Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 26.11.2021 || EUR 25,665 || USD 22,733
sobota 27.listopadu 2021, Týden: 48, Den roce: 331,  dnes má svátek Xenie, zítra má svátek René


( Nalezeno 100 článků )

Chudoba trápí pětinu obyvatel Evropské unie. Češi jsou ale ohroženi nejméně

staré Chudoba trápí pětinu obyvatel Evropské unie. Češi jsou ale ohroženi nejméně
V Evropské unii byla v loňském roce ohrožena chudobou a sociálním vyloučením více než pětina obyvatel. V nepříznivých ekonomických a sociálních podmínkách žilo loni 96,5 milionu obyvatel. Nejhůře jsou na tom podle dat obyvatelé Rumunska a Bulharska, nejméně ohroženi chudobou a sociálním vyloučením jsou lidé v Česku a na Slovensku....chcete vědět víc?
datum vydání: 26/11/2021 12:05:47 včera Energetická chudoba je realitou, vláda nesmí zavírat oči, varují odboráři
Počet lidí v energetické chudobě se může v Česku výrazně zvýšit. Odboráři přitom varují, že vláda nemá ponětí, jak energetická transformace zasáhne české občany.
staré Alena Vitásková: Boj proti energetické chudobě
Energie nemohou být luxusním zbožím
staré Filozof Tomský po klimatickém summitu v Glasgow: Česká nás rozvrat a chudoba
Po dvanácti dnech rokování skončil klimatický summit v Glasgow. Podle filozofa Alexandra Tomského se na tomto širokém světovém fóru ukázalo, že Západ podlehl panice – a pokud pod jejím vlivem zrealizuje své „zelené plány“, čeká jeho obyvatele jen rozvrat a chudoba.
staré Liberatura: Je normální stydět se za lásku? Louis v nové knize řeší vztahy s otcem, kterého zničila chudoba
„Nebojím se, že se budu opakovat, protože to, co píšu, nemá vyhovět nárokům literatury, ale nárokům nezbytnosti, naléhavosti, ohně,“ píše spisovatel Édouard Louis v knize Kdo zabil mého otce. Louis před několika lety vyvolal literární senzaci svou knihou Skoncovat s Eddym B., ve které líčil vyrůstání na nejchudší periferii Francie. Teď se do světa své první knihy vrací. Neřekl totiž všechno.
staré Energetická chudoba II.
V prvním díle jsem psal o tom, co znamená být energeticky chudý organizačně, prakticky a sociálně. V tomto textu se budu, jak jsem slíbil, věnovat tomu, co to znamená pro reálný každodenní život, pro duševní i fyzické zdraví. Co znamená nemít možnost ani uvažovat o tom, co je často terčem kritiky coby „zpovykanost“ - topit tolik, aby se člověk doma cítil pohodlně a dobře v trenkách a tílku, ať už je to stupňů osmnáct nebo pětadvacet.
staré Kvůli dražší energii do azyláku. Energetická chudoba hrozí statisícům lidí
Po krachu Bohemia Energy a dalších společností se hovoří především o osudu jejich klientů, kteří museli přejít k dodavatelům poslední instance. To však nejsou jediní lidé, které mohou zvyšující se ceny plynu a elektřiny uvrhnout do energetické chudoby. Experti varují, že v blízké době si nezatopí statisíce lidí.
staré Energetická chudoba I.
Ilustrace: Jáchym Bohumil KartousV souvislosti s krachem Bohemia Energy se opět často mluvilo o energetické chudobě. On to vlastně vůbec krach nebyl. Je to zbabělý a typicky výdělkářský úprk před zodpovědností a rizikem, kterým se jinak zprava obhajují všechny astronomické nerovnosti a kořistění. Nemám rád různé přívlastkové chudoby. Je to zvláštní zvyk, dávat chudobě přívlastky, jako by se týkala jen jedné oblasti a ostatní aspekty života takového člověka byly zality sluncem a pohodou. Člověk v nějakém rozsahu intervalu buď chudý je, nebo není. Žádné že je chudý energeticky a pak má všeho hojnost a v životě zdroje, kapacity a možnosti, jako mají ti movitější. Ale pro účel tohoto kontextu o ní budu psát.
staré Staré byty táhnou miliony Čechů ke dnu. Energetická chudoba ohrožuje hlavně lidi z předrevolučních domů
„Vezmi si svetr,“ zní okřídlená poučka, jíž častují zimomřivější členy domácnosti ti horkokrevnější. V republice je ale 1,3 milionu lidí, kterým nic jiného nezbývá. Nemůžou si dovolit zatopit tak, aby jim bylo teplo, protože výdaje na energie už tak ukrajují příliš mnoho z jejich příjmů.
staré Evropu drtí zdražování energií i jídla. Podle vědce čeká chudoba miliony lidí
Z chudoby se stává v Evropě lavinovitě se šířící problém a nevypadá to, že by mělo být brzy lépe. Zdražují energie, ale i bydlení a potraviny. Hodně evropských domácností už nemá odkud brát. Podle údajů OSN se ceny potravin ocitly na desetiletém maximu.
staré Senátor Dušek: Energetická chudoba ohrozí čím dál více lidí
Projev na 17. schůzi Senátu 5. listopadu 2021 k návrhu směrnice Rady, kterou se mění struktura rámcových předpisů Unie o zdanění energetických produktů a elektřiny.
staré Miroslav (24) dostal definitivní trest za vraždu Jakuba (†26) na faře v Chudobíně: Odpyká si 17 let!
Za vraždu muže na faře v Chudobíně na Olomoucku si Miroslav Vepřek odpyká ve vězení 17 let. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Definitivně tak zamítl mladíkovo odvolání.
staré Soud uložil Miroslavu Vepřekovi za vraždu muže na faře v Chudobíně 17 let
Olomouc - Za vraždu muže na faře v Chudobíně na Olomoucku si Miroslav Vepřek odpyká ve vězení definitivně 17 let. Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud, který tak zamítl mladíkovo...
staré Energetická chudoba je postmoderním rozbřeskem
Ukončení činnosti významného hráče na trhu prodeje elektrické energie plynu je jako procitnutí ze snu. Jaký bude rozbřesk? Tolik očekávaný a vzývaný blackout přišel, byť v trochu jiné podobě. Krach libovolně velké společnosti se statisíci zákazníky dokáže řádně pocuchat nervy státu i konkurentů. Stejně tak i zákazníkům využívající konkurenční nabídky. Na pádu dodavatelů energií lze ilustrovat příklad energetické chudoby. To je stav, kdy lidé topí méně, než kolik by bylo zapotřebí v jejich příbytcích, aby se v nich cítili komfortně. Právě vysoké, několikanásobky dosavadních, záloh, mají na energetickou chudobu vliv. Šetření není z přesvědčení, nýbrž z donucení. Tam, kde si někdo vystačí se svetrem, a nemusí nebo nechce vytápět na příjemnou pokojovou teplotu, budou nemnozí z oněch asi 600 tisíc zákazníků zkrachovalých dodavatelů utilit, úspornější než dosud. Navíc proti své vůli. Přicházející blackouty Kromě energetické chudoby má vliv na komfortní život tuzemšťanů i přesun k vyššímu podílu obnovitelných zdrojů energie na celkovém energetickém mixu. Čeká nás budoucnost s častějšími výpadky dodávek elektrické energie na základě nedostatečného zajištění výroby. Dosud nic obvyklého. I přes nastíněné katastrofické scénáře nebude zřejmě situace tak vážná, aby byla například elektrická energie nedostatkovým zbožím, případně byly zaváděny úsporné dny. Pro domácnosti je zajištění dodávek energie a plynu na prvním místě. Omezování se nevyhne s nejvyšší pravděpodobností podnikatelská aktivita. Snížení spotřeby každý den Z uvedeného plyne, že vědomě omezit spotřebu elektrické energie a plynu může každý z nás. Netřeba být k sobě příliš přísní. Pro začátek by mělo stačit odhalit příčiny dosavadního plýtvání a napravit tento stav. Začněte třeba s tím, zda ve vašem bytě zbytečně nesvítíte i tam, kde fyzicky aktuálně nepobýváte. Důsledněji bude potřeba kontrolovat nejrůznější domácí elektrospotřebiče. I pohotovostní režim stand-by spotřebovává elektřinu. Totéž platí o počítačích, které nejeden uživatel nechává běžet ve spánkovém režimu, namísto jejich vypnutí. Totéž platí o vytápění. Namísto topení na teplotu tílka a trenýrek stačí nastavit termostat na svetr a kalhoty. Cesta k úsporám, které nebudou silným zásahem do vašeho standardního života, vede po relativně příjemné stezce. Když si uvedené doporučení vezme za své každý, snížení spotřeby je reálné. Komentář
 • Komentář
 • staré Meghan si stěžovala na dětství v chudobě: Další lež?! Táta přitom vyhrál v loterii
  Meghan Markleová (40) si u fanoušků opět zadělala na pořádný výsměch. V dojemném dopise politikům, ve kterém orodovala za mladé rodiče, popisovala vlastní dětství poznamenané chudobou. Její táta ale přitom vyhrál v loterii a ona sama chodila na pořádně drahé soukromé školy. 
  staré Energetická chudoba čeká stovky tisíc lidí. Nebudou to jen nejchudší, varuje ekonom
  Situace se může stát neudržitelnou i pro domácnosti, které mají příjem na úrovni mediánu nebo žijí ve větších městech a platí vysoké hypotéky.
  staré Desetinu domácností ohrožuje energetická chudoba, připustil Havlíček. Kde získat lepší cenu?
  Ministerstvo práce a sociálních věcí oznámilo, že nemá žádné nástroje, s jejichž pomocí by mohlo řešit dopady zdražování energií a vysokých záloh. Situaci podle něj musí řešit ministerstvo průmyslu (MPO) a Energetický regulační úřad (ERÚ) vůči dodavatelům energií. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení ministerstva práce. Rodiny čelící energetické chudobě dostanou podle ministra průmyslu Karla Havlíčka (ANO) okamžitou pomoc.
  staré Havlíček: Domácnosti, které ohrožuje energetická chudoba, dosáhnou na okamžitou pomoc
  Podle vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka (ANO) by se mimořádná okamžitá pomoc mohla týkat 400 až 500 tisíc domácností.
  staré Ranní úvaha: Jan Bělíček: Za siláckými gesty číhá předčasná smrt. O maskulinitě a chudobě v knize Édouarda Louise
  Český překlad krátké prózy Kdo zabil mého otce francouzského spisovatele Édouarda Louise vychází v ideální čas. Je totiž dobré si připomenout, že konflikt mezi centrem a pozapomenutými periferiemi z české společnosti navzdory výsledkům nedávných voleb nikam nezmizel a že se brzy zase vynoří, pokud nebudeme tyto spory a nerovnosti aktivně řešit.
  staré SPOLEČNOST: Energetická chudoba pět minut po dvanácté
  Téma energetické chudoby, které se k nám v ČR zatím blížilo pomalu, se dostavilo s razancí vylamující dveře domácností. Již před propuknutím současné krize nebylo 10 % domácností schopno dosáhnout požadované teploty obydlí.
  staré SPOLEČNOST: Energetická chudoba pět minut po dvanácté
  Téma energetické chudoby, které se k nám v ČR zatím blížilo pomalu, se dostavilo s razancí vylamující dveře domácností. Již před propuknutím současné krize nebylo 10 % domácností schopno dosáhnout požadované teploty obydlí.
  staré Chudoba trápí pětinu obyvatel Evropské unie. Češi jsou ale ohroženi nejméně
  V Evropské unii byla v loňském roce ohrožena chudobou a sociálním vyloučením více než pětina obyvatel. V nepříznivých ekonomických a sociálních podmínkách žilo loni 96,5 milionu obyvatel. Nejhůře jsou na tom podle dat obyvatelé Rumunska a Bulharska, nejméně ohroženi chudobou a sociálním vyloučením jsou lidé v Česku a na Slovensku.
  staré Chudoba trápí pětinu obyvatel Evropské unie. Češi jsou ale ohroženi nejméně
  V Evropské unii byla v loňském roce ohrožena chudobou a sociálním vyloučením více než pětina obyvatel. V nepříznivých ekonomických a sociálních podmínkách žilo loni 96,5 milionu obyvatel. Nejhůře jsou na tom podle dat obyvatelé Rumunska a Bulharska, nejméně ohroženi chudobou a sociálním vyloučením jsou lidé v Česku a na Slovensku.
  staré Statisíce seniorů žijí v chudobě. Systém je neudržitelný, reformu vlády jen slibují
  Důchodová reforma patří i letos k tématům voleb, politická vůle ke změnám se ale hledá těžko. Přečtěte si osmý díl volebního seriálu.
  staré Chudoba kvůli zeleným nápadům z Bruselu. Toto straší české rodiny, říká Leo Luzar
  Fanatický zelený boj nesmí být důvodem pro snižování životní úrovně lidí a důvodem pro umělé vytváření chudoby. To, co se dnes odehrává v hlavě evropských neoliberálů, jde podle poslance KSČM Lea Luzara přesně tímto směrem. Odmítá také privatizaci České pošty, kde podle něho sledujeme klasický pravicový postup „vyhladovět a pak rozebrat“.
  staré ENERGETIKA: Komu hrozí energetická chudoba?
  V Evropě se objevuje hrozba plošných blackoutů, podle odborníků hrozí i v Česku. Navíc nás čeká citelné zdražení energií. A co víc? Odborníci hlásí konec levného cestování. V pořadu Naše Česko odpovídali experti Václav Bartuška a Petr Kusý ve čtvrtek na TN LIVE (zde).
  staré ENERGETIKA: Komu hrozí energetická chudoba?
  V Evropě se objevuje hrozba plošných blackoutů, podle odborníků hrozí i v Česku. Navíc nás čeká citelné zdražení energií. A co víc? Odborníci hlásí konec levného cestování. V pořadu Naše Česko odpovídali experti Václav Bartuška a Petr Kusý ve čtvrtek na TN LIVE (zde).
  staré Kobza (SPD): Hrozí nám energetická chudoba?
  Stejně jako v roce 2013, tak i dnes se u nás stává důležitým politickým tématem zajištění dostatečných zdrojů energie, konkrétně dostavba jaderné elektrárny. Tenkrát to byl Temelín, nyní Dukovany.
  staré Když studuje, nevydělává. Proč se neúspěch a chudoba v Česku tak často dědí
  Chudí rodiče potomky od vzdělání často zrazují. Jejich dětem potom nevyjdou vstříc ani školy a znevýhodněné žáky odepíšou.
  staré Bída, chudoba! Ruská opozice vstoupila do debat před volbami do Dumy zostra
  Tvrdou kritikou současného politického režimu i vládní strany Jednotné Rusko odstartovaly tento týden televizní debaty před nadcházejícími parlamentními volbami. Kandidáti za prakticky neznámé malé strany se ve státní televizi Rossija-1 nezvykle ostře pustili do stávajícího politického systému a otevřeně pranýřovali problémy, které podle nich vládnoucí politici neřeší.
  staré Chudoba, bombardování, nejhorší role i přátelství s Connerym. Michael Caine ve videu vzpomíná na život i kariéru
  Legendární herec Michael Caine (88), majitel dvou Oscarů, nositel šlechtického titulu Sir a čerstvý držitel Křišťálového glóbu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii se v rámci mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech zúčastnil tiskové konference, kde odpovídal na dotazy novinářů. Caine zavzpomínal na své dětství v Londýně a později anglickém venkově, na své nejoblíbenější role i nejhorší filmy, které kdy natočil. Podívejte se na celý rozhovor Michaela Caina s novináři v otitulkovaném videu v úvodu článku.
  staré Pelta dává velké peníze, platy, bonusy, kupuje drahé hráče. Chudoba v Jablonci je podle něj jinde bohatství...
  Česká liga > 75 milionů korun. Přesně takovou sumu obdrží Jablonec, pakliže se mu podaří dotáhnout velmi slibně rozehraný dvojzápas proti Žilině, který by ho umístil do základní skupiny Evropské konferenční ligy. A po dalších zápasech může být díky bonusům za výsledky ještě lépe.
  staré Pelta doplatil dluhy. Naše chudoba je někde bohatství, říká před odvetou
  Má před očima obrovský balík peněz. Vlastně už skoro převaluje bankovky mezi prsty. Krásných 75 milionů za postup do skupiny Konferenční ligy. Stačí po domácím impozantním vítězství 5:1 zvládnout čtvrteční odvetu v Žilině. „Když se to povede, chtěl bych dostat Jablonec do absolutní finanční kondice, abychom neměli závazky,“ říká majitel klubu Miroslav Pelta v exkluzivním rozhovoru pro iSport.cz.
  staré Tálibán vydělává na drogách a vydírání, běžným Afgháncům přitom bez zahraniční pomoci hrozí chudoba
  Sedmadvacetiletá Serina, Afghánka žijící v USA, pravidelně posílala peníze svému tchánovi, který zůstal v Afghánistánu. Obvykle to bylo tak 400 dolarů, které si tchán vybral v bance. „Naposledy jsem poslala peníze minulý pátek, v sobotu šel...
  staré Štíhlá Adele má nový vztah. Zpěvačka se s partnerem, který vyrůstal v chudobě, poprvé ukázala na veřejnosti
  Zpěvačka Adele (33) prošla v posledních měsících nejen ohromující proměnou, ale i rozvodem se Simonem Koneckim (47), s nímž má osmiletého syna Angela. Od té doby se po jejím boku moc mužů neobjevilo, ale zdá se, že s novým přítelem je do budoucna na dobré cestě. Rich Paul (39) je partie k pohledání.
  staré Jak to vidí...: Vztahová chudoba je horší než materiální, upozorňuje sociální pracovnice Jana Joklová
  Jaké je místo Maltézské pomoci mezi dalšími obecně prospěšnými společnostmi? Proč Jana Joklová vnímá chudobu více jako vztahovou a duchovní záležitost, než jenom materiální?
  staré Na cestách s Petrem Voldánem: Český koutek v Kladsku. V okolí Lázní Chudoba žila česká menšina už od 11. století
  Propojení polského a českého fenoménu v 11 vesnicích v podstatě na hranicích, to je další téma našeho letního speciálu. Každé prázdninové pondělí vás zveme na některé ze zajímavých míst podél hranic mezi východočeským regionem a Polskem. Přibližujeme pozoruhodnosti, ke kterým máme blízko a často o nich ani nevíme.
  staré Na nový byt je už třeba 15 ročních platů. Levnější je i Berlín, bytová chudoba bobtná
  Obyvatel Prahy by na průměrný nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vydělával 14,9 roku. Ceny bytů přitom rostou rychleji než mzdy, ukazuje analýza.
  staré Dívka z osady běhala kvůli chudobě v balerínách, nyní je mistryní Slovenska
  Příběh slovenského děvčete z chudých poměrů, které jen v balerínkách vyhrálo v běžeckém závodě na 750 metrů, v roce 2018 zaplnil slovenská média i sociální sítě. Nyní patnáctiletá Annamária Horváthová, která žije v osadě v Moldavě nad Bodvou na východním Slovensku, o víkendu zvítězila v běhu na 1500 metrů a stala se dorosteneckou mistryní Slovenska.
  staré Rok 1920: Zastavárny a chudoba
  Jak se změnila situace nejchudší části obyvatelstva v dobách Rakousko-uherské monarchie a v prvních letech Československé republiky? Jak v těch dobách fungovaly zastavárny a jaký v nich byl úrok? To vše vám prozradí historický článek z roku 1920.
  staré Ministryně Schillerová: Menstruační chudoba trápí přibližně 70 tisíc žen
  Strategické zásoby státu se rozšíří o vložky. Ty zároveň pomohou nejchudším.
  staré Jak se žije v Gaze: Izraelští vojáci se sem báli vkročit, teď pásmo trápí chudoba
  Z Pásma Gazy na Izrael míří stovky raket. Židovský stát odpovídá masivním bombardováním cílů spojených s islamistickým hnutím Hamás.
  staré Obrazem: S letadlem dokázal to, co žádný Čech před ním. Přesto zemřel v chudobě
  Od slavného letu Jana Kašpara uplynulo 110 let. Po přeletu z Pardubic do Velké Chuchle zamířil na svatbu.
  staré Dát mat chudobě. Šachy pomáhají aktivizovat děti z nigerijského slumu
  Pobřežní chudinský slum Makoko je na dohled od moderních kancelářských budov a obchodních center hlavního města Nigérie. Lagos je v současnosti jedno z nejrychleji rostoucích měst světa. Počet obyvatel se jen složitě odhaduje, ale blíží se k hranic 20 milionů. A z nich několik milonů žije právě v Makoku. Extrémní přelidněnost tak způsobuje i mnoho sociálních problémů. Největší zátěží je vysoká míra kriminality, otřesné hygienické podmínky, chudoba a absence vzdělání. Komunitní centra před několika lety nabídla místním dětem možnost učit se hrát šachy. Nyní se ukazuje, že šlo o promyšlený krok. Tato aktivita snižuje v okolí center kriminalitu a zvyšuje dětem sebevědomí. Mnoho z nich aktivně přemýšlí, jakým způsobem získá kvalitní vzdělání. Místní charita to považuje za „malé velké vítězství“. Jěště donedávna se totiž sociální pracovníci setkávali pouze s rezignací.
  staré Žiju v chudobě, ale ulevilo se mi. Už každý den nečekám exekutora, líčí samoživitelka
  Roste počet samoživitelů, kteří mají vážné finanční potíže. Kvůli covidu přišli o práci a novou nemohou najít i proto, že musí být s dětmi doma.
  staré Chudoba dává dětem knockout. Kvůli penězům v Thajsku boxují i ti nejmenší
  Tradiční bojové umění thajský box je ve své rodné zemi dloudobě populární, v současnosti se ale mez zápasníky dostávají i devítileté děti. Hlavním důvodem není radost z pohybu, ale finanční motivace, kterou v zápasech vidí jejich rodiče; mladí zápasníci dostanou za vstup do ringu dobře zaplaceno, což může pro rodinu znamenat cestu z chudoby. Na odvrácenou tvář tohoto kontaktního sportu však stále častěji upozorňuji lékaři. Děti si z boje neodnášejí jen peníze, ale zpravidla i doživotní zdravotní následky, které se v dospělosti projeví jako neurologické a psychologické poruchy.
  staré Chudoba v Ugandě dala partě mediků smysl, proč se stát lékaři. Vozí lidem léky a chtějí postavit nemocnici
  Devítiletý chlapec, který přišel o oba rodiče, se vydal v horečkách na několikahodinovou cestu. Že je sirotek, a navíc těžce nemocný, není v chudé oblasti Nebbi v Ugandě, kde chlapec žije, nic neobvyklého. Dospělí i děti tu umírají na AIDS, záněty,...
  staré Bojem proti chudobě. Dětský kickboxer tahá rodinu z dluhů!
  Neskutečné! Teprve devítiletý thajský kickboxer „Tata por Lasua“ se už nemůže dočkat návratu do ringu. Kvůli koronavirové krizi nebojoval už přes pět měsíců, přitom peníze, které si vydělá, jsou pro jeho rodinu životně důležité.
  staré Chudoba, beznaděj zoufalství. A ti u brček sosají největší kšeft tisíciletí. Organizační idioti, i politikáři z opozice. Michal Gulyáš posílá Janu Hamáčkovi báseň
  ROZHOVOR „Jak chcete od psychopatů, kulturních barbarů, kšeftmanů a studenokrevných pragmatiků žádat podporu pro kulturu?“ říká v souvislosti s dopisem Pavla Šporcla vládě herec Michal Gulyáš. Padla i slova „nekulturní opice“. Přečtěte si také, v jaké souvislosti zmínil „fašismus“. „Měšťáky“ z tolik diskutovaného zásahu v Uherském Hradišti by prý poslal k „Robertu Rosenbergovi do učení“. Pro politiky má pak jasný vzkaz, který je určitě nepotěší. „Tahle politická hovada včetně opozice ohrožují mne, moje děti a jejich sociální prostor a rozvoj. Takže: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá! Chci žít normálně, a ne ve státním koncentráku, co vedou úchylácký fašouni!“ vzkazuje rázně.
  staré Škodí chudoba i sezení doma: Kardiologové se hrozí následků covidu, nemocí srdce přibude
  Česko sice momentálně intenzivně řeší pandemii koronaviru, jiné nemoci ale ze světa nevymizely. Naopak některé se v důsledku pandemie mohou zhoršit, například výskyt kardiovaskulárních chorob. Těmi je česká populace už nyní zasažena skoro nejhůře na světě a je dost možné, že bude ještě hůř. Lidé se sedí doma a tloustnou, vynechávají ze strachu prohlídky a dostávají se kvůli opatřením do finančních potíží, což jsou všechno faktory, které riziko kardiovaskulárních chorob zvyšují. Podle profesora Aleše Linharta, předsedy České kardiologické společnosti, musíme začít vytvářet plány po covidu, protože situace je vážná.
  staré Rush vyrůstal v chudobě, Toshacka jako básníka znectili. Wales není jen Gareth Bale
  Wales se prosadil až na posledním evropském šampionátu 2016 ve Francii, ale velké hvězdy se v jeho dresu objevovaly i v historii.
  staré Náhlá smrt Karola Poláka ml. (†56): Dožíval v chudobě, odstrčeného otce přežil jen o 5 let!
  Karol Polák (†81) byl jedním z nejslavnějších sportovních komentátorů, coby rodič ale takových úspěchů nedosáhl. Vztahy se svým synem Karolem Polákem mladším, který zemřel v pouhých 56 letech, byly natolik vlažné, že mu před svou smrtí ani nedal vědět, že je v nemocnici.
  staré Náhlá smrt Karola Poláka ml.(†56): Dožíval v chudobě, otce přežil jen o 5 let!
  Karol Polák (†81) byl jedním z nejslavnějších sportovních komentátorů, coby rodič ale takových úspěchů nedosáhl. Vztahy se svým synem Karolem Polákem mladším, který zemřel v pouhých 56. letech, byly natolik vlažné, že mu před svou smrtí ani nedal vědět, že je v nemocnici.
  staré Od Masaryka po Zemana: V životě prezidentů hrála roli chudoba, korupce i zpěv
  Když se po 1. světové válce rozpadlo Rakousko-Uhersko a vznikl nový stát Československo, stanula v jeho čele výrazná osobnost boje za národní sebeurčení – Tomáš Garrigue Masaryk. Během následujícího století došlo k mnoha zvratům – od nástupu a porážky nacistů přes vládu komunistů až k rozdělení společného státu se Slováky. Podívejte se, kteří prezidenti nám vládli.
  staré ChudobĂ­nská borovice se pĹ™ed rokem stala EvropskĂ˝m stromem roku. Dnes bude vyhlášen letošnĂ­ vĂ­tÄ›z
  Tři a půl století stará Chudobínská borovice, jež roste na skalnatém výběžku levého břehu přehrady Vír, se před rokem, 17. března 2020, stala Evropským stromem roku. Do Česka tehdy zamířil titul poprvé v desetileté historii ankety, která navázala na předchozí hledání Stromu roku. Plánované vyhlášení v prostorách Evropského parlamentu se ale nekonalo kvůli šíření koronaviru a bylo je možné sledovat jen na sociálních sítích ankety.
  staré Meghan a Harry si rozhovorem zavařili: 5 lží, které bijí do očí! O údajné chudobě i ukradeném titulu
  Nedělní rozhovor prince Harryho (36) a Meghan Markleové (39) nadále hýbe světem. Osobní výpovědi o rasismu v paláci a tužbách po sebevraždě rvou srdce a staly se předmětem soucitných diskuzí. Odlišné reakce se rozvinuly nad zbylými výroky. Experti na britskou královskou rodinu zpochybňují tajnou svatbu nebo záměrné neotitulování Archieho (1) kvůli barvě jeho kůže. Jaké další údajné nepřesnosti a lži vévodové vypustili do éteru?
  staré Proti menstruační chudobě: k MDŽ místo karafiátu menstruační kalhotky
  [3 minuty čtení] Osmého března se po celém světě slaví Den žen. Značka Cherriful, která se zaměřuje na menstruační pomůcky, chce při této příležitosti zviditelnit problém tzv. menstruační chudoby. A pomoci ženám, které si třeba nemohou tyto základní potřeby dovolit. Měsíčně stokoruny, ročně až tisíce. Takové jsou finanční náklady, které provázejí ženy dlouhou část jejich života, zhruba po čtyřicet let. Menstruační pomůcky něco stojí, i když volíte ty nejlevnější a nejdostupnější varianty. A ukazuje se, že pro nemálo žen může jejich pořízení představovat problém.
  staré Valenta (KSČM): „Pracující chudoba“ – ostuda ČR
  Každá vyspělá společnost by měla, do významné výše, garantovat svým občanům základní způsob obživy, tedy práci, která jim poté umožní finančně zabezpečit nejen sebe, ale i jejich rodiny. Bohužel s faktem, že toto kapitalistický systém nejenže historicky nikdy neuměl, ale v podstatě o to často ani neměl zájem, se však musíme vypořádávat i my, od „listopadového majetkového převratu“. Lidé se ale tak, když už měli vůbec tu „čest“ býti zaměstnanými bohatých, museli poníženě a s kloboukem v ruce, za pofidérním výdělkem dokonce, a to i na velkou vzdálenost, stěhovat. Mnohdy i s celou svojí rodinou. Zatímco si šibalové rozebírali gigantický státní majetek a zajišťovali se tak finančně na několik generací do budoucna, jiným naopak zbyly, odklonem od nesporných výdobytků socialismu, jen „oči pro pláč“!
  staré Mladík vyrostl v chudobě, přespával na ulici: Teď je z něj multimilionář
  Dětství strávil v chudobě a bez domova. To ovšem pětadvacetiletému podnikateli nezabránilo v tom stát se multimilionářem ještě předtím, než dosáhne věku 30 let. Jak se změnil v muž, kterému každý závidí?  
  staré Miroslav dostal trest za zabití Jakuba (†26) na faře v Chudobíně: Soud opět rozhodl mírněji
  Olomoucký krajský soud v pondělí opět označil násilnou smrt muže na faře v Chudobíně na Olomoucku za zabití a obžalovanému Miroslavu V. za to uložil trest devět let vězení.
  staré Miroslav dostal trest za zabití Jakuba (†27) na faře v Chudobíně: Soud opět rozhodl mírněji
  Olomoucký krajský soud v pondělí opět označil násilnou smrt muže na faře v Chudobíně na Olomoucku za zabití a obžalovanému Miroslavu V. za to uložil trest devět let vězení. 
  staré Případ vraždy na faře v Chudobíně je znovu u soudu: Miroslav kamaráda ubil pohrabáčem
  Olomoucký krajský soud v pondělí opět otevřel dva roky starý případ vraždy muže na faře v Chudobíně na Olomoucku. Obžalobě čelí třiadvacetiletý Miroslav V. Krajský soud jej původně potrestal za zabití, a to kvůli předchozímu útoku poškozeného a uložil mladíkovi 9,5 let vězení. Vrchní soud v Olomouci však následně trest zpřísnil na 17,5 let, když kvalifikoval čin jako vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem. Nejvyšší soud však na základě dovolání věc vrátil na počátek. Případem se krajský soud bude znovu zabývat za týden.
  actual not cached