Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 06.12.2021 || EUR 25,420 || USD 22,521
úterý 7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož, zítra má svátek Květoslava
7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož


( Nalezeno 100 článků )

ANKETA: Sedmé zápasy semifinále? Experti věří v otočku Sparty

staré ANKETA: Sedmé zápasy semifinále? Experti věří v otočku Sparty
Čtvrtfinálové série Generali Česká pojišťovna play off byly jednoznačné, semifinále ale bude drama až do posledních chvil. V obou sériích dojde na sedmé zápasy, přitom Liberec už nad Spartou vedl 3:0. „Zdá se, že už sitrošku zkoušeli prsteny, jak jim budou sedět. Ve sportu ale stačí málo a vše se otočí. Měli to krásně, v klidu rozehrané, najednou začali šlapat vodu,“ hodnotí legendární útočník Petr Klíma. Jak on a další tři experti tipují sedmé zápasy semifinále? Na vítězích se všichni shodují......chcete vědět víc?
datum vydání: 6/12/2021 08:20:10 včera ANKETA: Osamělé dítě? Štěně? Anděla? Vyberte, co potřebuje vánoční kýč
Na sto dvacet tisíc lidí už vidělo Přání Ježíškovi. Česká kopie polské Noci plné zázraků, která zase vykrádá zahraniční klasiku od Lásky nebeské přes Prázdniny po Santa je úchyl!, poskytuje dokonalou výchozí pozici pro pátrání, co by měl obsáhnout dokonalý vánoční kýč.
datum vydání: 6/12/2021 00:47:31 včera Anketa: Zmatek kolem bateriových úložišť
Z ankety iUHLI.cz vyplývá, že si zřejmě nikdo z politiků ani aktivistů plně neuvědomuje, jak zásadní je význam akumulace elektřiny v síti s velkým podílem obnovitelných zdrojů.
datum vydání: 3/12/2021 18:51:06 4 dny Jak vnímáte fenomén NFT? Dejte nám vědět v anketě týdne
Jednou z populárních zkratek, kterou se v dnešní době ohání spousta lidí, je NFT, tedy non-fungible token. Tento druh digitálního umění v poslední době narostl do takřka gigantických rozměrů a najít někoho, kdo sleduje moderní trendy a nemá na NFT svůj názor, je prakticky nemožné. Ostatně uznávaný Collins Dictionary označil výraz NFT jako slovo roku 2021. Na SMARTmanii se NFT taktéž věnujeme (například při hledání zajímavých kolekcí), nicméně v redakci na ně nemáme jednotný názor. Zatímco někteří z nás NFT vlastní a velmi jim fandí, pro jiné je to jen obří bublina, která se rychle přežene. Na toto téma jsme už měli několik debat, ale stále se nedokážeme shodnout. Co nás ale zajímá, je názor vás, našich čtenářů. Máte k NFT pozitivní vztah, nebo je to podle vás hloupost, která nebude mít dlouhého trvání? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů. Přečtěte si celý článek Jak vnímáte fenomén NFT? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • Jak vnímáte fenomén NFT? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • datum vydání: 3/12/2021 17:29:23 4 dny Hyundai i20 N byl vyhlášen Autem roku v anketě Top Gear Awards
  Hyundai se dočkal v letošním ročníku každoroční ankety Top Gear Awards 2021 nejvyšších ocenění. Model i20 N získal ocenění Auto roku a společnost Hyundai Motor byla vyhlášena Výrobcem roku na základě její bezkonkurenční produktové řady. Hyundai i20 N nedávno triumfoval v testu Top Gear Speed Week, v němž po řadě důkladných testů 26 nominovaných modelů získal prestižní titul Sportovní vůz roku. Porota, kterou tvořil tým odborných redaktorů motoristického časopisu a televizního pořadu Top Gear, Chris Harris a The STIG, vyhlásila Hyundai i20 N celkovým vítězem po sérii náročných testů, a to v konkurenci modelů od nejproslulejších světových automobilových značek. Model i20 N si porotu získal na svou stranu kombinací úchvatné ovladatelnosti a souhrnu vyzrálých jízdních vlastností.
 • Hyundai i20 N
 • datum vydání: 3/12/2021 06:27:42 4 dny Vémolova snoubenka přivedla na svět Rockyho, fanoušek kvůli anketě rozkopal televizi
  Karlos junior, Sky a Lili mají nového sourozence Rockyho Vémolu. V Sociálu uvidíte také spektakulární florbalový nájezd či emoce po Zlatém míči.
  datum vydání: 3/12/2021 00:42:52 4 dny Anketa: Na biomasu sázet nemůžeme
  Bioamasu před lety proslavila jistá poslankyně Zelených, když neuměla vysvětlit, oč se jedná. Dnes už o ní mají poslanci i aktivisté podstatně lepší povědomí. Jak vidí její roli v energetickém mixu?
  staré ANKETA expertů: Dočkal a Sparta? Už jen v jiné roli. Karabec ho (ne)nahradí
  Prožívá Bořek Dočkal svůj „The Last Dance“? Na konci sezony končí kapitánovi Sparty smlouva. Zda dostane nabídku na pokračování, je zatím ve hvězdách. Dávala by však další spolupráce smysl? Jaké jsou pro to důvody? A měl by případně Dočkala nahradit teprve 18letý Adam Karabec? Na to odpovídala šestice vybraných expertů v anketě iSport.cz.
  staré Anketa: Jak chcete dosáhnout uhlíkové neutrality?
  Zeptali jsme se politiků, aktivistických skupin a analytiků na to, jakými technologiemi chtějí dosáhnout uhlíkové neutrality. Některé odpovědi však spíš, než o uhlíkové neutralitě, vypovídají o snaze pod záštitou „klimatu“ znovu zavést socialismus.
  staré Nejabsurdnějším poplatkem je výběr z bankomatu vlastní banky, rozhodla anketa
  Vítězem ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek se stal poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Rozhodlo o tom téměř 2500 hlasů od čtenářů portálu Bankovnipoplatky.com, tento poplatek obdržel 24 procent hlasů.
  staré Nejabsurdnějším poplatkem je výběr z bankomatu vlastní banky, rozhodla anketa
  Vítězem ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek se stal poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Rozhodlo o tom téměř 2500 hlasů od čtenářů portálu Bankovnipoplatky.com, tento poplatek obdržel 24 procent hlasů.
  staré ANKETA: Poznejte české florbalistky. Největší relax či oblíbená hudba
  Jaké jsou, když si převléknou dres a uklidí florbalovou hůl do tašky? Do mají rády české reprezentantky v soukromí? Nakupují raději dobré jídlo nebo parádu na sebe? Co rády vaří, s kým nejraději tráví volné chvíle? Baví je jejich zaměstnání či škola? A sledují ještě vůbec televizi? Deníku odpovídaly na mistrovství světa ve švédské Uppsale, kde bojují o nejcennější medaile.
  staré Anketa: Máme zachytávat oxid uhličitý?
  Zeptali jsme se politiků, aktivistických skupin a analytiků na to, jakými technologiemi chtějí dosáhnout uhlíkové neutrality. Jednou z možností je zachytávání a ukládání CO2.
  staré Schick se dostal do finální nominace v anketě FIFA o nejhezčí gól letošního roku
  Jeho gól z půlky hřiště okouzlil fotbalový svět. Nyní se díky němu dostal do finální moninace v anketě Mezinárodní fotbalové federace FIFA "Cena Ference Puskáse" o nejhezčí gól v tomto roce. Řeč je o českém reprezentačním útočníkovi Patriku Schickovi a jeho trefě ze 49,7 metru v duelu skupiny D na letošním mistrovství Evropy proti Skotsku, nad kterým Češi tehdy nakonec vyhráli 2:0.
  staré Schickův dalekonosný lob z ME je v nominaci na gól roku v anketě FIFA
  Curych - Útočník Patrik Schick je s dalekonosným gólem z úvodního zápasu české reprezentace na mistrovství Evropy proti Skotsku v nominaci na cenu Ference Puskáse za nejhezčí branku roku...
  staré Schickův dalekonosný lob z ME je v nominaci na gól roku v anketě FIFA
  Curych - Útočník Patrik Schick je s dalekonosným gólem z úvodního zápasu české reprezentace na mistrovství Evropy proti Skotsku v nominaci na cenu Ference Puskáse za nejhezčí branku roku...
  staré Schickův dalekonosný lob z ME je v nominaci na gól roku v anketě FIFA
  Curych - Útočník Patrik Schick je s dalekonosným gólem z úvodního zápasu české reprezentace na mistrovství Evropy proti Skotsku v nominaci na cenu Ference Puskáse za nejhezčí branku roku...
  staré Používáte ve smartphonu microSD karty? Dejte nám vědět v anketě týdne
  Ještě před pár lety byla velkým tématem velikost vnitřní paměti. Smartphony s 8 GB interní paměti často trpěly nedostatkem volného prostoru, což ústilo ve zpomalení telefonu a jeho praktickou nepoužitelnost. Levnější telefony naštěstí zachraňovaly microSD karty, s jejíž pomocí jste si mohli interní paměť rozšířit. V dnešní době, kdy je standardem 64 GB paměti u levnějších a 128 GB u dražších telefonů, nicméně potřeba slotu pro microSD karty pomalu odpadá. Běžný uživatel často větší porci paměti zdaleka naplno nevyužije a pro výrobce se paměť stala jednou z možností, jak z uživatelů vytáhnout více peněz – stačí se podívat na Apple a rozdíl v ceně mezi iPhonem 13 se 128 GB vnitřní paměti a 512 GB vnitřní paměti. Nás nicméně zajímá, jak jste na tom vy, naši čtenáři. Používáte v chytrém telefonu microSD kartu? Nebo vám interní paměť bohatě dostačuje? A jak se stavíte k hybridním slotům, které nutí uživatele k … Přečtěte si celý článek Používáte ve smartphonu microSD karty? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • Používáte ve smartphonu microSD karty? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • staré Teenageři s vášní pro lékařství a biologii. Anketa Dítě Česka má první vítěze
  Anketa Dítě Česka se letos vyhlašovala úplně poprvé. Porota mohla vybrat pouze jednoho chlapce a jednu dívku. Ze sedmnácti finalistů si vítězství vybojovala 16letá Daniela, která chce najít lék na zatím nevyléčitelné neurologické diagnózy, a 14letý Jan, jenž během epidemie covidu vytvořením online únikových her pomohl financovat zavřené zoologické zahrady.
  staré Souhlasíme, něco se udělat musí, říká k opatřením většina oslovených v anketě Novinek
  Od pondělí začnou v Česku platit zpřísněná opatření proti šíření koronaviru. Namířená jsou především proti neočkovaným lidem, kterým už nestačí k využívání některých služeb negativní test. Novinky se zeptaly lidí v Praze a Brně, jaký mají názor na nová pravidla.
  staré Používáte telefon v ochranném krytu? Dejte nám vědět v anketě týdne
  Chytré telefony se sice velmi často pyšní celou řadou certifikací potvrzujících jejich odolnost a výdrž, nicméně před nešikovnýma rukama člověka je jen tak něco neochrání. Kompenzovat nechtěné pády na zem mají za úkol obaly a kryty, které sice výrazně promění design smartphonu, na druhou stranu mohou pomoci před nucenou výměnou displeje, která nebývá nejlevnější. Zatímco někteří z nás se pyšní tím, že jim telefon z ruky nikdy nevypadl, pro jiné je alespoň základní obal naprostou nutností. V naší anketě týdne nás zajímá, zda používáte obaly a kryty pro svůj chytrý telefon, případně kolik jich vlastníte. My sami v redakci se nemůžeme shodnout, zda obaly na svých smartphonech potřebujeme, či nikoli. Někteří například tvrdí, že zabalit telefon za 30 tisíc do levného silikonového obalu je hřích. Jiní by naopak bez obalu museli svého mobilního mazlíčka už několikrát nechat opravit. Jak jste na tom vy? Používáte obaly a kryty? Kolik jich vlastníte? … Přečtěte si celý článek Používáte telefon v ochranném krytu? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • Používáte telefon v ochranném krytu? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • staré Třetí triumf v řadě. Davidová opět zvítězila v anketě Biatlonista roku
  Potřetí za sebou panuje domácímu biatlonu. Česká reprezentantka a mistryně světa z vytrvalostního závodu v Pokljuce Markéta Davidová ovládla tuzemskou anketu Biatlonista roku 2021. Připravujeme podrobnosti.
  staré Poslechl Elon Musk hlas lidu? Sice prodal akcie za 110 miliard, ale anketa o tom patrně nerozhodla
  V sobotu 6. listopadu publikoval generální ředitel Tesly a SpaceX na Twitteru anketu, ve které se ptal, zda má prodat 10 % akcií Tesly. Do hlasování se zapojilo více než 3,5 milionu lidí, přičemž 57,9 % s prodejem souhlasilo, zatímco 42,1 % bylo proti. Jak to nakonec dopadlo? Z dokumentů Komise ...
  staré Jaké je nejlepší umístění čtečky otisků prstů? Dejte nám vědět v anketě týdne
  Čtečka otisků prstů dnes už patří mezi standardní výbavu většiny chytrých telefonů. Biometrické ověřování identity jsme si zvykli používat nejen pro přístup do samotného smartphonu, ale také pro potvrzování bankovních transakcí či jako rychlý způsob přihlašování do aplikací. Ačkoli se na přítomnosti čtečky otisků prstů v telefonu shodne většina výrobců, panují rozpory o jejím nejlepším umístění. Někteří umisťují čtečku v podobě tlačítka pod displej, jiní využívají kombinované možnosti vypínacího tlačítka a čtečky, konzervativnější výrobci ji umisťují na záda a v poslední době se více prosazuje trend její integrace do displeje. Nás ovšem zajímá, kde čtečku otisků prstů preferujete vy, naši čtenáři? Upřednostňujete ji raději vepředu, vzadu či na boku smartphonu? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů. Přečtěte si celý článek Jaké je nejlepší umístění čtečky otisků prstů? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • Jaké je nejlepší umístění čtečky otisků prstů? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • staré Mimořádná fotbalová anketa Deníku: Koho miluju, koho nenávidím
  Je mezi fotbalovými fanoušky oblíbenější Slavia, nebo Sparta? Pomozte nám rozřešit tento věčný spor a zapojte se do speciální ankety Deníku napříč celou zemí.
  staré ANKETA: Biely kvet, 22 dní, Atlantída... Který Žbirkův hit máte nejraději?
  Smutná zpráva o nečekaném odchodu Mira Žbirky zasáhla minimálně obě země bývalého Československa. Fanoušci vzpomínají na Žbirkovu rozsáhlou tvorbu a vybírají píseň, kterou by zesnulého umělce uctili. Jakou máte nejraději? Redakce iDNES.cz vybrala třináct písní od začátků v kapele Modus až po natáčení ve studiu Abbey Road.
  staré Musk se podvolil anketě na Twitteru, prodal akcie Tesly za pět miliard dolarů
  Elon Musk prodal tento týden zhruba 4,5 milionu akcií výrobce elektrických automobilů Tesla, což odpovídá přibližně třem procentům Muskova podílu ve firmě. Z prodeje získal více než pět miliard dolarů (téměř 110 miliard korun). Vyplývá to z...
  staré Anketa: Pomozte zlepšit tento blog!
  Už nějakou dobu píšu na tento blog různé články o Excelu. Za tu dobu si blog našel řadu čtenářů, z nichž velká část se na tyto stránky vrací opakovaně.Rád bych znal váš názor - co bych měl na blogu změnit nebo zlepšit, o čem bych měl psát. Ocením proto, pokud mi věnujete chvilku a řeknete, jak se vám tento blog líbí. Anketa není časově omezená, dotazník můžete vyplnit kdykoliv. Je čistě anonymní a vyplnění dotazníku vám nezabere víc než 5 minut. Vaše odpovědi mi umožní psát články na témata, která nejvíc zajímají právě vás.Dotazník můžete vyplnit ZDE. Za vaše ohlasy předem děkuji.
 • ZDE
 • staré Anketa: V jakém oboru vidíte velký a nevyužitý potenciál pro nasazení digitálních dvojčat?
  Michal Major,plant director ve společnosti Whirlpool EMEA Všude okolo nás. Aktuálně se všichni ještě učíme, jak správně těmto technologiím porozumět. A jen velmi okrajově začínáme chápat možnosti jejich plného využití. A to je na tom to krásné,...
  staré Byla Muskova anketa na Twitteru zástěrka? Prodej akcií Tesly je pro něj možná výhodný
  Ohlášený prodej akcií společnosti Tesla může být pro Elona Muska výhrou. Správné načasování prodeje mu může ušetřit miliardy dolarů. Demokraté totiž v americkém Kongresu chystají zákon, který má americké miliardáře citelně zdanit. Musk by tak nepřišel o peníze, které by jinak odvedl do amerických veřejných rozpočtů.
  staré Byla Muskova anketa na Twitteru zástěrka? Prodej akcií Tesly je pro něj možná výhodný
  Ohlášený prodej akcií společnosti Tesla může být pro Elona Muska výhrou. Správné načasování prodeje mu může ušetřit miliardy dolarů. Demokraté totiž v americkém Kongresu chystají zákon, který má americké miliardáře citelně zdanit. Musk by tak nepřišel o peníze, které by jinak odvedl do amerických veřejných rozpočtů.
  staré Hodnota akcií spoločnosti Tesla klesla. Dôvodom je anketa, ktorú vymyslel Elon Musk
  Elon Musk v posledných dňoch zapĺňa plátky médií viac, ako by pravdepodobne chcel. Dôvodom sú jeho vyjadrenia súvisiace s extra zdanením majetku miliardárov. Dôvodom je, že najbohatší ľudia sveta, platia neprimerane málo daní v pomere k svojmu majetku, myslia si americkí zákonodarci. Elon Musk sa v súvislosti s touto témou vyjadril, že ani 100% zdanenie … The post Hodnota akcií spoločnosti Tesla klesla. Dôvodom je anketa, ktorú vymyslel Elon Musk appeared first on Vosveteit.sk.
 • Hodnota akcií spoločnosti Tesla klesla. Dôvodom je anketa, ktorú vymyslel Elon Musk
 • Vosveteit.sk
 • staré ANKETA: Zlatá Davidová, či někdo jiný? Volte nejlepší biatlonový výkon sezony
  Ve Světovém poháru sice čeští biatlonisté v minulém ročníku na pódium nevystoupali, úspěchy však vozili z vrcholných akcí. Markéta Davidová se stala mistryní světa ve vytrvalostním závodě, Mikuláš Karlík získal na světovém šampionátu juniorů stříbro ve sprintu a o několik dní později k němu spolu se štafetou přidal bronz. Jaký byl nejlepší výkon sezony 2020/2021? Hlasujte v tradiční anketě iDNES.cz.
  staré Akcie Tesly se po Muskově víkendové anketě propadají. Možná je to jeho další trik
  Investoři zareagovali na víkendové prohlášení šéfa automobilky Tesla Elona Muska. Cenné papíry amerického výrobce elektromobilů se po pondělním otevření amerických burz propadly o více než pět procent. Aktuálně se obchodují za 1188,18 dolarů za akcii a ve ztrátě už zřejmě pro dnešek zůstanou.
  staré Musk by měl prodat desetinu podílu v Tesle, rozhodla anketa na Twitteru
  Miliardář a momentálně nejbohatší člověk na světě Elon Musk navrhl, že prodá 10 procent svých akcií automobilky Tesla. Zřejmě tak reagoval na kritiku, že movití Američané neplatí odpovídající daně. O potenciálním prodeji nechal hlasovat lidi v anketě na sociální síti Twitter a téměř 60 procent hlasovalo pro.
  staré Musk by měl prodat desetinu podílu v Tesle, rozhodla anketa na Twitteru
  Miliardář a momentálně nejbohatší člověk na světě Elon Musk navrhl, že prodá 10 procent svých akcií automobilky Tesla. Zřejmě tak reagoval na kritiku, že movití Američané neplatí odpovídající daně. O potenciálním prodeji nechal hlasovat lidi v anketě na sociální síti Twitter a téměř 60 procent hlasovalo pro.
  staré Musk kvůli anketě na twitteru zřejmě prodá deset procent svých akcií
  Elon Musk patrně prodá deset procent svých akcií v Tesle. Podvolí se výsledku hlasování uživatelů twitteru, kterých se na to zeptal v reakci na kritiku, že neplatí svůj spravedlivý podíl na daních. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Ankety se zúčastnilo 3,5 milionu uživatelů twitteru. Pro prodej akcií hlasovalo 57,9 procenta z nich.
  staré Musk zřejmě prodá deset pct. svých akcií v Tesle, podvolí se anketě na twitteru
  San Francisco - Elon Musk patrně prodá deset procent svých akcií v Tesle. Podvolí se výsledku hlasování uživatelů twitteru, kterých se na to zeptal v reakci na kritiku, že neplatí svůj...
  staré Musk zřejmě prodá deset pct. svých akcií v Tesle, podvolí se anketě na twitteru
  San Francisco - Elon Musk patrně prodá deset procent svých akcií v Tesle. Podvolí se výsledku hlasování uživatelů twitteru, kterých se na to zeptal v reakci na kritiku, že neplatí svůj...
  staré Je to ocenění za celou kariéru, hodnotila výhru v anketě Král triatlonu Kuříková
  Vítězkou ankety Král triatlonu se stala Petra Kuříková. Česká reprezentantka zvítězila v anketě poprvé. "Vítězství vnímám jako ocenění za celou svou kariéru," uvedla.
  staré Za olympijské stříbro i výhra v anketě. Atletem roku je poprvé Vadlejch
  Dlouhá léta vládly ženy. Muž, konkrétně Roman Šebrle, anketu o nejlepšího českého atleta naposledy vyhrál v roce 2006. Až oštěpař Jakub Vadlejch sérii přerušil, stříbrný olympijský medailista z Tokia vylepšil svá druhá místa z let 2017 a 2019 a na vítězné pozici vystřídal předloňskou královnu Zuzanu Hejnovou, která olympijskou sezonu promarodila. Loni Český atletický svaz výsledky nevyhlašoval.
  staré Dokázali byste používat smartphone bez služeb Googlu? Dejte nám vědět v anketě týdne
  Embargo Spojených států na čínskou firmu Huawei mělo na dřívější jedničku v mobilním byznysu neblahý dopad. Společně s globálním nedostatkem čipů padl dřívější obr na kolena, nicméně nyní se chystá opět povstat, o čemž svědčí například nový smartphone Huawei Nova 9, který se nedávno začal prodávat na našem trhu. Zatímco marketingové materiály Huawei tvrdí, že život bez služeb Googlu není žádnou větší překážkou, opak je často pravdou. Na služby Googlu jsou navázány nejen aplikace giganta z Mountain View, ale také celá řada aplikací třetích stran, které mohou využívat například jeho mapové podklady. Nás ale zajímá, jak jste na tom vy, naši čtenáři. Dokázali byste si představit fungování s telefonem, který nemá k dispozici služby Googlu? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů. Přečtěte si celý článek Dokázali byste používat smartphone bez služeb Googlu? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • Dokázali byste používat smartphone bez služeb Googlu? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • staré Akciová anketa: Trhy jsou sice na rekordech, rizik je ale čím dál víc
  Americké akciové indexy v poslední době opět atakují historické rekordy. Například index S&P 500 od konce března loňského roku již posílil o více než 100 procent. Negativní zprávy z ekonomiky se ale množí a podle ekonomů a analytiků budou...
  staré Anketa: U dětí narostla agresivita a potřeba samoty, zhoršila se spolupráce
  Praha - U části dětí se podle táborových vedoucích začala vlivem opatření proti epidemii covidu-19 projevovat větší agresivita, potřeba samoty a nižší schopnost spolupráce. Téměř...
  staré Podání ruky se vrací. Anketa odhalila, proč už covid není pro mladé strašákem
  Podle britské ankety se valná většina mladých lidí už nebojí si při setkání podat ruku. Zákaz vítacího gesta lidé povětšinou respektovali a nahrazovali ho krátkým dotykem loktů, v době vyšší proočkovanosti ale obavy z fyzického kontaktu postupně opadají. Starší generace naopak před přicházející zimou stále důsledně dbá na preventivní opatření a podávání rukou se spíš straní.
  staré ANKETA: Krmenčík? Býval budulínek, nenaštval jen Plzeňáky, tvrdí experti
  V Plzni zažil řadu úspěchů, Michael Krmenčík ale v nedělním šlágru úctu k bývalému klubu neprojevil. Po gólu v nastavení, kterým pečetil výhru Slavie 2:0, juchal a provokoval fanoušky západočeského celku tak, že nad tím mnozí jen nevěřícně kroutili hlavou. Co na oslavné řádění útočníka červenobílých říkají experti? 
  staré Listopadové hry: přehled & anketa
  Předposlední měsíc roku přinese několik velkých titulů.
  staré ANKETA: Vrba má směr, ale hotovo není. Snese Sparta evropská měřítka?
  V prvních dvaceti minutách zápasu Sparta v Evropské lize drtila slavný Olympique Lyon a vedla 2:0, nakonec se ale musí smířit s porážkou a vzít si ze čtvrtečního večera lekci? Snesl výkon rudých porovnání s evropskou špičkou? A co o nich vypovídá obrat. Odpovídali Jan Koller, František Komňacký, Vlastimil Palička a Karel Krejčí. 
  staré Na jaké platformě hrajete hry? Dejte nám vědět v anketě týdne
  Na SMARTmanii se snažíme věnovat různým tématům, mezi které patří také novinky z herního průmyslu. Hry totiž do značné míry pohánějí vývoj technologií kupředu a často se jedná o jediný způsob, jak využít výkon zařízení na maximum – ať už se jedná o chytré telefony, tablety, notebooky, či herní konzole. V redakci je řada z nás vášnivými hráči, kteří chvíle volna rádi tráví u kvalitního herního titulu, ať už je to na PlayStationu 5, Xboxu Series X, nebo třeba skrze streamované hraní na Nvidia GeForce Now. Nás nicméně zajímá, na jaké platformě rádi hrajete hry vy, naši čtenáři. Preferujete konzolové hraní, jste „PC master race“ až do roztrhání těla či si rádi ukrátíte chvíli u nějaké mobilní hříčky? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů. Přečtěte si celý článek Na jaké platformě hrajete hry? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • Na jaké platformě hrajete hry? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • staré Měsíčník Esquire opět volí muže roku, hlasujete v anketě Esquire MAN 2021
  Měsíčník Esquire, průvodce moderního muže světem kariéry, módy, techniky i sportu, každý rok vyhlašuje muže, kteří jsou tím nejdokonalejším obrazem současnosti. Loni ovládl anketu Esquire man raper Yzomandias. Letos se o tento titul uchází patnáct mužů v pěti kategoriích.
  staré Měsíčník Esquire opět volí muže roku, hlasujete v anketě Esquire MAN 2021
  Měsíčník Esquire, průvodce moderního muže světem kariéry, módy, techniky i sportu, každý rok vyhlašuje muže, kteří jsou tím nejdokonalejším obrazem současnosti. Loni ovládl anketu Esquire man raper Yzomandias. Letos se o tento titul uchází patnáct mužů v pěti kategoriích.
  staré Anketa Alej roku otvírá také kategorii pro nadšené fotografy
  V anketě Alej roku spolek Arnika ocení nejen nejoblíbenější alej a stromořadí. Pro fotografy je tu navíc druhá kategorie, ve které odborná porota vybere nejkrásnější snímky alejí. Přihlašování probíhá do 26. října 2021 na www.alejroku.cz (1). "Koruny stromů se od jara do podzimu několikrát zbarví do překrásné palety. Kouzelnou atmosféru stojí za to zachytit v... ...
  staré Nový Fiat 500 se stal v anketě News UK Motor Awards „Malým autem roku“
  Na základě hlasování čtenářů a odborných novinářů získal titul „Malé auto roku“ v anketě News UK Motor Awards 2021 nový Fiat 500. Stejně jako v předchozích letech, anketa News UK vycházela z názoru veřejnosti a odborných novinářů z několika britských titulů a jejím cílem bylo zvolit nejlepší vozidla v několika kategoriích. Cena udělená v anketě […]
 • staré Šarm: Hezké chvíle plné šarmu. Rozhlasová anketa Šarmantní osobnost roku slaví čtvrtstoletí
  Krátce před vyhlášením vítěze 25. ročníku vám v repríze nabízíme pořad Šarm z roku 2020 ve kterém moderátoři Lada Klokočníková a Mirek Vaňura vzpomínají na minulé galavečery.
  staré Anketa: Stavební spořitelny očekávají rekordní rok, digitalizace je pro ně klíčová
  V letošním roce nelámou rekordy jen hypoteční úvěry, ale i úvěry od stavebních spořitelen. Zájem o ně je enormní, jak v anketě Asociace stavebních spořitelen (ASČS) potvrdili ředitelé těchto finančních ústavů. Zároveň se vyjádřili i k postupující digitalizaci produktů, stejně tak k očekáváním na zbytek roku.
  staré Přemýšlíte o nákupu Apple Watch Series 7? Dejte nám vědět v anketě týdne
  Minulý měsíc představil Apple na své tradiční konferenci mimo jiné také další generaci chytrých hodinek Watch Series 7. Oproti očekávání nepřišla designová revoluce, nicméně změnily se především velikosti, displej trochu povyrostl, nabíjení se o něco málo zrychlilo a přibyla odolnost proti prachu pod certifikací IP6X. Od představení nebylo jasné, kdy Apple Watch Series 7 půjdou do prodeje. Nakonec byly předobjednávky spuštěny minulý týden a hodinky se začaly oficiálně prodávat dnešním dnem, tedy 15. října, za cenu od 10 990 Kč. Apple Watch Series 7 už nám do redakce dorazily a brzy se můžete těšit na recenzi. Nyní nás ale zajímá váš názor: zaujaly vás Apple Watch Series 7 do té míry, abyste si je pořídili? Nebo tuto generaci raději vynecháte? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů. Přečtěte si celý článek Přemýšlíte o nákupu Apple Watch Series 7? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • Přemýšlíte o nákupu Apple Watch Series 7? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • staré ANKETA: Trenéři připustili změny. Kdo by měl nastoupit proti Bělorusku?
  Minimálně jedna změna bude vynucená, protože Antonín Barák proti Bělorusku kvůli karetnímu trestu nastoupit nemůže. A dál? Trenéři národního týmu připustili, že v sedmém kvalifikačním duelu o fotbalový světový šampionát by mohli zamíchat sestavou.
  staré ANKETA: Trenéři připustili změny. Kdo by měl nastoupit proti Bělorusku?
  Minimálně jedna změna bude vynucená, protože Antonín Barák proti Bělorusku kvůli karetnímu trestu nastoupit nemůže. A dál? Trenéři národního týmu připustili, že v sedmém kvalifikačním duelu o fotbalový světový šampionát by mohli zamíchat sestavou.
  staré Anketa Alej roku otvírá také kategorii pro nadšené fotografy
  V anketě Alej roku spolek Arnika ocení nejen nejoblíbenější alej a stromořadí. Pro fotografy je tu navíc druhá kategorie, ve které odborná porota vybere nejkrásnější snímky alejí. Přihlašování probíhá do 26. října 2021 na www.alejroku.cz (1). "Koruny stromů se od jara do podzimu několikrát zbarví do překrásné palety. Kouzelnou atmosféru stojí za to zachytit v... ...
  staré Jste pro jednotný USB-C konektor? Dejte nám vědět v anketě týdne
  Už dávno jsou pryč doby, kdy každý výrobce měl ve svých telefonech proprietární konektor, kterým jste zařízení nejen nabíjeli, ale také propojovali s počítačem. Postupem času se vlastní řešení výrobců omezila na používání microUSB a v současné době se ve větší míře prosazuje novější standard USB-C. Ne všichni ale moderní USB-C používají, což se nelíbí jak celé řadě uživatelů, tak například Evropské unii, která chce pomoci nařízení vynutit „jeden správný konektor“. Vzhledem k tomu, že většina výrobců chytrých telefonů s Androidem už přesedlala na USB-C, je trnem v oku především Apple se svým, mírně zastaralým, konektorem Lightning. Nás ale zajímá co si myslíte vy, naši čtenáři. Měli by všichni výrobci využívat jednotný standard USB-C, nebo je rozhodnutí čistě na nich? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů. Přečtěte si celý článek Jste pro jednotný USB-C konektor? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • Jste pro jednotný USB-C konektor? Dejte nám vědět v anketě týdne
 • staré ANKETA před Walesem: Česko to zvládne, shodují se experti. Co Schick?
  Uspěje reprezentace v klíčové kvalifikační odvetě? Tři experti deníku Sport zodpověděli dvě jednoduché otázky před pátečním (20:45) soubojem s Walesem, došlo přitom na jednoznačnou shodu. Výběr kouče Jaroslava Šilhavého zvítězí a Patrik Schick přenese výbornou formu z bundesligy i do národního dresu.
  staré Politici a mladí voliči jako dva různé vesmíry. Anketa naznačila, proč je strany neumí zaujmout
  „Nikdy nevěřte nikomu přes třicet,“ říkával člen slavných The Beatles John Lennon. České politické strany to však vidí v podstatě opačně: ani těsně před volbami se jim oslovovat mladé nedaří. Přitom nejde o voličskou jednohubku, mezi 18 a 29 lety je v Česku okolo 1,4 milionu lidí.
  staré FNUSA: Zdeněk Stárek uspěl v anketě Lékař roku
  Jeseniovu cenu, která je určena pro lékaře s největším přínosem pro pokrok v medicíně, získal v anketě Lékař roku MUDr. Zdeněk Stárek, Ph.D. z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.
  staré Akciová anketa: Investoři by měli sledovat inflaci a také zprávy z Číny
  Akciové trhy se v příštích týdnech mohou ocitnout pod tlakem. Postupně začínají růst výnosy amerických státních dluhopisů, což stlačuje ceny akcií především v technologickém sektoru. Obecně platí, že rostoucí výnosy dluhopisů snižují atraktivitu...
  staré Nejkrásnější hypersport roku? V anketě zazářilo Bugatti Bolide
  Okruhová limitka prý zvítězila s výrazným náskokem.
  staré ANKETA: Wiesner? Pešek? Hložek? Reprezentace řeší nouzi na krajích
  Ještě minulý týden si kouč Jaroslav Šilhavý před novináři pochvaloval, že má po čase opět k dispozici většinu reprezentantů. „Tentokrát se nám tým skládal mnohem lépe,“ říkal. Jenže čtyři dny před klíčovým zápasem světové kvalifikace proti Walesu se situace změnila: vypadli čtyři krajní hráči, z toho tři slávisté. A tak se znovu intenzivně řeší, s kým v pátek večer národní tým v Edenu nastoupí. Hlasovat můžete v tradiční anketě i vy, čtenáři iDNES.cz.
  staré ANKETA: Wiesner? Pešek? Hložek? Reprezentace řeší nouzi na krajích
  Ještě minulý týden si kouč Jaroslav Šilhavý před novináři pochvaloval, že má po čase opět k dispozici většinu reprezentantů. „Tentokrát se nám tým skládal mnohem lépe,“ říkal. Jenže čtyři dny před klíčovým zápasem světové kvalifikace proti Walesu se situace změnila: vypadli čtyři krajní hráči, z toho tři slávisté. A tak se znovu intenzivně řeší, s kým v pátek večer národní tým v Edenu nastoupí. Hlasovat můžete v tradiční anketě i vy, čtenáři iDNES.cz.
  staré Jak se vyznat v kandidátech koalic? Studenti srovnali jejich názory v anketě
  Jak zjistit, co jednotliví politici skutečně hlásají? A co budou po zvolení ve Sněmovně opravdu prosazovat? S odpovědí přišla dvojice středoškoláků z Brna, která vyzpovídala přes dvě stě kandidátů do letošních sněmovních voleb. Vojtěch Hlavenka a Max Onderka tak pomáhají voličům v orientaci v koalicích. Podrobný přehled nabízejí na webu Názory politiků.
  staré ANKETA osobností a legend: Série Slavie je výzvou. Co čekají od derby?
  Sparta má slušnou šanci na sukces, ale utnout dvě dlouhé šňůry jejího arcirivala bude fuška. Před velkým derby se na tom shoduje sedm osobností oslovených deníkem Sport. Podle nich může být hrdinou žhavého večera na Letné sparťanský diamant Adam Hložek, jenž dlouho čeká na gól, či někdo z našlapané slávistické ofenzivy.
  staré „Zlatá krásná čtyřka.“ Hospoda U Dandů zvítězila v anketě o nejlepší podnik na Praze 2. Chodí sem i Kalousek
  Jen o fous zvítězila retro hospoda U Dandů v anketě na sociálních sítích, kde obyvatelé Prahy 2 hlasovali o nejlepším podniku na „dvojce“. Za celých 20 let se téměř nezměnil personál. Stejná obsluha a dobré pivo jsou důvody, proč se sem „štamgasti“ rádi vracejí. „Zlatá krásná čtyřka,“ říká jeden z pravidelných návštěvníků u výčepu.
  actual not cached