Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 16.04.2021 || EUR 25,925 || USD 21,633
sobota 17.dubna 2021, Týden: 16, Den roce: 107,  dnes má svátek Rudolf, zítra má svátek Valérie
17.dubna 2021, Týden: 16, Den roce: 107,  dnes má svátek Rudolf


( Nalezeno 100 článků )

ERA znovu boduje v Emirátech. Má nový kontrakt pro letiště Fujairah

staré ERA znovu boduje v Emirátech. Má nový kontrakt pro letiště Fujairah
ERA je ve Spojených arabských emirátech dobře známa, její technologie fungují na letištích v oblíbených turistických destinacích v Abú Dhabí a Dubaji. Letištní systém, který sleduje provoz v okolí letiště Fujairah, byl navíc první systém svého druhu nejen v tomto...chcete vědět víc?
datum vydání: 16/04/2021 14:57:09 včera Česká pašeračka Tereza H. se v Pákistánu dočká odvolacího soudu. Promluvila mluvčí ministerstva
Více jak dva roky uběhly od zadržení Češky Terezy Hlůškové, u které celníci v Pákistánu objevili necelých 10 kilogramů heroinu. V březnu 2019 pákistánský soud rozhodl o odnětí svobody na téměř devět let. V láhaurském vězení strávila dlouhé měsíce a přes několik komplikací, které jí braly naději, se nakonec dočkala termínu odvolacího soudu. "Odvolací soud by případ české občanky měl projednat v druhé polovině června. Datum je ale orientační vzhledem k rozsáhlým epidemiologickým opatřením, která v Pákistánu platí," vyjádřila se mluvčí ministerstva zahraničních věcí pro ŽivotvČesku.cz The post Česká pašeračka Tereza H. se v Pákistánu dočká odvolacího soudu. Promluvila mluvčí ministerstva first appeared on ŽivotvČesku.cz.
 • Česká pašeračka Tereza H. se v Pákistánu dočká odvolacího soudu. Promluvila mluvčí ministerstva
 • ŽivotvČesku.cz
 • datum vydání: 14/04/2021 05:46:17 3 dny Šťastná zpráva pro pašeračku Terezu (24): Znovu stane před soudem!
  Tereza Hlůšková, která si v pákistánském vězení odpykává víc jak osmiletý trest za pašování velkého množství drog, má důvod k malé oslavě! Už v červnu totiž Češka znovu stane před soudem. Vrchní soud v pákistánském Láhauru schválil žádost o projednání jejího odvolání a bude se zabývat jejím případem.
  datum vydání: 13/04/2021 19:42:00 4 dny Sovětská „Kaspická příšera“ zamotala hlavu CIA. Její nástupce měl nepozorovaně ničit západní lodě
  Studená válka byla období, v němž na obou stranách železné opony rychle postupoval technologický vývoj v oblasti letadel, vojenské techniky, vesmírných technologií a spousty příbuzných odvětví. Důvodem bylo pochopitelně soupeření Spojených států a Sovětského svazu, resp. východního a západního bloku. To se neodehrávalo jen v různých zástupných válkách, ale také právě na poli technologických prvenství. Výsledkem byla celá řada revolučních objevů a strojů. Během této historické periody ale vzniklo také několik poněkud netradičních projektů, které se později ukázaly jako slepá ulička. Jedním z nejzajímavějších reliktů studené války jsou určitě sovětské ekranoplány třídy Lun, resp. jejich předchůdce označovaný jako „Kaspická příšera“. Co to je ekranoplán? Nejprve je asi třeba si ujasnit, co to je ekranoplán. Jde o stroj, který na pohled připomíná asi nejvíce letadlo, ale nezapře ani prvky lodě. A takto víceméně i technicky funguje. Ekranoplán létá několik málo metrů nad vodní hladinou, k čemuž mu stačí krátká křídla, neboť … Přečtěte si celý článek Sovětská „Kaspická příšera“ zamotala hlavu CIA. Její nástupce měl nepozorovaně ničit západní lodě
 • Sovětská „Kaspická příšera“ zamotala hlavu CIA. Její nástupce měl nepozorovaně ničit západní lodě
 • datum vydání: 13/04/2021 15:20:20 4 dny Informace ze severu Čech - Počeradská elektrárna dostala výjimku z nových emisních limitů. Ekologové se chtějí proti rozhodnutí odvolat
  Elektrárna Počerady na Lounsku dostala od Krajského úřadu Ústeckého kraje výjimku z nových evropských emisních limitů. Podle ní by mohla elektrárna až do roku 2025 vypouštět čtyřikrát více rtuti, než limity stanovují. Rozhodnutí ještě není pravomocné. Ekologické organizace už uvedly, že se proti němu odvolají.
  datum vydání: 13/04/2021 05:20:50 4 dny KrajskĂ˝ úřad ĂšsteckĂ©ho kraje dal vĂ˝jimku z emisnĂ­ch limitĹŻ elektrárnÄ› PoÄŤerady
  Krajský úřad Ústeckého kraje udělil elektrárně Počerady výjimku z nových evropských emisních limitů. Částečná a časově omezená výjimka se vztahuje pouze na emise rtuti a vyprší po čtyřech letech. Provozovatel Vršanská uhelná připravuje kompletní ekologizaci za miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí skupiny Sev-en Energy, do které Vršanská uhelná patří. Ekologické organizaci se proti rozhodnutí chtějí odvolat k ministerstvu životního prostředí, požadují zrušení výjimky.
  staré Erasmus pobyty nezastavila ani pandemie
  Různá omezení zasáhla nejen běžný život v České republice, ale také cestování. Studium v zahraničí ale zásadně nenarušila.
  staré Tykač dostal pro Počerady výjimku: čtyřnásobek limitu pro rtuť. Ekologické organizace se odvolají
  Tisková zpráva Hnutí DUHA a Greenpeace ČR pondělí 12. dubna  2021 Elektrárna Počerady vlastníka Pavla Tykače má mít dle dnes doručeného rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje [1] výjimku z nového celoevropského limitu na ochranu zdraví před nebezpečnou rtutí. Ať do poloviny roku 2025 by mohla vypouštět čtyřikrát více této látky, než limit stanovuje. Krajští úředníci zamítli i připomínky České inspekce životního prostředí, které žádaly průkazné měření emisí před stanovením výjimky a také postupné zpřísňování emisních limitů podle ekologizace jednotlivých bloků elektrárny místo plošné výjimky na 4 roky.
  staré Elektrárna Počerady dostala emisní výjimku
  Krajský úřad Ústeckého kraje udělil výjimku z nových evropských emisních limitů Elektrárně Počerady. Největší česká uhelná elektrárna se tak zařadí do ekologizačního programu po bok dalších domácích zdrojů, které jsou zatím klíčové pro stabilitu a bezpečnost elektrizační soustavy.
  staré Krajský úřad Ústeckého kraje dal výjimku z emisních limitů elektrárně Počerady
  Ústí nad Labem - Krajský úřad Ústeckého kraje udělil elektrárně Počerady výjimku z nových evropských emisních limitů. Částečná a časově omezená výjimka se vztahuje pouze na...
  staré Krajský úřad Ústeckého kraje dal výjimku z emisních limitů elektrárně Počerady
  Ústí nad Labem - Krajský úřad Ústeckého kraje udělil elektrárně Počerady výjimku z nových evropských emisních limitů. Částečná a časově omezená výjimka se vztahuje pouze na...
  staré NejvĂ­ce oxidu uhliÄŤitĂ©ho v ÄŚR loni vypustila elektrárna PoÄŤerady
  Nejvíce oxidu uhličitého (CO2) ze zdrojů v Česku loni opět vypustila elektrárna Počerady - přes 4,5 milionu tun. Elektrárnu loni provozoval ČEZ, od letošního ledna patří do skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Na druhém místě je elektrárna Tušimice II. Uhelný zdroj, který provozuje ČEZ, loni vypustil více než 3,7 milionu tun CO2. Obě elektrárny byly největšími znečišťovateli i v předchozí statistice. Na data ze systému obchodování s emisními povolenkami, která zveřejnila Evropská komise, dnes v tiskové zprávě upozornily ekologické organizace Greenpeace a Hnutí Duha. Provozovatelé elektráren v reakci uvedli, že čísla jsou logicky způsobena velikostí těchto zdrojů.
  staré Nejvíce oxidu uhličitého loni vypustily Tykačovy Počerady, druhé jsou Tušimice
  Obě elektrárny vypustily v Česku nejvíce oxidu uhličitého i podle dat za rok 2020.
  staré EK: Nejvíce oxidu uhličitého v ČR loni vypustila elektrárna Počerady
  Praha - Nejvíce oxidu uhličitého (CO2) ze zdrojů v Česku loni opět vypustila elektrárna Počerady - přes 4,5 milionu tun. Elektrárnu loni provozoval ČEZ, od letošního ledna patří do skupiny...
  staré UPC bude kompenzovať zákazníkov za včerajší výpadok internetu. Je to podľa vás dostatočná kompenzácia?
  Včerajší deň pre zákazníkov spoločnosti UPC bol doslova „prechádzkou peklom“. Dôvodom je, že spoločnosť mala rozsiahli výpadok svojich služieb, a to ako v obedných hodinách, tak aj vo večerných. Podrobnú situáciu, ako celý výpadok prebiehal, sme vám priniesli v tomto článku. Spoločnosť si zjavne uvedomuje, že výpadok internetových služieb spôsobil nejednému zákazníkovi veľké problémy. Obzvlášť … The post UPC bude kompenzovať zákazníkov za včerajší výpadok internetu. Je to podľa vás dostatočná kompenzácia? appeared first on Vosveteit.sk.
 • UPC bude kompenzovať zákazníkov za včerajší výpadok internetu. Je to podľa vás dostatočná kompenzácia?
 • Vosveteit.sk
 • staré Stíny nad Univerzitou v Tir Erath: Rogenovo oko [Jarmila Mlčoušková / CPress]
  1. díl fantasy trilogie z prostředí magické univerzity Doprava poháněná parními ďasy. Nepolapitelný vrah, který se specializuje na kolegy z branže. Magická čtvrť ozubených kol, ocelových květů a podezřelých výtrysků páry.
  staré Smutné Velikonoce pašeračky Terezy v Pákistánu: Pláč a modlitby na Velikonoce
  Češka Tereza Hlůšková (24) si v pákistánském vězení odpykává více než osmiletý trest za pašování drog. Přestože se stále snaží, aby soud projednal její odvolání, celkem už za mřížemi sedí déle než tři roky. Nyní tam oslavila také velikonoční svátky, během nichž jí bylo velice smutno. Naštěstí ji čekala morální podpora z nečekaných míst.
  staré Zájem o Erasmus kvůli covidu klesl, daří se ale spolupráci na dálku
  Studentských pobytů v zahraničí s evropským stipendijním programem Erasmus ubylo meziročně asi o polovinu. Zdvojnásobil se naopak zájem institucí o takzvané projekty spolupráce na dálku, při kterých se nemusí nikam cestovat. Informovaly o tom zástupkyně Domu zahraniční spolupráce (DZS).
  staré Elektrárna Počerady obhájila certifikát pro ostrovní provoz
  Elektrárna Počerady má za sebou úspěšné testy a obnovila certifikáty poskytování služeb ostrovního provozu pro tři ze svých energetických bloků. Zbývající dva bloky mají certifikáty platné do září 2022.
  staré Začíná modernizace Elektrárny Počerady
  V Elektrárně Počerady, kterou nově vlastní skupina Sev.en Energy, začíná oprava bloku 6, jedna z nejdůležitějších a nejdelších akcí za posledních deset let provozu. Práce potrvají až do listopadu. Technologie se začíná odstavovat postupně ode dneška. Jde o první krok v modernizaci elektrárny.
  staré Program Erasmus+ je připraven na nové náročné úkoly
  Chystáme se zahájit nový program Erasmus+ pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport (2021–2027). Tento věhlasný program, symbol evropské integrace, naváže na úspěchy svých předchůdců v uplynulých třech desetiletích.
  staré Počet výjezdů přes program Erasmus loni napříč Evropou kvůli pandemii poklesl zhruba o polovinu
  Výjezdů z ČR do zahraničí s evropským stipendijním programem Erasmus ubylo loni meziročně asi o polovinu. Pokračovaly hlavně dlouhodobé pobyty, účastníci při nich přitom někdy v zahraničí strávili jen část doby.
  staré Zájem o pobyty Erasmu klesl o polovinu
  Výjezdů z ČR do zahraničí s evropským stipendijním programem Erasmus ubylo loni meziročně asi o polovinu. Pokračovaly hlavně dlouhodobé pobyty, účastníci při nich nicméně někdy v zahraničí strávili jen část doby. Meziročně naopak na dvojnásobek narostl zájem institucí o tzv. projekty spolupráce na dálku. Na úterní online konferenci to řekly zástupkyně pražského Domu zahraniční spolupráce (DZS).
  staré Zájem o pobyty Erasmu klesl, vzrostl o projekty spolupráce na dálku
  Praha - Výjezdů z ČR do zahraničí s evropským stipendijním programem Erasmus ubylo loni meziročně asi o polovinu. Pokračovaly hlavně dlouhodobé pobyty, účastníci při nich přitom někdy...
  staré Mlčoušková, Jarmila - Stíny nad Univerzitou v Tir Erath
  Magií prodchnutému městu Tir Erath dominuje starobylá Univerzita s bohatou tradicí významných objevů. Lovkyně Rianet přezdívaná Karmína si studium užívá plnými doušky, zato její kamarádka, objevitelka Elenis, zahání nudu na upadající katedře pomocí zakázaných artefaktů. Zatímco termín bakalářských projektů se blíží a Elenis s Karmínou kličkují mezi školními tresty, nad Univerzitou se stahují stíny z dávné minulosti – a hrozí, že ji pohltí navždy. Datum vydání: 26.03.2021
  staré Stíny nad Univerzitou v Tir Erath: Rogenovo oko [Jarmila Mlčoušková / CPress]
  Originální fantasy román z prostředí magické univerzity.
  staré Královéhradecká galerie koupila díla od Šerýcha nebo Bromové za 4,5 milionu korun
  Novou stálou expozici jménem Posledních padesát let vytvořil přední teoretik současného českého umění Tomáš Pospyszil.
  staré Pašeračka Tereza si odseděla už dva roky trestu: Trpké výročí oslavila zásadní změnou
  Radikální krok učinila Tereza Hlůšková (24), kterou pákistánský soud odsoudil k osmi letům a osmi měsícům vězení za pašování drog. Pohledná Češka si už z uloženého trestu odseděla dva roky a výročí oslavila změnou svého advokáta! Její dosavadní právník totiž nedokázal dosáhnout odvolání, a tak se ho rozhodla vyměnit za ostříleného advokáta, který má bohaté zkušenosti v drogových případech.
  staré Místo Erasmu půlrok v covidáriu. Někteří medici ještě nedostali zaplaceno ani za podzimní nasazení
  V motolské nemocnici tráví medik Ondřej Hubálek většinu svého času. Když se neúčastní výuky, pomáhá jako dobrovolník na oddělení covid ARO. Má nejméně dvě dvanáctihodinové směny týdně, za měsíc to ale vydá na plný úvazek. Na nic jiného mu čas už...
  staré Sputnik: Čekat na EU? Ne. Profesor Šerý potopil Blatného
  Molekulární biolog Omar Šerý má za to, že ruskou vakcínu Sputnik stačí schválit Státním ústavem pro kontrolu léčiv a není třeba čekat na Evropskou lékovou agenturu. „SÚKL posuzovat umí a k dispozici odborníky má, takže není třeba čekat s posouzením na EU, která je v boji proti koronaviru zcela nekoncepční už celý rok. SÚKL by posouzení zvládl včetně zamítnutí vakcíny,“ myslí si.
  staré Mutace jsou důsledek promořování, nesmíme se dál promořovat, jinak může být očkování k ničemu, říká molekulární biolog Šerý
  "Mutace jsou důsledek promořování, nesmíme se dál promořovat, může se stát, že pak bude očkování k ničemu," říká molekulární biolog Omar Šerý. Se Sputnikem by na schválení EMA nečekal. "Českému Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv v tomto věřím, má...
  staré Nerozumím, proč Blatný útočí, já bych poděkoval, že jsme mutaci odhalili, říká Šerý
  Mutace jsou důsledek promořování, nesmíme se dál promořovat, může se stát, že pak bude očkování k ničemu. Se Sputnikem bych na schválení EMA nečekal.
  staré Jihoafrická mutace má těžší průběh, varuje Šerý
  Neurovědec a molekulární biolog Omar Šerý, ředitel brněnské laboratoře Elisabeth Pharmacon, zná charakter britské a jihoafrické mutace do poslední molekuly. Zatímco britská mutace zvaná Brigita útočí dvakrát silněji oproti původní variantě viru, jihoafrická mutace to dokáže až pětkrát.
  staré Erasmus ve Finsku: VidÄ›t polárnĂ­ záři je zážitek na celĂ˝ Ĺľivot
  Loni před Vánocemi se Miriam Slezáková těšila na půlroční pobyt ve Finsku. I když jí ho pandemie koronaviru zkrátila, přihlášky na Erasmus nelituje.
  staré ERÚ musí zaplatit miliony solární elektrárně
  Téměř osm milionů korun musí zaplatit Energetický regulační úřad (ERÚ) provozovateli fotovoltaické elektrárny v České Kamenici na Děčínsku. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Jde o ušlý zisk za období, kdy elektrárna dočasně přišla o licenci a nemohla několik týdnů fungovat.
  staré ERÚ musí zaplatit solární elektrárně odškodné osm milionů
  Téměř osm milionů korun musí zaplatit Energetický regulační úřad (ERÚ) provozovateli fotovoltaické elektrárny v České Kamenici na Děčínsku. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně ve sporu, který navazoval na neúspěšný pokus o zrušení licence. Elektrárna kvůli dočasnému odebrání povolení nemohla fakticky několik týdnů fungovat. Podle advokátů elektrárny jde o první takový případ v republice.
  staré ERÚ má nahradit škodu solární elektrárně na Děčínsku, která jí vznikla odebráním licence
  Energetický regulační úřad (ERÚ) má provozovateli fotovoltaické elektrárny v České Kamenici na Děčínsku nahradit škodu zhruba 7,9 milionu korun kvůli tomu, že byla elektrárna kvůli odebrání licence zhruba dva měsíce mimo provoz. Rozhodl o tom brněnský krajský soud, který po odvolání ERÚ potvrdil rozsudek jihlavského okresního soudu. Podle zastupující advokátní kanceláře jde o první takový případ.
  staré ERÚ musí solárníkům zaplatit 7,5 mil. Kč za neoprávněné odebrání licence
  Soud rozhodl o náhradě škody pro solární elektrárnu. Poprvé ji zaplatí Energetický regulační úřad. " width="535" height="356" rel="v:photo"/> číst dál
 • číst dál
 • staré Pozoruhodný um, smolný úraz i Eratův odkaz. Co činí z Muellera hvězdu extraligy?
  Možná jste si toho sami všimli. Peter Mueller skóruje, ale pořádně se neraduje. Žádný výbuch emocí. Většinou si jen hokejku přehodí do levé ruky, ledabyle natáhne pravou, pěstí si plácne s kolegy a bez výraznější emocí zamíří ke střídačce. Jako by pro něj gól byl samozřejmost. Přirozená část práce. „Peter je výjimečný,“ poví Petr Holík, jeho dvorní nahrávač z Brna.
  staré Pozoruhodný um, smolný úraz i Eratův odkaz. Co činí z Muellera hvězdu extraligy?
  Možná jste si toho sami všimli. Peter Mueller skóruje, ale pořádně se neraduje. Žádný výbuch emocí. Většinou si jen hokejku přehodí do levé ruky, ledabyle natáhne pravou, pěstí si plácne s kolegy a bez výraznější emocí zamíří ke střídačce. Jako by pro něj gól byl samozřejmost. Přirozená část práce. „Peter je výjimečný,“ poví Petr Holík, jeho dvorní nahrávač z Brna.
  staré Jihoafrická mutace covid v České republice: Ve školce v Brně, tvrdí vědec Šerý
  Další nebezpečná, tentokrát jihoafrická, mutace koronaviru v České republice? Dva takto podezřelé vzorky  obdržela národní referenční laboratoř. Zatím není jisté, zda se o ni opravdu jedná. Podle neurobiologa Omara Šerého z brněnské Masarykovy univerzity se ale už tato mutace opravdu objevila, to v jedné brněnské školce. Informaci zveřejnil na sociální síti Twitter.
  staré Jihoafrická mutace covid v České republice: Ve školce v Brně, tvrdí vědec Šerý
  Další nebezpečná, tentokrát jihoafrická, mutace koronaviru v České republice? Dva takto podezřelé vzorky  obdržela národní referenční laboratoř. Zatím není jisté, zda se o ni opravdu jedná. Podle neurobiologa Omara Šerého z brněnské Masarykovy univerzity se ale už tato mutace opravdu objevila, to v jedné brněnské školce. Informaci zveřejnil na sociální síti Twitter.
  staré Jihoafrická mutace covid v České republice: Ve školce v Brně, tvrdí vědec Šerý
  Další nebezpečná, tentokrát jihoafrická, mutace koronaviru v České republice? Dva takto podezřelé vzorky  obdržela národní referenční laboratoř. Zatím není jisté, zda se o ni opravdu jedná. Podle neurobiologa Omara Šerého z brněnské Masarykovy univerzity se ale už tato mutace opravdu objevila, to v jedné brněnské školce. Informaci zveřejnil na sociální síti Twitter.
  staré Řidič v Hradci přerazil autem strom a vrazil do sloupu. Vylezl nezraněný
  O velikém štěstí může hovořit 29letý řidič osobního auta, který o víkendu havaroval v Hradci Králové. Po smyku a sérii karambolů vylezl ze zdemolovaného auta bez zranění. Problémy ho ale zřejmě ještě čekají, nadýchal totiž 1,3 promile.
  staré Šance na návrat domů. Pašeračce Tereze H. svitla naděje. V kontaktu s rodinou je i ministerstvo zahraničí
  Před třemi roky byla Tereza Hlůšková (24) zadržena na pákistánském letišti s 9 kilogramy heroinu. Od té doby se snaží dostat zpět do Česka. Realita je ale taková, že všechny pokusy o propuštění byly doposud marné. A vypadá to tak, že celý trest, který zněl: osm roků a osm měsíců za pašování drog, bude muset strávit v pákistánské věznici celý. Její právní zástupce se ale snaží o nemožné. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. The post Šance na návrat domů. Pašeračce Tereze H. svitla naděje. V kontaktu s rodinou je i ministerstvo zahraničí first appeared on ŽivotvČesku.cz.
 • Šance na návrat domů. Pašeračce Tereze H. svitla naděje. V kontaktu s rodinou je i ministerstvo zahraničí
 • ŽivotvČesku.cz
 • staré Poslední naděje pro pašeračku Terezu: Modlete se, vzkazuje rodině právník
  Od té doby, co byla Tereza Hlůšková (24) před třemi lety zadržena na pákistánském letišti s 9 kilogramy heroinu, si zoufá ve vězení. Zatím byly marné všechny její pokusy o propuštění. Vypadá to dokonce, že si trest osmi roků a osmi měsíců za pašování drog snad bude muset odsedět celý. Její právník ale přesto zkouší, co může, aby ji dostal ven. 
  staré ERÚ: Výroba elektřiny byla loni nejnižší za osmnáct let, spotřeba klesla na pětileté minimum
  Výroba elektřiny v České republice se loni propadla o více než 6 % a klesala také celková spotřeba elektřiny. Výjimku tvořily domácnosti, u kterých byl naopak zaznamenán výrazný nárůst spotřeby. V oblasti plynárenství celková spotřeba vzrostla meziročně o 1,5 %, a to především díky stále většímu využití plynu při výrobě elektřiny.
  staré Smolař Alonso přitahuje nehody na počátku roku. Přeražené zuby na kole byly už třetí
  Čtvrteční nehoda na kole nebyla pro pilota formule 1 Fernanda Alonsa zdaleka první komplikací na začátku sezony.
  staré Pokračování Erasmu po brexitu: Brusel jedná se Skotskem a Walesem, Londýnu navzdory
  Velká Británie po brexitu odešla ze vzdělávacího programu Erasmus+. Nyní by se do něj mohlo vrátit Skotsko a Wales.
  staré Eradikace helicobacter pylori
  Co vás trápí, jak dlouho problém trvá, berete nějaké léky, proběhlo již nějaké vyšetření, ... Dobrý den, již asi 3 týdny mám nadmuté břicho, bez dalších obtíží(snad kromě častějšího říhání). Stačí když něco málo sním a mám pocit plnosti(léčba Espumisanem,Hylakem atd., které mi předepsal lékař nepomohla). Poté jsem si provedl test na Helicobacter ze stolice a z krve, které jsem si zakoupil v lékárně. V obou případech byly pozitivní. Na základě toho mi předepsal prakt. lékař při další návštěvě trojkombinaci Lansoprazol 30mg, Clarithromycin Aurovitas 500mg a Duomox 1000, vše brát po 12h týden. Užívám 2 dny. Nikde jsem se nedopátral, že Duomox se používá v nějaké kombinaci na léčbu Helicobacter. Můžete mi sdělit jestli toto ATB má nějaký účinek na zmíněnou bakterií, používá se v nějaké kombinaci na léčbu Helicobacter? Děkuji
  staré Jiří Načeradský. Podle fotografie. [Galerie výtvarného umění v Chebu]
  Katalog vydaný ke stejnojmenné výstavě, pořádané v GAVU Cheb v termínu 10. září 2020 – 3. ledna 2021, je úzce vymezenou sondou do tvorby Jiřího Načeradského (1939–2014). Zabývá se autorovým vztahem k fotografii.
  staré ERÚ: Udržovací nabídky dodavatelů mohou skončit pokutou pro spotřebitele
  Energetický regulační úřad (ERÚ) řešil minulý rok stovky stížností od spotřebitelů, kterým hrozí sankce kvůli tomu, že přistoupili na udržovací (retenční) nabídku svého stávajícího dodavatele energií ve chvíli, kdy už měli podepsanou smlouvu s jiným dodavatelem. Nejvíce podání k tomuto tématu se na ERÚ sešlo na přelomu roku. Zatímco dříve retenční nabídky zaznívaly především v rámci marketingových akcí, v poslední době jsou spíše pravidlem, kterým se dodavatelé snaží zabránit ztrátě zákazníka. Úřad proto nabádá spotřebitele k obezřetnosti a zároveň vyzývá dodavatele k zodpovědnému přístupu.
  staré ERÚ stále více řeší podivné praktiky, kterými se firmy snaží udržet klienty
  Energetický regulační úřad (ERÚ) stále více řeší praktiky, kterými se dodavatelé energií snaží udržet svoje zákazníky. Loni se úřad zabýval stovkami stížností od spotřebitelů, kterým hrozí sankce kvůli tomu, že přistoupili na takzvanou udržovací nabídku svého stávajícího dodavatele energií ve chvíli, kdy už měli podepsanou smlouvu s jiným dodavatelem. ČTK to řekl mluvčí ERÚ Michal Kebort.
  staré Další rána pro pašeračku Terezu: Soud zamítl žádost k odvolání!
  Dost možná nejslavnější česká pašeračka Tereza Hlůšková (24) zažila další drsnou ránu. Pákistánský soudce rozhodl o zamítnutí žádosti o jejím odvolání. Slyšení se tak nyní konat nebude. Češka pomalu ztrácí naději, že se z basy dostane dříve, než uplyne její vyměřený trest.
  actual not cached