Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 100 článků )

The Day Before

staré The Day Before
The Day Before je masĂ­vne multiplayerová online survival akcia zasadená do smrtiacej post-pandemickej Ameriky. Svet je zaplavenĂ˝ infikovanĂ˝mi a preĹľivšími, ktorĂ­ sa navzájom zabĂ­jajĂş kvĂ´li jedlu, zbraniam a autám. Hra The Day Before sa samozrejme sĂşstredĂ­ na to, aby ste preĹľili za kaĹľdĂş cenu. Budete prehÄľadávaĹĄ opustenĂ© vozidlá, domy, nákupnĂ© centrá a mrakodrapy, kde mĂ´Ĺľete nájsĹĄ dĂ´leĹľitĂ© zdroje, ale aj infikovanĂ˝ch a inĂ˝ch hráčov túžiacich po vašej koristi. Na zaÄŤiatku prĂ­behu sa hlavnĂ˝ hrd......chcete vědět víc?
datum vydání: 6/10/2022 14:42:43 včera Aktivní imaginace [Ang Lee Seifert, Theodor Seifert, Paul Schmidt / Portál]
Praktický zdroj, z něhož lze čerpat v okamžicích rozhodování, krizí či konfliktů, představuje metoda aktivní imaginace, kterou rozpracoval slavný psychiatr C. G. Jung.
datum vydání: 4/10/2022 11:57:12 3 dny Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Transformace je dalším krokem kupředu v rámci dlouhodobého procesu integrace investiční skupiny Thein.
datum vydání: 3/10/2022 17:21:10 4 dny Moving Theatre: 30 dní
Co musí cizinec překonat, než získá povolení k pobytu v ČR? Co hledal,... | Praha 8 - (2022-10-21 19:30:00 - 2022-10-21 00:00:00)
datum vydání: 3/10/2022 15:22:20 4 dny Zprávy ze Severu: Teplické lázně kvůli vysokým nákladům zdraží pobyty i vstup do Thermalia
Lázně Teplice v Čechách připravují zdražení pobytů i vstupu do termálního bazénu pro veřejnost. Podle vedení společnosti to souvisí s růstem nákladů na provoz – podražily nejen energie, ale také potraviny nebo různé služby.
staré Black, Theresa - Vesmír rozhodl jinak
Datum vydání: 20.09.2022
staré Prémiová šablona Divi od Elegant Themes - vytvořte si web
Prémiová šablona, s jejíž pomocí dosáhnete profesionálního vzhledu vašich stránek. Umíte pracovat ve Wordu? Zvládnete i vlastní web! Získáte profi šablonu, se kterou pracují profesionální designéři po celém světě, navíc v prémiové verzi s nárokem na doživotní aktualizace. Samozřejmostí je podpora našeho týmu - s tvorbou stránek pomůžeme! Zajistíme registraci domény a zřízení webhostingu (jejich nákup není v ceně - celkem jde zhruba o 700 Kč), nainstalujeme šablonu, zajistíme automatické aktualizace a vše připravíme. A pak už je to na vás. Pokud si nebudete vědět rady, rádi vám pomůžeme. Cena za šablonu: 990 Kč Další info: https://webovkyprokazdeho.cz/
 • https://webovkyprokazdeho.cz/
 • staré Theses for addressing Identity and Democracy Group of the European Parliament in Prague
  Many thanks for giving me a chance to address your today’s meeting. Many thanks for choosing Prague as the place for it. I remember – with pleasure – receiving the European Freedom Award from your group at your meeting in Stockholm in November 2016. It was in the days when Swedish Democrats were still part of your group. When they left it, they succeeded in winning the Swedish parliamentary elections. Isn’t it a signal for some of you?
  staré Theo a Lily - Prvýkrát v škôlke [Petr Šulc / Pierot]
  Theo už je veľký chlapec. Má tri roky a chystá sa prvýkrát do škôlky, kde stretne kamarátku Lily, s ktorou zažijú nejedno dobrodružstvo.
  staré Theo a Lily - Prvně ve školce [Petr Šulc / Pierot]
  Milá knížka pro malé školkáčky seznamující je s tím, jak to ve školce chodí. Theo jde do školky poprvé, trochu se bojí, ale pomůže mu setkání s další novou školačkou Lily.
  staré Theophilos si poranil šlachu a se závody končí. Na Velkou pardubickou je přihlášeno 17 koní
  A
  staré Vítěz Velké pardubické ukončil kariéru. Populární Theophilos si poranil šlachu
  Vítěz Velké pardubické z roku 2019 Theophilos si při tréninku poranil šlachu a s dostihy skončil. Dvanáctiletý hnědák se chystal na účast v letošní Velké pardubické, ale z ní už sešlo. Místo toho ho čeká důchod. Informoval o tom web iSport.cz, jehož dostihový klub prostřednictvím syndikátu fanoušků koně vlastní.
  staré Theophilos musí po zranění s dostihy skončit, tři roky po triumfu ve Velké
  Dvanáctiletý hnědák Theophilos si při tréninku poranil šlachu a s dostihy skončil. Vítěz Velké pardubické z roku 2019 se chystal na účast i v letošním závodě, místo toho ho čeká důchod. Informoval o tom web iSport.cz, jehož dostihový klub prostřednictvím syndikátu fanoušků koně vlastní.
  staré Vítěz Velké pardubické z roku 2019 Theophilos po zranění šlachy s dostihy končí
  Praha - Vítěz Velké pardubické z roku 2019 Theophilos si při tréninku poranil šlachu a s dostihy skončil. Dvanáctiletý hnědák se chystal na účast v letošní Velké pardubické, ale z...
  staré Theophilos si poranil šlachu a se závody definitivně končí
  A
  staré Vítěz Velké pardubické z roku 2019 Theophilos po zranění šlachy s dostihy končí
  Praha - Vítěz Velké pardubické z roku 2019 Theophilos si při tréninku poranil šlachu a s dostihy skončil. Dvanáctiletý hnědák se chystal na účast v letošní Velké pardubické, ale z...
  staré Vítěz Velké pardubické Theophilos si poranil šlachu a s dostihy skončil
  Vítěz Velké pardubické z roku 2019 Theophilos si při tréninku poranil šlachu a s dostihy skončil. Dvanáctiletý hnědák se chystal na účast v letošní Velké pardubické, ale z ní už sešlo. Místo toho ho čeká důchod. Informoval o tom web iSport.cz, jehož dostihový klub prostřednictvím syndikátu fanoušků koně vlastní.
  staré Vítěz Velké pardubické Theophilos: konec kariéry! Váňová ho nechce trápit
  Je to konec velkého příběhu. Dvanáctiletý hnědák Theophilos, který byl na dostihových závodištích známý početnou kohortou příznivců Dostihového klubu iSport.cz, končí kariéru. Vítěz Velké pardubické 2019 měl ve slavném dostihu startovat i letos, ale v tréninku si poranil šlachu. „Paní Váňová chce, aby šel do důchodu. Je to definitivní,“ vysvětlil šéf stáje Josef Váňa.
  staré Luxusní soundbar Bang & Olufsen Beosound Theatre pro LG OLED televizory je svojí cenou překoná několikrát
  staré Největší únik v historii videoher: Objevily se záběry z Grand Theft Auto VI! Hacker vydírá autory
  V současnosti byste horko těžko hledali očekávanější videohru než Grand Theft Auto VI. Na další díl kriminální městské akce se těší fanoušci už dlouhé roky. Ještě před oficiálním odhalením toho, jak hra vypadá, došlo k obrovskému průšvihu. Na internet unikly záběry z rozpracované verze videohry. Za celou šlamastikou stojí hacker, který dokonce vydírá vývojáře z Rockstar Games.
  staré Akcie Take-Two Interactive pod tlakem kvĹŻli Ăşniku zábÄ›rĹŻ z Grand Theft Auto VI
  Herní průmysl zahájil nový týden bouřlivě, a to vše díky uniklým záběrům z vývoje 6. dílu oblíbené hry Grand Theft Auto. Akcie společnosti Take-Two Interactive Software (TTWO.US), která vlastní studio Rockstar Games, dnes kvůli obavám o budoucnost proj...
  staré Společnost Microtech představí na 34. výroční konferenci Transcatheter Cardiovascular Therapeutics (TCT) technologii implantovatelných mikrosenzorů
  Tel Aviv (Izrael) 13. září 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Microtech, plně vlastněná dceřiná společnost společnosti Medinol, Inc., lídra v oblasti celosvětového výzkumu a vývoje v oblasti MedTech, oznámila, že její platforma implantovatelných mikrosenzorů bude v pátek 16. září...
  staré Zakladatelka Theranosu Elizabeth Holmes žádá o nový soudní proces. Důvodem jsou obavy klíčového svědka
  Rychlá diagnostika několika desítek až stovek nemocí z jediné kapky krve – to sliboval startup Theranos, jež s přispěním své zakladatelky Elizabeth Holmes získal investice, díky nimž se jeho hodnota vyšplhala až na 9 miliard dolarů. „Zázračný“ analyzátor Edison však ani zdaleka nefungoval tak, jak ...
  staré 6denní pobyt Dráva Hotel Thermal Resort **** s neomezeným wellness a saunovým světem + polopenze
  Populární maďarské termální lázně Harkány si užijete v oblíbeném Dráva Hotel Thermal Resort ****. Oblíbený 6denní pobyt zahrnuje bohatou polopenzi, neomezený vstup do wellness a saunového světa.
  staré Wellness pobyt v pracovních dnech. 3 noci v Dráva Hotel Thermal Resort **** v maďarských termálech
  4denní wellness pobyt v oblíbeném Dráva Hotel Thermal Resort v lázních Harkány s nabídkou volného vstupu wellness a saunového světa a polopenze.
  staré Relax na 4 noci pro celou rodinu v Dráva Hotel Thermal Resort ****
  Zvýhodněný rodinný wellness pobyt v Maďarsku, lázních Harkány v oblíbeném 4hvězdičkovém Dráva Hotel Thermal Resort.
  staré Rallye Hluboká. V jihočeské galerii mají stáj vozy malíře Theodora Pištěka
  Nynější přehlídka zanedlouho devadesátiletého Pištěka v Alšově jihočeské galerii na Hluboké už jeho éru u filmu programově zapomíná. Jmenuje se Senzační realismus a soustředí se na autorovu fotorealistickou malbu především z předlistopadových desetiletí, často spojenou s motoristickými tématy. Pištěkova jihočeská prezentace je trochu jako koncert slavné motorkářské kapely, která přijela v Porsche zahrát svůj klasický repertoár. Tou horou v Národní galerii složenou převážně z textilu se Pištěk před deseti roky symbolicky odstřihl od oboru kostýmního výtvarníka, na který se ho všichni ptali. Především díky ceně Oscar, již získal za výpravu filmu Miloše Formana Amadeus z roku 1984, ačkoliv z více než stovky snímků, na nichž pracoval, považuje za nejpodstatnější Marketu Lazarovou režiséra Františka Vláčila - černobílý velkofilm téměř o dvě desítky let starší než Formanův hollywoodský trhák. Všechen ten materiál, který tvořil "Říp", překrýval obecné povědomí o Pištěkově hlavním oboru, malířství, jež vystudoval na pražské Akademii výtvarného umění. Kurátorská linka současné výstavy je tedy daná jasně jako dráha závodního okruhu: fotorealistická malba. Žádné odbočky k reliéfům, sochám z motorů či dalším komponentům aut, ani ke geometrické abstrakci inspirované fyzikem Stephenem Hawkingem, jakou Pištěk nedávno představil v pražské Galerii Zdeňka Sklenáře. Tehdy vysvětloval, že zatímco dřív rozřezával motory, aby viděl, co je uvnitř, později se zahleděl do nitra vesmíru. Nejsou tu ani žádné rozměrné architektonicky pojaté objekty, do nichž by člověk mohl vstoupit jako roku 2012 ve Veletržním paláci či před třemi roky v brněnském Domě umění. Repertoár jihočeské výstavy je spíš sebevědomá "Amerika" jako středobod populární kultury. "Mužský svět", charakterizovala autorovu tvorbu kunsthistorička Helena Musilová. I když "popově" působí pouze při prvním zběžném pohledu. Pištěkovy fotorealistické malby jsou líbivé, ale ne jednoznačné, působí zároveň zneklidňujícím dojmem. Fascinace automobilismem a technikou se stává pouze základním rámcem, ale také tady jako by umělcův pozemský vesmír neměl konce. Pištěk přiznává lásku k horizontu, který ho vyzývá k překročení. A stejně tak obdivuje prostor, do něhož prostřednictvím obrazů hledá brány. Balí ho do pomyslných balíčků, stejně jako je trhá, vytváří postranní vchody, o nichž prý sám neví, kam vedou, protože zásadní je pro něho tajemství. Vždyť mimo jiné i sám sebe portrétuje coby hlavu zabalenou v papíru - například na vystaveném Autoportrétu u okna z roku 1981, který spíš připomíná antickou bustu připravenou ke stěhování do depozitáře. Evidentně je pro Pištěka balení věcí podobně obsedantní téma jako pro nedávno zesnulého umělce Christa, jenž halil do látky kdeco, dokonce celé památky: berlínský Říšský sněm nebo pařížský most Pont Neuf. Theodor Pištěk nejmonumentálněji už v 70. letech zabalil trojici postav na rozměrném obraze Rodinný portrét, který by stejně tak mohl představovat svatou trojici stojící na jakési houpačce vysoko na nebesích. Až na jednu pneumatiku, reliéfně vystupující z velkolepě pojaté malby, návštěvník Alšovy jihočeské galerie čte dvourozměrnou zprávu z plochy - kterou ale Pištěk na některých dílech iluzorně přelepuje útržky "papíru" s dalšími výjevy, nebo do níž stejně iluzorně komponuje průhledy za první plán obrazů. Jako kdyby trhal malířské plátno. Za průrvami, kašírovanými coby filmové kulisy, se často odehrávají další děje, příběhy v příbězích. Jen za největší trhlinou poslední vystavené práce - připomíná obal velké zásilky, do níž se příjemce dobývá s pomocí "gumicuků", jakými se na střechu automobilu připevňují přepravované předměty - je prázdno. Pištěk dílo namaloval za tuhé normalizace roku 1979 a nazval jej Český horizont. Zobrazil nicotu režimu, který se pak koncem 80. let zcela vyčerpal. V úvodu se naopak objevuje téma věčné. Respektive biblické. Obraz Ecce homo, který dal název někdejší retrospektivě v Národní galerii. Na Hluboké má také zásadní pozici - asi jako Mona Lisa v Louvru. Žádný návštěvník ho nemůže minout. Je to portrét automobilového závodníka s hlavou v kukle odevzdaně skloněnou a rukama proraženýma jako Kristus sejmutý z kříže, který zastupuje obrovský motor tyčící se v pozadí. Tady člověk stojí před jedním ze zásadních děl českého moderního malířství. Pověsit ho v garáži, stane se z ní kostel. Ve starším pořadu Před půlnocí České televize řekl Pištěk, že je výtvarníkovou povinností vyrovnat se s klasickými tématy jako právě Ecce homo, jež prochází dějinami umění. Proto vytvořil i sérii Posledních večeří a Josefa Nazaretského. Také tento obraz s motivem tesaře balícího si cigaretu je na Hluboké k vidění. Josef se tu stává skoro Marlboro Manem z otrhaného plakátu vyvěšeného na pozadí se sportovním vozem. Ještě dál se o jízdní kolo opírá malá postava, údajně surrealista Salvador Dalí. Takhle malíř loupe cibuli. Vrstvu za vrstvou. Pištěk se na Hlubokou vrátil po třech desetiletích. Roku 1993 tu vystavil například skleněnou pyramidu plnou automobilového příslušenství a nazval ji religiózně Schránka na ostatky. Byla to svým způsobem předzvěst kopce kostýmů z Veletržního paláce - oné schránky na světskou slávu. Tentokrát kurátor Martin Dostál dává Pištěkovo dílo do kontextu zahraniční fotorealistické malby. Návštěvník tak má jedinečnou příležitost vidět třeba obraz jednoduchého, přitom tak prostorově fascinujícího okna z roku 1969 od Gerharda Richtera, jehož retrospektivu v Národní galerii před pěti lety zhlédly desítky tisíc lidí. Nebo může člověk pohlédnout do dokonale realistické něžné tváře dívky - pro kontrast oblečené ve vojenské uniformě - od Gottfrieda Helnweina, pražskému publiku známého z Rudolfina, kde zobrazil především bytosti raněné na těle i na duši. V tom kontextu je portrét skoro líbezný, i když název, The Murmur of The Innocents neboli Šepot nevinných, naznačuje temný podtext. Automobilismu nejblíž od přizvaných umělců má průhled čelním oknem do autobusu amerického malíře Richarda Estese, který je nejvíc pištěkovský - ve smyslu motoristického tématu i pohledu skrze sklo do nitra slunečními odlesky zahaleného prostoru jako do další dimenze. Především je to ale tak dokonale provedené dílo, že diváka napadne, zda autobusy nejezdily už v renesanční Itálii za časů Michelangela a podobných starých mistrů. Ano, na Hluboké se teď opravdu pořádá senzační malířská jízda.
  staré Zprovoznění koupené šablony z themeforestu
  Koupil jsem šablonu, https://themeforest.net/item/zidex-i...EaAs14EALw_wcB je tam možnost snadného importu demo obsahu, tak, abych jen web překopal dle dema. Ale import demo obsahu mi nejde... napíše mi to hlášku, že tam některé věci už jsou nahrané, ale nejsou... Dokáže to někde zprovoznit tak, abych si mohl demo obsah pohodlně nahrát a upravit? Ideálně co nejdřív...nejlépe hned :-) Pište na info@cistimevrty.cz nebo telefon 733 507 408  Platba hned po zprovoznění na účet.
 • https://themeforest.net/item/zidex-i...EaAs14EALw_wcB
 • info@cistimevrty.cz
 • staré THERMO|SOLAR na veľtrhu SHK Essen 2022
  staré Limit Theory otevírá zdrojové kódy, Xbox Adaptive Controller na Linuxu
  Zrušená vesmírná simulace Limit Theory otevírá zdrojové kódy. Pracuje se na podpoře ovladače Xbox Adaptive Controller na Linuxu. Arcmage je otevřená karetní desková hra navazující na ukončený projekt WTactics.
  staré Kde všechno začíná [Anne Therese Fowlerová / Metafora]
  Závěť Marti Gellerové zastihne její tři dcery nepřipravené.
  staré Child assaults: ‘If the police won’t do their job, we’ll do it for them’
  Mums - whose children have been attacked by teenagers - are on patrol saying police are not doing enough.
  staré Založil jsem židovský stát, zapsal si před 125 lety do deníku Theodor Herzl
  A
  staré Král Theo, Mick a Maxim. Liberecké trio ovládlo páté kolo iSport Indexu
  Přes deset let čekal na branku v české nejvyšší soutěži, protože válel v bundeslize a v minulé sezoně se mu střelecky nevedlo. V neděli Theodor Gebre Selassie dlouhou pauzu prolomil, když se pohotově zorientoval v malém vápně Slovácka a doklepl míč po vrácené standardce do sítě. Kapitánův gól a výkon vedl nejen k výhře Liberce, ale také k prvenství v našem iSport Indexu.
  staré Avatar: Trailer: Back in Theatres
  Popisek v přípravě...
  staré Barokní festival Theatrum Kuks nabídne 50 akcí, hlavním tématem je voda
  Festival barokního divadla, opery a hudby Theatrum Kuks, jehož 21. ročník se uskuteční od 24. do 28. srpna v Kuksu na Trutnovsku, nabídne kolem 50 představení a dalších akcí. Hlavním tématem letošního festivalu bude voda, čímž pořadatelé připomenou 330 let od založení lázní Kuks, uvedla dnes ředitelka festivalu Kateřina Bohadlová.
  staré Německý pivot Theis z NBA proti českým basketbalistům v Hamburku nenastoupí
  Německým basketbalistům bude na turnaji v Hamburku, který dnes rozehrají zápasem proti české reprezentaci, chybět pivot Indiany Daniel Theis. Třicetiletý hráč s bohatými zkušenostmi z NBA dostal volno na odpočinek. Proti svěřencům Ronena Ginzburga nenastoupí ani křídelní hráč Niels Giffey, který vynechá Supercup z osobních důvodů.
  staré Oslava vody a baroka. Festival Theatrum Kuks připomene důležité výročí
  Kukské údolí již po jednadvacáté ožije multižánrovým festivalem Theatrum Kuks. Barokní a barokem inspirované umění plné nevšedních zážitků čeká na návštěvníky Kuksu od 24. do 28. srpna 2022. Tématem letošního ročníku je...
  staré Budníkův Thein chce konkurovat velké trojce operátorů v privátním 5G. Podívejte se do jeho laboratoře
  Thein Tomáše Budníka je jedním z hráčů, kteří chtějí stavět privátní 5G sítě v Česku a konkurovat velké trojce. Tým je poskládán a testy běží. Uvnitř: GALERIE.
  staré Reding von Biberegg, Theodor
  Autor: wlasto Datum: 14.08.2022 11:13:59       + Příjmení:Surname: Reding von Biberegg Reding von BibereggJméno:Given Name: Theodor TheodorJméno v originále:Original Name: Theodor Reding von BibereggFotografie či obrázek:Photograph or Picture: Hodnost:Rank: generálporučík Lieutenant General Akademický či vědecký titul:Academic or Scientific Title: - -Šlechtický titul:Hereditary Title: - -Datum, místo narození:Date and Place of Birth: 03.07.1755 Schwyz 03.07.1755 Schwyz Datum, místo úmrtí:Date and Place of Decease: 23.04.1809 Tarragona / 23.04.1809 Tarragona / Nejvýznamnější funkce:(maximálně tři)Most Important Appointments:(up to three) velitel: Generální kapitánie Katalánsko Commander: General Capitancy of CataloniaJiné významné skutečnosti:(maximálně tři)Other Notable Facts:(up to three) - -Související články:Related Articles: Zdroje:Sources: dbe.rah.eshttps://ca.wikipedia.org/wiki/Teodoro_Reding
 • wlasto
 • generálporučík
 • Lieutenant General
 • Tarragona
 • Tarragona
 • Generální kapitánie Katalánsko
 • General Capitancy of Catalonia
 • dbe.rah.es
 • https://ca.wikipedia.org/wiki/Teodoro_Reding
 • staré Jennifer Aniston a Justina Therouxe rozdělila představa, kde spolu chtějí bydlet!
  Po zklamání, které ji přineslo manželství s Bradem Pittem (58), hledala Jennifer Aniston (53) dlouho toho pravého. Nestal se jím ani její druhý muž Justin Theroux (50). Slavná here... Celý článek najdete na webu nasehvezdy.cz
  staré Heart gene therapy to remove young sudden death risk
  Experts hope to permanently correct or silence the inherited genetic material that is involved.
  staré The Theory Of Whatever [Jamie T / UNIVERSAL MUSIC]
  Theory Of Whatever je páté album londýnského indie rockového umělce Jamieho T z roku 2022.
  staré Zdrojové kódy počítačové hry Limit Theory
  V listopadu 2012 byla na Kickstarteru spuštěna kampaň na podporu počítačové hry, vesmírného simulátoru, Limit Theory (YouTube). Její vývojář Josh Parnell žádal 50 tisíc dolarů a získal více než 180 tisíc dolarů. Hra byla ale příliš ambiciózní a nebyla nikdy dokončena. Po šesti letech, v září 2018, to naprosto vyčerpaný Josh Parnell oficiálně vzdal a slíbil alespoň uvolnit zdrojové kody. Ty zveřejnil na GitHubu pod licencí Unlicense minulou neděli.
  staré Theatrum Kuks 2022
  Barokní a barokem inspirované umění všemi smysly Multižánrový festival... | Kuks - (2022-08-24 15:00:00 - 2022-08-28 00:00:00)
  staré Thermal Street Food Market VOL II
  Druhý ročník úspěšného festivalu Thermal Street Food Market se... | Karlovy Vary - (2022-08-27 10:00:00 - 2022-08-28 00:00:00)
  staré Transformational therapy cures haemophilia B
  A patient on the trial says his life now feels "completely normal", having grown up fearing getting hurt.
  staré Thea & Coming Out + Naboso
  Thea & Coming Out je "plachetnice, kde se u kormidla zpívá... | Praha - (2022-08-23 20:30:00 - 2022-08-23 00:00:00)
  staré Auta na obrazech tvůrce Feratu. Znáte slavné automobilové malby Theodora Pištěka?
  Řada realistických pláten s automobilovou tematikou a uprostřed expozice vzácné Porsche 959. I to jsou součásti velké výstavy, která je pod názvem Senzační realismus k vidění v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou a připomíná realistická díla Theodora Pištěka především z doby od 70. do poloviny 80. let. "Celkově je na výstavě skoro 70 děl, která se zaměřují na hyperrealismus či fotorealismus. Těch, která mají jako téma automobil, je přes čtyřicet," říká ředitel Alšovy jihočeské galerie Aleš Seifert. Vedle maleb oceňovaného českého umělce jsou k vidění i díla dalších zahraničních realistických malířů: Richarda Estese, Jacquese Monoryho nebo Gerharda Richtera. Pištěk ale dominuje. "Automobil je jedním z nejpříznačnějších atributů na Pištěkových obrazech. Ale není to běžný automobil z masové produkce, je to automobil, který reprezentuje vrchol lidské racionality a technologie. Je to v zásadě nositel podstatných významů přesahující jeho vymezenou užitečnost. Znak moderní doby," vysvětluje ředitel Alšovy jihočeské galerie. Sám Pištěk je rovněž bývalým automobilovým závodníkem, ke čtyřem kolům tak má velmi blízko. Mezi vystavovanými obrazy nechybí třeba slavná malba Ecce Homo nebo dle aukčních výsledků nejcennější z jeho obrazů s automobilovou tematikou nazvaný Adieu Guy Moll. Ten zachycuje červenou Alfu Romeo francouzského automobilového závodníka Guye Molla. "Nemůžeme opomenout ani díla jako Racek letící do snu či Na návštěvě u Harrachů," vypočítává další známé "automobilové" obrazy Theodora Pištěka ředitel galerie Seifert. Na výstavě jsou malby ze soukromých sbírek, ale například také zápůjčky z Národní galerie, přímo Alšovy jihočeské galerie či ze zahraničí. Malba pojmenovaná Racek letící do snu má v rámci výstavy ještě jeden přesah. Je na ní zachyceno bílé Porsche 959 v prototypové verzi pro zaniklou rallye skupinu B spolu se siluetou racka. A právě Porsche 959, ovšem již to skutečné, je také součástí výstavy. "Návštěvníci mohou vidět vlastní obraz a při otočení se do prostoru spatří identický vůz ve stejném úhlu, jako je na obraze," popisuje Seifert. "Zajímavostí může být, že na obraze je vůz ve formě prototypu, tedy ještě ne definitivního výrobku. Následně jsou vidět odlišnosti u reálného vozu: přítlačné křídlo nebo výdechy v zadním nárazníku," popisuje ředitel galerie. Mimochodem auto Pištěk maloval podle fotografie v časopise. "Majitel vozu byl velmi vstřícný a vlastně jsme spíše řešili jeho umístění, než zda na výstavě bude a jak bude přepraven," odpovídá Aleš Seifert na otázku, jestli bylo složité vzácné Porsche 959, kterého vzniklo jen 292 kusů, na výstavu dostat. Ani samotnou výstavu nebylo úplně jednoduché uspořádat. "Bavili jsme se o ní s kurátorem Martinem Dostálem asi tři roky, zároveň ji zpozdila pandemie onemocnění covid-19 a vlastní příprava běžela více než rok," říká Seifert. Na druhou stranu Pištěkovi bude na podzim devadesát, výstava je tak částečně i symbolická. "Celková pojistná cena je závratná," komentuje pak ředitel galerie dotaz na její hodnotu. Samotné náklady na výstavu se pohybují v řádech několika milionů. Přístupná bude v zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou až do konce října letošního roku.
  staré COLOURS DEN TŘETÍ: Expedice Axela Thesleffa a nachlazená LP
  Pátek byl ve znamení severského přístupu k věci, Norové Kings of Convenience plaše opanovali hlavní scénu a finský producent Axel Thesleff rozprostřel fascinující hudební obrazce. Genderově to vyvážila zdivočelá holka od vedle LP.
  staré Bývalá ruská tenisová hvězda má syna Theodora
  Bývalá světová tenisová jednička Ruska Maria Šarapovová má syna Theodora. Pětinásobná grandslamová vítězka, která dlouhodobě žije v USA, to oznámila na instagramu.
  staré "Ten nejkrásnější dárek pro celou rodinu." Šarapovová porodila syna Theodora
  "Nejkrásnější, nejzodpovědnější a nejbáječnější dárek, který si naše malá rodina mohla přát," okomentovala pětatřicetiletá Šarapovová fotografii, na které je s novorozencem i svým snoubencem britským podnikatelem Alexanderem Gilkesem. Už jako sedmnáctiletá ovládla Šarapovová Wimbledon a postupně se stala jednou z největších tenisových hvězd. V roce 2006 triumfovala na US Open, o dva roky později na Australian Open a v letech 2012 a 2014 vyhrála Roland Garros. Na okruhu WTA získala 36 titulů ve dvouhře a na prémiích vydělala téměř 39 milionů dolarů. Další miliony dolarů inkasovala od sponzorů. Kariéru ukončila předloni.
  staré Senzační realista Theodor Pištěk vystavuje v Hluboké
  Slavný kostýmní návrhář, bývalý automobilový závodník a nejdražší žijící český malíř, jehož hyperrealistické obrazy jsou ceněné i v mezinárodním kontextu, to je Theodor Pištěk (89). Jeho tvorbu právě připomíná Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou pod názvem Senzační realismus.
  staré Recenze American Theft 80s
  Duchovní nástupce Thief Simulatorů?
  staré Mark Ther Dernisáž / Komentovaná prohlídka
  Komentovaná prohlídka výstavy Květen s Markem Therem a kurátorem Michalem... | Olomouc - (2022-07-17 18:00:00 - 2022-07-17 00:00:00)
  staré Vysokých očekávání šestého dílu Grand Theft Auto jsme si vědomi, říká Rockstar
  Studio promluvilo krátce po čerstvém úniku informací o vývoji šestého dílu.
  staré Stánky v okolí Thermalu nabízejí o festivalu bohaté občerstvení
  Festivalové stánky v okolí hotelu Thermal, který je i při letošním 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) jeho srdcem, nabízí tisícům milovníkům filmu bohaté občerstvení. Cenové relace se pohybují od sedmdesáti do zhruba tří set korun.
  staré Zdravotnická revoluce Theranosu se nekonala. Po zakladatelce je za podvody odsouzený i ředitel
  Theranos sliboval revoluci v testování krve, vše si ale vymyslel. Elizabeth Holmesovou už soud shledal vinnou, teď došlo na Rameshe Balwaniho. Příspěvek Zdravotnická revoluce Theranosu se nekonala. Po zakladatelce je za podvody odsouzený i ředitel pochází z CzechCrunch
 • Zdravotnická revoluce Theranosu se nekonala. Po zakladatelce je za podvody odsouzený i ředitel
 • CzechCrunch
 • staré Theranos exec Sunny Balwani convicted of fraud
  He and fraudster Elizabeth Holmes ran the Silicon Valley company as a couple before its implosion.
  staré Část doprovodného programu letos probíhá v novém KVIFF.TV Parku u Thermalu
  Novinkou letošního karlovarského filmového festivalu je multifunkční prostor u hotelu Thermal, který slouží jako centrum festivalového dění a místo pro setkávání. KVIFF.TV Park návštěvníkům nabízí koncerty, besedy a rozhovory s tvůrci či divácké soutěže a kvízy. Podle výkonného ředitele MFF KV Kryštofa Muchy chtějí nový prostor využívat i v dalších letech.
  staré Odpočiňte si na KVIFFu a doražte do Premium Lounge Reflexu v 1. Patře Hotelu Thermal
  Připravili jsme pro vás to nejlepší z filmového programu a výstavu fotografií filmových osobností.
  staré Umění vykládat sny [Theresa Cheungová / Grada]
  Objevte teorie a techniky, které vám každou noc zajistí bohatý snový svět.
  staré Sauna i bazén Thermalu jedou naplno, další úpravy se provozu už nedotknou
  Už bez sebemenších omezeních funguje od pátku saunový komplex u bazénu lázeňského hotelu Thermal. Jeho hosté i veřejnost tak mají k dispozici celý areál bazénu.
  staré Sauna i bazén Thermalu jedou naplno, další úpravy se provozu už nedotknou
  Už bez sebemenších omezeních funguje od pátku saunový komplex u bazénu lázeňského hotelu Thermal. Jeho hosté i veřejnost tak mají k dispozici celý areál bazénu.
  staré Výstava v hotelu Thermal připomíná život, který Eva Zaoralová věnovala filmu
  Připomínku života, který dlouholetá umělecká ředitelka Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Eva Zaoralová spojila s filmem, nabízí během karlovarského festivalu výstava v prvním patře hotelu Thermal. S festivalem strávila Zaoralová, jež zemřela letos v březnu, více než čtvrt století a pomohla jej dostat mezi prestižní světové přehlídky.
  staré 56. MFF Karlovy Vary začal. Hvězdy filmu přišly po červeném koberci do Thermalu
  Sto sedmdesát filmů, porce kulturních akcí a probdělé noci. To je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, jehož 56. ročník v pátek večer začal.
  staré 56. MFF Karlovy Vary začal. Hvězdy filmu přišly po červeném koberci do Thermalu
  Sto sedmdesát filmů, porce kulturních akcí a probdělé noci. To je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, jehož 56. ročník v pátek večer začal.
  staré Výstava Senzační realismus představuje ikonická realistická díla Theodora Pištěka
  Theodor Pištěk je na velkolepém výstavním projektu v Alšově Jihočeské galerii s názvem Senzační realismus představen výhradně svými realistickými pracemi, a to v komplexním přehledu jeho nejznámějších a zcela ikonických děl. Jeho tvorba je v expozici zasazena do kontextu světových děl. Výstava připomíná i letošní Pištěkovy devadesáté narozeniny.
  staré Senzační realismus Theodora Pištěka na Hluboké
  Alšova jihočeská galerie vystavuje ikonická díla Theodora Pištěka, tentokrát ve světovém hyperrealistickém kontextu. Dalšími autory jsou Richard Estes, Gérard Gasiorowski, Gottfried Helnwein, Jacques Monory či Gerhard Richter.
  staré Festivalové prostranství u Thermalu zohyzdila řada kadibudek, lidé se vztekají
  Někdo se zbláznil? Tuto otázku si ve čtvrtek pokládali snad všichni návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary při procházce po festivalově nazdobeném prostranství před hotelem Thermal.
  staré Od broukání k povídání [Lenka Theodora Ficová / Grada]
  Věděli jste, že dítě se svým okolím začíná komunikovat už u maminky v bříšku?
  staré Příběh otce laseru. Kdo je Theodore Harold Maiman
  V polovině minulého století se naplno rozjel souboj o zkrocení laserových paprsků. Jako prvnímu se to podařilo Theodoru Maimanovi, který by v červenci oslavil pětadevadesáté narozeniny.
  staré „Bratříček hotelu Thermal.“ Nové designové centrum karlovarského festivalu pojme 1000 návštěvníků
  Karlovarský festival kromě odtajnění programu a hlavních hostů představil také nový multifunkční prostor pro setkávání tvůrců a návštěvníků, píše se na webu festivalu. KVIFF.TV Park bude sloužit jako "centrum festivalového dění": budou se zde pořádat večerní koncerty, besedy a rozhovory s tvůrci a hosty nebo divácké soutěže. Kromě toho bude také sloužit jako odpočinková zóna s občerstvením. Autoři ze studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers odkazují "barevností a surovým zpracováním"…
  staré V Thermalu Pasohlávky končí jako podílník obec. Kraj bude jediný vlastník
  Pouze jediného vlastníka bude mít společnost Thermal Pasohlávky. Třetinový podíl od obce Pasohlávky odkoupí Jihomoravský kraj za 110 milionů korun.
  staré Vary hlásí nové centrum dění. Multifunkční KVIFF.TV Park najdete hned vedle hotelu Thermal
  Novinkou letošního MFF Karlovy Vary je multifunkční prostor KVIFF.TV Park pro zhruba tisícovku návštěvníků. Nachází se přímo vedle hotelu Thermal a jeho podoba je budovou hotelu inspirována. Budou se zde konat besedy s tvůrci i divácké soutěže, prostor ale poslouží i jako odpočinková zóna s občerstvením. Autory této modulární stavby, která připomíná kolonádu, jsou architekti renomovaného studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers.
  staré Brněnský Thermo Fisher loni utržil 16 miliard a investoval přes miliardu do výzkumu a vývoje
  Brněnská pobočka americké společnosti Thermo Fisher Scientific se zařadila mezi deset největších tuzemských exportérů. Výrobce elektronových mikroskopů, které se mimo jiné používají v polovodičovém byznysu pro kontrolu kvality čipů, loni u nás udělal tržby 16,2 miliardy korun se ziskem před zdaněním 716 milionů. Firma také nabrala nové lidi a výrazně investovala do výzkumu a vývoje.
  staré Výtvarník Mark Ther: Poodkrýváme čistotu rasy i různé úchylky
  Trochu nazi a trochu gay. A velké vzrůšo, které není pro každého. Laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého Mark Ther dává návštěvníkům olomoucké Telegraph Gallery klíč od příběhu, který se stává s každým krokem ve skoro filmových kulisách temnějším a zvrácenějším. Přitom autor, který před lety zaujal krátkými uměleckými filmy, v instalaci Květen nesahá k laciným gestům a nechce ani moralizovat. Ten příběh je k vidění do 17. července.
  staré theTellerOfTales
  Obrázek pro tento den. Ze série Linefall (Videoprezentace Linefall ZDE, ZDE a ZDE)
  staré Podívejte se: U Thermalu stojí nový kolos. K čemu bude, zatím nikdo neřekne
  Rouška tajemství zatím halí nový kovový kolos, který během několika uplynulých nocí vyrostl na náplavce v těsném sousedství lázeňského sanatoria Thermal v Karlových Varech.
  actual not cached