Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 26.11.2021 || EUR 25,665 || USD 22,733
sobota 27.listopadu 2021, Týden: 48, Den roce: 331,  dnes má svátek Xenie, zítra má svátek René


( Nalezeno 100 článků )

Kauza Berbr rok poté: Detektivové ve vyšetřování pokračují, konec nelze předjímat

staré Kauza Berbr rok poté: Detektivové ve vyšetřování pokračují, konec nelze předjímat
Šok to byl pro všechny. Pro český fotbal, veřejnost, největší ovšem pro Náčelníka, Taťku či třeba Ramona, jak oslovovala suita věrných místopředsedu Fotbalové asociace ČR Romana Berbra. Přesně před rokem 16. října 2020 v ranních hodinách detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu provedli razii v sídle asociace na pražském Strahově, aby posléze zasahovali i na dalších místech po celé republice. Zadrželi nejen šedou eminenci a de facto nejmocnějšího muže českého fotbalu Romana Berbra, ale i dalších 19 osob, které obvinili z korupce, podplácení, přijetí úplatku....chcete vědět víc?
datum vydání: 26/11/2021 13:22:14 včera Korupční kauza soudce Elischera: Vinen! Dostal devět let vězení
Pražský městský soud dnes potrestal devíti lety vězení soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera za zneužití pravomoci, přijímání úplatků, neoprávněný přístup do počítačového systému a nadržování. Obžaloba tvrdí, že soudce bral úplatky od vietnamské komunity, která chtěla ovlivnit rozhodování v některých odvolacích řízeních o drogové kriminalitě. Elischer to popírá. Páteční rozhodnutí není pravomocné, případným odvoláním by se zabýval Vrchní soud v Olomouci.
datum vydání: 26/11/2021 12:09:11 včera Kauza Michalik: Amatérismus. Vedení STAN o jeho podnikání vědělo, říká reportér
Věslav Michalik sice stáhl svou kandidaturu, ale pro Starosty bude i nadále klíčovým členem. Svůj vliv si uchová, a tipuji, že bude pátrat po tom, kdo ten ohýnek rozfoukal, říká reportér Ondřej Koutník.
datum vydání: 26/11/2021 11:23:10 včera Kauza sportovních dotací: Pelta jde na šest let do vězení, soud uznal vinnou i Kratochvílovou
Soud v kauze zmanipulování sportovních dotací uložil bývalému šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi šest let vězení, pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech korporací a pětimilionový peněžitý trest. Někdejší náměstkyni ministerstva...
datum vydání: 26/11/2021 11:21:08 včera Korupční kauza soudce Elischera: Vinen! rozhodl soud
Pražský městský soud v pátek nepravomocně uznal vinným soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera. Zatím není jasné, zda ho odsoudil podle podané obžaloby, která ho viní ze zneužití pravomoci, přijímání úplatků, neoprávněného přístupu do počítačového systému a nadržování. Elischerovi, který od svého zadržení nesmí soudit a pobírá polovinu platu, hrozí až 12 let vězení.
datum vydání: 26/11/2021 11:20:33 včera Kauza sportovních dotací: Soud uznal vinnými Peltu i Kratochvílovou
Soud uznal vinnými bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu i někdejší náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou v kauze zmanipulování sportovních dotací. Výši trestů teprve oznámí. Rozsudek není pravomocný.
datum vydání: 26/11/2021 09:55:18 včera ONLINE: Rozsudek pro Peltu a spol. Vrcholí kauza sportovních dotací
Vinni, nebo ne? Státní zástupce říká Ano a navrhuje vysoké tresty. Obvinění tvrdí Ne a žádají zproštění. Dnes poprvé zjistíme to nejpodstatnější – co si o jednání ve věci sportovních dotací v letech 2016 a 2017 myslí Městský soud v Praze. Jeho předsedkyně Lenka Cihlářová vyhlásí nepravomocný rozsudek. Uslyší ho i bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta či někdejší náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová. Sledujeme ONLINE na iSport.cz.
datum vydání: 23/11/2021 13:30:44 4 dny Kauza potratů na Slovensku: Bez nich bych měla šest dětí, šokovala hvězda Vratných lahví
Po nových zákonech v Polsku se otevírá diskuze o interrupcích i na sousedním Slovensku. Nový zákon tam sice těsně neprošel, poslanci o tématu ale nadále diskutují a veřejná debata neutichá. Se svou vlastní zkušeností se proto rozhodla vystoupit i herečka Božidara Turzonovová (79), která všechny překvapila: několik interrupcí sama podstoupila!
staré Kauza zmizelé čínské tenistky může ohrozit i olympijské hry v Pekingu
Zmizení tenistky Pcheng Šuaj mobilizuje sportovní svět. Dlouholetý člen Mezinárodního olympijského výboru Richard Pound prohlásil, že kauza může přinutit MOV k tvrdšímu postoji vůči dodržování lidských práv Číně. A dokonce nevyloučil, že by záležitost mohla skončit odebráním zimních her, které se mají v Pekingu uskutečnit v únoru.
staré Kauza Bohemia Energy vrací do hry hromadné žaloby
Dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO) tento měsíc znovu poslala Sněmovně zákon o hromadných žalobách, jenž by umožnil skupině lidí společně žalovat nějaký subjekt. Babišův kabinet k tomu přiměl pád Bohemia Energy, po němž si musely hledat nového dodavatele statisíce domácností.
staré Růža Litvínovu pomůže, tvrdí Klíma. A co úplatkářská kauza? Byla to účelovka
Už v pátek čeká nového trenéra Litvínova Vladimíra Růžičku ostrá premiéra. Na lavičku Vervy se na Zimním stadionu Ivana Hlinky postaví v utkání domácího celku proti Mladé Boleslavi.
staré Nová kauza FlashNews otevírá staré otázky. Řešení je primitivní ale musí se u něj přemýšlet.
Reading Time: 6 minutes Stručně pro ty, kterým kauza unikla: Na trhu začal působit řekněme něco jako agregátor zpráv FlashNews od společnosti Livesport. Přihlásíte se a můžete sledovat informace z různých zdrojů, ať už jde o magazíny nebo sociální sítě. Má to pár specifik, ale to teď není podstatné. Podstatné je, že se proti němu začali bouřit vydavatelství řady ... Článek Nová kauza FlashNews otevírá staré otázky. Řešení je primitivní ale musí se u něj přemýšlet. na Affilák.cz - Blog o affiliate marketingu a blogování.
 • Nová kauza FlashNews otevírá staré otázky. Řešení je primitivní ale musí se u něj přemýšlet.
 • Affilák.cz - Blog o affiliate marketingu a blogování
 • staré Krkonošská kauza: Soud zprostil všechny aktéry obžaloby
  Královéhradecký krajský soud osvobodil osm osob a společnost SIVIA CZ v případu krkonošské kauzy. Čelili obžalobě z poškození životního prostředí a dotačního podvodu. Kauza trvala víc než tři roky a některým obžalovaným hrozilo až 12 let vězení.
  staré Kauza Turów: Zaplaťte, nebo vám strhneme peníze z dotací, vyzvala komise Polsko
  Německé vydání serveru Euractiv informovalo o tom, že začátkem týdne Evropská komise požádala Polsko o uhrazení pokuty za nedodržování předběžného opatření, které vydal Evropský soudní dvůr.
  staré Ztráta důvěry, nebo šance? Cimického kauza může změnit psychiatrii
  Kauza zneužívání žen Janem Cimickým otevřela mimo jiné diskuzi o české psychiatrii, která je dlouhodobě označovaná jako zkostnatělá a vyžadující reformu. O aférách lékaře se údajně vědělo, jen nebyla vůle je důrazněji řešit. Kritiku sklidil i šéf Lékařské komory Milan Kubek za jeho výroky o obětech. Dle odborníků mechanismy pro řešení podobných případů nejsou dostatečné.
  staré Jízdenková kauza pro lobbistu Rittiga i exšéfa DPP Dvořáka definitivně skončila
  Lobbista Ivo Rittig i někdejší ředitel Dopravního podniku Prahy (DPP) Martin Dvořák jsou definitivně osvobozeni v případu tzv. jízdenkové kauzy. Nejvyšší státní zástupce ve středu oznámil, že dovolání v kauze nepodá. Obžaloba tvrdila, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro DPP končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka.
  staré Jízdenková kauza pro lobbistu Rittiga i exšéfa DPP Dvořáka definitivně skončila
  Lobbista Ivo Rittig i někdejší ředitel Dopravního podniku Prahy (DPP) Martin Dvořák jsou definitivně osvobozeni v případu tzv. jízdenkové kauzy. Nejvyšší státní zástupce ve středu oznámil, že dovolání v kauze nepodá. Obžaloba tvrdila, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro DPP končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka.
  staré Kauza Turów pokračuje. Začal ji řešit Soudní dvůr EU v Lucemburku
  Soudní dvůr EU v Lucemburku začal v úterý 9. listopadu řešit českou žalobu na Polsko ohledně těžby v polském dole Turów nedaleko českých hranic.
  staré Kauza Turów: Česko-polská dohoda nás neochrání, bojí se lidé v pohraničí
  Česko-polská dohoda o Turówu neochrání české území ani zdroje pitné vody, ministerstvo by nemělo smlouvu v současném znění podepsat. Upozorňují na to obyvatelé žijící v blízkosti dolu, spolky, experti i environmentální organizace, které se nově sloučily v platformě Společně pro vodu. Zároveň vyzvali dosluhujícího ministra životního prostředí Richarda Brabce, aby mezinárodní smlouvu nepodepisoval. Pokud se tak stane a vláda smlouvu schválí, aktivisté jsou připraveni podat na vládu žalobu.
  staré Kauza Hašek vs. Sparta spěje do finále. V pondělí budou vypovídat i záložníkův otec, Jílek, Rosický či Baranek
  Zahraničí > Druhé listopadové pondělí odstartuje závěrečná etapa dlouhodobého sporu mezi Martinem Haškem mladším a Spartou Praha.
  staré Kauza Hašek ml. vs. Sparta: finální fáze, svědčit bude Rosický i Jílek
  Do finální fáze vstupuje spor záložníka Martina Haška mladšího a Sparty, v němž jde o dvacet milionů korun za vypovězení smlouvy. Případ, který nemá v českém fotbale obdoby, bude zítra projednáván u Rozhodčího soudu pro sport (Mezinárodní sportovní arbitráže CAS). Verdikt však nepadne hned, CAS si stanovil čas až do dubna příštího roku. Obě strany využijí během online slyšení svědky, jedním z nich má být i sportovní ředitel letenského klubu Tomáš Rosický.
  staré Ministerstvo financí se omluvilo za Zemanův výrok o Peroutkovi. Kauza trvala sedm let
  Resort poslal omluvu vnučce novináře Ferdinanda Peroutky Terezii Kaslové. Zeman v lednu 2015 uvedl, že Peroutka napsal článek "Hitler je gentleman".
  staré Hokej fokus podcast: Vejmelkovy šance na olympiádu, výměna Eichela a kauza Chicaga
  NHL má za sebou start nové sezony, do které vletěl brankář Karel Vejmelka nečekaným způsobem. Říká si český gólman už nyní o novou smlouvu v Arizoně? A může pomýšlet na olympijskou nominaci do Pekingu? Nový díl Hokej fokus podcastu rozebírá také aktuální výměnu Jacka Eichela z Buffala do Vegas a hodnotí herní rozpoložení vybraných týmů. O tématech diskutují novinář a podcaster Matěj Hejda a Pavel Ryšavý z deníku Sport. Moderuje Tomáš Řanda.
  staré Hokej fokus podcast ŽIVĚ: Vejmelkovy šance na olympiádu, výměna Eichela a kauza Chicaga
  NHL má za sebou start nové sezony, do které vletěl brankář Karel Vejmelka nečekaným způsobem. Říká si český gólman už nyní o novou smlouvu v Arizoně? A může pomýšlet na olympijskou nominaci do Pekingu? Nový díl Hokej fokus podcastu rozebírá také aktuální výměnu Jacka Eichela z Buffala do Vegas a hodnotí herní rozpoložení vybraných týmů. O tématech diskutují novinář a podcaster Matěj Hejda a Pavel Ryšavý z deníku Sport. Moderuje Tomáš Řanda.
  staré Kauza životních pojistek: Zastupovali mě u soudu bez mého vědomí, stěžuje si klientka
  Finančně poradenská společnost SOS Consulting měla původně pomoci klientům, kteří se přou s pojišťovnami o peníze, o něž přišli předčasným odstoupením od životních pojistek. Poté, co vyšlo najevo, že firma mnoha poškozeným lidem nevyplatila řádně vysouzené peníze, se objevil případ, kdy advokátka společnosti dokonce zastupovala klienta, aniž by jí k tomu dal souhlas. 
  staré To se jim náramně povedlo. Kauza „pirátská analýza“ vytočila mnohé starosty
  Členové hnutí STAN jsou rozezleni z výsledků analýzy, kterou si nechali zpracovat Piráti po svém neúspěchu ve volbách. Podle místopředsedy STAN Stanislava Polčáka by to dokonce mohlo nabourat vyjednávání o postech ve vládě, kde chtějí mít Piráti stejně postů jako Starostové.
  staré Kauza Turów: Soud bude 9. listopadu
  Soudní dvůr Evropské unie bude projednávat česko-polský spor o těžbu v dole Turów 9. listopadu. Soud už v květnu předběžně nařídil pozastavení těžby v polském hnědouhelném dole poblíž českých hranic, a to do vydání konečného rozhodnutí.
  staré Vondra (ODS): Kauzální vztah mezi energií a ekonomickým rozvojem je jasný
  Komentář na facebookovém profilu k rozdílu mezi francouzskou a německou energetikou
  staré Policie prověřuje okolí Zemana ve dvou kauzách. Řeší i možné neposkytnutí pomoci
  Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly dnes servery Aktuálně.cz a Respekt.cz. Pod dozorem rakovnického státního zastupitelství detektivové podle serverů prověřují, zda v Lánech prezidentovi lidé nespáchali trestný čin neposkytnutí pomoci.
  staré Kauza hrozivé ubytovny v Ostravě: chodila tam i sociálka, leč bez výsledků
  /DENÍK SLEDUJE, FOTOGALERIE/ Exkluzivní záběry Deníku neskutečného nepořádku v potkany prolezlém činžáku v Jablonského ulici 196, který nedávno odkoupila radnice ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, vyvolaly nejen vlnu znechucení a zároveň i úlevy po odstěhování nepřizpůsobivých sousedů, ale také otázky…
  staré Slovenskem hýbou odposlechy z lovecké chaty. Místo pytláků zachytily Fica a právníky při poradách o korupčních kauzách
  Slovenská média zveřejnila záznamy odposlechů a kamerových záznamů schůzek šéfa opozičních sociálních demokratů (Smer-SD) Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka a dalších. Hovoří na nich o případech stíhaných bývalých vysokých úředníků z dob vládnutí Ficovy strany. Podle slovenské generální prokuratury nahrávky potvrzují snahy politiků a podnikatelů ovlivňovat trestní stíhání nejzávažnějších kauz a diskreditovat vyšetřovatele, média odposlechy přirovnávají ke korupční kauze Gorila. Podle Fica jsou snahou zlikvidovat opozici na Slovensku.
  staré Policie prověřuje okolí prezidenta Zemana ve dvou samostatných kauzách
  Praha - Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly dnes servery Aktuálně.cz...
  staré Policie prověřuje okolí prezidenta Zemana ve dvou samostatných kauzách
  Praha - Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly dnes servery Aktuálně.cz...
  staré NCOZ prověřuje okolí prezidenta Zemana ve dvou samostatných kauzách
  Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách.
  staré Policie podle serverů prověřuje okolí prezidenta Zemana ve dvou samostatných kauzách
  Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly dnes servery Aktuálně.cz a Respekt.cz.
  staré Remišová vyzvala Žilinku k spravodlivému prístupu ku všetkým kauzám
  Generálna prokuratúra na vyjadrenia politikov reagovať nebude.
  staré Další rána pro Zuckerberga. Kauza Facebook Papers odhalila manipulaci i „zisk na prvním místě“
  Americká média odhalují informace z rozsáhlého souboru interních dokumentů společnosti Facebook, které přibližují její problémy s projevy nenávistí či s dezinformacemi na sociální síti kolem loňských amerických voleb. Mimo jiné svědčí o neschopnosti platformy čelit nenávistnému obsahu v zemích jako je Indie, kterým není věnována taková pozornost jako Spojeným státům. Také dokumentují frustraci mnohých zaměstnanců Facebooku, kteří v zákulisí vyjadřují výhrady vůči přístupu vedení k problematickému obsahu, který se na platformě objevuje.
  staré Policie ČR: Kauza J.O. Investment - návrh na podání obžaloby
  Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech podali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby v kauze rozsáhlého investičního podvodu ohledně společnosti J.O. Investment s.r.o.
  staré Policie ČR: Kauza J.O. Investment - návrh na podání obžaloby
  Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech podali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby v kauze rozsáhlého investičního podvodu ohledně společnosti J.O. Investment s.r.o.
  staré Policie podle médií pořídila odposlechy ze schůzek Fica ke kauzám
  Slovenská policie prostřednictvím odposlechů a kamerových záznamů zaznamenala schůzky šéfa opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka a dalších osob, na kterých hovořili i o případech stíhaných bývalých vysokých úředníků z dob vládnutí Ficovy strany. Napsaly to dnes portál Aktuality.sk a list Denník N na svém webu.
  staré Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem
  Whistleblowerka vynesla tisíce interních dokumentů Facebooku • Síť nezvládá moderovat hate speech ani dezinformace • Zuckerberg nemá nikoho, kdo by se mu postavil
  staré Kauza J.O. Investment - návrh na podání obžaloby
  Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech podali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby v kauze rozsáhlého investičního podvodu ohledně společnosti J.O. Investment s.r.o.
  staré Kauza prezident v nemocnici: Generál Pavel hovoří o ostudě Hradu
  Bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel, jeden z možných kandidátů na prezidenta republiky, v rozhovoru pro iDNES.cz popsal, co ho přivedlo k armádě. A promluvil o svém vstupu do KSČ, který zpětně označuje za chybu. Kritizuje „ostudné“ počínání Hradu při informování o zdravotním stavu prezidenta.
  staré Kauza údajného pomlouvání náměstkyně ministra skončila promlčením
  Někdejší vlivný mostecký politik a podnikatel Jiří Zelenka definitivně vyvázne bez trestu v případu údajné pomluvy mostecké zastupitelky a náměstkyně ministra životního prostředí Bereniky Peštové. O ní podle obžaloby prohlašoval, že uplácí zastupitele. Krajský soud stíhání zastavil kvůli promlčení.
  staré Kauza údajného pomlouvání náměstkyně ministra skončila promlčením
  Někdejší vlivný mostecký politik a podnikatel Jiří Zelenka definitivně vyvázne bez trestu v případu údajné pomluvy mostecké zastupitelky a náměstkyně ministra životního prostředí Bereniky Peštové. O ní podle obžaloby prohlašoval, že uplácí zastupitele. Krajský soud stíhání zastavil kvůli promlčení.
  staré Kauza Pandora Papers: Černošický úřad zjišťuje, zda Babiš nespáchal přestupek neúplným oznámením o majetku
  Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v takzvané kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl ve středu...
  staré Kauzalita, pĹ™irozenĂ© experimenty a otevĹ™enĂ­ oÄŤĂ­
  Vrátím se sice k týden staré události, ale stojí za to ji znovu připomenout. Nobelovu cenu za ekonomii (přesněji cenu švédské centrální banky za ekonomické vědy na památku Alfreda Nobela ) za rok 2021 byla rozdělena mezi tři ekonomy: polovinu dostal&helli
  staré Kauza Čapí hnízdo: Žalobce požádá o vydání Babiše až novou Sněmovnu
  Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo až po ustavující schůzi nové Sněmovny. ČTK to řekl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Šaroch měl původně o návrhu policie na podání obžaloby rozhodnout do dneška, Babiš ale ve sněmovních volbách na začátku října znovu získal poslanecký mandát a tím i imunitu. Jeho stíhání je nyní přerušeno. Současné Sněmovně vyprší funkční období ve čtvrtek, v novém složení se poslanci poprvé sejdou 8. listopadu.
  staré Čapí hnízdo: kauza pokračuje. Babiš má zas imunitu, žalobce požádá o vydání novou Sněmovnu
  Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo až po ustavující schůzi nové Sněmovny. Řekl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Šaroch měl původně o návrhu policie na podání obžaloby rozhodnout do dneška, Babiš ale ve sněmovních volbách na začátku října znovu získal poslanecký mandát a tím i imunitu. Jeho stíhání je nyní přerušeno. Podle Babiše nejde o nic překvapujícího, jak uvedl pro CNN Prima News.
  staré iSport podcast: Berbrova kauza se může rozšířit. Kam míří vyšetřování?
  O víkendu uplynul rok od zatčení Romana Berbra a dalších bývalých funkcionářů v sázkařské a korupční aféře. Vyšetřování od té doby nabobtnalo, v posledních měsících ale žádné zásadní nové informace ze spisu neunikly. Jak pokračuje vyšetřování, koho ještě může vlna semlít a nakolik likvidační bude celkově pro fotbalové prostředí?
  staré Babiš je krytý poslaneckou imunitou, kauza Bocianie hniezdo bude stáť
  Babiš získal vo voľbách nový poslanecký mandát a je ním krytý, teda má novú imunitu.
  staré Kauza Berbr rok poté: Detektivové ve vyšetřování pokračují, konec nelze předjímat
  Šok to byl pro všechny. Pro český fotbal, veřejnost, největší ovšem pro Náčelníka, Taťku či třeba Ramona, jak oslovovala suita věrných místopředsedu Fotbalové asociace ČR Romana Berbra. Přesně před rokem 16. října 2020 v ranních hodinách detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu provedli razii v sídle asociace na pražském Strahově, aby posléze zasahovali i na dalších místech po celé republice. Zadrželi nejen šedou eminenci a de facto nejmocnějšího muže českého fotbalu Romana Berbra, ale i dalších 19 osob, které obvinili z korupce, podplácení, přijetí úplatku.
  staré Kauza instagramové královny Plačkové: Záhadná smrt ve vazbě!
  Během pobytu ve vazbě zemřel jeden z údajných členů zločinecké skupiny, jejímiž členy mají být i Zuzana Plačková (30) s manželem Reném Strauszem (32). Podle informací slovenské TV Markíza má jít o pětapadesátiletého Pavla Duchoně, u kterého měli policisté během razie najít až 9 kilogramů pervitinu a 70 tisíc eur v hotovosti, tedy v přepočtu bezmála dva miliony českých korun. 
  staré Návrh trestů pro Peltu: 9 let, 25 milionů. Kauza dotace míří do finiše
  Po více než ročním dokazování státní zástupce nic neslevil ze svého názoru, že se sportovní funkcionáři i organizace v údajné korupční kauze provinili. A navrhuje vysoké tresty. Pro nejvýraznější postavu, Miroslava Peltu, devět let nepodmíněně, pětadvacet milionů pokuty a pětiletý zákaz činnosti. Ještě vyšší trest, deset let vězení, si pak přeje pro někdejší ministerskou náměstkyni Simonu Kratochvílovou. Všichni obžalovaní svou vinu odmítají.
  staré Kauza rozdělování dotací: Peltovi hrozí devět let vězení a pokuta
  Devět let vězení a peněžitý trest 25 milionu korun. Takový verdikt žádá státní zástupce pro někdejšího šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu, který je obžalovaný v kauze rozdělování sportovních dotací na ministerstvu školství.
  staré Kauza sportovních dotací: žalobce žádá devět let vězení pro Peltu a pět pro Janstu
  Státní zástupce žádá v kauze sportovních dotací pro Miroslava Peltu devět let vězení a peněžitý trest 25 milionů, předsedu České basketbalové federace a České unie sportu Miroslava Janstu chce poslat za mříže na pět let.
  staré Užiteční idioti Smoljak a Hilšer. Kauza „zvůle a protiprávnost“ končí po několika měsících zcela jinak
  Milion chvilek a senátoři Marek Hilšer s Davidem Smoljakem bouřili na demonstraci proti radním, kteří odvolali dozorčí komisi Rady ČT, a vykřikovali o jejich zvůli a protiprávnosti jejich kroku. S odstupem času se ukazuje, že sehráli jen roli užitečných idiotů, protože v době jejich protestů měl generální ředitel České televize Petr Dvořák v ruce už několik měsíců právní analýzu za téměř půl milionu korun, v níž se praví, že Rada ČT může svoji dozorčí komisi odvolat, kdy chce a jak chce. Zůstává otázkou, proč první muž Kavčích hor tuto informaci před veřejností zatajil a nechal eskalovat napětí ve společnosti.
  staré Policie a soudy si s Babišovými kauzami neporadí. Dokud je u moci…
  V neděli přišla zahraniční i domácí média s poměrně brizantní zprávou. Netýká se jen Česka, ale taky Česka. Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ) přineslo v rámci projektu Pandora Papers informaci o podezřelých transakcích několika stovek veřejně činných osob – mimo jiné i premiéra Andreje Babiše.
  staré Kauza Peroutka: Nejvyšší soud už rozhodl, verdikt zveřejní až po volbách
  Nejvyšší soud (NS) rozhodl ve sporu o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi, plyne z justiční databáze InfoSoud. Rozhodnutí zpřístupní 14. října na elektronické úřední desce. Ze zvoleného způsobu zveřejnění verdiktu lze odvodit, že soud dovolání pravděpodobně neodmítl a věcně se kauzou zabýval. Výrok však předjímat nelze.
  staré Kauza miliardových úniků: Zadeh a další se dohodli na letitých trestech
  Krajský soud v Brně začal ve čtvrtek ukládat první tresty v daňové kauze podnikatele íránského původu Shahrama Zadeha. Jde o obžalované, kteří se přiznali a se státním zástupcem uzavřeli dohodu o vině a trestu. V případu je z miliardových daňových úniků obžalováno celkem 14 lidí, soud ale část obžalovaných včetně Zadeha vyčlenil do samostatných trestních řízení. Rozsudků tak zazní několik. Obžaloba skupinu viní z daňových úniků dvě a půl miliardy korun při dovozu pohonných hmot.
  staré Bondarenková (SPD): Klasika - velká kauza před volbami. A ještě vypnuli Facebook
  Tak nám pořádně graduje volební kampaň. V televizi finišují volební souboje, naštěstí jen slovní.
  staré Kauza Kamary vyústila ve Skotsku v tvrdé tresty za rasismus. Co bude hráčům hrozit?
  Kauza mezi hráčem Glasgow Ragers a slávistou Ondřejem Kúdelou, která vypukla letos na jaře a která má nyní volné pokračování po nedávném duelu Evropské ligy Sparta vs. Glasgow Rangers, donutila skotské fotbalové činovníky k tomu, aby tam vypracocvali nový disciplinárn řád s výrazně přísnějšími tresty pro fotbalisty za rasismus. Pokud ho někdo z profesionálních hráčů dopustí, může mu tak nově hrozit dokonce až rok bez fotbalu.
  actual not cached