Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 06.12.2021 || EUR 25,420 || USD 22,521
úterý 7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož, zítra má svátek Květoslava
7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož


( Nalezeno 100 článků )

OBRAZEM: Do obchodů vtrhly Vánoce. K dostání jsou adventní kalendáře i ozdoby

staré OBRAZEM: Do obchodů vtrhly Vánoce. K dostání jsou adventní kalendáře i ozdoby
Do vánočních svátků zbývá ještě více, než dva měsíce, obchody i na Písecku už se ale předzásobily zbožím se sváteční tématikou....chcete vědět víc?
datum vydání: 6/12/2021 17:20:42 včera OBRAZEM: Výhled lepší než ze Staré radnice. Svatý Jakub v Brně prošel opravou
/FOTO/ Nejvyšší veřejnou vyhlídku v historickém centru Brna nabídne zhruba za dva roky kostel svatého Jakuba. Vznikne ve zhruba poloviční výšce jeho víc než devadesátimetrové věže, čímž předčí například vyhlídkové místo na Staré radnici. Její vytvoření bude součástí rekonstrukce největšího brněnského kostela za 131 milionů korun. Práce mají začít na začátku příštího roku.
datum vydání: 6/12/2021 17:20:42 včera OBRAZEM: Policie převzala v Plzni nové terénní Land Rovery
Deset vozidel Land Rover Defender převzala minulý týden v Plzni Policie České republiky. Obdržela tak první část flotily třiceti vozů, kterou jí má podle rámcové smlouvy dodat společnost Dajbych.
datum vydání: 6/12/2021 16:55:11 včera Obrazem: Takhle se podávají monoklonální látky proti covidu
Monoklonální protilátky znamenají pro řadu rizikových pacientů s covidem naději, že u nich nemoc nezesílí do těžkého průběhu s možnými fatálními následky. Léčivo podávají i zdravotníci ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.
datum vydání: 5/12/2021 08:24:12 2 dny OBRAZEM: Extrémní zážitky. Do Jeseníků zamířily navzdory výstraze zástupy lidí
Přestože i pro Jeseníky platila v sobotu výstraha před silným větrem, kterou vydali hydrometeorologové i s doporučením omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, lidé na Praděd vyrazili - a nebylo jich málo. 
datum vydání: 5/12/2021 08:24:12 2 dny OBRAZEM: Na Klínovci zahájili sezónu. Sjezdovku brázdily stovky lidí
/FOTO, VIDEO/ Lyžařskou sezonu zahájil na svatou Barboru Skiareál Klínovec. Zajezdit na lyžích si tam přijely stovky lidí. Návštěvníci si pochvalovali zejména slunečné počasí a sněhovou nadílku. Na sjezdovkách na ně totiž čekalo přes půl metru sněhu.
datum vydání: 4/12/2021 18:20:46 3 dny Obrazem: Nadzvukový mig z éry studené války vzlétl za pomoci jeřábu
Letečtí fanoušci dnes měli malý svátek. MiG-23MF z areálu leteckých opraven v Praze Malešicích byl demontován a odvezen do muzea v Kunovicích, kde bude od jara přístupný veřejnosti.
datum vydání: 4/12/2021 13:23:01 3 dny OBRAZEM: Čertovská družina obcházela Francovu Lhotu na Valašsku
V prosinci žijí obce na jižním Valašsku obchůzkami mikulášské družiny, které jsou pro tuto oblast typické. V družině je zastoupeno několik netradičních figur. Jednou z obcí, kde čerti chodí, je Francova Lhota.
datum vydání: 4/12/2021 13:20:42 3 dny OBRAZEM: Čertovská družina obcházela Francovu Lhotu na Valašsku
V prosinci žijí obce na jižním Valašsku obchůzkami mikulášské družiny, které jsou pro tuto oblast typické. V družině je zastoupeno několik netradičních figur. Jednou z obcí, kde čerti chodí, je Francova Lhota.
datum vydání: 3/12/2021 21:43:50 4 dny OBRAZEM: Napoleonští vojáci došli k Mohyle míru
/FOTO/ Letošní pietní akce připomínající Bitvu u Slavkova jsou sice zrušeny, ale skupina nadšenců z klubů vojenské historie podnikla svoji každoroční akci. Tou je pochod z Olomouce na slavkovské bojiště. Letos pochod končil na Mohyle míru.
datum vydání: 3/12/2021 21:28:19 4 dny OBRAZEM: Napoleonští vojáci došli k Mohyle míru
/FOTO/ Letošní pietní akce připomínající Bitvu u Slavkova jsou sice zrušeny, ale skupina nadšenců z klubů vojenské historie podnikla svoji každoroční akci. Tou je pochod z Olomouce na slavkovské bojiště. Letos pochod končil na Mohyle míru.
datum vydání: 3/12/2021 21:21:10 4 dny OBRAZEM: Napoleonští vojáci došli k Mohyle míru
/FOTO/ Letošní pietní akce připomínající Bitvu u Slavkova jsou sice zrušeny, ale skupina nadšenců z klubů vojenské historie podnikla svoji každoroční akci. Tou je pochod z Olomouce na slavkovské bojiště. Letos pochod končil na Mohyle míru.
datum vydání: 3/12/2021 10:20:41 4 dny OBRAZEM: Smutná realita. Takto vypadá přeplněné covidové oddělení v Krnově
/FOTOGALERIE/ Krnovská nemocnice zažívá nejtěžší chvíle od začátku pandemie. „Jen za posledních 48 hodin přibylo přes 20 hospitalizovaných! Nemocnici dochází covidová lůžka, a to i pro pacienty v nejtěžším stavu,“ informovala nemocnice ve své tiskové zprávě.
staré OBRAZEM: Lampář vyrazil na Karlův most. Každý den rozsvěcí 46 plynových luceren
Adventní atmosféru historického centra Prahy dokresluje lampář. Ten každý den se soumrakem vychází rozsvítit 46 plynových luceren.
staré OBRAZEM: Plzeňská zoo v zimě. Návštěvníkům nově poradí moderní technologie
Dva nové informační kiosky i tabule, aplikační platforma na počítání návštěvníků, environmentální stanice a také ampliony veřejného rozhlasu rozšířily informační systém Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Návštěvníci mají nyní přehled o aktuálních novinkách, třeba o přírůstcích v zoo, nebo o stavu ovzduší či o tom, za jak dlouho se bude zoo zavírat.
staré OBRAZEM: Nejdelší erupce za posledních 500 let. Ostrov La Palma stále ohrožuje láva
Aktivita sopky na španělském ostrově La Palma neustává. Deset týdnů trvající erupce se tak zřejmě stane nejdelší erupcí na tomto Kanárském ostrově za 500 let. V neděli navíc začalo ze sopky magma vyvěrat další puklinou a z leteckých záběrů je vidět, že se vytvořily dva nové proudy lávy. Informoval o tom deník El País.
staré OBRAZEM: Neunesl nápor větru. Vánoční strom na slánském náměstí se zřítil k zemi
/FOTOGALERIE/ Dvanáctimetrový stříbrný vánoční smrk ze zahrady Krále Miroslava se ve Slaném zřítil k zemi. Svátečně nazdobený a osvícený strom nevydržel v úterý nápor silného větru a spadl. K zemi se tak poroučely 3,3 tuny dřeva.
staré Obrazem: Nadávají zdravotníkům, druhý den jdou na plicní ventilaci
Na ARO v Prostějově zdravotníci bojují s vyčerpáním. Místo slov díků jim neočkovaní pacienti nadávají. Zdravotníci trpělivě pomáhají všem bez rozdílu. Vědí, že je čeká jen další boj o lidské životy.
staré Obrazem: České vlajky a přeškrtnuté stříkačky vzdorovaly na Letenské pláni
Asi tři tisíce lidí demonstrovaly v Praze. Příznivci několika hnutí, stan a iniciativ vyjádřili nesouhlas s nošením respirátorů, očkováním a opatřeními, které mají zabránit šíření nemoci.
staré OBRAZEM: Flotila vánočně nazdobených vozidel MHD vyrazila do ulic Prahy
Více než 13 tisíc světýlek, vnitřní dekorace a vnější polepy se postaraly o výzdobu vánoční flotily vozidel Dopravního podniku hlavního města Prahy. Cestující se nimi mohou svézt na pravidelných linkách až do Tří králů, včetně lanovky na Petřín.
staré OBRAZEM: Zámek v Chudenicích zaplnily betlémy. Jsou keramické i dřevěné
Na Starém czernínském zámku v Chudenicích odstartovala výstava Betlémy na zámku. Jde o společnou výstavu spolku Betlémáři Plzeňska a spolku Přátel betlémů Horního Bavorského lesa. A opravdu je co na zámku obdivovat.
staré OBRAZEM: Fotbalistky v boji o MS sahaly po senzaci, inkasovaly v nastavení
/FOTOGALERIE/ České fotbalistky vybojovaly v sobotním poledním 4. kvalifikačním utkání o postup na MS s favorizovaným Nizozemskem velmi cenný bod po remíze 2:2 a v pětičlenné skupině C jsou s pěti body třetí. Holandsko jich má jedenáct a je první. Duel se měl hrát původně v pátek večer, kvůli sněhové nadílce v Ostravě byl ale přeložen.
staré OBRAZEM: Co skrývají prostory pod bývalým pomníkem Stalina v Praze
Atraktivní prostory pod někdejším pomníkem sovětského diktátora Stalina ukázal magistrát zástupcům médií. Místnosti a chodby jsou v havarijním stavu a nepřístupné veřejnosti už dva roky.
staré OBRAZEM: Déjà vu s jedním rozdílem. Nemocnici v Hradišti paralyzují neočkovaní
Nemocnice v Uherském Hradišti zažívá covidové déjà vu. Opět omezuje plánovanou péči, aby navýšila místo pro pacienty nakažené koronavirem. Oproti loňskému roku je zde však jeden rozdíl – většinu těžkých případů tvoří lidé, kteří se nenechali naočkovat.
staré OBRAZEM: Na Monínci zahájili lyžařskou sezonu jako první v České republice
Středočeský Monínec je v současnosti jediným lyžařským střediskem, ve kterém již začala zimní sezóna. Skiareál jsme v pátek 26. listopadu dopoledne navštívili s redakčním objektivem.
staré OBRAZEM: Jih Moravy se zbarvil do bíla. Z prvních vloček nejvíc jásaly děti
/FOTO, VIDEO/ Předpověď meteorologům vyšla. V pátek dopoledne začalo na jihu Moravy sněžit. Z prvních sněhových vloček měly radost hlavně děti, i když se prakticky hned začaly rozpouštět.
staré OBRAZEM: Prahou prošel dav fanoušků Feynoordu. Policie zadržela 11 z nich
Před fotbalovým zápasem Slavie Praha a Feyenoordem Rotterdam zadrželi pražští policisté kvůli přestupkům 11 hostujících fanoušků. Devět z nich za použití pyrotechniky, jednoho pro neuposlechnutí výzvy a jednoho za přestupek proti veřejnému pořádku, uvedla policie na twitteru. Pochodu ze Staroměstského náměstí na stadion Slavie v Edenu se zúčastnilo asi 2000 fanoušků hostujícího týmu.
staré OBRAZEM: Vzácný poklad. Relikviář svatého Maura se představil v nové expozici
Druhý nejcennější poklad České republiky se přestěhoval ze zámku do Pluhovských domů, kde mu byly vytvořeny prostory, které si právem zaslouží.
staré OBRAZEM: Písecké betlémy jsou na svých místech. Víte, kde je najdete?
Tradice venkovních betlémů v Písku trvá už minimálně osm let. Pořadatelé píseckého adventu je letos opět rozmístili na tradiční místa ve městě.
staré OBRAZEM: V Plzni začaly adventní trhy. Náměstí vévodí ruské kolo
Plzeň sice kvůli znovu sílící covidové pandemii zrušila nedělní program slavnostního rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky, nicméně tamní adventní trhy už jsou v plném proudu.
staré OBRAZEM: Obyvatele tří obcí na ostrově La Palma ohrožuje nový proud lávy
Zůstaňte ve vnitřních prostorách. Takové je nařízení úřadů španělského ostrova La Palma poté, co do moře dorazil nový proud lávy, což vyslalo k obloze hustá mračna potenciálně jedovatých plynů, napsala agentura Reuters. V části malého italského ostrova Vulcano pak platí od pondělí částečná noční evakuace obyvatel kvůli zvýšené aktivitě tamního vulkánu.
staré OBRAZEM: Nejkrásnější adventní věnce vznikají u Lipového dvora
Hromady přírodního materiálu a nepřeberné množství fantazie. To je potřeba při adventním tvoření, které si o víkendu užívaly dámy z Prachatic a okolí jen pár metrů nad městem.
staré OBRAZEM: Vrchní Josef Abrhám má v Praze zastávku. Otevřel ji Svěrák
Až dojde k prodloužení autobusové linky MHD 101, kterou navrhla radnice třetí městské části, objeví se na trase zastávka s nečekaným názvem U Prdlavky. Odkazovat bude k populární komedii Vrchní, prchni! a jejímu hlavnímu hrdinovi Daliboru Vránovi, kterého hrál Josef Abrhám.
staré OBRAZEM: V Praze 2 zahájili první vánoční trhy v metropoli
Atmosféru vánoc navodila radnice Prahy 2 vůbec jako první ze všech městských částí. Před kostelem svaté Ludmily na náměstí Míru už stojí strom i stánky s občerstvením. Podívejte se, jak si lidé akci užívali.
staré OBRAZEM: Lidé se rozloučili s lidickým dítětem Václavem Zelenkou
Poslední rozloučení z Václavem Zelenkou, přeživším lidickým dítětem, který zemřel 13. listopadu ve svých 83 letech, se uskutečnilo v pondělí v jedenáct hodin ve velké smuteční kapli kladenských hřbitovů.
staré OBRAZEM: Nový magnet zafungoval. Rozhledna přilákala k Lipnu davy lidí
Štrůdl lidí se v neděli po obědě táhl z hornoplánského náměstí vzhůru do kopce. Stovky lidí využily slunného dne a přijely se pokochat výhledy ze zbrusu nové rozhledny na vrcholu kopce Dobrá voda (862 m n. m.) na Českokrumlovsku.
staré OBRAZEM: Před 105 lety se potopila sesterská loď Titaniku. Podívejte se na unikátní fotky z doků
Britannic byl třetí parník třídy Olympic, sesterská loď Titaniku a Olympiku. Postavili jej v loděnicích Harland & Wolff v Belfastu pro rejdařskou a loďařskou společnost White Star Line. Dne 21. listopadu 1916 v 8 hodin 12 minut najel na minu u řeckého ostrova Kea a za 55 minut se potopil. Díky blízkosti dalších lodí, rybářů a pevniny a díky teplotě vody si neštěstí vyžádalo „pouze“ 28 obětí. Vrak objevili potápěči z týmu J. Cousteaua v roce 1975 v hloubce 118 metrů.
staré OBRAZEM: Autosalon v Los Angeles odhalil auta zítřka. Přibývá futuristických elektromobilů
Pandemie koronaviru loni i letos zrušila mnohé hromadné akce, včetně velkých autosalonů. Nešlo přitom jen o evropskou záležitost, mnohé výstavy se rušily i jinde ve světě. Nyní se však jeden velký autosalon za oceánem přece jen koná, a to ve slunné Kalifornii. Co je k vidění na letošní autoshow v Los Angeles?
staré OBRAZEM: Svatební přehlídce ve Zlíně vládly výrazné krajky i jednoduchá elegance
Více jak stovku svatebních šatů z osmi největších salonů Zlínského kraje mohli vidět v sobotu 20. listopadu návštěvníci Obchodního domu Zlín. V Galerii Desítka se totiž konala unikátní show Bride Up, která nabídla několik módních přehlídek a ukázku účesů, líčení a také svatební floristiky.
staré OBRAZEM: vánoční strom dorazil do Brna. Svítit bude od příštího víkendu
Koňské spřežení přivezlo na brněnské náměstí Svobody vánoční strom z bílovických lesů. Stovky lidí se přišly podívat na příjezd a vztyčení statného jehličnanu.
staré OBRAZEM: vánoční strom dorazil do Brna. Svítit bude od příštího víkendu
Koňské spřežení přivezlo na brněnské náměstí Svobody vánoční strom z bílovických lesů. Stovky lidí se přišly podívat na příjezd a vztyčení statného jehličnanu.
staré OBRAZEM: Blatnická hodová chasa se roztančila mezi kostelem a radnicí
/FOTO, VIDEO/ Blatnické hody byly, sú a budú! I když trochu jiné… Přesto na sobotní hodové odpoledne mezi radnici a kostel svatého Ondřeje dorazili místní i přespolní. Ti si mohli zatančit nebo se jen zaposlouchat do písní, které tady hrála cimbálová muzika Marka Potěšila.
staré OBRAZEM: Silnici I/55 u Hodonína překlenula lávka pro pěší i cyklisty
/FOTO, VIDEO/ To se bude jezdit. Těmito slovy zhodnotila v sobotu po poledni usazovaní konstrukce přemostění frekventované stání silnice přihlížející cyklistka.
staré OBRAZEM: Kuriózní nehoda. Na Kolínsku se převrátil náklaďák, vyklopil řepu
Nákladní vůz vezoucí sklizenou řepu se ze zatím blíže neurčených příčin v sobotu dopoledne převrátil na silnici nedaleko Plaňan. Podle dostupných informací se nehoda obešla bez zranění.
staré OBRAZEM: Západ slunce nad zříceninou. Vikštejn na podzim nabízí kouzelné výhledy
Milovníci klasických hradů toho na Vikštejně příliš nenajdou, jedná se totiž o zříceninu gotické stavby, z níž se dochovalo "jen pár cihel". Zřícenina hradu u obce Radkova v opavském okrese však přesto opakovaně láká spousty milovníků přírody.
staré OBRAZEM: Kapři, štiky i úhoři. Nádrž na Lounsku byla po desítkách let vypuštěna
Z důvodu plánované rekonstrukce hráze byla po několika desítkách let slovena nádrž u Očihova na Lounsku. Ta patří do revíru Blšanka 2B pod správou místní organizace Podbořany.
staré OBRAZEM: Žbirku přišli vyprovodit na poslední cestu umělci i politici
V Praze se v pátek odpoledne lidé naposledy rozloučili s Miroslavem Žbirkou, který zemřel ve středu 10. listopadu ve věku 69 let. Do vnitřních prostor strašnického krematoria mohli jen pozvaní hosté, především umělci, například Jožo Ráž nebo Petr Janda. Dorazili však i politici, konkrétně slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a český premiér Andrej Babiš.
staré OBRAZEM: Rodina, přátelé i veřejnost se rozloučili s Mekym Žbirkou
Ve strašnickém krematoriu se od 14 hodin koná poslední rozloučení s hudebníkem Miroslavem Žbirkou. Vedle dalších pozvaných hostů se piety účastní také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která se tak do Prahy vrátila po třech dnech od své oficiální návštěvy. Populární zpěvák a skladatel Miroslav Žbirka zemřel na plicní onemocnění 10. listopadu ve věku 69 let.
staré OBRAZEM: Kellnerová v sedle, basket na koních. Začala parkurová show
/FOTOGALERIE/ V pražské O2 areně ve čtvrtek odstartovala blyštivá akce světového parkuru Prague PlayOffs 2021. Tým Prague Lions postoupil do pátečního semifinále, když kolegové napravili nezdary české jezdkyně Anny Kellnerové, která společně se Silverstonem nasbírala ve čtvrtfinále třináct trestných bodů.
staré Světové vědecké osobnosti obrazem
Animované populárně naučné pořady už dávno našly v naší televizi své významné místo. Neméně úspěšnými se staly ve snaze o vzdělání široké veřejnosti i komiksy. Pojďme se slovem i obrazem podívat na čtyři významné osobnosti, které utvářely pohled na náš dnešní svět. Na počátku září 2021 představilo nakladatelství Grada v rámci edice Bambook čtveřici komiksových titulů: Pasteur
staré OBRAZEM: Tramvajové mosty mají nové omítky, zdobí je profesionální graffiti
Z šedých ploch kolem brněnských zastávek se za poslední měsíce stala atraktivní místa. Dopravní podnik města Brna ale nechtěl skončit jen u toho. Letos na podzim dokončil opravy mostů, po kterých jezdí tramvaje. Hned třináct mostních objektů od začátku roku získalo novou omítku, jedenáct z nich i výzdobu v podobě profesionálního graffiti.
staré Obrazem: Gustáv Husák, vězeň bolševismu, ale i muž moci a komunistické normalizace
Nikdy nezlomená oběť poválečných bolševických represí i tvář dvacetileté komunistické normalizace. Husákův život byl plný rozporů.
staré OBRAZEM: Kontrasty 17. listopadu. Demonstrace, koncert i odhalení Havlovy busty
Česko si dnes připomnělo výročí událostí 17. listopadu 1939 a 1989. V Praze se sešli na Staroměstském náměstí odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru, v kavárně Slavia mezitím za účasti první dámy Dagmar Havlové došlo k odhalení busty Václava Havla. Na Václavském náměstí se zase konal Koncert pro budoucnost.
staré OBRAZEM: 17. listopad si lidé v Brně připomněli na náměstí Svobody. Byl i průvod
Stovky lidí se přišly podívat na brněnské náměstí Svobody, aby si připomněly výročí Sametové revoluce, která začala 17. listopadu roku 1989. Vystoupení místních muzikantů střídaly projevy řečníků, například Jana Špilara nebo Karla Janečka. Přidali se také zástupci brněnských vysokých škol a následně se lidé vydali do nočního lampionového průvodu.
staré OBRAZEM: 17. listopad si lidé v Brně připomněli na náměstí Svobody. Byl i průvod
Stovky lidí se přišly podívat na brněnské náměstí Svobody, aby si připomněly výročí Sametové revoluce, která začala 17. listopadu roku 1989. Vystoupení místních muzikantů střídaly projevy řečníků, například Jana Špilara nebo Karla Janečka. Přidali se také zástupci brněnských vysokých škol a následně se lidé vydali do nočního lampionového průvodu.
staré OBRAZEM: Sametová revoluce. Podívejte se na události konce roku 1989 v regionech
V pátek 17. listopadu 1989 se v Praze na Albertově sešli studenti, po skončení demonstrace se tisíce lidí vydaly na cestu centrem města a dorazily až na Národní třídu, kde jim cestu přehradil policejní kordon. Pohotovostní pluk pak demonstranty násilně rozehnal. Tak začaly události, které vyvrcholily pádem komunistického režimu v Československu. Podívejte se, jak závěr roku 1989 zachytili fotografové v regionech.
staré OBRAZEM: Sametová revoluce, ikonická místa i život před rokem 89
Česko si připomíná 32 let od událostí, které vedly k pádu komunismu, a 82 let od uzavření vysokých škol nacisty. Klíčové historické okamžiky nabízí portál iDNES.cz i prostřednictvím série fotografií. Připomeňte si chvíle, které změnily Československo.
staré OBRAZEM: Čaputová se v Praze setkala s Vystrčilem, v Senátu obdržela medaili
Prahu dnes navštívila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Nejprve krátce po poledni navštívila v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) prezidenta Miloše Zemana, s nímž hovořila o pandemické i vnitropolitické situaci v obou zemích. Odpoledne se v Senátu setkala s jeho předsedou Milošem Vystrčilem (ODS), na jehož pozvání do Česka dorazila. Obdržela od něj stříbrnou pamětní medaili a v jednacím sále pak debatovala se studenty. Na závěr uctila památku výročí revoluce z roku 1989 u památníku na pražské Národní třídě.
staré OBRAZEM: Vyhledávané místo. Skalní výběžek na Třebíčsku zdobí dřevěné srdce
Místo pro zamilované, nový cíl procházek, anebo zkrátka jenom zkrášlení výhledu. Malebná obec Hartvíkovice na Třebíčsku se může pyšnit svojí novou ozdobou. Na výběžku poblíž Wilsonovy skály u Dalešické přehrady je od konce října k vidění velké dřevěné srdce. Autorem je hartvíkovický rodák Vlastimil Sedláček.
staré OBRAZEM: Sešívaní o pauze nespí! Vydali se lovit posily do Afriky
Reprezentační pauza se dá vyplnit různými aktivitami. Většina fotbalistů Slavie si zahrála hokej a nenechala si tak ujít příležitost vystřelit si na trenéra Jindřicha Trpišovského v brankářské zbroji. Delegace sešívaných však na sebe vzala úkol úplně jiný. Vydala se až do Afriky vyskautovat případné posily. Konkrétně do Abidžanu, největšího města Pobřeží slonoviny.
staré OBRAZEM: Dokázaly jsme to! Euforie hokejistek po postupu na ZOH, nechyběly ani slzy dojetí
Bezprostředně po výhře nad Maďarskem naskákaly na brankářku Kláru Peslarovou, a když pak na chomutovském ledě poslouchaly státní hymnu, objevily se v očích nejedné z nich slzy dojetí. Zcela pochopitelně, vždyť české hokejistky právě vůbec poprvé v historii dokázaly postoupit na zimní olympijské hry.
staré OBRAZEM: Dřina na trati a krása na pohled. Takový byl cyklokrosový Tábor
Na jihu Čech se v neděli znovu utkala cyklokrosařská elita. O triumf v šestém pokračování Světového poháru zabojovali závodníci a závodnice v pěti kategoriích. Takhle jejich zápolení zachytil pozorný objektiv fotoaparátu reportéra Michala Sváčka.
staré OBRAZEM: Slavkov zažil upírskou svatbu. Místy se lekali i dospělí
Hrůzostrašné prohlídky předvedli průvodci slavkovského zámku. Pro sychravý podzim vybrali atmosféricky děsivou zážitkovou podívanou ve stylu Addamsovy rodiny. Malí i velcí návštěvníci se chvílemi děsili a chvílemi bavili. Trasa přes historický sál a komnaty končila v hloubi podzemí, ve kterém se konala upírská svatba.
staré OBRAZEM: Komik a bývalý novinář Pavel Tomeš vydal knihu. Křtila ji Hana Holišová
Pavel Tomeš je známý stand-up komik a reklamní textař. V hotelu Passage pokřtil svoji knihu Až na ten konec dobrý. Román, který se odehrává v Brně je plný vtipných dialogů a překvapivých situací. Část se odehrává i v novinářském prostředí, ze kterého Tomeš původně pochází. Před patnácti lety byl editorem Brněnského Deníku Rovnost. Knihu pokřtila herečka a zpěvačka Hana Holišová, která prováděla večerem.
staré OBRAZEM: Slavkov zažil upírskou svatbu. Báli se i někteří dospělí
Hrůzostrašné prohlídky předvedli průvodci slavkovského zámku. Pro sychravý podzim vybrali atmosféricky děsivou zážitkovou podívanou ve stylu Addamsovy rodiny. Malí i velcí návštěvníci se chvílemi děsili a chvílemi bavili. Trasa přes historický sál a komnaty končila v hloubi podzemí, ve kterém se konala upírská svatba.
staré OBRAZEM: Sopka na ostrově La Palma si vyžádala první lidskou oběť
Osm týdnů trvající erupce sopky na ostrově La Palma si vyžádala první oběť. Stal se jí sedmdesátiletý muž, který zemřel při odstraňování sopečného popela ze svého domu, informoval deník El País. Okolnosti úmrtí vyšetřuje policie. Ráno také na ostrově La Palma zaznamenali zemětřesení o síle pěti stupňů, které bylo podle televize RTVE cítit i na dvou dalších Kanárských ostrovech.
staré OBRAZEM: Jelenku zaplnila závodní auta. Rallye Krumlov 2021 odstartovalo
Do Rallye Krumlov, které slaví půl století od svého vzniku, se letos přihlásilo 94 posádek. V sobotu se představily na tradičním startu, v Jelení zahradě v Českém Krumlově. Kromě soudobých aut na trať vyrazili i historici, auta vyrobená do začátku 90. let, jako jsou škodovky nebo eskort, do kterého usedl Tomáš Enge, první Čech ve formuli 1, a také legendy, historická auta, která nezávodí na čas, ale hlavně pro diváky.
staré OBRAZEM: Lucie Vondráčková pokřtila v Brně knihu Jiřího Harnacha
Jiří Harnach je multižánrový umělec, který je známý svými hudebně - textovými improvizacemi. Proslavil se v televizních talentových soutěžích nebo jako stand-up komik. Nyní se ukazuje jeho spisovatelská tvář. 
staré Migrační krize u Polska obrazem: “Je mi zima.” Za ostnatým drátem jsou i malé děti
Podívejte se v galerii, jak to na polsko-běloruské hranici v posledních hodinách vypadá.
staré OBRAZEM: Praha zahájila modernizaci zastávek za miliardu. Části Pražanů se černá barva nelíbí
Hlavní město zahájilo tento týden rozsáhlou modernizaci zastávek MHD. V první fázi má v metropoli do března 2023 vyrůst 690 nových přístřešků, za které Praha plánuje zaplatit asi 835 milionů korun. Celý projekt podle městské firmy, která výměnu realizuje, výrazně podražil kvůli aktuálnímu růstu cen oceli a hliníku. Přístřešky postupně v druhé etapě doplní i nové digitální označníky s jízdním řádem. Tradiční červené mají nahradit nové černé. Vzorovou tramvajovou zastávku mohou cestující vidět…
staré OBRAZEM: Po utonutí mladíka vzniklo na labském břehu v Nymburce pietní místo
Zhruba tři desítky planoucích svíček, tričko a další vzpomínkové předměty. Tak vypadá pietní místo na labském břehu před Starou rybárnou v Nymburce, kde ve čtvrtek odpoledne utonul třiadvacetiletý mladík.
staré OBRAZEM: Manévry na Sněžce. Vrtulník odstranil z lanovky jednu z podpěr
/FOTOGALERIE, VIDEO/ O jednu podpěru méně má od čtvrtka Lanová dráha Sněžka. Z vrchlolové části lanovky ji odstranil vrtulník. Největší zásah do technického provozu lanovky od její modernizace před osmi lety má zlepšit její jízdní vlastnosti.
staré OBRAZEM: Brno se na chvíli stalo středem vesmíru. Podívejte se
Czech Space Week 2021 je vesmírný festival, který se počtvrté odehrává v Brně. Součástí je i průmyslový den, na kterém se mohou potkat zástupci Evropské kosmické agentury (ESA) s vědci a zástupci firem, které se věnují vesmírným technologiím.
staré OBRAZEM: Vrtulník odnesl přebytečnou podpěru z lanové dráhy na Sněžku
Vrtulník odstranil ze zasněženého úbočí Sněžky jednu z 19 podpěr horního úseku lanové dráhy a další jednu pomohl stavbařům upravit a zvýšit. Cílem je zlepšit jízdní vlastností lanovky. Rekonstrukce by měla vyjít na 1,5 milionu korun, z toho asi 30 procent nákladů zaplatí město, kterému lanovka patří, zbytek dodavatel technologie - lanovkářská firma Leitner.
staré OBRAZEM: Už dvacet let se připomíná na Vítkově Den válečných veteránů
Slavnostní nástup při příležitosti Dne válečných veteránů se uskutečnil ve čtvrtek na pražském Vítkově. V Česku žije přes 15 tisíc válečných veteránů. Už dvacet let oslava toho významného dne připadá na 11. listopadu.
staré Obrazem: Partneři Joyce vyrazili do Lednice
Partnerské setkání společnosti JOYCE ČR v Zámeckém hotelu Lednice přineslo prezentace novinek od značek v portfoliu i šifrovací hru v zámeckém areálu.
staré "Hrobař" SSSR vzpomíná: Portrét Gorbačova je obrazem zklamaných nadějí, selektivní paměti i pomíjivosti
Vzrušující portrét od režiséra Vitalije Manského míří z Jihlavského festivalu do českých kin
staré OBRAZEM: Obří kolos straší v poli, připomíná dva měsíce starý požár
Hromada šrotu, tak by se dal popsat vrak kombajnu značky Claas, který stále stojí u silnice mezi Neplachovem a Horusicemi jako memento po zářijovém požáru. Zřejmě i majiteli dává přeprava gigantického vraku dost zabrat. Není se čemu divit, nejde o žádného drobečka.
staré OBRAZEM: Husy z Kladenska míří na svatomartinskou tabuli i ke Zdeňku Troškovi
/FOTOGALERIE/ Nadcházející dny patří svatomartinským hodům. Zítra, 11. 11. v 11 hodin se otevírají svatomartinská vína a očekává se příjezd svatého Martina na bílém koni. V řadě domácností si v tomto dni nebo o nadcházejícím víkendu pochutnají na pečené huse s knedlíkem a zelím.
staré OBRAZEM: Obnova hradu Helfštýna vynesla autorům Českou cenu za architekturu
Měli zásadní podíl na tom, že renesanční palác hradu Helfštýna na Přerovsku má po dvou stoletích opět jednotlivá patra a navíc prosklenou střechu. Za citlivé využití moderních prvků na historické stavbě teď architekti Miroslav Pospíšil a Martin Karlík z olomouckého atelieru-r získali letošní Českou cenu za architekturu.
staré Obrazem: Uplynulo 10 let od úmrtí legendy českého undergroundu Ivana "Magora" Jirouse
Básník, publicista a spolupracovník skupiny The Plastic People of the Universe byl téměř devět let nespravedlivě vězněn komunisty.
staré OBRAZEM: Obnova hradu Helfštýna vynesla autorům Českou cenu za architekturu
Měli zásadní podíl na tom, že renesanční palác hradu Helfštýna na Přerovsku má po dvou stoletích opět jednotlivá patra a navíc prosklenou střechu. Za citlivé využití moderních prvků na historické stavbě teď architekti Miroslav Pospíšil a Martin Karlík z olomouckého atelieru-r získali letošní Českou cenu za architekturu.
staré OBRAZEM: Obnova hradu Helfštýna vynesla autorům Českou cenu za architekturu
Měli zásadní podíl na tom, že renesanční palác hradu Helfštýna na Přerovsku má po dvou stoletích opět jednotlivá patra a navíc prosklenou střechu. Za citlivé využití moderních prvků na historické stavbě teď architekti Miroslav Pospíšil a Martin Karlík z olomouckého atelieru-r získali letošní Českou cenu za architekturu.
staré Obrazem: Nejkrásnější nádraží v Česku. Soutěž, která je hledala, letos končí
Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR vznikla v roce 2007, organizátoři ji vnímali jako reakci na nedůstojný stav většiny železničních stanic.
staré OBRAZEM: Kolínská automobilka Toyota začíná vyrábět model Yaris. Jako druhá v Evropě
Kolínská automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic začala v úterý vyrábět model Toyota Yaris. Za poslední tři roky investovala Toyota do rozšíření provozu v Kolíně přes 180 milionů eur (zhruba 4,5 miliardy korun). Toyota Yaris se nyní vyrábí na stejné lince jako modely Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1, řekl v úterý mluvčí podniku Tomáš Paroubek.
staré OBRAZEM: Bitcoin a ethereum pokořily rekordy. Internet zaplavily krypto meme
Cena kryptoměny bitcoin překonala hranici 68 tisíc dolarů, což je bezmála 1,5 milionu korun. Překonání maxima z letošního dubna tak k další tvorbě inspirovalo tvůrce internetových memů. Ti si v souvislosti s rostoucím bitcoinem vzali na paškál megatrend Squid Game či animovaný seriál Simpsonovi. Podívejte se na výběr kryptovtipů v naší galerii. 
staré OBRAZEM: "Hořící" a nasvícené pražské věže. Netflix propaguje seriál
V neděli Malostranská mostecká věž, v pondělí pak Staroměstská mostecká věž. Na pražských věžích se v posledních dnech objevuje nečekané červené nasvícení. V úterý večer by měly na řadu přijít ještě Prašná brána, Staroměstská radnice a Novomlýnská věž.
staré OBRAZEM: Obří Radovesická výsypka. Dříve měsíční krajina je dnes k nepoznání
Rozsáhlé území mezi Bílinou, Štrbicemi, Kostomlaty pod Milešovkou a Štěpánovem o rozloze 1 200 hektarů patří k největším výsypkám v Evropě. Výsypka nese jméno po zaniklé obci Radovesice. Ta zmizela roku 1971.
staré OBRAZEM: Obří Radovesická výsypka. Dříve měsíční krajina je dnes k nepoznání
Rozsáhlé území mezi Bílinou, Štrbicemi, Kostomlaty pod Milešovkou a Štěpánovem o rozloze 1 200 hektarů patří k největším výsypkám v Evropě. Výsypka nese jméno po zaniklé obci Radovesice. Ta zmizela roku 1971.
staré OBRAZEM: Návrat v čase. V textilce Jitex natáčeli seriál z dob normalizace
Textilka Jitex se o uplynulém víkendu vrátila v čase o desítky let. Česká televize tu v sobotu natáčela část čtyřdílné minisérie z dob normalizace s názvem Volha. Předlohou scénáře se stala kniha Karla Hynieho, který měl s televizním prostředím bohaté zkušenosti. Pracoval totiž čtyřicet let jako producent a dramaturg.
staré Foto: Krojovaný poslanec i nezdravící se Okamurové. První den nové sněmovny obrazem
Poslanec Jiří Horák v kroji, Petr Fiala za pultem a Andrej Babiš pod ním i míjející se bratři Okamurové. Takto vypadalo první zasedání sněmovny.
staré OBRAZEM: Na Moravě obnovují tradici Lichtenštejnů, Svatohubertskou mši
Více než dvě stovky lidí se přišly v neděli podívat ke kapli svatého Huberta na svátek všech lovců a myslivců. Tradici Svatohubertské mše tam obnovil před patnácti lety muž, který působil jako správce zdejší honitby. Proti tradici letos přinesli myslivci před kapli daňka místo jelena.
actual not cached