Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 25.01.2022 || EUR 24,495 || USD 21,737
středa 26.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 026,  dnes má svátek Zora, zítra má svátek Ingrid
26.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 026,  dnes má svátek Zora


( Nalezeno 100 článků )

Benzin v Česku nadále zdražuje, ceny opět vzrostly

staré Benzin v Česku nadále zdražuje, ceny opět vzrostly
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,18 koruny, před týdnem byl o pět haléřů levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 36,05 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje....chcete vědět víc?
datum vydání: 24/01/2022 14:40:17 2 dny Dětská benzinka i jméno po pejskovi! Slavní kolegové reagují na porod Terezy Ramby
Více než měsíc příchod druhého miminka tajila, teď už je ale všechno venku, a herečka Tereza Ramba (32) se rozpovídala dokonce i o orgasmickém porodu. Takhle na krásné novinky zareagovali její slavní kolegové!
datum vydání: 24/01/2022 05:21:55 2 dny Od uměleckých plakátů do virtuálního světa aut vonících benzinem a zážitky
Začalo to auty, takže se projekt jmenuje Automobilist, mohlo to ale taky být úplně jinak. Jan Rambousek v roce 2008 představil vlastní software, který realisticky rozpohybovává snímek, dnes jej využívají profesionální fotografové a designová studia celého světa. „Rozhodoval jsem se, zda udělám obraz ze světa motorsportu, Napoleonovu bitvu u Slavkova nebo výjev z křižácké výpravy,“ popisuje.
datum vydání: 24/01/2022 05:21:35 2 dny Od uměleckých plakátů do virtuálního světa aut vonících benzinem a zážitky
Začalo to auty, takže se projekt jmenuje Automobilist, mohlo to ale taky být úplně jinak. Jan Rambousek v roce 2008 představil vlastní software, který realisticky rozpohybovává snímek, dnes jej využívají profesionální fotografové a designová studia celého světa. „Rozhodoval jsem se, zda udělám obraz ze světa motorsportu, Napoleonovu bitvu u Slavkova nebo výjev z křižácké výpravy,“ popisuje.
datum vydání: 23/01/2022 10:43:54 3 dny Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely
Ekonom Lukáš Kovanda se ve svém komentáři věnoval prognózám amerických bank, které upozorňují na to, že v případě války na Ukrajině hrozí zdražení pohonných hmot nad 45 korun za litr. „I bez války ale mohou jejich ceny vzrůst až ke 40 korunám za litr,“ dodal.
datum vydání: 22/01/2022 22:11:44 4 dny Nová generace Mercedesu třídy E dorazí i za rok a půl s motory na benzin a naftu, bez jediné výjimky
Při současném směřováním Mercedesu by leckdo mohl čekat, že značka už zítra vykročí směrem k vytoužené elektrické budoucnosti levou, zpátky ni krok. Ale nebude to tak přímočaré, svůj světově nejprodávanější konvenční model nechá ještě dlouho tak, jak je. (Petr Miler)
datum vydání: 22/01/2022 09:00:04 4 dny Proč paliva rychleji zdražují a pomaleji zlevňují: Ropa zlevnila. Proč ne i benzin?
Když zdražuje ropa, ceny paliv u stojanů reagují okamžitě. Při zlevňování to stejným tempem nejde. Proč?
staré Ceny benzinu a nafty jdou nahoru
Pohonné hmoty v Česku v minulém týdnu poprvé od konce listopadu zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla o čtyři haléře na 36,02 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 34,98 Kč, což je o šest haléřů více než před týdnem ve středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
staré Na Taiwanu je skoro stejně výměnných stanic baterií jako benzinek
Výměna baterií se u elektromobilů neuchytila a pravděpodobně nikdy neuchytí. U elektroskútrů je to ale přesně naopak. Taiwanský výrobce elektroskútrů Gogoro je dnes celosvětově známá značka. A to nejen díky svým elektrickým skútrům, ale zejména stanicím pro výměnu baterií. Ke konci roku jich na Taiwanu měl 2215. Pro srovnání, čerpacích stanic má tento ostrovní stát ohrožovaný Čínou právě 2487. SOUVISEJÍCÍ: Tchajwanský výrobce elektroskútrů Gogoro představuje nový model a jde do světa Je tedy pravděpodobné, že už letos počet stanic pro výměnu baterií, tzv. GoStations, počet benzínek převýší. Nebude dlouho trvat, než se značka Gogoro velmi dobře uchytí také na jihu Evropy v zemích, kde mají skútry dlouhou tradici – Itálie, Španělsko, Francie. Gogoro ale expanduje např. také do Indie, kde stovky milionů lidí jezdí jen v jedné stopě. Jednoduchá, rychlá, levná – výměna baterií v elektroskútrech Gogoro. foto: Gogoro V polovině minulého roku navázalo Gogoro spolupráci s taiwanskou výrobní společností Foxconn. Cílem je právě zásadní navýšení objemů výroby elektroskútrů a baterií. V brzké době se Gogoro také chystá vstoupit na burzu. zdroj: Electrek.coThe post Na Taiwanu je skoro stejně výměnných stanic baterií jako benzinek first appeared on Hybrid.cz.
 • Gogoro
 • Tchajwanský výrobce elektroskútrů Gogoro představuje nový model a jde do světa
 • Electrek.co
 • Na Taiwanu je skoro stejně výměnných stanic baterií jako benzinek
 • Hybrid.cz
 • staré Počet benzinek roste. Výrazně přibývá i dobíjecích stanic. Letos se v nabídce objeví i vodík
  Počet veřejných čerpacích stanic v loňském roce sice mírně klesl, ale jen „na papíře“. Ministerstvo průmyslu a obchodu totiž zpřesnilo svoje evidence. Počet „standardních“ čerpaček s prodejem hlavně benzínu a nafty nadále rostl a je nejvyšší v historii. Stále přibývají i odběrná místa LPG, plnicí stanice CNG a výrazně stoupla nabídka dobíjecích stanic pro elektromobily.
  staré Jak se liší zimní nafta a zimní benzin od těch letních? Mráz je tady!
  Ne každý ví, že v zimě kupuje na čerpacích stanicích trochu jiná paliva než v létě. Všechny pumpy je musí nabízet od prosince. Cílem tohoto nařízení je optimalizovat chod motorů i při mrazu. Zimní... Příspěvek Jak se liší zimní nafta a zimní benzin od těch letních? Mráz je tady! pochází z Zpětné zrcátko
 • Jak se liší zimní nafta a zimní benzin od těch letních? Mráz je tady!
 • Zpětné zrcátko
 • staré Poslední benzinový Mohykán: Lotus Emira
  Je to naposledy. Už nikdy nemusí nastat ten moment, kdy přijdete ke svému novému lehkému sporťáku od Lotusu a po nastartování ucítíte spálený benzín. Britský malosériový výrobce oznámil posílá na trh posledního spalovacího Mohykána – Lotus Emiru.   Doba se mění. Inženýři z Norfolku desítky let vyvíjeli podmanivé sportovní záležitosti s benzinovými motory, avšak začátkem roku oznámili
  staré Jak zdražuje benzin a nafta? Máme velký přehled i predikci na další měsíce
  Kdo chce jezdit vlastním vozem, nákupům pohonných hmot se nevyhne. Jak to vypadá s jejich cenami a jaká je prognóza pro rok 2022?
  staré Vodík a celoplošné zavedení benzinu E10. Jak se letos změní benzinky?
  V České republice v uplynulých měsících mírně ubylo veřejných čerpacích stanic. Aktuálně je jich motoristům k dispozici 3978, o 13 méně než k 9. dubnu loňského roku. Vyplývá to ze zprávy ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).
  staré BMW odmítá skončit s motory na benzin a naftu, technický šéf jako jeden z mála neztrácí zdravý rozum
  Mnohé automobilky se v posledních měsících mohou přetrhnout s avízy, kdy skončí s vývojem či prodejem aut se spalovacími motory, aniž by mohly tušit, co přinese další vývoj. BMW s nimi přes veškeré tlaky odmítá jít v jednom šiku. (Petr Miler)
  staré Řidička vjela autem až do prodejny benzinky u dálnice D8. Řídila opilá
  Ke kuriózní dopravní nehodě osobního automobilu vyjeli hasiči a policisté v sobotu 15. ledna dopoledne k obci Zdiby. Řidička vjela u dálnice D8 až do obchodu benzinové čerpací stanice. Událost se obešla bez zranění, nedošlo ani k úniku provozních kapalin.
  staré Bizarní nehoda u Zdib: Opilá řidička zdemolovala prodejnu benzinky na dálnici D8
  Na dálnici D8 ve směru na Prahu v sobotu dopoledne došlo k poměrně bizarní nehodě na čerpací stanici. Řidička automobilu tu místo toho, aby zastavila u stojanu, pokračovala v jízdě a vjela přímo hlavním chodem do prodejny. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Řidička si ale možná nějakou dobu nezařídí, protože se ukázalo, že se před jízdou posilnila alkoholem. 
  staré Opilá řidička vjela autem přímo do prodejny benzinky na dálnici D8 u Zdib
  Opilá řidička vjela v sobotu dopoledne autem přímo do prodejny čerpací stanice na dálnici D8 u obce Zdiby. Při události se nikdo nezranil.
  staré Opilá řidička vjela autem přímo do prodejny benzinky na dálnici D8 u Zdib
  Opilá řidička vjela v sobotu dopoledne autem přímo do prodejny čerpací stanice na dálnici D8 u obce Zdiby. Při události se nikdo nezranil.
  staré Nafta mírně zlevnila, cena benzinu stagnuje
  Cena benzinu u čerpacích stanic v Česku stagnuje. U nejprodávanějšího Naturalu 95 v uplynulém týdnu stoupla o jeden haléř na průměrných 35,98 Kč za litr. Nafta pokračovala v mírném zlevňování. Ve středu se v průměru prodávala za 34,92 Kč/l, tedy o pět haléřů levněji než o týden dřív. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
  staré Cena benzinu u čerpacích stanic v Česku stagnuje
  Cena benzinu u čerpacích stanic v Česku stagnuje. U nejprodávanějšího Naturalu 95 v uplynulém týdnu stoupla o haléř na průměrných 35,98 Kč/l. Nafta pokračovala v mírném zlevňování. Ve středu se v průměru prodávala za 34,92 Kč/l, tedy o pět haléřů levněji než o týden dřív. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
  staré Cena benzinu v ČR stagnuje pod 36 Kč/l, nafta dál mírně zlevnila
  Praha - Cena benzinu u čerpacích stanic v Česku stagnuje. U nejprodávanějšího Naturalu 95 v uplynulém týdnu stoupla o haléř na průměrných 35,98 Kč/l. Nafta pokračovala v mírném zlevňování....
  staré Cena benzinu v ČR stagnuje pod 36 Kč/l, nafta dál mírně zlevnila
  Praha - Cena benzinu u čerpacích stanic v Česku stagnuje. U nejprodávanějšího Naturalu 95 v uplynulém týdnu stoupla o haléř na průměrných 35,98 Kč/l. Nafta pokračovala v mírném zlevňování....
  staré Cena benzinu v ČR stagnuje pod 36 Kč/l, nafta dál mírně zlevnila
  Praha - Cena benzinu u čerpacích stanic v Česku stagnuje. U nejprodávanějšího Naturalu 95 v uplynulém týdnu stoupla o haléř na průměrných 35,98 Kč/l. Nafta pokračovala v mírném zlevňování....
  staré Na benzinkách neplatil. Vymlouval se na covid a pendlování do Německa
  Policisté vypátrali muže, který bez placení tankoval naftu na trase mezi Hradcem Králové a Prahou. Dopomohly jim k tomu kamerové záznamy. Řidič se přiznal. Vysvětloval své počínání tím, že za pandemie přišel o práci a nyní musí pendlovat až do Německa.
  staré Předělání Tesly na pohon benzinovým V8 teprve ukázalo, o kolik lehčí jsou auta se spalovacími motory
  Aby auto bylo provozně efektivní, potřebuje být především lehké a malé, neboť teprve tehdy vyžaduje málo energie na svůj pohyb - ať už je jejím zdrojem cokoli. Elektromobily jsou těžší, to víme, ale o kolik? Nahrazení elektrického pohonu spalovacím to ukazuje nejlépe. (Petr Prokopec)
  staré Na benzinkách neplatil. Vymlouval se na covid a pendlování do Německa
  Policisté vypátrali muže, který bez placení tankoval naftu na trase mezi Hradcem Králové a Prahou. Dopomohly jim k tomu kamerové záznamy. Řidič se přiznal. Vysvětloval své počínání tím, že za pandemie přišel o práci a nyní musí pendlovat až do Německa.
  staré "Ujížděč" od benzinek dopaden
  HRADECKO - K tankování používal odcizenou SPZ.
  staré Hyundai po spekulacích oficiálně řeklo, co bude s jeho benzinovými a dieselovými motory
  Stalo se dnes módním hodit zdravý rozum za hlavu a položit se na oltář bateriové elektromobility, ať už by to v praxi mělo znamenat cokoli. Zdálo se, že tímto směrem míří i Hyundai, automobilka ale nyní takové zvěsti popírá. (Petr Prokopec)
  staré Co se stane, když dobíjecímu hybridu dojde benzin a zůstane vám aspoň elektřina v baterkách?
  Dobíjecí hybridy vznikly od toho, abyste měli primárně elektrické auto, které umí jet na benzin, když baterky dojdou. Ale co když se stane opak? Tedy dojde vám benzin a baterky jsou stále nabité? Mělo by to pro další jízdu stačit, realita je ale jiná. (Petr Prokopec)
  staré Vánoční zázrak. Řidič přežil vážnou nehodu s cisternou plnou benzinu, z jeho auta skoro nic nezbylo
  Akční filmy jsou často plné automobilových nehod, při kterých posádky jako zázrakem přežijí. Oblíbenou kratochvílí scénáristů je zapojení cisteren s nějakým velmi hořlavým materiálem, přičemž následný výbuch a požár má být pro diváka napínavý. Asi se ale shodneme na tom, že zažít nehodu s cisternou plnou benzinu není něco, co bychom v reálném životě chtěli zažít. Řidič Hyundai Genesis Coupé ale přesně takovou nehodu zažil. Ani hasiči nechápou, jak je možné, že přežil. Navíc skoro nezraněný. K nehodě došlo v úterý 28.
 • Hyundai Genesis Coupé
 • staré Benzin i nafta jsou nejlevnější od poloviny října
  Pohonné hmoty v uplynulém týdnu v Česku opět zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o 23 haléřů na 36,03 koruny za litr a cena nafty o 21 haléřů na 35,06 koruny. Paliva jsou tak nejlevnější zhruba od poloviny letošního října. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
  staré Benzin i nafta dál zlevňují, ceny jsou nejnižší od poloviny října
  Pohonné hmoty v uplynulém týdnu v Česku opět zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla podle údajů CCS od minulé středy o 23 haléřů na 36,03 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 21 haléřů na průměrných 35,06 koruny. Paliva jsou tak nejlevnější zhruba od poloviny letošního října.
  staré Benzin i nafta dál zlevňují, ceny jsou nejnižší od poloviny října
  Pohonné hmoty v uplynulém týdnu v Česku opět zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla podle údajů CCS od minulé středy o 23 haléřů na 36,03 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 21 haléřů na průměrných 35,06 koruny. Paliva jsou tak nejlevnější zhruba od poloviny letošního října.
  staré Úleva pro peněženky motoristů: Benzin a nafta jsou v Česku nejlevnější od půlky října
  Pohonné hmoty v uplynulém týdnu v Česku opět zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o 23 haléřů na 36,03 koruny za litr a cena nafty o 21 haléřů na 35,06 koruny. Paliva jsou tak nejlevnější zhruba od poloviny letošního října. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
  staré Od povětrního plavce k masovému turismu. Výstava vonící benzinem a kolomazí
  Pražská kavárna: V Plzni připomínají, jak je létání fascinující a zároveň nebezpečné
  staré Rok zdražování: Máslo rostlo o čtvrtinu, benzin o 10 korun na litr
  Česko letos zasáhla vlna zdražování. Nahoru se vyhouply ceny téměř všeho. Vybrali jsme rekordmany.
  staré Zloděj odnesl z benzinky v Brně trezor se stovkami tisíc korun
  Brno - Trezor se stovkami tisíc korun zmizel z benzinové čerpací stanice v Brně, kam se v noci na Štědrý den vloupal zloděj. ČTK to dnes řekl mluvčí policie Petr Vala. Podle něj policie...
  staré Paliva v Česku dál zlevnila, nafta i benzin zhruba o dvacetník
  Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, jejich ceny klesly čtvrtý týden v řadě. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,26 koruny, před týdnem byl o 20 haléřů dražší.
  staré Paliva v Česku dál zlevnila, nafta i benzin zhruba o dvacetník
  Praha - Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, jejich ceny klesly čtvrtý týden v řadě. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru...
  staré Paliva v Česku dál zlevnila, nafta i benzin zhruba o dvacetník
  Praha - Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, jejich ceny klesly čtvrtý týden v řadě. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru...
  staré Polsko bojuje s inflací po svém, zadotuje levnější benzin a naftu
  Zatímco v Česku se cena nejvíce používaného benzinu Natural 95 pohybuje průměrně mezi 36 a 37 korunami a cena nafty mezi 35 a 36 Kč za litr, v sousedním Polsku jsou ceny v přepočtu asi o tři až čtyři koruny levnější. A zřejmě ještě budou klesat.
  staré Jádro ano, benzinové motory ano. Budeme bojovat, oznámil Fiala
  Předseda vlády Petr Fiala (ODS) ve vysílání CNN Prima News prozradil, proč tak spěchá s uváděním členů nové vlády do jejich úřadů. A také, jak se jeho vláda bude stavět vůči covidu. Nakonec věnoval pozornost evropskému Green Dealu. Nahlédněte.
  staré Zlevňování benzinu a nafty pokračovalo i třetí týden
  Ceny pohonných hmot v Česku třetí týden v řadě klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy o 29 haléřů na průměrných 36,46 Kč/l. Nafta se prodává v průměru za 35,45 Kč/l, což je o 24 haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
  staré Opilá žena jela v protisměru. Tvrdila, že potřebovala pouze na benzinku
  Řidička osobního auta u Dobrušky na Rychnovsku jen se štěstím nezpůsobila žádnou nehodu. Po rušné silnici první třídy jela za tmy v protisměru, šňůře protijedoucích aut se vyhnula až na poslední chvíli. Policisté jí naměřili 2,6 promile alkoholu v dechu.
  staré Opilá žena jela v protisměru. Tvrdila, že potřebovala pouze na benzinku
  Řidička osobního auta u Dobrušky na Rychnovsku jen se štěstím nezpůsobila žádnou nehodu. Po rušné silnici první třídy jela za tmy v protisměru, šňůře protijedoucích aut se vyhnula až na poslední chvíli. Policisté jí naměřili 2,6 promile alkoholu v dechu.
  staré Dánská firma porušila sankce proti Sýrii. Režimu dodala letecký benzin za dvě miliardy korun
  A
  staré U českých benzinek vznikne síť autoservisů, příští rok jich otevře šedesát
  Na českém trhu vznikne franšízová síť autoservisů Quick Stop Car. Během příštího roku plánuje otevřít u čerpacích stanic přes 60 provozoven. Do roku 2024 by jich mělo být přes 400. Generálním partnerem projektu a zároveň hlavním dodavatelem kompletního vybavení bude americká společnost LKQ. Firma to uvedla v tiskové zprávě. "Jsme přesvědčeni, že velká servisní síť, s kvalitním vybavením a kvalifikovaným personálem, cenově položena mezi autorizované servisy a menší garážové servisy, v České republice chybí. To platí jak ve velkých městech, tak zejména v těch menších. Tento projekt tedy hodlá částečně vyplnit stále otevřenou mezeru na trhu," uvedl jednatel Quick Stop Car Marek Zukal. První servis by měl být otevřený v dubnu příštího roku. Další servisy by měly vznikat rovnoměrně po celé republice. Později chce firma expandovat do dalších zemí Visegradské čtyřky. Koncept Quick Stop Caru stojí na servisních jednotkách, které mohou vyrůst během několika dní na zelené louce a přesto jsou schopny nabídnout kompletní servis pro běžné automobily i dodávky. Podle Zukala se jejich servisní jednotky skládají ze dvou vzájemně propojitelných modulů, z nichž v jednom z nich je umístěn zvedák a ve druhém je zázemí autoservisu a pneuservisu. Modul se zvedákem má světlou výšku čtyři a půl metru, aby v něm bylo možno servisovat i dodávky. Celkový rozměr servisu je šest krát osm metrů. Česká pobočka LKQ je největším tuzemským dodavatelem náhradních dílů a příslušenství pro automobilový trh. LKQ bude zároveň Quick Stop Caru pomáhat i v rámci vzdělávání personálu. Nová servisní síť bude fungovat na modelu franšízy. Franšízanti budou jednotlivé servisy provozovat na základě podrobného manuálu, zároveň provozovatel bude muset absolvovat základní vzdělávací kurzy a školení v LKQ. Pod LKQ spadají sítě neautorizovaných partnerských autoservisů Auto Kelly nebo Elit. Další velkou sítí nezávislých pneuservisů a autoservisů je BestDrive.
  staré Benzina Orlen rozšiřuje portfolio privátních produktů
  Benzina Orlen přidává do sortimentu další privátní produkty. Objem jejich prodeje překročil 10 % a stále roste.
  staré Inflace v listopadu zrychlila na šest procent. Lidé si připlatili za benzin i bydlení
  "Ceny automobilů vzrostly o 7,4 procenta a pohonných hmot a olejů o 32,8 procenta. Například Natural 95 se v listopadu u čerpacích stanic prodával průměrně za zhruba 37 korun za litr, což byla nejvyšší hodnota od října 2012, tedy nejvíce za devět let," uvedla vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá. Meziroční růst cen zrychlil v pátém měsíci za sebou. Ceny zboží úhrnem vzrostly proti loňskému listopadu o pět procent a ceny služeb o 7,5 procenta. Více platili lidé letos v listopadu například i za bydlení. Cena nájemného z bytu se zvýšila o 3,7 procenta, výrobky a služby pro běžnou údržbu a opravy bytu zdražily o téměř deset procent, vodné a stočné shodně o 5,5 procenta a tuhá paliva o 6,5 procenta. Cena tabákových výrobků vzrostla o více než 12 procent, stejně jako ceny oblečení a obuvi. Za stravování a ubytování platili lidé o 7,6 procenta více než před rokem. Mezi potravinami výrazně zdražilo například máslo, které stálo zhruba o čtvrtinu více než loni. Brambory byly letos dražší o více než pět procent. Mírně naopak zlevnilo ovoce. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,2 procenta. Pohonné hmoty proti říjnu zdražily o 4,4 procenta a automobily o procento. Rostla také cena zeleniny, ovoce, másla, sýrů a tvarohů nebo drůbežího masa. Ve srovnání s říjnem naopak zlevnily energie. Za elektřinu platili lidé méně o 16,2 procenta a za zemní plyn o 11,5 procenta. "Tento pokles spotřebitelských cen byl důsledkem prominutí DPH u cen elektřiny a zemního plynu. Dopad této změny na meziměsíční úhrnný přírůstek indexu spotřebitelských cen v listopadu představoval podle orientačního propočtu ČSÚ snížení o 1,0 procentního bodu," uvedl ČSÚ.
  staré V Česku vznikne síť autoservisů u benzinek, příští rok jich otevře šedesát
  Na českém trhu vznikne franšízová síť autoservisů Quick Stop Car. Během příštího roku plánuje otevřít u čerpacích stanic přes šedesát provozoven. Do roku 2024 by jich mělo být přes čtyři sta. Generálním partnerem projektu a zároveň hlavním dodavatelem kompletního vybavení bude americká společnost LKQ.
  staré STALO SE DNES: Interval mezi dávkami se zkrátí. Ceny benzinu nadále klesají
  Interval pro třetí dávku se zkrátí už od 50 let věku na pět měsíců. Premiér Petr Fiala po schůzce s prezidentem Zemanem pohrozil kompetenční žalobou. Kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura neplánuje zvýšení daní. Americký prezident Joe Biden zahájil Summit pro demokracii. Paliva v Česku dál výrazně zlevňují, trend by měl pokračovat do Vánoc.
  staré Benzin i nafta v Česku dál zlevňují
  Ceny pohonných hmot v Česku druhý týden za sebou klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil proti minulé středě o 28 haléřů na průměrných 36,75 Kč/l. Nafta se prodává v průměru za 35,69 Kč/l, což je o deset haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS.
  staré Krádež na benzinové čerpací stanici
  České Budějovice - Zloděj vykradl mincovník u vysavače.
  staré Bugatti Chiron při měření výkonu málem strhlo brzdu, výsledky jsou i s obyčejným benzinem famózní
  Jedno z nejvýkonnějších, nejrychlejších a nejdražších aut planety se prodává už pěkných pár let, přesto jsme jej dosud nemohli vidět na „motorové brzdě”. Teď konečně máme příležitost. (Mirek Mazal)
  staré Škoda Citigo je s námi už 10 let. Jezdí na benzin, plyn i elektřinu
  Výroba nejmenšího modelu české automobilky byla zahájena už před 10 lety. Stalo se tak 29. listopadu 2011. V nabídce bylo nejprve pouze třídveřové provedení, o pár měsíců později se přidalo i to pětidveřové. Nové vozy Škoda Citigo se už nevyrábí, ale ty ojeté si dnes drží vysokou cenu. Škoda Citigo měla další dva sourozence, kteří měli stejnou techniku a i design se lišil jen velmi decentně: Volkswagen up!
 • Volkswagen up!
 • staré Tesla předělaná na pohon benzinovým V8 už jezdí, teď konečně nabízí, co majitel čekal
  Vyměnit motor v autě s beztak spalovacím motorem je jedna věc, předělat na benzinový pohon elektromobil je ale mnohem náročnější. Přesto se to podařilo, Tesla s motorem z Chevroletu Camaro je již pojízdná. (Petr Prokopec)
  staré Norsko: čistě naftová a benzinová auta se už skoro neprodávají
  Téměř všechna nově prodaná auta za listopadu 2021 měla baterii. Norsko ukazuje blízkou budoucnost automobilových prodejů v celé západní Evropě. V listopadu 2021 bylo v Norsku registrováno 15 274 nových aut. Z toho 13 927 jich mělo baterii a zásuvku (91,2 %) a 580 alespoň baterii (3,8 %). Pouze dieselový motor mělo 2,7 % aut, pouze benzinový pak 2,3 %. Pochopitelně to souvisí s celkovým propadem automobilové trhu jako celku. Zároveň je ale zajímavé, že zatímco meziročně v Norsku o 60 % stoupl počet nově registrovaných elektromobilů, klesly o 11 % registrace plug-in hybridů. Listopad 2021 v Norsku v konkrétních číslech: 11 274 elektromobilů (+60,3 % meziročně, 73,8% měsíční podíl)2653 plug-in hybridů (-11,1 %, 17,4 %) Za celý letošní rok bylo zatím v Norsku registrováno 133 408 nových aut do zásuvky, což je 85,7 % celkových nových registrací osobních aut. Z toho 99 948 (podíl 64,2 %) elektromobilů a 33 460 plug-in hybridů (podíl 21,5 %). Nejprodávanějšími auty do zásuvky v Norsku za celý rok jsou Tesla Model 3 (10 090), Volkswagen ID.4 (8230), Tesla Model Y (5888), Ford Mustang Mach-E (5841), Audi e-tron (5421), Škoda Enyaq iV (5183). zdroj: InsideEVsThe post Norsko: čistě naftová a benzinová auta se už skoro neprodávají first appeared on Hybrid.cz.
 • Tesla Model 3
 • Volkswagen ID.4
 • Tesla Model Y
 • Ford Mustang Mach-E
 • Audi e-tron
 • Škoda Enyaq iV
 • InsideEVs
 • Norsko: čistě naftová a benzinová auta se už skoro neprodávají
 • Hybrid.cz
 • staré Britští vědci představili koncept letadla na vodíkový pohon. Má nahradit ta na benzin
  A
  staré Levnější benzinové auto v testu Britů porazilo drahé elektrické Porsche, hlavně díky motoru
  U nás bychom se tomu možná nepodivili, v Británii ale mají být jiná než elektrifikovaná auta už za 9 let zakázaná. Jeden z nejlepších elektromobilů by tak měl v testech válet i proto, ale nestalo se. (Petr Prokopec)
  staré Prodejní šéf Škody řekl, co čeká Octavii s benziny a diesely, chystá se nový sedan i kombík
  Je to jasně nejprodávanější auto značky, přesto se v poslední době mocně spekuluje o tom, zda jej čeká vůbec nějaká budoucnost. Ze slov prodejního šéfa Škody to vypadá, že ano, v nabídce jej spíše doplní než nahradí elektrický ekvivalent. (Petr Prokopec)
  staré I v krámu či na benzince mi fandové říkají, co mám vyřídit trenéru Šilhavému, poodhaluje první muž českého fotbalu
  Domácí soutěže > Dlouholetý fotbalový funkcionář Petr Fousek se díky nové roli prvního muže českého fotbalu stal opět o něco známějším. Ať už mediálně, nebo společensky. Jak velká je to změna?
  staré VIDEO: Na čerpačkách už tankujete zimní benzin a nemrznoucí naftu
  Víte, že existují tři základní druhy nafty? Pokud jezdíte málo a tankovali jste naposledy v září, může vás první silnější mráz nemile překvapit. Nafta „zmrzne“ a vy nenastartujete, odborník vysvětluje proč. Majitelé benzinových aut mohou být v klidu, také oni však v zimě tankují jiné palivo než v létě.
  staré Ceny pohonných hmot začaly klesat. Benzin zlevnil na 37 korun za litr
  Paliva v Česku od minulého týdne po dlouhodobém růstu cen zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,03 koruny, což je o 17 haléřů méně než před týdnem. O 26 haléřů na litru zlevnila nafta, v průměru stojí 35,79 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
  staré Ceny pohonných hmot začaly klesat. Benzin zlevnil na 37 korun za litr
  Paliva v Česku od minulého týdne po dlouhodobém růstu cen zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,03 koruny, což je o 17 haléřů méně než před týdnem. O 26 haléřů na litru zlevnila nafta, v průměru stojí 35,79 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
  staré Benzin i nafta v Česku konečně zlevnily
  Paliva v Česku od minulého týdne po dlouhodobém růstu cen zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně v Česku prodává v průměru za 37,03 koruny, což je o 17 haléřů méně než před týdnem. O 26 haléřů na litru zlevnila nafta, v průměru stojí 35,79 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
  actual not cached