Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 16.04.2021 || EUR 25,925 || USD 21,633
sobota 17.dubna 2021, Týden: 16, Den roce: 107,  dnes má svátek Rudolf, zítra má svátek Valérie
17.dubna 2021, Týden: 16, Den roce: 107,  dnes má svátek Rudolf


( Nalezeno 100 článků )

ESA přemýšlí o průzkumu lunárních jeskyní

staré ESA přemýšlí o průzkumu lunárních jeskyní
V rámci prvního kroku pro odhalení podpovrchových lunárních tajemství se ESA obrátila na veřejnost s žádostí o posílání návrhů, jak detekovat, zmapovat a prozkoumat lunární jeskyně. Pět návrhů bylo vybráno k podrobnějšímu rozpracování formou studií. Z těchto pěti prací se postupně vyvinuly tři scénáře samotné průzkumné mise. V rámci první (viz videonávrh univerzity z Manchesteru) by šlo o předběžný průzkum vstupních otvorů a podzemních jeskyní, druhý scénář počítá se spuštěním sondy do prohlubně a prozkoumáním první části jeskyně. Třetí se pak zaměřuje na průzkum podzemních lávových tunelů pomocí autonomních roverů....chcete vědět víc?
datum vydání: 15/04/2021 06:41:43 2 dny Poslanci opět posoudí prodej léků na předpis po internetu. Zpřesňují kontrolu i regionalitu
Spor o prodej léků na předpis po internetu vstupuje do dalšího kola. Poslanci Adam Vojtěch a Patrik Nacher (oba za ANO) poslali do sněmovny novou verzi návrhu, který by to umožňoval. Původní kritizovala lékárenská komora i část opozice. Poukazovali na to, že změny zvýhodňují velké e-shopy na úkor malých lékáren. 
staré Domácí vykřesali naději na záchranu, rozhodli už do poločasu
Fotbalisté West Bromwich Albion si poradili v dohrávce 31. kola Premier League se Southamptonem 3:0 a zvýšili tak své šance na záchranu v nejvyšší soutěži. Zatím jim patří 19. místo s osmibodovou ztrátou na první nesestupovou příčku.
staré Rakúšan žaluje vládu na ESĽP pre zhoršenie zdravia v dôsledku klimatickej zmeny
Štyridsaťročný muž trpí formou sklerózy multiplex známou ako Uhthoffov fenomén, ktorú ovplyvňujú zmeny telesnej teploty.
staré Wedos byl 4 dny pod silnými DDoS útoky, které údajně přesahovaly 300 Gbps
Největší hostingová společnost na českém trhu Wedos se od pondělí potýkala s velmi silným DDoS útoky, které cílily na její The post Wedos byl 4 dny pod silnými DDoS útoky, které údajně přesahovaly 300 Gbps appeared first on cn130.com.
 • Wedos byl 4 dny pod silnými DDoS útoky, které údajně přesahovaly 300 Gbps
 • cn130.com
 • staré Chebsko zasáhlo zemětřesení. Magnitudo přesahovalo tři stupně
  Severovýchod Chebska v sobotu dopoledne zasáhlo zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval magnitudo 3. Doprovázely ho přitom slabší záchvěvy, země se na hranici Chebska a Sokolovska stále slabě třese. Podle odborníků může jít o zemětřesný roj, ve kterém se mohou vyskytnout i silnější otřesy.
  staré Lipovská: Má zjištění přesahují Českou televizi a zasahují do roviny bezpečnosti státu
  Členka Rady ČT Hana Lipovská přišla na středeční zasedání tohoto dohledového orgánu s policejní ochrankou. Částí médií a veřejnosti byla okamžitě nevybíravě napadána a osočována, že hraje divadlo. Co ale zjistila tak důležitého, že jí policie přidělila oficiální bodyguardy, tomu se nikdo příliš nevěnoval. Reflex s ní o tom hovořil v pátek večer.
  staré Velký John v akci: Unikátní americký stroj přesazoval v Brně vzrostlé stromy
  Angažovat tohohle siláka se vyplatilo. Kvůli chystaným protipovodňovým opatřením se muselo z nábřeží Svratky „přestěhovat“ sedm vzrostlých stromů. Pro Velkého Johna pražské firmy Covenant to byla hračka!
  staré Malá družice ESAIL se činí!
  Evropská družice ESAL, která má zajistit vyšší bezpečnost lodní dopravy, dokázala za jediný den zachytit více než dva miliony zpráv od 70 000 lodí! Spolehlivá a výkonná družice byla postavena v rámci partnerského projektu ESA za účelem pomoci evropským a kanadským aerokosmickým firmám uspět na globálním telekomunikačním trhu. Projekt umožnil firmám, úřadům spojeným s lodní dopravou i vládám monitorovat rybaření, spravovat flotily, chránit životní prostředí a zároveň posílit bezpečnost a zajistit, aby byla moře bezpečná.
  staré SEO specialista s přesahem na zahraniční trhy (němčina - AT trh) + CZ
  Hledáme SEO specialistu, který nám pomůže s optimalizací nového projektu, který bude fungovat v rámci CZ a AT trhu. Jde o web v oblasti ochucovadel - kečupy, tatarka a další. Více sdělíme po emailu...
  staré Hledám alkoholika s přesahem do UX a WP designu
  Zdravím WordPressáky a alkoholiky především 🍻 Obrázek: https://alkobazar.cz/bazar-alkoholu.png Pro svůj projekt Alkobazar.cz (https://Alkobazar.cz) poptávám člověka na UX s přesahem do...
  staré Host Radiožurnálu: TGM nebrojil proti pivu, ale proti pálenkám, které otupují mysl, upřesňují autoři knihy Praha ožralá
  Petr Stančík a Radim Kopáč zmapovali osmdesát pražských hospod, v nichž se psaly kulturní dějiny. Alkohol hrál v českých dějinách od doby národního obrození naprosto zásadní roli, říkají autoři. Když lidé nemohou do hospody, dostanou se tam skrze čtení knihy – a to i do náleven, které dávno zanikly. Alkohol je velmi důležitá podmínka tvorby samotné, pro Nerudu, Haška, Hrabala a další. Jaké zaniklé hodpody by rádi navštívili? A k jakým objevům na svých průzkumech došli? Jan Pokorný
  staré Host Radiožurnálu - Tomáš Garrigue Masaryk nebrojil proti pivu, ale proti pokoutným pálenkám, které otupují mysl, upřesňují autoři knihy Praha ožralá
  Petr Stančík a Radim Kopáč zmapovali osmdesát pražských hospod, v nichž se psaly kulturní dějiny. Alkohol hrál v českých dějinách od doby národního obrození naprosto zásadní roli, říkají autoři. Když lidé nemohou do hospody, dostanou se tam skrze čtení knihy – a to i do náleven, které dávno zanikly. Alkohol je velmi důležitá podmínka tvorby samotné, pro Nerudu, Haška, Hrabala a další. Jaké zaniklé hodpody by rádi navštívili? A k jakým objevům na svých průzkumech došli?
  staré ČVUT: Studentská architektonická soutěž Urban Design Award vyzdvihla projekty s environmentálním a společenským přesahem
  Jubilejní 25. ročník soutěže známé z dřívějška jako soutěž O nejlepší urbanistický projekt zaznamenal letos několik novinek. Zúčastnilo se jej devět evropských škol architektury, jejichž studenti přihlásili celkem 60 soutěžních návrhů.
  staré Unikátní stroj v akci: podívejte, jak Velký John v Brně přesazuje vysoké stromy
  /VIDEO/ Přemístit před několika lety vysazené stromy i s kořeny na nové místo, kde mohou nerušeně dál růst. To umí ve střední Evropě jen pár speciálních strojů. Jeden takový nazvaný Velký John nedávno v Brně posloužil k přesazení sedmi vzrostlých dřevin z nábřeží Svratky na Černovickou terasu.
  staré Unikátní stroj v akci: podívejte, jak Velký John v Brně přesazuje vysoké stromy
  /VIDEO/ Přemístit před několika lety vysazené stromy i s kořeny na nové místo, kde mohou nerušeně dál růst. To umí ve střední Evropě jen pár speciálních strojů. Jeden takový nazvaný Velký John nedávno v Brně posloužil k přesazení sedmi vzrostlých dřevin z nábřeží Svratky na Černovickou terasu.
  staré Unikátní stroj v akci: podívejte, jak Velký John v Brně přesazuje vysoké stromy
  /VIDEO/ Přemístit před několika lety vysazené stromy i s kořeny na nové místo, kde mohou nerušeně dál růst. To umí ve střední Evropě jen pár speciálních strojů. Jeden takový nazvaný Velký John nedávno v Brně posloužil k přesazení sedmi vzrostlých dřevin z nábřeží Svratky na Černovickou terasu.
  staré Neznámý zloděj odcizil od rodinného domu hliníkové okapy a svody v částce přesahující 13 tisíc korun
  (jicindnes.cz) JIČÍNSKO - Pocity vzteku a bezmoci jistě musel v pondělí 22. března zažívat třiapadesátiletý oznamovatel, který v současné době pracuje na realizaci střechy na novostavbě rodinného domu v obci Zelenecká Lhota na Sobotecku. ...
  staré Hororový porod missky Fajksové: Měla jsem třesavku, omdlévala a křičela bolestí!
  Půvabná modelka Tereza Fajksová (31), Česká Miss Earth 2012, se minulý týden stala dvojnásobnou maminkou, když dala život chlapečkovi s krásným jménem Sebastien. O tom, jak její uměle vyvolávaný porod probíhal, se nyní křehká plavovláska rozepsala na sociální síti…
  staré Zprávy - Zachráněné lípy? Pardubice chtějí lipovou alej kvůli stavbě terminálu přesadit
  Většinu vzrostlých lip, které lemují ulici K Vápence v Pardubicích, chce město přesadit jinam. Silnici potřebuje kvůli stavbě dopravního terminálu rozšířit a bez odstranění stromů její úprava možná není. Původně magistrát navrhoval kácení, proti němu se postavili ochránci přírody.
  staré Pardubice chtÄ›jĂ­ pĹ™esadit lipovou alej kvĹŻli stavbÄ› terminálu
  Většinu vzrostlých lip, které lemují ulici K Vápence v Pardubicích, chce město přesadit jinam. Komunikaci potřebuje kvůli stavbě dopravního terminálu rozšířit a bez odstranění stromů její úprava možná není, uvedl magistrát. Původně navrhoval kácení, proti němu se postavili ochránci přírody.
  staré Hra s přesahem. Tvůrci Ghost of Tsushima Nate Foxe a Jason...
  Hra s přesahem. Tvůrci Ghost of Tsushima Nate Foxe a Jason Connell ze Sucker Punch Productions byli vyznamenáni za skvělou práci v oblasti propagace ostrova Cušima. Do budoucna Sony chystá s městem turistickou kampaň založenou právě na hře Ghost of Tsu...
  staré Senátor Láska: Házení vlastní neschopnosti na lidi začíná přesahovat všechny hranice
  Projev na 6. schůzi Senátu 24. února 2021 k návrhu zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů
  staré Fond obnovy bude mít šest pilířů, požadavky již nyní výrazně přesahují rozpočet
  Požadavky na Národní fond obnovy přesahují o sto miliard korun částku, kterou na restart hospodářství po koronavirové krizi pošle do Česka Evropská unie. Ta dosáhne 171,5 miliardy korun. Po jednání tripartity to řekl vicepremiér pro hospodářství Karel Havlíček (za ANO). O peníze z fondu obnovy budou žádat ministerstva a další státní instituce, fond bude mít šest pilířů, do kterých peníze z něj půjdou.
  staré Nízký viadukt očesal kamion s autodíly, škoda je 20 milionů
  Do „myší díry“ pod železniční tratí u plzeňského Boleveckého rybníka se v pátek ve čtyři ráno nevešel kamion převážející náhradní díly do automobilů. Na viaduktu, jehož spodní hrana je 3,3 metru nad vozovkou, vznikla jen zanedbatelná desetitisícová škoda, zato u náklaďáku a sraženého nákladu, který náraz rozmetal po okolí, se vyšplhala na dvacet milionů.
  staré Liberatura - „Druhý příchod Krista je Kačenka.“ Komiks Spiritistky píše o společnosti hladové po přesahu
  Možná si pamatujete virální video, ve kterém dvě starší ženy s dojetím oznamují velikou věc. Nad Zemí létají energeticky negativní i pozitivní koráby, přišly se podívat, jak Kačenka řekne, že je stoprocentně inkarnovaný archanděl Uriel a druhý příchod Kristova vědomí. Viděla ho i spisovatelka, scénáristka a známá firma Liberatury Klára Vlasáková. Spolu s ilustrátorkou Juliánou Chomovou teď představuje komiks Spiritistky.
  staré Liberatura: „Druhý příchod Krista je Kačenka.“ Komiks Spiritistky píše o společnosti hladové po přesahu
  Možná si pamatujete virální video, ve kterém dvě starší ženy s dojetím oznamují velikou věc. Nad Zemí létají energeticky negativní i pozitivní koráby, přišly se podívat, jak Kačenka řekne, že je stoprocentně inkarnovaný archanděl Uriel a druhý příchod Kristova vědomí. Viděla ho i spisovatelka, scenáristka a známá firma Liberatury Klára Vlasáková. Spolu s ilustrátorkou Juliánou Chomovou teď představuje komiks Spiritistky.
  staré Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO
  Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.
  staré Ministerstvo obrany ČR dostalo od ÚOHS pokutu přesahující půl miliardy korun
  Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím ze dne 2. února 2021 Ministerstvu obrany České republiky pokutu ve výši 550 000 000 korun za porušení zákona o zadávání veřejných zakázek.
  actual not cached