Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 26.11.2021 || EUR 25,665 || USD 22,733
sobota 27.listopadu 2021, Týden: 48, Den roce: 331,  dnes má svátek Xenie, zítra má svátek René


( Nalezeno 100 článků )

VOLBY: Optické vítězství

staré VOLBY: Optické vítězství
Jak už někteří komentátoři poznamenali, koalice SPOLU vděčí za své vítězství ve volbách do Poslanecké sněmovny do značné míry souhře šťastných náhod. ...chcete vědět víc?
datum vydání: 26/11/2021 15:03:47 včera Mikýř: Podařilo se nám ovlivnit volby, chci ochránit lidi, začínal jsem sám v kuchyni
„Měl jsem krásnou romantickou představu, že budu poctivý tvůrce, který si bude dělat všechno sám, že budu řemeslník YouTubu,“ říká Martin Mikyska alias Mikýř, který se před rokem a půl rozhodl dát trapnohumoru nový rozměr a do hlavních rolí svých videí obsadil pseudocelebrity ze sociálních sítí. „Hrozně rychle mě to přestalo bavit, protože narážíš na časové limity, nemůžeš se s tím piplat dva měsíce, ekonomicky to nedává smysl,“ přiznává úskalí tvorby, se kterými se na začátku potýkal. Mikýřovu úžasnou pouť internetem, jak svůj pořad na Mall.tv nazval, ale nevzdal a jeho tažení je evidentně vítězné. Nejenže z vyhlášení Cen českého internetu odešel hned se třemi Křišťálovými Lupami, včetně té za popularitu, ale svými politickými epizodami dokázal prokazatelně motivovat mladé lidi k tomu, aby šli volit.
datum vydání: 23/11/2021 16:52:45 4 dny Tajné volby do čela Sněmovny. Vondráček ani Okamura neprošli
Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny zůstalo i po prvním kole tajné volby neobsazené. Poslanci nezvolili nominanta ANO Radka Vondráčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které bude následovat.
datum vydání: 23/11/2021 05:23:00 4 dny Sněmovní volby byly jen začátek. Strany nové vlády chtějí kandidovat spolu i na radnice a do Senátu
Vítězná sestava se nemění. A jelikož díky koalicím uspěly dosud opoziční strany ve sněmovních volbách a vytvoří novou vládu, hodlají jejich zástupci ve spojenectví pokračovat. Členové koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) slibují spolupráci v...
staré Potvrzeno: ANO vysílá „kytaristu“ Vondráčka znovu do volby místopředsedy Sněmovny
V úterní tajné volbě místopředsedy Sněmovny se utkají někdejší předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) a lídr SPD Tomio Okamura, jenž byl místopředsedou Sněmovny v minulém volebním období. Vyplývá to z informací o nominacích klubů, které poskytl ČTK předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).
staré Kandidáti na prezidenta přehledně: Kdo se hlásí do prezidentské volby a kdo váhá?
Prezidentská volba 2023 klepe pomalu, ale jistě na dveře. Kdo se plánuje ujmout kandidatury na post prezidenta České republiky a nahradí po deseti letech úřadujícího Miloše Zemana? Podívejte se na přehledný seznam potvrzených i potenciálních uchazečů o místo hlavy státu.
staré Prezidentské volby v Bulharsku vyhrál podle odhadů stávající prezident Radev
Stávající bulharský prezident Rumen Radev přesvědčivě zvítězil v dnešním druhém kole voleb hlavy státu. Vyplývá to z odhadů zvěřejněných těsně před jejich skončením v 19:00 SEČ. Podle exit pollu společností Alpha Research a Gallup International získal Radev 64 až 66 procent odevzdaných hlasů, uvedla agentura Reuters.
staré Mike Lindell podá žalobu k Nejvyššímu soudu, aby zachránil volby v roce 2020
Konzervativní aktivista, podnikatel,zakladatel a generální ředitel společnosti MyPillow Mike Lindell oznámil, že 23. listopadu podá žalobu k Nejvyššímu soudu ve snaze zachránit volby v roce 2020 před lidmi, kteří je ukradli. Lindell to oznámil 16. listopadu v pořadu “Health Ranger Report” s Mikem Adamsem na Brighteon.TV. “23. listopadu budou Nejvyššímu soudu předloženy dokumenty od generálních prokurátorů Spojených států,” řekl Lindell. Doufá, že se k případu připojí nejméně 20 generálních prokurátorů jednotlivých států. Konzervativní aktivista je také otevřený možnosti, že se připojí někteří demokratičtí generální prokurátoři. Během rozhovoru Lindell vyprávěl, že od listopadu loňského roku bojuje za to, aby byly výsledky voleb zrušeny a aby byl bývalý prezident Donald Trump uznán za legitimního vůdce Spojených států. Mike Adams se Lindella zeptal, zda je podle něj americký lid nyní ochotnější přijmout pravdu, že volby v roce 2020 byly ukradeny, a to kvůli současné situaci, v níž se země nachází. “Za tu dobu, co tak urputně bojujete za Ameriku, trpí americký lid pod Bidenovým režimem každým dnem víc a víc,” řekl Adams. “S růstem cen, inflací potravin, omezováním dodávek energií, zhroucením dodavatelského řetězce. Zjišťujete nyní, že Amerika je stále více připravena na poselství, které jste nechal zabalit a připravit?” Lindell odpověděl historkou o senátních volbách v Georgii a o tom, jak se modlil za vítězství demokratů. Tvrdil, že kdyby republikáni mohli v Georgii spravedlivě zvítězit, mohla by být údajná Trumpova porážka ve volbách v roce 2020 zametena pod koberec. “Kdyby se to stalo, nebyli bychom teď tady,” řekl. “Všichni v zemi by si řekli: ‘Zmlkněme o volbách. Miku, […] The post Mike Lindell podá žalobu k Nejvyššímu soudu, aby zachránil volby v roce 2020 first appeared on Akta X.
 • Mike Lindell podá žalobu k Nejvyššímu soudu, aby zachránil volby v roce 2020
 • Akta X
 • staré Fiala chce udržet koalici SPOLU i pro komunální a senátní volby v roce 2022
  Předseda občanských demokratů Petr Fiala vyzval TOP 09, aby spolupráce obou stran s KDU-ČSL v rámci koalice SPOLU pokračovala i příští rok v obecních a senátních volbách. Uvedl to ve zdravici delegátům sobotního sněmu TOP 09. Zájem o užší kooperaci s TOP 09 projevil také předseda STAN Vít Rakušan.
  staré ODS a TOP 09 chtějí koalici Spolu i pro další volby
  Předseda ODS Petr Fiala vyzval TOP 09, aby spolupráce obou stran s KDU-ČSL v rámci koalice Spolu pokračovala i příští rok v obecních a senátních volbách. Uvedl to ve zdravici delegátům dnešního sněmu TOP 09. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to podpořila.
  staré Vítů (Svobodní): Je budoucnost 2035 v Green Dealu, nebo ve svobodě volby každého z nás?
  Dominujícím tématem voleb bohužel bylo pouze to, zda Babiš nebo Antibabiš, a protože Antibabiš žádným programem není, (ostatně ani Babiš žádnou nosnou ideu nemá), vznikla Probruselská pětka, kterou spojuje pouze touha po moci a bezvýhradná oddanost EU.
  staré Poslanecký klub ANO znovu navrhne do volby místopředsedy Sněmovny Vondráčka
  Praha - Poslanecký klub ANO znovu navrhne do volby místopředsedy Sněmovny bývalého předsedu dolní komory Radka Vondráčka. Na dotaz ČTK to dnes sdělila předsedkyně frakce Alena Schillerová....
  staré Prezidentské volby přehledně: kdy se budou konat a kdo může kandidovat
  Příští volba prezidenta republiky se bude konat v roce 2023, tedy pět let od té předešlé. Přesný termín vyhlašuje předseda Senátu nejpozději devadesát dnů před volbami. První přímá volba prezidenta se uskutečnila v roce 2013 a další v roce 2018. V obou případech byl zvolen stávající prezident Miloš Zeman. Potřetí v řadě už zvolen být nemůže. V předchozích dobách volil prezidenta v nepřímé volbě Parlament. 
  staré Anatomie sněmovní volby aneb Existuje lepší kandidát než dvojministr za ANO?
  Končící vláda vyklízí mocenské pole bezodkladně, dost možná i ve vidině covidových, energetických a dalších problémů na obzoru. Přesto se jedno malé politické bojiště objevilo. A právě zde doposud vládnoucí hnutí také ANO připomnělo svůj styl fungování a argumentování.
  staré Bulharské volby dosud nemají jasného vítěze
  Sofia - V Bulharsku v dnešních třetích letošních parlamentních volbách vede podle povolebního odhadu konzervativní strana Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) dlouholetého premiéra...
  staré Bulharské volby dosud nemají jasného vítěze
  Sofia - V Bulharsku v dnešních třetích letošních parlamentních volbách vede podle povolebního odhadu konzervativní strana Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) dlouholetého premiéra...
  staré Bulharské parlamentní volby podle odhadů vyhrál centristický GERB, v prezidentských volbách zvítězil Radev
  Ani v pořadí už třetí parlamentní volby v Bulharsku v letošním roce nemají jasného vítěze. Podle odhadů výsledků získala konzervativní strana Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) dlouholetého premiéra Bojka Borisova 24, 8 procent hlasů. Většina politických subjektů s ní ale odmítá spolupráci. V souběžně pořádaném prvním kole prezidentských voleb podle dvou povolebních odhadů vede stávající hlava státu Rumen Radev. 
  staré Peksa (Piráti): Ženy musí mít právo volby
  Komentář na facebookovém profilu k umožnění bezpečných potratů pro polské ženy v ostatních zemích EU
  staré Zfalšované volby? „Jak to ti Rusové dokázali?“ Fridrichovou vytočil Vávra. A přiznala: Mažeme. Podle Kodexu ČT
  Na diskusním panelu Spolku českých právníků VŠEHRD se střetly dva světy. Svět mainstreamových médií, která zastupovali Nora Fridrichová z České televize, Martin Veselovský z DVTV a Jindřich Šídlo ze Seznam Zpráv na jedné straně. Na druhé straně pak seděl osamoceně Dan Vávra, herní vývojář a spoluzakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu. Témata: dezinformace a sociální sítě; cenzura, nebo volná soutěž myšlenek a politických směrů. Kulometné hnízdo své argumentace měl Vávra vyzbrojené ukázkově, protože své oponenty rozstřílel na kousky a zcela ovládl celou diskusi. „Vím, že jsem na seznamu podporovaných osob dezinformační scénou, který sestavují tzv. ‚čeští elfové‘, kteří podle slov pana Kartouse žádné seznamy nesestavují,“ řekl Vávra.
  staré Bída a nové volby. Analýza: Co nová vláda zapomněla oznámit. Co neví o světě
  Irena Ryšánková z pozice dlouholeté parlamentní zpravodajky s pobavením sleduje ustanovování nové Sněmovny. Navzdory řečem o slušnosti je podle ní už z prvních výstupů poslanců nové většiny zjevné, že tato Sněmovna příliš „verbálně vznešená“ nebude.
  staré VOLBY: Korespondenční hlasování a něco pro připomenutí
  Píše se červen roku 1981. Také byly volby. Z výsledků voleb vyplynulo, že v seznamech voličů bylo v Československé socialistické republice zapsáno 10 789 574 občanů. Voleb do všech zastupitelských sborů.
  staré VOLBY: Korespondenční hlasování a něco pro připomenutí
  Píše se červen roku 1981. Také byly volby. Z výsledků voleb vyplynulo, že v seznamech voličů bylo v Československé socialistické republice zapsáno 10 789 574 občanů. Voleb do všech zastupitelských sborů.
  staré Napětí kolem zpackané volby Richterové. Nezkušenost nováčků, nebo vzkaz Pirátům?
  Nezvolení pirátky Olgy Richterové do funkce místopředsedkyně sněmovny v prvním kole vyvolalo mezi Piráty napětí. Podle některých je to jasný signál, že nemají vstupovat do vlády, když koaliční partneři nedodržují dohody už nyní. Plný počet...
  staré Volby oponou trhly, pštros si vyhlídl důlek, píše Schillerová o vládě
  Lídři pěti stran koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), Pirátů a hnutí STAN podepsali koaliční smlouvu, ve které představili svůj program. Dokument vzbudil různé ohlasy, mimo jiné se k němu vyjádřila i ministryně financí Alena Schillerová. Ve svém komentáři nešetřila ironií ani bohatými metaforami a přirovnáními.
  staré The Capitals: O dalším rozšiřování EU rozhodnou bulharské volby
  Co zajímavého se odehrává v Evropě? Přečtěte si dnešní The Capitals!
  staré Jak (nejen) Twitter ovlivňuje volby
  O tom, jak (nejen) Twitter ovlivňuje volby, už byly popsány tuny papíru, ale přijde mi, že to nejpodstatnější zaznívá málo silně. Ano, sociálními sítěmi se šíří nepravdivé zprávy, odkazují na weby financované těmi či oněmi zájmovými skupinami, reklamy jsou označeny tak, aby téměř zaniklo, že jde o placená sdělení. Ale...
  staré Fiala zdědí peklo. Velký malér, na jaře budou předčasné volby, zděsil se Flegr
  Babišova vláda je v souvislosti se zhoršující se epidemickou situací terčem kritiky řady odborníků, podle nich po volbách v protiepidemických opatřeních povolila a Česku zadělala na pořádný malér. Také biolog Jaroslav Flegr přichází s dalším černým scénářem, čeká nás nejhorší vlna. Laxní přístup vlády je podle něj cílený – předat zemi nové vládě v co nejhorším stavu, aby došlo k předčasným volbám, uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS.
  staré Stížnosti podle šablony. Nespokojení z Volného bloku napadli volby, soud vše shodil a zvažuje změnu pravidel
  V Česku vládne tvrdá cenzura a je pošlapávána ústava, tvrdí část stěžovatelů, kteří u Nejvyššího správního soudu napadli výsledek letošních sněmovních voleb. Stížností tento rok přišlo celkem 210, což je trojnásobek oproti tomu, kolik jich dorazilo...
  staré Havlíček by podle právníků neměl být připuštěn do volby o předsedu Sněmovny
  Vicepremiér Karel Havlíček by za současné situace, kdy je členem vlády, neměl být kvůli neslučitelnosti funkcí připuštěn do volby předsedy Sněmovny. Vyplývá to ze stanoviska sněmovního legislativního odboru. Havlíčka nominovalo hnutí ANO jako protikandidáta favorizované kandidátky sněmovní většiny, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarové Adamové.
  staré Havlíček by neměl být podle právníků připuštěn do volby předsedy sněmovny, sám svoji kandidaturu nestáhne
  Vicepremiér Karel Havlíček (ANO) by za současné situace, kdy je členem vlády, neměl být kvůli neslučitelnosti funkcí připuštěn do volby předsedy Poslanecké sněmovny. Vyplývá to ze stanoviska sněmovního legislativního odboru. Havlíčka nominovalo do středeční tajné volby hnutí ANO jako protikandidáta předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Havlíček v Interview ČT24 řekl, že kandidaturu nestáhne a že by o všem měla rozhodnout sněmovna.
  staré Právníci: Havlíček by nyní neměl být připuštěn do volby předsedy Sněmovny
  Praha - Vicepremiér Karel Havlíček (ANO) by za současné situace, kdy je členem vlády, neměl být kvůli neslučitelnosti funkcí připuštěn do volby předsedy Sněmovny. Vyplývá to z dnešního...
  staré Havlíček by nyní neměl být připuštěn do volby předsedy Sněmovny, míní právníci
  Vicepremiér Karel Havlíček (ANO) by za současné situace, kdy je členem vlády, neměl být kvůli neslučitelnosti funkcí připuštěn do volby předsedy Sněmovny. Vyplývá to z dnešního stanoviska sněmovního legislativního odboru, které má ČTK k dispozici.
  staré Lidé demonstrovali za propuštění exprezidenta Saakašviliho a nové volby
  Gruzínský exprezident Michail Saakašvili, který je od začátku října ve své vlasti ve vězení, kde drží protestní hladovku, byl převezen do vězeňské nemocnice. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na gruzínskou vězeňskou službu. Na podporu exprezidenta a za jeho převezení do civilní nemocnice demonstrovalo už o víkendu před věznicí několik tisíc lidí.
  staré Do volby předsedy Sněmovny jdou jen Pekarová Adamová a Havlíček
  Ve volbě předsedy Sněmovny se utkají kandidátka sněmovní většiny, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová s nominantem ANO, dosluhujícím vicepremiérem Karlem Havlíčkem. Návrhy jiných kandidátů do středeční tajné volby sněmovní volební komise ve stanoveném termínu neobdržela. Vyplývá to z informací, které dnes ČTK poskytl předseda komise Martin Kolovratník (ANO).
  staré V Nikaragui skončily volby s předem jasným vítězem. Komedie, reagoval Biden
  V Nikaragui skončily prezidentské volby s předem jasným vítězem. Uvedla to agentura AFP O svůj už v pořadí čtvrtý mandát usiluje Daniel Ortega, většina představitelů opozice skočila ještě před volbami ve vězení. Prezident USA Joe Biden označil volby za „komedii“
  staré SPD postaví kandidáta do volby místopředsedy Sněmovny, uvedl Okamura
  Hnutí SPD postaví podle předsedy Tomia Okamury kandidáta do volby místopředsedy Sněmovny. Okamura v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News ale neřekl, kdo nominantem bude. Z vyjádření předsedkyně TOP 09 a kandidátky do čela dolní komory Markéty Pekarové Adamové opět vyplynulo, že sněmovní většina Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN adepta SPD volit nebude.
  staré SPD postaví kandidáta do volby místopředsedy Sněmovny, uvedl Okamura
  Praha - Hnutí SPD postaví podle předsedy Tomia Okamury kandidáta do volby místopředsedy Sněmovny. Okamura v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News ale neřekl, kdo nominantem...
  staré Zálom (Svobodní): Volby skončily. Nezapomeňte
  Před necelým měsícem skončily volby, které byly mnohými líčeny jako přelomové. Jako cesta ke změně. Na jaké změny se tedy můžeme těšit?
  staré Zeman jmenuje moji vládu, je si vědom toho, jak dopadly volby, prohlásil Fiala
  Prezident Miloš Zeman je připravený jmenovat vládu koalice pěti stran, která má v Poslanecké sněmovně většinu 108 hlasů. Po telefonickém rozhovoru s prezidentem to prohlásil předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala. Podle něj by ke jmenování...
  staré Pošarová (SPD): Korespondenční volby? Ne!
  Senát nedávno, dle očekávání, schválil návrh na zavedení korespondenční volby prezidenta české republiky a naší Poslanecké sněmovny. Předloha nyní směřuje do dolní komory českého Parlamentu.
  staré Orbán to pochopil. A kdy pochopíme my? Tvrdá srážka s realitou: Nejde jen o volby
  Právník, publicista a autor knihy Konzervativní revoluce Andrej Duhan má za to, že na Západě se konzervativní myšlenkový proud ocitl v krizi, nejpozději ve chvíli, kdy akceptoval liberální pojetí svobody. Vznikl tak prostor, kterého využili jak liberálové, tak čistá levice, která obsadila posty na školách i ve státní správě a od dětství až po dospělost tak hodlá lidem naznačovat, co je správné a kudy je třeba jít. Pokud chtějí konzervativci společnost ovlivnit, musí se vrátit jak do škol, tak na úřady.
  staré Volby jsou v pořádku a platné. NSS odmítl všechny stížnosti
  Nejvyšší správní soud (NSS) dnes odmítl či zamítl i všechny zbývající volební stížnosti. Složení Poslanecké sněmovny, která se má sejít v pondělí na své ustavující schůzi, tak nedoznalo žádných změn. Na webu soudu o tom dnes informoval předseda volebního senátu Tomáš Langášek.
  staré Volby platí, NSS nevyhověl ani jedné z 210 stížností
  Poslanecká sněmovna se v pondělí může sejít v takové podobě, jakou určily volby. Přestože volební senát Nejvyššího správního soudu (NSS) zavalilo 210 stížností, trojnásobné množství oproti minulým volbám, soud ani jednou nenašel důvod k zásahu.
  staré Portugalsko čekají v lednu předčasné volby, prezident rozpustil sněmovnu
  Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa ve čtvrtek rozpustil parlament a na neděli 30. ledna vyhlásil předčasné parlamentní volby, informovaly zahraniční agentury. Učinil tak poté, co menšinová socialistická vláda premiéra Antónia Costy nezískala minulý týden podporu pro svůj návrh rozpočtu na rok 2022.
  staré Portugalsko čekají předčasné volby, menšinovým socialistům parlament odmítl rozpočet
  Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa ve čtvrtek rozpustil parlament a na neděli 30. ledna vyhlásil předčasné volby. Informovaly o tom zahraniční agentury. Přistoupil k tomu poté, co menšinová socialistická vláda premiéra Antónia Costy nenašla minulý týden v parlamentu podporu pro svůj návrh rozpočtu na rok 2022.
  staré Soud zamítl přes stovku stížností na volby. Do schůze Sněmovny vyřeší všechny
  Volební senát Nejvyššího správního soudu (NSS) nevyhověl žádné z dalších 135 volebních stížností. Vznesené důvody se totiž netýkaly hlasování nebo sčítání hlasů. Voliči měli spíše obecné námitky, například nesouhlasili se způsobem přepočtu hlasů na mandáty. Ve čtvrtek o tom informoval předseda volebního senátu Tomáš Langášek.
  staré Stěžovatelé na volby u Nejvyššího správního soudu narazili
  Argumentace naprosté většiny stížností směřujících na volby do Poslanecké sněmovny zatím u volebního senátu Nejvyššího správního soudu (NSS) neuspěla. Na posledních dvou jednáních senát rozhodl o 135 stížnostech, z nichž většinu odmítl kvůli neodstraněným vadám. Několika stížnostmi se zabýval i věcně, ale nevyhověl jim, jak potvrdil předseda volebního senátu Tomáš Langášek.
  staré Debakl Bidenova kandidáta. Klíčové volby rozhodlo znásilnění na školním WC
  Klíčové americké volby, které byly dopředu ohlašovány jako zásadní referendum o Joe Bidenovi – a také jím byly, nakonec rozhodlo hlavně znásilnění na dívčím školním záchodku. Demokraté doplatili na slepou podporu LGBT a republikáni brali vítězství.
  staré ÚVAHA: Volby a chladný anděl
  Když se podíváme okem chladného anděla na výsledek parlamentních voleb v roce 2021 – jde o termín některých filozofů, kteří tak nazývají pohled ze značného odstupu bez lásky a patosu –, můžeme si dovolit říct, že vyhráli správci státu nad vůdci.
  staré ÚVAHA: Volby a chladný anděl
  Když se podíváme okem chladného anděla na výsledek parlamentních voleb v roce 2021 – jde o termín některých filozofů, kteří tak nazývají pohled ze značného odstupu bez lásky a patosu –, můžeme si dovolit říct, že vyhráli správci státu nad vůdci.
  staré Bidenova nepopularita ohrožuje volby ve Virginii. Voliči vyjadřují zklamání
  Referendum o prezidentu Bidenovi – tak řada amerických médií vnímá zápas mezi demokratickým kandidátem na guvernéra Terrym McAuliffeem a jeho republikánským protivníkem Glennem Youngkinem v americké Virginii. Biden se zde potýká s nízkou popularitou a i v řadách demokratických voličů se objevuje obava, že v jejím důsledku demokraté volby prohrají.
  staré Ani pandemie, ani ekonomika, ani klima. Volby v USA může rozhodnout spor o otroctví
  Ve Spojených státech se rozpoutala kulturní válka o výklad otroctví v historii země. Může to rozhodovat volby.
  staré Volby rozhodli mladí a živnostníci. Babiš své partnery vyřadil sám, říká Prokop
  Mobilizovaní voliči koalic zvýšili nutný počet hlasů pro vstup do sněmovny a znemožnili ho tak partnerům hnutí ANO, říká sociolog Daniel Prokop.
  staré Benda (ODS): Příští volby musí být referendem o naprosto chaotickém vládnutí Pirátů a Prahy Sobě
  Pražskou ODS nově povede poslanec Marek Benda. Nominaci na předsedu občanských demokratů získal Petr Fiala. Pražským kandidátem na místopředsedu ODS bude Zdeněk Zajíček.
  staré V USA se konají státní a místní volby, pozornost se upírá na Virginii
  Washington - Rok po ostře sledovaných amerických prezidentských volbách se dnes v USA konají státní a místní volby, v nichž se bude rozhodovat o nových guvernérech, starostech, členech...
  staré V USA se konají státní a místní volby, pozornost se upírá na Virginii
  Washington - Rok po ostře sledovaných amerických prezidentských volbách se dnes v USA konají státní a místní volby, v nichž se bude rozhodovat o nových guvernérech, starostech, členech...
  staré USA čekají státní a místní volby, souboj o guvernéra Virginie sleduje i Bílý dům
  Washington - Ve Spojených státech se v úterý na řadě míst konají státní či místní volby, v nichž se bude rozhodovat o nových guvernérech, starostech, členech státních legislativních...
  staré USA čekají státní a místní volby, souboj o guvernéra Virginie sleduje i Bílý dům
  Washington - Ve Spojených státech se v úterý na řadě míst konají státní či místní volby, v nichž se bude rozhodovat o nových guvernérech, starostech, členech státních legislativních...
  staré První tvrdá data: Volby rozhodla vyšší účast mladých a vzdělaných, Pirátům brala i Přísaha
  Koalici SPOLU k vítězství ve volbách pomohla nadprůměrná volební účast mladých mužů s vyšším příjmem i vzděláním. A také to, že dokázala konkurenční koalici Pirátů a starostů přebrat během kampaně 370 tisíc voličů. Piráti a starostové zcela propadli...
  actual not cached