Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 100 článků )

Kat IS nutil tančit tango své rukojmí

staré Kat IS nutil tančit tango své rukojmí
Sadistický kat IS nutil rukojmí tančit. Tvrdí v nejnovějším popisu „brutálního kata“ Islámského státu (IS) bývalý rukojmí. Jeho únosce prý nebyl jen sadistický, byl i trochu bláznivý. Daniel Rye, 26letý fotograf z Dánska, který byl zajat v Sýrii více než rok, řekl, že jeden z jeho věznitelů byl i muž známý z videonahrávek poprav IS, […] Příspěvek Kat IS nutil tančit tango své rukojmí pochází z Media memy ...chcete vědět víc?
datum vydání: 7/10/2022 16:54:15 1-3 h Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - 259. díl Kázání v katedrále sv. Víta
Tento díl cyklu (ne)povinné četby sice nepochází výslovně z knihy, ale v jeho pozadí kniha stojí, a sice ta nejsvětější, kterou zná křesťanská civilizace. Na některé její pasáže navázal aktuálním zamyšlením Mons. Petr Piťha dne 28. září 2018 ve svém kázání v katedrále na Pražském Hradě. Přestože jsou tomu už čtyři roky, stav zešílení světa pokračuje, nedbaje moudrých slov kněží, filosofů, historiků, či prostě jen obyčejných lidí obávajících se o osud naší civilizace. Původně jsem chtěl tento Piťhův text připomenout už v den státního svátku 28.9., ale povinnosti a nemoc to zdržely. Jsem ale přesvědčen, že ani těch pár dní opoždění na hodnotě slov a celého poselství neubírá ani gram.
datum vydání: 7/10/2022 12:22:47 dnes Macík vyhrál s kamionem Marockou rallye, Prokop byl v kategorii automobilů pátý
Agádír (Maroko) - Pilot kamionu Iveco Martin Macík vyhrál Marockou rallye, součást světového šampionátu dálkových rallye a jeden z posledních přípravných závodů na slavný Dakar....
datum vydání: 7/10/2022 12:21:11 dnes Macík vyhrál s kamionem Marockou rallye, Prokop byl v kategorii automobilů pátý
Pilot kamionu Iveco Martin Macík vyhrál Marockou rallye, součást světového šampionátu dálkových rallye a jeden z posledních přípravných závodů na slavný Dakar. Martin Prokop skončil v kategorii automobilů postavených podle pravidel Mezinárodní automobilové federace pátý, nejlepším českým motocyklistou byl desátý Milan Engel.
datum vydání: 7/10/2022 12:20:02 dnes Manželky a přítelkyně nechte doma. Dánská asociace před MS v Kataru zaskočila hráče
Dánští fotbalisté se budou muset na mistrovství světa obejít bez svých partnerek. Proč, to se dozvíte v novém díle Sportovního Sociálu.
datum vydání: 7/10/2022 11:56:48 dnes Macík vyhrál s kamionem Marockou rallye, Prokop byl v kategorii automobilů pátý
Agádír (Maroko) - Pilot kamionu Iveco Martin Macík vyhrál Marockou rallye, součást světového šampionátu dálkových rallye a jeden z posledních přípravných závodů na slavný Dakar....
datum vydání: 7/10/2022 10:23:51 dnes Dialog s Katarem potřebujeme. Exministr Svoboda kritizuje emírův odjezd před pražským summitem
Včerejšímu zasedání platformy Evropské politické společenství předcházel nenadálý odlet katarského emíra Tamima bin Hamada Sáního. Původně se přitom počítalo, že se v rámci své oficiální návštěvy Česka zdrží také jako host čtvrtečního supersummitu. Brusel ale jeho účast neodsouhlasil a emír tak předčasně odletěl do Londýna. Přestože v jeho odjezdu premiér Petr Fiala (ODS) nespatřuje žádné drama, podle exministra zahraničí Cyrila Svobody jde ale minimálně o propásnutí příležitosti. 
datum vydání: 7/10/2022 10:21:17 dnes Zprávy ze Severu: V Litoměřicích funguje komunitní dílna. Scházejí se tam kutilové všech věkových kategorií
Vyrobit si vlastní krmítko nebo stoličku může díky litoměřické Sdílně skoro každý. Kutilové všech věkových kategorií tam mohou využívat nejrůznější stroje na opracování dřeva a s pomocí zkušených lektorů realizovat svůj vlastní projekt.
datum vydání: 7/10/2022 07:46:53 dnes ČT i Nova prodávají reklamní prostor pro MS v Kataru
Česká televize i televizní skupina Nova prodávají reklamní prostor k fotbalovému MS v Kataru.
datum vydání: 7/10/2022 06:20:21 dnes S Katarem na věčné časy. Česko se mu zřejmě bude muset upsat na desetiletí
Na drobný stát uprostřed Perského zálivu se nyní soustředí nebývalá pozornost. ČR a další evropské státy doufají, že jim Katar pomůže nahradit část ruského plynu svými dodávkami LNG. To ale nebude tak jednoduché. Katar má uzavřené až dvacetileté kontrakty s asijskými zeměmi. Evropa si tak zřejmě bude muset počkat na vybudování nových těžebních kapacit a pak se upsat rovněž na dekádu až dvě.
datum vydání: 7/10/2022 05:27:11 dnes Kdo zavinil ostudu s katarským emírem?
Po mnoha létech, kdy se v Praze nedělo nic mezinárodně významného a na Hrad nezavítala žádná návštěva která by stála za povšimnutí, koná se v našem hlavním městě první zasedání lídrů Evropského politického společenství.
datum vydání: 7/10/2022 05:22:39 dnes S Katarem na věčné časy. Česko se mu zřejmě bude muset upsat na desetiletí
Na drobný stát uprostřed Perského zálivu se nyní soustředí nebývalá pozornost. ČR a další evropské státy doufají, že jim Katar pomůže nahradit část ruského plynu svými dodávkami LNG. To ale nebude tak jednoduché. Katar má uzavřené až dvacetileté kontrakty s asijskými zeměmi. Evropa si tak zřejmě bude muset počkat na vybudování nových těžebních kapacit a pak se upsat rovněž na dekádu až dvě.
datum vydání: 7/10/2022 05:22:27 dnes VIDEO: Většího na světě není. Katarský emír přiletěl na Ruzyni obřím bizjetem
Pod názvem bizjet, v „plném znění“ business jet, si automaticky představíme menší proudové dopravní letadlo pro nepravidelnou a neveřejnou dopravu VIP či výrazně nadstandardně situovaných lidí, zpravidla byznysmenů, jak název napovídá. Ale chyba lávky, některé bizjety nás překvapí svou velikostí. A právě jeden takový, dokonce z druhu na světě největších, navštívil tento týden Ruzyni.
datum vydání: 7/10/2022 00:08:35 dnes Kdo zavinil ostudu s katarským emírem?
Po mnoha létech, kdy se v Praze nedělo nic mezinárodně významného a na Hrad nezavítala žádná návštěva která by stála za povšimnutí, koná se v našem hlavním městě první zasedání lídrů Evropského politického společenství.
datum vydání: 6/10/2022 23:41:16 včera To jsme si měli prosadit! Po odletu emíra Kataru bouře sílí
Předčasný odlet katarského emíra Tamima bin Hamada Sáního nebyl podle diplomatických zdrojů způsoben chybou české diplomacie, jak se původně spekulovalo. Přání emíra účastnit se summitu Evropského politického společenství zhatili zejména francouzský prezident Emmanuel Macron a předseda Evropské Rady Charles Michel. Podle analytika Petra Markvarta nebo novináře Jana Hrbáčka si ale Česko jako pořadatelská země měla pozvání emíra prosadit.
datum vydání: 6/10/2022 23:41:16 včera Chtěl, abychom ho pustili na summit. To nešlo. Tak emír Kataru odletěl
Ve středu do Česka přiletěl katarský emír Tamim bin Hamad Sání. Na Pražském hradě jednal s prezidentem Zemanem, posléze byly v plánu rozhovory s premiérem Petrem Fialou (ODS) i s několika jeho ministry včetně ministra průmyslu a obchodu za STAN Jozefa Síkely. Jenže najednou ještě během středy emír nečekaně zase odletěl. Původně měl v Česku pobývat ještě ve čtvrtek.
datum vydání: 6/10/2022 23:41:15 včera Hrad: Úspěšná česko-katarská jednání na Pražském hradě
Oficiální návštěva Jeho Výsosti šejcha Tamíma bin Hamad Ál Tháního, emíra Státu Katar, na pozvání prezidenta republiky Miloše Zemana, která se uskutečnila ve středu dne 5. října 2022 na Pražském hradě, byla bezpochyby velkým úspěchem pro Českou republiku i Stát Katar.
datum vydání: 6/10/2022 23:41:15 včera MPO: Ministr Síkela podepsal s katarským emírem dohodu o hospodářské, obchodní a technické spolupráci
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela podepsal na Pražském hradě při příležitosti oficiální návštěvy katarského emíra Tamíma bin Hamada Ál Tháního a ministerské delegace v České republice dohodu o hospodářské, obchodní a technické spolupráci mezi Českou republikou a Katarem.
datum vydání: 6/10/2022 23:41:14 včera Macron, Scholz, nenávist. Jak to bylo s emírem Kataru: Leze to ven
Nečekaný odlet katarského emíra z Česka? Žádné uražené prásknutí dveřmi se nekonalo a výsledky úspěšných jednání s prezidentem Zemanem ohroženy nejsou. ParlamentníListy.cz oslovily zdroje z Černínského paláce a Hradu s žádostí o přesný popis událostí a důvodů, které vedly k dřívějšímu odcestování šéfa Kataru z České republiky. Stopy prý vedou do Bruselu, s českou diplomacií to nemá mít vůbec nic společného.
datum vydání: 6/10/2022 22:41:41 včera Pojkarová, Kateřina - Cesta do Els
Mladá žena zjistí, že téměř celá vesnice, ve které žije, se nakazila smrtelně nebezpečnou nemocí. To, co potřebuje, aby mohla připravit léčivý nápoj, je rumínek – květina, která neroste nikde jinde než v tajuplné zemi jménem Els. Existuje opravdu země Els, kde lidé žijí, milují, učí se a jsou šťastní? A pokud ano, kde leží? To je to, co musí hrdinka příběhu zjistit na cestě naplněné nebezpečím, překvapením i láskou. Datum vydání: 06.10.2022
datum vydání: 6/10/2022 22:25:19 včera Trenérská škatula v Premier League na obzoru? Tihle pánové to mají velmi nahnuté
Premier League > Titul prvního vyhozeného trenéra letošní sezóny si na nejvyšší úrovni v Anglii uzmul Scott Parker, který byl odejit z Bournemouthu, před pár dny byl setnut Bruno Lage ve Wolverhamptonu. I pod dalšími jmény se třese židle. Koho favorizují anglické sázkové kanceláře jako další kandidáty na odchod? A co si o jejich nástupcích myslí anglická média?  
datum vydání: 6/10/2022 20:22:36 včera Je to diplomatický průšvih, říká o odjezdu katarského emíra expert na Blízký východ
Pro katarského emíra není problém dostat se i do Bílého domu, říká blízkovýchodní expert Břetislav Tureček z Metropolitní univerzity v Praze.
datum vydání: 6/10/2022 20:14:17 včera Katarský emír narychlo opustil Česko. Brusel ho na supersummitu nechtěl, delegace zůstala
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem dnešního neformálního summitu evropských zemí. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna. Z Česka ale odcestoval spokojený,  o důležitosti návštěvy vypovídá, že podstatná část delegace v České republice nadále zůstává. Ve vyjádření, které má ČTK k dispozici, to uvedl český velvyslanec v Kataru Petr Chalupecký.
datum vydání: 6/10/2022 18:42:13 včera Děti a emoce [Vojtěch Černý, Kateřina Grofová / Edika]
Tato kniha je určena rodičům a pedagogům, kteří vychovávají děti a ovlivňují tak jejich emocionální život.
datum vydání: 6/10/2022 17:23:14 včera Děkovný dopis emíra Státu Katar prezidentu republiky
Jeho Excelenci prezidentu Miloši Zemanovi, prezidentu České republiky Vaše Excelence, na závěr své návštěvy ve Vaší spřátelené zemi chci vyjádřit Vaší Excelenci své hluboké poděkování a vděčnost za vřelé přijetí a přivítání, jehož se mně a doprovázející delegaci dostalo po celou dobu této návštěvy. Ta nám dala příležitost setkat se s Vámi a vyměnit si názory na otázky společného zájmu včetně možností dalšího posílení a prohloubení přátelství a spolupráce mezi našimi zeměmi v různých ob…
datum vydání: 6/10/2022 17:23:14 včera Úspěšná česko-katarská jednání na Pražském hradě
Oficiální návštěva Jeho Výsosti šejcha Tamíma bin Hamad Ál Tháního, emíra Státu Katar, na pozvání prezidenta republiky Miloše Zemana, která se uskutečnila ve středu dne 5. října 2022 na Pražském hradě, byla bezpochyby velkým úspěchem pro Českou republiku i Stát Katar.  Během této historicky první návštěvy katarského emíra na území samostatného českého státu byly podepsány dvě významné smlouvy. Jednání probíhala za účasti ministrů vlády České republiky. Významnou součástí tě…
datum vydání: 6/10/2022 17:22:44 včera Co stálo za náhlým odjezdem katarského emíra? Česko za to nemůže, přesto to je kaňka, míní exministr Svoboda
Dojedl večeři uspořádanou na jeho počest a náhle, bez varování, ve středu dvě hodiny před půlnocí z Prahy odjel. A s ním i jeho početná delegace. Přitom to měl být právě on, katarský emír Tamim bin Hamad Sání, na koho se na čtvrtečním summitu Evropského politického společenství měla stát fronta. Ztělesňuje totiž pro Evropu tolik potřebný zemní plyn, na jehož zásobách jeho země doslova sedí.
datum vydání: 6/10/2022 14:42:43 včera Strategie a postupy v sociální práci [Oldřich Matoušek, Kateřina Šámalová, Jaroslava Šťastná, Petr Vojtíšek / Portál]
Kniha přináší ucelený přehled oborových přístupů užívaných v současné sociální práci.
datum vydání: 6/10/2022 14:22:38 včera Šéf britského veslování volá po zvláštní kategorii pro transgenderové sportovce
Šéf britského veslování Mark Davies vyzval světovou federaci, aby podobně jako ta plavecká zavedla samostatnou kategorii pro transgenderové sportovce. Také ve veslování je totiž tématem účast závodnic, které se narodily jako muži, v ženské kategorii. Napříč sporty se debatuje o tom, že mají nespravedlivou výhodu vůči sportovkyním, které jsou ženami od narození.
datum vydání: 6/10/2022 13:34:50 včera Dennis Waszek byl nejrychlejším v rámci kategorie GTC.
Sezona kategorie GTC se nesla v duchu žluté barvy Dennis Waszek z týmu GT2 Motorsport byl nejrychlejším mužem letošní sezony kategorie GTC. Jeho žluté Lamborghini SuperTropheo se vždy drželo na špici, ovšem Waszek pak vynechal dva podniky a rozhodující souboj o šampiona roku 2022 se odehrál až na posledním podniku
datum vydání: 6/10/2022 13:32:18 včera Velvyslanec: Katarský emír odletěl z Prahy spokojený
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání odletěl z Prahy spokojený. O důležitosti návštěvy vypovídá, že podstatná část delegace v České republice nadále zůstává. Ve vyjádření to uvedl český velvyslanec v Kataru Petr Chalupecký.
datum vydání: 6/10/2022 13:20:09 včera POLITICKÝ DIÁŘ: Koalice SPOLU a čarodějové druhé kategorie
Na začátku dubna vyšel v MF DNES komentář s titulkem „Hledání hradního Antibabiše“. Krátce po volebním kongresu ODS řešil, koho by koalice SPOLU mohla vyslat do boje o Hrad. Dnes je jasno, na jednom jediném kandidátovi se vládní strany neshodly. Ukáže se tento alibismus jako chyba? ptá se reportér MF DNES Petr Kolář.
datum vydání: 6/10/2022 12:20:21 včera Odlet emíra všechny překvapil. Hrad odmítl, že by se katarský host urazil
Nečekaný odjezd katarského emíra Tamima bin Hamada Sáního v den konání pražského summitu překvapil Česko. „Jednoho dne nám dějiny odhalí, co se odehrálo,“ míní bývalý ministr vnitra a zahraničí Cyril Svoboda. Hrad však odmítl, že by se emír urazil.
datum vydání: 6/10/2022 11:21:36 včera Katarský emír náhle odletěl z Česka. Brusel nesouhlasil s jeho účastí na summitu
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ČTK ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem čtvrtečního neformálního summitu evropských zemí. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna.
datum vydání: 6/10/2022 10:55:08 včera Astronomové objevili kataklyzmickou dvojhvězdu s nejkratší periodou
Astronomům vedeným Kevinem Burdgem se podařilo identifikovat novou kataklyzmickou proměnnou hvězdu ZTF J1813+4251. Tuto kategorii tvoří zpravidla hvězda podobá Slunci, která obíhá kolem drobného bílého trpaslíka. ZTF J1813+4251 je mezi těmito proměnnými hvězdami výjimečná - má nejkratší periodu.
datum vydání: 6/10/2022 10:49:05 včera Cesta do Els [Kateřina Pojkarová / Kateřina Pojkarová]
Když Erlina zjistí, že se lidé v Korkýře nakazili smrtelně nebezpečnou nemocí, zdá se všechno ztracené. K tomu, aby pro ně mohla připravit léčivý nápoj, jí chybí rumínek – květina, která roste pouze v Els.
datum vydání: 6/10/2022 10:25:04 včera Katarský emír narychlo opustil Česko. Brusel ho na supersummitu nechtěl
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ČTK ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem dnešního neformálního summitu evropských zemí. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna.
datum vydání: 6/10/2022 10:24:52 včera Proč katarský emír náhle zmizel z Prahy? Je to věc Michela či Macrona, říká diplomatický zdroj
Měl být tím, na koho se na čtvrtečním summitu Evropského politického společenství bude stát fronta. Ztělesňuje totiž pro Evropu tolik potřebný zemní plyn, na jehož zásobách jeho země doslova sedí. Řeč je o katarském emírovi Tamim bin Hamad Sáníovi, který byl ve středu v Česku oficiální návštěvě, měl se zdržet i na summit, avšak ve středu večer náhled odcestoval.
datum vydání: 6/10/2022 10:11:48 včera Katarský emír odletěl z Prahy, Brusel si nepřál jeho účast na neformálním summitu
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem neformálního summitu evropských zemí. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna.
datum vydání: 6/10/2022 10:06:12 včera Katarský emír odletěl z ČR, Brusel neodsouhlasil jeho účast na summitu
Praha - Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ČTK ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby...
datum vydání: 6/10/2022 10:06:02 včera Katarský emír odletěl z ČR, Brusel neodsouhlasil jeho účast na summitu
Praha - Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ČTK ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby...
datum vydání: 6/10/2022 09:43:24 včera Katarský emír odletěl z Česka, Brusel ho nechtěl na summitu
Vládce Kataru do Česka přiletěl v úterý, ve středu jednal na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem a odpoledne s premiérem Petrem Fialou (ODS). Setkání se zúčastnilo i několik ministrů.
datum vydání: 6/10/2022 08:31:40 včera Katarský emír předčasně odletěl z Česka
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání odletěl z Česka předčasně již ve středu večer. Upozornil na to Deník N. Ve čtvrtek se měl emír setkat s účastníky summitu EU, který Česko jako předsednická země pořádá na Pražském hradě.
datum vydání: 6/10/2022 08:24:26 včera Katarský emír nečekaně odletěl z Prahy, počítalo se s ním i na summitu
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání, který přiletěl do Prahy na summit na pozvání prezidenta Miloše Zemana, opustil Česko během prvního dne. Jeho odlet byl nečekaný, původně zde měl domluvený program i na čtvrtek.
datum vydání: 6/10/2022 08:20:14 včera Katarský emír nečekaně odletěl z Prahy, počítalo se s ním i na summitu
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání, který přiletěl do Prahy na summit na pozvání prezidenta Miloše Zemana, opustil Česko během prvního dne. Jeho odlet byl nečekaný, původně zde měl domluvený program i na čtvrtek.
datum vydání: 6/10/2022 07:23:25 včera Čtyři důvody, proč by Southgate vůbec nemusel odjet s Anglií na blížící se šampionát v Kataru
Reprezentace > Nejen Česká republika okusila hořkost sestupu z elitní skupiny Ligy národů. Z nejlepší společnosti se musely pakovat také Rakousko, Wales nebo dokonce i Anglie, která má na blížícím se turnaji v Kataru patřit mezi horké favority na mistrovskou trofej. Ostrovní veřejnost má ale smíšené pocity z výkonů stejně jako kouč Gareth Southgate, jenže je to právě on, pod kým se nebezpečně kývá trenérská židle. Bude dvaapadesátiletý kouč odvolán ještě před nadcházejícím světovým šampionátem nebo tlak ustojí a důvěru si uchová? Podívejme se na čtyři důvody podle webu Sportskeeda, proč by měla Anglie zvážit angažování nového stratéga.
datum vydání: 6/10/2022 05:22:01 včera Trafigura: Díky nižší poptávce po plynu se Evropa může v zimě vyhnout katastrofě
Díky známkám slabší poptávky po plynu a solidní úrovni jeho zásob se Evropa v zimě může vyhnout katastrofě, příští zima by ale mohla být obtížnější. Uvedl to manažer Ben Luckock ze společnosti Trafigura, která se zabývá obchodováním s energiemi.
datum vydání: 5/10/2022 22:27:44 2 dny Kvarteto důvodů, proč by Southgate nemusel odjet s Anglií na blížící se turnaj v Kataru
Reprezentace > Nejen Česká republika okusila hořkost sestupu z elitní skupiny Ligy národů. Z nejlepší společnosti se musely pakovat také Rakousko, Wales nebo dokonce i Anglie, která má na blížícím se turnaji v Kataru patřit mezi horké favority na mistrovskou trofej. Ostrovní veřejnost má ale smíšené pocity z výkonů stejně jako kouč Gareth Southgate, jenže je to právě on, pod kým se nebezpečně kývá trenérská židle. Bude dvaapadesátiletý kouč odvolán ještě před nadcházejícím světovým šampionátem nebo tlak ustojí a důvěru si uchová? Podívejme se na čtyři důvody podle webu Sportskeeda, proč by měla Anglie zvážit angažování nového stratéga.
datum vydání: 5/10/2022 20:41:14 2 dny Úřad vlády: Premiér Fiala uvítal v Kramářově vile emíra Státu Katar šejcha Tamíma Hamada Ál Tháního
Předseda vlády ČR Petr Fiala ve středu 5. října 2022 přivítal v Kramářově vile emíra Státu Katar šejcha Tamíma Hamada Ál Tháního. Hovořili spolu o obchodu, energetice, investicích a významném pokroku ve vzájemné spolupráci, k němuž došlo v letošním roce. Jednání se zúčastnili též ministři financí Zbyněk Stanjura, zahraničních věcí Jan Lipavský a průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
datum vydání: 5/10/2022 20:03:15 2 dny Fiala: Česko je pro Katar jedním z preferovaných partnerů, co se týče LNG
Praha - Česká republika je pro Katar jedním z preferovaných partnerů v rámci těžby zemního plynu v Severním poli. Po dnešním jednání s katarským emírem Tamimem bin Hamadem Sáním to...
datum vydání: 5/10/2022 18:32:28 2 dny Na Netflix zamířil katastrofický seriál Velká voda
Na Vratislav se v roce 1997 valí ničivá povodeň a radní nemají moc času. Společně s vědci musí jednat a každé jejich rozhodnutí může mít obrovské důsledky. Seriál dostává 6 epizod.
datum vydání: 5/10/2022 17:28:06 2 dny Premiér Petr Fiala uvítal v Kramářově vile emíra Státu Katar šejcha Tamíma Hamada Ál Tháního
Předseda vlády ČR Petr Fiala ve středu 5. října 2022 přivítal v Kramářově vile emíra Státu Katar šejcha Tamíma Hamada Ál Tháního. Hovořili spolu o obchodu, energetice, investicích a významném pokroku ve vzájemné spolupráci, k němuž došlo v letošním roce. Jednání se zúčastnili též ministři financí Zbyněk Stanjura, zahraničních věcí Jan Lipavský a průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
datum vydání: 5/10/2022 17:27:44 2 dny Zeman s katarským emírem řešil Putinovu jadernou hrozbu. S Fialou dodávky plynu
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání dnes setkáním s prezidentem Milošem Zemanem zahájil návštěvu ČR. Kromě schůzky na Pražském hradě se sešel i s premiérem Petrem Fialou (ODS) v Kramářově vile. Emír se Zemanem řešil ekonomickou spolupráci, ale i hrozbu jaderného útoku na Ukrajinu. Podle premiéra je ČR je pro Katar jedním z preferovaných partnerů v rámci těžby zemního plynu v Severním poli, uvedl po jednání. Tamim bin Hamad Sání bude v Česku i ve čtvrtek, kdy Praha bude hostit neformální summit evropských zemí. Emíra na Hradě čekalo přivítaní s vojenskými poctami, česká hlava státu i přes své zdravotní obtíže při hymně povstala. 
datum vydání: 5/10/2022 17:24:42 2 dny Česko usiluje o LNG ze Severního pole v Kataru. Podle Fialy bude spolupráce dlouhodobá
Česká republika je pro Katar jedním z preferovaných partnerů v rámci těžby zemního plynu v Severním poli. Po jednání s katarským emírem Tamimem bin Hamadem Sáním to na twitteru uvedl premiér Petr Fiala (ODS).
datum vydání: 5/10/2022 15:49:50 2 dny Hrad: Smluvní dokumenty mezi ČR a Státem Katar
Při příležitosti oficiální návštěvy Jeho Výsosti šejcha Tamíma bin Hamad Ál Tháního, emíra Státu Katar v České republice, byly za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana a Jeho Výsosti Tamíma bin Hamad Ál Tháního, emíra Státu Katar ve středu dne 5. října 2022 na Pražském hradě podepsány následující smluvní dokumenty:
datum vydání: 5/10/2022 14:31:15 2 dny Zeman a katarský emír podepsali dohody, v ČR má být brzy ambasáda
Praha - Prezident Miloš Zeman a katarský emír Tamim bin Hamad Sání dnes v Praze byli u podpisu dohod o ekonomické spolupráci, po notifikaci Evropskou komisí též země schválí dohodu o ochraně...
datum vydání: 5/10/2022 14:30:48 2 dny Zeman a katarský emír podepsali dohody, v ČR má být brzy ambasáda
Praha - Prezident Miloš Zeman a katarský emír Tamim bin Hamad Sání dnes v Praze byli u podpisu dohod o ekonomické spolupráci, po notifikaci Evropskou komisí též země schválí dohodu o ochraně...
datum vydání: 5/10/2022 14:29:48 2 dny Katarský emír hovořil se Zemanem o možnostech přepravy plynu, čeká jej jednání i s členy vlády
A
datum vydání: 5/10/2022 14:29:48 2 dny Festival Be2Can zahájí zombie z Cannes. Ze světa dovezl i íránského vraha či katalánské broskve
A
datum vydání: 5/10/2022 13:45:36 2 dny Zeman na Hradě s katarským emírem řešil Putinovu jadernou hrozbu. Jednat bude i s Fialou
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání dnes setkáním s prezidentem Milošem Zemanem zahájil návštěvu ČR. Kromě schůzky na Pražském hradě se sejde i s premiérem Petrem Fialou (ODS) v Kramářově vile. Emír se Zemanem řešil ekonomickou spolupráci, ale i hrozbu jaderného útoku na Ukrajinu. Tamim bin Hamad Sání bude v Česku i ve čtvrtek, kdy Praha bude hostit neformální summit evropských zemí. Emíra na Hradě čekalo přivítaní s vojenskými poctami, česká hlava státu i přes své zdravotní obtíže při hymně povstala. 
datum vydání: 5/10/2022 13:36:55 2 dny Katar otevře ambasádu v ČR, oznámil emír
Katar v blízké době otevře velvyslanectví v České republice. Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem to oznámil emír Tamim bin Hamad Sání. Ekonomická spolupráce obou zemí by se podle něj mohla dále zlepšit.
datum vydání: 5/10/2022 13:32:34 2 dny Zeman a emír podepsali dohody, ambasáda Kataru v ČR má být brzy
Praha - Prezident Miloš Zeman a katarský emír Tamim bin Hamad Sání dnes v Praze podepsali dohodu o ekonomické spolupráci, po notifikaci Evropskou komisí též schválí dohodu o ochraně investic....
actual not cached