Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 06.12.2021 || EUR 25,420 || USD 22,521
úterý 7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož, zítra má svátek Květoslava
7.prosince 2021, Týden: 50, Den roce: 341,  dnes má svátek Ambrož


( Nalezeno 86 článků )

Skautská energie končí, nového dodavatele elektřiny a plynu si musí hledat další 28 tisíc lidí

staré Skautská energie končí, nového dodavatele elektřiny a plynu si musí hledat další 28 tisíc lidí
Rekordně drahé energie a špatná nákupní strategie dohnaly další společnost. Elektřinu a plyn přestává dodávat firma Kolobřík Energie ze skupiny Armex Energy. Oznámila to v pátek večer operátorovi trhu OTE. Dotkne se to zhruba 28 tisíc zákazníků,......chcete vědět víc?
datum vydání: 6/12/2021 14:11:12 včera 15:35 Skautská pošta 1918
Bára a Tomáš se s pradědou tentokrát podívají do období první světové války, přímo na bojiště, kde se seznámí se statečným českým legionářem[online]
staré 15:40 Skautská pošta 1918
Fantazie nezná hranic! O tom se i ve 3. díle Skautské pošty 1918 přesvědčí Bára s Tomášem, když poznají samotného zakladatele českého skautingu Antonína Benjamina Svojsíka[online]
staré Skautské a analytické oddělení Slavie posiluje pár nových jmen. Brožek už byl na obhlídce v Nigérii...
Česká liga > Jak v posledních dnech vyplynulo z vyjádření sportovního ředitele Slavie Jiřího Bílka či hlavního trenéra vršovického "S" Jindřicha Trpišovského, skautské a analytické oddělení v Edenu posiluje Miloslav Brožek, jenž až dosud seděl na trenérské lavičce druholigového Táborska.
staré 15:40 Skautská pošta 1918
Bára a Tomáš prožívají díky pradědečkově vyprávění a skautskému deníku další fantastické dobrodružství v roce 1918[online]
staré 15:40 Skautská pošta 1918
Sourozenci Bára a Tomáš nacházejí pradědečkův Skautský deník a díky jeho vyprávění prožívají setkání s Josefem Rősslerem-Ořovským, prvním lyžařem v Čechách a zakladatelem Skautské pošty 1918[online]
staré Skautská pátrání po tom, jak u nás vládli komunisté [Michal Klíma / Člověk v tísni, Junák - svaz skautů a skautek]
Kniha Michala Klímy je souborem čtrnácti vyprávění o různých aspektech života v komunistické zemi. Holky a kluci ze skautského oddílu si s jejich starším vedoucím povídají o tom, jak fungovaly školy, obchody, policie, armáda, ...
staré Výlety: Přírodní památka Peklo je známá díky kvetoucím bledulím i skalním reliéfům a Skautské skále
Mezi národní přírodní památky Českolipska v Libereckém kraji patří Peklo. Území kolem Robečského potoka mezi obcí Zahrádky a Českou Lípou je navštěvované hlavně na jaře kvůli kvetoucím bledulím, které tu tvoří bílé koberce. Ale zdejší příroda je kouzelná v jakémkoliv ročním období.
staré Sestra Tiki získala nejvyšší skautské vyznamenání, může ho mít jen 12 žen
Legenda havlíčkobrodského skautingu Marta Štáflová obdržela nejvyšší skautské vyznamenání. Takzvaný Řád stříbrného trojlístku může současně mít jen 12 žijících skautek v celé zemi. Osmaosmdesátiletá Štáflová alias Tiki ho získala za celoživotní zásluhy o skautské hnutí.
staré Příběhy z kalendáře: Vojtěch Steklač. Foglar ho vyhodil ze skautského oddílu, on stvořil protipól Mirka Dušína
21. října roku 1945 se narodil Vojtěch Steklač, spisovatel, žurnalista, scénárista či šéfredaktor. Jeho nejslavnější postavou je Bořík a celá jeho holešovická parta. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.
staré Skautská energie končí, nového dodavatele elektřiny a plynu si musí hledat dalších 28 tisíc lidí
Rekordně drahé energie a špatná nákupní strategie dohnaly další společnost. Elektřinu a plyn přestává dodávat firma Kolobřík Energie ze skupiny Armex Energy. Oznámila to v pátek večer operátorovi trhu OTE. Dotkne se to zhruba 28 tisíc zákazníků,...
staré Skautské muzeum/Österreichisches Pfadfindermuseum
Dnes Vás vezmu do muzea, které je tématem blízké hlavně mládeži (tedy mé generaci), a které je dle mě jedním z nejzajímavějších muzeí ve Vídni. Jedná se totiž o Muzeum skautů. Muzeum patří pod Ústav skautské historie. Ústav…
staré Primátor Hřib: Středoevropské skautské jamboree se po 25 letech vrací do Prahy
Začátkem září pražští radní schválili Memorandu o vzájemné spolupráci při organizaci Central European Jamboree 2022 mezi hlavním městem Prahou a organizací Junák – český skaut.
staré Proměna 2+1// vernisáž a pootevření Skautského oddílu v Rybárně!
Je to tady, Rybárna se pootevírá veřejnosti! Letní provoz ve Skautském... | Praha 1 - (2021-08-05 18:00:00 - 2021-08-05 00:00:00)
staré Xaver a host: Martin Kupka: Chci, aby byl skautský tábor pro děti výjimečným zážitkem na celý život
Část léta tráví místopředseda Občasné demokratické strany Martin Kupka na skautském táboře. Prožívá s dětmi různá dobrodružství, ale snaží se jim předávat i hodnoty do života. Využívá při tom také svůj velký koníček, kterým je česká literatura a poezie.
staré Pět klimatických lekcí z letošního skautského tábora
O plachty stanů a nezakryté hrnce v kuchyni bubnovaly asi centimetrové kroupy. Louka, na níž byl položen skautský tábor oddílu mých dcer, zmizela z dohledu a naše zraky se upřely na potok vedle kuchyně a stanů, z něhož se pomalu stávala dravá řeka....
staré Deset let ležela ladem. Teď z barrandovské trafačky vznikne skautská klubovna: Jak bude vypadat?
Z bývalé trafostanice na Barrandově se bude těšit nejen ulice, ale i široké okolí. Dlouhých deset let ležela opuštěná a nevyužitá trafostanice v ulici Na Habrové ladem, nyní se dočká kompletní rekonstrukce. Bude sloužit jak dětem, tak nejrůznějším občanským spolkům s jejich aktivitami. 
staré Ze zrušeného skautského tábora na Strakonicku jsou již tři covid pozitivní děti
PCR test v neděli potvrdil pozitivitu na koronavirus u dalších dvou dětí ze skautského tábora na Strakonicku.
staré Pochlap se: Byl jsem hloubavé dítě, ve skautu jsem našel pochopení, říká ředitel Skautského institutu Miloš Říha
„Jako malý jsem často nemohl spát, protože jsem se spánku bál – stejně jako bezvědomí nebo smrti,“ říká Miloš Říha. Šéfa sdružení Skautský institut však téměř nikdo neoslovuje jinak než Šípku – přezdívkou, kterou získal jako malý kluk díky lásce k Foglarovým Rychlým šípům.
staré Kvůli pozitivnímu testu na koronavirus skončil skautský tábor na Strakonicku
Jihočeští hygienici ukončili skautský tábor na Strakonicku, kde byl koncem týdne potvrzen výskyt koronaviru. Na táboře bylo metodou PCR potvrzeno onemocnění u jednoho ze čtyř suspektních případů, tábor končí svou činnost a osobám v kontaktu byla nařízena karanténa.
staré Vybrali jsme pro vás: I přes omezení se děti dobře baví. Navštívili jsme skautský tábor na úbočí Jizerských hor
Musejí mít negativní test na covid-19 a dodržovat zvýšená hygienická opatření. A přijdou o zmrzlinu v cukrárně. Jinak si ale můžou užívat děti na skautském táboře v Raspenavě na Frýdlantsku léto tak, jak byly zvyklé. Ve stanech, v partě kamarádů, se svými oblíbenými vedoucími a celotáborovým pátráním po velkém pokladu.
staré Na skautské stezce [Ivo Navrátil / Muzeum a Pojizerská galerie Semily]
Kniha zachycuje stoleté působení junáckých oddílů v Semilech a jejich blízkém okolí. Přestože bylo třikrát násilně přerváno totalitními režimy, vždy se je podařilo znovu obnovit v rozsahu, který překonal předchozí dobu.
staré 08:45 Příběh skautského totemu
Vzpomínka na spisovatele a propagátora skautingu Jaroslava Foglara a jeho stejně legendární Pražskou Dvojku (1995). Režie J. Bouma
staré Soud rehabilitoval představitele skautského hnutí Fanderlika
Praha - Soud rehabilitoval významného představitele skautského hnutí Velena Fanderlika a jeho ženu Stanislavu. Rozhodnutí je pravomocné. Manželé po únoru 1948 emigrovali na Západ a stát...
staré Jak to vidí... - První „foglarovka“ mě uhranula, říká Roman Šantora ze Skautské nadace Jaroslava Foglara
Čím knihy Jaroslava Foglara okouzlují i dnešní děti? Co je posláním Skautské nadace Jaroslava Foglara? Proč měl Foglar na hraně svého psacího stolu nálepku s apelem Vzchop se?
staré Slavné skautské sušenky mají problém, vyrábí se i díky nucené dětské práci
K dívčí skautské organizaci v USA neodmyslitelně patří podomní prodej cookies, jímž skautky sbírají finance na podporu svých cílů. Populárních sušenek se v zemi každoročně prodají stovky milionů. Součástí jejich výrobního procesu je však i vykořisťování dětí. Desítky tisíc jich totiž otročí na asijských plantážích na palmový olej.
staré Slavné skautské sušenky mají problém, vyrábí se i díky nucené dětské práci
K dívčí skautské organizaci v USA neodmyslitelně patří podomní prodej cookies, jímž skautky sbírají finance na podporu svých cílů. Populárních sušenek se v zemi každoročně prodají stovky milionů. Součástí jejich výrobního procesu je však i vykořisťování dětí. Desítky tisíc jich totiž otročí na asijských plantážích na palmový olej.
staré Nová hra v temných uličkách Prahy: Taková příležitost už nikdy nebude, říká Šantora ze Skautské nadace
Hru jsme původně neplánovali, vyplynulo to z toho, že jsou uličky staré Prahy poloprázdné. Až město zaplaví turisté, bude to jiné, říká Roman Šantora ze Skautské nadace Jaroslava Foglara. Nadace spustila rodinnou hru, v níž soutěžící pátrají po...
staré Skautský závod Přes tři jezy se jede na svátek sv. Václava
Pořadatelé nechtěli, aby závod Napříč Prahou - přes tři jezy 2020 byl pro účastníky či pořadatele epidemiologicky rizikovou akcí, proto letošní ročník provází řada změn.
staré Obrazem: Nejbizarnější skautské klubovny. Márnice, maringotka i kostelní věž
Skauti se v září vrátili do svých kluboven. Kvůli nedostatku peněz na volnočasové aktivity mládeže je však často čekal návrat do provizoria.
staré Zprávy - Skautské Buď připraven! zní Bechyní už přesně sto let
Sloužit Pravdě a Lásce, pomáhat vlasti a bližním. To jsou základní hodnoty každého správného skauta. Jubileum připomíná hlavní výstava letošní sezóny v bechyňském muzeu, kterou redaktorovi Janu Kopřivovi představila kurátorka Jana Janáčková.
staré Účastníky skautského tábora na Příbramsku poslali hygienici do karantény
Necelý týden po skončení táborů dobříšských skautů Minnehaha a Zlatý list v západních Čechách se ukázalo, že jeden z dospělých účastníků má pozitivní výsledek testu na Covid-19. Podle informací, které zveřejnilo město na svém webu, nejde ze zdravotního hlediska o vážný případ.
staré Senátor Hampl: Důležité jsou hodnoty vyjádřené ve skautském slibu
Komentář na facebookovém profilu k skautskému hnutí
staré Dohrávka NBA začíná: Skautský tábor i experiment za 180 milionů
V pohádkovém světě Disney Worldu jde zatím vše pohádkově dobře. Ani jeden z basketbalistů nebyl během třítýdenního pobytu shledán pozitivním na COVID. Zatímco za zdmi resortu stále zuří pandemie, NBA může dnes s čistým štítem zvednout oponu. Po čtyřech a půl měsících pauzy začíná dohrávka, která má nejpozději v půlce října vydat nové šampiony. Pokud to klapne, půjde o velký triumf.
staré Zemřel skautský odbojář Miroslav Kopt (†85): Estébaci mu vykopali zuby!
Konfederace politických vězňů na své facebookové stránce zveřejnila smutnou zprávu o úmrtí protikomunistického odbojáře Miroslava Kopta (†85). Pan Kopt si za svou činnost odpykal šest let vězení, během kterých mimo jiné pracoval v uranových dolech u Jáchymova.
staré Kůrovec a dlouhodobé sucho se podepsaly na vzhledu mnoha skautských tábořišť
„Čtyřiadvacet hodin na suchém stromě, to není ono,“ cituje web Českého rozhlasu iRozhlas.cz poznámku jedné ze skautských vedoucích určenou tradiční výzvě. Na daném místě museli kvůli změněným podmínkám přesunout i táborové ohniště...
staré Evžen Řezáč získal nejvyšší skautské vyznamenání. Bratr Jestřáb je Stříbrný vlk
Řád Stříbrného vlka, nejvyšší ocenění českého skautingu, získal sedmaosmdesátiletý Evžen Řezáč, skautským jménem Jestřáb, z Kyjova. Ocenění převzal na kyjovské radnici, kde současně obdržel cenu starosty města.
staré Letošní skautské tábory: báječné jako vždy – náročnější než obvykle
Stejně jako v předchozích letech skauti i letos pořádají přes tisíc táborů pro více než třicet tisíc kluků a holek. Junák – český skaut je největším pořadatelem letních táborů v Česku.
staré Skautské léto [Bohumil Nuska / Nakladatelství Bor]
Kronika Skautské léto vypráví o zážitcích členů skautského oddílu, tábořícího v létě roku 1946 v údolí při horním toku jihočeské řeky, obklopené lesnatými stráněmi i písečnými plážemi...
staré Skautský institut: Češi v cizině /9/ Rakousko, Slovensko a Německo
Skauti v cizině:
staré Skautský institut: Češi v cizině /8/ Rusko, Bělorusko a Chile
Skauti v cizině: tentokrát video zmapuje situaci nejen ve dvou postkomunistických zemích, ale také ve vzdálené Latinské Americe.
staré Skautský institut: Češi v cizině /7/ Švédsko vs. Izrael
Skauti v cizině: Švédsko vs. Izrael. Tentokrát se podíváme do dvou zemí, které k pandemii zaujaly úplně jiný přístup.
staré Skautský institut: Češi v cizině /5/ Hong Kong, Jordánsko, Japonsko a Maďarsko
Skauti v cizině: /5/ Hong Kong, Jordánsko, Japonsko a Maďarsko
staré Skautský institut: Češi v cizině /6/ USA
Skauti v cizině: /6/ USA
staré Skautský institut: Češi v cizině /5/ Hong Kong, Jordánsko, Japonsko a Maďarsko/5/
Skauti v cizině: /5/ Hong Kong, Jordánsko, Japonsko a Maďarsko
staré Skautský institut: Češi v cizině /3/ Singapur, Švýcarsko a Vietnam
Skauti v cizině:
staré Skautský institut: Češi v cizině /4/ Nový Zéland, Nepál a Zambie
Skauti v cizině: tentokrát přináší Skautský institut svědectví Čechů, které aktuálně dělí celkem 32 611 km. Podíváme se na tři kontinenty: do africké Zambie, do Nepálu a na Nový Zéland.
staré Skautský institut: Češi v cizině /2/ Itálie, Dánsko a Portugalsko
V druhém díle videí rubriky SI V CIZINĚ se podíváme do pandemií nejhůře zasažené Itálie, do dánské Kodaně a do portugalské Coimbry. Jak se na těchto místech vyvíjí situace?
staré Skautský institut: Češi v cizině /1/ Velká Británie
Skautský institut na Staroměstském náměstí je sice uzavřený, ale skauti pracují a pomáhají dál. Mimo jiné teď zprostředkovávají příběhy Čechů a Češek z celého světa.
staré Sedět se založenýma rukama není ve skautské povaze
Více než sto dobrovolníků a dobrovolnic se aktuálně zapojuje do práce Skautského krizového centra Zlín. Nákupy, roušky, ochranné štíty...
staré Skautská pomoc ve spolupráci s městem Habartov jede na plné obrátky
Skautská hesla "Buď připraven" a "Sloužím" jsou nyní v Habartově bezezbytku naplňována. I když ani sebelepší průprava nikoho na současnou situaci nemohla připravit docela. Trvalo to tak pár dnů, než vůdce střediska Dýmka Lukáš Cupal ve spolupráci s místostarostou Ing. Milanem Krčínem vše zorganizovali.
staré Archiv Plus - O skautských denících i vzpomínkách přátel. Archiv Plus připomíná 120 let od narození Jiřího Wolkera
O odkaz předčasně zesnulého básníka Jiřího Wolkera (1900-1924) se vedla řada polemik, sporů i bojů. Vraťme se tedy prostřednictvím jeho díla a vzpomínek přátel k Wolkerovi samotnému.
staré 15:55 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 15:50 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 15:55 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 15:55 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 15:55 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 14:05 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré Skautský ples
staré 15:55 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 15:50 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 15:55 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 15:55 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
staré 15:50 Skautská pošta - jak to bylo dál...
V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál… se opět setkáváme se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem (Pavel Zedníček), který tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky[online]
actual not cached