Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 06.12.2021 || EUR 25,420 || USD 22,521
úterý 7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož, zítra má svátek Květoslava
7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož


( Nalezeno 100 článků )

Opozice vyzývá Radka Vondráčka k rezignaci

staré Opozice vyzývá Radka Vondráčka k rezignaci
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka vyzval předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) k rezignaci na svůj post. Tu během pátku na twitteru navrhovala i jeho koaliční kolegyně, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová....chcete vědět víc?
datum vydání: 4/12/2021 18:55:57 3 dny Okamura (SPD): Místo abychom bojovali s virem, bojuje vláda a takzvaná opozice s lidmi
Projev na celostátní volební on-line konferenci SPD, zveřejněný na facebookovém profilu
datum vydání: 4/12/2021 12:38:01 3 dny Opozice v Praze kritizuje nepořádek kolem popelnic na tříděný odpad
Zástupci opozičních ODS a ANO v Praze kritizují vedení magistrátu za to, že kolem popelnic na tříděný odpad vzniká nepořádek a město s tím podle nich nic nedělá. Nedostatečné je podle nich také vyvážení košů v ulicích.
datum vydání: 4/12/2021 12:25:17 3 dny Plné koše a nepořádek kolem popelnic. Opozice kritizuje magistrát za odpadovou politiku
Zástupci opozičních ODS a ANO v Praze kritizují vedení magistrátu za to, že kolem popelnic na tříděný odpad vzniká nepořádek a město s tím podle nich nic nedělá. Nedostatečné je podle nich také vyvážení košů v ulicích. Náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) v reakci uvedl, že radnice mohou magistrát požádat o navýšení svozů u daného místa, čemuž město v drtivé většině případů vyhoví. Svoz košů je pak podle něj od tohoto týdne na úrovni doby před pandemií covidu-19.
staré Rozkopaná Praha vyšla na 2,5 miliardy, „vnitřní dluh“ přetrvává. „Výsměch,“ kritizuje opozice Hřiba
Do zacyklení letopočtu 2021 zbývá necelý měsíc. Přesto, nebo spíše právě proto, nadchází čas bilancování. To pro Technickou správu komunikací hl. m. Prahy (TSK) není zrovna jednoduché. Tak jako každý rok se ozývaly hlasy, které kritizovaly četnost dopravních uzavírek. Spletitá byla rovněž demolice mostu v Horních Počernicích, která neplánovaně na několik dní ochromila dopravu na dálnici D11 a kterou prováděla právě TSK. Kvůli jakým projektům často ztráceli řidiči trpělivost a jak jim to město hodlá v budoucích letech vynahradit?
staré O zpřísnění opatření bude vláda jednat již ve čtvrtek. Posunutím termínu obejde Anticovid tým, čílí se opozice
Schůze vlády, která byla původně plánovaná na pátek, se uskuteční již ve čtvrtek. Potvrdil to mluvčí Úřadu vlády Vladimír Vořechovský. Kabinet má jednat o zpřísnění protiepidemických opatření. Premiér Andrej Babiš odpoledne nevyloučil ani vyhlášení nouzového stavu. Opozice kritizuje, že schůze proběhne před jednáním Anticovid týmu.
staré Praha plánuje zdražit svoz odpadu. Opozice: Nefér vůči občanům!
Plánované zdražení svozu odpadu, které v souvislosti s novelou zákona plánuje od ledna pražský magistrát, by se mělo dotknout popelnic s obsahem nad 120 litrů. Pro 80litrové nádoby by se měla cena svozu snížit. Vyplývá to z návrhu vyhlášky, kterou by měli v prosinci projednat zastupitelé. Zdražení kritizuje opoziční ODS, které se nelíbí ani to, že vedení města o detailech nových cen obyvatele neinformovalo.Podle náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN) změny vycházejí z národní legislativy, pro kterou STAN nehlasovala, ale podpořili ji i dva poslanci ODS.
staré Maďarská opozice přemýšlí, zda má hrát ve volbách stejně křivě jako Orbán
Fidesz by po novele zákona mohl zvítězit díky krajanům, které by přivezl do nerozhodných okrsků
staré Máme hosty: Kolovratník pálí z opozice: Fiala nebude dobrý premiér, sliby koalice doběhnou
Hnutí ANO dokončuje vládní angažmá a brzy si podle všeho bude zvykat na novou roli. Změna čeká taky dlouholetého poslance za Pardubický kraj Martina Kolovratníka.
staré ANALÝZA: Jak se Babiš chystá do opozice. Stínová vláda, nebo tah na Hrad?
Andrej Babiš se připravuje na novou roli opozičního leadera. Jako strategii zvolí? Nabízí se například využití institutu stínové vlády, který ovšem v minulosti opozičním stranám přinesl i řadu problémů ve vlastních řadách. Píše Petr Kolář zástupce šéfredaktora MF DNES.
staré Kutnohorská radnice hlavně obnovovala památky, podle opozice stagnovala
Kompletní revitalizace Vlašského dvora i s přilehlým parkem, přeměna bývalé školy na moderní knihovnu a rekonstrukce Sankturinovského domu. To jsou hlavní pilíře investičního plánu vládnoucí koalice v Kutné Hoře. Na bývalou stříbrnou pokladnici se zaměřil další díl seriálu MF DNES Rok do cíle, který zjišťuje, co středočeské radnice stihly od voleb.
staré Orbán je zaskočen. Opozice mu jako hlavního protivníka ve volbách vybrala populárního starostu
Zahraniční politici i novináři se v roce 2015 hodně zapotili, když se snažili vyslovit příjmení nového maďarského premiéra: Gyurcsany. Dnes mají podobný problém s nadějným kandidátem na premiéra země Peterem Marki-Zaym, starostou města...
staré Kolář junior chce v Praze otevřít ambasádu běloruské opozice. Sliboval to už Kulhánek, tvrdí
Poslanec TOP 09 a kandidát SPOLU na ministra zahraničí Ondřej Kolář (TOP 09) chce prosadit oficiální kancelář v Praze pro běloruské opoziční politiky v exilu. Kolář už kvůli tomu jednal s Franakem Viačorkou, nejbližším spolupracovníkem lídryně běloruské opozice Svjatlany Cichanouské.
staré Piráti nechtějí Černochovou? Zdechovský je posílá do opozice. Další úder přijde z Hradu. Nahradí Černochovou Žáček?
Novinky.cz přinesly rozhovor s pirátskou místopředsedkyní sněmovny Olgou Richterovou na výsostně politická témata a nevyhnuly se otázkám směřujícím k personáliím nově ustavované vlády. Dosti uměle v tomto kontextu působila otázka na možné obsazení postu ministryně obrany Janou Černochovou z ODS. Jde o náhodu? Novinky opakovaně píší o nákupu lehkých útočných vozidel pro výsadkáře a snaží se jí na Černochovou propojit.
staré Kolář (TOP 09): Budu prosazovat, aby měla běloruská opozice zastoupení v Česku
Starosta Prahy 6 a nový poslanec Ondřej Kolář se chce zasadit o to, aby měla běloruská opozice zastoupení v Praze. O tom, že by exiloví politici, kteří vystupují proti diktátorskému režimu Alexandra Lukašenka, měli mít kancelář v Praze, jednal ve středu s poradcem Svjatlany Cichanouské, lídryní běloruské opozice.
staré U Pirátů vrcholí hlasování o koaliční smlouvě. Mohou se rozhodnout i pro odchod do opozice
Celostátní fórum Pirátů musí definitivně potvrdit účast strany ve vládě. Čtyři zbylé strany už koaliční smlouvu a program schválily. Čeká se tak pouze na Piráty, u nich je hlasování o to dramatičtější, neboť do něj může zasáhnout každý ze zhruba 1200 členů strany. Hlasování probíhá už od pátku a končí v pondělí ve 22 hodin, výsledek má být zveřejněn dnes před půlnocí. Fórum ale může zároveň rozhodnout o odložení ratifikace až na leden.
staré Zdechovský: Piráti, běžte do… opozice. Co předvádíte se čtyřmi poslanci
I když mají jen čtyři poslance, jejich hlas je poslední dobou slyšitelný. Piráti totiž hlasují, zda vůbec vstoupit do vlády, zároveň jejich místopředsedkyně Olga Richterová v rozhovoru pro Právo uvedla, že někteří kandidáti koalice Spolu jsou pro ně nepřijatelní. A právě proto se ozvaly hlasy i na sociálních sítích, kteří poukazují na to, co Piráti dělají. „To, co předvádíte, je neuvěřitelné,“ poznamenal k tomu lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.
staré Pojďme do opozice proti vlastnímu programu! Část Pirátů inscenuje cimrmanovské divadlo
Celostátní fórum Pirátů rozhoduje, zda strana půjde do vlády Petra Fialy. Výsledek vůbec není jistý, protože Piráti se po volebním propadáku, kdy získali kvůli kroužkování v rámci koalice PirSTAN pouze čtyři poslanecká křesla, nacházejí ve stavu...
staré Vojtěcha naštvala opozice: Říkají jen, co dělat nemáme. Takto to bude s testováním
Kabinet v demisi po souhlasu AntiCovid týmu přijme opatření, podle kterého se nadále nebudou uznávat antigenní testy a samotesty na covid-19, ale pouze nejspolehlivější PCR testy. Na twitteru to dnes uvedl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). AntiCovid tým budoucí vládní koalice ve svém stanovisku mimo jiné odmítl celoplošné povinné očkování proti covidu-19 či tzv. lockdown. Žádá také větší kapacity testování a vymáhání opatření i jinými institucemi než hygienickými stanicemi, uvedl v tiskové zprávě.
staré Maďarsko: Ani spojení opozice zřejmě nepomůže
Podle posledního listopadového průzkumu think-tanku Nézőpont by maďarské parlamentní volby vyhrála koalice Fidesz / Křesťanskodemokratická lidová strana ziskem 56 procent hlasů. Sjednocená opozice – od postkomunistů k extrémní pravici – by získala podporu pouhých 42 procent hlasů. Republikon poll potom přinesl výsledky v případě samostatné kandidatury opozičních stran by podobně vyhrál Orbánův Fidesz v koalici s křesťanskými demokraty, a to ziskem 42 procent hlasů.  Demokratická koalice bývalého socialistického premiéra   Gyurcsányho by si připsala 16 procent a pravicový Jobbik na třetím místě 11 procent hlasů. Za nimi následuje hnutí Momentum s 10 procenty. fidesz loga Promo článek:  Promo článek číst dál
 • fidesz loga
 • číst dál
 • staré Kolář: Budu prosazovat, aby mÄ›la bÄ›loruská opozice zastoupenĂ­ v ÄŚesku
  Starosta Prahy 6 a nový poslanec Ondřej Kolář se chce zasadit o to, aby měla běloruská opozice zastoupení v Praze. O tom, že by exiloví politici, kteří vystupují proti diktátorskému režimu Alexandra Lukašenka, měli mít kancelář v Praze, jednal ve středu&h
  staré Babiš poslal Zemanovi dopis s demisí. Odcházíme do opozice, prohlásil končící premiér
  Končící premiér Andrej Babiš (ANO) poslal prezidentovi Miloši Zemanovi dopis s rozhodnutím o podání demise svého menšinového kabinetu. Kancelář Hradu přijala dokument v 08:30, uvedl končící premiér po jednání kabinetu na tiskové konferenci.
  staré Sněmovní opozice není spokojena s výbory, které má vést. Nepatří prý k těm silným
  Zástupci opozice ve sněmovně nejsou spokojení s návrhem pětikoalice na rozdělení vedoucích funkcí v poslaneckých výborech. Není tak možné plnit kontrolní úlohu vůči vládě, uvedl v pořadu Události, komentáře ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Poslanec SPD Jan Hrnčíř k tomu řekl, že jeho hnutí to neumožňuje dostatečně plnit volební program. 
  staré Pastuchová (ANO): No, jsme opozice, tak jako kafemlejnek budeme
  Projev na 1. schůzi Poslanecké sněmovny 10. listopadu. Návrh na volbu předsedy Poslanecké sněmovny.
  staré Sněmovna ONLINE: Tvrdá bitva o Havlíčka a slova o pomstě i válcování opozice
  Po jednodenní přestávce ve středu od 10:00 pokračuje ustavující schůze nové Sněmovny. Přerušena byla záhy - po ustavení mandátového a imunitního výboru, který se v pauze do 13:00 poprvé schází. Poslanci by měli odpoledne především zvolit nového předsedu Sněmovny a místopředsedy. Na předsednické místo míří předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Pochyby vzbudila nominace jejího protikandidáta, místopředsedy vlády Karla Havlíčka (ANO), který je jak podle právníků, tak vítězných koalic nevolitelný - jako člen současné vlády. Sněmovní dění sledujeme online.
  staré Boj o Stříže. Jako šéf žalobců skončí, hlásala opozice. Možná však zůstane
  Nová vláda si na klíčové posty přivede nové lidi. Málokdo má však svou pozici tak nejistou jako nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Už krátce poté, co jej kabinet Andreje Babiše (ANO) do funkce potvrdil, prohlásili lídři opozice, že pokud uspějí ve volbách, Stříž se s ­pozicí šéfa žalobců může rozloučit. Jenže nakonec může být vše jinak.
  staré Koalice Prahy 1 opět vyřadila body opozice z programu zastupitelů
  Praha - Zastupitelé Prahy 1 na dnešním jednání opět neprojednají témata navržená opozicí. Koalice TOP 09, STAN, ODS a ANO svou těsnou většinou body zastupitelů opoziční Prahy 1 Sobě...
  staré Promrháte miliony, tepe opozice zlínskou nemocnici kvůli bourání prádelny
  Ve Zlíně se chystá první krok největší krajské investice posledních let. Zamýšlenému centrálnímu pavilonu v Baťově nemocnici za zhruba tři miliardy korun musí nejdříve ustoupit bývalá prádelna a sousední budova. Vyhlášená soutěž na bourací práce teď vyvolala kritiku krajské opozice a zabývá se jí antimonopolní úřad.
  staré Kulhánek: Rozhodnutí o kanceláři běloruské opozice v Praze nechám na další vládě
  Navzdory předchozím vyjádřením nerozhodne ministr zahraničí Jakub Kulhánek o zastoupení běloruské opozice v Praze, které v červnu slíbil její hlavní představitelce Svjatlaně Cichanouské. Jelikož by režim Alexandra Lukašenka mohl reagovat uzavřením české ambasády v Minsku, musí takový krok učinit příští vláda, napsal Novinkám dosluhující šéf české diplomacie.
  staré Mají jít piráti do vlády - nebo do opozice?
  Během několika dní bude rozhodovat členská základna pirátů hlasováním o tom, zda - zjednodušeně řečeno - máme jít do vlády nebo zůstat konstruktivní opozicí. Toto není úplně jednoduché rozhodnutí a v obdobných situacích se mně vždycky vyplácí udělat si co nejpoctivější obodovaný score card všech pro a proti. Zkouším tedy dát do kupy všechny argumenty pro i proti, které mě napadají a budu rád za diskusi (doplnění, polemiku). Takže: (-) Výsledky voleb jsou stranickou porážkou; je lepší se z porážky vzpamatovávat a nabírat síly v klidu v opozici. (---) Počtem poslanců jsme marginální a vlastně nepotřební k prosazování zákonů. Vládní koalice si protlačí poslanecké návrhy, jaké chce, a my jim k tomu budeme svítit.
  staré Babiš u Xavera: Prasárna, svinstvo, co mi provedli. Opozice mě neporazila. Zlá slova o ČT
  „Ta Pandora Papers, to byla prasárna non plus ultra, pět dní před volbami říct, že peru peníze, je svinstvo neuvěřitelné. Lež!“ rozjel se premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým na XTV.cz.
  staré Babiš si po odchodu do opozice otevře poslaneckou kancelář v Roudnici nad Labem
  Premiér Andrej Babiš (ANO) si po konci nynější vlády ANO a ČSSD a odchodu do opozice plánuje otevřít poslaneckou kancelář v Roudnici nad Labem. Řekl to dnes v rozhovoru Radiu Z. Ve Sněmovně má v úmyslu dělat konstruktivní opoziční politiku, kabinet například plánuje podporovat v boji proti covidu-19.
  staré Fico: Špiclování opozice podemílá demokracii
  Robert Fico, expremiér a předseda opoziční strany Směr – sociální demokracie, označil situaci na Slovensku za stav ohrožení demokracie a základních lidských práv. Reagoval tak na zveřejnění policejních odposlechů z myslivecké chaty v obci Čifáre v okrese Nitra, v nichž figuroval.
  staré Vláda panské koalice a možnosti neparlamentní opozice
  To, že se řítíme do velkých ekonomických, sociálních a politických problémů, musí být každému jasné. Když říkám, že „my“ se řítíme, myslím tím republiku a národ. Pokud se díváme na vývoj cen surovin na světových trzích, potřebných jak pro průmyslovou (či přesněji pro strojírenskou) výrobu, tak pro potravinářství, vidíme mimořádný nárůst cen téměř všech komodit. Jiri-Paroubek-1403-05 Promo článek:  Promo článek číst dál
 • číst dál
 • staré „Za ty plné nemocnice může opozice!“ Lidovec dostal „facku“ v živém vysílání
  Ve druhé hodině Partie Terezie Tománkové se sešli Věra Kovářová (STAN), náměstkyně Ministerstva zdravotnictví Martina Koziar Vašáková, Marek Výborný (KDU-ČSL) a Robin Šín, krajský koordinátor pro očkování v Plzeňském kraji (ČSSD). Diskutovali o aktuální covidové situaci. Koziar Vašáková hned v úvodu otevřeně prohlásila, že Ministerstvo zdravotnictví vyvíjí tlak na neočkované, aby se očkovat nechali. Poté tvrdě uhodila na Výborného, že právě díky opozičním politikům se dnes opět zaplňují nemocnice.
  staré Ministryně Schillerová: Opozice se zase obrátila jako ta pověstná korouhvička
  Komentář na facebookovém profilu k nekonečné kritice ze strany opozice
  staré Polští poslanci budou hlasovat o zákazu pochodů LGBT, opozice návrh kritizuje
  Polští poslanci mají v pátek odpoledne hlasovat o návrhu zákona zakazujícího shromáždění a pochody na podporu práv LGBT komunity. O prvním čtení návrhu, který se snaží prosadit ultrakonzervativní nadace Život a rodina, debatoval Sejm, dolní komora polského parlamentu, do čtvrteční noci.
  staré Opozice centrálního obvodu Ostravy žádala rezignaci starostky. Musí počkat
  Ačkoli se zastupitelé obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v pondělí sešli na mimořádném jednání v dostatečném počtu, o rezignaci starostky Zuzany Ožanové (ANO) se vůbec nehlasovalo. Koaliční zastupitelé z řad hnutí ANO, Pirátů a ODS totiž neodsouhlasili program a čtrnáct opozičních hlasů nestačilo.
  staré Opozice centrálního obvodu Ostravy žádala rezignaci starostky. Musí počkat
  Ačkoli se zastupitelé obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v pondělí sešli na mimořádném jednání v dostatečném počtu, o rezignaci starostky Zuzany Ožanové (ANO) se vůbec nehlasovalo. Koaliční zastupitelé z řad hnutí ANO, Pirátů a ODS totiž neodsouhlasili program a čtrnáct opozičních hlasů nestačilo.
  staré Víc než Orbán. Maďarská opozice našla lídra do boje s mocným premiérem
  Péter Márki-Zay je sebevědomý muž. Starosta jihomaďarského maloměsta jménem Hódmezővásárhely možná své vítězství v celostátních opozičních primárkách na pozici premiérského adepta čekal. Pak by byl jediný. Možná je svým vystřelením do nejvyššího...
  staré „Stejné chyby jako loni.“ Opozice kritizuje vládu
  Politici ze současných opozičních stran nová vládní opatření strhali, jsou podle nich nesmyslná, nahodilá a diskriminační.
  staré Zemana obklopují křiváci, zní z opozice. Vypukl spor o jeho pravomoci
  Přání brzkého uzdravení a údiv se nad tím, proč návštěvníci pokoje neměli roušku. Tak reagují politici na zveřejněné video prezidenta Miloše Zemana z nemocničního pokoje. To obsahuje moment, kdy hlava státu podepisuje svolání ustanovující schůze Sněmovny. Radek Vondráček na video reagoval slovy „Naštěstí pravda vždy zvítězí.“ Ohradil se tak proti zpochybňování pravosti podpisu Zemana na dokumentu.
  staré Ji.hlava se podívá do hlavy Olivera Stonea, běloruské opozice i jihlavských rybářů
  Brutálním potlačením demonstrací proti zfalšované volbě prezidenta v Bělorusku začne 26. října festival Ji.hlava. Pětadvacátý ročník přehlídky dokumentárních filmů totiž zahájí snímek Když květiny nemlčí Andreie Kutsily. Běloruský režisér titul osobně uvede. Se svou tvorbou pak při Mastrclass návštěvníky seznámí také třeba americký režisér Oliver Stone a ruský filmař Vitalij Manskij. Cenu za přínos světové kinematografii udělí Ji.hlava české režisérce Janě Ševčíkové.
  staré Lipavský: Chápu argumenty o odchodu do opozice, ale program budeme líp prosazovat ve vládě
  S končícím poslancem a expertem na zahraniční politiku o vyjednávání a vstupu Pirátů do formující se vlády
  staré Jablonec chce své pozemky nabízet na internetu, opozice se bojí spekulantů
  Už žádná výběrová řízení. O městské pozemky v Jablonci nad Nisou se zájemci utkají v elektronických aukcích. Nový systém bude podle vedení města transparentnější a zajistí všem rovné podmínky. Část opozice ale upozorňuje, že změna pravidel povede ke spekulacím.
  staré Kdo vyzve příští rok Orbána? Do čela maďarské opozice se postavil praktikující katolík se sedmi dětmi
  Pokud má někdo šanci v čele jednotné maďarské opozice porazit příští rok v parlamentních volbách premiéra Viktora Orbána, je to devětačtyřicetiletý konzervativní starosta menšího jihomaďarského města Hódmezővásárhely. K tomuto závěru došli stoupenci...
  staré Kdo vyzve příští rok Orbána? Do čela maďarské opozice se postavil praktikující katolík se sedmi dětmi
  Pokud má někdo šanci v čele jednotné maďarské opozice porazit příští rok v parlamentních volbách Viktora Orbána, je to devětačtyřicetiletý konzervativní starosta menšího jihomaďarského města Hódmezővásárhely. K tomuto závěru došli stoupenci širokého...
  staré Maďarská opozice se spojila proti Orbánovi. Vyzve ho pobožný starosta z jihu
  Vyzývatelem maďarského premiéra Viktora Orbána v parlamentních volbách v příštím roce bude s největší pravděpodobností Péter Márki-Zay. Po sečtení zhruba 98 procent hlasů z primárních voleb opozice vede tento konzervativní starosta o více než 13 procentních bodů nad europoslankyní Klárou Dobrevovou, která již uznala svou porážku.
  staré Jiří Vyvadil: Babiš jako šéf opozice přichází v pravý čas
  Nad světem i Českem se stahují mraky. Banány sice jsou, jak vtipkovali herci z Alles Gute v rámci předvolební kampaně ODS, ale pomyslně brzy lidé na ně nebudou mít. Energie asi taky budou (i když bůh ví), ale ty leckdy už některé chudší rodiny nezaplatí.
  staré Výměna zastávek MHD v Praze je problematická. Dle opozice se na ni musí posvítit
  V Praze má být do dvou let vyměněno asi 900 zastávek městské hromadné dopravy, odpadkové koše, zábradlí a další prvky městského mobiliáře. Doposud je provozovala firma JCDecaux, která měla smlouvu s Prahou od roku 1994. V říjnu 2019 PL informovaly o nadstandardních vztazích JCDecaux a Pirátů. Odkaz na příslušný materiál naleznete níže.
  staré Babiš jako šéf opozice přichází v pravý čas
  Nad světem i Českem se stahují mraky. Banány sice jsou, jak vtipkovali herci z Alles Gute v rámci předvolební kampaně ODS, ale pomyslně brzy lidé na ně nebudou mít. Energie asi taky budou ( i když bůh ví), ale ty leckdy už některé chudší rodiny nezaplatí. Zelený fanatismus, ale i organizační neschopnost států vede až k zoufalému nedostatku energií v Evropě, ve světě. Zoufale se hledají nové zdroje a tak Čína kupříkladu skupuje uhlí i stlačený plyn ve velkém. Přicházejí první krachy dodavatelů energií a cenový kolotoč  tažený vnějšími vlivy bude točit inflaci dál a dál. A když do toho přidáme ČNB, která opětovně voluntaristicky učinila zcela opačný krok než jiné centrální banky, víme jediné: Bude zle.A téměř náhle a skokově. vyvadil jiří nový Promo článek:  Promo článek číst dál
 • číst dál
 • staré Havlíček: Porážku uznáváme. Budeme konstruktivní opozice
  Hnutí ANO podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) uznává porážku. I přesto, že bude mít po volbách v dolní komoře nejpočetnější klub, počet mandátů strany nebude stačit na současnou opozici. Hnutí je podle něj připraveno být konstruktivní opozicí.
  staré Budeme tvrdá, ale férová opozice, řekl Havlíček. Hnutí ANO uznává porážku
  Hnutí ANO uznává porážku ve volbách. Odcházíme se vztyčenou hlavou, řekl v neděli v pořadu Partie Terezie Tománková na CNN Prima NEWS dosavadní místopředseda vlády a ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Strana je podle něj připravená být tvrdou, ale férovou opozicí.
  staré ANO uznává porážku. Budeme tvrdá, ale férová opozice, řekl Havlíček
  Hnutí ANO uznává porážku ve volbách. Odcházíme se vztyčenou hlavou, řekl v neděli v pořadu Partie Terezie Tománková na CNN Prima NEWS dosavadní místopředseda vlády a ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Strana je podle něj připravená být tvrdou, ale férovou opozicí.
  staré Europoslankyně a regionální politik bojují o post jedničky maďarské opozice
  V Maďarsku končí druhé kolo opozičních primárek. Voliči v něm rozhodují, kdo bude na jaře v čele společné kandidátky pro parlamentní volby. Finalisté jsou dva: europoslankyně Klára Dobrevová a komunální politik Péter Márki-Zay. O vyzyvateli Viktora Orbána by mělo být jasno nejpozději v pondělí.
  staré Turecká opozice spojuje síly s cílem sesadit ve volbách vládní AKP a prezidenta Erdogana
  Bezprecedentní vývoj na turecké politické scéně. Strany opozice intenzivněji spolupracují, aby ve volbách společně porazily vládní AKP a prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a vrátily zemi k parlamentnímu systému a posílily demokracii. Vládní AKP ztrácí podporu voličů, hlavně kvůli špatné ekonomické situaci země.
  staré Zemanovu nabídku jednat o vládě nepřijmu, řekl Babiš. Chystá se do opozice
  Dosavadní premiér a šéf ANO Andrej Babiš by nepřijal pověření od prezidenta Miloše Zemana, aby jako lídr nejsilnější strany jednal o sestavení kabinetu. V rozhovoru pro Frekvenci 1 dnes prohlásil, že je se svým hnutím připraven předat bez obstrukcí vládu vznikající koalici pěti stran a přejít do opozice. Babiš už dřív naznačoval, že se zřejmě nepokusí složit vládu vzhledem k tomu, že pět dosud opozičních stran má v nové Sněmovně většinu 108 hlasů a s ANO nechtějí o vládním uspořádání jednat.
  staré Babiš: Zemanovu nabídku jednat o vládě nepřijmu, půjdeme do opozice
  Premiér Andrej Babiš by nepřijal pověření od prezidenta jednat o sestavení kabinetu. Je připraven předat vládu bloku pěti stran a být v opozici, řekl v pátek večer Frekvenci 1. Řekl i to, že je připraven podat demisi vlády. 
  staré Babiš by odmítl nabídku sestavovat vládu. Předá ji oběma koalicím a jde do opozice
  Dosavadní premiér a šéf ANO Andrej Babiš by nepřijal pověření od prezidenta Miloše Zemana, aby jako lídr nejsilnější strany jednal o sestavení kabinetu. V rozhovoru pro Frekvenci 1 dnes prohlásil, že je se svým hnutím připraven předat bez obstrukcí vládu vznikající koalici pěti stran a přejít do opozice.
  actual not cached