Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 28.01.2022 || EUR 24,435 || USD 21,940
pátek 28.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 028,  dnes má svátek Otýlie, zítra má svátek Zdislava
28.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 028,  dnes má svátek Otýlie


( Nalezeno 100 článků )

Tuniská Sahara – zrádná i krásná

staré Tuniská Sahara – zrádná i krásná
Sahara je se svou rozlohou 9 000 000 km² jednoznačně největší pouští světa, zaujímá třetinu celého afrického kontinentu a stejnou plochu jako třeba Čína nebo USA. Rozkládá se od západního pobřeží Afriky až k Rudému moři a pokrývá území jedenácti afrických států. Slovo „sahra“ znamená v arabštině jednoduše „poušť“....chcete vědět víc?
staré Tuniská Sahara – zrádná i krásná
Sahara je se svou rozlohou 9 000 000 km² jednoznačně největší pouští světa, zaujímá třetinu celého afrického kontinentu a stejnou plochu jako třeba Čína nebo USA. Rozkládá se od západního pobřeží Afriky až k Rudému moři a pokrývá území jedenácti afrických států. Slovo „sahra“ znamená v arabštině jednoduše „poušť“.
staré AktuálnĂ­ informace o cestovánĂ­ do Tuniska od 27.10.2021
Zde naleznete aktuální informace k podmínkám vstupu do Tuniska. Tyto podmínky jsou platné od 27. října 2021
staré Tuniskú vládu po prvýkrát povedie žena
Krajina má nový kabinet po 11 týždňoch od demisie predošlej vlády.
staré AktuálnĂ­ informace o cestovánĂ­ do Tuniska - podmĂ­nky pro vstup do Tuniska od 25.9.2021
Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené
staré Tuniský lékař pomáhal během covidu. Za odměnu dostane od Francie občanství
Francie už rok umožňuje cizincům, kteří pomáhali během pandemie, získat snadněji státní občanství.
staré Cestovní kanceláře opět létají z Prahy do Tuniska
Tuzemské cestovní kanceláře (CK) dnes zahájily druhý týden obnovených letů do Tuniska. Z pražského letiště Václava Havla dnes do severoafrické země odletěla dvě letadla s turisty. Lidé mířili na ostrov Džerba i do oblastí na pevnině. Ceny zájezdů jsou podle Kateřiny Duškové z Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch momentálně na rekordně nízké úrovni. Komplikací ovšem je požadavek PCR testů na koronavirus před vstupem do země i pro očkované, řekla ČTK.
staré Koronavirus ONLINE: Protesty v Evropě i Turecku a Češi už zase létají k moři do Tuniska
Epidemie koronaviru v Česku s mutací delta posiluje, ve čtvrtek přibylo 421 případů, v pátek 447. Přes šest milionů Čechů mělo pak k 11. září aspoň jednu dávku vakcíny, uvedla Chystrá karanténa. Tuzemské cestovní kanceláře zahájily druhý týden obnovených letů do Tuniska. Z pražského letiště Václava Havla dnes do severoafrické země odletěla dvě letadla s turisty. A proti covidovým opatření protestovali v sobotu lidé v řadě evropských zemí i v Turecku. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
staré V Alžírsku zadržali bývalého tuniského kandidáta na prezidenta Nabíla Karawího
Alžírske úrady tvrdia, že Karawí, šéf druhej najsilnejšej strany v tuniskom parlamente, tajne a nelegálne vstúpil na alžírske územie.
staré Velvyslanec doporučuje cesty do Tuniska při respektování určitých pravidel
Praha - Tunisko výrazně pokročilo s očkováním proti covidu-19, takže český velvyslanec v Tunisu Jan Vyčítal nyní cestu do Tuniska doporučuje při respektování určitých pravidel. Ještě...
staré Tuniský prezident Saíd predĺžil pozastavenie činnosti parlamentu až do odvolania
Koncom júla Saíd odvolal z funkcie premiéra Mašíšího a následne pozastavil činnosť parlamentu na 30 dní. Kritici to označili za prevrat.
staré Tuniský prezident prodloužil odstavení parlamentu
Tuniský prezident Kaís Saíd se rozhodl prodloužit pozastavení činnosti parlamentu až do odvolání, uvedly tiskové agentury s odvoláním na oznámení prezidentské kanceláře. Šéf státu současně prodloužil dobu, po kterou neplatí imunita zákonodárců.
staré Tuniský prezident prodloužil odstavení parlamentu a zrušení imunity poslanců
Tuniský prezident Kaís Saíd se rozhodl prodloužit pozastavení činnosti parlamentu až do odvolání, uvedly tiskové agentury s odkazem na oznámení prezidentské kanceláře, vydané v noci na úterý. Šéf státu současně prodloužil dobu, po kterou neplatí imunita zákonodárců.
staré Změna pro české dovolenkáře: Do Tuniska s PCR, testovat se musí i očkovaní
Organizovaných turistických skupin se dodržení karantény po vstupu do Tuniska podle Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch netýká. Všichni lidé, kteří se do země vydají s cestovní kanceláří (CK), očkovaní i neočkovaní proti covidu-19, se ale musejí prokázat negativním PCR testem provedeným nejdéle 72 hodin před začátkem cesty. Výjimku mají děti do 12 let. Změna opatření, kdy turisté, kteří nemají dokončené očkování, budou muset od 25. srpna nastoupit desetidenní karanténu, se vztahuje na individuální cesty. Na dotaz ČTK to dnes za Tuniský národní úřad pro cestovní ruch uvedla Kateřina Dušková.
staré Organizovaných skupin turistů se karanténa po vstupu do Tuniska netýká
Organizovaných turistických skupin se dodržení karantény po vstupu do Tuniska podle Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch netýká. Všichni lidé, kteří se do země vydají s cestovní kanceláří (CK), očkovaní i neočkovaní proti covidu-19, se ale musejí prokázat negativním PCR testem provedeným nejdéle 72 hodin před začátkem cesty.
staré Školáky čeká trojí testování. Vláda dala šanci na kulturu neočkovaným a Češi zase mohou do Tuniska
Školáky čeká na začátku školního roku minimálně trojí testování na koronavirus, schválila vláda. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nebudou ve školách povinné roušky, nasadit je budou muset jen ty děti, jejichž rodiče odmítnou testování. Vláda zároveň rozhodla o dalším rozvolnění v kultuře a sportu. U akcí pořádaných uvnitř mohou zaplnit plnou kapacitu nad 3 tisíce lidí napůl těmi, kteří jsou očkovaní nebo covid prodělali a napůl neočkovanými, kteří se se podrobí testu. Mění se i cestovní mapa, od příštího se mohou turisté vrátit do Tuniska, které vypadne ze seznamu takzvaně černých zemí.
staré AktuálnĂ­ informace o cestovánĂ­ do Tuniska - od 10.8.2021
Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené
staré AktuálnĂ­ informace o cestovánĂ­ do Tuniska - Vláda prodlouĹľila doporuÄŤenĂ­ necestovat aĹľ do 31.8.2021.
Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené
staré Tuniský prezident upevňuje moc
Budovu parlamentu i vlády a televize v Tunisu nadále střeží armáda, situace v zemi se po nedělním odvolání premiéra a pozastavení činnosti parlamentu zklidnila. Prezident Kaís Saíd nařídil dvoudenní přerušení práce veřejných úřadů a do konce srpna má platit zákaz nočního vycházení. Podle listu The New York Times Saíd upevňuje moc.
staré Tuniský prezident nařkl elity z rozkradení miliard. Za vrácení peněz nabízí smír
Za příčinu problémů tuniského hospodářství označil tamní prezident Kaís Saíd špatná ekonomická rozhodnutí. Uvedl, že asi 460 lidí připravilo zemi o 13,5 miliard dínárů (103 miliard korun), ale pokud dotyční peníze vrátí, nabízí jim „trestněprávní smír“. Informovala o tom agentura Reuters. Tunisko prožívá největší politickou krizi od Arabského jara.
staré Tuniský prezident po středečním incidentu odvolal šéfa státní televize
Tuniský prezident Kaís Saíd ve středu odvolal z funkce ředitele státní televize a na jeho místo jmenoval dočasného zástupce, uvedla s odvoláním na prohlášení prezidentské kanceláře agentura Reuters. Odvolání ve středu odpoledne předcházel incident, kdy byl zástupkyni syndikátu novinářů SNTJ a lidskoprávnímu aktivistovi odepřen vstup do budovy televize, přestože byli pozvání jako hosté televizního pořadu. Do vysílání se nakonec později dostali.
staré Odvolaný tuniský premiér předá odpovědnost nástupci, šéf největší parlamentní strany vyzývá ke klidu
Situace v Tunisku se po odvolání premiéra a pozastavení činnosti parlamentu zklidnila. Agentura DPA oznámila, že budovu zákonodárného sboru a vládní instituce stále střeží armáda. Prezident Kaís Saíd nařídil dvoudenní přerušení práce veřejných úřadů a do konce srpna má platit zákaz nočního vycházení. Hlavní parlamentní strana An-Nahda, která prezidentův krok hodnotila v pondělí jako puč, vyzvala své stoupence ke klidu.
staré Tuniský prezident odvolal další členy vlády, parlament obklíčili vojáci
V pondělí večer prezident podle Reuters vyzval obyvatele Tuniska, aby zachovali klid a nedemonstrovali. Odmítl, že by svými kroky porušil ústavu.
staré Pandemie jako důvod k odstavení vlády. Tuniský prezident se uprostřed demonstrací zbavil i parlamentu
Parlament v Tunisku obklíčili vojáci a v ulicích bojují demonstranti s policisty. Země, jejíž představitelé dostali v roce 2015 Nobelovu cenu míru, přichází o pověst pokojného premianta arabského jara. Vlna protestů proti diktátorům začala před 10...
staré Tuniský premiér byl po násilnostech odstaven, bitcoin stoupá vzhůru
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 
staré Tuniský prezident po protestech odvolal premiéra a pozastavil parlament, jeho předseda mluví o převratu
Tuniský prezident Kaís Saíd v reakci na protesty vyvolané epidemií koronaviru odvolal premiéra a dočasně zastavil činnost parlamentu. Budovu tuniského zákonodárného sboru poté obklíčila vojenská vozidla. Nejsilnější parlamentní strana, islamisticko-konzervativní An-Nahda, označila krok hlavy státu za puč a její předseda (jenž je současně šéfem parlamentu) vyzval podporovatele, aby vyšli do ulic, uvedla agentura Reuters.
staré Tuniský prezident v reakcii na protesty vyvolané epidémiou odvolal premiéra a suspendoval parlament
Vládnuca Strana obnovy označila najnovšie kroky prezidenta za "štátny prevrat proti revolúcii" a avizovala, že spolu s tuniským ľudom bude revolúciu "brániť".
staré Tuniský parlament po odvolání premiéra obklíčila vojenská vozidla
Budovu tuniského parlamentu obklíčila vojenská vozidla několik hodin poté, co prezident Kaís Saíd v reakci na protesty vyvolané epidemií koronaviru odvolal premiéra a dočasně zastavil činnost zákonodárného sboru. Nejsilnější parlamentní strana označila krok hlavy státu za puč. Její předseda vyzval podporovatele, aby vyšli do ulic, informovala agentura Reuters.
staré U Tuniska utonulo nejméně 17 migrantů, 380 se povedlo zachránit
U Tuniska se utopilo nejméně 17 migrantů, kteří se pokoušeli dostat z Libye přes Středozemní moře do Itálie. Dalších více než 380 lidí pobřežní stráž zachránila, uvedla agentura Reuters s odvoláním na tuniský Červený půlměsíc.
staré Chybí kyslík i personál. Tuniské zdravotnictví zkolabovalo, oznámilo tamní ministerstvo
Tuniský zdravotnický systém kolabuje. Kvůli rychle rostoucímu počtu nových případů koronaviru jsou plné jednotky intenzivní péče a lékaři přetížení, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví severoafrické země. Tunisko ve středu zaznamenalo dalších téměř deset tisíc prokázaných infekcí za den a 134 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19.
staré AktuálnĂ­ informace o cestovánĂ­ do Tuniska - MZÄŚR od 5. 7. 2021 dĹŻraznÄ› nedoporuÄŤuje cetovánĂ­ do Tuniska
Aktuální informace o cestování do Tuniska 21.05.2021 / 12:15 | Aktualizováno: 05.07.2021 / 12:37 Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené 1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANSIT Nové Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví s účinností ode&
staré U Tuniska utonulo 43 migrantů, dalších 84 bylo zachráněno
U Tuniska se utopilo nejméně 43 migrantů, kteří se chtěli dostat z Afriky do Itálie. Zachránit se podařilo 84 lidí. S odvoláním na tuniský Červený půlměsíc o tom dnes informovala agentura Reuters.
staré U Tuniska utonulo nejméně 43 migrantů, chtěli do Itálie. 84 lidí se podařilo zachránit
U Tuniska se utopilo nejméně 43 migrantů, kteří se chtěli dostat z Afriky do Itálie. Zachránit se podařilo 84 lidí. S odvoláním na tuniský Červený půlměsíc o tom dnes informovala agentura Reuters.
staré U Tuniska utonulo 43 migrantů, námořnictvo zachránilo 84 dalších
U Tuniska se utopilo nejméně 43 migrantů, kteří se chtěli dostat z Afriky do Itálie. Zachránit se podařilo 84 lidí. S odvoláním na tuniský Červený půlměsíc o tom dnes informovala agentura Reuters.
staré U Tuniska se utopilo 43 uprchlíků. Dalších 84 se podařilo zachránit
Nejméně 43 uprchlíků se utopilo při ztroskotání lodi u břehů Tuniska. Migranti se chtěli dostat přes Středozemní moře z Afriky do Itálie. Zachránit se podařilo 84 lidí, uvedla humanitární organizace Turecký červený půlměsíc.
staré Do Tuniska není zákaz, jen důrazné doporučení nejezdit. Ministerstvo žehlí sporné rozhodnutí
Ministr zahraničí Adam Vojtěch (za ANO) žehlí zmatky, které vyvolal svým úterním prohlášením, ve kterém se zakazovalo vycestování do několika zemí včetně v létě turisticky exponovaného Tuniska. Ačkoliv se v prohlášení ministerstva objevilo spojení zákaz vstupu, podle Vojtěcha se jedná jen o důrazné doporučení. Zákaz by podle některých ústavních právníků stejně byl protiústavní.
staré Velvyslanec: Cestu do Tuniska bych si rozmyslel. Hranice se mohou zavřít
Tunisko se kvůli rostoucím počtům nakažených koronavirem znovu částečně uzavírá a Češi tam podle nařízení vlády nemají jezdit. Každý by si měl zvážit, jestli mu rizika spojená s cestou do této země stojí, říká v rozhovoru pro iDNES.cz český velvyslanec v Tunisku Jan Vyčítal. Může se totiž stát, že se pak turisté nedostanou včas k lékaři, anebo i zpět domů.
staré Vláda zákazem vycestování do Tuniska zmátla tisíce lidí. Musela couvnout
Ministerstvo zdravotnictví v úterý vydalo zákaz o vycestování do Tuniska a zamotalo tím hlavu nejen 20 tisícům lidí, kteří se tam chystají na rekreaci. Vláda mezitím ve čtvrtek opatření korigovala. Podle právníků bylo přinejmenším sporné.
staré KORONAVIRUS: Zruší soud zákaz cestování do Tuniska?
Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o zákazu cest do Tuniska. Zákaz se dotkne tisíců českých turistů, kteří plánovali dovolenou v Tunisku.
staré KORONAVIRUS: Zruší soud zákaz cestování do Tuniska?
Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o zákazu cest do Tuniska. Zákaz se dotkne tisíců českých turistů, kteří plánovali dovolenou v Tunisku.
staré Češi od příštího týdne nesmí do Tuniska. Klientům se zájezdy nabízíme alternativu, řekl mluvčí cestovní kanceláře
Tunisko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Čechů, zároveň se ale jedná o zemi, která od 5. července na cestovatelské mapě zčerná a ministerstvo zahraničí tak zakáže do ní vycestovat. Lidé, kteří si už zájezd na červenec do Tuniska koupili, nyní řeší, jak s novou situací naloží. Cestovní kanceláře jsou ochotné jim vyjít vstříc. "Od teď všem klientům, kteří měli odletěl do Tuniska, včetně pátečních a sobotních letů před tím, než bude Tunisko na černém seznamu, nabízíme alternativu," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.
staré CK klientům se zájezdy do Tuniska nabídnou změnu destinace, nebo vrátí peníze
Praha - Tuzemské cestovní kanceláře (CK) klientům, kteří měli v červenci odletět do Tuniska, nabídnou změnu destinace, nebo jim vrátí peníze. Podle jedněch z největších CK Fischer...
staré CK klientům se zájezdy do Tuniska nabídnou změnu destinace, nebo vrátí peníze
Praha - Tuzemské cestovní kanceláře (CK) klientům, kteří měli v červenci odletět do Tuniska, nabídnou změnu destinace, nebo jim vrátí peníze. Podle jedněch z největších CK Fischer...
staré Zákaz cestování do Ruska a Tuniska. Kvůli mutacím koronaviru
Resort zdravotnictví zakázal od čtvrtka lidem z Česka cestování do Ruska a od začátku příštího týdne také do Tuniska, které je jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů pro letní dovolené. Vyplývá to z nově vydaného ochranného opatření ministerstva. Důvodem je šíření mutací koronaviru, informují Novinky.
staré Češi nebudou smět vyrazit do oblíbené turistické destinace, ministerstvo zakázalo cestování do Tuniska
Ministerstvo zdravotnictví všem lidem z Česka nově zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska a od začátku příštího týdne také do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru. Vyplývá to z úterního ochranného opatření ministerstva, na které upozornil server Deník N. Tunisko podle cestovních kanceláří patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů pro letní dovolené.
staré Oblíbená dovolenková destinace bude do konce července bez Čechů. Ministerstvo zakázalo cestování do Tuniska
Ministerstvo zdravotnictví všem lidem z Česka nově zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska a od začátku příštího týdne také do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru. Vyplývá to z v úterý vydaného ochranného opatření ministerstva, na které...
staré Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cestování do Ruska a Tuniska
Praha - Ministerstvo zdravotnictví všem lidem z Česka nově zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska a od začátku příštího týdne také do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru....
staré Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cestování do Ruska a Tuniska
Praha - Ministerstvo zdravotnictví všem lidem z Česka nově zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska a od začátku příštího týdne také do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru....
staré Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cestování do Ruska a Tuniska
Ministerstvo zdravotnictví všem lidem z Česka nově zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska a od začátku příštího týdne také do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru. Vyplývá to z dnes vydaného ochranného opatření ministerstva, na které upozornil server Deník N. Tunisko podle cestovních kanceláří patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů pro letní dovolené.
staré Ministerstvo zdravotnictví zakazuje cesty do Ruska a Tuniska
Ministerstvo zdravotnictví všem lidem z Česka nově zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska a od začátku příštího týdne také do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru.
staré Výrobu na jeden den zastaví i Hyundai v Nošovicích. Chybí mu kabely z Tuniska
V automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku se v pátek na jeden den zastaví výroba.
staré Část cestujících z Tuniska přiznala, že dostali negativní test, aniž by jím prošli
Češi cestující z Tuniska v sobotu čekali na pražském letišti několik hodin. Dle ministra Kulhánka měli někteří potvrzení, aniž by testem vůbec prošli.
staré Podvod dovolenkářů při cestě z Tuniska: Kulhánek promluvil o zadržení v Praze
Při návratu z dovolené v Tunisku došlo o víkendu na Letišti Václava Havla pro část českých turistů k nepříjemné komplikaci. Zhruba 140 cestujících zdržela policie na letišti cca dvě a půl hodiny. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) v pondělí uvedl, že část Čechů měla sice vystavené potvrzení o testu od českého lékaře na Djerbě, ale žádný test neabsolvovali.
staré Část cestujících z Tuniska doznala, že dostala negativní test, aniž by ho podstoupila
Turisté cestující z Tuniska byli v sobotu zadrženi na Letišti Václava Havla na několik hodin.
staré Koronavirus ONLINE: 140 Čechů zadrželi po příletu z Tuniska. A britská mutace ve školce v Bánově
Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje. Za pátek testy odhalily 323 nových případů, za sobotu jen 152. Policie zadržela na pražském Lezišti na více než dvě hodiny 140 českých turistů, kteří se vraceli z tuniského ostrova Djerba. A to kvůi podezření na neplatné antigenní testy. Ve školce v Bánově na Uherskohradišťsku zaznamenali 28 případů nákazy britskou mutací. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
staré Koronavirus ONLINE: 140 Čechů zadrželi po příletu z Tuniska. 28 školkáčků s britskou mutací
Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje. Za pátek testy odhalily 323 nových případů, za sobotu jen 152. Policie zadržela na pražském Lezišti na více než dvě hodiny 140 českých turistů, kteří se vraceli z tuniského ostrova Djerba. A to kvůi podezření na neplatné antigenní testy. Ve školce v Bánově na Uherskohradišťsku zaznamenali 28 případů nákazy britskou mutací. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
staré Kulhánek nechá prověřit vynucené přetestování turistů z Tuniska
Praha - Cizinecká policie si v sobotu večer vyžádala opětovné otestování na koronavirus u českých turistů, kteří se letecky vrátili do Prahy z Tuniska. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek...
staré Kulhánek nechá prověřit vynucené přetestování turistů z Tuniska
Praha - Cizinecká policie si v sobotu večer vyžádala opětovné otestování na koronavirus u českých turistů, kteří se letecky vrátili do Prahy z Tuniska. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek...
staré U tuniského pobřeží se utopilo 23 migrantů
Nejméně 23 migrantů utonulo při ztroskotání lodi ve Středozemním moři nedaleko Tuniska. Zachráněno bylo z plavidla, jež směřovalo z Libye do Itálie, dalších 70 lidí, informovala ve středu s odkazem na tuniský Červený půlměsíc agentura Reuters.
staré U Tuniska se potopila loď, nejméně 57 mrtvých migrantů
U Tuniska se potopila loď s migranty, kteří se pokoušeli dostat z Libye přes Středozemní moře do Evropy. Nejméně 57 lidí se utopilo, dalších 33 se povedlo zachránit, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na tuniský Červený půlměsíc. Agentura AFP s odvoláním na tuniské ministerstvo obrany píše o stejném počtu zachráněných a více než 50 pohřešovaných.
staré Uprchlíci jsou zoufalí. Evropa, nebo smrt, říkají při cestě z Tuniska
Aminata Traouréová z Pobřeží slonoviny už jednou byla na cestě z Tuniska do Evropy. Utopila se při tom její patnáctiměsíční dcera, sestra a neteř. Přesto to zkusí znovu, protože je přesvědčená, že budoucnost má jedině v Evropě. Z Tuniska se loni vydalo na moře nebývalé množství migrantů a tento trend trvá. Většina z uprchlíků nejsou Tunisané, napsala agentura AFP.
staré Tuniské námořnictvo zachránilo 38 migrantů
Tuniské námořnictvo ve středu zachránilo 38 migrantů, jejichž loď se začala potápět nedaleko ostrova u východního pobřeží Tuniska. S odkazem na tuniské ministerstvo obrany o tom napsala agentura AFP.
staré Útočník z Tuniska zabil vo Francúzsku nožom policajtku
Policajti útočníka zastrelili.
staré Fotoreportáž Václava Petáka: Noční život a uličky lásky v tuniském městě Súsa
Starobylé tuniské město Súsa je jedním z největších turistických center země. Sice ne zcela úspěšně odolává všem vlivům, které přináší cestovní ruch, tvář staré části města ale zůstává doposud nedotčena. Medina s typickými orientálními uličkami působí příjemně zastarale, což odkazuje k bohaté minulosti, která vytváří jedinečnost tohoto místa a láká cizince k návštěvě.
actual not cached