud snad konečně proběhne ve čtvrtek 17. června. Mladá Češka tak doufá, že se konečně dostane domů. Stále si stojí za tím, že je nevinná. A jak sama řekla na podzim, ze svých chyb se poučila. Z vězení chce navíc vyjít ve speciálních šatech, které si navrhla.
staré Energetici vylovili z vyrovnávací nádrže Elektrárny Počerady trofejní kusy ryb
Z vyrovnávací nádrže, která se v Elektrárně Počerady čistila během plánované odstávky technologií, vylovili energetici desítky velkých ryb.
staré Pašeračka Tereza má za sebou první dávku čínské vakcíny. Propukly vedlejší účinky. Viroložka popsala, jak funguje
Češka Tereza Hlůšková (25), jež si v pákistánském vězení odpykává trest 8 let a 8 měsíců za pašování téměř 10 kilogramů heroinu, dostala první dávku vakcíny proti nemoci covid-19. Za mřížemi věznice Kot Lakhpat se o své zdraví dosud obávala. Spolu s dalšími vězenkyněmi Tereza dostala vakcínu od čínské společnosti Sinopharm. Princip, na kterém funguje, popsala odbornice. "Vakcína Sinopharm patří mezi inaktivované vakcíny, tedy vakcíny klasického typu, kdy daný virus získaný z infikovaného jedince namnožíte na buňkách, chemicky či fyzikálně inaktivujete, aby se v našem organismu nemnožil," řekla pro ŽivotvČesku.cz viroložka Ruth Tachezy.
staré Pašeračku Terezu (25) v Pákistánu očkovali proti covidu: První dávka čínského elixíru ji úplně skolila!
Už třetím rokem si česká občanka Tereza Hlůšková (25) odpykává v Pákistánu svůj více než osmiletý trest za pašování drog. Ve vězení Kot Lakhpat teď ovšem zažívá těžké časy, neboť se zemí i přeplněnými celami šíří nebezpečný koronavirus. Řešení se ovšem blíží. Tereza podle zpráv Blesku obdržela první dávku očkování. Neudělala jí ale vůbec dobře.
staré Drsné obvinění pašeračky Terezy od její dvojnice: Drogy prý pašovala! A v kriminále sedí kvůli Simoně?!
Češka Tereza Hlůšková (25) trpí už třetím rokem v pákistánském vězení, kde pyká za pašování drog. Po jejím zatčení v roce 2018 se v médiích zviditelnila její kamarádka Simona H., která z Pákistánu odletěla jen krátce před Terezou. Měly být nejlepšími kamarádkami, Terezino uvěznění však toto přátelství velmi rychle ukončilo. Simona se brzy začala objevovat na veřejnosti s jinou dívkou, shodou okolností také blonďatou Terezou. Ale tohle přátelství je už dnes také minulostí. Blondýnka se nyní na sociálních sítích pustila do Simony a také uvedla, že o pašování drog věděla!
staré ERÚ: Datum ukončení smlouvy najdete od ledna na faktuře za energie
Energetický regulační úřad vydal novou vyhlášku o vyúčtování, která nabyde účinnosti 1. ledna příštího roku. Spotřebitelům předpis kromě základního požadavku na vyhodnocení plateb za spotřebovanou energii nově přinese především jasnou informaci o tom, kdy končí jejich smlouva, kterou uzavřeli s dodavatelem energií.
staré Celníci odhalili ve vlaku do Olomouce 73letou pašeračku cigaret
Třiasedmdesátiletou důchodkyni, která pašovala tisíce cigaret a řezaný tabák z Polska, přistihli celníci při kontrole ve vlaku, který jel z Hranic na Olomouc. O případu, který se stal minulý čtvrtek odpoledne, informoval Právo v úterý mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz.
staré Pašeračka Tereza H. si ve vězení našla neotřelou zábavu. Mluvčí ministerstva řekla, kdy bude odvolací soud
Mladá Češka Tereza Hlůšková (24) byla na letišti v Pákistánu už před více než dvěma lety zadržena poté, co celníci v jejím kufru našli téměř 10 kilogramů heroinu. Za pašování byl Tereze soudem vyměřen trest 8 let a 8 měsíců ve vězení. Pašeračka neztrácí naději na dřívější propuštění a brzy ji čeká odvolací soud, do té doby si ale našla novou zábavu, kterou si krátí pomalu ubíhající čas za mřížemi - stala se módní návrhářkou. "Odvolací soud by případ české občanky měl projednat v druhé polovině června," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí České republiky Zuzana Štíchová.
staré Pašeračka Tereza v pákistánském vězení nezahálí: Nová kariéra za mřížemi?!
Češka Tereza Hlůšková (25) si v pákistánském vězení odpykává více než osmiletý trest. Stále však neztrácí naději a doufá, že ji soud obvinění zprostí. V červnu by se konečně mohla dočkat vytouženého odvolacího řízení, na které už čeká skutečně velmi dlouho. Nyní ji alespoň potěšil dárek od paňdžábského předsedy vlády. Podle zdroje Blesku si navíc našla nový opravdu zajímavý koníček, kterým si krátí dlouhé chvíle za mřížemi. Navrhuje oblečení!
staré Eracafe.cz | KAVÁRNA | externí odkaz z nytimes.com ️
Prodám doménu *eracafe.cz. *Její domain rating na Ahrefs je 11/100.  Velmi hodnotné externí follow odkazy z článků na doménu můžete vidět v článcích níže: * *New York Times:*...
staré ERÚ: Lockdown v prvním čtvrtletí navýšil spotřebu elektřiny u domácností
Zatímco loni spotřeba elektřiny klesla na pětileté minimum, v letošním prvním čtvrtletí se vrátila k růstu. Meziroční navýšení spotřeby za celé čtvrtletí však nepřekročilo jedno procento a výrazné rozdíly panovaly mezi jednotlivými měsíci i napěťovými hladinami. V plynárenství spotřeba v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o více než desetinu. Tahounem růstu spotřeby plynu bylo z velké části chladné počasí.
staré Sparta při volbách podpoří Poborského, nelíbí se jí jeho očerňování
Sparta Praha bude v červnu při volbě nového předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) hlasovat pro Karla Poborského. Podle Letenských bývalý reprezentant nabízí lepší řešení než druhý z uchazečů Petr Fousek. Historicky nejúspěšnější český klub také odmítá, jak je Poborský očerňován za své působení na FAČR a některými médii označován za morálně horšího kandidáta.
staré Sparta při volbách podpoří Poborského, nelíbí se jí jeho očerňování
"Petr Fousek má jistě lepší projev, nicméně jeho vzletné fráze nejsou většinou naplněné adekvátním obsahem," řekl ředitel Sparty František Čupr.
staré Podpoříme Poborského, hlásí Sparta. Nelíbí se jí jeho očerňování
Sparta Praha bude v červnu při volbě nového předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) hlasovat pro Karla Poborského. Podle letenského klubu nabízí bývalý reprezentant lepší řešení než druhý z uchazečů Petr Fousek. Historicky nejúspěšnější český klub také odmítá, jak je Poborský očerňován za své působení na FAČR a některými médii označován za morálně horšího kandidáta.
staré Sparta při volbách podpoří Poborského, nelíbí se jí jeho očerňování
Praha - Sparta Praha bude v červnu při volbě nového předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) hlasovat pro Karla Poborského. Podle Letenských bývalý reprezentant nabízí lepší řešení...
staré Sparta při volbách podpoří Poborského, nelíbí se jí jeho očerňování
Praha - Sparta Praha bude v červnu při volbě nového předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) hlasovat pro Karla Poborského. Podle Letenských bývalý reprezentant nabízí lepší řešení...
staré Sparta při volbách podpoří Poborského, nelíbí se jí jeho očerňování
Praha - Sparta Praha bude v červnu při volbě nového předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) hlasovat pro Karla Poborského. Podle Letenských bývalý reprezentant nabízí lepší řešení...
staré Podpoříme Poborského, hlásí Sparta. Nelíbí se jí jeho očerňování
Sparta Praha bude v červnu při volbě nového předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) hlasovat pro Karla Poborského. Podle letenského klubu nabízí bývalý reprezentant lepší řešení než druhý z uchazečů Petr Fousek. Historicky nejúspěšnější český klub také odmítá, jak je Poborský očerňován za své působení na FAČR a některými médii označován za morálně horšího kandidáta.
staré Historický rozpočet na Erasmus, kulturu a dobrovolnictví
Evropský parlament tento týden (datováno 18. 5., pozn. red.) schválil nové podoby finančních programů Erasmus, Evropský sbor solidarity a Kreativní Evropa.
staré 20:05 Načeradec, král kibiců
I když už nechodí na fotbalová utkání, s vášnivým kibicováním jen tak nepřestane. Volné pokračování filmu Muži v offsidu z pera Karla Poláčka (1932). Hrají: H. Haas, J. Vojta, H. Vítová, R. Roda-Růžička, J. Vanerová, E. Hříbal, J. Sviták, B. Kysilková a další. Scénář K. Poláček a G. Machatý. Kamera V. Vích. Režie G. Machatý, od jehož narození nedávno uplynulo 120 let[online]
staré Věda a výzkum v praxi ERÚ: Jak chytré jsou projekty, věnované chytrým sítím?
Ve čtvrtek 20. května 2021 se uskutečnil společný workshop Energetického regulačního úřadu (ERÚ), Ministerstva průmyslu a obchodu a Technologické agentury České republiky. Hlavním tématem byly pokročilé trendy v provozu energetických sítí a související projekty.
staré Zahrajte si o výpravu za záchranou oberjarla Eraka
Sotrva hraničář Halt a jeho učeň Will unikli jednomu nebezpečí, už se vydávají vstříc dalšímu. Tentokrát bude jejich úkolem vyplatit výkupné za oberjarla Eraka. Podaří se jim doputovat až do daleké Aridy, když nebezpečí číhá na každém kroku? Nebezpečná cesta neznámou krajinou Tentokrát se Halt a Will vydávají zachránit oberjarla Eraka, skandijského vůdce, do pouštní
staré Sev.en Energy pomáhá vrátit ohrožené druhy zvířat do okolí Počerad
V okolí počeradské elektrárny se opět zabydlí divocí králíci. O návrat ohrožených a mizejících druhů zpět do přírody se v rámci dlouhodobého projektu podporovaného skupinou Sev.en Energy starají poleradští myslivci a ochránci přírody.
staré Kolaja (Piráti): Evropský parlament schválil nový program Erasmus+
Evropský parlament dnes schválil nový program Erasmus+ pro období 2021-2027. Rozpočet programu činí 26,2 miliard eur. To je oproti minulému rozpočtovému období dvojnásobek.
staré Stovky miliard na Erasmus. Šanci studovat v zahraničí dostane dvojnásobek Čechů
/EVROPA PRO VŠECHNY/ Je to jedna z nejoblíbenějších výhod, kterou EU přináší půlmiliardě Evropanů. Program studentské výměny Erasmus už umožnil milionům mladých lidí studium po celém kontinentu. Peněz na tento program nyní navíc výrazně přibude.
staré Další narozeniny pašeračky Terezy v pákistánském vězení: Soud na obzoru, pojede konečně domů?
Tereza Hlůšková oslavila pětadvacáté narozeniny, bohužel i letos je strávila v pákistánském vězení Kot Lakhpat. Tam sedí už od března roku 2019, kdy byla odsouzena k 8 letům a 8 měsícům za pašování drog. Nyní jí ale svitla naděje, soud totiž konečně přijal její odvolání a další proces by měl začít v druhé polovině června. Mladá Češka sice strávila za mřížemi už pěkně dlouhou dobu, stále ale tvrdí, že je nevinná.
staré Kdo ještě viděl vážnou nehodu v Načeraticích?
ZNOJEMSKO: Hledáme další svědky střetu motocyklu s osobním autem.
staré Nečekaná zpráva pro pašeračku Terezu: Změní jí délku trestu!
Tereza Hlůšková (24) byla v roce 2018 odsouzena k více než osmiletému trestu vězení za pašování heroinu. Přestože se snaží, aby soud projednal její odvolání, v pákistánském vězení si už odseděla více než tři roky. Teď ale přišla alespoň jedna dobrá zpráva. 
staré Heger: Narazili sme už na efektivitu antigénových testov. Prioritou majú byť eRúško či eKaranténa
Nový covid automat by mohla vláda podľa premiéra Hegera schvaľovať na budúci týždeň. Spojený je aj s novou stratégiou testovania.
staré O výjimce pro Počerady rozhodne ministerstvo
O výjimce z nových evropských limitů pro emise rtuti pro elektrárnu Počerady na Lounsku rozhodne ministerstvo životního prostředí. Výjimku omezenou na čtyři roky udělil nedávno Krajský úřad Ústeckého kraje, proti rozhodnutí se ale odvolali ekologičtí aktivisté. Odvolání má odkladný účinek.
staré Informace ze severu Čech - Ekologičtí aktivisté se odvolali proti výjimce pro elektrárnu Počerady
Ekologické organizace se odvolaly proti výjimce pro hnědouhelnou elektrárnu Počerady. Vydal ji ústecký krajský úřad a elektrárna by podle ní mohla až do roku 2025 vypouštět čtyřikrát víc rtuti, než stanovují limity. S tím ekologičtí aktivisté nesouhlasí. Věc tak bude řešit ministerstvo životního prostředí.
staré O vĂ˝jimce z emisnĂ­ch limitĹŻ pro elektrárnu PoÄŤerady rozhodne ministerstvo
O výjimce z nových evropských limitů pro emise rtuti pro elektrárnu Počerady na Lounsku rozhodne ministerstvo životního prostředí. Ekologičtí aktivisté žádají zrušení výjimky. Výjimku omezenou na čtyři roky udělil nedávno Krajský úřad Ústeckého kraje. Proti jeho rozhodnutí se odvolaly ekologické organizace a blízká obec Volevčice. Odvolání má odkladný účinek. Vyjádření Vršanské uhelné, která elektrárnu provozuje, ČTK zjišťuje.
staré O výjimce z emisních limitů pro elektrárnu Počerady rozhodne ministerstvo
Počerady (Lounsko) - O výjimce z nových evropských limitů pro emise rtuti pro elektrárnu Počerady na Lounsku rozhodne ministerstvo životního prostředí. Ekologové podle dnešního vyjádření...
staré O výjimce z emisních limitů pro elektrárnu Počerady rozhodne ministerstvo
Počerady (Lounsko) - O výjimce z nových evropských limitů pro emise rtuti pro elektrárnu Počerady na Lounsku rozhodne ministerstvo životního prostředí. Ekologové podle dnešního vyjádření...
staré Na ERÚ se kvůli sporu o teplo ve Strakonicích obrátila policie
Strakonice - Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval strakonickou teplárnu a firmu Energo, aby respektovaly předběžné opatření, jež úřad vydal. Podle něj musí teplárna Energu dál...
actual not cached