Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 18.01.2022 || EUR 24,425 || USD 21,488
úterý 18.ledna 2022, Týden: 4, Den roce: 018,  dnes má svátek Vladislav, zítra má svátek Doubravka
18.ledna 2022, Týden: 4, Den roce: 018,  dnes má svátek Vladislav


( Nalezeno 100 článků )

Ženy a dívky jsou žádané pro technické pozice

staré Ženy a dívky jsou žádané pro technické pozice
Automobilka Toyota spustila program, jehož cílem je zvýšit podíl žen na vědeckých a technologických pozicích. Jmenuje se Girls STEM a má inspirovat studentky k zájmu o technická místa. Spolupracovat na něm bude největší poskytovatel vzdělávacích programů na kontinentu JA Europe a Inspiring Girls International. Povolání v oblasti vědy, technologie, inženýringu a matematiky, si podle posledních...chcete vědět víc?
staré Vzorky EPYC Milan-X s pamětí V-Cache jsou nabízeny v Číně jen za 2800 USD
Společnost AMD už dříve ohlásila, že si chystá procesory Milan-X, které přijdou na trh se základem v čipletech Zen 3 ještě před nástupem nové 5nm generace a nabídnou vyšší výkony díky svým V-Cache. 
staré Dakar 2022: Formality a papíry vyřízeny. Buggyráci jsou připraveni.
Formality vyřízeny, Buggyra je připravena na start Rally Dakar 2022 Po administrativních přejímkách a shakedownu přišel čas technických přejímek. Naštěstí se potvrdily odhady Davida Vršeckého a zdlouhavá procedura spojená s kontrolou techniky týmů Tatra Buggyra Racing a Buggyra ZM Racing proběhla bez obtíží. Již před startem musel tým Buggyra řešit
staré Rallye Dakar 2022: Formality vyřízeny, Buggyra je připravena na start
Po administrativních přejímkách a shakedownu přišel čas technických přejímek. Naštěstí se potvrdily odhady Davida Vršeckého a zdlouhavá procedura spojená s kontrolou techniky týmů Tatra Buggyra Racing a Buggyra ZM Racing proběhla bez obtíží. Již před startem musel tým Buggyra řešit neúčast Teo Calveta, kvůli jeho zranění. Další tři posádky však zdárně prošly všemi formálními procedurami a mohou se prvního ledna postavit na start Rally Dakar. V kategorii T3 to budou obhájci vítězství Josef Macháček a Pavel Vyoral (#300), kterým budou chtít sekundovat se stejným prototypem Buggyra Can-Am MK50 XRS Saleh Alsaif a Oriol Vidal Montijano (#313). Mezi kamiony budou bojovat s Tatrou Phoenix o vylepšení loňského devátého místa Ignacio Casale, Alvaro Leon a Tomáš Šikola (#511). Šestinásobný dakarský šampión a obhájce vítězství v kategorii T3, Josef Macháček to sice viděl poněkud odlišně, na druhou stranu ho potěšila pozvánka na tiskovku největších hvězd soutěže.
 • řešit neúčast Teo Calveta
 • staré Vlaky z Prahy do Českých Budějovic budou dálkově řízeny
  Správa železnic buduje nové dispečerské stanoviště, do kterého přesune dálkové řízení provozu na trati z Prahy do Českých Budějovic. Spolu s ním zde bude nainstalován i evropský vlakový zabezpečovací systém ETCS. ETCS má postupně nahradit asi 20 různých národních systémů zabezpečovačů a umožnit tak vedení vlaků po celém území Evropy.
  staré Komise rozhodčích: Penalty v Karviné i Teplicích byly nařízeny správně
  Sudí většinu složitých momentů 15. kola první ligy zvládli, míní komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Podle ní Pavel Orel na základě zásahu videorozhodčího správně nařídil v Karviné penaltu pro Liberec a v Teplicích zahrávaly Pardubice dva pokutové kopy krátce po sobě podle pravidel.
  staré Komise rozhodčích: Penalty v Karviné i Teplicích byly nařízeny správně
  Sudí většinu složitých momentů 15. kola první ligy zvládli, míní komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Podle ní Pavel Orel na základě zásahu videorozhodčího správně nařídil v Karviné penaltu pro Liberec a v Teplicích zahrávaly Pardubice dva pokutové kopy krátce po sobě podle pravidel.
  staré Windows 11 přijdou na trh za měsíc, nabízeny budou ihned i jako aktualizace
  Za měsíc, respektive přesněji 5. října, vypustí Microsoft na trh nový systém Windows 11, který se od té doby začne prodávat na nových PC a také začne být nabízen jako upgrade zdarma pro Windows 10 a vhodný hardware.
  staré Babišův střet zájmů nás může stát 180 miliard korun. Zákony jsou tiše obcházeny
  Von der Leyenová o podmínkách podpory: „Je tam požadavek na zajišťování a sběr informací o osobách, které stojí za subjekty, které dostávají finance.“
  staré Silné rádiové signály z Krabí mlhoviny jsou doprovázeny zvýšenými emisemi v celém spektru
  Z téměř tří tisíc známých pulzarů jen hrstka vydává tzv. obří rádiové pulzy, které svou intenzitou výrazně převyšují běžnou aktivitu hvězdy. Z nich pouze pulzar v Krabí mlhovině zvyšuje při těchto pulzech aktivitu také ve zbylých částech spektra. Energie uvolněná při těchto pulzech je tedy možná i více než stokrát větší než se původně uvažovalo. Nová pozorování vědce přibližují k pochopení tohoto chování pulzarů.
  staré Vakcíny na covid-19 jsou nabízeny i na darknetu
  Na odvrácené straně internetu vzkvétá obchod s vakcínami a očkovací dokumentací.
  staré Toulky po Brdech - Zámek Hořovice: Odtud byly Brdy řízeny po staletí
  Zámek v Hořovicích byl založený přibližně na konci 17. století, kdy jej vlastnil rod Vrbnů. Dostaven byl roku 1709, kdy o něm najdeme první písemnou zmínku.
  staré Jurečka (KDU-ČSL): Nepotřebné nádražní budovy budou nabízeny efektivněji
  Rekonstrukce tratí a nádražních budov, které jsou v Olomouckém kraji často v dezolátním stavu, to je téma, kterému se aktivně věnuje předseda KDU-ČSL a zastupitel Olomouckého kraje za Spojence Marian Jurečka.
  staré Vertikální myši už nejsou levákům zapovězeny. Jednu takovou vyrábí Cherry
  Odhaduje se, že je na světě až 10 % levorukých lidí. Pro velké výrobce periferií jako Logitech, Microsoft nebo Genius je to ale zdá se příliš malý trh, než aby pro něj připravovali ergonomické myši. Leváci si musí vystačit s univerzálními symetrickými. Německá společnost Cherry ...
  staré Papež povolil ženám číst při mši a sloužit u oltáře. Jáhenství a kněžství zůstávají zapovězeny
  Papež František schválil změnu kanonického práva, která ženám oficiálně povoluje další činnosti u oltáře v roli ministrantky. Změna uznává praxi, která je již zaběhnutá v mnoha částech světa, uvádí světové agentury. Ženám i nadále zůstává zapovězený kněžský stav a jáhenství.
  staré Arašídy jsou zdraví prospěšné. Někomu jsou ale zapovězeny
  V nejedné domácnosti se v čase adventním na stole objevují arašídy, které po večerech louskáme a chroupeme u vánočních filmů. Nevyloupaným ...
  staré Zeny [Adam El Chaar / Milan Hodek]
  Dynamické prozaické reflexe nekonformního setkávání s lidmi a místy jsou dílem mladého novináře, blogera a performera. Obrazové střihy, krátká setkání a dialogy provázejí autobiografického vypravěče rozmanitými městy i místy v Česku i Evropě.
  staré Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze, rozhodl Nejvyšší soud
  Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle Hospodářských novin (HN) to vyplývá z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), které může mít dopad i na některé sledované kauzy, třeba případy spojené s lobbistou Ivem Rittigem. Některé soudy dosud takové poznatky z odposlechů nepřipouštěly jako důkazy. O novém rozhodnutí informuje deník na svém webu.
  staré Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze, rozhodl Nejvyšší soud
  Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle Hospodářských novin (HN) to vyplývá z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), které může mít dopad i na některé sledované kauzy, třeba případy spojené s lobbistou Ivem Rittigem. Některé soudy dosud takové poznatky z odposlechů nepřipouštěly jako důkazy.
  staré Mýty o Dubaji aneb nevěřte všemu, co se povídá. Alkohol ani bikiny nejsou zapovězeny!
  Patříte do skupiny lidí, která ještě neměla možnost Dubaj navštívit, a zvažujete, zda je to dobrý nápad? Určitě víte, že je Dubaj jedno z nejluxusnějších měst na světě, a možná si proto myslíte, že musí být automaticky extrémně drahé a nedostupné. Přesně tohle je jeden z mýtů, který o Dubaji traduje. Jak je to s dalšími mýty, ať už se bavíme o pití alkoholu, nošení bikin nebo o městě, kde je jen písek a poušť? Pojďme se na ně podívat zblízka.
  staré Cooper se stává partnerem BRUTE Jeeps. Jejich pneumatiky budou nabízeny při volbě modifikovaných jeepů
  Příspěvek Cooper se stává partnerem BRUTE Jeeps. Jejich pneumatiky budou nabízeny při volbě modifikovaných jeepů pochází z Pneunews
 • Cooper se stává partnerem BRUTE Jeeps. Jejich pneumatiky budou nabízeny při volbě modifikovaných jeepů
 • Pneunews
 • actual not cached