Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 28.01.2022 || EUR 24,435 || USD 21,940
pátek 28.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 028,  dnes má svátek Otýlie, zítra má svátek Zdislava
28.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 028,  dnes má svátek Otýlie


( Nalezeno 100 článků )

Vietnam: na návštěvě u asijských tygrů – VIDEO

staré Vietnam: na návštěvě u asijských tygrů – VIDEO
Někdo ho miluje, někdo se zaříká, že se už nikdy nevrátí. Nic mezi tím neexistuje. Já rozhodně patřím do první skupiny – už od prvního dne, co jsem přiletěl do hektického Saigonu a odbočil do jedné z postranních uliček. V následujících několika týdnech nás proto čeká seriál, kde si představíme jednotlivá zajímavá místa. Na začátek si ale pojďme trochu přiblížit důležitá fakta o zemi....chcete vědět víc?
datum vydání: 28/01/2022 13:39:01 dnes Skutečný Tarzan: Ve vietnamské džungli žil přes 40 let
Příběhy o Tarzanovi, muži vychovaném primáty a žijícím skrytě v husté džungli, určitě dobře známe všichni. Je ovšem jen slavnou knižní postavou. Ve Vietnamu však nedávno zemřel člověk, který byl považován za skutečného Tarzana. Ho Van Lang žil v džungli přes 40 let a nikdy pořádně nepřivykl civilizaci. Do džungle ho jako dvouletého unesl jeho
staré Vietnam, Mexiko i Austrálie. Z poslanců cestoval nejvíc předseda Vondráček
Přestože koronavirus cestování omezuje, poslanci za hranice loni vyrazili čtrnáctkrát. Ještě před covidem se podívali například do Austrálie. Za uplynulé čtyři roky nejvíc cest podnikl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Jeho nástupkyně Markéta Adamová Pekarová (TOP 09) v minulosti „výlety“ poslanců kritizovala, sama už jako předsedkyně nové Sněmovny byla na návštěvě Bratislavy.
staré Zemřel apoštol míru vietnamské války. Vlivný mnich odešel ve věku 95 let
V požehnaném věku zemřel buddhistický mnich, spisovatel a mírový aktivista Thich Nhat Hanh. Vlivný Vietnamec se stal známým v 60. letech, kdy se hlasitě ozýval proti probíhající válce ve Vietnamu. Uskutečnil přednáškové turné po Spojených státech a Martin Luther King ho navrhl na Nobelovu cenu míru. Od 80. let žil ve Francii, kde založil klášter Švestková vesnice.
staré Projekt na podporu ekonomickĂ˝ch aktivit ÄŤeskĂ˝ch firem ve Vietnamu v roce 2022
Nástroj na podporu ekonomických aktivit českých firem ve Vietnamu budou moci české podnikatelské subjekty využít i v roce 2022. Projekt
staré Za smrt 39 Vietnamců v kontejneru uložil belgický soud muži 15 let ve vězení
Belgický soud dnes uložil 15 let vězení pětačtyřicetiletému Vietnamci za jeho roli při pašování migrantů do Anglie, při kterém v roce 2019 zemřelo v dopravním kontejneru 39 jeho krajanů. Soud považuje Vo Van Honga za vůdce organizace, která se v Belgii starala o nejméně 15 z 39 migrantů předtím, než se vydali do Británie. Síť pašeráků měla dva úkryty v bruselské obci Anderlecht, poznamenala agentura AFP.
staré Dobré ráno, Vietname! Vyzkoušejte si na macOS řídit jednotky vojáků jen za pomoci rádia
Pokud jste zkušenými hráči, jistě jste se setkali se spoustou her z žánru strategií v reálném čase. Posouvání jednotek nebo celých vojsk se během let stalo velmi populárním žánrem, i když v poslední době jeho obliba značně klesá. Nový způsob, jak na takové hry nahlížet, však nabízí například poslední hra od studia Serious Sim, Radio Commander. V tom se oprostíte od samotných bojišť a své svěřence budete […]
staré Soud potřetí osvobodil exmanažery pojišťovny EGAP v kauze cementárny ve Vietnamu
A
staré Jiná tvář války ve Vietnamu: Úchvatné snímky Saigonu před pádem do rukou komunistů
Válka ve Vietnamu smutně proslula velkými a často zbytečnými krveprolitími a to na obou stranách konfliktu. Ne všude se však po celou dobu války bojovalo. Do hlavního města Jižního Vietnamu se boje dostaly až na konci války. Následující snímky skvěle dokumentují běžný život Saigonu před tím, než padl do rukou Vietkongu.
staré Policie ČR: Operace METHA - sedmnáct kilogramů metamfetaminu z produkce vietnamsko-české kriminální skupiny
V uplynulých dnech uzavřeli detektivové Národní protidrogové centrály SKPV případ velkoobjemové výroby metamfetaminu za využití chemických látek, pocházejících od specializovaných firem se sídlem v České republice. Látky byly nakupovány pod legendou následného legálního využití ve velkých objemech a jejich cena se pohybovala v řádech milionů korun.
staré Buchty: Road trip po Americe? Motely, veteráni z Vietnamu a low carb chleba byli fajn
Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly DJku a píáristku Ivetu, která se rozhodla jet na vlastní pěst do Ameriky.
staré Zoo Ostrava: Nová plemenná kniha siků vietnamských registruje největší porodnost za dobu vedení
Zoo Ostrava vydala dvacáté sedmé vydání mezinárodní celosvětové plemenné knihy siky vietnamského (Cervus nippon pseudaxis), která nabízí shrnutí novinek ve světových chovech tohoto vzácného a v přírodě vyhubeného jelena v období listopad 2020 – listopad 2021.
staré V USA ukradené EVGA RTX 3000 měly skončit ve známém vietnamském obchodě
Dříve šlo o prodej vzácných verzí karet Asus RTX 3080 ROG STRIX GUNDAM, které jistý vietnamský obchod dodával ve slušných počtech těžařům a nyní má mít ten samý obchod leccos společného s ukradenými kartami EVGA. 
staré Vietnamci chtějí vyrábět auta přímo v Evropě. VinFast už hledá lokalitu pro továrnu
Mladá vietnamská automobilka VinFast hodlá v Evropě vozy nejen prodávat, ale také vyrábět. Zatím však není jasné, kdy by evropská produkce mohla začít.
staré Vietnamci chtějí vyrábět auta přímo v Evropě. VinFast už hledá lokalitu pro továrnu
Mladá vietnamská automobilka VinFast hodlá v Evropě vozy nejen prodávat, ale také vyrábět. Zatím však není jasné, kdy by evropská produkce mohla začít.
staré Ukrajinci, Vietnamci i Kubánci vítáni: Jurečka chce do Česka pustit posily na levnou práci
Vláda se bude v následujících měsících snažit otevřít tuzemský pracovní trh zahraničním pracovníkům, aby tuzemské firmy mohly získat lidi v nedostatkových profesích. V dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). O otevření trhu práce bude chtít jednat s partnery z tripartity, aby se dohodl, které parametry ve spolupráci s ministerstvy práce, vnitra, průmyslu a zahraničí upraví vláda tak, aby zajistila bezpečný příliv pracovníků pro pozice, kde je to nezbytně nutné. Připustil zvýšení počtu dlouhodobých víz pro lidi hlavně ze zemí bývalého Sovětského svazu, Vietnamu nebo Kuby.
staré Věci, které byste měli vědět, než poprvé navštívíte Vietnam
Cestování do Vietnamu je jedinečným zážitkem díky jedinečné kombinaci rychle se měnících měst s množstvím kuchyně, malebnými rýžovými terasami, zelenými zálivy a tropickými ostrovními plážemi a také přátelskými…
staré Nejbohatší Vietnamec sází na elektromobily. „Tesla z Hanoje“ chce vyrábět i v USA
Nejen fenomenální Tesla, nejen sílící čínští výrobci. Rostoucí trh s elektromobily zlákal i první vietnamskou automobilku VinFast ze skupiny Vingroup, kterou založil a spoluvlastní nejbohatší Vietnamec Pham Nhat Vuong. Automobilka po 2,5 letech ukončí fungující výrobu na severu Vietnamu, aby soustředila své úsilí a investice na produkci elektromobilů a výstavbu továren ve Spojených státech a v Německu, informovala agentura Bloomberg.
staré Když sklapla smrtící past amerických pilotů, šlo k zemi 7 vietnamských stíhačů Mig-21
Před 55 lety se podařilo americkým Phantomům pod vedením legendárního pilota Robina Oldse vlákat do pasti vietnamské piloty na strojích Mig-21 do smrtící pasti. 2. ledna 1967 se k zemi poroučelo sedm Migů.
staré Vietnamská hvězda Ordinace Ha Thanh Špetlíková o Vánocích: Dárky dětem dávat nebudu, až je budu mít!
Pochází z Vietnamu, ale u nás žije od dětství. Herečka Ha Thanh Špetlíková (32) září už několik let jako sympatická sestřička Tien v Ordinaci v růžové zahradě, přesto ví, že se svým původem dostává role jen stěží. Třeba na divadelní prkna se poprvé postavila až nyní!
staré Dan Bullock: Tragédie nejmladšího vojáka ve vietnamské válce. Překvapivý noční přepad skončil smrtí patnáctiletého novice
Dan Bullock se stal na straně Američanů nejmladší obětí vietnamské války. Byl zabit v roce 1969 v pouhých 15 letech.
staré Pět výzev pro Škoda Auto v roce 2022: nový šéf, vietnamská expanze, elektromobily i gigafactory
Automobilový průmysl prožívá extrémně turbulentní období a klidný nebude ani příští rok. Složité úkoly v něm čekají i na největší tuzemskou automobilku Škoda Auto. Těchto pět výzev, kterým bude klíčový hráč českého „autolandu“ čelit v roce 2022, patří k nejvýznamnějším.
staré Na který ostrov vyrazit jako český rentiér? Lákají vietnamský Phu Quoc i Kréta
Rozlohou je tento ostrov blízký Praze, ale má jen 100 tisíc obyvatel. Více než polovinu území zabírají různé přírodní rezervace a na dovolenkových pohledech nikdo nepřehlédne ikonickou lanovku. Pár může na ostrově žít za necelých 30 tisíc korun...
staré Vietnam, Da Nang – město a trip do hor – VIDEO
Da Nang (město téměř přesně uprostřed Vietnamu) bohužel skoro nikdo nezná. Běžný turista jím maximálně projede taxíkem z letiště do oblíbeného Hoi Anu... Strávil jsem v Da Nangu tři týdny a zařadil se k mým nejoblíbenějším místům v JV Asii (hned po Chiang Mai). A starou silnici ve směru na Hue označil dokonce i Jeremy Clarkson v pořadu Top Gear za „opuštěný střípek dokonalosti”. Nelze než s ním souhlasit.
staré Ulice: Odjede Bedřich do Vietnamu s Alicí, nebo zůstane doma s Aničkou?
Anička měla jedinečnou příležitost odhodit veškerou přízemnost a rozjet se do světa za úplně novými zážitky a zkušenostmi. Mohla dělat to, co ji baví a s člověkem, kterého miluje a který miluje ji. Nakonec se však rozhodla zůstat tam, kde žije již 16 let. Měla Anička nějaký konkrétní důvod nebo někoho konkrétního, koho nechtěla opustit?
staré Vietnam, Da Nang –  mesto a trip do hôr – VIDEO
Da Nang (mesto takmer presne uprostred Vietnamu) bohužiaľ skoro nikto nepozná. Bežný turista ním maximálne prejde taxíkom cestou z letiska do obľúbeného Hoi Anu... V Da Nangu som strávil tri týždne a zaradil sa k mojim najobľúbenejším miestam v JV Ázii (hneď po Chiang Mai). A starú cestu smerom na Hue označil dokonca aj Jeremy Clarkson v seriáli Top Gear za „opustený črep dokonalosti”. Nedá sa sním iné ako súhlasiť.
staré Další kauza soudce Elischera? Soud poslal Vietnamce Hunga do vězení, měl Elischera navádět ke korupci
Soud uložil Vietnamci Nguyenovi Quoc Hungovi deset let vězení a vyhoštění na neurčitou dobu za to, že navedl soudce Ivana Elischera k ovlivňování odvolacích řízení u Vrchního soudu v Praze. Verdikt není pravomocný. Uvedl to mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig.
staré Deset let vězení a vyhoštění Vietnamce Hunga. Soud rozhodl v kauze Elischer
Soud uložil Vietnamci Nguyenovi Quoc Hungovi deset let vězení a vyhoštění na neurčitou dobu za to, že navedl soudce Ivana Elischera k ovlivňování odvolacích řízení u Vrchního soudu v Praze. Informoval o tom mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Verdikt není pravomocný.
staré Soud uložil Vietnamci 10 let vězení za navádění soudce Elischera ke korupci
Pražský městský soud uložil Vietnamci Nguyenovi Quoc Hungovi deset let vězení a vyhoštění na neurčitou dobu za to, že navedl soudce Ivana Elischera k ovlivňování odvolacích řízení u Vrchního soudu v Praze. Verdikt není pravomocný.
staré Vietnamec týral syny kvůli školnímu prospěchu, tvrdí obžaloba
Učiněné peklo na zemi měli podle obžaloby zažívat s otcem vietnamského původu jeho dva synové. Školáka a předškoláka měl soustavně psychicky i fyzicky týrat, znemožňovat jim kontakt s okolím, trestat za špatné plnění školních úkolů, což nakonec mělo vyvrcholit tím, že jednoho ze synů škrtil opaskem. U brněnského krajského soudu mu za týrání a těžké ublížení na zdraví hrozí až 12 let vězení.
staré Malé syny prý týral hlady a bil je! Takhle to krajané dělají, hájil se Vietnamec
Jen miska rýže denně, bití, šlapání po tělíčku. Zákaz kroužků, výletů a naprostá domácí izolace od světa i kamarádů, středověká hygiena. Tak otřesný byl podle žalobce tři roky život chlapců (9, 11), bydlících s otcem v Jemnici na Třebíčsku.
staré Na psa voláme Fune, přiznává brankář Nguyen. Kariéru chce zakončit ve Vietnamu
/ROZHOVOR/ Je nejznámějším Nguyenem v Česku. Stejné příjmení jako má brankář Slovácka nosí v tuzemsku dalších 307 fotbalistů, ale jen odchovanec Braníku, který v mládí prošel pražskou Spartou, to dotáhl až do nejvyšší soutěže, národního týmu.
staré Vietnamská novinářka a disidentka Pham Doan Trang dostala devítiletý trest
A
staré Pět výzev pro Škoda Auto v roce 2022: vietnamská expanze, elektromobily i gigafactory
Automobilový průmysl prožívá extrémně turbulentní období a klidný nebude ani příští rok. Složité úkoly v něm čekají i na největší tuzemskou automobilku Škoda Auto. Těchto pět výzev, kterým bude klíčový hráč českého „autolandu“ čelit v roce 2022, patří k nejvýznamnějším.
staré Pět výzev pro Škoda Auto v roce 2022: elektromobily, čipy, gigafactory, nový šéf a Vietnam
Automobilový průmysl prožívá extrémně turbulentní období a klidný nebude ani příští rok. Složité úkoly v něm čekají i na největší tuzemskou automobilku Škoda Auto. Těchto pět výzev, kterým bude klíčový hráč českého „autolandu“ čelit v roce 2022, patří k nejvýznamnějším.
staré Vietnam, Hanoj – nekonečně bláznivé město – VIDEO
Neustálé troubení, babičky tlačící kola s květinami, Vietnamci na maličkých židličkách, jídlo, motorky, propletená změť drátů, motorky, francouzské kavárny, motorky s jídlem, motorky se židličkami, motorka vezoucí kus motorky... Vítejte v Hanoji! Neuvěřitelně bláznivém městě, které si buď zamilujete, nebo ho budete navždy nenávidět.
staré Vietnam, Hanoj – nekonečne bláznivé mesto – VIDEO
Neustále trúbenie, babičky tlačiace bicykle s kvetinami, Vietnamci na maličkých stoličkách, jedlo, motorky, prepletená spleť drôtov, motorky, francúzske kaviarne, motorky s jedlom, motorky so stoličkami, motorka, ktorá vezie kus motorky... Vitajte v Hanoji! Neuveriteľne bláznivom meste, ktoré si buď zamilujete, alebo ho budete navždy nenávidieť.
staré Slavné kostičky se budou vyrábět v první „neutrální“ továrně, ve Vietnamu
Dánský výrobce nejznámější dětské stavebnice na světě postaví svou vůbec první uhlíkově neutrální továrnu. První LEGO kostičky by měly bez emisí vyrábět už za tři roky. Kolik do ní firma investuje a kde bude stát?
staré Firma Lego postaví novou továrnu ve Vietnamu. Biden probere ukrajinskou krizi i s Českem
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 
staré On Air: „Z Vánoc jsem měla depku, teď si je dělám po svém.“ Jak to vypadá na Vánoce u českých Vietnamců?
V sérii Jiné Vánoce se zaměříme na skupiny obyvatel Česka, kteří z různých důvodů prožívají Vánoce jinak. Co vánoční svátky znamenají pro mladé lidi, kteří je tráví místo vlastní rodiny s přáteli? Slaví Ukrajinci 24. prosince, slaví někdy jindy, nebo se raději vrací na Ukrajinu? A jak prožívají Vánoce Vietnamci? Na poslední otázku odpovídá první reportáž ze série, ve které vám nabídneme několik příběhů lidí, které spojuje blízkost a úcta k tradici, ale i jinakost.
staré Vývoz letounů L-39NG do Vietnamu za miliardy pojistí státní společnost EGAP
První zahraniční zakázka na nové proudové letouny L-39NG, které vyvinulo a vyrábí Aero Vodochody, získala klíčovou podporu státní exportní pojišťovny EGAP. Zbrojařské firmě Omnipol, spoluvlastníkovi letecké továrny, pojistila bankovní záruky za dodávku dvanácti strojů ve vyzbrojené verzi do Vietnamu. Vývozu tak už nic nebrání. Přesnou hodnotu kontraktu EGAP s ohledem na obchodní tajemství neupřesnil. Podle informací deníku E15 dosahuje vyšších jednotek miliard korun.
staré Omnipol získal záruku na vývoz dvanácti letadel L-39NG do Vietnamu
Zbrojařská společnost Omnipol může vyvézt 12 proudových letounů L-39NG do Vietnamu, získala totiž od státní pojišťovny EGAP záruku pro vývoz.
staré Omnipol získal záruku na vývoz dvanácti letadel L-39NG do Vietnamu
Zbrojařská společnost Omnipol může vyvézt 12 proudových letounů L-39NG do Vietnamu, získala totiž od státní pojišťovny EGAP záruku pro vývoz.
staré Omnipol získal záruku na vývoz 12 letounů L-39NG do Vietnamu
Praha - Česká zbrojařská společnost Omnipol získala od státní pojišťovny EGAP záruku pro vývoz 12 proudových letounů L-39NG do Vietnamu, píše deník E15. Vývozu strojů tak už nic...
staré Omnipol získal záruku na vývoz 12 letounů L-39NG do Vietnamu
Praha - Česká zbrojařská společnost Omnipol získala od státní pojišťovny EGAP záruku pro vývoz 12 proudových letounů L-39NG do Vietnamu, píše deník E15. Vývozu strojů tak už nic...
staré Vývoz letounů L-39NG do Vietnamu za deset miliard pojistí státní společnost EGAP
První zahraniční zakázka na nové proudové letouny L-39NG, které vyvinulo a vyrábí Aero Vodochody, získala klíčovou podporu státní exportní pojišťovny EGAP. Zbrojařské firmě Omnipol, spoluvlastníkovi letecké továrny, pojistila bankovní záruky za dodávku dvanácti strojů ve vyzbrojené verzi do Vietnamu. Vývozu tak už nic nebrání. Přesnou hodnotu kontraktu EGAP s ohledem na obchodní tajemství neupřesnil. Podle informací deníku E15 se blíží deseti miliardám korun.
staré Vietnam, semináře, přednášky… Soudce strávil velkou část roku na cestách
Českobudějovický soudce Zdeněk Strnad vykazoval desítky pracovních cest. Vedení soudu jejich výčet zveřejnilo až po dvou letech, a to na zásah „shora“.
staré Honza z Hanoje. Vietnamský fotbalista obstaral sud piva, Česko miluje
„Už to vidím, jak na něj budou kluci na hřišti volat: Fun Din Dungu, centruj, Fun Din Dung je volnej, Fun Din Dungu prostrč,“ mudroval v seriálu Okresní přebor po angažování vietnamského spoluhráče herec David Novotný alias Jarda Kužel. Ve Všetatech na Mělnicku si s podobným rébusem rozhodně hlavu nelámali. Hai Bui Thanha mají v týmu už čtyři roky a neřeknou mu jinak než tím nejtypičtějším českým jménem: Honza!
staré Vietnamský šikula přesně jako z televize: Fotbal měl zakázaný, fandí jen Spartě
Když s fotbalem začínal, nemohl chodit na tréninky. Důvod? Kvůli špatným známkám ho tam nepustili rodiče. Vu Quoc Dat vzpomíná na situaci, kdy trenér postavil do zálohy jeho vietnamského spoluhráče, který byl ale brankářem. Prostě popletl jména.
staré Ĺ˝iadna z krajĂ­n sveta nie je menovĂ˝m manipulátorom, ale Vietnam a Taiwan budĂş Ăşrady monitorovaĹĄ
5.12.2021 (Webnoviny.sk) - Žiadna z krajín sveta v súčasnosti nie je podľa Spojených štátov menovým manipulátorom. Viaceré štáty vrátane Číny, Vietnamu a Taiwanu však neplnia globálne dohody, na základe ktorých sa majú zdržať používania svojich mien ako nástroja na získanie neférových výhod v medzinárodnom.....
staré Vietnam: Ho Či Minovo Město – hektická vstupní brána do země – VIDEO
Po téměř hodinovém čekání na vízum konečně vyrážím z letiště vstříc hlavnímu městu země, na kterou jsem se opravdu hodně těšil. Sice se rovnou nechávám trapně taxikářem obrat o tři stovky, ale co už, to se prostě občas stane. Ruku na srdce, v Praze to dělají také. Už z letadla jsem viděl, jak ulicemi proudí doslova miliony motorek. Tady „dole” mi doprava přijde naprosto šílená. Ale ve srovnání se zhruba stejně velkým Bangkokem tu jsou minimální zácpy, a to zatím nemají ani metro, ani nadzemku. Politika extrémních daní pro auta očividně funguje.
staré 07:40 Vietnam, asijský drak
Zajímavá místa a bohatá historie krásné země jihovýchodní Asie. Francouzský dokument[online]
staré Vietnam: Ho Či Minovo Mesto – hektická vstupná brána do krajiny – VIDEO
Po takmer hodinovom čakaní na vízum konečne vyrážam z letiska v ústrety hlavnému mestu krajiny, na ktorú som sa naozaj veľmi tešil. Síce sa hneď v úvode nechávam trápne obrať taxikárom o tri stovky, ale čo už, to sa proste občas stane. Ruku na srdce, v Prahe to robievajú tiež. Už z lietadla som videl, ako ulicami prúdia doslova milióny motoriek. Tu „dole” sa mi zdá byť doprava úplne šialená. Ale v porovnaní so zhruba rovnako veľkým Bangkokom tu sú iba minimálne zápchy, a to zatiaľ nemajú metro, ani „nadzemku“. Politika extrémnych daní pre autá očividne funguje.
staré Škoda Auto zvažuje vstup na vietnamský trh
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zvažuje možný vstup na vietnamský trh. Podle firmy jde o slibný trh, delegace Škoda Auto se například již zúčastnila obchodní cesty do Vietnamu, kde mapovala lokální podmínky pro rozvoj obchodních aktivit.
staré Škoda Auto míří do Vietnamu. Příští rok zahájí export nových vozů, zvažuje i vlastní továrnu
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zvažuje možný vstup na vietnamský trh. Podle firmy jde o slibný trh, delegace Škoda Auto se například již zúčastnila obchodní cesty do Vietnamu, kde mapovala lokální podmínky pro rozvoj obchodních aktivit. Rozhodnutí o potenciálním vstupu na trh ve Vietnamu však doposud automobilka neučinila, řekl člen představenstva Škoda Auto Martin Jahn.
staré Vietnam: na návštěvě u asijských tygrů – VIDEO
Někdo ho miluje, někdo se zaříká, že se už nikdy nevrátí. Nic mezi tím neexistuje. Já rozhodně patřím do první skupiny – už od prvního dne, co jsem přiletěl do hektického Saigonu a odbočil do jedné z postranních uliček. V následujících několika týdnech nás proto čeká seriál, kde si představíme jednotlivá zajímavá místa. Na začátek si ale pojďme trochu přiblížit důležitá fakta o zemi.
staré Autonovinky: Kalašnikov nabíjí, Vietnam útočí v USA a vítr zaražený čipy
Automobilový Ježíšek naděluje v předstihu. Vietnamský nudlový král servíruje Američanům elektrická SUV, Američané pro změnu nabídnou světu nový dieselový pick-up. Nové kompaktní SUV od Maserati je stále na „čekačce“, zatímco tak trochu nečekaně se představilo extra auto Barbie v životní velikosti. Pojďme se podívat na to, jaké novinky v autobranži přinesl konec listopadu.
staré Soudce Elischer je vinen, rozhodl soud. Hrozí mu 12 let vězení, měl brát úplatky od vietnamské komunity
Pražský městský soud dnes nepravomocně uznal vinným soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera. Zatím není jasné, zda ho odsoudil podle podané obžaloby, která ho viní ze zneužití pravomoci, přijímání úplatků, neoprávněného přístupu do počítačového systému a nadržování. Elischerovi, který od svého zadržení nesmí soudit a pobírá polovinu platu, hrozí až 12 let vězení.
staré Škoda Auto chce vyrábět i prodávat auta ve Vietnamu
Ve dnech 11. až 18. listopadu navštívila Vietnam delegace vrcholných manažerů automobilky Škoda Auto z Mladé Boleslavi. Škoda Auto plánuje zahájit dovoz svých nejnovějších modelů vozů vyráběných v Evropě do Vietnamu již v příštím roce.
staré Vietnam: na návšteve u ázijských tigrov – VIDEO
Niekto ho miluje, iný za zaprisaháva, že sa už nikdy nevráti. Nič medzi tým neexistuje. Ja rozhodne patrím do prvej skupiny – už od prvého dňa, čo som priletel do hektického Saigonu a odbočil do jednej z postranných uličiek. V nasledujúcich niekoľkých týždňoch nás preto čaká seriál, kde si predstavíme jednotlivé zaujímavé miesta. Na začiatku si ale poďme trochu priblížiť dôležité fakty o tejto krajine.
staré Vietnamský VinFast představil dva elektromobily na autosalonu v Los Angeles
Automobilka VinFast odhalila elektromobily VF e35 a VF e36 na losangeleském autosalonu, a tak symbolicky vstoupila na americký trh. Zhruba za rok chce začít doručovat auta zákazníkům.
staré Zemřel básník Robert Bly. Rozebíral krizi mužství a vedl odpor vůči válce ve Vietnamu
Byl přesvědčen, že poezie je vlastní každému. Na dotaz, proč ji píše, odpovídal otázkou: „A proč vy jste přestal?“
staré Blesková večeře po náročném dni? Zkuste vietnamskou plněnou pizzu!
Předvánoční období bývá pěkně náročné. Ke každodenním povinnostem se přidá shánění dárků a spousta různého zařizování. Často nezbývá čas se najíst, přicházíme domů hladoví a na velké vaření není ani pomyšlení. Někdy máme tendenci v zájmu rychlosti obětovat kvalitu, hlavně aby už bylo nějaké jídlo na stole.
staré Ve Vietnamu leží bez využití hora hliníku za miliardy. Pomůže vyřešit krizi?
Hliníková krize. I tak se dá nazvat aktuální situace, kdy celý svět bojuje s nedostatkem i rostoucími cenami tohoto kovu. Podobné problémy by však na trhu nemusely vůbec být. Horu hliníku za několik miliard dolarů totiž už několik let zadržují úřady ve Vietnamu.
staré Ve Vietnamu leží bez využití hora hliníku za miliardy. Pomůže vyřešit krizi?
Hliníková krize. I tak se dá nazvat aktuální situace, kdy celý svět bojuje s nedostatkem i rostoucími cenami tohoto kovu. Podobné problémy by však na trhu nemusely vůbec být. Horu hliníku za několik miliard dolarů totiž už několik let zadržují úřady ve Vietnamu.
actual not cached