Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 18.01.2022 || EUR 24,425 || USD 21,488
úterý 18.ledna 2022, Týden: 4, Den roce: 018,  dnes má svátek Vladislav, zítra má svátek Doubravka
18.ledna 2022, Týden: 4, Den roce: 018,  dnes má svátek Vladislav


( Nalezeno 100 článků )

Obraz jako v kině i doma? Můžete mít mnohem lepší a může to být i celkem levné

staré Obraz jako v kině i doma? Můžete mít mnohem lepší a může to být i celkem levné
Televize a kino, to se nedá srovnat! Tenhle výkřik kinofilů je poměrně rozšířený, ale s největší pravděpodobností vychází z jiných parametrů, než je kvalita obrazu a zvuku. Moderní kinosály se chlubí velkými plátny, spoustou reprosoustav, pohodlným......chcete vědět víc?
datum vydání: 18/01/2022 19:25:38 nyní   OBRAZEM: Fandili jste v Bratislavě házenkářům? Najděte se na našich momentkách
Mistrovství Evropy v házené je pro český tým minulostí. Po odeznění aktuální hořkosti z vyřazení zůstanou jistě všem účastníkům především pozitivní vzpomínky. Realizačnímu týmu, hráčům, fanouškům. Ti vytvořili ve všech třech utkáních pro svůj tým až frenetickou atmosféru. Připomeňte si ji prohlédnutím připojené fotogalerie.
datum vydání: 18/01/2022 19:00:24 nyní   Ochutnejte televizi: Japonsko vynalezlo „lízatelnou“ obrazovku, která napodobuje chutě jídel
Prototyp využívá karusel kanystrů k vytvoření vzorků chutí na hygienické fólii přes plochý televizor/tablet. Japonský profesor vyvinul prototyp olizovatelné televizní obrazovky, která dokáže napodobit chutě jídla, což je další krok... The post Ochutnejte televizi: Japonsko vynalezlo „lízatelnou“ obrazovku, která napodobuje chutě jídel first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.
 • Ochutnejte televizi: Japonsko vynalezlo „lízatelnou“ obrazovku, která napodobuje chutě jídel
 • Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT
 • datum vydání: 18/01/2022 18:35:53 1-3 h OBRAZEM: Magdalena Kožená a dirigent Sir Simon Rattle mají čestný doktorát
  Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získala česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Oba si ocenění převzali při slavnostním ceremoniále v divadle na Orlí, kterého se zúčastnily dvě desítky zástupců ostatních vysokých škol.
  datum vydání: 18/01/2022 12:24:11 dnes OBRAZEM: Patnáct let od orkánu Kyrill. Ničivý živel polámal tisíce stromů
  Rovných patnáct let uplynulo v úterý 18. ledna od chvíle, kdy se Evropou prohnala ničivá větrná smršť, kterou meteorologové pojmenovali Kyrill. Na Litoměřicku šlo o nejničivější vichřici za desítky let. Polámala tisíce stromů, největší škody v okrese napáchala v lesích na Úštěcku a Lovečkovicku. V sousedním Českolipsku si vzala i jeden lidský život.
  datum vydání: 18/01/2022 06:35:11 dnes Vandal v Rusku poničil drahý obraz. Policii to nezajímá, dílo prý kvalitu neztratilo
  V Rusku poničil neznámý vandal vystavené plátno malířky Anny Leporské, když jejím abstraktním postavám přikreslil propiskou oči. Policie oznámila, že se případem nebude zabývat, protože obraz nic ze svých kvalit neztratil. Informoval o tom magazín The Art Newspaper Russia.
  datum vydání: 18/01/2022 06:22:32 dnes Obrazem: Mrtvé místo před nádražím v Plzni ožilo. V kontejnerech je kavárna i bufet
  Plzeň má s územím dlouhodobé plány. Vzniknou tu nové stavby, dostavba bloků domů podél Sirkové ulice, autobusový terminál i zrekonstruovaná křižovatka Americká-Sirková. Realizace je ale na dlouhé lokte. "Vzhledem k významu a využívanosti místa nelze čekat na dokončení zásadních projektů v úplném provizoriu. Pop-up projekt nazvaný Paluba Hamburk představuje dočasné řešení před dokončením dalších etap terminálu, a tak kromě obecného zlepšení kvality prostředí zajišťuje i základní zázemí pro cestující, návštěvníky, ale i místní," myslí si vedoucí úseku veřejného prostoru v Plzni, architekt Jaroslav Holler. Návrh na dočasné zlepšení místa vypracoval ateliér Projectstudio8, podívejte se.
  datum vydání: 17/01/2022 18:26:45 včera Prase se štětcem v rypáku maluje abstraktní obrazy. Jeden se prodal za půl milionu
  Když Joanne Lefsonová zachránila jednoměsíční prasátko před jatky a přivezla si ho do zvířecího útulku v Jihoafrické republice, brzy si všimla, že je vepř něčím výjimečný. Nosila mu totiž do boudy nejrůznější hračky a jedinými předměty, které nesnědl nebo nezničil, byly staré malířské štětce. To Lefsonovou přivedlo k nápadu sehnat pro prase také barvy a zjistit, jestli v něm nedřímá umělecké nadání. Netrvalo dlouho a vepř namaloval svůj první obraz, a to tak, že si vzal štětec do rypáku a začal s ním kroužit po plátně. Za posledních pět let vytvořil přes čtyři stovky děl. Píše o tom zábavní web Bored Panda. Dnes má prasátko s výtvarným talentem početnou základnu příznivců, na Instagramu ho například sleduje přes 50 tisíc lidí. Holduje především modernímu abstraktnímu stylu, a tak není divu, že si díky divokým barevným kompozicím, které probouzejí lidskou představivost, vysloužilo přezdívku Pigcasso. Jeho plátna se také velmi dobře prodávají. Na konci loňského roku za jedno z nich, obraz s názvem Wild and Free (Divoký a svobodný), kupec z Německa zaplatil v přepočtu skoro půl milionu korun. Pigcasso si díky tomu připsal rekord nejdražšího uměleckého díla vytvořeného zvířetem. Překonal dosavadního držitele, kterým byl šimpanz Congo, jehož malba se v roce 2005 prodala za bezmála 350 tisíc korun. Pigcasso a jeho panička ovšem veškeré výtěžky z prodeje obrazů darují na dobročinné účely. Věnují je konkrétně na provoz jihoafrického zvířecího útulku, který se stal i útočištěm prasátka. Lefsonová chce totiž projektem upozornit na nevyhovující podmínky, v nichž musí žít průmyslově chovaná hospodářská zvířata, i na nepříznivé dopady velkochovů na životní prostředí. Mohlo by vás zajímat: Prase umí šikanovat celou rodinu, byt po jeho řádění nepoznáte, ale změnilo mi život, říká Vaštová
  datum vydání: 17/01/2022 13:17:01 včera Obrazem: Než sedneš do automixu, pojď si pro test
  V českých firmách platí od pondělí povinné testování zaměstnanců. Takhle to vypadalo v betonárně firmy Skanska v pražských Letňanech.
  datum vydání: 17/01/2022 06:22:30 včera OBRAZEM: Bílá nádhera. Sněhová nadílka přilákala o víkendu turisty na Čerchov
  Kdo se vydal o víkendu na Čerchov, mohl potkat desítky lidí. Sněhová nadílka přilákala běžkaře, výletníky i rodiny s dětmi.
  datum vydání: 16/01/2022 20:38:05 2 dny Obrazem: Zara letí kolem světa, mlha ji donutila přistát v Benešově
  Teprve devatenáctiletá Zara Rutherfordová usiluje o titul nejmladší ženy, která sama obletěla svět. Světový rekord chce překonat v česko-slovenském letadle. Mezipřistání v Praze ji znemožnilo špatné počasí.
  datum vydání: 16/01/2022 16:42:47 2 dny 5 tipů a triků pro správu spořičů obrazovky na Macu
  Spořič obrazovky je nedílnou, ale natolik samozřejmou součástí operačního systému macOS, že lze velmi snadno zapomenout na to, jaké možnosti úprav a nastavení nabízí. Pokud chcete svůj Mac ještě více personalizovat a upravit si spořič jeho obrazovky na maximum, můžete se při tom nechat inspirovat naší dnešní pěticí tipů a triků.
  datum vydání: 16/01/2022 14:20:13 2 dny OBRAZEM: Konec těžby v Turówě. Demonstrantům se postavily jen dvě seniorky
  Několik desítek aktivistů z Česka, Německa i Polska v sobotu demonstrovalo u brány polského hnědouhelného dolu Turów. Protestující žádají ukončení těžby v tomto dole, a to zejména kvůli dopadům na životní prostředí. Soudní dvůr EU nařídil zde těžbu zastavit, Poláci to ale odmítají a zpochybňují dopady na české území. Akci zachytil fotograf Michal Turek.
  datum vydání: 16/01/2022 12:00:50 2 dny 14:00 Hurvínkova kouzelná obrazárna
  Nestárnoucí dřevěné figurky Spejbla a Hurvínka v podání Josefa Skupy a Miloše Kirschnera potěší všechny generace. Pořad uvádíme ke 130. výročí narození Josefa Skupy (1980). Dále účinkují: H. Štáchová, B. Šulc, L. Homola, M. Huňka, M. Klásek a další. Režie E. Sedlář
  datum vydání: 16/01/2022 11:20:15 2 dny OBRAZEM: Olympijský Peking povolává roboty. Postarají se i o jídlo
  Olympijské hry v Pekingu posunou pandemická opatření na novou úroveň. Běžnou součástí životů se stanou robotičtí pomocníci, kteří mají zabezpečit hladký průběh her. Pojďte si na fotografiích prohlédnout inteligentní restauraci v hlavním centru pro novináře.
  datum vydání: 16/01/2022 10:25:07 2 dny OBRAZEM: Zabili pašíka aneb domácí zabijačka u Perglerových v Brandýsku
  Domácí zabijačka patřila odedávna zejména v zimních měsících ještě před pár desítkami let neodmyslitelně k venkovu také ve středních Čechách. Řezníci i šikovní samouci obcházeli zpravidla od prosince a v období masopustu týden co týden jednotlivá stavení, kde lidem pomáhali s porážkou vepřového, které si soukromníci poctivě podomácku vykrmili, aby si udělali zásoby na další měsíce roku.
  datum vydání: 16/01/2022 08:42:30 2 dny Jablonec chce koupit předválečné obrazy, které má zapůjčené od banky
  Na jednom je panorama města viděné od Dobré Vody, na druhém se vine potok zimní krajinou. Dva obrazy zdobí zasedací sály jablonecké radnice. Ta je má ovšem zapůjčené od Komerční banky a nyní by je ráda získala do svého vlastnictví.
  datum vydání: 15/01/2022 15:22:33 3 dny OBRAZEM: V ledové Jizeře plavalo přes 170 otužilců. Voda měla dva stupně
  Třetí ročník soutěže zimních plavců se uskutečnil v sobotu 15. ledna v Jizeře na Krásné louce v Mladé Boleslavi. Dorazilo více než 170 otužilců z 35 oddílů. Při vstupu do řeky, která měla teplotu lehce nad dva stupně, bylo slyšet i cizí jazyky. Teplota vzduchu se vyšplhala na 4 stupně, což jsou pro zimní plavce prakticky ideální podmínky.
  datum vydání: 15/01/2022 09:23:10 3 dny OBRAZEM: V Cabaretu ožily komiksové postavy. V Brně se setkali příznivci Anime
  /FOTO/ V brněnském Cabaretu des peaches se setkali příznivci japonských Anime. Tento specifický žánr je populární po celém světě. Jednoduché i propracované kostýmy byly cílem obdivu desítek návštěvníků Cabaretu.
  datum vydání: 15/01/2022 08:15:53 3 dny Ako použiť selfie kameru na Xiaomi bez dotyku obrazovky či tlačidiel?
  Na rôzne vychytávky zo strany Xiaomi sme si v nadstavbe MIUI zvykli. Isté zlepšováky neobišli ani aplikáciu Fotoaparát. Jednou z nich je aj bezdotykové používanie prednej selfie kamery. Bezdotykovým myslíme nielen kontakt s displejom, ale aj s bočnými tlačidlami hlasitosti. Na informáciu upozornil web xiaomiadictos.com. V Xiaomi sú si plne vedomí toho, že s väčšími smartfónmi je čoraz ťažšie sa odfotiť … The post Ako použiť selfie kameru na Xiaomi bez dotyku obrazovky či tlačidiel? appeared first on Vosveteit.sk.
 • Ako použiť selfie kameru na Xiaomi bez dotyku obrazovky či tlačidiel?
 • Vosveteit.sk
 • datum vydání: 15/01/2022 05:47:10 3 dny Národní technické muzeum dopravy modely autíček obrazová část expozice 1
  1 expozice 1022344749/6100 dobrovolný příspěvek na koupi lepšího fotoaparátu Národní technické muzeum dopravy: Autobusy Dodávky Kabriolety Kamiony Lehká nákladní auta Mikrobusy Nákladní auta Osobní auta Pohřební…
  datum vydání: 15/01/2022 05:20:05 3 dny Novinky Novy i Primy přilákaly každá k obrazovkám téměř 1,5 milionu diváků
  Komerční televize Prima a Nova ve čtvrtek večer nabídly divákům úvodní díly nových seriálů. Na obrazovkách Primy se rozehrály osudy v seriálu ZOO, Nova uvedla první díl kriminálního seriálu Odznak Vysočina. A oba seriály slavily divácký úspěch.
  datum vydání: 14/01/2022 21:20:12 4 dny 4K HDR projektor JVC DLA-NP5 s HDMI 2.1 míří na náročné hráče, kteří chtějí co největší obraz
  actual not cached