Startup Mileus spojuje taxislužbu a veřejnou dopravu, má první investici
staré Startup Mileus spojuje taxislužbu a veřejnou dopravu, má první investici Pohodlnější dojíždění a udržitelnější doprava. Startup Mileus, který chce změnit dopravu ve městech, získává investici od DEPO Ventures.
Český startup Mileus, za kterým stojí spoluzakladatel Liftaga Juraj Atlas, ve své technologii spojuje taxislužbu a veřejnou dopravu. Přináší celkové zlepšení dopravní situace ve velkých evropských městech a umožňuje lidem snadnější dojíždění. Obyvatelé z okrajových částí měst tak budou moci nechat svá auta doma.
Na další rozvoj nyní získává investici 100 tisíc eur (více než 2,5 milionu korun) od andělského fondu Grouport investiční skupiny DEPO Ventures. Mileus byl zařazen do žebříčku TOP 10 Government Tech Startups Europe 2020 a byl vybrán mezi TOP 5 Intermodal Mobility Solutions 2021 podle StartUs Insights.
„Mileus je vizionářský projekt, který má ambici změnit dopravu ve velkých městech, což řidiči stojící každý den v kolonách nesmírně ocení. Je to rostoucí světový problém, který se dotýká každého z nás, a disruptivní systémová změna je nevyhnutelná. Věříme, že Mileus má všechny předpoklady uspět. Sázíme zde na vizionářského zakladatele, který má bohaté zkušenosti a úspěchy z odvětví mobility, a proto věříme, že právě on a jeho tým se prosadí. Mně osobně se na projektu líbí, že kombinuje ohromný byznysový potenciál, a zároveň má vysoký environmentální dopad. Je to přesně ten typ projektů, který chci podporovat,“ říká Jan Krahulík, partner andělského fondu Grouport od skupiny DEPO Ventures.
Technologie Mileus umožňuje plánování přepravy smluvních i sdílených dopravních služeb, jako je taxi, a zajišťuje v reálném čase jejich návaznost na městskou hromadnou dopravu. Cílem je nabídnout alternativu k neefektivní individuální automobilové dopravě, ke které jsou často nuceni obyvatelé z okrajů měst.
„Ukazuje se, že moderní taxislužby nepomohly odlehčit centra od osobních aut. Podle průzkumů mají na města spíš negativní vliv, protože vytahují lidi z udržitelnějších forem dopravy, především z městské hromadné dopravy (MHD). Hledali jsme proto způsob, jak negativní dopady moderních taxislužeb zmírnit, a zároveň jim přinést tak potřebnou příležitost pro růst. S novou situací, kterou také ovlivnila pandemie, máme i novou příležitost zavést do městské mobility efektivní inovace a změnit způsob, jakým dojíždíme. Mileus bude komfortnější než jenom MHD a levnější než jenom taxi,“ říká Juraj Atlas, zakladatel a CEO startupu Mileus.
Když se MHD potká s taxíkem. Rychleji, levněji, pohodlněji
Systém naplánuje cestu s využitím veřejné dopravy tam, kde je rychlejší než auto, a poradí přestup do taxíku, když bude mít smysl přestoupit. „Nejde ale jen o naplánování cesty. Uživatel má možnost si celou kombinovanou jízdu přímo objednat. Taxi na přestup už na něj bude na zastávce čekat,“ vysvětluje Juraj Atlas.
Mileus tak spojuje to nejlepší z obou světů – rychlost veřejné dopravy v centru města a pohodlí taxi na posledním úseku cesty. Sdílením cest se uleví nejen zahlcené dopravní infrastruktuře, ale nabídne také volnost samotným cestujícím, kteří nejsou vázáni na svůj automobil.
„Z investice a spolupráce s Grouportem a DEPO Ventures jsme nadšeni a věříme, že nám pomůže v naší vizi přinést do velkých evropských měst udržitelný a komfortní způsob dojíždění. Ten má obrovský potenciál nahradit mnoho soukromých aut, aby se nám všem lépe dýchalo a žilo. Investici momentálně využijeme zejména pro podporu spuštění našeho prvního pilotu s ostrým provozem služby kombinované dopravy, který odstartuje v následujících týdnech,“ popisuje plány Juraj Atlas.„Investiční kolo společnosti Mileus je stále otevřené, přičemž část bude tvořit syndikát pro andělské investory, který momentálně připravujeme,“ doplňuje partner DEPO Ventures Petr Šíma. Mileus spustil na kombinovanou dopravu dva analytické piloty. V Praze se společností Liftago a v Bratislavě s firmou Hopin. Má také smlouvu s ČSOB v Praze a chystá projekt ve Spojeném království, který je v závěrečné fázi jednání.
zdroj: tisková zprávaThe post Startup Mileus spojuje taxislužbu a veřejnou dopravu, má první investici first appeared on Hybrid.cz....chcete vědět víc?
3 dny Startup mopedgangu ze zaječické hospody dokončuje frajerský elektrošlapohyb Jestli jednou vznikne encyklopedie startupů, nesmí mezi všemi těmi garážovými pokusy jako je Apple a Tesla Elona Muska chybět typicky česká cesta – hospodský startup. Směs punku, recese a nadšené improvizace sesumírovaná na pivním tácku. Kdyby existovala dost malá baterka s dostatečnou kapacitou, má ji Mopedix v pekáči na nedělní oběd. Ale popořádku.
staré USA startup - práce pro Android vývojáře Na projektu pro startup z USA nabízíme možnost práce pro Android programátora.
Jedná se o rozjetí stávající Android SDK, kterou jsme pro projekt obdrželi, a následný vývoj Android aplikace dle zadaných UI/UX designů.
Ideální pro freelancera, šikovného studenta nebo Android programátora s volnou kapacitou.
V týmu budou dále projektový manažer, tester, designér a programátoři backendu.
Další informace rádi sdělíme na video callu.
Více informací o nás: https://www.rascasone.com/cs
V případě zájmu prosím pište na vit.ulicny@rascasone.com
Vít Uličný
CEO, Rascasone s.r.o.
staré Yat, startup, který investuje ve velkém do emoji a NFT Existuje ještě vůbec někdo, kdo by neznal či nikdy nepoužil emoji? Asi ne. Dnešní zrychlená doba, kdy i psaní krátkých zpráv je pro mnohé časově náročné, se emoji jeví jako skvělý způsob pro vyjádření emocí za pomoci jednoho smajlíka. Právě na tomto předpokladu byl založen nový startup. Jak startup využil emoji k nastartování svého byznysu se dozvíte v tomto článku.
TIP: Voyager Digital dostal varování týkající se jeho “falešných a zavádějících” tvrzení
Yat vsází na celebrity
Emoji dlouhou dobu využívali lidé pro rychlé a snadné vyjádření svých emocí v textových zprávách. Tento fenomén se teď rozhodl jeden startup dotáhnout k dokonalosti a zároveň ho zpeněžit a postavit na něm svůj byznys. Tímto startupem je Yat. Společnost stojí za novým typem online indentity “yats”, což je jedinečná kombinace emoji, které fungují jako vlastní identita, doména, uživatelské jméno, NFT, prostě vše v jednom.
Hlavní předností yats je, že umožňuje uživatelům vlastnit svou vlastní online identitu a to nezávisle na společnostech jako jsou Google či Meta. Uživatelé si mohou vybrat od jednomístné až po pětimístnou kombinaci, která stojí od čtyř dolarů do stovek tisíc dolarů. Cena se odvíjí od délky kombinace – čím kratší kombinace, tím je cena vyšší. Společnost kromě již výše zmíněného také vytváří neuvěřitelné nové nástroje pro tvůrce a sběratele Web3.
Společnost funguje od loňského února a od té doby prodala již 160 tisíc yatů za celkem 20 milionů dolarů. Nejvyšší cena, za kterou byl yat prodán, činila 425 tisíc dolarů a jednalo se o jednoznakové emoji. Stejně jako NFT přitahuje i emoji řadu známých osobností, které chtějí do společnosti investovat. Mezi tyto celebrity se řadí rapper a skladatel Mack Maine, The Roots, Lil Wayne či Blockchain Capital.
TIP: ADA na šestiměsíčních minimech v sentimentu a objemu
Originální článek Yat, startup, který investuje ve velkém do emoji a NFT pochází z webu CryptoSvet.cz.
staré Německý startup Omio po přežití covidu v Česku rozšíří vývoj o dalších padesát lidí Berlínský startup Omio dříve známý jako GoEuro rozšíří vývojové centrum v Praze. K současným zhruba třiceti vývojářům během roku přidá dalších padesát. Omio otevřelo české R&D jako první kanceláře tohoto druhu mimo Německo. Za rozhodnutím stojí Tomáš Vocetka, který dříve vedl pražský vývoj Skypu (dnes součást tisícihlavého českého vývoje Microsoftu) a v Omiu nyní zastává pozici technického ředitele.
staré Kasárna Karlín. Z chátrajícího kolosu by mohl být startupový inkubátor Kasárna Karlín znají Pražané z posledních let především jako nádvoří plné lavic, stolů a židlí, kam chodí posedět s půllitrem piva. Vnitřní prostory jsou ale již léta z větší části nevyužity. To by se mělo začít brzy měnit. Město chce kasárna získat do svého vlastnictví a areál přebudovat. Ve hře je vznik studentského bydlení, společensko-kulturní hub a nově také útočiště startupů.
staré Peníze na Ukrajinu trochu jinak. Český Orbit Capital pošle do tamního startupu 200 milionů Český fond Orbit Capital investoval společně s dalšími globálními fondy do startupu s ukrajinskými kořeny Preply. Platforma pro online výuku cizích jazyků vybrala skrze soukromé lekce od všech investorů v přepočtu přes 1,2 miliardy korun, přičemž tuzemský fond přispěl částkou asi 194 milionů korun, oznámila Preply.
staré Startupy založené bývalými zaměstnanci Meta získaly miliony dolarů Společnost Facebook, respektive teď již Meta, není asi potřeba nějak blíže představovat. Zaměstnává řadu profesionálů a špiček ve svém oboru, a proto není až tak překvapující, že se občas někdo z nich trhne a snaží se prosadit se svým vlastním projektem. Znáte někoho komu se to podařilo? Pokud ne, tak je pak tento článek přímo pro vás.
TIP: Hodí někdo Zipmex záchranné lano?
Od Mety k vlastnímu startupu
Bývalí zaměstnanci společnosti Meta Mo Shaikh a Avery Ching se rozhodli odejít ze společnosti a prorazit ve světě se svým vlastním projektem. Tito dva pánové pracovali na projektu kryptoměny Diem, podporovaný společností Meta, který se však setkal s velkým odporem regulátorů a nakonec raději prodal svá aktiva. Shaikh a Ching tak spolu založili společnost Aptos Labs. Tento startup vyrost, dá se říci, z trosek neúspěšných krypto ambicí společnosti Meta Platforms Inc.
Aptos má sídlo v Palo Alto v Kalifornii a právě buduje blockchain, který používá programovací jazyk Move. Shodou okolností ten samý, který poháněl blockchain Diem. Výhodou Move je, že dokáže provádět transakce rychleji a levněji. Společnosti se podařilo nyní získat nové financování, a to ve výši 150 milionů dolarů. V březnu 2022 byla společnost oceněna na více než 1 miliardu dolarů. V současné době, po získání nového financování, odmítla společnost upřesnit jaké je nyní její nové ocenění.
“Vyvíjíme upgradovatelné, špičkové blockchainové inovace, které dramaticky zlepší zážitek z web3 pro vývojáře, značky a uživatele,” řekl Ching.
Dalším zajímavým startupem, který založili bývalí zaměstnanci Meta, je Mysten Labs. Mysten Labs rovněž vytváří blockchain, který používá jazyk Move a dle nejnovějších zpráv také získal nové financování. Oba tyto startupy sdílejí stejné investory a těmi jsou Coinbase Ventures a Andreessen Horowitz.
TIP: Pozdvižení na tržišti GameStop – NFT, které popudilo většinu uživatelů
Originální článek Startupy založené bývalými zaměstnanci Meta získaly miliony dolarů pochází z webu CryptoSvet.cz.
staré Startup projekt - Barterový/Inzertní web Nabízím barterový inzertní web https://www.oplatim.cz/
Jde spíše o Startup projekt. Bez propagace, bez reklam.
Obchodování bez peněz - https://www.oplatim.cz/jak-to-funguje/Nabídka i poptávka za jiné materiální věci nebo služby
Služba oplátkou za materiální věci a naopak
Lidé zde vystaví, co nabízí, včelař med, pěstitel zeleninu.... na oplátku by se jim hodila třeba slivovice, ořechy atd.
Neomezené možnosti poptávek i nabídek
Landing page: https://barteroveobchody.cz/
Web: https://www.oplatim.cz/
Facebook stránka 183 sledujících/fanoušků
Registrace: 11.2021 / Spuštěno: 1. 2022
Funkce webu:4 druhy inzerce: Nabídka / Poptávka / Výměna / Za odvoz (lze rozšířit)
Filtr nabídek/poptávek: Typ inzerce, Kategorie, Lokalita, Hledaný výraz
Inzerce dle lokalit (lze rozšířit)
Založeno na WP
Upravený premium plugin
(Yoast SEO Premium, Elementor Pro, Listing Pro atd.)
Registrace zdarma (možnost poplatek)
Sociální přihlášení / registrace
Inzerce zdarma (možnost poplatek)
Inzerce pouze pro registrované
Hodnocení inzerentů (Připraveno, nedokončeno)
Chat mezi uživateli
19 uživatelů vč. admina
Přidání položek do oblíbených
Vlastní nebo přednastavený avatar
Premiové funkce (https://www.oplatim.cz/premium-funkce/):Topování
Doporučené nabídky
Zobrazení na HP
Počet fotek
Platební možnosti:Bankovní převod
PayPayl
Platba kartou - Stripe
Možnost dalšího rozšíření, QR, SMS atd.
staré Startup Earthgrid hodlá razit tunely s plazmovými termálními roboty Plazmoví termální roboti RBR mají k dispozici disky s plazmovými hořáky, které vytvářejí teplotu 27 tisíc °C. S jejich pomocí by měli razit tunely rychlostí až 1 kilometr za den. Metr tunelu zvládnou za pouhých 300 dolarů. Termální technologie by se mohly stát pozoruhodnou alternativou těžkopádných a velice nákladných razících štítů.