Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 21.01.2022 || EUR 24,345 || USD 21,452
pondělí 24.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 024,  dnes má svátek Milena, zítra má svátek Miloš
24.ledna 2022, Týden: 5, Den roce: 024,  dnes má svátek Milena


( Nalezeno 100 článků )

Vysoce nakažlivá, ale s menšími následky? Varianta omikron pod drobnohledem vědců

staré Vysoce nakažlivá, ale s menšími následky? Varianta omikron pod drobnohledem vědců
První případy nákazy omikronem naznačují, že tato potenciálně vysoce nakažlivá varianta koronaviru by mohla způsobovat lehčí onemocnění covidem-19 než doposud známé koronavirové varianty. ...chcete vědět víc?
datum vydání: 21/01/2022 20:45:24 3 dny Vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron už v Evropské unii převažuje
Vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron už v Evropské unii a Evropském hospodářském prostoru (EHP) převažuje. Uvedlo to dnes Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC). Průměrná převaha varianty v zemích regionu činí 78 procent.
datum vydání: 20/01/2022 11:37:10 4 dny Hypersenzitivita (HSP) se konečně začíná brát vážně. Patříte i vy mezi vysoce citlivé osoby?
Možná jste už slyšeli HSP neboli nové psychologické škatulce, která popisuje vysoce citlivé osoby. Co to vlastně znamená, co je pro tyto lidi specifické a...
staré Armáda má problém. Vysoce postavený generál přišel o bezpečnostní prověrku
Vedení armády má problém. Jeden z vysoce postavených velitelů, generálmajor Štefan Muránský (62), ředitel sekce podpory, který má pod sebou celou armádní logistiku, přišel o bezpečnostní prověrku NBÚ.
staré Irák eviduje první případy vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron
V Iráku se potvrdily první případy vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron. S odvoláním na dnešní sdělení iráckého ministerstva zdravotnictví o tom informuje agentura AFP. Ta zároveň píše, že v Iráku postupuje očkování proti covidu-19 pomalu a velká část populace nerespektuje opatření, která mají šíření infekce bránit. První případy omikronu tak vyvolávají velké obavy z nové vlny šíření infekce.
staré „Kdy to chce Fiala řešit?!“ Akce profesora Berana a dalších, které má ČT na „black listu“. Hlava na hlavě. Vysoce výbušné informace
Aktivizaci společnosti, která je paralyzována současným přístupem k nemoci covid-19, si klade za cíl volné sdružení lékařů, dalších odborníků a podporujících aktivních občanů z hnutí Iniciativa 21. „Cítíme, že je ohrožen demokratický základ společnosti, jsou tady pošlapávána lidská práva. Něco, co bylo označeno za dezinformaci, je za půl roku pravdou,“ upozornila mluvčí Iniciativy 21 a kardioložka Jana Gandalovičová, jak to u nás už dva roky chodí. Na akci hnutí, které burcuje proti vyhlášce o povinném očkování vybraných profesí, vyzval právník Jindřich Rajchl premiéra Fialu a ministra zdravotnictví Válka, aby s námi přestali hrát falešnou hru.
staré JAZYK: Hafo vysoce sofistikovaných přehršlí
Jedna mladá kolegyně se mě zeptala, jak rozumím obsahu slova přehršel. Odpověděl jsem jí ve smyslu dávných klasických znalostí, že se jedná o množství něčeho, co se vejde do jedné, případně do dvou hrstí.
staré JAZYK: Hafo vysoce sofistikovaných přehršlí
Jedna mladá kolegyně se mě zeptala, jak rozumím obsahu slova přehršel. Odpověděl jsem jí ve smyslu dávných klasických znalostí, že se jedná o množství něčeho, co se vejde do jedné, případně do dvou hrstí.
staré Mercedes-Benz má mezinárodně platné schválení systému pro vysoce automatizovanou jízdu
staré Historie českého zločinu: Sadista. Vysoce inteligentní, spořádaný, citlivý vrah, který prohrál boj sám se sebou
„Cítím, že se tomu tentokrát neubráním. Vytahuji nůž. Všechno zmizelo, je jen ona… štíhlá, mladičká – oběť,“ zapsal svoji zpověď muž s nevídaně vysokým IQ.
staré Vysoce proočkované země si myslely, že mají to nejhorší za sebou. Dánsko varuje, že nejtěžší měsíc pandemie teprve začíná
 Nový, poněkud šílený ministr zdravotnictví ČR Válek,  je úplně mimo. Informoval, že Fialova vláda zrušila nouzový stav. "Musíme se s koronavirem naučit žít," tvrdil a dodal také, že hledá pomoc "u Nejvyššího" (tedy u svého Boha). Na jednání vlády jsme rozhodli, že nouzový stav neprodloužíme. Epidemiologická situace vykazuje mírné známky zlepšení. To neznamená, že bychom měli polevit v ostražitosti.Jsme připraveni okamžitě přijmout adekvátní opatření, pokud se situace bude vyvíjet nepříznivě.— Vlastimil Válek (@vlvalek) December 17, 2021 Posléze se Válek vyjádřil, že "má tyto tři jasné priority pro boj s koronavirem""1. Nechci omezovat prezenční výuku ve školách. 2. Připravím systém, který umožní rozložit zátěž mezi všechny nemocnice. 3. Posílím roli PCR testů." Zjevně nechá české zdravotnictví absolutně na pospas nové omikronové vlně. Stejně jako obyvatelstvo ČR.Čeští politikové měli vždycky problém předvídat a řešit problémy včas. V pandemii je to ovšem absolutně klíčové, protože když přicházejí dopady zanedbaných či odkládaných opatření, je už pozdě. Poněkud jiny přístup mají v Dánsku. Jak informuje Washington Post, tamější vědci varují, že budoucnost je hrozivá.  Když si uvědomíte, že editoři listu Washington Post dali tuto zprávu a těchto několik odstavců na první stránku svého nedělního vydání, má to daleko větší dopad než cokoliv se šíří na sociálních sítích. Čtěte každé slovo! When you stop to think that the editors of Washington Post chose this report and these few paragraphs for the front page of the Sunday newspaper, it’s significantly more powerful than whatever is trending on social media. Read every word. (https://t.co/ypa73GTvIY) pic.twitter.com/kCQPc2dbKJ— Jason Kint (@jason_kint) December 19, 2021
staré Portugalsko nově jako vysoce rizikové. Od pondělí se ztíží návraty z ciziny
Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy. Portugalsko se nově zařadí do tmavě červené kategorie, červené země se rozšíří o Island, Lotyšsko a Kanárské ostrovy. Naopak Rumunsko bude oranžové. Nová mapa začne platit od pondělí 20. prosince.
staré Mercedes-Benz obdržel jako první na světě mezinárodně platné schválení systému pro vysoce automatizovanou jízdu
Mercedes-Benz splňuje jako první výrobce automobilů na světě přísné legislativní požadavky předpisů EHK OSN č. 157 pro systémy automatizované jízdy úrovně 3 . Spolkový úřad pro silniční provoz KBA udělil na základě splnění požadavků technických registračních předpisů EHK OSN č. 157 příslušné schválení, a tím vytvořil předpoklady pro možnost nabízet tento systém na mezinárodních trzích za předpokladu, že to příslušná národní legislativa umožňuje. Německo převzalo roli průkopníka, když už v roce 2017 zařadilo systémy automatizované jízdy úrovně 3 do zákona o silničním provozu. Proto si první zákazníci budou moci pořídit již v první polovině roku 2022 Třídu S se systémem DRIVE PILOT, který jim umožní v husté dopravě nebo v dopravních zácpách na vhodných úsecích německých dálnic vysoce automatizovanou jízdu rychlostí až 60 km/h. Volitelná výbava DRIVE PILOT usnadňuje řidiči řízení a umožňuje mu věnovat se vedlejším činnostem na centrálním displeji, například nakupování na internetu nebo vyřizování elektronické pošty v pojízdné kanceláři. Schválení systému platí také pro EQS. „Již mnoho let pracujeme na uskutečnění naší vize automatizované jízdy. Pro naše vozidla jsme vyvinuli inovativní technologii v podobě systému na základě LiDARu, který zákazníkům nabízí jedinečné, luxusní zážitky z jízdy a věnuje jim to nejdůležitější: čas. S úředním schválením se nám nyní podařil průlom: Jsme prvním výrobcem, který zavádí vysoce automatizovanou jízdu v Německu do sériové výroby,“ říká Markus Schäfer, člen představenstva společností Daimler AG a Mercedes-Benz AG a technický ředitel odpovědný za vývoj a nákup. „Tímto milníkem znovu dokazujeme svou průkopnickou práci na automatizované jízdě, a navíc přinášíme radikální změnu dosavadního zažitého paradigmatu. Poprvé ve 136leté historii automobilu přebírá totiž vozidlo za určitých předpokladů dynamické řízení vozu. Současně máme radost z toho, že Německo tímto schválením pokračuje ve své roli průkopníka automatické jízdy.“ Technický schvalovací předpis, na jehož základě může být takovýto systém homologován, vstoupil v platnost na začátku roku 2021. Od té doby může být v Evropě aplikován, a Mercedes-Benz jako první výrobce tuto příležitost rychle využil. Německo bylo v roce 2017 první zemí, která zařazením systémů automatizované jízdy úrovně 3 do zákona o silničním provozu vytvořila právní základ pro používání těchto systémů v souladu s legislativními ustanoveními. Mercedes-Benz nabízí systém DRIVE PILOT nejprve na 13 191 kilometrech dálnic v Německu. Rozsáhlé zkušební jízdy s tímto systémem již probíhají například v USA a Číně. Jakmile bude na dalších trzích vytvořen národní legislativní rámec pro vysoce automatizovanou jízdu, který bude umožňovat především odvracení pozornosti od řízení, bude postupně následovat uvedení systému DRIVE PILOT na mezinárodní trhy.
 • staré Švýcarsko se stalo vysoce rizikovou oblastí
  Švýcarská vláda po dlouhém váhání zavedla ode dneška nová celostátní protiepidemická opatření, která mimo jiné zpřísňují vstupní požadavky. Ještě před několika dny švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset prohlásil, že celostátní zpřísnění ochranných opatření není potřeba, nyní však obrací a oznámil: „Situace je velmi vážná, musíme tento trend zpomalit a to může fungovat pouze tehdy, když se všichni zúčastní." Sedmidenní výskyt 600 nakažených na sto tisíc a více než 80 procent plných jednotek intenzivní péče donutil vládu v Bernu jednat. "Tlak je velmi vysoký, velmi kritický," řekl Berset a referendum k tomu dává vládě plnou podporu. Nyní i liberální Švýcarsko nařizuje přísná korona virová opatření pro celou konfederaci a nejen v kantonech, které byly obzvláště postiženy, jak tomu bylo dříve. Komentátoři poukazují, že není náhoda, že ke změně kurzu dochází jen pár dní po velmi kontroverzním referendu o švýcarském Covid zákonu, kterému jasný souhlas dalo vládě 62 procent obyvatel. swiss mapa Promo článek:  Promo článek číst dál
 • swiss mapa
 • číst dál
 • staré SpaceX opustili tři vysoce postavení zaměstnanci
  Ve SpaceX se dějí věci. V minulých týdnech opustili tuto společnost viceprezidenti pro mise a startovací operace Lee Rosen a Ricky Lima a viceprezident pro pohon Will Heltsley. Ten skončil údajně kvůli nespokojenosti vedení ohledně pokroků vývoje motorů Raptor. Zbylí dva zřejmě odešli dobrovolně kvůli extrémnímu tlaku, který momentálně ze strany vedení je u kosmické lodi Starship.
  staré Vysoce nakažlivá, ale s menšími následky? Varianta omikron pod drobnohledem vědců
  První případy nákazy omikronem naznačují, že tato potenciálně vysoce nakažlivá varianta koronaviru by mohla způsobovat lehčí onemocnění covidem-19 než doposud známé koronavirové varianty.
  staré SpaceX opustilo hned několik vysoce postavených zaměstnanců
  V uplynulých týdnech opustili SpaceX hned tři vysoce postavení zaměstnanci. Upozornil na to americký televizní kanál CNBC. Konkrétně se jednalo o viceprezidenta pro pohon Willa Heltsleyho, viceprezidenta pro mise a startovací operace Lee Rosena a konečně Rickyho Lima, který měl na starost tutéž ...
  staré Další ohnisko. Veterináři v Lednici potvrdili vysoce patogenní typ ptačí chřipky
  Státní veterinární správa potvrdila v malochovu drůběže v Lednici na Břeclavsku vysoce patogenní typ ptačí chřipky.
  staré VĂ˝skyt varianty koronaviru Omikron - zavedenĂ­ krizovĂ©ho balĂ­ÄŤku opatĹ™enĂ­ pro vstup na ĂşzemĂ­ PL z vysoce rizikovĂ˝ch zemĂ­ a ze zemĂ­ mimo schengenskĂ˝ prostor (od 1. do 17. 11. 2021)
  Dne 29. 11. 2021 informoval ministr zdravotnictví Polska Adam Niedzielski o zavedení krizového balíčku opatření reagujícího na výskyt
  staré Michelin Primacy HP: vysoce výkonná pneumatika
  Pneumatika francouzského výrobce Michelinu s názvem Primacy HP není pro motoristy žádnou novinkou. Jde o pneumatiku, která podle výrobce zajišťuje lepší ovladatelnost a obzvláště dobré vlastnosti při brzdění na mokré vozovce. Pneumatika Michelin Primacy HP patří mezi vysokovýkonné pneumatiky, což v ...
  staré Vysoce odolné Bridgestone EVO
  Bridgestone uvedl novou řadu pneumatik pro smíšený provoz s vyšší nosností. Nová řada nese označení EVO a je určená pro smíšený provoz na silnici i v terénu. Nové pneumatiky ocení zejména provozovatelé vozových parků z oblasti stavebnictví a těžebního průmyslu, pneumatiky umožňují přepravovat těžší ...
  staré Marihuaně se zelení, ale investice do konopí je vysoce riziková
  Trh s marihuanou má za sebou průlomový rok. Populární droga se letos dočkala legalizace hned v několika zemích a do podnikání s konopnými produkty se začínají pouštět i některé světoznámé značky. Akcie firem obchodujících s marihuanou se přesto v posledních dnech propadly na nejnižší hodnoty za dvanáct měsíců a odborníci oslovení deníkem E15 investice do nich také spíše nedoporučují.     
  staré Hrozba další epidemie: Na mokrých trzích v Číně se šíří 18 vysoce rizikových virů, ví vědci
  Australští vědci se v nové studii zaměřili na nechvalně známé čínské „mokré trhy“. V prodávaném mase zde odhalili 18 rizikových virů, které by podle expertů mohly kdykoli odstartovat další epidemii. Ta by navíc tentokrát představovala velké riziko pro lidi i pro zvířata zároveň.
  staré Hrozba dalších epidemie: Na mokrých trzích v Číně se šíří 18 vysoce rizikových virů, ví vědci
  Australští vědci se v nové studii zaměřili na nechvalně známé čínské „mokré trhy“. V prodávaném mase zde odhalili 18 rizikových virů, které by podle expertů mohly kdykoli odstartovat další epidemii. Ta by navíc tentokrát představovala velké riziko pro lidi i pro zvířata zároveň.
  staré TWN - Yun Feng (vysoce rychlostní protizemní raketa)
  Autor: Jiří Tintěra Datum: 21.11.2021 00:37:20 Vážení, je zřejmé, že Taiwanci to s obranou ostrova myslí vážně, když v srpnu 2019 zahájili výrobu vysokorychlostních protizemních střel, která spadají do kategorie: Land-Attack Cruise Missiles (LACM). Zbraň je nejčastěji označována jako: Yun Feng. Testy raket Yun Feng proběhly 14. a 15.04.2021 a údajně byl dosažen dolet 1500 km. Předpokládá se, že bylo již vyrobeno asi dvacet raket a deset mobilních raketových platforem osazených licenčně vyráběnými odpalovacími zařízeními typu Lockheed Martin Mk.41 VLS. Další známé informace: - zbraň figuruje i pod jinými názvy: Cloud Peak, Sea Bow, Sky Bow 3 - vývoj zajistil: National Chung-Shan Institute of Science and Technology (NCSIST) - hmotnost hlavice: 225 kg, - letová rychlost: 1030 m/s, - dostřel: přes 1200 km (ve vývoji verze s dostřelem 2000 km), - hlavní pohonná jednotka: náporový motor, - pomocné startovací raketové motory. Zdroj: defence-ua.com defense.info https://missilethreat.csis.org/missile/yun-feng/ navalpost.com https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3923516 www.upmedia.mg
 • Jiří Tintěra
 • defence-ua.com
 • defense.info
 • https://missilethreat.csis.org/missile/yun-feng/
 • navalpost.com
 • https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3923516
 • www.upmedia.mg
 • staré QNAP představuje vysoce výkonné 3pozicové zařízení RAID 5 2,5GbE NAS s M.2 SSD cache/ Edge TPU pro provoz virtuálních počítačů a Qtier
  Tisková zpráva: Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila 3pozicové zařízení RAID 5 2,5GbE TS-364 NAS se sloty M.2 PCIe Gen3 NVMe SSD a konektivitou 2,5GbE. Zařízení poskytuje optimalizovaný výkon v domácích a kancelářských prostředích. Zařízení TS-364 podporuje lehkou virtualizaci/kontejnery a výstup HDMI a nabízí řešení pro centralizované úložiště, zálohování, sdílení souborů a multimédia s bohatými aplikacemi pro NAS pro vyšší produktivitu […]
  staré QNAP představuje vysoce výkonné 3pozicové zařízení RAID 5 2,5GbE NAS s M.2 SSD cache/ Edge TPU pro provoz virtuálních počítačů a Qtier
  Tisková zpráva: Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila 3pozicové zařízení RAID 5 2,5GbE TS-364 NAS se sloty M.2 PCIe Gen3 NVMe SSD a konektivitou 2,5GbE. Zařízení poskytuje optimalizovaný výkon v domácích a kancelářských prostředích. Zařízení TS-364 podporuje lehkou virtualizaci/kontejnery a výstup HDMI a nabízí řešení pro centralizované úložiště, zálohování, sdílení souborů a multimédia s bohatými aplikacemi pro NAS pro vyšší produktivitu a neomezenou zábavu. „Nové zařízení TS-364 NAS umožňuje vytvořit […]
  staré Aktualizujte BIOS. Intel přiznal vysoce závažné bezpečnostní chyby v mnoha svých procesorech
  Intel publikoval informace o dvou závažných bezpečnostních zranitelnostech, které se týkají několika řad jeho procesorů. Případný útočník může díky nim získat vyšší úroveň oprávnění – naštěstí to platí jen v případě, že by měl fyzický přístup ke zranitelným zařízením. Chyby objevila a nahlásila ...
  staré Zařazení ČR mezi vysoce rizikové země nepřináší turistům právo na storno
  Ze zařazení Česka či Rakouska mezi epidemicky vysoce rizikové země, jak Německo učinilo o víkendu, nevyplývá pro německé turisty automaticky snadnější možnost bezplatného stornování pobytů v těchto zemích. Upozorňuje na to dnes v přehledu cestovně právních podmínek pro rekreační pobyty německý deník Kölner Stadt-Anzeiger.
  staré Koronavirus ONLINE: 14 199 případů za pátek. Němci potvrdili Česko jako vysoce rizikové
  Epidemie koronaviru v Česku s mutací delta zesiluje. V pátek testy potvrdily 14 199 případů. Hospitalizovaných je 3845 lidí. Vláda v pátek schválila další dvě kola testování ve školách. Od 29. listopadu pak přijde zpřísnění opatření, které se dotkne neočkovaných. A Německo bude od neděle považovat Česko za epidemicky vysoce rizikové, neočkované čeká karanténa. Výjimka platí pro krátké cesty a pendlery. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
  staré Německo označilo Českou republiku za vysoce rizikovou. Pendlery čeká testování
  Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekčních chorob. Zpřísněné epidemické hodnocení, které je reakcí na rychlé šíření nemoci covid-19 v Česku, zkomplikuje cestování především neočkovaným, od nichž bude vyžadována karanténa. Krátkých cest, jejichž délka nepřesáhne 24 hodin, nebo každodenního dojíždění za prací a studiem se povinná izolace nedotkne. Pendleři se ale bez pravidelného testování neobejdou.
  staré Neočkovaní mají problém. Němci Česko zařadili mezi vysoce rizikové země
  Německá ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví s ohledem na situaci kolem šíření nemoci covid-19 v pátek 12. listopadu zařadila Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Nová nařízení platí od neděle 14. listopadu.
  staré Německo označilo Českou republiku za vysoce rizikovou zemi. Pendlery čeká testování
  Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekčních chorob. Zpřísněné epidemické hodnocení, které je reakcí na rychlé šíření nemoci covid-19 v Česku, zkomplikuje cestování především neočkovaným, od nichž bude vyžadována karanténa. Krátkých cest, jejichž délka nepřesáhne 24 hodin, nebo každodenního dojíždění za prací a studiem se povinná izolace nedotkne. Pendleři se ale bez pravidelného testování neobejdou.
  staré Německo označilo Česko za vysoce rizikovou zemi. Neočkované pendlery čeká testování
  Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekčních chorob. Zpřísněné epidemické hodnocení, které je reakcí na rychlé šíření nemoci covid-19 v Česku, zkomplikuje cestování především neočkovaným, od nichž bude vyžadována karanténa. Krátkých cest, jejichž délka nepřesáhne 24 hodin, nebo každodenního dojíždění za prací a studiem se povinná izolace nedotkne. Pendleři se ale bez pravidelného testování neobejdou.
  staré Koronavirus ONLINE: 10 395 případů za čtvrtek. Němci potvrdili Česko jako vysoce rizikové
  Epidemie koronaviru v Česku s mutací delta zesiluje. Ve čtvrtek testy potvrdily 10 395 případů. Hospitalizovaných je 3557 lidí. Vláda v pátek schválila další dvě kola testování ve školách. Od 29. listopadu pak přijde zpřísnění opatření, které se dotkne neočkovaných, o parametrech kabinet právě jedná. A Německo bude od neděle považovat Česko za epidemicky vysoce rizikové, neočkované čeká karanténa. Výjimka platí pro krátké cesty a pendlery. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
  staré Německo označilo Českou republiku jako epidemicky vysoce rizikovou zemi
  Berlín - Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým...
  staré Německo označilo Českou republiku jako epidemicky vysoce rizikovou zemi
  Berlín - Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým...
  staré Německo označilo Českou republiku za epidemicky vysoce rizikové
  Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekčních chorob.
  staré Česko bude od neděle pro Němce znovu vysoce rizikovou zemí
  Spolková republika Německo s účinností od neděle zařadila Česko na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekčních chorob.
  staré Německo označilo Českou republiku jako epidemicky vysoce rizikovou zemi
  Berlín - Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým...
  staré Němci zařadí Česko mezi vysoce rizikové země: Co to znamená pro očkované i neočkované?
  Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. ČTK to dnes řekl český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. O zapsání na seznam společně rozhodují německá ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví s ohledem na situaci kolem šíření nemoci covid-19, správcem seznamu je Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekcí.
  staré Německo zařadí ČR na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí
  Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. ČTK to dnes řekl český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. O zapsání na seznam společně rozhodují německá ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví s ohledem na situaci kolem šíření nemoci covid-19, správcem seznamu je Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekcí.
  staré Německo v pátek zařadí Českou republiku na seznam vysoce rizikových zemí
  Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí, uvedl český velvyslanec v Berlíně Tomáš Kafka. O zapsání na seznam společně rozhodují německá ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví s ohledem na situaci kolem šíření nemoci covid-19.
  staré Německo v pátek označí ČR za epidemicky vysoce rizikové
  Berlín - Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. ČTK to dnes řekl český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. O...
  staré Koronavirus ONLINE: Němci zařadí ČR mezi vysoce rizikové země. Dotkne se to hlavně neočkovaných
  Epidemie koronaviru v Česku s mutací delta zesiluje. V úterý testy potvrdily 14 539 případů, nejvíce od poloviny března, ve středu 13 502. Hospitalizovaných je 3452 lidí. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére uvedl, že 22. a 29. listopadu budou ve školách opět plošné testy na covid a od 29. listopadu přijde zpřísnění opatření, které se dotkne neočkovaných. A Německo v pátek zařadí ČR na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
  staré Česko bude od neděle na německém seznamu vysoce rizikových oblastí
  Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. České tiskové kanceláři to řekl velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. Komplikace to bude znamenat především pro neočkované. Ti budou muset na deset dní do karantény, pro jejíž předčasné ukončení po pěti dnech je nutný negativní test.
  staré Německo v pátek označí ČR za epidemicky vysoce rizikové
  Berlín - Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. ČTK to dnes řekl český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. O...
  staré Německo v pátek označí ČR za epidemicky vysoce rizikové
  Berlín - Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. ČTK to dnes řekl český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. O...
  staré Oslava Pekingu. Vysoce postavený badatel Akademie věd píše pro list čínské propagandy
  Jméno Marka Hrubce, který na Akademii věd zastřešuje výzkum Číny, se objevuje pod oslavnými texty čínského režimu. Publikuje je čínská propaganda.
  staré Náš host: Veterinář: Vysoce nakažlivý psincový kašel tentokrát provází víc komplikací
  Psincový kašel je sezónní respirační onemocnění, které se mezi psy šíří na podzim a na jaře. Podle veterináře Radka Protivy letos na podzim u psích pacientů s tímto kašlem častěji dochází k závažným komplikacím.
  staré Průzkum: Očekávána taxa za řemeslné práce je u Čechů vysoce pod tržní cenou
  Praha - Očekávaná hodinová taxa za řemeslné práce je podle průzkumu start-upu Supersoused.cz u Čechů vysoce pod tržní cenou. Při hledání řemeslníka na tržišti sousedské pomoci se...
  staré Průzkum: Očekávána taxa za řemeslné práce je u Čechů vysoce pod tržní cenou
  Praha - Očekávaná hodinová taxa za řemeslné práce je podle průzkumu start-upu Supersoused.cz u Čechů vysoce pod tržní cenou. Při hledání řemeslníka na tržišti sousedské pomoci se...
  staré Německo v pátek neoznačí Česko za epidemicky vysoce rizikové
  Berlín - Německo bude Českou republiku i přes rychlé šíření nákazy koronavirem nadále považovat za epidemicky bezpečnou zemi, v pátek ji proto i přes dřívější očekávání nezařadí...
  staré Německo zatím neoznačí Českou republiku za epidemicky vysoce rizikovou
  Německo bude Českou republiku i přes rychlé šíření nákazy koronavirem nadále považovat za epidemicky bezpečnou zemi, v pátek ji proto i přes dřívější očekávání nezařadí na seznam vysoce rizikových oblastí. ČTK to dnes řekl český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. Český ministr vnitra Jan Hamáček v pondělí varoval, že Česko se pravděpodobně od příštího týdne dostane na německý seznam vysoce rizikových zemí.
  staré Německo v pátek neoznačí Česko za epidemicky vysoce rizikové
  Berlín - Německo bude Českou republiku i přes rychlé šíření nákazy koronavirem nadále považovat za epidemicky bezpečnou zemi, v pátek ji proto i přes dřívější očekávání nezařadí...
  staré Německo i přes nárůst nakažených neoznačí Česko za vysoce rizikovou zemi
  Německo bude Česko i přes rychlé šíření nákazy covidu-19 nadále považovat za epidemicky bezpečnou zemi, v pátek ji proto i přes dřívější očekávání nezařadí na seznam vysoce rizikových oblastí. ČTK o tom informoval český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka.
  staré Německo v pátek neoznačí Českou republiku za epidemicky vysoce rizikovou
  Berlín - Německo bude Českou republiku i přes rychlé šíření nákazy koronavirem nadále považovat za epidemicky bezpečnou zemi, v pátek ji proto i přes dřívější očekávání nezařadí...
  staré Unikly nové, vysoce kvalitní rendery Samsungu Galaxy S22
  Do éteru pronikly nové, vysoce detailní rendery základního modelu příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S22. Vytvořil je – údajně na základě informací bývalého zaměstnance korejského technologického obra – web LetsGoDigital. Nové rendery ukazují v podstatě to samé co první rendery Galaxy S22 z konce září – plochý displej s velmi tenkými rámečky a nahoře uprostřed umístěným kruhovým průstřelem a „semaforově“ uspořádaný trojitý fotoaparát. Telefon by se tak […]
  staré Hamáček: Česko se dostane na německý seznam vysoce rizikových zemí
  Praha/Berlín - Česká republika se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) příští týden pravděpodobně dostane na německý seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Hamáček to řekl...
  staré Hamáček: Česko se dostane na německý seznam vysoce rizikových zemí
  Praha/Berlín - Česká republika se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) příští týden pravděpodobně dostane na německý seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Hamáček to řekl...
  staré Německo nově považuje Slovensko za epidemicky vysoce rizikovou zemi
  Německo s účinností od neděle 31. října zařadilo Slovensko na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI), který soupis spravuje. Česko i přes rychle rostoucí počty nových případů nemoci covid-19 zůstává pro Němce bezpečnou zemí. Nové epidemické hodnocení Slovenska znamená cestovní komplikace především pro neočkované, kteří po příjezdu do Německa musí nehledě na test nastoupit do desetidenní karantény, kterou je možné zkrátit po pěti dnech dalším testem.
  staré Německo nově považuje Slovensko za epidemicky vysoce rizikovou zemi
  Berlín - Německo s účinností od neděle 31. října zařadilo Slovensko na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI), který soupis spravuje. Česko...
  staré Německo nově považuje Slovensko za epidemicky vysoce rizikovou zemi
  Německo s účinností od neděle 31. října zařadilo Slovensko na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI), který soupis spravuje. Česko i přes rychle rostoucí počty nových případů nemoci covid-19 zůstává pro Němce bezpečnou zemí.
  staré Německo nově považuje Slovensko za epidemicky vysoce rizikovou zemi
  Berlín - Německo s účinností od neděle 31. října zařadilo Slovensko na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI), který soupis spravuje. Česko...
  staré Primátor Žbánek: Firma dává práci vysoce specializovaným odborníkům
  V Olomouci zajišťují software exkluzivně pro jednu z největších světových kosmetických firem - Oriflame.
  staré Šíří se vysoce nakažlivé formy viru, bez očkování by už byly nemocnice plné, říká Dušek
  Skokové navýšení počtu nakažených potvrzuje zrychlení covidové epidemie, které se projevuje i v dalších evropských zemích. Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška vysoce nakažlivé formy viru v dopadu na zdraví nesmírně brzdí očkování.
  staré Bolívie nasadila do boje proti covidu vysoce toxickou látku: Vstřikují ji lidem do žil!
  Oxid chloričitý je toxická, zdraví i život ohrožující látka, v Bolívii ji přesto začali aplikovat v nemocnici coby lék proti covidu-19! Látku používanou jako dezinfekce a bělidlo vpravují lidem přímo do žil. 
  staré Kingston uvádí na trh vysoce výkonné SSD KC3000
  Pro náročnější zákazníky si společnost Kingston připravila nové SSD KC3000, které je určeno pro rozhraní PCIe 4.0 a to dokáže s jeho čtyřmi linkami v podstatě celé využít, neboť přenosové rychlosti končí na 7000 MB/s. 
  actual not cached