Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 18.01.2022 || EUR 24,425 || USD 21,488
úterý 18.ledna 2022, Týden: 4, Den roce: 018,  dnes má svátek Vladislav, zítra má svátek Doubravka
18.ledna 2022, Týden: 4, Den roce: 018,  dnes má svátek Vladislav


( Nalezeno 100 článků )

Prima hvězdná sezóna startuje již 29. srpna 1. MISÍ

staré Prima hvězdná sezóna startuje již 29. srpna 1. MISÍ
Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů, určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Divákům přiblíží obdivuhodnou profesi vojenských lékařů a jejich ve všech směrech náročnou přípravu.       Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití v hlavní...chcete vědět víc?
datum vydání: 18/01/2022 16:34:40 dnes Zkusíme znovu koupit spalovnu v Rybitví, říká primátor Pardubic
Primátor Pardubic Martin Charvát chce vyvolat jednání o odkupu odstavené spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. Společnost AVE CZ odpadové hospodářství se od roku 2006 snaží obnovit její provoz, ale naráží na odpor obcí v okolí.
datum vydání: 18/01/2022 11:56:15 dnes Primátor Hřib: P+R parkoviště stavíme rekordním tempem
Komentář na facebookovém profilu k problematice parkování v hlavním městě Praze
datum vydání: 17/01/2022 13:36:27 včera Výměna primátorů v Plzni. Ministra kultury Baxu nahradil náměstek Šindelář
Novým primátorem Plzně se dnes stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.
datum vydání: 17/01/2022 13:26:42 včera Omikron podle příznaků nepozná ani odborník, varuje primář. A radí, jak se léčit doma
Jen podle příznaků se podle lékařů varianta koronaviru omikron od delty rozeznat nedá, méně častá je ale ztráta chuti nebo čichu. Kvůli nasazení správné léčby je potřeba ji určit PCR testem, u nové varianty totiž nefungují monoklonální protilátky. Lékaři mohou ale podle předsedy Společnosti infekčního lékařství České společnosti Jana Evangelisty Purkyně Pavla Dlouhého použít jako prevenci remdesivir nebo nová antivirotika. Informoval o tom v tiskové zprávě. Už v minulém týdnu tvořila v celé ČR varianta omikron více než 50 procent nových případů, v některých regionech i více.
datum vydání: 17/01/2022 11:38:42 včera Novým plzeňským primátorem je Šindelář
Střídání stráží na plzeňské radnici. Dosavadního primátora Martina Baxu (ODS), který se stal ministrem kultury, nahradil v čele města jeho stranický kolega a někdejší technický náměstek Pavel Šindelář. Rošádu v pondělí posvětili zastupitelé.
datum vydání: 17/01/2022 11:34:28 včera Baxu střídá Šindelář: Plzeň má nového primátora, zakáže ve městě alkohol
Novým primátorem Plzně se stal dosavadní technický náměstek právník Pavel Šindelář (41, ODS).  Dosavadní primátor Martin Baxa (ODS) rezignoval, protože se stal ministrem kultury.
datum vydání: 17/01/2022 11:26:34 včera Novým primátorem Plzně je jednačtyřicetiletý Pavel Šindelář z ODS
Plzeň - Novým primátorem Plzně se dnes stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval...
datum vydání: 17/01/2022 11:25:49 včera Plzeň má nového primátora. Martina Baxu vystřídal Pavel Šindelář
A
datum vydání: 17/01/2022 11:24:17 včera Plzeň má nového primátora. Podle očekávání se jím stal Pavel Šindelář
Plzeň zná jméno nového primátora. Podle očekávání se jím dnes stal dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Na primátorském postu tak nahradil Martina Baxu (ODS), který kvůli zastávání funkce ministra kultury vedení města opustil.
datum vydání: 17/01/2022 10:40:03 včera Ministr kultury Martin Baxa skončil ve funkci primátora Plzně
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) dnes rezignoval na funkci primátora Plzně. Už loni v listopadu při oznámení nominací na členy vlády premiéra Petra Fialy (ODS) uvedl, že se v případě jmenování ministrem primátorského křesla vzdá.
datum vydání: 17/01/2022 10:20:39 včera Ministr kultury Baxa rezignoval na post primátora, v Plzni zvolí nového
Ministr kultury Martin Baxa z ODS dnes rezignoval na funkci primátora Plzně. Už loni v listopadu při oznámení nominací na členy vlády premiéra Petra Fialy uvedl, že se v případě jmenování ministrem primátorského křesla vzdá. Zastupitelé Plzně nyní volí jeho nástupce.
datum vydání: 17/01/2022 07:53:23 včera Prima, ČT a Nielsen spouští spojené měření TV a online videoreklamy
Skupina Prima a Nielsen Admosphere uvedly spojené měření televizní a online videoreklamy. Souhrnná data o sledovanosti televize Prima nejen na TV obrazovkách, ale i na dalších platformách, na kterých Prima obsah poskytuje, jsou k dispozici v softwaru Adwind Kite.
datum vydání: 16/01/2022 20:48:52 2 dny Omikron: Nic neuděláte! Doktor má zákaz na Facebooku, vykoukl na Primě
Imunolog Jiří Šinkora, který má v současné době „stopku“ na sociální síti Facebook, dostal prostor v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS, kdy hovořil o plošném a povinném testování všech zaměstnanců, které se od zítřka spustí.
datum vydání: 16/01/2022 20:23:04 2 dny Hřib je prý TOP 5 primátor. Jenže nikdo neví, kdo a jak ho do žebříčku vybral
Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) zveřejnil o víkendu na sociálních sítích, že byl vybrán mezi TOP 5 primátorů v Evropě. Ocenění mu udělila webová stránka Mayors of Europe. Jenomže není vůbec jasné, kdo web spravuje nebo jak se pětice starostů a primátorů vybírala. Navíc celý projekt reprezentují fotografie lidí stažené z fotobank. Poradkyně primátora odmítá, že by za umístění v žebříčku Praha něco platila.
datum vydání: 16/01/2022 12:51:08 2 dny Snímky z fotobanky, neznámá neziskovka. Ocenění primátora Hřiba vzbuzuje rozpaky
Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) se včera pochlubil na sociálních sítích, že byl vybrán mezi TOP 5 primátorů v Evropě. Pochybnosti vzbuzuje, nakolik je tato volba reprezentativní. Stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), ze které informace pochází, patří chorvatské společnosti se sídlem v Záhřebu s nedohledatelnou minulostí. Není ani jasné, kdo web spravuje. V sekci „O nás“ jsou použité fotky lidí stažené z fotobank.
datum vydání: 15/01/2022 19:59:30 3 dny Primátor Hřib: Byl jsem vybrán mezi TOP 5 nejlepších primátorů Evropské unie
Komentář na facebookovém profilu informujícím o ocenění pro primátora Zdeňka Hřiba.
datum vydání: 15/01/2022 18:29:57 3 dny Hřiba vybrali mezi top 5 primátorů v EU. Chválí ho za rozvoj cyklistiky nebo boj proti změnám klimatu
Evropská organizace Mayors of Europe na začátku letošního roku vybrala pět nejlepších primátorů, kteří stojí v čele metropolí zemí Evropské unie, a hodnotila jejich práci v minulém roce. Dostal se mezi ně i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Ve své zprávě ho organizace chválí například za rozvoj cyklistiky nebo podporu restartu ekonomiky po covidovém lockdownu. 
datum vydání: 15/01/2022 17:29:30 3 dny Hřib se dostal mezi TOP 5 primátorů EU. Ocenili ho za „rozvoj infrastruktury“
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) byl vybrán do TOP 5 primátorů v EU za rok 2021. Organizace Starostové Evropy sledovala během uplynulého roku práci starostů a primátorů ze všech zemí Evropské unie. Hřib se oceněním sám pochlubil na sociálních sítích. Organizace ho ocenila mimo jiné „za pracovitost a jasnou vizi“, s kterou rozvíjí Prahu. Zaujal také „chytrými řešeními pro město, rozvojem infrastruktury a bojem proti klimatickým změnám.“
datum vydání: 15/01/2022 13:47:31 3 dny Vaňková proti Schillerové. Je to výzva, kampaň bude zajímavá, říká primátorka
„Pro mě je výzva mít proti sobě známé, mediálně oblíbené protivníky,“ říká o nadcházející volební kampani brněnská primátorka.
datum vydání: 14/01/2022 20:01:51 4 dny Primátor Hřib: Valí se na nás tsunami omikronu, chceme být maximálně připravení
Kvůli prověření připravenosti kritické infrastruktury na covidovou variantu omikron svolal primátor hl. m. Prahy poprvé v novém roce jednání Krizového štábu hl. m. Prahy.
datum vydání: 14/01/2022 19:42:45 4 dny Prima parťák Pastrňák. Chtěl jsem vyhrát pro Tukku, myslela česká hvězda na kamaráda
"Dnes jsem měl motivaci navíc, chtěl jsem uspět především kvůli Tuukkovi. Je to můj velký kamarád a jsem nadšený, že ho máme zpátky," řekl Pastrňák o finském gólmanovi, který se v brance Bruins představil poprvé od 9. června minulého roku. Rodák z Havířova odstartoval cestu za prvním hattrickem v sezoně již ve druhé minutě. Využil výborné práce Taylora Halla a Erika Hauly při napadání a přesnou ranou z prostoru mezi kruhy otevřel skóre. "Byl to pro naši lajnu důležitý gól. Získali jsme puk v útočném pásmu a rychle se dostali až k zakončení. Myslím, že nikdo z nás neměl kotouč na hokejce déle než vteřinu," pochvaloval si český kanonýr. Druhou trefu Pastrňák přidal v přesilové hře o necelé čtyři minuty později, kdy ho ke skórování vyzval výbornou křižnou nahrávkou Brad Marchand. Hattrick uzavřel havířovský rodák přesilovkovou ranou z 37. minuty a potvrdil, že proti Flyers se mu střelecky daří. Své poslední dva třígólové večery zaznamenal v minulé sezoně právě proti tomuto týmu. "Byl to jeho večer, odehrál fantastické utkání a znovu ukázal, že je to vynikající střelec," ocenil výkon pětadvacetiletého kanonýra trenér Bruins Bruce Cassidy. Pastrňákovi pomohl přesun do druhého útoku. V prvních zápasech si na nové spoluhráče zvykal, ale v posledních čtyřech se po boku Halla a Hauly rozjel. Vstřelil sedm branek a potvrdil pověst kanonýra. "Myslím, že celá naše formace odvádí výbornou práci. Hrajeme ve velké rychlosti, dokážeme dobře kombinovat a navzájem si vyhovět," liboval si Pastrňák. "Jsem moc spokojený s tím, jaké výkony Pastova formace v posledním období podává. Potřebujeme, aby byli úderní a produktivní. Což nyní do puntíku splňují. Věřím, že Davidovi tenhle hattrick pomůže, vrací se do špičkové formy," doufal Cassidy. Český útočník se jedenáctým třígólovým večerem vyrovnal Sydneymu Crosbymu a v počtu nastřílených hattricků mezi stále aktivními hráči se společně s kanadskou hvězdou drží na třetím místě. Lépe na tom je pouze ruská dvojice Alexandr Ovečkin (28) a Jevgenij Malkin (12). Mezi českými hokejisty Pastrňák nahání legendárního Jaromíra Jágra, který za svou kariéru nastřádal 15 hattricků. Bostonský kanonýr díky třem trefám jako druhý Čech v ročníku překonal třicetibodovou hranici. Na nejproduktivnějšího Tomáše Hertla ztrácí z druhé pozice pouhý jeden bod. Klidně ho ale mohl i přeskočit. "Byl to ten typ zápasu, kdy mohl David nasázet klidně pět nebo šest branek," souhlasil trenér Cassidy.
datum vydání: 14/01/2022 16:20:42 4 dny Diagnóza F: Dětský psychiatr musí být i trochu detektiv. Léčba může být velmi úspěšná, říká primář psychiatrie
Covidová doba přinesla více duševních obtíží nejen dospělým, ale i dětem. Častěji se potýkají se sebepoškozováním, poruchami příjmu potravy, sebevražednými myšlenkami i pokusy. Psychiatrická léčba dětí je nejen možná, ale i účinná, kapacita péče ale potřebám v Česku příliš neodpovídá.
staré Prima ve čtvrtek zahájí ZOO, před něj nasadí seriál Slunečná
Část nového dílu seriálu Slunečná uvede TV Prima v 19:45 a na něj naváže nový seriál ZOO.
staré Prima předloni zvýšila tržby, zisk překročil 0,5 mld. Kč
Televizní skupina Prima zaznamenala v „covidovém" roce 2020 meziročně lepší výsledky hospodaření. Zvýšila obrat i zisk.
staré Primátor Hřib: Praha zahájila výstavbu Štvanické lávky mezi Holešovicemi s Karlínem
Za přítomnosti představitelů hlavního města Prahy, městských částí Praha 7 a Praha 8 i zástupců zhotovitele dnes oficiálně začalo budování nové lávky přes Vltavu, která propojí dynamicky se rozvíjející městské čtvrti Karlín a Holešovice s ostrovem Štvanice. Pět metrů široká konstrukce z unikátního ultra-vysokopevnostního betonu má vzniknout do jara 2023. Pěším a cyklistům se tak výrazně usnadní přesun mezi oběma břehy řeky a zlepší se i přístup do zeleně na Štvanici.
staré Pražský primátor Zdeněk Hřib pomáhá potřebným
Primátor poskytl svůj starý byt ve Vršovicích Městské nájemní agentuře k řešení problémů lidí v bytové nouzi.
staré Primátor Zámečník: Budoucí sběrný dvůr získal souhlas EIA pro umístění kompostárny
Areál budoucího sběrného dvora s re-use centrem v Liberci získal souhlas EIA (posuzování vlivů záměru na životní prostředí) pro umístění kompostárny. Město tak může pokračovat v záměru postavit v dané lokalitě moderní komplex sběrného dvora.
staré Tragické osudy primabalerín: Emma pro svou lásku téměř uhořela, nakonec ji zabila sepse
Byla jednou z posledních primabalerín éry romantického klasického baletu. Její život byla ale ukončen předčasně už v jejích 20 letech, když při zkoušce chytila plamenem její vysoce hořlavá róba. Emma Livry utrpěla velice vážné popáleniny, jako zázrakem ale přežila a dokonce se snažila vrátit na jeviště. Nakonec ji zabila sepse z nedoléčených ran.
staré Primátor Macura: Ostrava je městem pro nové začátky
Jak primátor hodnotí uplynulý rok? A co Ostravu čeká v nejbližší době? Nejen to se dočtete v následujících řádcích.
staré Primátor Svoboda: Strážníci se budou vzdělávat
Rada města na svém prvním letošním jednání 10. ledna 2022 schválila zadání veřejné zakázky malého rozsahu na poskytování vzdělávacích kurzů městské policie jednomu dodavateli – Jihočeské vzdělávací společnosti AMOS v souladu se směrnicí RM.
staré Primátor Nedvědický: Nový varovný systém obyvatelstva spuštěn
Městu i jeho občanům začal sloužit nový varovný a informační systém obyvatelstva (VISO). Jeho cena byla přes 30 milionů korun.
staré Primátor Hřib: Důstojné bydlení by nemělo být luxusem, zaslouží si ho všichni
Primátor poskytl svůj starý byt ve Vršovicích Městské nájemní agentuře k řešení problémů lidí v bytové nouzi
staré Televizní jaro startuje, Prima a Nova uvedou své novinky
Komerční rivalové Nova a Prima startují jarní sezónu každá s novým seriálem a také s novým pořadem formátu reality show.
staré Primátor Volf: Chování agresivních nájemníků nebudou radní tolerovat
Nový rok začal v Kladně mimořádným zasedáním Rady města. Důvodem svolání radních bylo zcela bezprecedentní chování romských nájemníků městského bytu a jejich hostů při novoročních oslavách.
staré Prima Kapseln Erfahrung- Apotheke, Kaufen, Pries & Test
Prima Kapseln Erfahrung Ergebnisse mit dem Nahrungsergänzungsmittel erzielen, das alle natürlichen Inhaltsstoffe enthält, um die besten Ergebnisse und Vorteile zu erzielen. Das Produkt ist auf der Hauptwebsite erhältlich und von dort versenden wir es in verschiedene Teile der Welt. Official Web: http://ipsnews.net/business/2022/01/04/prima-kapseln-erfahrung-hohle-der-lowen-apotheke-fake-test/
 • Prima Kapseln Erfahrung
 • http://ipsnews.net/business/2022/01/04/prima-kapseln-erfahrung-hohle-der-lowen-apotheke-fake-test/
 • staré Tragické osudy primabalerín: Osudná šála krásce zlámala vaz, jiná téměř uhořela přímo na jevišti
  Primabaleríny jsou ztělesněním éterické krásy, houževnatosti a disciplíny. S tím se ale pojí léta odříkání a tvrdého života, kvůli pár letům ve světle reflektorů. Takový byl i příběh Američanky Isadory Duncan, která zcela transformovala do té doby tradiční balet. Svůj tanec prezentovala originálním způsobem, který do té doby publikum nezažilo. Její život byl ale plný tragédie - tou největší byla bezpochyby smrt jejích dvou dětí, které se utopily v autě, jenž nezabržděné sjelo do Seiny. Její muž spáchal po 17 letech manželství sebevraždu a jí samotnou zabil dlouhý šál, který se zamotal do kola kabrioletu, ve kterém jela, a zlomil jí vaz.
  staré Primátor Hřib: Praha a Středočeský kraj podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci
  Hlavní město Praha a Středočeský kraj dnes uzavřely Memorandum o vzájemné spolupráci. Klíčový dokument slavnostně podepsali středočeská hejtmanka Petra Pecková a pražský primátor Zdeněk Hřib přímo na hranici obou krajů.
  staré Primark se stal módní novinkou roku 2021, letos otevře v Brně
  Největší rozruch na poli módních značek, a to nejen za loňský rok, způsobil příchod značky Primark. Ta letos plánuje otevření prodejen v Brně a v Bratislavě.
  staré Primář Straka: Už ztrácím trpělivost. Neočkované těhotné končí na ECMO, děti pak mají 800 gramů
  Primář interny sokolovské nemocnice Martin Straka se v pořadu Prostor X ohradil vůči neočkovaným pacientům. Dle jeho slov mu s nimi pomalu dochází trpělivost. V rozhovoru hovoří zejména o seniorech, kteří jsou vůči nemoci zranitelní a neočkují se z důvodu nátlaku rodiny či svého okolí. Rizikový průběh nemoci ale dle Straky více hrozí i těhotným ženám, problém jsou pak gynekologové, kteří svým těhotným pacientkám radí se neočkovat.
  staré Primátor Korec: Kde jsme udělali chybu?
  Komentář na facebookovém profilu k zastavení řízení žádosti o dotaci na rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně
  staré Primátor Žbánek: Tříkrálová sbírka se zrodila právě v Olomouci
  Komentář na facebookovém profilu k Tříkrálové sbírce.
  staré Jaké léky dokážou zkrotit omikron, přiblíží v Rozstřelu primář Dlouhý
  Ještě nedávno byly pro pacienty s covidem velkou pomocí monoklonální protilátky, u varianty omikron však neúčinkují. Lékaři tak u těžších průběhů budou moci využít pouze antivirotika. Jak na to jsou připravení a jak se vůbec za dva roky pandemie změnil vývoj léčby, řekne v pátečním Rozstřelu primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý.
  staré Prima SHOW a Prima STAR na Skylinku
  Rádi bychom vás informovali o zařazení dvou nejnovějších kanálů skupiny Prima – Prima Show a Prima STAR. Ti, kteří nemají funkci FastScan, si mohou programy naladit manuálně za použití níže uvedených parametrů.       V úterý 7. 12. 2021 došlo k přidání programů Prima SHOW a Prima STAR do nabídky Skylinku. Oba kanály budou
  staré Primátorka Palkovská: V Třinci jezdí pohodlné, krásné a ekologické autobusy
  Od 1. ledna 2022 začaly ve Statutárním městě Třinec jezdit nové nízkoemisní dieselové autobusy SOR NS 12. Jde o elegantní, nízkopodlažní a ekologická vozidla, která splňují přísné požadavky Evropské unie na spotřebu a emise.
  staré Prima odvisílá první díl reality show DREAM TEAM – Mistři dílny
  Již 10. ledna ve 20:15 odvysílá televize Prima první díl unikátní reality show světového formátu DREAM TEAM – Mistři dílny. Show, ve které potečou slzy, pot – a možná i krev! Hned poté ve 21:40 naváže premiérová jubilejní 20. řada pořadu Jak se staví sen.       Během osmi týdnů vzejde v pořadu DREAM
  staré Koně půjdou do salámu, zlobí se na primátora Hřiba provozovatelé koňských povozů
  Provozovatelé koňských povozů v hlavním městě se zlobí na pražský magistrát, který jim s platností od příštího roku fakticky znemožnil dál provozovat jejich živnost. Podle Cechu fiakristů a povozníků Čech a Moravy je o koně dobře pečováno a v žádném případě netrpí, jak se domnívají radní. Pokud bude město na zákazu trvat, koně skončí na jatkách, píší fiakristé v otevřeném dopise primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti).
  staré Primář: Hloupí lidé nejsou schopni očkování pochopit. Povinně všem
  „My jsme spíš jako pštrosi. My prostě strkáme hlavu do písku v domnění, že ten problém zmizí." Primář interny sokolovské nemocnice Martin Straka se rozhodl na rovinu popsat, co teď kvůli covidu s kolegy zažívá. Pochopil prý, že někteří lidé nemají dost rozumu na to, aby pochopili, že očkovat se proti nemoci covid-19 opravdu má smysl a to i třetí dávkou očkování.
  staré Prima chystá na zcela unikátní pořad DREAM TEAM – Mistři dílny i nový vlajkový seriál ZOO
  Hned dvě velké novinky připravuje skupina Prima na začátek nového roku. Tou první je originální primácká show DREAM TEAM – Mistři dílny, ve které potečou slzy, pot, a možná i krev. Během osmi týdnů vzejde z dvanácti účastníků hrdina, který má zlaté české ručičky – první Mistr dílny! Zbrusu novým pořadem bude i rodinný seriál,
  staré Primátor Korec: Zlín je městem nekonečných možností
  Zastupitelstvo města Zlína schválilo novou značkovou strategii, která je základním dokumentem sjednocující komunikaci města a umožňující mluvit všem institucím o Zlínu jednotně.
  staré Hvězdné Vánoce na Primě – spousta pohádek, televizních premiér i filmových evergreenů
  Kdo si umí představit vánoční svátky bez pohádek a filmových hitů? Asi jen málokdo, a proto televize Prima přichází i letos s bohatou nadílkou, ve které si jistě vybere každý člen rodiny. Navazuje tak na svoji hvězdnou podzimní sezónu. Chybět samozřejmě nebudou oblíbené české pohádky, klasické vánoční tituly, ale ani řada filmů, které se objeví
  staré Kanály Prima SHOW a Prima STAR od 7. prosince na platformě Skylink
  Od úterý 7. prosince zařadí satelitní služba Skylink do své nabídky dva nejnovější kanály skupiny Prima – Prima SHOW a Prima STAR. Oba kanály budou k dispozici pro zákazníky Skylinku v balíčku Digital. Další stovky tisíc diváků si tak mohou naladit například populární reality show LIKE HOUSE 2, Výměnu manželek USA na Prima SHOW nebo
  staré Karanténa bude kvůli omikronu kratší. Pět dní stačí, říká primářka Roháčová
  Ve středu má vláda mimo jiné jednat o zkrácení karantény a izolace na pět dní. Děje se tak kvůli variantě omikron, která je infekčnější a příznaky se projevují rychleji, ale zato dříve odezní a lidé by měli být infekční kratší dobu. „Je to krok správným směrem,“ říká pro iDNES.cz Hana Roháčová, primářka Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí pražské FN Bulovka.
  staré Primář Straka: Šílená noc, Děda Mráz nám dal covidový dárek. Část lidí nemá na očkování inteligenci
  Primář interny sokolovské nemocnice Martin Straka přijel na rozhovor rovnou z noční. V novém roce už třetí. „Přes noc jsem zaplnil úplně všechna covidová i necovidová lůžka,“ říká. Přitom v Karlovarském kraji už byla situace klidná vzhledem k jeho velké promořenosti. Teď je ale zase všechno jinak. „Včerejší služba byla šílená, přijelo 24 zachránek na malé interní oddělení okresní nemocnice. To je číslo, které jeden člověk skoro není schopný pojmout,“ popisuje svou aktuální zkušenost. Na zhoršení podle něj nemá vliv omikron, ten přijde až v druhé půlce ledna. „Tohle je vánoční delta, dáreček od Dědy Mráze.“
  staré „Flurona“ je v Česku už dlouho, říká primář. Mohou viry chřipky a covidu společně zmutovat?
  V Izraeli byl potvrzen první případ kombinace covidu a chřipky. Dvojí nákazu začali vědci nazývat „flurona“ (tedy influenza a korona), objevil se i název chřipcovid.  Ačkoli jde podle Izraleců o první oficiálně potvrzený případ, podle expertů není pacientka jediná nakažená fluronou. Jak řekl Blesk Zprávám MUDr. Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem, případy současné nákazy chřipkovým virem a covidem-19 už zaznamenali na jaře 2020. Co znamená souběh covidu-19 a chřipky pro lidský organismus, kdo může být dvojí nákazou ohrožen a mohou tyto viry vytvořit společnou mutaci?
  staré Dvacet minut Radiožurnálu: Hostem je pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Je vedení hlavního města v
  kontaktu s obyvateli a rozumí jejich potřebám? Jak se Praha chystá na příchod nové silně nakažlivé varianty koronaviru? Promění letošní volby sestavu koalice, která v posledním období vede hlavní město? Moderuje Vladimír Kroc.
  staré Vojtíšek je první Brňan i Jihomoravan: "Sudičkou" mu byla primátorka
  Má za sebou teprve první dny života, ale už měl vzácnou návštěvu. Vojtíška, prvního občánka Brna a zároveň Jihomoravského kraje v roce 2022, navštívila brněnská primátorka Markéta Vaňková (44, ODS).
  staré Primátor Hrabálek: Zjednodušené PCR testování podpořili ředitelé škol i rodiče
  Stejně jako v prosinci mohou žáci hradeckých základních škol využívat nadstandardní službu, kterou je možnost okamžitého provedení PCR testu ve škole, a to následně po provedeném antigenním testu s pozitivním výsledkem.
  staré Omikron mění boj s covidem, nové léky jsou na cestě do Česka, říká primář
  Léčba covidu-19 s nástupem omikronu přichází o silného hráče – monoklonální protilátky. Jak ale pro Seznam Zprávy popsal lékař Petr Husa, nemusí to znamenat tragédii.
  staré Rakovina prsu není jen bulka: Primář Váša vysvětluje, jak nemoc odhalit, co je třeba hlídat a kdy jsou ženy v ohrožení
  Vyhnout se komplikacím a hlavně žít. To znamená odhalit zákeřnou nemoc včas. Zhoubný nádor prsu je přitom nejčastějším maligním... Zdraví
 • Zdraví
 • actual not cached