Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 12.08.2022 || EUR 24,380 || USD 23,706
pátek 12.srpna 2022, Týden: 33, Den roce: 224,  dnes má svátek Klára, zítra má svátek Alena
12.srpna 2022, Týden: 33, Den roce: 224,  dnes má svátek Klára


( Nalezeno 100 článků )

Epidemická situace nemá podle CK negativní vliv na prodej letních zájezdů

staré Epidemická situace nemá podle CK negativní vliv na prodej letních zájezdů
Současná epidemická situace, kdy rostou počty nakažených koronavirem, nemá podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) negativní vliv na prodej letních zájezdů. O ty je podle kanceláří značný zájem. Mezi nejpoptávanější destinace na letní dovolenou znovu patří Řecko, Turecko či Bulharsko. S rezervacemi mnoho Čechů naopak vyčkává u zájezdů na nejbližší období, týká se to Alp či exotiky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi CK....chcete vědět víc?
staré Epidemiolog Roman Prymula řekl, jak moc jsou nebezpečné opičí neštovice. Dochází k šíření epidemického rázu. Popsal přenos z člověka na člověka
Česká republika si zatím může oddychnout - dosud zde nebyl prokázaný žádný případ opičích neštovic, uvedl to v neděli Státní zdravotní ústav (SZÚ). Jeden podezřelý vzorek byl vyhodnocen jako negativní a žádné další podezření na výskyt onemocnění nemá ústav hlášený. Výskyt opičích neštovic v poslední době ohlásilo několik evropských zemí, mimo jiné Velká Británie, Španělsko, Portugalsko či Německo. Pro ŽivotvČesku.cz o nemoci a jejích rizicích pro člověka promluvil epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (58).
staré Epidemická situace v Číně vyvolává pochyby o tamní vakcíně
A
staré Na Slovensku sa zlepšuje epidemická situácia, najviac pozitĂ­vnych je na západe
Počet hospitalizovaných s ochorením na COVID-19 klesol na Slovensku pod 1 700. Až 37 percent z nich je hospitalizovaných s inou primárnou diagnózou, než je COVID-19. Na tlačovej konferencii po rokovaní vlády to povedal riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík. Upresnil, že s primárnou.....
staré Vnitro: Dezinformátoři stranili Kremlu, extremisté se vyjadřovali proti epidemickým opatřením
Výroky proti migrantům, muslimům, LGBT komunitě, Evropské unii a NATO šířili loni xenofobové a populisté. Tato agenda byla postupně nahrazena činností extremistů a postoji proti opatřením při pandemii covid-19. Dezinformační média stranila myšlenkám Kremlu. SPD dominovala, Volný blok propadl. Vyplývá to z aktuálně zveřejněné zprávy ministerstva vnitra o projevech extremismu a předsudečné nenávisti.
staré Heger ohlásil postupné rušení epidemických restrikcí na Slovensku
Slovenský premiér Eduard Heger dnes ohlásil rušení epidemických restrikcí postupně od konce února. Na konci března by se země podle něj měla vrátit do režimu, který v zemi platil před vypuknutím pandemie nemoci covid-19.
staré Miroslav Barčuk: Pro případy epidemie máme kvalitní zákon o veřejném zdraví a epidemický plán
Otevřený dopis poslancům k pandemickému zákonu
staré Nových infekcí v USA ubývá, v nemocnicích ale epidemická vlna vrcholí
Spojené státy registrují za poslední dny pokles průměrných počtů nových nákaz asi o 50.000 a jsou možná za vrcholem epidemické vlny způsobené koronavirovou variantou omikron.
staré Slovensko po zlepšení epidemické situace částečně uvolní podmínky hromadných akcí
Slovensko po zlepšení epidemické situace částečně uvolní podmínky konání hromadných akcí, včetně sportovních a kulturních. Vyplývá to z dnešního rozhodnutí vlády. Povolený počet účastníků či diváků bude záviset na koronavirovém riziku akce; detaily stanoví vyhláška hlavního hygienika. Na zmíněné akce se dostanou lidé očkovaní proti covidu-19 nebo osoby, které mají tuto nemoc za sebou.
staré Slovensko pokračuje v odbourávání epidemických restrikcí
Slovensko po zlepšení epidemické situace pokračuje v uvolňování karanténních omezení. Od příštího týdne se v zemi znovu budou moci konat i kulturní akce, povolená kapacita bude stanovena na maximálně 50 návštěvníků, oznámila dnes ministryně kultury Natália Milanová.
staré Čtyři italské regiony se přesunou do vyššího stupně epidemického rizika
Čtyři velké italské regiony se od pondělí přesunou do vyššího stupně epidemického rizika. Ve žlutém stupni, tedy v kategorii středního rizika, se ocitnou Lombardie s metropolí Milánem, Lazio s hlavním městem Římem, Piemont s metropolí Turínem a Sicílie. Itálie v posledních dnech opakovaně zaznamenala rekordní denní přírůstky počtu nakažených od začátku epidemie. Ve čtvrtek přibylo přes 100 tisíc nově nakažených za den.
staré Čína použila za nedodržení epidemických nařízení trest z doby kulturní revoluce
Úřady jižní čínské oblasti Kuang-si donutily čtyři lidi kvůli porušení epidemických opatření spoutané pochodovat před shromážděným davem. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle níž některá čínská média označila trest za přehnaný.
staré Pro restaurace a večírky platí přechodně přísnější epidemická pravidla
Dneškem začínají platit přísnější protiepidemická opatření, která pro období na přelomu roku schválila vláda premiéra Petra Fialy (ODS). V restauracích mohou do 2. ledna příštího roku sedět u jednoho stolu nanejvýš čtyři hosté místo dosavadních šesti. Výjimku mají lidé žijící ve společné domácnosti.
staré Pro restaurace a večírky platí přechodně přísnější epidemická pravidla
Praha - Dneškem začínají platit přísnější protiepidemická opatření, která pro období na přelomu roku schválila vláda premiéra Petra Fialy (ODS). V restauracích mohou do 2. ledna...
staré Pro restaurace a večírky platí přechodně přísnější epidemická pravidla
Praha - Dneškem začínají platit přísnější protiepidemická opatření, která pro období na přelomu roku schválila vláda premiéra Petra Fialy (ODS). V restauracích mohou do 2. ledna...
staré Baxa chce při lepší epidemické situaci kulturu vracet do normálu
Nový ministr kultury Martin Baxa (ODS) chce ve vládě usilovat o to, aby se v případě lepší epidemické situace kultura vracela do normálu a vznikl jasný plán jejího fungování. Řekl to na dnešní tiskové konferenci poté, co jej do úřadu uvedl premiér Petr Fiala (ODS).
staré Baxa: Při lepší epidemické situaci se musí kultura vracet do normálu
Praha - Nový ministr kultury Martin Baxa (ODS) chce ve vládě usilovat o to, aby se v případě lepší epidemické situace kultura vracela do normálu a vznikl jasný plán jejího fungování....
staré Baxa: Při lepší epidemické situaci se musí kultura vracet do normálu
Praha - Nový ministr kultury Martin Baxa (ODS) chce ve vládě usilovat o to, aby se v případě lepší epidemické situace kultura vracela do normálu a vznikl jasný plán jejího fungování....
staré Epidemická křivka dál sestupuje: v Česku přibylo 12.386 nově nakažených
Česko v pátek zaznamenalo 12.386 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, tedy o 5300 méně než před týdnem. Týdenní incidence klesla pod 900 případů na 100.000 obyvatel, informují Novinky.
staré Pro zpřísnění epidemických pravidel není důvod, míní Svrčinová. Ta současná chce nechat do Vánoc
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová nevidí důvod ke zpřísnění režimových opatření proti covidu-19. Potřeba je podle ní dodržovat současná pravidla, která musí platit minimálně do Vánoc. Svrčinová to v pondělí řekla Českému rozhlasu-Radiožurnálu. O možném zpřísnění protiepidemických opatření ještě před vánočními svátky v neděli hovořila náměstkyně ministra zdravotnictví. O šíření koronavirové epidemie od pondělního rána jedná vládní rada pro zdravotní rizika.
staré Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES)
 tisková zprávaČesko se pravděpodobně aktuálně nachází na vrcholu 5. vlny epidemie covid-19. S ohledem na zavedená opatření a nárůst postinfekční a postvakcinační imunity lze očekávat postupný pokles virové nálože v populaci. Ten se projeví jak nižší incidencí, tak s odstupem týdnů i nižším počtem osob nově hospitalizovaných v nemocnicích.
staré KOMENTÁŘ: Vánoční trhy coby epidemická bomba nebo příklad hloupého zákazu? – Thomas Kulidakis
Traduje se, že čas vánoční má být svátkem pohody, klidu, míru, obecného uklidnění a rozjímání. V minulosti Vánoce hatil tak možná spěch při shánění vánočních dárků. Neboli jak zpíval Jan Burian, konzumní soutěž, jak vyhrát na frontě a sehnat to, co není.
staré Nejistá epidemická situace dopadá na hotely i další služby, hosté odkládají rezervace
A
staré Německý ústavní soud zamítl stížnosti proti epidemické nouzové brzdě
Berlín - Německý ústavní soud zamítl stížnosti na již neaktivní takzvanou nouzovou brzdu proti pandemii nemoci covid-19, jejíž součástí byly zákazy nočního vycházení, nucené omezení...
staré Německý ústavní soud zamítl stížnosti proti epidemické nouzové brzdě
Berlín - Německý ústavní soud zamítl stížnosti na již neaktivní takzvanou nouzovou brzdu proti pandemii nemoci covid-19, jejíž součástí byly zákazy nočního vycházení, nucené omezení...
staré Německý ústavní soud zamítl stížnosti proti epidemické nouzové brzdě
Berlín - Německý ústavní soud zamítl stížnosti proti již neaktivní epidemické nouzové brzdě, jejíž součástí byly zákazy nočního vycházení, nucené omezení kontaktů a uzavírky...
staré Zhoršená epidemická situace na Slovensku: Zemřelo nejvíc lidí od jara
Po zhoršení epidemické situace zemřelo v říjnu na Slovensku nejvíce obyvatel od letošního jara, onemocnění covid-19 bylo čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí. ČTK o tom dnes informoval slovenský statistický úřad. Šíření koronavirové infekce pak zrychlilo v listopadu.
staré Premiér Babiš neplánovaně vystoupí k vývoji epidemické situace
Premiér Andrej Babiš by se měl neplánovaně vyjádřit v přímém přenosu k nejnovějšímu vývoji epidemické situace. Některé kraje na východě republiky se lavinovitě pouští do zpřísňování opatření. Zejména omezují akce s účastí nad sto lidí. Jihočeský kraj vyzval své seniory, aby v následujících deseti dnech omezili společenské kontakty.
staré V Německu končí epidemický stav, ale opatření se zpřísňují
Berlín - V Německu dnes končí takzvaný epidemický stav celostátního významu, který platil od března 2020. Neznamená to ale ukončení karanténních opatření. Jednotlivé spolkové země...
staré V Německu končí epidemický stav, ale opatření se zpřísňují
Berlín - V Německu dnes končí takzvaný epidemický stav celostátního významu, který platil od března 2020. Neznamená to ale ukončení karanténních opatření. Jednotlivé spolkové země...
staré FOTO: U Pražského hradu se demonstrovalo proti epidemickým opatřením
Asi 150 lidí se v pondělí, kdy začala platit přísná omezení pro neočkované, sešlo u Pražského hradu na demonstraci proti epidemickým opatřením. Někteří účastníci se vybavili také transparenty s fotografiemi politiků či epidemiologů, které označili za „zrádce národa“. Akci svolalo hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Pořadatelům přitom hrozí až 30tisícová pokuta za to, že shromáždění včas neoznámili.
staré Rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí se ruší kvůli epidemické situaci. Trhy se konat budou
Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na pražském Staroměstském náměstí se konat nebude. Důvodem je zhoršující se epidemická situace. Na sociálních sítích to v pondělí oznámila městská firma Prague City Tourism (PCT). Rozsvěcení vánočního stromu bylo plánováno na sobotu 27. listopadu. Vánoční strom na Staroměstské náměstí dorazí v noci na úterý.
staré V Praze opět protestovali lidé proti epidemickým opatřením
Praha - V Praze opět protestovali lidé proti epidemickým opatřením na akci hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Sešlo se jich podle zpravodaje ČTK asi 150. Původně mířili demonstranti...
staré V Praze opět protestovali lidé proti epidemickým opatřením
V Praze dnes opět protestovali lidé proti epidemickým opatřením na akci hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Sešlo se jich podle zpravodaje ČTK asi 150. Původně mířili demonstranti i k Parlamentu, ale nakonec zvolili jinou trasu. Shromáždění v blízkosti budov Parlamentu jsou zakázána ze zákona. Magistrát navíc nepřijal oznámení akce kvůli opožděnému podání.
staré Epidemická situace nemá podle CK negativní vliv na prodej letních zájezdů
Současná epidemická situace, kdy rostou počty nakažených koronavirem, nemá podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) negativní vliv na prodej letních zájezdů. O ty je podle kanceláří značný zájem. Mezi nejpoptávanější destinace na letní dovolenou znovu patří Řecko, Turecko či Bulharsko. S rezervacemi mnoho Čechů naopak vyčkává u zájezdů na nejbližší období, týká se to Alp či exotiky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi CK.
staré Na Slovensku po výrazném zhoršení epidemické situace stoupl zájem o očkování
Na Slovensku po výrazném zhoršení epidemické situace v uplynulých týdnech stoupl nyní zájem obyvatel o očkování proti nemoci covid-19, v němž země značně zaostává za průměrem EU. Vyplývá to z údajů národního centra zdravotnických informací.
staré Současná epidemická situace: otázky a odpovědi
S narůstajícím počtem případů, hospitalizací a úmrtí se stále častěji objevují otázky spojené s pandemií, očkováním nebo výhledy na příští týdny a měsíce. Pokusili jsme se najít odpovědi na ty, které považujeme za zásadní.
staré Vláda kvůli epidemické situaci zpřísnila opatření a chystá další
Praha - Kvůli stále se zhoršující epidemické situaci vláda zavedla několik nových opatření proti šíření koronaviru. Zpřísní se nošení respirátorů na vysokých školách, zavede...
staré Vláda kvůli epidemické situaci zpřísnila opatření a chystá další
Praha - Kvůli stále se zhoršující epidemické situaci vláda zavedla několik nových opatření proti šíření koronaviru. Zpřísní se nošení respirátorů na vysokých školách, zavede...
staré KOMENTÁŘ: Od epidemického zoufalství k naději. Očkování je altruismus
Je příliš brzo na porcování medvěda, protože epidemie navzdory prognózám už popáté sílí a není jasné, který pohled na její zkrocení se ve finále ukáže jako nejsprávnější. Už teď je ale potřeba pojmenovat a korigovat pnutí, jež ve společnosti sílí, a připravit si půdu pro budoucí smír, píše ve svém komentáři ředitel základní školy a spisovatel Jan Jícha.
staré Současná epidemická situace: otázky a odpovědi
S narůstajícím počtem případů, hospitalizací a úmrtí se stále častěji objevují otázky spojené s pandemií, očkováním nebo výhledy na příští týdny a měsíce. Pokusili jsme se najít odpovědi na ty, které považujeme za zásadní.
staré Náš host: Začíná Juniorfest. Proběhne živě, ale epidemickým opatřením se nevyhne
V pátek 5. listopadu začne v kině Čakan v Domažlicích 14. ročník Juniorfestu. Nejen v chodské metropoli, ale i v Plzni, Dobřanech, Horšovském Týně a Přešticích promítne desítky filmů.
staré Skipasy zdraží, o epidemických pravidlech skiareály jednají s úřady
Praha - Skipasy v tuzemských horských střediscích zdraží zejména v nejvytíženějších časech a při nákupu u pokladny. Jednodenní skipas pro dospělého stál v minulých letech řádově...
staré Skipasy zdraží, o epidemických pravidlech skiareály jednají s úřady
Praha - Skipasy v tuzemských horských střediscích zdraží zejména v nejvytíženějších časech a při nákupu u pokladny. Jednodenní skipas pro dospělého stál v minulých letech řádově...
staré Skipasy zdraží, o epidemických pravidlech skiareály jednají s úřady
Praha - Skipasy v tuzemských horských střediscích zdraží zejména v nejvytíženějších časech a při nákupu u pokladny. Jednodenní skipas pro dospělého stál v minulých letech řádově...
staré Na Slovensku se po zhoršení epidemické situace v září zastavil pokles úmrtí
Na Slovensku po zhoršení epidemické situace počet úmrtí v září po předchozím osmiměsíčním poklesu stoupl a byl vyšší než v minulosti. Informoval o tom dnes slovenský statistický úřad. Šíření koronavirové infekce pak zrychlilo v říjnu, tento čtvrtek počet laboratorně potvrzených nových případů nákazy ale mírně klesl z letošního maxima, který země zaznamenala ve středu.
staré Téměř třetina okresů na Slovensku se propadne do nejvyššího stupně epidemického rizika
Téměř třetina z celkového počtu 79 okresů na Slovensku bude od příštího týdne kvůli šíření koronavirové nákazy zařazena do nejvyššího stupně epidemického rizika. Budou tak v nich platit nejpřísnější omezení podle národního protiepidemického systému. Vyplývá to z dnešního rozhodnutí vlády. Počet takzvaných černých okresů se oproti současnosti zvýší na více než dvojnásobek.
staré Aktuální opatření: Epidemická situace se zhoršuje. Vláda zpřísňuje opatření
Pandemická situace se zhoršuje, nárůsty nových případů jdou do tisíců a v nemocnicích je čím dál víc lidí. Vláda proto vydala nová opatření, která mají pandemii zpomalit. 
staré ŽIVĚ: Brífink k epidemické situaci ve školách v Praze
Laboratoře v úterý potvrdily 3246 případů, což je o 1739 víc než před týdnem a nejvíc od 20. dubna. Šíření covidu v Česku tak prudce zrychlilo za jediný týden. Zhoršující se epidemickou situací se bude odpoledne zabývat vláda. Resort zdravotnictví navrhuje povinné nošení respirátorů v práci nebo školách. Plánuje také ukončit bezplatné preventivní testy na covid, počítá ale s výjimkami. V některých krajích hrozí podle ministra omezování nemocniční péče. Bez očkování by počty hospitalizovaných mohly být i šestkrát horší.
staré Mezioborová skupina pro epidemické situace: České republice nyní hrozí zhoršení koronavirové pandemie. Co je nutno udělat?
Tisková zpráva: Stanovisko MeSES k vývoji epidemie covid-19 v podzimních měsícíchMezioborová skupina pro epidemické situace zveřejnila nové stanovisko k podzimnímu vývoji epidemie covid-19. Stanovisko obsahuje shrnutí současného stavu epidemie, představuje obecné principy, kterými se v následujících týdnech řídit a dává konkrétní doporučení, jak epidemii v nadcházejících týdnech omezit. Podle skupiny by základními protiepidemickými opatřeními nastávajícího podzimu a zimy měly být očkování (včetně přeočkování 3. dávkou) a plošné testování (jedinců bez prokazatelné imunity) v okresech s vyšší incidencí. V kombinaci s lepším dodržováním stávajících opatření (zejména vymáhání T-N-O ve vnitřních prostorách) by tato opatření měla být dostatečná pro zbrždění nárůstu pozitivních i hospitalizovaných jedinců.
staré ŽIVĚ: TK ministra Vojtěcha ke zhoršující se epidemické situaci
Praha - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se dnes vyjádří ke zhoršující se epidemické situaci v zemi a k opatřením, která jeho úřad chystá. Stát zatím nepřipravuje plošná...
actual not cached