Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 100 článků )

Obnova škod po ransomwaru REvil / Sodinokibi “zdarma”!

staré Obnova škod po ransomwaru REvil / Sodinokibi “zdarma”!
Občas se stane zázrak a autoři havěti z kategorie ransomware, zveřejní šifrovací klíče pro obnovu znehodnocených dat svých obětí. Patrně v momentě, kdy už na výkupném vydělali dostatečně množství bitcoinů a nebo je začne trápit svědomí. A pak se stávají zázraky, kdy útočníky dopátrá a zakročí policie, FBI, či další podobná organizace. Společnost BitDefender detaily prozatím neuvádí, každopádně nabízí ke stažení decryptor, který dokáže zašifrované soubory obnovit do původního stavu bez nutnosti platit útočníkům výkupné. Fungovat bude na veškeré útoky, které proběhly do 13. července 2021. Takže ten, kdo si ponechal zašifrované soubory a stal se obětí tohoto ransomware, ten má velkou šanci se k datům vrátit bez placení výkupného. The post Obnova škod po ransomwaru REvil / Sodinokibi “zdarma”! appeared first on VIRY.CZ. ...chcete vědět víc?
datum vydání: 7/10/2022 13:22:53 dnes Jak zastavit ubývání druhů? Řešením je obnova přírody. Pomůže v tom nový zákon EU
Ochrana přírody je potřebná, ale nedokáže zastavit ubývání rostlinných a živočišných druhů a zvrátit krizi biodiverzity. Odborníci jsou přesvědčeni, že je nutné přírodu také aktivně obnovovat, tedy vrátit zpět ekosystémy, které člověk poničil. Takové jsou hlavní myšlenky připravovaného evropského zákona o obnově přírody Nature Restoration Law. Ve středu 12. října se do Prahy sjedou přední odborníci a odbornice na téma obnovy přírody, aby tu na konferenci diskutovali o zákoně, který je jednou z mála vážných nadějí na zastavení ztráty biologické rozmanitosti v Evropě. Informuje o tom Česká společnost ornitologická.
datum vydání: 5/10/2022 14:24:04 2 dny Polský premiér chce zkonfiskovat ruský majetek. Obnovíme jím Ukrajinu, řekl
Polský premiér Mateusz Morawiecki podporuje myšlenku zkonfiskovat ruský kapitál a výtěžek pak využít na obnovu válkou zničené Ukrajiny. Na zahájení mezinárodní konference nazvané Evropa-Polsko-Ukrajina řekl, že do obnovy Ukrajiny chce zapojit i polské podnikatele.
datum vydání: 5/10/2022 14:20:06 2 dny Polský premiér chce zkonfiskovat ruský majetek. Obnovíme jím Ukrajinu, řekl
Polský premiér Mateusz Morawiecki podporuje myšlenku zkonfiskovat ruský kapitál a výtěžek pak využít na obnovu válkou zničené Ukrajiny. Na zahájení mezinárodní konference nazvané Evropa-Polsko-Ukrajina řekl, že do obnovy Ukrajiny chce zapojit i polské podnikatele.
datum vydání: 5/10/2022 10:37:01 2 dny Gazprom obnoví dodávky plynu přes Rakousko do Itálie
Ruská plynárenská společnost Gazprom obnoví dodávky zemního plynu přes Rakousko, a to zejména do Itálie. Firma ve středu uvedla, že spolu s italskými zákazníky našla způsob, jak vyřešit důsledky regulačních změn v Rakousku, kterými přerušení dodávek zdůvodnila.
datum vydání: 5/10/2022 10:25:11 2 dny Ruská společnost Gazprom obnoví dodávky plynu přes Rakousko do Itálie
Ruská plynárenská společnost Gazprom obnoví dodávky zemního plynu přes Rakousko, a to zejména do Itálie. Firma uvedla, že spolu s italskými zákazníky našla způsob, jak vyřešit důsledky regulačních změn v Rakousku, kterými přerušení dodávek zdůvodnila.
datum vydání: 4/10/2022 07:22:57 3 dny Když ochrana nestačí. Evropa přistupuje k obnově přírody
Ochrana přírody je potřebná, ale nedokáže zastavit ubývání rostlinných a živočišných druhů a zvrátit krizi biodiverzity. K tomu je nutné přírodu také obnovovat, tedy vrátit do dobrého stavu ekosystémy, které člověk poničil. Takové jsou hlavní myšlenky připravovaného evropského zákona o obnově přírody Nature Restoration Law. Do Prahy se ve středu 12. října sjedou přední odborníci a odbornice na téma obnovy přírody, aby tu na konferenci diskutovali o zákoně, který je podle nich jednou z mála vážných nadějí na zastavení ztráty biologické rozmanitosti v Evropě.
staré Česko se může podílet na obnově Ukrajiny
Praha 30. září 2022 (PROTEXT) - Česko se může podílet na obnově Ukrajiny: Digitálními inovacemi pro města a regiony i odborníky na kybernetickou bezpečnost Na MSV 2022 v Brně se uskuteční série česko-ukrajinských obchodních aktivit: jednou z nich bude Smart Export Fórum 2022 ...
staré Obnoví Merkelová s Trumpem a spol. možnost míru ve vztahu k Rusku?
Můžeme diskutovat, jak hodnotit současné západní politiky, zda jako nevyzrálé děti, kteří si hrají se sofistikovanými hračkami, které v jejich ruce dříve či později vybuchnou a nebo známé náměsíčíčníky před 1.světovou válkou, kteří tak dlouho věřili ve vítězství zbraní svých zemí až přispěli k vypuknutí 1. světové války, která stála lidstvo 14 miliónů lidských životů a rozmetání stávajícího uspořádání. Jistě momentálně s výjimkou Orbána, Salvinniho či Berlusconniho. A do blízkého budoucna třebas i opět Netanjahua. Trump a Merkelová proti sobě bojovali. Trump se výhradně soustředil na zájmy Ameriky a pohrdal uskupeními typu Evropské unie či vojenského paktu NATO, Merkelová držela tyto instituce, protože pomáhali Německu při prosazování její politiky. Ale ve vztahu k Rusku a potažmo tím i k Putinovi byli vždy na naprosto stejné lodi. Merkelová více, Trump méně dovedli Rusko kritizovat, ale plně respektovali jeho úlohu ve světě a jeho legitimní bezpečnostní zájmy, které tady byly, jsou a budou. vyvadil jiří nový Promo článek:  Promo článek číst dál
 • číst dál
 • staré Vláda obnoví kontroly na hranici se Slovenskem. Kvůli rekordnímu počtu migrantů
  Vláda kvůli nelegální migraci v pondělí rozhodla o dočasném obnovení kontrol na státní hranici se Slovenskem. Opatření bude platit od půlnoci na čtvrtek po nezbytně nutnou dobu, minimálně deset dní. Čísla zadržených běženců jsou rekordní, a to i ve srovnání s migrační krizí z roku 2015.
  staré Vláda obnoví kontroly na hranici se Slovenskem. Kvůli rekordnímu počtu migrantů
  Vláda kvůli nelegální migraci v pondělí rozhodla o dočasném obnovení kontrol na státní hranici se Slovenskem. Opatření bude platit od půlnoci na čtvrtek po nezbytně nutnou dobu, minimálně deset dní. Čísla zadržených běženců jsou rekordní, a to i ve srovnání s migrační krizí z roku 2015.
  staré Primátor Hřib: Obnova Ukrajiny nebude spočívat pouze v opravě budov
  Hlavní město Praha pořádá ve dnech 26. až 27. září 2022 konferenci Prague Summit of Cities, na které se setkávají zástupci měst, která jsou členy Paktu svobodných měst. Summit se koná při příležitosti českého předsednictví v Radě EU.
  staré Česko kvůli nelegální migraci obnoví kontroly na hranici se Slovenskem
  Vláda rozhodla kvůli nelegální migraci o dočasném obnovení kontrol na státní hranici se Slovenskem. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Opatření bude platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. V první fázi podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) bude trvat deset dní, tedy do 8. října.. Čas chce kabinet využít k jednání se slovenskou stranou, poté situaci vyhodnotí.
  staré Vláda zasáhne proti nelegálnĂ­ migraci a doÄŤasnÄ› obnovĂ­ kontroly na státnĂ­ hranici se Slovenskem. Hranici bude moĹľnĂ© pĹ™ekraÄŤovat pouze na urÄŤenĂ˝ch mĂ­stech a s platnĂ˝m obÄŤanskĂ˝m prĹŻkazem neb
  S ohledem na zhoršení situace v oblasti nelegální tranzitní migrace do Česka vláda rozhodla dočasně obnovit kontroly na státní hranici se Slovenskem, a to od 29. září 2022 do 8. října 2022. Jde o preventivní opatření, které umožní udržet situaci pod ko...
  staré Vláda od čtvrtka obnoví kontroly na hranici se Slovenskem na jihu Moravy
  Vláda rozhodla kvůli nelegální migraci o dočasném obnovení kontrol na státní hranici se Slovenskem. Na tiskové konferenci po pondělním jednání vlády to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Opatření bude platit od půlnoci ze středy na čtvrtek po nezbytně nutnou dobu.
  staré Od čtvrtka se kvůli migrantům obnoví kontroly na hranici se Slovenskem
  Rozhodla o tom vláda. Bezpečnostní situace České republiky je podle premiéra Fialy stabilní. Cizinci přicházejí zejména ze Sýrie.
  staré Od čtvrtka se obnoví kontroly na hranici se Slovenskem
  Vláda rozhodla kvůli nelegální migraci o dočasném obnovení kontrol na hranici se Slovenskem. Po jednání kabinetu to uvedli premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). „Opatření bude platit od čtvrtka,“ oznámil šéf kabinetu.
  staré Na hranicích se Slovenskem se kvůli migraci dočasně obnoví kontroly, rozhodla vláda
  Od počátku června do začátku minulého týdne zajistila policie v Česku téměř 9500 migrantů, za celý loňský rok jich bylo 1330. Nejvíce jich odhalila v Jihomoravském a Zlínském kraji. Bezpečnostní situace České republiky je podle Fialy stabilní. Cizinci přicházející zejména ze Sýrie využívají Česko jako tranzitní zemi, chtějí přes ně pokračovat do dalších států EU. "Ale musíme udělat toto preventivní opatření, abychom si dokázali s tou situací dlouhodobě poradit a abychom odradili nelegální migranty od využívání této trasy," doplnil předseda vlády. V první fázi vláda obnovuje kontroly na hranici se Slovenskem na deset dní, řekl ministr vnitra Vít Rakušan. Chce jednat se Slovenskem, poté kabinet situaci vyhodnotí.
  staré Vitalij Kličko (51) v Praze: Primátor rozstříleného Kyjeva jedná o obnově měst po ruské invazi
  Až válka na Ukrajině skončí, rozstřílená města bude potřeba postavit od základu. Do Prahy se v rámci českého předsednictví v Radě EU sjeli zástupci evropských měst a Kyjeva, aby se dohodli, jak pomoci ukrajinským městům a také rozhodli, jak čelit současným krizím. Jestli podle Vitalije Klička padne Kyjev, další na řadě může být Praha.
  staré Hobby magazín: Principy regenerativní pastvy lze použít na dobytek i drůbež. Obnovíte půdní ekosystém a snížíte CO2
  V červnu 2022 se na farmě Wenzela Lobkowicze v Drahenicích na Příbramsku konal takzvaný Polní den. Zájemci viděli inovativní postupy regenerativního zemědělství v praxi.
  staré Igor Volný: Národohospodářská obnova
  Přepis vystoupení Igora Volného na akci Setkání k obnově české státnosti pořádané 6. září 2022 Společností pro Svatováclavská studia
  staré Pomůžou nám při obnově lesů po kalamitě introdukované dřeviny?
  Dominantní příčinou současného zdravotního stavu lesů je sucho v kombinaci se zvyšující se průměrnou roční teplotou a působením hmyzích škůdců. To dohromady indikuje prohlubující se změnu klimatu. Vědci i lesníci si stále častěji kladou otázku, zda by bylo možné při obnově lesů využít některé druhy cizokrajných dřevin.
  staré Důležitá obnova syrských památek
  Život v Sýrii snad nikdy nebyl tak těžký, jako je tomu v posledních letech. Každodenní umírání a ničení kulturních památek se v očích radikálů stalo jakýmsi pomateným bojem pro „vyšší dobro“. Zatímco lidské životy už nikdo nevrátí, obnově památek se věnují také čeští odborníci. Válka nevratně zničila mnoho zdejších památek, některé navždy smazala z povrchu
  staré Obnova textilky Karnola finišuje, ničivý požár připomenou ohořelé sloupy
  Pach spáleniště vystřídala vůně dřeva. Nejcennější části bývalé textilky Karnola v Krnově se opět skví novotou. Práce na odstranění havarijního stavu národní kulturní památky, kde v prosinci 2017 oheň zničil unikátní dílnu vzorkovny se vzácnými vzorníky i historickými stroji, vrcholí.
  staré Rybáři: Život do Bečvy se po ekologické havárii vrací pomalu, obnova potrvá
  Navzdory vysazení několika set tisíc kusů rybího plůdku a ročních i dvouletých ryb stále nepřipomíná Bečva řeku, kterou byla před ekologickou katastrofou v roce 2020. Život se do řeky podle odborníků vrací pomalu, v zasaženém úseku zcela vymizela generace víceletých ryb a odhadem ještě dalších osm let potrvá, než se navrátí do původního stavu. ČTK to řekl šéf rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou Stanislav Pernický. Zatímco rybáři se snaží život v řece obnovit, viník ani po dvou letech od ekologické havárie nebyl potrestán - spis k případu od června leží u olomouckého krajského soudu.
  staré Pokračuje obnova Vítkova hrádku, proutkaři našli vodu
  Spolku přátel pro obnovu Vítkova hrádku v čele s Miroslavem Kovačičínem i obcí Přední Výtoň se daří postupně zatraktivňovat tuto nejvýše položenou hradní zříceninu v republice (1037 m n. m.). Na akce i prohlídky tam míří tisíce návštěvníků, kteří se od října dočkají nového sociálního zařízení.
  staré Kličko je v Praze. Kyjevský starosta promluví o ruské agresi a obnově Ukrajiny
  Kyjevský starosta Vitalij Kličko včera dorazil do Prahy, kde ho mimojiné přivítal lídr Pirátů Ivan Bartoš. Kličko přijel kvůli pátečnímu jednání zástupců evropských měst a regionů a zúčastní se schůze politického vedení Evropského výboru regionů (VR), která se pořádá ve spolupráci s českým předsednictvím EU. Kličko promluví o ruské invazi na Ukrajinu, o tom, jak Kyjev ustál bombardování, jak se do metropole vrací život i tom, jak válku vnímá on. Předmětem schůze výboru budou dopady ruské války včetně energetické krize.
  staré Samsung možná brzy obnoví dodávky smartphonů do Ruska
  Ruská média citovaná agenturou Reuters tvrdí, že Samsung zvažuje obnovení dodávek svých smartphonů do země. Korejský obr přestal smartphony, čipy a další produkty do Ruska dodávat v březnu kvůli válce na Ukrajině, to by se však již brzy mohlo změnit. Podle agentury Reuters, která se odvolává na nejmenovaný zdroj ruského deníku Izvestija, Samsung zvažuje obnovení dodávek smartphonů partnerským prodejcům a restart svého oficiálního internetového ochodu v říjnu. Společnost […]
  staré Acronis Cyber Protect Home Office: Rychlá obnova dat i bez internetového připojení
  Dvacáté výročí přítomnosti řešení kybernetické ochrany pro domácí i profesionální uživatele Acronis Cyber Protect Home Office na českém trhu oslavila společnost Acronis. Podle její aktuální pololetní zprávy o kybernetických hrozbách je hrozbou číslo jedna pro organizace ransomware a škody jím způsobené v příštím roce přesáhnou celosvětově 30 miliard dolarů. Účinná ochrana je přitom známá.
  staré Poválečná obnova Ukrajiny bude stát 350 miliard dolarů, řekl německý ministr
  Na obnovu válkou zničené země bude Ukrajina potřebovat asi 350 miliard dolarů (8,6 bilionu Kč). Před jednáním zástupců skupiny vyspělých zemí G7 to dnes řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Dodal, že jde o odhad vlády v Kyjevě. Ministr také řekl, že na Ukrajině vidí možnost vítězství demokracie.
  staré Poválečná obnova Ukrajiny bude stát 350 miliard dolarů, řekl německý ministr
  Na obnovu válkou zničené země bude Ukrajina potřebovat asi 350 miliard dolarů (8,6 bilionu Kč). Před jednáním zástupců skupiny vyspělých zemí G7 to dnes řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Dodal, že jde o odhad vlády v Kyjevě. Ministr také řekl, že na Ukrajině vidí možnost vítězství demokracie.
  staré Zprávy pro Pardubický kraj: Obnova chvaletické lávky na Labi nabírá měsíc zpoždění
  Chodci a cyklisté se otevření chvaletické lávky 30. září nedočkají. 100 metrů dlouhé přemostění přes Labe bude zahalené lešením déle, než byl původní plán. Obnova zrezivělých částí lávky totiž nabírá zpoždění.
  staré Národní památkový ústav: Práce na obnově lysické zámecké zahrady a zahradnictví pokračují
  Ani prázdninové měsíce nezbrzdily práce na rozsáhlé obnově zámecké zahrady a zahradnictví (zahájeno v říjnu 2021, plánované dokončení v prosinci 2023).
  staré Zelené rybníky, suché tůně. Z vod mizí třetina druhů, obnova pomůže s čištěním
  V prostředí českých stojatých vod vymírají celé druhy ryb, hmyzu i rostlin. Ohrožuje je znečištění a přemíra živin, kvůli čemuž se daří sinicím a naopak chybí kyslík. Mimo to problémy způsobuje klimatická změna a nepůvodní druhy. Odborníci ve čtvrtém díle seriálu Ztracená rozmanitost české krajiny popisují, jak situaci zlepšit. Stačí prý málo a změny se nám vrátí.
  staré Tramvajové spojení v Žabovřeské ulici se obnoví na jaře. Dopravě to pomůže
  Tramvají číslo jedna v Žabovřeské ulici by se Brňané mohli svézt v dubnu příštího roku. Na stavbě Velkého městského okruhu v Brně se dokončuje pokládla a betonáž prvního kolejového pásu ve směru na Pisárky. Celkem se položí zhruba kilometr dvoukolejné trati.
  staré Zprávy z jižních Čech: Tisíc organismů sledují tři studenti v pískovně u Plané nad Lužnicí. Poznatky pomůžou při obnově
  Domovem mnoha vzácných organismů je pískovna u Plané nad Lužnicí. Prokázali to studenti ze tří různých gymnázií, kteří sledují život v tomto lomu už půl roku. Zapojili se do mezinárodního projektu Quarry Life Award, jehož cílem je zvýšit povědomí o důležitosti přírodní rozmanitosti v lomech a pomoct při jejich obnově.
  staré Fiala mlží, Poláci se zatím k obnově Stork II nezavázali
  Premiéři obou visegrádských zemí se na sebe pěkně usmívají, ale to je vše
  staré Wizz Air obnoví linku Praha – Bukurešť. Letenky od 1 238 Kč
  Znovuobnovení linky mezi Prahou a Bukureští dnes oznámila aerolinka Wizz Air. Létat se začne od začátku prosince 2x týdně v pondělí a pátek. Ceny zpátečních letenek startují na 1 238 Kč, respektive 718 Kč pro členy věrnostního klubu WDC. Na trase aktuálně létá aerolinka TAROM s cenami okolo 3 300 Kč a také rumunská nízkonákladovka Blue Air, která se však v současnosti potýká se závažnými finančními obtížemi. Ani další náklady vám díru do rozpočtu neudělají. Levnými hotely se to po Bukurešti jen hemží. Nechte se k cestě inspirovat naším průvodcem Bukureští. Dočtete se v něm např., že „Monumentální budovy socialistického realismu a neoklasicismu střídají úzké uličky historického centra, kde se vrátíte o několik desítek let nazpět. Vždyť nejznámějším lákadlem Bukurešti je jedna z největších budov světa, „Ceaușescův“ Palác parlamentu.“
 • Levnými hotely
 • průvodcem Bukureští
 • staré Obnova Mendelova skleníku v Brně by mohla skončit na podzim. Ale prodraží se
  V polovině listopadu by mohla být dokončena obnova Mendelova skleníku na Starém Brně. Podle prevora tamního augustiniánského kláštera Angela Lemmeho to však není jisté. Brněnští radní ve středu doporučili zastupitelstvu schválení dotace na jeho obnovu ve výši deseti milionů korun. Důvodem je zvýšení cen materiálu a stavebních prací.
  staré Strojaři pomáhají při obnově lesů
  Péče o sady a lesy vyžaduje mnoho převážně ruční práce. Tak to bylo a asi bude napořád a je to v pořádku. Vždyť sady i lesy si zaslouží tu nejlepší osobní péči. Za ní se ale skrývá tvrdá práce a jak přírodě, tak i šikovným lidským rukám někdy přijde vhod technická výpomoc. Vědci z Fakulty
  staré Výzvou pro Ukrajinu bude i poválečná obnova, řeší se už nyní
  Po půl roce od ruské invaze je jasné, že se Rusové přepočítali a Ukrajina uhájila svou nezávislost a suverenitu. K plnému vítězství a obnovení své teritoriální integrity má ale stále daleko a přímé i nepřímé válečné škody budou jen narůstat. Proto je pro Ukrajinu zásadní výzvou i rozsáhlá poválečná obnova země, na kterou budou číhat mnohá úskalí.Tím vůbec nejzákladnějším problémem pro obnovu Ukrajiny je fakt, že se stále válčí a konec války je alespoň nyní v nedohlednu. Přitom sami ukrajinští představitelé v čele s prezidentem Zelenským prohlašovali, že aktivní konflikt skončí do konce letošního roku. S tím počítají i ukrajinské plány. Rozsáhlá strategie obnovy, která byla v červenci zveřejněna na konferenci v Luganu, mluví o třech fázích obnovy, z nichž druhá má být podle předpokladů zahájena po ukončení bojů již v příštím roce.Kromě toho platí, že půjde o obrovsky náročný proces, na který sama Ukrajina nemá prostředky. Obnova proto bude záviset na pomoci západních partnerů, s čímž ostatně oficiální strategie také počítá. Jenže v tom případě je otázkou, zda-li Ukrajina získá všechny prostředky, které potřebuje a čím bude taková pomoc podmíněna.Není tajemstvím, že i přes dílčí zlepšení po roce 2014 se Ukrajina dlouhodobě potýká s vysokou mírou korupce, řadou demokratických deficitů a v mnoha oblastech nefunkční státní správou. Tyto nedostatky supluje impozantní dobrovolnické hnutí a nevládní organizace, které mají v mnoha případech kořeny na Majdanu v Kyjevě i jiných ukrajinských městech. Překonání systémového problému bude však bezpochyby jednou z hlavních podmínek pro poskytnutí pomoci. Nehledě na řadu nesporných úspěchů (například decentralizace státu a administrativní reforma nebo úspěšná digitalizace státní správy) to přitom byli sami ukrajinští politici, kteří kvůli svým zájmům nebo zájmům spřátelených oligarchů v minulosti velmi často reformy v těchto citlivých oblastech blokovali.Členství v EU Nezbytné reformy budou klíčové nejen pro poválečnou obnovu, ale i případný vysněný vstup do Evropské unie. Právě realistická perspektiva evropské integrace bude silnou motivací, kterou by neměl žádný za zapojených aktérů promarnit. Dokonce i ještě na začátku roku nepředstavitelný posun v podobě oficiálního kandidátského statusu pro Ukrajinu a Moldavsko je přitom pouze prvním symbolickým krokem, který nemusí do budoucna nic znamenat.Vždyť například takové Turecko podalo žádost o vstup ještě v roce 1987 a oficiálním kandidátem se stalo v roce 1999. Dnes na členství nemůže ani pomýšlet. Vzhledem k velikosti Ukrajiny a problémům, kterým čelí, rozhodně není vyloučeno, že se podobný scénář nemůže opakovat. Řada evropských zemí se dlouhodobě staví vůči dalšímu rozšiřování EU na východ skepticky, na čemž nic nemění ani ruská invaze. I když by si tedy Ukrajinci takovouto budoucnost přáli a zasloužili, tak rozhodně není zaručeno, že se jí Ukrajina dočká. Nedostatečná motivace se přitom může odrazit i v realizaci potřebných změn, což může v důsledku zpomalit i poválečnou obnovu.V neposlední řadě bývá velkým problémem Ukrajinců jejich přehnané očekávání a mnohdy nepříliš promyšlená tvorba strategických plánů s nerealistickými cíli. V roce 2015 například tehdejší prezident Petro Porošenko oficiálně přijal strategii rozvoje „Ukrajina 2020“, v rámci které měla Ukrajina mimo jiné do konce dekády zdvojnásobit své HDP. To už na první pohled působilo divoce a další vývoj to jen potvrdil. Ekonomický růst v tomto období totiž ani v jednom roce nepřesáhl 3,5 procenta.Současná Zelenského strategie je sice mnohem lépe a podrobněji rozpracovaná, ale i v ní se objevují velké otazníky. Na konferenci v Luganu například Ukrajinci prezentovali mapu, na které bylo ukázáno, které země se budou podílet na obnově jednotlivých ukrajinských oblastí. Česku na této mapě připadla Luhanská oblast. Kromě toho, že se jedná o region, který nyní plně okupuje Rusko, tak mělo Česko zájem o zcela jinou oblast a nikdo neví, jak Ukrajinci právě k Luhansku došli, protože to nijak s českou stranou nekonzultovali.Konec války a domácí úkolyPoválečná obnova Ukrajiny je minimálně stejně důležitá jako kompletní deokupace ukrajinského území. Jedná se i o obrovskou příležitost pro Českou republiku a české firmy. Zároveň je ale otázkou, nakolik je ambiciózní ukrajinská strategie realizovatelná, protože do značné míry záleží na průběhu a ukončení války a také na ochotě zahraničních partnerů, bez nichž se obnova neobejde.V neposlední řadě pak záleží i na tom samém, jako po celou dobu od roku 2014 — nakolik sami Ukrajinci splní své vlastní „domácí úkoly“ včetně jasné a transparentní komunikace se svými partnery. Ukrajinci si po všem, čím si museli projít, beze všech pochyb zaslouží, aby se jejich země konečně rozvíjela správným směrem a měla naději na dosažení členství v EU. Jestli toho dosáhnou ale bohužel není vůbec jisté.
  staré Zprávy ze Severu: Ústí nad Labem obnoví alej v Truhlářově ulici na Střekově
  Radní zadali zakázku na obnovu aleje v horní části Truhlářovy ulice na Střekově firmě KHL-EKO.
  staré Japonsko míří k energetickému obratu. Obnoví činnost jaderných elektráren a zvažuje nové reaktory
  A
  staré Spor za milion. Valtice řeší těžkosti při obnově nádraží, kdo chyboval?
  /FOTO/ Spor se rozhořel mezi vedením radnice ve Valticích na Břeclavsku a tamní opozicí. Důvodem jsou peníze: téměř milion korun, které má město zaplatit za vícepráce při obnově autobusového nádraží. Deník Rovnost o jejím zahájení informoval na jaře. Peníze navíc jsou nyní potřeba kvůli zpevnění nestabilního podloží. V krajním případě městu hrozí ztráta již přislíbené dotace.
  staré Video: Síkela: Česko by chtělo být lídrem v poválečné obnově Ukrajiny
  Česko by chtělo být lídrem v poválečné obnově Ukrajiny, klíčové je zajistit na to celoevropské finance. Velvyslancům to při dnešní poradě...
  staré KOMENTÁŘ: Erdoganův sen o obnově osmanské říše a teorie Šeherezády
  Prezident Recep Tayyip Erdogan rozjel složitou partii Turecka coby prostředníka mezi Ruskem a Západem. Co ještě Amerika skousne u svého aliančního spojence? ptá se velvyslanec v USA Hynek Kmoníček.
  staré Porosty v Českém Švýcarsku se obnoví spontánně
  V posledních třech týdnech je Tomáš Salov na roztrhání. Jako mluvčí národního parku České Švýcarsko, který zasáhl nevídaně rozsáhlý požár, odpovídá denně na desítky dotazů. Našel si čas i na otázky Práva.
  staré Nové Město nad Metují připomínalo při obnově potěmkinovskou vesnici
  Nové Město nad Metují je jedním z našich nejhezčích měst. Jméno Nové nosí právem, nechal ho postavit Jan Černčický z Kácova v roce 1501. Vzniklo jako nástupce nedalekého vypáleného Krčína. Ten vypálilo roku 1420 katolické vojsko a od té doby se místo nemohlo vzpamatovat.
  staré Izrael a Turecko obnoví diplomatické vztahy
  A
  staré Obnova autobusovĂ˝ch linek do HĹ™enska
  V úterý 16. 8. 2022 bude částečně obnoven provoz autobusových linek 435 a 438 do Hřenska
  staré Jsem muž, který obnoví slávu United, nepochybuje o svých schopnostech ten Hag
  Premier League > Erik ten Hag nezačal svou štaci v Premier league zrovna nejlépe. Jeho svěřenci v úvodním kole podlehli skvěle připravenému Brightonu a na Rudé ďábly se snesla kritika, která mířila i na jejich lodivoda. Nicméně nizozemský stratég je o svých schopnostech přesvědčen.
  staré Další krok k obnově dodávek ruské ropy Družbou do ČR: Banka zpracuje platbu za její tranzit
  Jedna z evropských bank se rozhodla zpracovat platbu za tranzit ruské ropy přes Ukrajinu. Odstranila tak příčinu přerušení dodávek ropovodem Družba do střední Evropy. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na slovenskou společnost Slovnaft a na zdroj obeznámený se situací.
  staré Ruská ropa Družbou do Česka stále neproudí: Kdy se obnoví dodávky a jaké má ČR rezervy?
  Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi to dnes řekl předseda představenstva společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa už podle něj teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území. Ačkoliv situace u sousedů se již vyřešila, do ČR ropa stále neproudí. Proč?
  staré Dodávky ruské ropy Družbou se do Česka brzy obnoví! Poláci uhradí poplatky
  Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi to dnes řekl předseda představenstva společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa už podle něj teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území.
  staré Dodávky ropy Družbou do Česka se podle provozovatele obnoví v pátek nebo v sobotu
  A
  staré Ropovod Družba obnoví dodávky do Česka nejpozději v sobotu, tvrdí Mero
  Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi to dnes řekl předseda představenstva společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa už podle něj teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území.
  staré Wizz Air jde proti proudu, obnoví lety do Ruska. Je poptávka, vysvětluje
  Letecké společnosti a státy na Rusko od začátku invaze na Ukrajinu uvalují zákazy letů a podobné sankce. Letecká společnost Wizz Air se však v reakci na poptávku ze strany cestujících rozhodla začít do Ruska opět létat. Společnost Wizz Air Abu Dhabi oznámila, že obnoví lety z Abú Dhabí do Moskvy, přičemž letenky budou v prodeji od 3. října.
  staré Wizz Air jde proti proudu, obnoví lety do Ruska. Je poptávka, vysvětluje
  Letecké společnosti a státy na Rusko od začátku invaze na Ukrajinu uvalují zákazy letů a podobné sankce. Letecká společnost Wizz Air se však v reakci na poptávku ze strany cestujících rozhodla začít do Ruska opět létat. Společnost Wizz Air Abu Dhabi oznámila, že obnoví lety z Abú Dhabí do Moskvy, přičemž letenky budou v prodeji od 3. října.
  staré Osud S-centra zničeného tornádem: do hry se vrací jeho obnova
  Naděje pro obnovení S-centra v Hodoníně nabrala na síle. Ačkoliv měl tornádem zničený areál, kde předtím žili penzisté, nahradit nový domov v sousedním Rohatci, okolnosti se změnily. Vedení Jihomoravského kraje, kterému S-centrum patří, odmítalo místo opravit. Ekonomicky by se to podle něj nevyplatilo. Nyní možnost opětovně prověří.
  staré Rusové obnoví dodávky ropy Družbou, Ukrajinci dostali peníze za tranzit. Poplatky platil Slovnaft
   Ukrajina potvrdila, že dostala na bankovní účet poplatek za tranzit ruské ropy přes své území dál do Maďarska a na Slovensko. Oznámila to dnes ruská společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Firma také podle agentury RIA uvedla, že v 16:00 moskevského času (15:00 SELČ) začne do jižní větvě ropovodu Družba opět pumpovat ropu. Ta netekla od čtvrtka minulého týdne. Tranzitní poplatek v zájmu obnovení dodávek ropy Ukrajině poslala slovenská rafinerie Slovnaft a její maďarský vlastník, petrochemická skupina MOL. Jižní větví ropovodu Družba proudí ropa i do České republiky.
  staré Transněfť: Ukrajina má peníze za tranzit, dodávky ropy se obnoví odpoledne
  Moskva - Ukrajina potvrdila, že dostala na bankovní účet poplatek za tranzit ruské ropy přes své území dál do Maďarska a na Slovensko. Oznámila to dnes ruská společnost Transněfť, která...
  staré Transněfť: Ukrajina má peníze za tranzit, dodávky ropy se obnoví odpoledne
  Moskva - Ukrajina potvrdila, že dostala na bankovní účet poplatek za tranzit ruské ropy přes své území dál do Maďarska a na Slovensko. Oznámila to dnes ruská společnost Transněfť, která...
  staré Transněfť: Ukrajina má peníze za tranzit, dodávky ropy se obnoví odpoledne
  Moskva - Ukrajina potvrdila, že dostala na bankovní účet poplatek za tranzit ruské ropy přes své území dál do Maďarska a na Slovensko. Oznámila to dnes ruská společnost Transněfť, která...
  staré Slovnaft zaplatil poplatky za tranzit ropy v ropovodu Družba. Dodávky se obnoví odpoledne
  Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba, informoval mluvčí Slovnaftu Anton Molnár. Zmíněná trasa ropovodu vede také do České republiky. Ukrajina potvrdila, že dostala peníze za tranzit ropy, uvedla ruská společnost Transněfť. Dodávky ropy jižní větví Družby Rusko obnoví odpoledne.
  staré Slovnaft zaplatil poplatky za tranzit ropy v ropovodu Družba. Dodávky se obnoví v řádu dní
  Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Očekává proto, že v nejbližších dnech budou dodávky ropy obnoveny, informoval mluvčí Slovnaftu Anton Molnár. Zmíněná trasa ropovodu vede také do České republiky.
  staré Ukrajina přerušila export ropy jižní větví ropovodu Družba, který vede do Česka. Obnoví se v řádu dní
  Ukrajina od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné i do České republiky. Podle agentury Interfax to oznámil ruský provozovatel ropovodů Transněfť. Ukrajinský provozovatel ropovodů Ukrtransnafta podle něj přestal ropu posílat dál kvůli neuhrazení tranzitních poplatků. Příčinou jsou podle ruské strany západní sankce. Rafinerie Slovnaft zastavení potvrdila. K obnovení dodávek ropy ropovodem Družba do České republiky by mělo dojít v průběhu několika dní, potvrdila firma Mero, která je vlastníkem české části ropovodu.
  staré Starostka Hamousová: Sídliště Šafaříkova čeká obnova, lidé by chtěli hlavně víc místa na parkování
  Zvýšit počet parkovacích míst na sídlišti, takový byl hlavní požadavek obyvatel sídliště Šafaříkova při setkání se zástupci města v úterý 2. srpna. K veřejné diskuzi o tom, jak zlepšit život v lokalitě, došlo v souvislosti s plánovanou revitalizací sídliště.
  staré Dodávky ropy do Česka se obnoví za několik dní. Zásoby vystačí na měsíce
  K obnovení dodávek ropy ropovodem Družba do České republiky by mělo dojít v průběhu několika dní. V tiskové zprávě to sdělila společnost Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL. Podle ní jsou v současnosti dodávky zastavené.
  staré Jižní větví Družby neteče ropa, dodávky do ČR se dle Mera obnoví za několik dnů
  Moskva/Kyjev/Praha/Bratislava - Ukrajina od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné do České republiky. Uvedl to ruský provozovatel ropovodů...
  actual not cached