Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 25.01.2022 || EUR 24,495 || USD 21,737
středa 26.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 026,  dnes má svátek Zora, zítra má svátek Ingrid
26.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 026,  dnes má svátek Zora


( Nalezeno 100 článků )

Lidé s negativním testem mohou mít po kontaktu s nakaženým imunitní paměť

staré Lidé s negativním testem mohou mít po kontaktu s nakaženým imunitní paměť
Část lidí, kteří mají po kontaktu s lidmi nakaženými koronavirem negativní test, mohla prožít takzvanou "neúspěšnou nákazu". Tvrdí to skupina vědců z londýnské univerzity UCL, jež se snažila vysvětlit fenomén, který řada lidí zná: Covidem-19 se nakazila téměř celá domácnost, přesto má některý její člen negativní test na koronavirus. ...chcete vědět víc?
datum vydání: 25/01/2022 18:20:12 včera Skaut Eduard Marek pomáhal lidem v nouzi. Potrestali ho za to nacisti i komunisti
Za války pomáhal Židům, za komunistů lidem, které režim pronásledoval. A vždycky zůstal skautem. Pomáhat druhým pokládal za svou povinnost.
datum vydání: 25/01/2022 16:31:36 včera Koronavirus ONLINE: Pfizer začíná s testy vakcíny proti omikronu. Vyzkouší ji na 1400 lidech
Epidemie koronaviru v Česku dál sílí, testy v pondělí odhalily rekordních 30 350 nakažených. Je to o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. V nemocnicích leží 1 695 pacientů. Společnosti Pfizer a BioNTech dnes oznámily, že zahájily klinické testy nové verze jejich vakcíny proti covidu-19, která je zaměřená na vysoce nakažlivou variantu omikron. Firmy to uvedly v prohlášení.  Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
datum vydání: 25/01/2022 11:07:03 včera Neuralink zahájí klinické testy na lidech
Implantáty, které by podle Elona Muska, spolumajitele společnosti, mohly umožnit ochrnutým lidem chodit, již byly testovány na makacích a prasatech. Nyní jsou na řadě lidé.   Startup mozkových čipů miliardáře a podnikatele Elona Muska se připravuje na zahájení klinických studií na lidech. Musk, který v roce 2016 spoluzaložil Neuralink, slíbil, že tato technologie umožní lidem
datum vydání: 25/01/2022 08:29:38 včera Levné peníze jsou cesta do pekla, zničily by lidem úspory, píší čtenáři
Ekonom Jan Švejnar zkritizoval kroky České národní banky, která podle něj zvýšením úrokových sazeb Česku škodí. O tématu diskutují i čtenáři Seznam Zpráv, část jich dává Švejnarovi za pravdu, jiní se ke kritice ČNB připojují.
datum vydání: 24/01/2022 05:41:56 2 dny Personalista nemá tlouct data do tabulek, ale věnovat se lidem
Společnost Sloneek Europe vyvinula stejnojmenný cloudový nástroj Sloneek, který zjednodušuje HR oddělením nadměrnou administrativní agendu. Jak je složité přejít z excelu na online systém? Zefektivní se tak práce a ušetří čas personalistů i ostatních zaměstnanců?
datum vydání: 23/01/2022 16:54:29 3 dny To už se lidem neříká. Šichtařová o rostoucím dluhu
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Vláda Petra Fialy nepůsobí dojmem, že by ji trápilo, že nemá žádný plán, jak řešit narůstající deficit. Přitom ten může vést až k chudnutí lidí. „A když je dluh opravdu velký, může doslova zabíjet – protože pak není dost peněz ve zdravotnictví, nebo nezbyde dost na důchodce, kteří prostě končí s podvýživou a v izolaci a bez péče. Ale to už se samozřejmě lidem neříká,“ upozorňuje Markéta Šichtařová. Za velké zklamání uplynulého týdne považuje rozhodnutí štrasburského soudu v případu v Norsku odebraných synů Evy Michalákové.
datum vydání: 23/01/2022 12:26:36 3 dny Politika je střet idejí, ne nadbíhání lidem, říká Fialův kolega z univerzity
Navzdory úsporám může být politika nové vlády na kvalitativně jiné úrovni, míní brněnský historik a prorektor Masarykovy univerzity Jiří Hanuš. Nynějšího premiéra Petra Fialu zná jako málokdo.
datum vydání: 23/01/2022 11:20:47 3 dny Sbírejte byliny, nařídila lidem KLDR. Hodlá tak řešit nedostatek léků
Severní Korea se hodlá kvůli vážnému nedostatků léků zaměřit na výrobu tradičních bylinných přípravků, které mají posílit soběstačnost země. S odkazem na své zdroje to uvedl sever DailyNK, podle něhož bude pro mnohé obyvatele sběr bylin povinnou záležitostí. Vše, co lidé najdou, musí nahlásit a odevzdat úřadům.
datum vydání: 23/01/2022 05:22:08 3 dny Studio Leonardo: Jak se žije lidem, kteří touží jíst zdravě a nechtějí přitom zatěžovat přírodu a zbytečně plýtvat
Socioložka Marta Kolářová dva roky sledovala povětšinou rodiče dětí, kterým není lhostejný stav planety a kteří se vydali cestou osobní změny. Na co narážejí v každodenním životě, jaká dilemata řeší a jestli jsou v životě šťastní, zjišťovala Martina Rasch.
datum vydání: 22/01/2022 15:41:10 4 dny Brusel pod pokličkou: „Namachrovanost Zelených leze na nervy stále více lidem“
Evropský parlament je zákonodárné těleso jako každé jiné. Stovky poslanců si hledí zajistit znovuzvolení a v obrovských prostorách bruselských a štrasburských budov se kříží jejich zájmy, snahy a intriky. Volba vedení europarlamentu v tomto týdnu dala zajímavou příležitost nahlédnout pod pokličku tohoto obrovského kotle, který jinak z pohledu českého konzumenta spíše jen tak nenápadně bublá... a o to víc pak překvapí výsledek.
staré Snažit se lidem radit to je chybou
Je možné dosáhnout toho co je nemožné? Neustále se snažíme překonat to co nás omezuje pomocí evolučního vývoje, problémem je to že každý zisk je spojen se ztrátou, máme mnoho výhod oproti zvířatům, ale přesto nejsme šťastní, protože mezi sebou neustále soutěžíme a bojujeme. Pro mnoho lidí se stala práce drogou, na které jsou závislí, jiní zase jsou závislí na cigaretách a pivu, někde je v naší společnosti chyba a ta chyba má za následek to, že máme blbou náladu. Tou chybou je naše subjektivita, každý se snaží být nejlepším v nějaké specializaci, jenže konkurence je veliká, a tak je zde každý úspěch dočasnou iluzí. Snažit se lidem radit to je chybou, protože se lidi zbláznili do toho, co milují, a tak se o dobré rady nezajímají, jedinou možností, jak lidem pomoci je dát všem lidem do hlavy inteligentní čip, který vadný mozek odpojí od vadné reality, a tak se z lidí stanou konečně andělé, a tak zde zanikne peklo a bude zde konečně ráj kde se nelže a nekrade.  The post Snažit se lidem radit to je chybou appeared first on Guru Vit Kouba Bhagavan.
 • Snažit se lidem radit to je chybou
 • Guru Vit Kouba Bhagavan
 • staré Lidem se v červnu mimořádně zvýší důchody, začnou dostávat dopisy. Kdy bude jasno o částce?
  Lidé se starobní, invalidní a pozůstalostní penzí by měli od poloviny února začít dostávat dopisy s informací, o kolik se jim ještě letos kvůli zdražování navýší důchod. Přidáno by měli mít od června. O jakou částku si přesně penzisté a penzistky polepší, by mělo být jasné začátkem února. Novinářům to dnes řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Na důchody a další povinné výdaje bude ministerstvo potřebovat pro letošek víc peněz, než se původně počítalo. Jurečka řekl, že dohoda na podobě rozpočtu jeho resortu by mohla být případně příští týden.
  staré Host Lucie Výborné: Novotný: Záporáci odjakživa táhnou, ale o lidech, jako byl Jonák, by se filmy točit neměly
  Herec Michal Novotný zazářil v roli Ivana Jonáka v novém seriálu Devadesátky, který aktuálně běží na České televizi. Média vyzdvihují podobnost Michala Novotného s podnikatelem Jonákem. „Nebyl jsem si vědomej, že bychom si byli podobní. Když si člověk vezme ikonickej bílej oblek na sebe a trvalou na hlavu, tak myslím, že každej obloustlej chlap vypadá jako Ivan Jonák,“ směje se Novotný. Jak se na roli připravoval?
  staré Červený kříž: Hackeři pronikli k informacím o zhruba 515 tisících zranitelných lidech
  Hackeři tento týden pronikli na servery Mezinárodního výboru Červeného kříže (ICRC) a získali přístup k osobním a důvěrným informacím o zhruba 515 tisících zranitelných lidí.
  staré Majerová Zahradníková (Trikolora): Chraňme přírodu pro lidi, ne proti lidem
  Komentář na facebookovém profilu k prosazování “zelené ideologie” ve školách
  staré Ministr Jurečka řekne, jak stát pomůže lidem s drahými energiemi
  Místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (za KDU-ČSL) svolal tiskovou konferenci k tématu pomoci domácnostem, na které dopadlo skokové zvýšení plateb za energie. Svůj pohled na věc sdělí i generální ředitel Úřadu práce Viktor Najmon a výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Radka Vladyková. Sledujte přímý přenos na IDNES.cz v pátek od 9:30.
  staré Ministr Jurečka řekne, jak stát pomůže lidem s drahými energiemi
  Místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (za KDU-ČSL) svolal tiskovou konferenci k tématu pomoci domácnostem, na které dopadlo skokové zvýšení plateb za energie. Svůj pohled na věc sdělí i generální ředitel Úřadu práce Viktor Najmon a výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Radka Vladyková. Sledujte přímý přenos na IDNES.cz v pátek od 9:30.
  staré Hackeři pronikli na servery ICRC k informacím o zhruba 515.000 zranitelných lidech
  Hackeři tento týden pronikli na servery Mezinárodního výboru Červeného kříže (ICRC) a získali přístup k osobním a důvěrným informacím o zhruba 515.000 zranitelných lidí. Mezi ty patří osoby odloučené od svých rodin kvůli válečným konfliktům, migraci nebo katastrofám a také pohřešovaní či zadržovaní. S odvoláním na ICRC o tom informovala agentura AP. Kdo za hackerským útokem stojí, není jasné.
  staré Senátor Nytra: Cílená pomoc lidem zasaženým energetickou krizí je důležitá
  Senátoři 19. schůzi zahájili minutou ticha, aby uctili památku bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Senátorský klub ODS a TOP 09 podpoří vládní návrh zákona o státní sociální podpoře, který umožňuje čerpání příspěvku na bydlení.
  staré Červený kříž: Hackeři pronikli k informacím o zhruba 515 tisících zranitelných lidech
  Hackeři tento týden pronikli na servery Mezinárodního výboru Červeného kříže (ICRC) a získali přístup k osobním a důvěrným informacím o zhruba 515 tisících zranitelných lidí.
  staré Psí útulek Rožnovsko funguje jako sociální firma. Pomáhá zvířatům i lidem
  Psí útulek Rožnovsko zajišťuje pro obce regionu péči o zatoulaná a opuštěná zvířata. Navíc nabízí práci lidem, pro které je těžké najít zaměstnání. Jde totiž o sociální projekt, který mohl vzniknout s podporou evropských fondů.
  staré Pomoc lidem s dražšími energiemi: Dávky na bydlení vzrostou, souhlasí Senát
  Na příspěvky na bydlení dosáhne v souvislosti s dražšími energiemi širší okruh lidí, dávky budou navíc vyšší. Změny dnes schválil ve vládní novele o státní sociální podpoře Senát hlasy všech 60 přítomných členů. Předloha také zmocňuje kabinet, aby mohl letos rozhodnout o dalším zvýšení dávky, pokud by ceny elektřiny a plynu dál rostly. Novelu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
  staré Amazon buduje kamenný obchod s módou. Za pomoci algoritmu lidem sám doporučí oblečení
  Obchod Amazon Style blízko Los Angeles se rozprostře na 2787 metrech čtverečních. Modelové zboží bude umístěno na stojanech a zákazníci si pomocí mobilní aplikace Amazonu naskenují kód zboží, které se jim líbí, a vyberou barvu a velikost, kterou požadují. Aby si mohli vyzkoušet oblečení, zařadí se do virtuální fronty na zkušební kabinku, kterou odemknou svým chytrým telefonem, jakmile bude připravena. Zkušební kabinka bude vypadat jako šatna s osobním prostorem, ze které nemusí zákazník odejít, pokud bude chtít pokračovat v nákupech, popsala výkonná ředitelka Amazon Style Simoina Vasenová. Každou kabinku doplní dotyková obrazovka, pomocí které bude moci nakupující požádat o další zboží. To mu personál obchodu doručí do bezpečné oboustranné skříně do několika minut. "Je to jako kouzelná skříň se zdánlivě nekonečným výběrem," uvedla Vasenová. Kromě oblečení bude obchod nabízet i obuv a doplňky. Dotykové obrazovky také kupujícím navrhnou zboží k vyzkoušení. Amazon si uchová záznamy o zboží, které zákazník naskenuje, a jeho algoritmus na základě toho nabídne zákazníkovi další, podobné zboží. Zákazníci také budou moci vyplnit dotazník o svém stylu. Když vstoupí do zkušební kabinky, budou pak mít připravené nejen zboží, které si vybrali, ale také další, které vybral Amazon. Firma už dříve představila technologii, která pomáhá zákazníkům při výběru oblečení. Nový obchod má za cíl přilákat širokou škálu kupujících a nabídnout stovky značek, dodala Vasenová. Odmítla však uvést jakékoliv další podrobnosti. Vstup Amazonu do kamenných obchodů s módou přichází v době, kdy podnik sesadil společnost Walmart z prvního místa v prodeji oblečení v USA, mimo jiné díky rozmachu prodeje přes internet v době pandemie. Amazon se v posledních letech prosazuje v oblasti módy, včetně prodeje vlastních značek. V září 2020 spustil internetový obchod s názvem Luxury Stores.
  staré Senátorský klub ODS a TOP 09: Příspěvek na bydlení podpoříme. Cílená pomoc lidem zasaženým energetickou krizí je důležitá
  Senátoři dnešní 19. schůzi zahájili minutou ticha, aby uctili památku bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Senátorský klub ODS a TOP 09 podpoří vládní návrh zákona o státní sociální podpoře, který umožňuje čerpání příspěvku na bydlení. Tato cílená pomoc je určena pro ty, kteří jsou zasaženi energetickou krizí kvůli zvyšujícím se cenám energií. O návrhu […]
  staré Hrabalova chata se 5. února na výročí spisovatelova úmrtí otevře lidem
  Chatu Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku, kterou na konci loňského roku koupil Středočeský kraj, může 5. února od 10:00 do 16:00 mimořádně navštívit veřejnost. Objekt, kde spisovatel žil a tvořil, bude lidem zpřístupněn u příležitosti výročí pětadvaceti let od jeho smrti, které uplyne 3. února, sdělil Jan Vinduška, ředitel Polabského muzea, které se zde má za kraj podílet na přípravě expozice o spisovateli.
  staré Chytré krabičky Googlu krátce šuměly jinak než obvykle. Lidem se začaly probouzet děti
  Google v posledních dnech čelil krátkému, ale velmi intenzivnímu hněvu komunity uživatelů jeho chytrých reproduktorů a zařízení s Google Asistentem. Lidé si všimli, že jeden z ambientních zvuků, konkrétně bílý šum, se na těchto zařízeních změnil, už není takový, na jaký jsou zvyklí. Změna byla tak ...
  staré Hrabalova chata se 5. února na výročí spisovatelova úmrtí otevře lidem
  Chatu Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku, kterou na konci loňského roku koupil Středočeský kraj, může 5. února od 10:00 do 16:00 mimořádně navštívit veřejnost. Objekt, kde spisovatel žil a tvořil, bude lidem zpřístupněn u příležitosti výročí pětadvaceti let od jeho smrti, které uplyne 3. února.
  staré Výpadek eReceptů zablokoval výdej léků. Lékárníci lidem radí, aby přišli jindy
  Od středeční osmé hodiny ranní nefunguje portál pro eRecepty epreskripce.cz. Mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv, který portál spravuje, uvedla, že jejich IT specialisté na odstranění problému intenzivně pracují. Výdej léků na eRecept není v lékárnách momentálně možný, lékárníci lidem radí, aby si pro léky přišli jindy.
  staré Výpadek eReceptů zablokoval výdej léků. Přijďte jindy, radí lékárny lidem
  Od středeční osmé hodiny ranní nefunguje portál pro eRecepty epreskripce.cz. Mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv, který portál spravuje, uvedla, že jejich IT specialisté na odstranění problému intenzivně pracují. Výdej léků na eRecept není v lékárnách momentálně možný, lékárníci lidem radí, aby si pro léky přišli jindy.
  staré Důvod, proč psi čichají lidem k rozkroku, je jednoduchý. Lékař má vysvětlení, které si za rámeček nedáme
  Zajímalo vás někdy, proč vám pes neustále čichá k rozkroku? Podle Dr. Karan Raje na tom není nic tajemného. Ve videu zveřejněném... Zajímavosti
 • Zajímavosti
 • staré Projekt Peníze z Bohemky nabízí lidem, kterým dodavatel ukončil dodávky, pomoc při získání odškodnění
  Projekt Peníze z Bohemky, který spustila společnost KPS Advisory, nabízí klientům, jejichž dodavatel energií ukončil činnost, pomoc při získání odškodného. Podle analýzy firmy dodavatelé, kteří ukončili dodávky, nedodrželi platné smlouvy. Poškození zákazníci by tak měli mít nárok na odškodnění v podobě rozdílu cen u původních dodavatelů a aktuálními cenami, které platí nyní.
  staré MHMP: Komunikace se v roce 2021 soustředila hlavně na očkování, podporu bydlení a pomoc lidem ve finanční nouzi
  Hlavní město se v roce 2021 při své komunikaci soustředilo mimo témata, týkající se koronaviru a očkování také na jiné důležité aspekty života v hlavním městě. Kromě pandemie metropole nejvíce akcentovala podporu pro lidi ve finanční nouzi, ale také energetickou krizí.
  staré Z paušální daně je fiasko. Lidem se nevyplatí nebo limit obcházejí
  Měla to být pomoc živnostníkům jak odbourat byrokracii a ulevit jim v placení záloh a podávání daňového přiznání. Místo toho se však vznikl okrajový produkt, který se vyplatí jen někomu. Do režimu paušální daně se totiž přihlásilo na letošní rok více jak 22 tisíc živnostnků a daň tak bude využívat okolo 80 tisíc lidí. Původní odhady však předpokládaly, že by výhody využívalo až 200 tisíc podnikatelů. Pomoct rozšířit řady OSVČ v paušální dani může nová koalice, která slibuje zvýšit limit horní…
  staré Zločinci, kteří vraždili v Osvětimi. Podívejte se do očí lidem, kteří mají na svědomí životy tisíců Čechů
  V pondělí 27. ledna uplyne 75 let od osvobození koncentračního tábora Osvětim. Polský Ústav národní paměti v minulosti zveřejnil dokumenty o vražedném nacistickém personálu v tomto koncentračním táboře, kde za druhé světové války zahynulo i mnoho občanů Československa. Celkem je v databázi 8502 zločinců, kteří se podíleli na vyvraždění 1,1 milionu lidí.
  staré Zemřela zpěvačka Horká, která se cíleně nakazila virem. Jste odpad, vzkázal syn lidem zpochybňujícím vakcínu
  Zemřela zpěvačka folkové skupiny Asonance. Bylo jí 57 let. Zprávu o jejím skonu potvrdila skupina na svých webových stránkách. „Některým zprávám se nechce uvěřit. Ale budeme muset,“ napsala kapela.
  staré Pomůžeme lidem s platbami za energie, říká ministr Jurečka
  I Fialova vláda má ambici dotáhnout reformu penzí. Marian Jurečka v ní chce ocenit rodiče za výchovu dětí. Myslí ale také na seniory v důchodu, kteří by rádi zůstali na pracovním trhu aktivní.
  staré Pomůžeme lidem s platbami za energie, říká ministr Jurečka
  I Fialova vláda má ambici dotáhnout reformu penzí. Marian Jurečka v ní chce ocenit rodiče za výchovu dětí. Myslí ale také na seniory v důchodu, kteří by rádi zůstali na pracovním trhu aktivní.
  staré Pěstitelé v Amsterodamu rozdávali lidem zdarma tulipány
  Amsterodam - Náladu v nizozemském hlavním městě Amsterodamu dnes po lockdownu rozjasnil národní den tulipánů. Jejich pěstitelé květiny zdarma rozdávali lidem, napsala agentura AP....
  staré Šmarda (ČSSD): Poslanci měli šanci pomoci lidem
  Mohli donutit vládu, aby skutečně účinně pomohla lidem, kteří nemají na zaplacení účtů za energie. Mohli pomoci, aby se vyjasnil postup v boji s covidem.
  staré Konečně dobrá zpráva: Silná koruna zlevnila lidem ojetiny!
  Posilování české koruny vůči euru je dobrou zprávou pro motoristy, kteří zvažují nákup automobilu ze zahraničí. Vývoj kurzu totiž zvrátil nepříznivý trend na trhu ojetin a zánovní Octavia je nyní v průměru o 20 až 40 tisíc korun levnější než začátkem prosince. Jedná se však o přechodný jev. Faktory, které po celý rok 2021 tlačily ceny ojetin vzhůru, nikam nezmizely a vozy začnou po skokovém zlevnění opět zdražovat.
  staré Dodavatel energií píše lidem: Ukončete s námi smlouvu, běžte k ČEZ
  Moravská plynárenská už nedokáže svým odběratelům elektřiny a plynu zajistit dodávky v jiném než spotovém tarifu – tedy podle cen na burze. Proto jim sama doporučuje, aby bez sankce přešli k jinému dodavateli.
  staré Silná koruna zlevnila lidem ojetiny. Kdo nyní koupí auto ze zahraničí, ušetří desítky tisíc
  Posilování české koruny vůči euru je dobrou zprávou pro motoristy, kteří zvažují nákup automobilu ze zahraničí. Vývoj kurzu totiž zvrátil nepříznivý trend na trhu ojetin a zánovní Škoda Octavia je nyní v průměru o 20 až 40 tisíc korun levnější než začátkem prosince. Jedná se však o přechodný jev. Faktory, které po celý rok 2021 tlačily ceny ojetin vzhůru, nikam nezmizely a vozy začnou po skokovém zlevnění opět zdražovat. Za poklesem cen dovážených vozů stojí politika České národní banky, která v reakci na rostoucí inflaci naposledy v prosinci loňského roku zvedla úrokovou sazbu na 3,75 procenta. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od roku 2008. Porovnání kurzu uváděného na stránkách www.
 • Škoda Octavia
 • staré Carvago: Silná koruna zlevnila lidem ojetiny. Kdo nynĂ­ koupĂ­ auto ze zahraniÄŤĂ­, ušetří desĂ­tky tisĂ­c
  Euro je vůči koruně nejlevnější za téměř 14 let. Jen za posledních 30 dní ztratilo dle údajů ČNB celou jednu korunu Dovoz automobilu ze zemí eurozóny díky tomu skokově zlevnil zhruba o 4 %.
  staré Finanční úřady v kraji radí lidem přes telefon, jak na daň z nemovitosti
  Speciální telefonní linky pro lidi, kteří si nejsou jisti tím, jak správně vyplnit přiznání k dani z nemovitých věcí, nabízejí od začátku ledna jednotlivé pobočky finančních úřadů napříč Moravskoslezským krajem. Reagují tak na trvající zvýšené nebezpečí covidové nákazy.
  staré „Kdo to bude, to ještě nevím. Ale přijde!“ Václav Klaus má krátce po důvěře Fialovi zlé tušení. Kdo to řekne lidem?
  V Česku od čtvrtečního večera úřaduje vláda s důvěrou. Rekordně dlouhé jednání, které samotnému hlasování poslanců předcházelo, okomentoval Václav Klaus v pořadu 360°, vysílaném na CNN Prima NEWS. Vládní poslanci předvedli podle něj slabý výkon, zato vůdce opozičních klubů ocenil za jejich tvrdost a razanci. Opět měl zopakovat své velké výhrady k programovému prohlášení vlády. Je zvědavý, kdo z pětikoalice sebere odvahu a předstoupí před občany, aby je připravil o iluze.
  staré Dopolední host: Roska je Anděl. Lidem s roztroušenou sklerózou ukazuje, že jejich vyhlídky nejsou černé
  Znáte ceny Anděl? Určitě mnozí ano – z hudebního světa. Ale víte, že stejnojmennou cenu uděluje i hejtman Jihočeského kraje a oceňuje jí ty, kteří příkladně přistupují ke zdravotně handicapovaným lidem? Cenu za rok 2021 obdržela Roska České Budějovice.
  staré 15:05 O vlcích a lidech
  Najdou lidé vůli sousedit s vrcholovým predátorem? Připravil M. Gálik[online]
  staré Okamura (SPD): Jak může poslanec Farský sloužit lidem, když bude osm měsíců v Americe?
  Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 12. ledna 2022. Žádost vlády České republiky o vyslovení důvěry.
  staré Nabídli lidem slevu 1000 Kč na nákup elektroniky. Přišel si pro ni milion zákazníků
  Velmi zajímavou vánoční akci si loni před Vánocemi připravilo pro nové i stávající zákazníky O2. Za každou službu, kterou lidé měli nebo si ji aktivovali, získali tisíc korun na nákupy. Nyní se operátor pochlubil, jaký byl o tuto akci zájem – pro slevu si přišlo více než milion lidí.
  staré Vizitka: Režisér Tomáš Loužný: Šikana je téma, za které mohu ručit. Přemýšlím, kde se v lidech bere
  Absolvoval humanitní studia, teorii a kritiku a také Katedru činoherního divadla na DAMU v Praze. Jako režisér nejčastěji adaptuje knihy, píše ale i vlastní divadelní hry a také hry rozhlasové. Inspirací je mu cestování a byl by rád, kdyby jeho cestovní doklad zdůrazňoval, že je hlavně Evropan a až potom Čech. Hostem Markéty Kaňkové byl ve Vizitce režisér Tomáš Loužný.
  staré Distribuoval pervitin nejméně čtyřem lidem
  RAKOVNICKO – Muž byl obviněn ze dvou trestných činů.
  staré Vlček (STAN): Lidem zasaženým energetickou krizí je potřeba pomoci efektivně a cíleně co nejdříve
  Poslanecká sněmovna včera projednávala vládní návrh zákona ve stavu legislativní nouze o státní sociální podpoře. Novela zákona umožní zvýšení příspěvku na bydlení, na který by současně mělo dosáhnout více lidí.
  staré Jen lidem slibujete, pak je podrazíte, spustil Babiš na Fialu před hlasováním o důvěře
  Premiér Petr Fiala (ODS) označil před poslanci program své koaliční vlády za realistický. Kabinet není populistický a neslibuje nic, co by nemohl splnit, uvedl ministerský předseda v úvodu jednání Sněmovny o vyslovení důvěry vládě. Jejím cílem je podle něho dostat Česko mezi nejvyspělejší země světa. Program ukazuje, kudy se na tuto cestu vydat, řekl premiér. ANO nebude pro důvěru Fialově vládě, která slibuje nesplnitelné, hlasovat, řekl expremiér a šéf ANO Andrej Babiš.
  staré Dvaadvacet stánků z brněnského podchodu čeká likvidace. Lidem se to nelíbí
  /FOTO/ Prvních dvaadvacet stánků v podchodu pod hlavním nádražím v Brně čeká v následujících týdnech likvidace kvůli plánované rekonstrukci. Provozovatelům obchodů ani lidem se to nelíbí. Chtějí tam prodávat či nakupovat do té doby než začne samotná rekonstrukce.
  staré Pětikoalice prosadila ve Sněmovně pomoc lidem zasaženým energetickou krizí, korespondenční volbu i zrychlení a usnadnění stavebního řízení
  Praha, 11. ledna 2022 – Na společné tiskové konferenci poslanců vládních stran dnes vystoupil předseda klubu Pirátů Jakub Michálek. Před začátkem schůze Poslanecké sněmovny se vyjádřil k úpravám stavebního zákona a také k opatřením na podporu lidí zasažených zvýšením cen energií. Projednávat by se dnes mohl rovněž senátní návrh, podle kterého by poslance a prezidenta […]
  staré Kalousek: Farský vzkázal lidem, že chodí k volbám zbytečně
  Kritika na hlavu poslance Jana Farského (STAN) za jeho plánované půlroční studium ve Spojených státech už přichází i od spřízněných politických stran. Jako špatný signál Farského plány zhodnotil i dlouholetý lídr TOP 09 Miroslav Kalousek. „Je úplně jedno, jak moc si v Oregonu zvýší kvalifikaci. Ten jeho vzkaz veřejnosti, že chodí volit zbytečně, je tisíckrát větší škodou,“ má jasno Kalousek.
  staré Lidem do 36 zůstalo při žádosti o hypotéku mnoho výhod
  Česká národní banka (ČNB) s účinností od prvního dubna zpřísní podmínky pro sjednávání hypotéky. Avšak přísnější podmínky platí pouze pro žadatele o hypotéku nad 36 let. Mladších žadatelům zůstala mnohá zvýhodnění.
  staré Piráti: Elektřinu by měl lidem zlevnit uhlíkový bonus. Až 400 korun na člena domácnosti měsíčně
  Ačkoliv se vláda dohodla, že nebude lidem plošně dotovat rekordně drahé ceny energií, Piráti přišli s vlastním návrhem a chtějí přesvědčit koalici k masivnější podpoře domácností. Podle návrhu, který strana zveřejnila na svém Facebooku, by mohli...
  staré Piráti: Elektřinu by měl lidem zlevnit uhlíkový bonus. Až 400 korun na člena domácnosti měsíčně
  Ačkoliv se vláda dohodla, že nebude lidem plošně dotovat rekordně drahé ceny energií, Piráti přišli s vlastním návrhem a chtějí přesvědčit pětikoalici k masivnější podpoře domácností. Podle návrhu, který strana zveřejnila na svém Facebooku, by mohli...
  staré Toyota přišla s revolučním nápadem, jedno auto chce lidem prodat hned třikrát
  Japonci odhalili novou a vskutku odvážnou strategii, jak dále zvýšit své zisky a souběžně s tím učinit výrobu aut ekologičtější. Došlo by tak na recyklaci nikoli částí aut, ale celých automobilů. (Petr Prokopec)
  staré Automobilky definitivně dokázaly, že v případě vnucování nechtěných aut lidem jsou zdroj problému, ne řešení
  Automobilky rády vytváří dojem, že trpí regulacemi stejně jako my, ale když holt musí, tak co mají dělat? Možná to tak kdysi bylo, dnes to tak není. Obdobné regulace si nyní otevřeně přejí i tam, kde náhodou neplatí. (Petr Miler)
  staré Stanjura potřebuje 15 miliard na důchody a pomoc lidem s energiemi. Spoléhá na výběr daní
  Závazek vlády snížit schodek státního rozpočtu na letošní rok o osm desítek miliard korun nabobtná o minimálně dalších 15 miliard. Vyžádá si je mimořádné zvýšení důchodů kvůli inflaci od června a okamžitá pomoc lidem s rostoucími cenami energií.
  staré Popel ze sopky ztěžuje lidem na La Palmě návrat domů. Chladnout může měsíce
  Přáli si to od chvíle, kdy je erupce vulkánu Cumbre Vieja donutila opustit domov. Radost z návratu domů prvních evakuovaných obyvatel španělského ostrova La Palma se ale vytratila, když uviděli oceán černého sopečného popela, který pokrývá jejich domy a krajinu, píše agentura AFP. Může trvat měsíce, než ho bude možné odstranit, tvrdí odborníci.
  staré Očkování: Tohle vše je špatně. Znalec rozbíjí farma byznys. Často planá naděje lidem za miliardy
  Pět a půl milionu smrtí s koronavirem odpovídá silnější chřipce. „Téměř všude zemřelo ve druhém roce epidemie stejně nebo více lidí než v prvním roce, přestože se ve druhém roce očkovalo. To ukazuje, že očkování – hlavní opatření – nebylo příliš účinné,“ říká pro ParlamentníListy.cz Tomáš Guttmann, v Izraeli už dvacet let žijící publicista, chemik a patentový zástupce českého původu. Západ se proměnil v zajíčka hypnotizovaného kobrou. Všude vyskočili kolaboranti s kobrou a zaujali funkce na ministerstvech a v médiích, strašili a žádali poslušnost.
  staré KOMENTÁŘ: Lidem v postsovětských republikách dochází trpělivost s jejich autoritáři
  Lidové vzepjetí v Kazachstánu, které nabylo formy velkých demonstrací, jež se postavily proti zdražení zkapalněného ropného plynu (LPG), ukázaly také na to, že se občané této a dalších středoasijských autoritářských republik nebojí otevřeně vystupovat proti nejvyšším představitelům své země. Na druhé straně to neznamená, že definitivně přišel konec těchto autoritářů, kteří vládnou s neochvějnou podporou Ruska.
  staré Hogenová lidem lže, v Česku teď není hůře, než bylo za komunismu
  Žijeme v čase tři desítky let vzdáleném od totality. Mileniálové jsou odkázáni na svědectví starších generací, ústní či písemná, aby si mohli udělat představu o době politické, státní nesvobody. Velmi záleží na tom, kdo jim svědectví podává. A záleží i na tom, jak se pracuje s pojmem totalita. Jak se používá a zneužívá. Na Aktuálně.cz vyšel rozhovor s filozofkou Annou Hogenovou Žijeme v totalitě trhu. Peníze ovládly i vědu, proto jí lidé přestali věřit. Hogenová nepředvádí jen rozmělnění pojmu, ale jeho přeznačení. Najednou se totalita jeví jako něco, čím za komunistů nebyla. A zároveň je doba svobodu drtícího komunismu či socialismu vykreslena úplně jinak, jako v podstatě pohoda oproti tomu, v jakém pekle žijeme dneska. Je to podvod, lež a opak filozofie coby lásky k vědění. Hogenová odpovídá na otázku, jestli jí porevoluční kapitalismus připadá stejně nebezpečný jako předlistopadová totalita. "Vidíte to opravdu tak černě? Spousta lidí by vám namítla, že přece máme svobodu." Odvětí: "To jsou chudáci. Samozřejmě že žijeme v totalitě. Socialistická totalita byla totalitou myšlenek. Kapitalistická totalita je ale skrytější a o to nebezpečnější. Je to totalita trhu a trh se stává podmínkou přežití každého z nás. Socialismus šel po našem myšlení a nebyla to dobrá doba. Současná doba je ale ještě horší, protože jde po našem pudu sebezáchovy. Pokud by člověk vystoupil z kafemlejnku trhu, vystavil by se tím existenčnímu ohrožení." Prásk. Lidé, kteří si myslí, že žijeme ve svobodě, jsou "chudáci", zřejmě tedy chudáci duševní, blbci, protože "samozřejmě žijeme v totalitě". Takový výrok bych čekal od někoho z KSČM nebo SPD, ne od ženy, jež přednáší filozofii. Co to vykládá a proč? Podstatné: ona může, zatímco za totáče by nikdy veřejně neřekla, že "socialistická totalita byla totalitou myšlenek", protože by ji vyhodili z práce, dost možná i zavřeli. Dnes může vykládat jakýkoli blud a nic se neděje, žijeme ve svobodě. Ne, nebyla to totalita myšlenek, byla to totalita, lidi ovládal strach o existenci, vládla nad nimi komunistická strana a tajná policie StB. Komunisté zabili oba dědečky, vraždili, zavírali, nemohl jsem studovat, co jsem chtěl, nemohl jsem cestovat, nemohly vycházet knihy, hrát kapely, skuteční filozofové byli ničeni, mučeni a ponižováni, nesměli přednášet. Lidé se báli, křivili, udávali. Doba nesvobody. Fenomenoložka a marxistka-leninistka Žila tu i elita, které se dařilo a která dnes může lhát o tom, že je to horší. Filozofka Hogenová vstoupila v roce 1975 do komunistické strany (KSČ), 1978 získala doktorát na FF UK, během 80. let se obrátila k fenomenologii a vyučovala marxismus-leninismus na FTVS UK. Na studenty měla vliv, v roce 1989 jimi byla zvolena do "revolučního výboru FTVS UK". Takže učitelka marxismu-leninismu a fenomenoložka vykládá, že kapitalistická totalita je horší než socialistická. Neřekne komunistická, ale byla to totalita komunistická, kdy vládli komunisté, měli k ruce represivní složky, policii, tajnou policii, armádu, soudy a tuto sílu využívali proti občanům. Pojďme k té její kapitalistické totalitě. "Je to totalita trhu a trh se stává podmínkou přežití každého z nás." Skutečně totalita? Má trh k ruce represivní složky a věznice? Nutí nás lhát? Udávat spoluobčany? Nemáme volbu? Je to zase buď lhát a přežít, nebo mluvit pravdu a vyfasovat kriminál či smrt? Dejme tomu, že na tu nemocnou, podvodnou úvahu přistoupím. Za komunismu jste z totality nemohli uniknout, leda emigrovat, ale i to bylo pro exponované jedince nemožné. To je vlastnost totality, nemůžete z ní fyzicky uniknout, svobodní můžete zůstat jen myšlenkově, postojově. A pak vás pronásledují, vyslýchají, nakonec zavřou nebo popraví jako Miladu Horákovou. Stačí se podívat do dnešní komunistické Číny či Severní Koreje, do putinovského Ruska. Jak je to s trhem? Musíte si denně kupovat nové věci? Jste otroci trhu? Diktuje vám? Nemůžete uniknout? Nemůžete vypnout televizi s reklamami? - Nelze to srovnávat, je to nesmyslné, absurdní srovnání, lež. Trh byl i za bolševika, kvetl ten černý, kde se prodávaly západní desky, knihy, džíny. Ten pro rudou elitu, Tuzex. Trh, kde si lidé vytvářeli sítě známostí, aby sehnali pračku nebo auto. Hogenová sice vysloví lživou interpretaci, ale mazaně, zabalí ji do šikovně zvolených slov, jež matou publikum neznalé filozofických termínů a komunistické reality. Už za bolševika, když přednášela marxismus-leninismus na oficiální, státní půdě, musela šikovně pracovat se slovy, jinak by ji studenti nezvolili do revolučního výboru FTVS UK, že. Člověk se svou člověčinou je pořád "zvířátko" Takhle to dělá v celém rozhovoru. Co si počít s větou "Žijeme v době, která je pyšná na úspěchy technologického charakteru, ale člověk se svou člověčinou je pořád spíš zvířátko než cokoli jiného"? Co je to za filozofii, kde je člověk "zvířátko" a nijak se to nevysvětlí? Mladí lidé jsou dnes chudáci - za socialistické totality asi nebyli. "Politika, kultura i učitelé jim odmala vštěpují, že technologické procesy všechno vyřeší." Kde to Hogenová vzala? Mám čtyři děti, ani jednomu nikdo nic takového nevštěpoval. Samo sebou to chce celé pokrýt cukrovou polevou filozofie: "Aby člověk byl bytostí, která je schopná tišiny duše, v níž nejsou deprese, musí vědět o tom, že na světě je nicota, co se podobá smrti. Přijetí smrti je ontologickou nevyhnutelností pro možnost života v jistotě." Zkráceně: smrt, ne trh. Jak tedy Hogenová, zřejmě bytost, jež je schopna "tišiny duše" a ví, že je na světě nicota, co se podobá smrti, pracovala s tou tišinou, když za minulého, totalitního režimu přednášela na vysoké škole marxismus-leninismus? Pro Paměť národa vysvětlila, co ji přivedlo mezi komunisty. "Proběhlo to tenkrát tak, že jsem přišla na komunistický výbor Prahy 5 a oni se mě ptali, proč tam vstupuji, a já jsem řekla, že mě k tomu vedou etické důvody. Zeptali se tedy jaké a já jsem jim odpověděla, že bych chtěla, aby si občané byli opravdu rovni, poněvadž to pokládám za něco, co je dobré pro etiku. Pravý důvod byl však ten, že jsem byla rozvedená a zůstala jsem s dcerou sama. Dostala jsem práci na rok a potřebovala jsem pracovat i nadále." Ano, je na světě nicota, co se podobá smrti. Anna Hogenová manipuluje, nežijeme v kapitalistické totalitě trhu, nežijeme v totalitě. Totalita tu panovala za komunistů, je lež, že je to dneska horší než tehdy. Dnes máme volbu, vždyť i Okamurova SPD si filozofku Annu Hogenovou zve na svoje akce… Prosila jsem Pannu Marii, abych nepromluvila, vzpomíná na krutý výslech ve vězení Marie Chalupová (video Paměti národa z 25. října 2018)
  staré Michal (33) utekl hrobníkovi z lopaty: Unikátní laser pomáhá v Brně lidem s těžkým covidem
  Novou metodu zkouší ve FN Brno v Bohunicích u pacientů s těžkým průběhem covidu-19. V testovacím provozu používají vysokotlaký laser. Jedním z pacientů, u kterého metoda zabrala za minut dvanáct, je i Michal Jaroš (33).
  staré Testy mohou poslat do karantén i tisíce negativních. Konfirmaci PCR nechá vláda na lidech
  Nová vláda pokračuje ve strategii ponechávat více odpovědnosti v rukou lidí, možná však i z pragmatických důvodů. Izolace a karantény budou končit už po pěti dnech, vstupovat do nich budou lidé bez nutnosti testu PCR. Ten si mají případně vyžádat až u praktika, pokud na sobě pocítí příznaky. Někteří odborníci či zástupci laboratoří po povinných konfirmačních testech volají. Je však otázka, zda by měl takový postup smysl, podle některých odhadů totiž počty pozitivních výrazně překročí možné…
  staré Omikron není mírná varianta, varuje WHO. Stále se neví, jaké potíže způsobuje starším lidem
  Nakažlivější koronavirová varianta omikron zřejmě způsobuje méně závažné onemocnění, než dosud globálně převažující delta, ale neměla by být klasifikována jako mírná. Upozornili na to ve čtvrtek podle agentury Reuters představitelé Světové zdravotnické organizace (WHO).
  staré Totální rozpad lidských hodnot. Už se natvrdo mluví o lidech druhé kategorie. Producent Trdla o marnosti a stupiditě boje s covidem
  SVĚT KRIZE A NADĚJE „Kultura stagnuje. Mnozí už rezignují, lepší nic nedělat než vytvářet neustálými přesuny termínů akcí další zmatek,“ říká známý jihočeský hudební producent a promotér Aleš Trdla a dodává: „Chaos na všech úrovních.“ Vyjádřil se k situaci ohledně covidu a výtku směřoval i na některé lékaře. Nešetřil ani sdělovací prostředky. V souvislosti s novou vládou říká: „Jen se vyměnili figurky na šachovnici.“ Kriticky se také vyjádřil k jazykové vybavenosti některých ministrů. Rázně pak odmítl takzvaný Green Deal. Řekl též, jak vidí budoucnost kultury v ČR.
  staré „Ať všichni opustí náměstí, začínáme střílet.“ Kazašští vojáci v Almaty pálí po lidech
  Kazašští vojáci začali střílet po demonstrantech na hlavním náměstí v Almaty, centru nynějších nepokojů v Kazachstánu, uvedla ruská agentura TASS s odvoláním na očité svědky. Podle agentury začali vojáci na náměstí Republiky střílet po účastnících...
  actual not cached